Geslaagd forum over veehouderij problemen te Poortvliet ZEPEN Fokveedag voor Tholen in dit of het volgende jaar Zd-Nederl. Bouw- en Handelscombinatie ontwerpt nieuw bouwsysteem Bazar C.J.M.V.: vertrouwd, exotischattractief Zierikzee-Katseveer zal van daag worden hervat Hoe verhoog ik de resultaten van de veehouderij Grote sortering in alle soorten fijne ar^rnerte lemen Mogelijkheid de woningnood op korte termijn te regelen Bestolen Tholenaar had „goede dag" Inspecteur Aartsen in de bloemetjes Arbeidersiekort in landbouw kan opgelost worden Ds. E. Sneller verrichtte (samen met Juliana") de opening „Haar produktief vee op Walcheren" vergaderde Lezingoverwoninghouw en bouwcapaciteit Ook Wolfaartsdijk protesteert tegen ronselarij Vormingsdagen voor meisjes op „Hedenesse" Vrijdag 2 maart 1956 ■satsssas ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 1 GOES, 1 maart Op initiatief van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst Werd woensdag te Poortvliet een forumavond georganiseerd door de be- drijfsstudiegroep van het eiland Tholen, de afdelingen van de Z.L.M. te Poortvliet en Scherpenisse en de Bond van Gediplomeerden (B.V.G.) eiland Tholen. In een overvolle «aal, waarin zich ruim 125 landbouwers hadden ver gameid, opende de heer ir. M. A. Geuze namens de vier besturen de avond met een korte inleiding, waarin hij o.m. wees op het grote belang der vee houderij voor de organische mestvoorziening voor het bouwland. Verder be klemtoonde hij de noodzaak om meer te rekenen, wanneer men vee houdt, dan tot nu toe gebeurt. Men zal zien, dat de financiële resultaten van deze tak van het bedrijf nog zeer veel kunnen verbeteren. De voorzitter van het forum, Dr. Ir. C. W. C. van Beekom, stelde daarna de leden van het forum voor. Achter de ronde tafel hadden zitting geno men de heren A. Rinses, veearts; F. de Ronde, hoofdassistent weide- en voe- derbouw en M. Murre, hoofdassistent boerderijenbouw bij de R.L.V.D. te Goes; C. den Engelsen, hoofdassistent A bij de rijksveeteeltconsulent te Mid delburg; J. Stroo, hoofdcontroleur bij de Frov. Melkcontróledienst in Zee land, en de heren W. A. de Wilde, G. t. da Hond en J. de Rijke, landbou- ers op Tholen. De eerste rijf van de genoemde leden van het forum hiel den korte inleidingen. Naar gezond vee Uit de woorden van de heer Rinses bleek, dat aan de gezondheidstoestand van het vee op Tholen nog heel wat Ontbreekt. Een voederrantsoen van de juiste samenstelling is een eerste ver eiste om te komen tot gezond vee; het vermindert de vatbaarheid voor ziek ten en o.m. ook de onvruchtbaarheid. Speciaal aan een voldoende minera- lenvoeding (Zeeuws mineralenmeng- tel en likstenen) moet meer aandacht worden besteed, alsmede aan een be tere drinkwatervoorziening. Het is gebleken, dat het drinkwater op het eiland Tholen vaak zeer slecht IS en in dit verband wees spreker op de noodzakelijkheid om na de herver kaveling kranen in de Weihoek te plaatsen. Verder ontbreekt er nogal iets aan de opstalling; de lichtvoorziening, de ruimte en de ventilatie in de stal moeten nog veel verbeteren. Aan de huidverpleging (schurft!), de klauw- verzorging, de bestrijding van de abortus-Bang dient veel zorg te wor den besteed. Rekenen en wegen Het betoog van de heer Den Engel sen maakte duidelijk, dat een goed voederrantsoen slechts kan worden samengesteld, wanneer men de beno- tigde hoeveelheden eerst berekent en aarna afweegt. Doet men dit niet, dan krijgt men te hoge produktiekos- ten of te weinig produktie. Uit een onderzoek, dat deze winter Js ingesteld bij 62 veehouders op Tho len, kwam naar voren, dat gemiddeld Vrij weinig hooi, mineralen, vitaminen en eiwitten, worden gegeven en zeer Veel sappig voer. Dit laatste bestaat grotendeels uit voederbieten, bietenloof en kuilvoer, terwijl dan bovendien nog vaak volkomen overbodig pulp wordt aangekocht. Eén en ander heeft tot gevolg, dat de dieren vaak aan diar- rhee lijden, hetgeen zeer schadelijk is Voor de produktie. Minder sappig voer ®n meer eiwitrijk krachtvoer, vooral Voor jonge, drachtige en melkgeven de koeien, zijn op het gemiddelde Thoolse bedrijf beslist noodzakelijk. Maakt U een weide en voederwinningsplan? Een goed en vooruit opgemaakt plan inzake de weide-exploitatie en de voe derwinning zijn even belangrijk als een bouwplan, volgens de heer De Ronde, die door Ir. Geuze in zijn in leiding de promotor van het moderne omweidingssysteem op Tholen werd genoemd. Nog altijd zjjn de grasland- produkten de goedkoopste voedermid delen, maar dan moet men ook op tijd, in de juiste verhouding en op de juiste manier benutten en hieraan ontbreekt nog veel. Ook het inkuilen van stoppelklaver en gras kan meer en beter gebeuren, waarbij een silo goede diensten kan bewijzen. Niet te grote silo's (b.v. van 15 kub. meter) verdienen de voorkeur en zou den op Tholen nog in ruime mate ge plaatst moeten worden. Soms is hierin op vrij eenvoudige en weinig kostbare wijze verbetering te brengen, b.v. door het aanbrengen van z.g. uilepannen in het dak van de schuur wanneer men de lucht door de schuur wil verversen en door het plaatsen van grote ramen in 't schuin- opgaande onderste deel van het dak vlak boven de koeien, wanneer de muur vóór de koeien te laag is om daarin ramen te laten maken. Voordelen melkproduktie- controle De gegevens van de melkcontróle dienst zjjn onontbeerlijk voor de vee houder, die zijn veestapel wil verbe teren, aldus de heer Stroo. Hij krijgt hierdoor een juiste inzicht in het pro- duktievermogen van zijn melkkoeien en kan op grond van concrete cijfers zijn slechte koeien opruimen en de be tere aanhouden. Zonder deze gege vens zijn verschillen van 1000 liter melk per jaar per koe vaak niet aan toonbaar en het is duidelijk dat de geringe kosten voor de controle van ongeveer f 5.per koe hierbij volko men in het niet vallen. Verder is bij verkoop van een hogere prijs te be dingen wanneer men melklijsten kan overleggen, terwijl als belangrijke ne venvoordelen nog genoemd kunnen worden, dat melkcontróle de mogelijk heid opent om de fokwaarde van een stier te bepalen en dat In geval van t.b.c.-bestrijding voor de koeien met melklijsten vaak een hogere vergoe ding wordt gegeven dan voor koeien zonder lijsten. Dat ook op dit gebied op Tholen nog veel Is te doen, blijkt uit het feit, dat slechts 306 van de 1800 melkkoeien op Tholen dit is 17 pet. worden ge controleerd. Het percentage voor de hele provincie ligt bij 27, terwijl het landelijk percentage ongeveer 60 is. Vragcnlawine Dat de behandelde onderwerpen in het middelpunt van de belangstelling stonden, bleek uit de zeer vele vra gen, welke op het forum werden af gevuurd. Een dertigtal schriftelijke vragen werd gesteld en aan de mondelinge vragen kwam men niet meer toe ten gevolge van het reeds vergevorderde uur. Vooral op het gebied van de vee voeding leefden onder de veehouders tal van problemen. Uit de gemaakte opmerkingen teke nen we nog aan, dat geprobeerd zal worden dit jaar of het volgend jaar 'n fokveedag op Tholen te organiseren, terwijl bovendien plannen zullen wor den bestudeerd om middels een geza menlijke actie te komen tot de aan koop van beter vee. Ook werd het wenselijk geacht in georganiseerd verband meer aandacht te besteden aan het voorkomen van de uitbreiding van de abortus-Bang besmetting. KLOKSTRAAT 4 GOES Ommekeer in de woningbouw VUISSINGEN, 1 maart Zeeland protesteert op alle mogelijk manieren tegen de Amsterdamse actie: het werven van bouwvakarbeiders voor de hoofdstedelijke woningbouw. Gemeentebesturen verzonden telegrammen, waaruit hun afkeuring sprak en het provinciaal bestuur zal zich tot minis ter Witte wenden om hulp en bijstand. Men vreest, dat door het wegzuigen van bouwvakarbeiders er niet vol doende woningen gebouwd kunnen worden. Juist voor Zeeland, waar een schreeuwend woningtekort heerst, zou dit funest zijn. Gelukkig is er ook een blij geluid te horen: door een volkomen nieuw bouwsysteem een ommekeer in de woningbouw wordt het mogelijk de woningnood op zee|r korte termijn drastisch te lenigen. En wat bijzonder aantrekkelijk is: buiten het bouwvolume om, dus in de vrije sector, terwijl de huren laag zijn. Stalverbetèring De heer Murre behandelde enkele punten aangaande de opstalling van het vee, die nog zeer veel te wensen overlaat op Tholen. De belangrijkste zijn: onvoldoende licht, geen of vrij wel geen ventilatie, veelal een te lage stand waardoor het vee niet is schoon te houden, onvoldoende of helemaal geen mestgroepen en onjuiste voer- goot, waarvan de „sul" vaak te hoog is. De Zuid Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie te Vlissingen ont wierp dit systeem. Nog deze week zal aan de Jozef Israëlslaan een com plex van 4 eengezinswoningen wor den opgetrokken. Men beschouwt dit als „proef-woningen, die een model meubilering zullen krijgen en maanden te bezichtigen zijn. Na een uiterst gedegen studie werd deze eengezinswoning ontworpen. De traditionele bouw blijft echter gehand haafd. Ieder woning bevat een ruime woonkamer van 23 vierk. m opper vlakte, waarachte een geriefelijke keu ken van 5 vierk. m en een vertrek met douche, lavet en wasruimte. Op de verdieping bevinden zich drie flinke slaapkamers. Achter de woning komt een bergruimte van 8 vierk. meter. _De gevel is modern en architecto nisch een aanwinst voor iedere plaats. De huizen worden comfortabel uitge rust, b.v. door verplaatsbare kasten in woon en slaapkamer. DE KEUKEN De keuken wordt zeer doelmatig in gericht. Aan de wand komen twee kas ten, terwijl een gasgeyser van de al lernieuwste uitvoering in verschil lende pastelkleuren boven de aan recht wordt aangebracht. Naast het aanrecht zal tevens een grote koelkast (inhoud circa 80 liter) worden ge plaatst. Aantrekkelijk is ook dat de vloeren belegd worden met linoleum van zware kwaliteit. HONDERD WERKDAGEN Aan verschillende gemeentebesturen heeft men de plannen reeds bekend gemaakt. Bovendien heeft de Znid Ne derlandse de bouwtijd van deze wo- Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- tlorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. bodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. G. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. THOLEN, 1 maart. De heer M. G. uit Tholen deed vanmiddag bij de po litie te Bergen op Zoom aangifte van vermissing van een bedrag van hon derd gulden en belg. franks 150, waar schijnlijk door beroving. De recherche ging snel te werk. Twee personen, A. D. te Bergen op Zoom en G. A. te Steenbergen, wer den aan de tand gevoeld en spoedig vielen zij door de mand. Zij bekenden de Tholenaar het geld uit zijn porte feuille te hebben ontvreemd. Er is proces-verbaal opgemaakt. ningen zo weten te stellen, dat voor het bouwen van 200 van dergelijke wo ningen in één plaats er slechts100 werkbare dagen nodig zullen zijn. De huurprijs ligt bijzonder gunstig, n.l. f9,65 per week. Hierbij komt dan nog een kleine gebruikelijke vergoe ding voor geyser en koelkast. De Zuid Nederlandse is in staat buiten haar normaal bouwprogramma om minstens 5000 van deze wonin gen per jaar te bouwen. Inmiddels" werden in verschillende Nederlandse gemeenten reeds contac ten gelegd voor de bouw van enige duizenden van deze woningen. Het is niet zo, dat de Zuid Nederlandse uit sluitend in Zeeland, Brabant en Lim burg bouwt, doch overal in ons land. 25 JAAR N.C.L.B. TE - BIEZELINGE BIEZELÏNGE, 1 maart. In een feestelijke bijeenkomst is gisteravond het 25-jarig bestaan herdacht van de plaatselijke afdeling van de -N.C.L.B. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer Chr. Goeree sprak de Ned. Herv. Predikant Ds. D. Schneider welke wees op de grote taak welke de mens heeft. De secretaris J. Godeschalk, gaf een historisch overzicht. Hij herinnerde er aan hoe de afdeling in 1931 werd opge richt door wijlen de heer Aug. Slabbe- koorn te Biezelinge en A. de Lange te Goes. Er traden 11 leden toe. Thans zijn er 51 leden. Verder werd het woord gevoerd door de districtsvoor zitter, de heer Chr. Maas uit Krabben- dijke, door de heer De Kok namens de afdeling Kloetinge; de heer P. Minaard namens de afdelingen Kapelle, Schore en Wemeldinge; T. Verhage namens de bouwvakarbeiders in Biezelinge en J. J. van Willegen namens de N.C.B.B. in Kapelle. Door de heer M. D. de Hollander werd aan J. Walrave, D. Poortvliet, J. J. Paauwe, L. Holleman, F. C. de Put ter en M. Sulsters het gouden C.N.V. insigne met oorkonde uitgereikt we gens hun 25-jarige lidmaatschap. Het verdere programma bestond uit decla matie, voordracht enz. 25 jaar Heidemij GOES, 1 maart In een minia tuur-Keukenhof vol geurige en kleu rige bloemen kwamen tientallen vrienden en relaties de heer J. Aartsen te Goes, inspecteur voor Zeeland, gelukwensen met zijn 25- jarig jubileum bij de Ned. Heidemij Aan de receptie ging een huldiging in intieme kring vooraf. Ir. A Fran ke uit Arnhem, adj .-directeur der N.H.M., schetste de jubilaris in al zijn voortreffelijke kwaliteiten en bood hem een herinneringsplaquette aan. Namens het jubileumcomité sprak de heer J. Dijkstra, inspecteur van het rayon Noord-Brabant, die zijn loftuitingen vergezeld deed gaan van een fraaie radiotoestel. Ir. H. Scheer te Goes stak, als woord voerder van de vier hoofden van ambtsgebieden in Zeeland, evenmin zijn waardering voor 't werk en de persoon van de heer Aartsen onder stoelen of banken. Hij offreerde een electrisch scheerapparaat. Hierna volgde een gezellige receptie in het zaaltje van het N.H.M.-gebouw aan de Vogelzangseweg. Onder de tal rijke personen, die hun proficiat kwa men aanbieden, merkten wij o.m. op: Ir. L. Appelman en Ir. C. P. Kalle- waard, van de prov. directie der Cult. Techn. Dienst, Ir. J. J. Westerhof, in specteur van de Cult. Techn. Dienst, Ir. J. A. van 't Leven van de Comm. Wa terbeheersing en ontzilting, de heer H. J. Heesen, hoofd Plannendienst Zee land, vertegenwoordigers van de her verkavelingscommissies Walcherèn en Zeeland, hoofdopzichters en opzichters van de Heidemij. 's Avonds heeft het personeel van het ambtsgebied Goes met de familie Aart sen in besloten kring het feest nog eens dunnetjes overgedaan in „De Landbouw". GOES, 1 maart. Nu de tijd weer is aangebroken, dat de nodige voorberei dingen moeten worden getroffen voor de zaaiperiode is daarmee tevens de vraag actueel geworden: hoe zai het dit jaar met de arbeidsvoorziening gaanï Het is uiteraard moeilijk daarop een antwoord te geven, maar wel kan worden gezegd, dat ook op dit punt het nodige kan worden verricht om de moeilijkhe den tot het uiterste te beperken. Er be staat een redelijke kans, dat een groep arbeiders uit Stavenisse en omgeving be reid zal worden gevonden om een geheel seizoen in Schouwen-Duiveland te gaan werken. Met een aantal werkgevers is reeds contact opgenomen en het laat zich aanzien dat over en weer voldoende animo aanwezig is. Ook voor andere ge bieden kan een dergelijke regeling wor den getroffen, mits er voldoende inte resse bestaat. De „Globe" te Middelburg MIDDELBURG, 1 maart wijl de tamboers en pijpers van Juliana" vrolijke openingsklanken over het Marktplein strooiden, trachtte de voorzitter van de Hery. Jeugdraad, Ds. E. Sneller, die bin nen, in de bovenzaal van de Socië teit „De Vergenoeging", de bazar van de Middelburgse C.J.M.V. opende, deze orchie te overstemmen. Dit mocht de predikant aardig ge lukken: over alles heen schreeuwde hij het uit over het ronde van de aarde de bazar kreeg immers de betiteling „De Globe" en het goede Zeeuwse ronde, waarin dus een verbondenheid schuilt. Maar „Juliana" speelde door en daarom stiet hij tenslotte uit: „La ten wij de hartstochten van het volk niet langer op de proef stellen!" en verklaarde de bazar, waarvan de op brengst zoals bekend ten goede zal komen aan de verbouwing van het C.J.M.V.-gebouw in de Singelstraat, voor geopend. Tevoren was de voorzitter van de Herv. Jeugdraad ingeleid door de heer C. Hamelink, de plaatselijk voorzitter van het C.J.M.V. Deze bracht dank aan de C.J.V.F., de Herv. Vrouwenvereni gingen, de Middelburgse Jeugdraad en de Commissie van Bijstand, voor de hulp en" de getoonde belangstelling. Tevens verwelkomde hij een aantal oud-C.J.M.V.-ers en het moderamen van de jeugdraad. Hij releveerde de Ter- geschiedenis van het gebouw, dat ver nieuwing dringend nodig heeft. Da idee van deze bazar, opgesloten in „Dé Globe" in de diverse aantrekkelijke stands zijn verschillende landen, inclu sief de klederdrachten vertegenwoor digd is de verbreiding van het C.J. M.V. over de gehele aarde. De heef Hamelink, die zelf als Indiaan was uit gedost, kon echter geen antwoord ga ven op de vraag, of er onder dit ras ook C.J.M.V.-ers zijn.... Zo dit niet het geval is :te Middelburg heeft men het breed gezien en is men met forse tred over dit bezwaar heengestapt. „Breed" wil dus ook zeggen dat er ve le volken zijn vertegenwoordigd; de door de medewerkers gedragen kleder drachten variëren dan ook van het uit gesproken exotische tot de vertrouwde, Zeeuwse spierwitte kappen. Na de opening donderdagavond mocht het organiserende C.J.M.V. zich reeds verheugen in een grote be langstelling voor deze bazar. Goederenvervoer naar Noord-Beveland gestagneerd GOES, 1 maart Met het goe derenvervoer naar Noord-Beveland loopt het nog niet best. Door de op- dooi is de weg van Kamperland naar de steiger gesloten voor zwaar verkeer, waardoor slechts in beperk te mate goederen vervoerd kunnen worden. Vandaag is een partij melk en vers vlees, het hoognodige, over gezet, maar de zwaardere goederen moesten blijven liggen. Indien morgen vrijdag de Noord-Beveland" tussen Kortgene en Wolfaartsdijk nog niet vaart zal toch getracht worden de goederen over te zetten. Men wil dan ëen paard en wa gen inschakelen, die de goederen laadt op de steiger en ze naar Kamperland brengt, waar dan weer overgeladen wordt op een vrachtauto. Zodoende is ook de busdienst van het dorp en naar de steiger gestaakt. De pasagiers zullen te voet of per taxi naar het dorp moeten. De diensten op de Westersehelde (Breskens-Vlissingen, Kruiningen- Perkpolder, Terneuzen-Hoedekensker- ke) worden normaal uitgevoerd. De twee laatste varen alleen bij daglicht. De lichtboeien zijn namelijk nog niet aangebracht. ZIERIKZEE De dienst Katseveer-Zierkizee kon vandaag niet varen. Hoewel de Zand- kreek bij Kats en de Oosterschelde praktisch ijsvrij zijn, ligt in en voor de haven te Zierikzee nog een flinke ijs massa opgestapeld, waardoor het niet mogelijk was uit te varen. Maar voor morgen vrijdag ligt het in de be doeling om zeven uur uit Zierikzee te vertrekken. Men wil proberen de dienst volgens de dienstregeling uit te voeren. Tussen Kortgene en Wolfaartsdijk kon vanavond voor het eerst worden gevaren. Rond zes uur konden kort na elkaar twee diensten worden uitge voerd. Er is echter nog veel ijs in de Zandkreek en voorlopig ziet het er naar uit, dat de boot alleen bij hoog water zal kunnen varen. De kans om de Zandkreek met een Üsbreker open te breken is in rook ver vlogen. De IJsbreker kon niet verder komen dan Hansweert, zo vernamen wij. Drachtigheidspercentage steeg met 6,9 procent MIDDELBURG, 1 maart De Ver eniging voor K.I., „Naar productief vee op Walcheren", die donderdag morgen in de Bogardzaal onder voor zitterschap van de heer J. Simonse in algemene vergadering bijeen kwam kan bogen op resultaten, die ten op zichte van vorige jaren beduidend zijn vooruitgegaan. Dit geldt speciaal voor de drachtigheid na de inseminatie. De jaarverslagen, samengesteld door de secretaris, dhr M. Nieuwenhuyse, belichtten deze vooruitgang. Daarbij kwam naar voren, dat deze betere re sultaten zijn te danken aan het toe passen. van een nieuw systeem; in- plaats van tweemaal wordt thans drie maal per week sperma gevangen. Ook gebruikt men thans sperma, dat hoogstens twee dagen oud is; voor heen gebeurde het wel, dat dit vier da gen was. In cijfers uitgedrukt is het drachtigheidspercentage na één inse minatie met 6,9 pCt gestegen. Door ge heel Zeeland maken de inseminatoren thans ook gebruik van de rectale me thode; op Walcheren was dit reeds eerder het geval. De jaarverslagen meldden verder een winst van 644,35; het ledental was met 33 gestegen. Het aantal ge- insemineerde dieren steeg met 204 en bedroeg in het afgelopen verenigings jaar 2.336. De Walcherse K.I. kan" ver der bogen op het best drachtigheids percentage na één inseminatie van al le verenigingen in Zeeland. Tenslotte werden de volgende be stuursleden herkozen: de heren A. Poppe, Grijpskerke; J. Simonse, Kou- dekerke; J. Wisse, Meliskerke; L. J. Lorier, Middelburg en E. Verlare, Nieuw- en St Joosland. Voorts werd in het bestuur gekozen de heer W. Mal- jaars te St Laurens, welke plaats va cant was. AANVARING OP WESTERSCHELDE „Alpha" kreeg schade boven de waterlijn VLISSINGEN, 1 maart. De Neder landse kustvaarder „Alpha" (380 brt.) uit Groningen, die woensdag op de Westersehelde bij Bath, terwijl zij voor anker lag, door het 7176 brt. metende Panamese schip Atlantic Seaman werd aangevaren en later op de dag met flinke averij te Vlissingen binnenliep, heeft, naar thans is vastgesteld, schade gekregen boven de waterlijn aan bak boordzijde. De reling aan die zijde werd weggedrukt, terwijl tevens enige gesprongen ruiten van het stuurhuis en een gat boven de waterlijn het ge volg van de aanvaring waren. B. en S. op Walcheren MIDDELBURG, 1 maart. In de on der leiding van burgemeester J. L. Dregmans vanmiddag in Hotel „De Burg" gehouden vergadering der Ver eniging van B. en S. heeft Drs. M. C Verburg, directeur van het E.T.I., ge sproken over de produktiviteit in de woningbouw en de bouwcapaciteit. Dit geschiedde naar aanleiding van een binnenkort uit te brengen rapport van het E.T.I. voor de Kamers van Koop handel in Zeeland. De bedoeling was nu de verwerkte gegevens aan de praktijk te toetsen. Drs. Verburg zal alle Verenigingen van B. en S. in Zee land bezoeken met dit doel. Vanmiddag sprak voorts de heer Van Reemst, van het arbeidsbureau te Middelburg, over allerlei met de emigratie verband hou dende vraagstukken. WOLFAARTSDIJK, 28 febr. Tij dens de dezer dagen gehouden raads vergadering onder leiding van waarne mend burgemeester S. A. N. van Oeve- ren, werd besloten voor de voederactia van de vogels f40 beschikbaar te stel len; de kolentoeslag voor on- en min vermogenden te verdubbelen over da weken van 5 febr. tot en met 8 maart) voor de aanschaf van plasttc-helmett voor de brandweer gelden beschikbaai te stellen en aan mej. A. J. Pietersé op haar verzoek eervol ontslag te ver* lenen als onderwijzers aan de openb. L school. Daarna kwam het voorstel van B, en W. in bespreking de voormaliga dokterswoning onderhands te verkopen aan J. Houtekamer voor de prijs van f 5750. De onderhandse verkoop ls vol gens B. en W. in het belang van da gemeente, omdat daardoor de momen teel door de heer Houtekamer bewoon de gemeentewoning ontruimd moet worden, hetgeen nodig is, daar deze wo ning afgebroken moet worden om ult« voering te kunnen geven aan het uit breidingsplan l.c. de aanleg van een dorpsplein. De heren Almekinders en Bosschaart gaven de voorkeur aan pu blieke verkoping. Dan krijgt leder eeU kans. Na enige discussie tenslotte werdi het voorstel aangenomen met 4 stem men voor, één tegen (Almekinders) en één onthouding (Bosschaart). De nieu we burgemeester werd m.a.s. benoemd 'tot ambtenaar van de burgerlijke stand en besloten werd voor hem een tijdelij ke woning in te richten op de hofstedd „Mon Plaisir", waarvan de tweede veis dieping door de heer J. Koert beschik baar is gesteld. Tjjdens de rondvraag stelde de heel Almekinders voor adhaesie te betulged aan de adressen van de gemeenten Mid delburg en Vlissingen, inzake het ron selen van vakarbeiders door Amster dam. Dit voorstel werd m.a.s. aange nomen. Tenslotte dankte de heer Van Oeve- ren allen voor de medewerking en aan gename samenwerking, daar dit zijfl laatste vergadering was die hij leidde. Wethouder Van der Vliet dankte dé heer Van Oeveren met een kort woord. GOES, 1 maart Evenals het vorig jaar zullen er dit jaar weer enige vor mingsdagen voor meisjes gehouden worden op „Hedenesse". Een en ande# zal geschieden in samenwerking met het meisjesverband-C.J.V.F., de Z.P.M, en het centrum. De dagen zullen ge houden worden van 6 tot 9 maart a.s. Als sprekers zullen fungeren: meviv C. S. de Casembroot-baronesse Van der Feltz over het Vluchtelingenvraag stuk; mevr. Soesman over Rytmischa Gymnastiek (met practische beoefe ning); Ds. S. P. de Roos over „Wij ala man en vrouw" en mej. A. van de Lee- de over „Hoe worden de inkomsten in een gezin besteed?". Verdere onderwerpen voor deze da gen zijn: een boekbespreking, „Make up en Lichaamshygiène", een filmbe spreking, „hoe lees ik de krant?". Na tuurlijk zal er ruimschoots gelegen heid zijn voor spel, het luisteren naar mooie muziek, gezelligheid enz. De leiding voor deze dagen berust bij mej. Wika M. A. de Vlieger namens het meisjes verbond, mej. N. Scheelé namens de Z.P.M. en de heer Wika R. Wastervak namens „Hedenesse". Er is nog een mogelijkheid om deze cursus te volgen, men kan" zich bij een van deze drie opgeven. Kosten zijn 15,- ER KAN ZATERDAG GEVOETBALD WORDEN MIDDELBURG, 1 maart. In te genstelling tot hetgeen reeds is gemeld, zal het voetbalprogramma van de K.N. V.B., afdeling Zeeland niet worden af gelast. Aan de consuls wordt namelijk overgelaten of gespeeld kan worden. Er bestaat dus een geringe kans, dat zaterdag weer gevoetbald wordt, Nederland-België jeugd op 14 maart te Bergen op Zoom BRUSSEL, 1 maart. Op voorstel van de K.N.V.B. en in verband met de gesteldheid van het terrein is de jeugd wedstrijd Nederland-België, die 7 maart a.s. te Bergen op Zoom zou wor den gespeeld, uitgesteld tot 14 maart.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2