ZmSAUNE verstopping Tien dagen NAVO-'laboratorium' te Parijs Geen dependance van een kweekschool Ie Zierikzae Strijd! tegen aardappelmeelieid heeft succes .©liing Indische obligatie stopgezet WINTER.en toch MOOIE HANDEN Nog geen handboek voor atoomtijdperk Waardering voor Nederlands defensiebijdrage Godsdienstonderwijs alleen nog op lagere scholen Tegenwaardegelden voor onderzoekingen Indonesische rechters staken Lagere scholen niet op urgentielijst Frans-Tunesische besprekingen begonnen Chr. aannemers voor doorberekening in de prijzen Bestuursvoorstel werd verworpen Resistent pootmateriaal is er nu Negerstüdente trekt aanklacht in Geel de strijd niet op tegsn Finland staakt Vrijdag 2 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 PARIJS, Maart (ANP) De conferentie van de Navo over moderne as pecten van de Atlantische verdediging in lekenkringen ook wel „new- look-conferentie" genoemd is woensdag geëindigd. Tijdens de tien dagen, die zij heeft geduurd, was er een bijzonder openhartige gedachtenwisseling waarbij de militaire vertegenwoordigers van de drie grote mogendheden de andere deelnemers aan de conferentie gelegenheid hebben gegeven een gron dige blik te werpen in het laboratorium van de Atlantische verdediging. Het woord laboratorium werd op zettelijk gebruikt om aan te duiden, dat het hier geen onthulling van een door de grote drie reeds geheel vol tooid systeem betrof, maar eerder een gedachtenwisseling over de richtin gen, waarin men bij de militaire lei ding der Navo denkt, dat de ontwik keling zal gaan over de ideeën, die men in verband daarmee aan het con cretiseren is. Dit alles betreft werk op lange ter mijn, waarin gemakkelijk verandering zou kunnen komen door b.v. een nieuwe technische vinding of een an dere plotselinge omwenteling tijdens het procédé, dat begint met research en via technische ontwikkeling eindigt met produktie. Het spreekt vanzelf, dat de militaire deskundigen uit de Navo-landen geen „blue print" van nieuwe wapens of nieuwe verdedigingsmethoden te zien hebben gekregen, omdat er, in dit sta dium van studie en onderzoek nog in het geheel geen sprake van vast om lijnde schema's kan zijn. NIET TELEURSTELLEND Deze stand van zaken is echter niet teleurstellend geweest voor de deelne mers aan de conferentie, want het was de meesten hunner vooraf wel dulde lijk, dat er op de vraag „Waar gaan wij heen op defensiegebied"? nog geen concreet en afdoend antwoord te ge ven valt. Maar de militaire deskundi gen, ook van de kleinere landen, zijn nu ingelicht over de gedachten, die er bij de „military standing group" in Washington leven en over de verschil lende richtingen, waarin die ideeën misschien kunnen worden verwezen- kt. Elke delegatie zal nu de op eigen nationaal terrein gemaakte plannen en voorbereidingen kunnen toetsen aan datgene, wat zij op de Parijse conferentie heeft gehoord en dan zo nodig hetzij wijzigingen kunnen aan brengen, hetzij in overleg met de opperste leiding van de Navo ver der naar oplossing van de problemen kunnen zoeken. GEEN WIJZIGING De conferentie heeft geen wijziging BERLIJN, 1 maart (Reuter/DPA) Het Oostberlijnse stadsbestuur heeft godsdienstonderwijs verboden voor de onderwijsinstellingen, die na de lagere school komen. In een verordening staat, dat godsdienstonderwijs ophoudt met de laatste klas van de lagere school. Bovendien mag het op de la gere scholen niet eerder gegeven wor den dan twee uur na het beëindigen van de in de cursus opgenomen les sen. Veelal betekent dit, dat de leer lingen, die het godsdienstonderwijs volgen, nogmaals naar school moeten komen. Verder is verboden, dat de lo kalen voor dit „bijzondere" onderwijs versierd worden. Volgens het Berlijnse weekblad „Petrusblatt" zullen de godsdienston derwijzers zich aan een controle van overheidswege moeten onderwerpen. Alle personen, die-buiten het normale onderwijs aan leerlingen les geven, dienen volgens de nieuwe verordening „geschikt" te zijn voor hun verant woordelijke taak en een „positieve houding ten aanzien van de staat van arbeiders en boeren" in te nemen. gebracht in de reeds enige tijd be staande opvatting, dat de moderne oorlogvoering ter zee een bijzondere nadruk op kleinere marine-eenheden wenselijk maakt. Maar uitdrukkelijk werd verzekerd, dat in geen enkel op zicht iets is gebleken van enig streven om Nederland ertoe te brengen min der aan zijn marine te doen. Van in perking van bestaande marines is trou wens in het geheel geen sprake ge weest en waardering voor de Neder landse vloot in het bijzonder is trou wens herhaaldelijk gebleken. Tenslotte kan aangenomen worden, dat, wat Nederlands bewapening be treft, alt de conferentie de conclusie mag worden getrokken, dat wij er ver standig aan hebben gedaan niet al te vroeg over te schakelen op nieuwe vormen en methodes, want de afgelo pen tien dagen hebben duidelijk aan getoond, dat het een illusie zon zijn te menen, dat er reeds zoiet% als een handboek voor de defensie in het atoomtijdperk bestaat. 's-GRAVENHAGE, 1 maart. De minister van financiën heeft de voor zitter der Tweede Kamer een nota aangeboden over de,met de Ver. Sta ten bereikte overeenstemming betref fende de besteding van een bedrag van f506.300 van het saldo der bijzondere rekening van 's Rijks schatkist bij de Ned. Bank. Een gedeelte van het vrij gegeven bedrag, n.l. f30.000.is be stemd voor de financiering van een sociologisch onderzoek ten behoeve van de textielindustrie in Twente en de Achterhoek. Voor een onderzoek naar de doel treffendheid van de organisatie bij ge meentelijke diensten, in te stellen door het Ned. Economisch Instituut, is f25.000 beschikbaar. Voorts heeft de Contactgroep Opvoering Produktivi- teit voor 195c een subsidie ontvangen van f451.300 voor dekking van appa- raats- en publiciteitskosten en voor de financiering van verschillende produk- tiviteitsacties, o.a. van de werkgroe pen „typebeperking" en „commerciële kadervorming". Ingezonden Mededeling (Adv.). Ir, Maris over deltaplan en de waterschappen 's-GRAVENHAGE, 29 febr. De unie van waterschapsbonden belegt een congres op 7 maart in de Rivièra- hal te Rotterdam. Als sprekers zullen optreden Mr. Dr. Th. F. J. A. Dolk, di recteur van de unie en Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswater staat resp. over „De verhouding tussen gemeenten en waterschap" en over „Het deltaplan en de waterschappen" Het congres begint om 10.30 uur. DJAKARTA, 1 maart (ANP). De rechters in Indonesië zijn donderdag ochtend voor onbepaalde tijd In sta king gegaan. Aanleiding is een rege ling der regering, waarbij rechters en openbare aanklagers dezelfde status en hetzelfde salaris worden toegekend. De rechtzaal in Djakarta was vanochtend leeg. Medegedeeld is, dat de staken de rechters geen nieuwe zaken zullen behandelen maar wel de zaken, die reeds voor de rechter zijn gebracht, zullen afhandelen. Door het 'slechte weer zijn ln febru ari in Zuid-Slavië 146 mensen om het leven gekomen en 26 ernstig gewond. De ramp, die te Mavrovo in Macedonië door lawines veroorzaakt werd, eiste alleen al 55 doden. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.) De commissie ad hoe adviseerde afwijzend ZIERIKZEE, 28 febr. Ln de gisteren gehouden raadsvergadering was een schrijven binnengekomen van de com missie ad hoe inzake het vestigen van een dependance voor een kweekschool. De commissie adviseerde in verband met het geringe aantal leerlingen geen depen dance te vestigen. Aangenomen werd een motie van de heer Catshoek om na te gaan of een financiële tegemoetkoming bijv. in de vorm van beurzen kan worden verleend aan leerlingen, die elders een kweekschool bezoeken. Van de burgemeester van St. Hilaire, de tweelingstad van Zierikzee, waren twee brieven binnengekomen met dank betuigingen van een groep jongelui uit deze stad. Op voorstel van B. en W. werd besloten geen subsidie te verlenen aan de afdeling Zeeland-Noord van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren. De inspecteur van het l.o. had be richt, dat de o.l. school en de ehr. la gere schgol niet op de urgentielijst voor 1956 zijn geplaatst. Enige panden werden onbewoonbaar verklaard en als tijdelijk vertegenwoor diger der gemeente in het algemeen be stuur van het ziekenhuis te Noordgouwe werd door de raad aangewezen de heer H. Uijl (CH). Het subsidie voor het E.T.I. zal ver hoogd worden vpn 5 tot 7 et, waarbij mr Bjj gevechten tussen Franse troepen en opstandelingen zijn dinsdagnacht en woensdag in het departement Constan- tine 28 opstandelingen gedood en 49 ge vangen genomen. Dinsdag waren by gevechten, die woensdag voortduurden, reeds 35 rebellen gesneuveld. PARIJS, 1 maart (Reuter). Ta- har ben Aramar, de Tunesische pre mier, heeft bij het begin van de Frans- Tunesische politieke besprekingen volledige soevereiniteit voor Tunesië gevraagd. Ben Ammar drong aan op opheffing van het verdrag van 1881, waardoor Tunesië onder Frans bestuur werd ge plaatst. Opheffing zou geen invloed hebben op de banden van onderlinge afhankelijkheid en vriendschap, die Frankrijk en Tunesië bijeen houden. Pineau zei, dat het Tunesische ver zoek nieuw was en hij wenste „rijpe overweging". Opheffing van het ver drag zou volgens de Franse grondwet niet mogelijk zijn zonder goedkeuring van het parlement. De verruiming in de secundaire arbeidsvoorwaarden UTRECHT, 1 Maart In een te Utrecht gehouden, zeer druk bezochte spoedeisende buitengewone ledenvergadering van de Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroons is besloten tot verruiming van de secundaire arbeidsvoor waarden alk» n over te gaan onder voorwaarde deze in de prijs te mogen doorberekenen. Zoals bekend heeft de regering verruiming in de secundaire arbeidsvoorwaarden toegestaan tot een maximum van drie procent van het jaarloon onder de voorwaarde, dat deze verruiming niet mag leiden tot prijs verhoging. Het hoofdbestuur van de bond kwam met een in een motie vervat voorstel aan de vergadering zich ervoor uit te spreken, dat de regeringspolitiek inza ke de prijsstabilisatie ook in het be lang van de ondernemers ln het bouw bedrijf ondersteuning verdient en dat deze prijsstabilisatie zoveel mogelijk ook in het bouwbedrijf verwezenlijkt dient te worden, eveneens bij de ver ruiming der secundaire arbeidsvoor waarden met drie procent. Na zeer langdurige besprekingen werd het bestuursvoorstel met grote meerderheid verworpen. Met 190 te gen 34 stemmen besloot de vergade ring de drie procent alleen toe te pas sen, op voorwaarde dat deze verrui ming zou mogen worden doorberekend in de prijs. Maandag namen op een vergadering te Amsterdam de leden van de Ned. Aannemers- en Patroonsbond in de bouwbedrijven een soortgelijk besluit. Daarentegen sprak in 's-Hertogen- bosch de Katholieke Bouwpatroons- bond zich uit voor toepassing van de toegestane verruiming van de secun daire arbeidsvoorwaarden met inacht neming van de door de regering ge stelde eis, dat deze verbeteringen met tot prijsverhogingen mogen leiden. „Wageningen" is opfimisiisch WAGENINGEN, 1 Maart Het ziet ernaar uit, dat binnen afzienbare tijd de aardappelmoeheid volledig zal zijn overwonnen, aldus een mededeling in het jaarboek 1954-1955 van de Plantenziektenkundige dienst. Wetenschap pelijke onderzoekers van verschillende landbouwkundige instellingen heb ben zich de laatste jaren intensief bezig gehouden met het zoeken naar doel treffende methoden tot bestrijding van de aardappelmoeheid. Dr. ir. M. Oostenbrink, hoofd van de land waarschijnlijk een niet onbelang- '.41 -ï r. /1in/triAo+iAlr iron rl /r L)l on+nvi MNITO TmnnoMMnv, ol Jli. J.11J-1 afdeling diagnostiek van de Planten ziektenkundige Dienst, deelde mede, dat de resistentieveredeling veelbelo vende resultaten te zien heeft gege ven. De onderzoekers van het instituut voor de veredeling van landbouwge wassen en de stichting voor planten veredeling zijn zeer optimistisch. Men beschikt reeds over enkele duizenden aardappelplanten, die resistent zijn te gen de aardappelmoeheid. Deze plan ten zjjn verkregen door herhaalde kruisingen van wilde aardappelrassen uit Zuid-Amerika met hoogproduktie- ve cultuurrassen. Eer men echter de telers van dit resistente pootmateriaal kan voor zien, kan er nog wel een zestal ja ren verstrijken. De planten moeten nl. via de knollen worden vermeer derd. Achter het hoofdgebouw van de Plantenziektenkundige dienst is een speciaal gebouw met kassen verrezen om de produktiefste van de nieuwe rassen door toetsing te selecteren. Zij worden geteeld op met aardappelmoe heid aaltjes besmette grond. VOORSPRONG Volgens dr. Oostenbrink heeft Ne derland ten opzichte van het buiten- rijke voorsprong met dit tijdrovende veredelingswerk. Het onderzoek naar andere bestrij- dingsmethoden wordt intussen te Wa geningen onverpoosd voortgezet. De reeds gevonden chemische bestrijdings middelen zijn echter voor toepassing in het groot nog te duur. Biologische bestrijding van het aardappelcysten- aaltje heeft nog nitft het gewenste re sultaat opgeleverd. De preventieve bestrijding, waarvoor de wet op de aardappelmoeheid is in gesteld, heeft overigens haar nuttig ef fect niet gemist. Slechts één procent van de Nederlandse landbouwgrond is nog met aaltjes besmet. Op deze per celen mogen geen aardappelen of ver wante gewassen (tomaten en tabak) worden verbouwd. Ten aanzien van de niet-besmette gronden geldt het voor schrift van vruchtwisseling: slechts eens in de drie jaar mag hetzelfde per ceel met aardappelen worden bepoot. Voor de boeren in de besmettings- gebieden en de aardappeleen tra zijn de gunstige veredelingsresultaten moedgevend. Het succesrijke werk van de veredelaars zal ook een gun stige invloed hebben op de afzetmo gelijkheden van Nedèrlands poot- goed op de internationale markt. Keuning het als een bezwaar voelde, dat niemand uit noord-Zeeland in het bestuur zitting heeft Het geven van straatnamen in bouw plan Malta gaf aanleiding tot enige dis cussie. B. en W. stelden voor de zes stra ten te noemen naar de burgemeesters uit de 17de en 18de eeuw. Maar verscheidene raadsleden wilden niet zover terug in de historie en anderen wilden weten, waar om men juist namen van burgemeesters nam. Besloten werd het voorstel aan te houden en B. en W. zullen t.z.t. met een herzien plan komen. Tegen het benoemen van het begin van de weg, die leidt naar het r.k. ziekenhuis tot de overgang van de toekomstige rijks weg van Burgemeester Schuurbecque Boeyestraat had niemand bezwaar. Verder werd een krediet van 25.000 beschikbaar gesteld voor een aansluiting of heraansluiting op het elektriciteitsnet van in het herverkavelingsgebied gele gen percelen. Mr. Keuning noemde het bedrag erg hoog, gezien het klein aantal inwoners, dat hiervan profiteert en wees op- de bewoners van de haven, die ver plicht moeten betalen aan de havenke ring. De heer Van der Doel (AR) sloot zich bij dit laatste aan en vroeg of het percelen betreft, die verplaatst zijn. Tijdens de rondvraag besprak de heer Simmers het sneeuwruimen. Enige zij straten zijn wel sneeuwvrij gemaakt en de hoofdstraten niet De voorzitter, wet houder A. M. den Boer, deelde mede, dat voor de begroting slechts een kleine post voor sneeuwruimen is geplaatst. De heer Rameys informeerde naar de plannen voor een zweminrichting. De voorzitter hoopte, dat binnenkort definitieve plan» nen gereed zijn. 's-GRAVENHAGE, 1 maart. Naar het ANP van de Indonesische verte genwoordiging in Den Haag verneemt, is in opdracht van de minister van financiën van Indonesië de loting vaij de 3% pet. obligaties Nederlands-Indie 1935 voorlopig stopgezet. De loting zou naar werd verwacht vandaag 1 maart beginnen, „ende uitgelote obligaties tot een bedrag van f 1.500.000 zouden per 1 mei a.s. betaalbaar wor den gesteld. BIRMINGHAM, 1 maart (Reuter). Autherine Lucy heeft haar beschuldi ging ingetrokken, dat de curatoren van de universiteit van Alabama heb ben samengespannen met een menig te betogers tegen de opheffing der ras senscheiding aan de universiteit. De toegang tot de universiteit werd haar op 6 februari ontzegd, nadat circa 3000 mensen fel tegen haar toelating als eerste negerstudente hadden betoogd. Haar advocaat verklaarde voor het federale districtsgerechtshof te Bir mingham, dat na een zorgvuldig on derzoek gebleken is, dat de beschuldi gingen niet kunnen worden bewezen. mej. Lucy verklaarde, dat zij zal blijven aandringen op hernieuwde toe lating tot de universiteit. Zij wil alle faciliteiten genieten, die ook voor blanke studenten gelden. 49) Nieuwsgierig zag Trelawney langs de kade, verwachtende een man te zien in het gewaad van een predikant, maar nergens was er zo iemand te ontdekken. Hjj zag een vreemde men gelmoes uit allerlei natiën, maar nie mand, die bijzonder de aandacht op zich vestigde, behalve een lange ma gere gestalte, in wat vreemde kleding gehuld. Toen het schip nog nader aan de wal kwam, zag hjj dat de man be slist lelijk was. Brede kaken, een ont stoken huid, gebogen schouders, boe zemde hij van 't eerste ogenblik al bij Trelawney afkeer in. Zijn vurige ogen blikten boosaardig en wreed, en toen hij het vaartuig naderde, zag de jonge man, dat hij zich schuifelend voort bewoog. Zijn pruik hing hem over de oren, terwijl hij, toen hij tot Iemand naast hem sprak, Trelawney deed denken aan een wesp, die op 't punt is zjjn angel te gebruiken. Hij sloeg het binnenkomende schip nauwkeurig gade; blijkbaar verwacht te hij iemand en zó verlangend scheen hij te zijn. dat hij tot de rand van de kade doordrong, toen het schip aan wal kwam. „Ik zal mjj niet dadelijk laten zien", zei Stewart. „Ja, hij behoort tot de nieuwsgierigen, Bob Ferguson." Hij stond achter enige balen, zodat hij alles kon zien, zonder zelf gezien te worden. „Wat!" riep Trelawney uit, „is die lelijks' kereld Robert Ferguson?" „Ja, dat is Bob Ferguson. Maar her inner u, wat er staat in het eerste boek van Samuël: „De Here ziet niet aan, wat voor ogen is, maar het hart". Ik most bekennen, dat Bob nu juist geen knappe kerel is, en ik heb nooit gehoord, dat de meisjes hem nagelo pen hebben. Maar hij is gezond in de leer, zelfs ofschoon hij zich bij de In- depedenten gevoegd heeft, nadat de Presbyterianen hem uitgebannen had den. Let op zijn gelaat, als ik tot hem spreek." Het schip werd vastgelegd aan de kade. „En aan welk geslacht geeft hij de voorkeur Ferguson aan de Camp bells, de Masgregors of de Stewarts", zei Donald, toen hij vlak bij hem was. De ogen van de man schitterden op een eigenaardige wijze, zijn lippen bewogen zich zenuwachtig, toen kreeg hij de Schot in 't oog. „Ha, Sir Donald Stewart", zei hij op vrome toon, „gij zijt als Jozef, die naar Egypte kwam". HOOFDSTUK 13. Hertog van Monmouth Enige minuten later stonden de drie mannen op Nederlandse bodem. Tre lawney onder de indruk van al het vreemde en ongewone, Stewart stil, opmerkzaam alles gadeslaande, terwijl Ferguson van de een naar de ander keek, alsof hij gaarne iets zou willen vragen, en toch er niet zeker van was, of 't wel verstandig zou zijn, zulks te doen. ,De Here heeft u uit de kuil der leeuwen verlost, zoals Daniël in de oude tijd", begon hjj. „Ja", antwoordde Donald Stewart. „Ik heb gehoord, hoe gij aan Cla- verhouse ontsnapt zijt. Niet lang ge leden kwam hier een vaartuig uit Edinburgh aan. Een van de passagiers deelde mede, dat men algemeen dacht, dat gij naar Londen waart gegaan. Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III Toen, wetende dat Hendrik Dugdale nieuws zou zenden uit dat Babyion over het werk Gods, zei ik bij mij zeiven; Misschien dat Donald Stewart hierheen komt. Ach Donald, gij zult nooit weten, hoe ik in het gebed met God geworsteld heb om uw redding". „Neen, dat kan ik niet", antwoord de Stewart. „Maar de Here heeft mijn gebeden verhoord", ging Ferguson op vrome toon voort. „Hij kan doen wat Hij wil en Hij heeft u verlost. Gij zult wel aan vele gevaren ontsnapt zijn, Do nald?" Hij sprak met een sterk Schots ac cent. Schoon hij vele jaren in Enge land gewoond had, verried zijn uit spraak nog steeds zijn afkomst, veel meer dan die van Stewart, die slechts kort in Engeland vertoefd had. „Ja, wij hebben de wond zowel in ons gelaat als in onze rug gehad", was het antwoord. „En wie is deze jongeling? Onge twijfeld ook één dergenen, wiens hart door de Here aangeraakt is, ofschoon zijn kleding eerder aan Babyion dan aan Sion doet denken." ,Vele dingen zullen bekend ge maakt worden, als wij op de plaats onzer bestemming gekomen zijn", merkte Stewart op. ,Ja man, zo is het. En wij hebben grote behoefte aan u, want de geest der wereld begint beslag te leggen op hen, die in hoogheid zijn gezeten. Nu eens is de wind gunstig, dan weer on gunstig. Op het ogenblik is deze zo ongunstig, dat als God niet spoedig verandering geeft, ik mijn harp aan de wilgen ga hangen." (Wordt vervolgd) Ingezonden Mededeling (Adv.) DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink 's morgens vroeg en 's avond* voor hét naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week t om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Lever pilletjes zorgen voorde galtoevoer die nodig Is om het voedsel beter te verteren en dd darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carter* Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog een* verstopt raken, dan zijn een paar Carter* pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES - f 1.20 per flacon. HELSINKI, 1 maart (Reuter). In Finland is donderdagmorgen 6 uur plaat- selijke tijd een algemene staking uitge broken. Zfl is geproklameerd door de Finse vakverenigingsfederatie, omdat de regering heeft nagelaten maatregelen te nemen de kosten van levensonderhoud omlaag te brengen nadat vorige maand de prijzen van melk en boter omhoog waren gegaan. Alle fabrieken liggen stil, alsmede het tram- en busverkeer en het binnenlandse luchtverkeer. De post wordt niet bezorgd. Winkels, banken en restaurants bljjven open, maar de regering heeft bepaald, dat gedurende de staking geen wijn en sterke drank mag worden verkocht. Ook kranten verschijnen er niet. Het telefoon- en telegraafverkeer wordt door de sta king niet beïnvloed. De onderhandelingen tussen overheid, vakverenigingen, boeren en werkgevers zijn te middernacht afgebroken. Premier Fagerholm had daarbij de leiding. De werknemers eisen onmiddellijke compen satie voor de recente prijsstijgingen van melk en boter. De werkgevers willen pas onderhandelen, als de stakingsdreiging wordt weggenomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Zes vrouwelijke leden van de Evan gelische Stationszending, die begin ja nuari door de Oostduitse politie waren aangehouden op beschuldiging van spi- onnage, zijn vrijgelaten. Men gelooft, dat nog zeven zendingsleden gevangen gehouden worden, aldus is ln Berlijn vernomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5