BEURS MARKT VEILING YUemuij&i wui cMe. Eilanden Middelburg Zierïkzet a B onze schepen 'T V i Jaarvergadering ring Goes van het CJ.M.V. Plannen tof verbetering van de veeteelt in Eede Hij is de hoogste soep is de beste! Halfuurdienst (tijd.) op Kortgene- Wolfaartsdijk KALODERMA GELEE voor RUWE, GESPRONGEN handen Licht verdeelde markt Jaarlijkse uitvoering „Astra" te Goes De wijziging van de stek- bietenverordening zaterdagmorgen geen spreekuur Vrijdag 2 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 De heer J. Kooman nam afscheid van „Achilles De heer J. Kooman, bestuurslid van de gymnastiekvereniging „Achilles" en ruim 20 jaar leider van de signaal afdeling dezer vereniging, heeft het leiderschap van de signaalafdeling neergelegd wegen» drukke werkzaam heden. Kooman nam dit besluit, om dat er eindelijk voor hem een ge- echikte opvolger kon worden gevon- len in Jan Arnoldus, de penningmees ter van „Achilles", die in de laatstge houden bestuursvergadering in deze dnctie werd benoemd. De signaalaf deling heeft de heer Kooman een waar dig afscheid bereid. In bijzijn van het Volledige korps werd de scheidende functionaris toegesproken door voor zitter K. de Vries, nadat de door leider Jan de Graaf gecomponeerde en aan de heer Kooman opgedragen defileer- mars ten gehore was gebracht. Met gevoelvolle woorden dankte de voorzitter de heer Kooman voor het vele werk, dat hij in de afgelopen 20 jaar voor „Achilles", maar vooral voor de signaalafdeling heeft gedaan. Hier' na bood de nieuwe leider hem een miniatuur tamboer in de nieuwe uni- fcrm aan. Ook instructeur Jan de Graaf sprak hem toe, daarbij vooral dank brengend voor wat hij van KoO' man heeft geleerd. Nadat nog enkele marsen ten ge hore waren gebracht, namen alle le den met een handdruk persoonlijk af scheid. Van „Pro Juventute" naar Voogdijraad De heer A. van Diepeningen, ambte naar van de kinderwetten te Middel burg is in verband met de reorganisa tie van de voogdijraden in Nederland per 1 maart j.l. overgegaan van de ver eniging „Pro Juventute" naar de Voog dijraad en aangesteld als plaatsvervan gend secretaris. Aanrijding Donderdagmorgen is Mevr. F. uit Nieuwerkerk op de hoek 't Vrije-Hoge- molenstraat door een personenauto, be stuurd door A. J. M. v. d. S. uit Ter- heijden aangereden. Het linkerspat bord van de auto raakte de fiets van Mevr. F., die hierdoor kwam te vallen en een hersenschudding opliep. Vergadering Nutsdepartement Onder voorzitterschap van de heer D. C. A. Lugt hield het departement van de Mij. tot Nut van 't Algemeen een vergadering. Tot lid van de biblio theekcommissie werd benoemd mevr. H. A. Heringa-Afleeaer. Vervolgens vond plaats de staamtenwijziging van de Nutsspaarbank, daar de huidige da teerden van 1913 en in sterke mate verouderd waren. De nieuwe statuten Zijn In overeenstemming gebracht met de normen van de Ned. Spaarbank- bond. Ouderavond Prof. Zeemanlyceum In de aula van het Prof. Zeemanly ceum werd een druk bezochte ouder avond gehouden. In zijn openings woord schetste de rektor, Dr. J. J. Westendorp Boerma, de vele moeilijk heden, waarmee het lyceum te kampen had en nog heeft. Hij herinnerde aan de besmettingsgevallen onder de leer lingen en prees de ernst en activiteit, waarmede de schoolarts, dokter Schil- stra, deze heeft aangepakt. Wat het kiezen voor de leerlingen van de H.B. è.- of lyceumafdeling aangaat, wees hij op het gevaar, dat de lyceumafde ling loopt, als hiervoor weer geringe belangstelling blijkt 3 bestaan. Vorig ia ar was er voor deze afdeling slechts gegadigde. Mede door de besmettingsgevallen is een achterstand van een half jaar ont staan, die niet direkt in te halen valt. De achterstand veroorzaakt ook grote problemen bij de overgang en de eind examens. De rektor kon tenslotte als licb'nunt nog mededelen, dat het over- Slijllokaal voor de buitenleerlingen nog dit jaar een feit zal worden. Nadat «nige vragen waren beantwoord, kreeg dokter Schilstra het woord. Uitvoerig schetste hij het ontstaan en verloop van de tuberculose in de 3 stadia. Bin nenkort zal nogmaals een nauwkeurig reactie-onderzoek plaats vinden. Er Worden echter geen reacties meer ver- Wacht. BRUINISSE Sophiaverenlging. Door de leden van de plaatselijke Sophiaverenlging is de laatste dagen een grote activiteit ontwik keld. Vooral mevr. BossersBeekman, en de heren M. Verspoor en P. Okkerse wa ren dagelijks druk bezig met het verza melen van voedsel voor de vogels. Ver buiten het dorp in de Inlaag werden da gelijks etensresten bezorgd, die door de schoolkinderen en de padvinders waren verzameld. Waar zijn - - tr TT UT TT— AKKRUMDIJK, 29 nno Flores (Az.). AMSTELDIJK, 29 zzo Kaap Race. DELFSHAVEN, 29 p. Oporto n. Algiers. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 1 te Tj. Priok. GROOTE BEER, 29 Dakar n. Las Pal- mas. KATELYSIA, 1 te Bardar Mashur. MAASDAM, 29 nnw Fayal. NESTOR, p. 29 Ouessant n. Barbados. NIEUW AMSTERDAM, 29 Kingston n. San Bias. ORANJE, 1 Suez n. Colombo. RIJNDAM, 4 te Southampton verw. SOLON, 29 Amsterdam n. Antwerpen. SCHIE, p. 1 Finisterre 4 te Rotterdam verw. WATERMAN, 29 Fremantle n. Mel bourne. Beroepingswerk Geref. Kerken (art. 31) Aangenomen naar Rouveen M. van Dooren te Musselkanaal. ONDERWIJS OOSTKAPELLE. Met ingang van 1 juni a.s. is de heer A. Haandrikman, hoofd van de chr. lagere landbouw school te Oostkapelle benoemd tot le raar van de R.L.W.S. te Goes. COLIJNSPLAAT Het Groene Kruis. In de jaarverga dering van het Groene Kruis, die on der voorzitterschap stond van dokter L. P. Maas, werden de bestuursleden M. de Bruijne en P. Goulooze bij ac clamatie herkozen. Eerstgenoemde herdacht tevens het feit, dat hij 25 jaar in het bestuur zitting had. In verband hiermee werd hij door de voorzitter gelukgewenst onder aanbieding van een kistje sigaren. De heer De Bruijne dankte daarna allen hartelijk en in het bijzonder het bestuur voor de prettige samenwerking. E.H.B.O.-afdeling. In deze gemeente is opgericht een afdeling van E.H.B.O. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. van Dalen; tot secretaris de heer J. Corsuize en tot penningmeester, de heer A. W. Koppenhol. 22 personen gaven zich op als lid. De cursussen, welke reeds een aanvang hebben ge nomen, worden gegeven door dokter L. P. Maas. ELLE WOU TSD1 ]K Afscheid bij P.T.T. Wegens het be reiken van de leeftijd heeft de woensdagmiddag afscheid genomen van de P.T.T. De heer Oosthoek was van 1 januari 1913 in dienst bij „Tante Pos" en dat hij zijn werkzaamheden al tijd met veel plichtsbesef heeft ver richt, bleek wel, toen deze postbeamb te op hartelijke wijze werd gehuldigd. Namens het gemeentebestuur bood de heer J. de Dreu een fraaie klok aan en het raadslid L. Bosselaar schonk na mens de ingezetenen een schilderij. Te vens werd de heer Oosthoek een ge tuigschrift namens de burgerij aange boden, terwijl de P.T.T. de scheidende een penning deed toekomen. HAAMSTEDE Mobilisatiekruls. De afdeling Burgh Haamstede van de Bond van dragers van het Oorlogsherinneringskruis en het Mo bilisatiekruls vergaderde onder voorzit terschap van de heer L. C. van de Velde. Het ledental is vrijwel gelijk gebleven. De leden werden opgewekt om in groter getal deel te nemen aan de dodenherden king op 4 mei. Uit het financieel verslag bleek, dat er een nadelig slot is van ƒ44,55. De bestuursleden de heren W. J. v. d. Maas en W. G. Jonker werden her kozen. 's-HEER ARENDSKERKE Gemeente-avond. De Ned. Herv. ge meente hield in het kerkgebouw een ge meente-avond, waarin de plaatselijke predikant Ds. D. Plantinga een causerie hield over het Heilig Avondmaal. Na de pauze werd vanwege de Bijbelkioskver- eniging uit Amsterdam o.a. de Ameri kaanse natuurfilm „Verborgen schatten" vertoond. s-H. HENDRIKSKINDEREN Kolenvereniging. De coöp. kolenver- eniging E.M.M. kwam onder voorzitter schap van de heer Jac. de Schipper in jaarvergadering by een. De. heer De Schipper, die niet minder dan 30 jaar lang bestuurslid van de vereniging is ge weest, waarvan. 20 jaar voorzitter, stelde zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer W. J. van de Berge, die de schei dende voorzitter in hartelijke bewoor dingen toesprak. De heer De Schipper werd benoemd tot ere-lid. Voorts werd afscheid genomen van de heer Jac. Snoo- dijk die de vereniging lange tijd diende als secretaris-penningmeester. Besloten werd voor deze vacature sollicitanten op te roepen. De vereniging telt thans 80 leden. KRABBENDIJKE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar maandelijkse vergadering o.l.v. mej. Do minicus. Als spreekster trad op mej. Hart uit Bergen op Zoom met als onder werp: „Het boek van deze tijd". Hierop volgde een flinke bespreking. NIEUW- EN ST JOOSLAND Collecte. De collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft ƒ63,60 opgebracht. OOSTKAPELLE A.R. Kiesvereniging. De A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje" kwam onder leiding van de heer J. Jobse bij een. Aan de orde kwam o.m. de kandi daatstelling voor de Tweede Kamer. De plaats van de heer J. A. van Bennekom werd naar voren geschoven om alsnog te proberen hem op een verkiesbare plaats te krijgen. Van de gelegenheid tot het vragenstellen over de gemeentepolitiek werd druk gebruik gemaakt, die zoveel mogelijk door de heer Geldof als raads lid werden beantwoord. RILLAND-BAT H Chr. Hist. Kiesvereniging. Onder lei ding van de heer T. Walraven vergader de de C.H. kiesvereniging. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter het overleden bestuurslid de heer M. C. Lob- bezoo. In diens vacature werd gekozen de heer M. van de Marei. Bij de behandeling van de kandidaten lijst voor de Tweede Kamerverkiezingen werd naar voren gebracht, dat de Zeeuw se kandidaat, de heer Van der Peijl, slechts als nummer 13 op de lijst is ge plaatst. Algemeen had men verwacht dat hem een direct verkiesbare plaats zou worden gegeven. Besloten werd op korte termijn een spreker uit te nodigen voor een openbare vergadering. Na de pauze werd een filmstrip vertoond. Baad vergadert. Vanavond zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur voor subsidie verhoging; een voorstel tot invoering van wegbelasting voor gebouwde en onge bouwde eigendommen en een bespreking ontsluiting nieuw uitbreidingsplan. ST ANN ALAND Hoogste inschrijver. Te Hoeven in Noord Brabant is dezer dagen aanbe steed het aanleggen, rioleren en be straten van egen. Van de 14 inschrij vers was de firma van Vossen het hoogste met een bedrag van f 63.150. De begroting bedroeg f 53.600. SINT LAURENS Correctie. In het raadsverslag stond vermeld dat het SGP-raadslid Abraham- se een bedrag ter beschikking wilde ge steld zien voor de tentoonstellingscom missie. Hij heeft bedoeld de regelings commissie van de fokveédag. Ter aan vulling dient nog vermeld te worden, dat wethouder J. Koole wegens ziekte afwe zig was en dat de voorzitter hem een spoedig herstel wenste. SCHERPENISSE IJsclub. Op vele gemeenten op het ei land bestaat een ijsclub. Maar Scherpe- nisse was daar niet bij. Thans hebben enkele personen het initiatief genomen om tot oprichting van een Ijsclub te ko men. Niet alledaags. Het is geen alledaagse gewoonte, dat er in de gemeente een helikopter landt. Dezer dagen vloog een helikopter over, niets bijzonders. Maar het was precies of de helikopter op de markt wilde landen. De piloot daalde, maar trok zijn toestel weer op en zette koers naar Poortvliet, waarna hij later landde onder de Poortvlietsedijk bij de Watertoren. Enige ogenblikken later steeg de helikopter weer op. WAARDE Benoeming. Mej. J. Langejan, onder wijzeres aan de bijzondere lagere school is per 1 maart in gelijke betrekking be noemd te Zoetermeer. In haar plaats is in Waarde benoemd Mej. M. Bierens te Tholen, voorheen onderwijzeres te Hoe- dekenskerke. Plattelandsvrouwen. Op de o.l.v. mej, J. D. Dekker gehouden avond van de Plattlandsvrouwenbond heeft me;' Aafje Top op sublieme wijze het stu! „Liefde van True Sarn" van Nay Webb gedeclameerd. YERSEKE Aanbesteding. Door de heer G. A. Dron kers is namens dhr J. Zoetewey aan besteed diens woonhuis. Voor timmer- en metselwerken werd ingeschreven door J. Marteyn 15.875; J. M. Goeman 16.211; J. Luteyn 16.440 en K. van Koeveringe ta Schore 16.820; schilderwerk: H. Schip per 1770; P. Dijkwel 1790; M. de Koeyar 1845; C. M. Smit 1954; Joh. Steketee 1950; M. Was en Zn. 1975. Nederl. 1953 10054 Nederl. 1947 9854 Dollarlening '47 9854 Invest. Certlf. 99 Nederl. 1962-64 9954 Grootboek 1946 Cultuurbank N. H.delsbank N. Handelml). A.K.U. Bergh's J. Berkel's Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen K. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelf. Philip's Gloeil. 31„. Dito 6 pref. 20254 Unilever W. Fijenoord Billit. I rubr. Billit. II rubr. Dordts. Petr. Dito 7 pref. K. Olie 100 K. Olie 1000 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS AMSTEEDAMSCHE BANK N.V., GOES, medegedeeld door de 6554 151 23854 31 m 300 1855-4 313 301 27254 807 450 323 35194 264 $79 295 67754 67854 il 10054 9754 9954 9894 9911 9614 6554 15154 240 31894 301B 18554 316 308 27354 447 331 33354 20454 35954 297 67754 678 656 65554 Moeara Enim 1080 .'dam Rubber 11054 andar Rubb. Kend. Lemboe 74B O. Java Rubber 4154 De Oostkust 15154 Serbadjadi 4754 Holl. in. lijn 20614 200 K. J. Ch. Pkv. 189 19154 Kon. Boot 21254 200!4exd Kon. Paketvrt, 18954 K. Rott. Lloyd 19854 N. Schv. Unie 19494 Omm. Sch, vrt. $6254 St.v.Mij. Ni H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. led. 132 4754 190 19254 19654 267 212 13054 Vorstenland® Ver. Dell Senembal 8354 ih 2n 13754 8754 302 248 Miiller C A'dam Ban! Esc. Bank Rotterd. Bank 228 Tw. Bank N.B. Aniem 24654 7754 Overzeese Gas 172 83 39 13554 8954 307 249 230 247 7554 170 Born. Sumatra Internatio Am. Motors Am. Radiator iet 145 Am. Smelting Anac. Coppe Bethl. Stem 5454 7754 Chrysler Ford Canada 125L General Motors 4551 Intern. Nickel 83 Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel N. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas New York C. Pennsylvania Canadian Pac. 114 144 854 2254 5354 7744 7554 125L 4554 8354 128 12854 4754 4754 4154 41 58 5754 60 5954 106 10594 8854 88 76 77 3454 3454 45 5654 5654 4354 24J4 2444 3344 3344 Ingezonden Mededeling (adv.) KAPELLE, 1 maart. In het C.J.M. V.-gebouw is vanavond een goed be zochte jaarvergadering gehouden van ring. Goes en Omstreken van het C.J. M.V. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer P. G. Vermaire, te Ka- pelle, in het bijzonder op de taak wel ke men als C.J.M.V.-er heeft tegenover de ander en elkaar. De heer Joh. Leendertse bracht het jaarverslag uit over 1955 waarin mel ding werd gemaakt van vele activitei ten maar helaas is er nog al eens ge brek aan belangstelling bij de leden. Dit jaarverslag werd op rijm uitge bracht. Verder werd door de heer M. Alle- wijn te Hoedekenskerke gesproken over de Bijbelinleiding op de C.J.M.V. Over dit onderwerp werd ook in groe pen gediscussieerd en vele waardvolle opmerkingen en vragen kwamen naar voren. De conclusie van inleiding en bespreking was dat in alles wat men doet de Bijbel moet spreken en men vanuit de Bijbel moet leven. Dan al leen kan er sprake zijn van een ware C.J.M.V. Na de pauze was er spelbe- oefening wat ook gedaan kan worden op de wekelijkse verenigingsavond. AARDENBURG, 29 februari. Op Initiatief van de plaatselijke afdeling van de Noord-Brabantse Chr. Boeren bond en met medewerking van de rflks- veeteeltconsulent voor de provincie Zee land, Ir. W. L. Harmsen uit Middel burg, heeft men te Eede ln Zeeuwsch- Vlaanderen plannen beraamd om te ko men tot verbetering van de veestapel. Aansluitend op de ruilverkaveling, welke alhier plaatB vindt, zal men trachten te komen tot rationalisatie van bedrijven met subsidie van de dienst kleine boeren en rationallsatie- bedrüven van het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorziening. Besloten werd reeds om tot aankoop van tientallen raskalveren ln Friesland, waartoe een commissie werd benoemd onder leiding van Ir. Harmsen. Tevens werd vanwege de Prov. Commissie voor Rundveefokkerij in Zeeland voorgesteld te Eede een rundveekeuring te houden. Bovendien zal de melkcontrole worden opgevoerd. Nadat aan de rundveestapel aandacht zal zijn besteed, wil men ko men tot verbetering van de pluimvee teelt en het vormen van een coöperatie voor de eierafzet, alsmede tot bevor dering van de varkensvetmestertj. Mat het cóg li het moeilijk de hoogte ven een toren te schatten. Er zijn mensen, die vinden dat de Martinitoren In Groningen hoger lijkt, maar het staat onomstotelijk vest, dat de Domtoren In Utrecht met z'n trotse 112 meter In Om landje de hoogste Is. Als men over de kwaliteit van verpakte toepen zijn mening wil geven, dan komt daar geen duim stok ean te pas; dan komen andere maatstaven In het geding. ledereen, die eenmaal OXO heelt geproefd, zal met stelligheid durven beweren dat elke OXO soep, wat betreft geur, smaak en kwaliteit vér aan de spits staat. En geen wonder, want alleen de beste grondstoffen worden voor OXO soepen gebruikt. De naam OXO is U daar borg voor. OXO „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Jullennesoep, Cham pignonsoep, Vermlcelllsoep, Aspergesoep, Brulnebonensoe'p KORTGENE, 1 maart, Tijdens de vanmiddag gehouden ledenvergadering van de kring Noord-Beveland van de Z.L.M. heeft de voorzitter, de heer G. M. F, Bom, medegedeeld, dat beloofd' is, zodra de „Noord-Beveland" weer vaart, een tijdelijke halfuurdienst in te voeren. De „Zandkreek" zal dan inge schakeld worden voor het passagiers vervoer en de „Noord-Beveland" zal gebruikt worden voor het goederenver voer. Het brugcomité heeft namens de ge hele Noord-Bevelandse bevolking dank betuigd aan G.S. voor de medewerking waarbij tevens een wens van de Z.L.M. dat de tijdelijke halfuurdienst gehand haafd zal worden, maar dan als een permanente. De adj.-secretaris van de Z.L.M. de heer Van Iwaarden deelde nog mede, dat zojuist bekend is gemaakt, dat de tarweprijs is vastgesteld op f 26.per 100 kg en de suikerprijs op f 52,35 per 100 kg. suiker. Ir. M. A. Geuze hield een rede over het onderwerp: „De landbouw in een veranderde wereld", Waarvan wij reeds een uittreksel hebben gegeven. De heer M. de Regt kon als secretaris in zijn jaarverslag mededelen dat het leden tal momenteel 362 bedraagt. Ingezonden Mededeling (Adv.) AMSTERDAM, 1 maart. De re actie van Wallstreet op de kandidaat stelling van Eisenhower is gisteren enigszins tegengevallen en het Dam rak opende vanmiddag dan ook aarze lend. Een uitzondering vormde Unile ver, die vanmorgen de jaarcijfers over 1955 heeft bekend gemaakt. De beurs vond de behaalde resultaten fantas tisch en Unilever opende ruim 3 pun ten hoger op 356 en steeg vervolgens tot 359. Gaandeweg verbeterde ook de stemming voor de andere internatio nale waarden. Deze boekten winsten van 2 tot 4 punten bij kalme handel. Vanmorgen is bekend geworden, dat de Indonesische regering de uitloting van de 3/4 procent obligatielening 1935 voorlopig heeft stopgezet. Deze lening is wat rente en hoofdsom be treft gegarandeerd door de staat der Nederlanden. De beurs maakte zich over dit bericht dus geen al te grote zorgen en wacht thans af wat de Ne derlandse regering zal gaan onderne men. Niettemin maakte dit bericht toch geen prettige indruk en de stem ming voor de cultuuraandelen was dan ook ongeanimeerd waarbij verlie zen ontstonden van circa 2 punten. Er wordt voorts geen notering opgemaakt in de Nederlands-Indische obligaties. Ook de beleggingsmarkt was onder invloed van het Indonesische besluit enigszins gedrukt. Op de scheepvaartsector noteerden vandaag twee aandelen ex 10 procent dividend, t.w. Holland-Amerika Lijn en KNSM. Eerstgenoemde wist 4 pro cent van het dividend in te halen en sloot op 200. De overige scheepvaart papieren 1 i 2 punten beter. De markt sloot kalm, een kleinigheid beneden het hoogste niveau van de dag. ST. MAARTENSDIJK, 1 maart. Gewone uien 60. Aanvoer 14 ton. GOES, 1 maart De Kingfordschool heeft een nieuwe directeur gekregen, Geen gemakkelijk heer. Met bevende handen maakten de typistes op de cor respondentie-afdeling kennis met de nieuwe directeur, Cardigan Thornhill. Direct begon hij aanmerkingen te maken, van: dit moet zo en dit mag niet. Met Carry Tresing, een der ty pistes, kon hij opschieten. Zij mocht, eerst wat schuchter, op zijn kantoor komen werken en de correspondentie afhandelen. De andere twee typistes konden dit maar moeilijk verkroppen. Het gevolg was, dat Carry niet meer zo gezien was bij Detje Mertens en Truus Slikkers. Nu had Detje wat uit gevoerd wat niet naar de zin was van de directeur en hij dreigde met ontslag. Carry kwam dat te weten. Nu deed zich het geval voor, dat er een type wedstrijd was uitgeschreven, waaraan beide dames zouden deelnemen. Detje won de beker en Carry werd 28ste, waarop zij ontslag werd aangezegd. Door tussenkomst van de heer Lange- nout bleek, dat Carry niet zo haar best had gedaan terwille van Detje. Carry had de beker eigenlijk gewonnen. Dit werd uitgezocht, waarna de vriend schap tussen Carry en Detje weer hecht werd. Inmiddels had de directeur overplaatsing gekregen naar een an dera school tot grote teleurstelling van Carry, die genegenheid toonde voor de directeur. Zij wilde altijd bij hem zijn. Dit gegeven is vanavond tijdens de jaarlijkse uitvoering van „Astra", de leerlingenvereniging van het chr. ly ceum op de planken gebracht. En dit is prima gedaan. Vooral Greetje Veld huizen speelde haar rol voortreffelijk als Carry, evenals Anthe Barends als Detje. Ook Truus (Sylvia Spangen berg) speelde haar rol enthousiast en goed. De directeur (Kees Buyse) deed het met zijn Engelse.tongval voortref felijk. Maar ook de rollen van Lange- nout (Kees van Sabben)van Woerden (Hans Oranje), de kleine Dirk (Henk Slabbekoorn), Dolf, broer van Carry (Peter Louisse), Lenna Dupont (Jer- phie Faberij-de Jonge) en Burns (Ko Drogendijk) werden goed vertolkt. Al met al een uitvoering waarmee „Astra" veel eer heeft ingelegd en waardoor bleek, dat onder de leerlingen verbor gen talenten schuilen. Wij vonden het zo nu en dan wel wat langdradig, hoe wel de spanning er tot het laatste in- bleef en ook de vrolijke noot niet ont brak. „Astra" heeft met dit blijspel van Cissy van Marxveld een goede greep gedaan. De voorzitter van de vereniging, Tony Bel, overhandigde de regisseur, Drs A. P. Cornet, en de tonelisten een kleine attentie, evenals ook de andere medewerkers. Voor de pauze werd de avond gevuld met zang, gymnastiek, voordracht en pianospel. Dr. Barends, de rektor, sprak het slot woord. MIDDELBURG, 1 maart. Naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de stekbleten- verordenlng heeft het instituut voor rationele suikerproductie te Bergen op Zoom een schrijven gericht tot de Pro vinciale Staten. In dit schrijven wordt uitvoerig in gegaan op de bedreiging van de verge- lingsziekte in de suikerbieten en de be strijding daarvan. Reeds nu is geble ken, dat vanuit kleine bietenzaadper- ceeltjes in Zeeland, zelfs in het jaar 1955, waarin de ziekte zeker niet ern stig was, toch een sterke schadelijke besmetting ontstond in nabij gelegen bietenvelden. Ook de zaadteelt heeft te lijden van de vergelingsziekte. Zeeland heeft een veel sterkere lulsontwikkeling dan het Noorden, zodat in onze provincie de ri sico's groter zijn, zowel wat betreft da schade aan de bietenteelt als de gevol gen voor de zaadteelt. In feite zou de beste oplossing voor Zeeland zijn, aldu» het schrijven, dat in het geheel geen bietenzaadteelt, in welke vorm ook, toe gelaten werd. Wanneer dit technisch onmogelijk is, adviseert het instituut: a. dat het uit te planten stekbletenma- teriaal vooraf door een deskundige ge controleerd wordt en uitplant van in sterke mate met vergelingsziekte be smet materiaal niet wordt toegestaan; b. dat aan de toestemming tot het te len van zaad van een der gewassen uit het geslacht Beta de voorwaarde wordt verbonden, dat dit zaadgewas vanaf 1 juni tot en met 31 juli met tussenpo zen van 10 dagen telkens wordt bespo ten ter bescherming van in de omge ving liggende bietenvelden. Afgesloten wegen in Zeeland MIDDELBURG, 1 maart. Wegens dooi zjjn in Zeeland de volgende ver bindingswegen afgesloten: Zierlkzee- Brouwershaven en Zierikzee-Renesse (gchouwen-DuivelandSchoondijke- IJzendijke en Isabellasluis-Philippine- Driekwart en Buitenlust Sluis. (Z. Vlaanderen). Met Ingang van vannacht 12 uur zijn de provinciale wegen op het eiland Tholen gesloten. Nagekomen Advertentiën Heden nam de Heere plotseling uit ons midden weg onze geliefde man en zorgzame vader en schoonzoon DANIEL JAN VAN OOSTEN, on de leeftijd van 57 jaar. M. T. VAN OOSTEN—NIJSSE GILLIS LEUNTJB G. NIJSSE Driewegen, 1 maart 1956. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde Vrouw, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, JOHANNA CORNELIA DE JAGER—LOKERSE, in de ouderdom van ruim 56 jaar. Haar diepbedroefde man: J. DE JAGER. Oudelande, 1 maart 1956. Hoge Wal B 86. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op zaterdag 3 maart a.s., des middags te 12 uur. Heden i3 van ons heengegaan onze lieve dochter, zuster, schoon zuster en tante JOHANNA CORNELIA DE JAGER—LOKERSE, in de ouderdom van ruim 56 jaar. FAM. LOKERSE. Heinkenszand, 1 maart 1966. „Molenhof". Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze geliefde eh zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, da heer JOHANNES VEERHOEK, in de ouderdom van ruim 61 jaar. Borssele: A. VEERHOEK— MOERMAN Simonshaven: L. C. BRUINOOGB— VEERHOEK A. BRUINOOGE ELSJE Goes: W. H. VEERHOEK J. VEERHOEK— HEERENTHALS Apeldoorn: A. VEERHOEK Borssele, 1 maart 1958. Westsingel 46. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 5 maart a.s. om 12 u. G. A. VAN BOCKEL ARTS SOUBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7