WIE ZAL STRAKS EISENHOWERS RECHTERHAND WORDEN? ZWITSAL schrale huid? Nieuwe regeling van min. Witte geeft kansen Chefarine 4 K 77 de snelle VELPON Mollet vraagt Algerijnse rebellen strijd te staken Belangrijke post, als Ike zou moeten ophouden Prinses Beatrix krijgt secretaresse Eerste stap op weg naar atoom-sa menwerking" Vlot „Cantuta nood in 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Amsterdamse hoofd agent verongelukt Bromfietsenregeling op komst Briis vijfjarenplan voor opleiding technici genééstF Schoenmakersgezellen eisen miljoen van Bata Speciale commissie met algemene stemmen ingesteld Parlement akkoord met Unie-opzegging Uit „Avereest" ontsnapte „Johnny" aangehouden Omzwaai in woningbouwbeleid na vele jaren Zo niet, dan volgen grootscheepse operaties Kortere .werktijd der arbeiders in de E. 6. K. S. Eerste mosselen naar het buitenland Havenstaking te Melbourne '1 Donderdag maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Hei Amerikaanse volk vraagi zich af; WASHINGTON, 29 februari Nu Eisenhower zich bereid ver klaard heeft zich weer beschikbaar te stellen voor het kandidaatschap, meent men te Washington als vaststaand aan, dat hij op de komende conventie der republikeinse partij zonder verzet kandidaat voor een tweede ambtstermijn zal worden gesteld. Hij is gebleken de grootste „sternen trekker" der partij te zijn sedert Herbert Hoover in 1928 met een overweldigende meerderheid van stemmen tot president werd ge kozen. De voornaamste strijd ter conventie zal gaan over de vraag, wie kan didaat voor het vice-presidentschap zal worden gesteld. Sommige poli tieke waarnemers achten het mogelijk en zelf waarschijnlijk, dat Thomas Dewey, de voormalige gouverneur van de staat New York, dit zal worden. Het aanwijzen van de vice-president zal dit jaar van veel groter betekenis zijn dan normaal, i.v.m. de vrees, dat Eisenhower mogelijk, in de loop van zijn ambtsperiode, in verband met zijn gezondheidstoestand zal moeten aftre den. Men verwacht niet dat Eisenhower zal pogen een nieuwe kandidatuur van de omstreden Nixon door te drijven, al heeft hij persoonlijk herhaaldelijk zijn waardering voor hem uitgesproken. Vele waarnemers zijn van mening, dat het Dewey weinig moeite zou kos ten zich kandidaat voor het vice-presi dentschap te doen stellen. Kandidaatstelling van Dewey, van wie bekend is dat hij Eisenhowers li berale inzichten en diens mening over de internationale politiek deelt, zou het de republikeinen gemakkelijker maken het hoofd te bieden aan een be paalde vorm van democratische aan val in de komende verkiezingscam pagne. WAARNEMER. Men acht het namelijk niet uitge sloten dat de democraten zullen aan voeren, dat herkiezing van Eisenho wer ertoe zou kunnen leiden, dat midden in diens ambtsperiode de vi ce-president het presidentschap zou moeten waarnemen, hetgeen zou kunnen geschieden op een critiek punt in het wereldgebeuren. De democraten zouden dan kunnen wijzen op het gevaar, dat de zware pre- sidentstaak op de schouders van een onervaren en onbeproefd politicus zou komen te rusten. Doch het democrati sche argument zou veel aan kracht yerliezen, als een man als oud-gouver neur Dewey tot vice-president zou worden gekozen. POPULAIRDER DAN OOIT. Als president zal Eisenhower niet slechts voor zyn eigen verrichtingen, doch ook voor die van de leden zijner regering moeten opkomen. Twee hiervan zijn nogal omstre den figuren, namelijk de minister van buitenlandse zaken Dulles en diens ambtgenoot van landbouw Benson. Foster Dulles, buitenlandse politiek is, vooral buiten de Verenigde Staten, herhaaldelijk aangevochten. En wat Benson betreft: deze heeft gedurende Eisenhowers bewind ver geefs gepoogd de gestadige daling van het inkomen der Amerikaanse boeren tegen te gaan, hetgeen hem ernstige critiek heeft bezorgd van zowel repu blikeinse als democratische landbouw deskundigen. Doch de peilingen der Ameri kaanse openbare mening hebben uitgewezen dat Eisenhower thans populairder is dan ooit tevoren en dat hij een bijzonder goede kans maakt in november a.s. als presi dent der Verenigde Staten herkozen te worden. AMSTERDAM, 29 febr. Gister avond is in het Wilhelminagasthuis overleden de 44-jarige hoofdagent J. J. P. B. uit Amsterdam, die omstreeks acht uur op de rijksweg Amsterdam- Den Haag ter hoogte van Schiphol door een personenauto was aangereden en dientengevolge zwaar was gewond. De heer B. stond of reed met zijn motor aan de rechterkant van de weg in de richting Amsterdam, toen hij van ach teren door de eveneens in deze rich ting rijdende auto werd gegrepen. 's-GRAVENHAGE, 29 febr. - Een voorstel tot wijziging van het wegenverkeersreglement, waarin als voornaamste punt een maxi mumsnelheid van 40 kilometer per uur voor bromfietsen wordt voor gesteld, heeft ter verdere admini stratieve afdoening door andere departementen het ministerie van verkeer en waterstaat verlaten. Op betrekkelijk korte termijn kan dus deze wijziging bij algemene maat regel van bestuur worden ingesteld. LONDEN, 29 febr. (Reuter). De Britse regering heeft een vijfjarenplan bekend gemaakt voor de opleiding van technici. Hiervoor zal een bedrag van honderd miljoen pond worden uitgetrokken. Het plan is vooral op gesteld met het oog op het komende „atoomtijdperk". De regering wil be vorderen, dat er vijftig procent meer studenten gevorderd technisch onder wijs volgen. Voorts hoopt zij, dat het aantal arbeiders, die van hun werk gevers een gedeelte van de werktijd cursussen mogen volgen, zal worden verdubbeld. Voor dergelijke mensen zullen cursussen van drie tot zes maanden worden gegeven, welke ook open zullen staan voor jongens en meisjes, die pas van school komen. DEN HAAG, 29 februari Binnen kort is de benoeming te verwachten van mej. mr. M. Meurs tot particulier secretaresse van Prinses Beatrix. Met haar werkzaamheden zal zij in de loop van september beginnen. Tot dien zul len deze door mevrouw N. Smit-Avis, de particulier secretaresse van H. M. de Koningin, worden waargenomen. Mej. mr. M. Meurs, die 26 jaar oud is, werd geboren in Batavia en studeer de na haar eindexamen gymnasium Nederlands recht aan de Rijksuniversi teit te Leiden, waar zij in 1954 docto raal examen deed. Sinds 1 mei 1955 is mej. Meurs assistente van de directie van de rijksdienst voor liet nationale plan. Ingezonden Mededeling (Adv.) AMSTERDAM, 29 febr. De Ne derlandse bond van schoenmakersge zellen heeft bij de kantonrechter te Eindhoven een zaak aanhangig ge maakt tegen de N.V. Ned. Schoen- en Lederfabrieken te Best. Volgens de bond heeft de Bata, die in haar ver schillende filialen volgens haar zeg gen 450 leden van de bond als schoen hersteller in dienst heeft, niet of niet volledig de overuren uitbetaald, zoals dat in een sinds 1947 in het schoen makersbedrijf geldende collectieve ar beidsovereenkomst resp. bindende loonregeling staat omschreven. Deze neiging om geen, althans niet volle dig, overuren extra te vergoeden valt volgens de bond te verklaren uit een naast deze wettelijke regeling staande particuliere regeling van de Bata om aan haar werknemers een prestatie toeslag te betalen. Deze regeling kan evenwel niet in de plaats treden van de wettelijke regeling, aldus de me ning van de bond. De O.E.E.S.-conferentie ie Parijs PARIJS, 29 febr. (Reuter) De landen van de organisatie voor Europese economische samenwerking hebben-vandaag de eerste stap gezet in de rich ting van coördinatie voor de ontwikkeling van de atoomenergie. De minister raad van de O.E.E.S. heeft nl. besloten een speciale commissie op te richten ter behandeling van dit vraagstuk als een begin van een plan voor samen werking op het gebied van de atoomenergie tussen de leden-staten. Het be sluit tot oprichting van deze commissie werd met algemene stemmen door de ministerraad genomen. Deze sociale commissie, aan de werk zaamheden waarvan ook zal worden deelgenomen door vertegenwoordigers van Canada en de Ver. Staten, zal bin nen drie maanden rapport moeten uit brengen aan de O.E.E.S. over voorstel len, gebaseerd op het ontwerp van de werkgroep der O.E.E.S., welke onder leiding stond van Nicolaidis. Dit ont werp voorzag in de oprichting van een leidinggevend comité voor atoomener gie, dat de nationale programma's der leden-landen op elkaar moest afstem men en voorzag voorts in de oprich ting van een bureau voor toezicht. In de resolutie betreffende de op richting der bijzondere commissie wordt alleen gezinspeeld, zonder nade re aanduiding, op het Euratomplan. In de resolutie wordt nl. verklaard, dat de bijzondere commissie rekening zal houden met de verklaringen, welke tijdens de huidige zitting van de mi nisterraad zijn afgelegd. Met name worden genoemd de door minister Spaak afgelegde verklaringen namens de zes landen van de groep van Brussel. In de resolutie wordt voorts melding gemaakt van het door president Eisenhower gedane aanbod voor het verschaffen van 20.000 kg uranium. Spaak zei in zijn verklaring o.m., dat de zes regeringen de voorstellen van de O.E.E.S. op zichzelf aanvaarden, maar dat die niet voldoende beant woorden aan het doel der landen om het daarbij te laten, aangezien deze DJAKARTA, 29 febr. (A.N.P.) Het voorlopige parlement van Indonesië heeft bij acclamatie het door de regering ingediende wets ontwerp tot opzegging van de Ne derlands-Indonesische unie aan vaard. De fracties van de oppositie hadden de zaal verlaten, voordat het debat begon. Tevoren was besloten aan het be spreken van het ontwerp voorrang te geven boven een door de oppositie in gediende motie van wantrouwen. Dit besluit had tot gevolg, dat de voorzitter van het parlement, Dr. Sar- tono van de in oppositie zijnde P.N.I., en zijn tweede plaatsvervanger, Kar- tawinata van de Mohammedaanse op positiepartij P.S.I.I., hun functie neer legden. Dr. Sartono verklaarde, dat het be sluit een schending van de parlemen taire beginselen was, volgens welke eerder ingediende moties het eerst moeten worden behandeld. Oppositieleiders verklaarden, dat er nu nauwelijks enige kans is overge bleven voor samenwerking in de ko mende regering tussen de nationalis ten en de orthodoxe Nahdatul Ulama, die thans in de oppositie zijn, en de Mohammedaanse Masjumi, die de voornaamste pijler van het huidige kabinet vormt. Volgens het Braziliaanse blad „Ultima Hora" heeft majoor Veloso, die de leiding heeft van een aantal rebellen der Brazi liaanse luchtmacht in het moeilijk toe gankelijke noordelijke deel van het land, gedreigd elf soldaten, die hij gevangen houdt, te zullen „opofferen" als het vlieg veld van Jacaraecanga, dat de opstande lingen bezet hebben, gebombardeerd zou worden. menen, dat zij zelf „vlugger en verder kunnen gaan". De weg, die de zes in dit opzicht hebben gekozen, aldus Spaak, druist geheel niet in tegen die, voorzien in het rapport van de O.E.E.S. maar wel omvat het concept van Eura tom nauwkeurige en volledige oplos singen, waartoe de zes regeringen zich reeds in principe hebben gebonden. Spaak wees er echter op, dat andere landen dan de zes aan Euratom zullen kunnen deelnemen of er in het kader van de O.E.E.S. mee zullen kunnen sa menwerken. ROTTERDAM, 29 febr. Bij de rivierpolitie in Rotterdam is gisteren in verzekerde bewaring gesteld de 28-jarige A. L. M. K., bijgenaamd „Johnny", die in Amsterdam, Eindno- ven en Rotterdam gesignaleerd stond, verdacht van diefstal en andere fei ten. „Johnny" leidt een zwervend be staan. Hij heeft vele reizen gemaakt en daarbij nogal wat talenkennis op gedaan. Van zijn linguistische gaven maakt hij gebruik door zich voor te doen als buitenlander, soms als Noor of Deen, dan weer als Amerikaan. Bij fouillering bleek hij verschillende ge gevens over zeelieden bij zich te heb ben, waarmee hij zich legitimeerde. De nieuwe vrienden en relaties, die hij zo maakte, bestal hij na enige tijd. „Johnny" was in het gesticht te Avereest geplaatst, maar enige tijd ge leden ontvluchtte hij. Gistermorgen zag een agent van de rivierpolitie, die in een dienstauto langs de Waalhaven reed, hem toevallig in een bus stap pen. De agent zette zijn wagen voor de bus, gaf de chauffeur een teken en kon zo in de bus de kennismaking met de gezochte hernieuwen. Wrijving tussen Cuba en Dominicaanse republiek HAVANNA, 29 febr. (Reuter). - Cu ba heeft de Dominicaanse republiek ervan beschuldigd wrijving tussen beide landen te veroorzaken. Het heeft een beroep gedaan op de O.A.S. (organisatie van Amerikaanse staten) om het conflict te regelen. De Cubaanse ambassade in de Do minicaanse republiek is drie dagen ge leden gesloten. Arbeid in banketbakkerijen 's-GRAVENHAGE, 29 febr. De staatssecretaris van sociale zaken heeft besloten aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen te vergrimmen, dat door mannelijke arbeiders van 18 jaar of ouder in de week van 26 tot en met 31 maart, op 27 en 28 april, op 3 en 4 mei, op 9 mei, op 11 en 12 mei en op 18 en 19 mei 1956, gedurende ten hoogste 11 uren per dag arbeid wordt verricht, in dier voege, dat de werktijd op die dagen in zijn geheel gelegen is tussen 7 en 20 uur en dat in de week van 26 tot en met 31 maart 1856 de arbeidsduur niet meer dan 60 uren mag bedragen en in de weken, waarin de overige genoemde dagen vallen, de arbeidsduur per week met zoveel uren mag worden vermeerderd als op die dagen langer dan normaal wordt gewerkt. Realiteit spreekt nu een woordje mee Minister Witte heeft thans de met spanning tegemoet- geziene regeling bekend gemaakt, die meer mogelijkheden zal bieden tot opvoering van de woningproduktie. Het is een regeling, die er op het eerste gezicht niet ongunstig uitziet en die dit grote voordeel heeft, dat zij uitgaat van de werkelijkheid, n.l. het aantal beschikbare arbeidskrachten. Het heeft meer dan elf jaar geduurd, voordat het element van de regionale en plaatselijke bouwcapaciteit zijn intrede deed in het beleid van de ministers van wederopbouw en volkshuis vesting. Het is jaren te laat gekomen. De verdelende recht vaardigheid, die het beginsel was, dat de respectieve ministers van wederopbouw zich tot uitgangspunt voor hun beleid kozen, blijkt in de praktijk niet erg te hebben geklopt. Maar ook hier geldt de waarheid van het spreekwoord: beter ten halve ge keerd dan ten hele gedwaald. SAN FRANCISCO, 29 febr. (Reu- ter/AFP). Het vlot „Cantuta", dat naar het voorbeeld van de „Kon Tiki' een tocht maakt over de Stille Oceaan, "heeft noodseinen uitgezonden. Het be vindt zich bij de Galapagos-eilanden, op een afstand van ongeveer 1000 mijl van Panama. De Amerikaanse marine heeft twee vaartuigen uitgestuurd. De oud-Rotterdammer Andries Rost bevindt zich met een internationaal gezelschap van vier anderen aan boord. Eén hunner is een Peruaanse, zij zou aan een leveraandoening lijden. Het vaartuig is in december uit Peru ver trokken. Er mag nu eindelijk worden gesproken van een doorbreking van het koude cijfer en van het inzien der betrekkelijkheid van een wiskundig systeem, dat ja renlang werd toegepast bij de verdeling van het beschikbare bouwvolume. Het is nu weer niet zo, dat de factoren, die tot heden bij deze verdeling hebben gegol den, nu geen rol meer zullen spelen, maar het blijkt toch wel, dat de minister heeft willen in zien, dat het niet juist is aan provincies, waaruit mensen ver trekken wegens gebrek aan wo ningen, nu ook maar een zo ge ring mogeljjk bouwvolume ter beschikking te stellen. Dat is een groot winstpunt. Profiteren Het ligt voor de hand, dat juist de randprovincies van de nieu we regeling zullen kunnen profi teren. Hier is nu eenmaal het bouwcapaciteit groter dan nodig is voor de realisering van het ge ringe bouwvolume. Wanneer straks het Zeeuwse rapport over deze materie bekend wordt, zal men zich de ogen uitwrijven over de z.g. sluimerende bouw capaciteit. De vrees van de „Hollanden" en met name van Amsterdam, dat de uitbreiding van de wo ningbouw in de provincies ten koste zal gaan van eigen streek en stad, is begrijpelijk, maar on gegrond. Die provincies zullen heus geen bouwvakarbeiders uit Amsterdam weghalen zoals nu omgekeerd wel gebeurt! Het was toch eigenlijk de dwaasheid ge kroond, dat daar het toegewezen bouwvolume niet gerealiseerd kon worden wegens gebrek aan arbeiders, terwijl er (allemaal vanwege 't systeem) in provin cies als Friesland, Groningen en Zeeland geen bouwvolume was, hoewel er bouwvakarbeiders vol doende waren. Niemand moet nu echter den ken, dat in Zeeland met deze nieuwe regeling binnen een paar maanden of een jaar de woning tekorten zullen zijn verdwenen. Want van een algehele bouwvrij- heid is geen sprake. De minister heeft een aantal zaken genoemd in zijn regeling, die voorrang zullen krijgen. Voorop staat de halve premiebouw, waaruit men mag concluderen, dat de moge lijkheid daartoe ook dit jaar weer geschapen zal worden. Woning bouw met volle premie ten be hoeve van eigen bezit en eigen bewoning krijgt eveneens priori teit, evenals woningbouw voor gerepatriéerden, militairen, indu strie-arbeiders e.d. Wij zullen dus moeten afwachten hoe dit in onze provincie zal gaan. Er wordt duidelijk gesproken van voorrang. De conclusie mag zeker zijn, dat, indien er voor ge noemde objecten geen belang stelling mocht bestaan, de over blijvende bouwcapaciteit aan de gewone woningbouw ten goede komt. Adviseren Het is van belang, dat de mi nister zich steeds wil laten ad viseren door gedeputeerde sta ten. Zij zijn (kunnen althans zijn) op de hoogte van de situa tie op de arbeidsmarkt en zij kunnen dus ook beter beoorde len, of iets mogelijk is. Boven dien is het prettig te vernemen, dat minister Witte de bevoegd heid tot het verlenen van goed keuringen voor kleinere objec ten, met een bouwsom van f 2000,— tot f 10.000,—, in han den legt van de colleges van bur gemeester en wethouders. Zij nu kunnen afwijzend beschikken, als de één of ander komt aanzet ten met een verbouwingsplan, dat op zichzelf wel wenselijk, maar volstrekt niet noodzakelijk is. Het gevolg daarvan zal zijn, dat er a.h.w. automatisch een drang zal ontstaan in de richting van de woningbouw. Gemeente besturen, die straks goedkeurin gen gaan verlenen voor allerlei „klutskarweitjes", die hun wor den voorgelegd, snijden in eigen vlees, want door hun beslissing worden arbeiders aan de wo ningbouw onttrokken. Concluderend mag dus wor den gezegd, dat de nieuwe rege ling grote voordelen biedt boven het oude systeem. De jammer klacht, dat er geen bouwvolume meer beschikbaar Is, zal gaan verstommen en het gebedel In Den Haag om Iets extra's zal dan ook achter de rug zijn. Als er bouwvakarbeiders zijn, dan kan worden gebouwd. Dat is de grote vooruitgang, die de nieuwe regeling van minister Witte biedt. Ingez. Med. (Adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.) Vier -verkefljk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Chefarine „4" bestrijdt Uw klachten mei 4 middelen Iegelijk. Deze gecombineer de werking brengl baal, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen! m n DE SNELSTfi LIJMER Vrije verkiezingen binnen drie maanden PARIJS, 29 febr. Premier Mollet heeft de rebellen in Algerië opgeroe pen de wapens neer te leggen. Indien zij de strijd beëindigen, zullen bin nen drie maanden vrije verkiezingen worden gehouden, maar als z(j door vechten, zal Frankrijk met alle middelen tot grootscheepse operaties over gaan. De beloofde verkiezingen zullen worden gevolgd door onderhande lingen over een regeling van de Algerijnse kwestie. Hij verzekerde de Fran se bewoners van dit land, dat het onverbrekelijk met Frankrijk verbonden zal blijven en dat hun levens en bezittingen beschermd zullen worden. Mollet, die in een radiorede mede deelde, dat Frankrijk rechtvaardigheid en gelijkheid biedt, zei: „Indien u deze van de hand wijst, zal Frankrijk verplicht zijn al zijn hulpmiddelen te mobiliseren om de veiligheid van de bevolking op alle mogelijke manieren TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 cl President Worosjilow van de Sow- j et-Unie heeft woensdag oud-president Auriol van Frankrijk ontvangen. Auriol is dinsdag met zijn echtgeno te in Moskou aangekomen en zal een reis maken door de Sowjet-Unie. LUXEMBURG, 28 febr. (AFP). Het comité van christelijke vakbonden in de Europese gemeenschap voor ko len en staal heeft twee dagen verga derd onder leiding van de Belgische vakbondleider A. Cool. Het heeft vast gesteld, dat vermindering van de werktijd voor de arbeiders In de beide industriesectoren van de gemeenschap sociaal wenselijk is en zelfs absoluut noodzakelijk moet worden geacht voor ondergrondse mijnwerkers en bepaal de categorieën van arbeiders der ijzer- en staalindustrie. Voorts wordt verklaard, dat verkorting van werk tijd niet andere maatregelen mag uit sluiten zoals loonsverhoging, gezins toeslagen enz. Naar aanleiding van de door de commissie voor sociale zaken van de algemene vergadering der E.G.K.S. opgestelde vragenlijst heeft het comi té zich verklaard voor de oprichting van paritaire commissies van werkge vers en werknemers binnen de ge- te verzekeren. U hebt op het moment de middelen om uw wensen kenbaar te maken en vrijelijk uw vertegen woordigers te kiezen. De Franse rege ring biedt u plechtig dit aan en zij waarborgt de inlossing van de belof ten". VERSTERKINGEN Volgens „France-Soir" zal Frankrijk in de naaste toekomst 50.000 man ver sterkingen naar Algerije zenden ter versterking van de 200.000 militairen, die daar reeds tegen de rebellen strij den. Volgens het blad zullen 30.000 man worden gevonden door het Franse aandeel in de N.A.V.O.-strijdkrachten in Europa hiermede te verminderen. De andere 20.000 man zouden leden van het Franse expeditie-korps in In- do-China zijn, dat voor april a.s. in Frankrijk teruggekeerd zal zijn. Deze versterkingen zouden een eer ste groep vormen. Lacoste, de Franse minister met standplaats in Algerije, zou het kabi net om totaal 200.000 verse troepen voor Algerije hebben gevraagd, ge deeltelijk als aflossing voor de thans aldaar opleverende militairen en ge deeltelijk in de vorm van versterkin gen, die hij noodzakelijk acht met het oog op de snel slechter wordende mi litaire toestand. Zeeprodukten hebben veel vatï de vorst geleden YERSEKE, 29 febr. Vandaag na een wekenlange „pauze" zijn de eerste mosselen naar het buiten land verzonden. Het blijkt, dat er veel mosselen, die op de verwaterplaatsen lagen, van de vorst hebben geleden en dood zijn. Generaal Ely stafchef der Franse strijdkrachten PARIJS, 29 febr. (Reuter). Da 58-jarige generaal Paul Ely is tot chef van de generale staf der Franse strijd krachten benoemd, aldus heeft een officiële woordvoerder na een woens dag gehouden kabinetszitting mede gedeeld. Generaal Ely volgt generaal Guillaume op. Hij was in 1954 opperbevelhebber der Franse strijdkrachten in Indo- China. In 1953 was hij ook chef van da generale staf der Franse strijdkrach ten. Grieks kabinet beëdigd ATHENE, 29 febr. (Reuter). Ko ning Paul heeft vandaag de leden van het nieuwe kabinet onder Constantine Karamanlis beëdigd. De partij van da premier, de radicale unie, die bij da jongste verkiezingen de overwinning behaalde, volgt een pro-westerse po litiek. De vorige regering stond ook onder leiding van Karamanlis. Hij be schikt thans over 162 van de 200 ze tels van het parlement. MELBOURNE, 29 febr. (Reuter). - Alle havenarbeiders hebben vandaag het werk neergelegd uit protest tegen wat een vakbondsfunctionaris „mis bruik van arbeidskrachten" door de werkgevers heeft genoemd en de „bar baarse" schorsing van 1100 tot 1200 mannen, die dinsdag weigerden over te werken.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3