Ambonees, die politie bedreigde tien weken naar het gevang? ZWIISARUB Drie Zeeuwen op zuidelijke kandidatenlijst der C. H. U. In Arnemuiden geen bezwaar tegen grenswijzigingen RHEUMIN Algehele riolering en het ver beteren van wegbermen Ir. Geuze over de landbouw in een veranderende wereld a Ruim 300 belangstellenden ,ronselbëjeenkomsten" voor Twee weken gevangenisstraf in petto voor Arnemuidse oproerkraaiers Bootverbindingen vandaag hersteld Wegen in W. Z.-Vlaanderen gesloten voor zwaar verkeer LUSTRUMUITVOERING SWIFT KOUDEKERKE Mr. W. H. Vermaas voert Zuidhollandse streeklijst aan WRUF KOU WEG BUSDIENSTEN WEGENS OPDOOI STOPGEZET Verbetering gevaarlijke situatie in weg IJzendijke-Sluiskil Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht gaat onder 't mes IJSWEDSTRIjDEN TE BORSSELE Woensdag 29 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina X De meest mogelijke clementie bepleit MIDDELBURG. 28 februari In de nacht van de 22 december j.l„ korte tijd voor de Ambonezen-keuken-afbraak-rel dus, om precies te tijn om twee uur, liep de Ambonees en scheepsmaker J. T. uit het woon oord aan de Seisweg in het woonoord Nadorstweg rond met het snode plan, zijn ,,maat" die in het woonoord Nadorst woont uit de weg te ruimen. Er was tussen deze twee eilandgenoten enige ruzie ontstaan Over de twee oorzaken, die men telkens in de wereldgeschiedenis weer tegenkomt als bron: geld en een vrouw. Maar deze intieme détails terzijde; de gealarmeerde gemeentepolitie toog twee man sterk naar het kamp Nadorst, waar zij inderdaad de bewuste T. achter één van de barakken aantrof. Èén der agenten ge lastte hem de handen omhoog te steken en naderde hem. Toen moet T. *en beweging hebben gemaakt, die voor de andere agent aanleiding was Om een waarschuwingsschot in de grond te geven. T. zou namelijk met éen dolk hebben gedreigd. De Ambonees stond dinsdagmorgen voor de Middelburgse politierechter, ftr. P. van Empel. De eerste agent ver klaarde dat T. na de sommering eerst Slechts één hand had omhoog gestoken; met de andere verborg hij het „voor werp" tussen de benen. T. kreeg het bevel nader te komen. Maar hij deed dit een weinig voorover, sluiperig, zo- fcls de agent verklaarde. Verdachte deelde de politierechter via een tolk mee, dat hij toen hiervan heeft hij nu nog spijt een beweging heeft ge maakt of hij weg wilde lopen. Hierop volgde het schot-inde-grond. De officier van justitie, mr. G. J. B. Van der Dussen, wilde het berouw fraag aannemen; T. moet echter besef- en, wat een bedreiging betekent de Vis was drie maanden gevang met af trek. CLEMENTIE BEPLEIT Mr. Bruin, die de Ambonees verde digde, wees er o.m. op, dat de politie agenten zenuwachtig geweest kun nen zijn; voorts moet het voor hen moeilijk zijn geweest, de bewegingen van T. in het donker volledig te vol gen. T. heeft, aldus Mr. Bruin niet de bedoeling gehad de agenten te be dreigen. Hij pleitte de meest moge lijke clementie. De politirechter vonniste tenslotte 10 weken gevang met aftrek, zodat het piet lang meer voor T. zal duren. Voor T., die zich na het vonnis zeer dank baar toonde en dit de politierechter ook via de tolk liet weten. ARNEMUIDSE WENSEN De volgende zaqjc was weer tekenend voor de verhouding deel-der-jongelui te Arnemuiden-politie. 't Was al weer enige tijd geleden (19 nov.) dat de 21- jarige K. v. d. G. zulke lelijke dingen Zei tegen de dienstdoende wachtmees ter, maar hij heeft ze gezegd! Zelfs het herhalen van een deel van deze klan ken zou in deze kolommen niet passen. Het kwam er in ieder geval op neer, dat V. d. G. de politieman een be nauwdheid toewenste, die tenslotte zijn gestel zou doen instorten. Ook was er In deze krachtige regelen een op de voorgrond tredende wens opgenomen, MIDDELBURG, 28 febr. Het gaat er nu op lijken, dat de provinciale gtoombootdiensten de grootste moei lijkheden teboven zijn. Vanmorgen zal weer voor het eerst sinds enige tijd getracht worden de bootverbindingen tussen ZierikzeeKatseveer en tussen TerneuzenHoedekenskerke te her stellen. Vanuit Terneuzen zal een schip Om 8.20 uur vertrekken. De kansen lig gen op dit traject wat gunstiger dan voor het veer ZierikzeeKatseveer. Gisteren hebben de boten tussen Vlis- JingenBreskens en tussen Kruinin- genPerkpolder gevaren. Hierbij moet Worden aangetekend, dat de diensten niet worden uitgevoerd tijdens de duis ternis, omdat de boeien uiteraard nog Ontbreken. De „Zuidvliet" heeft giste ren tussen Veere en Kamperland zes Vaarten gemaakt en indien enigszins mogelijk zal vandaag weer volgens de dienstregeling worden gevaren. Van- Jnorgen vertrekt voorts uit Terneuzen en sterke sleepboot, die het ijs in de "andkreek zal proberen te breken. Als at lukt, kan de boot tussen Kortgene •n Wolf aartsdijk ook weer gaan varen. Veel en zwaar drijfijs heeft vandaag' pp de verbinding ZijpeA. J. Polder fnige vertraging opgeleverd. Ook voor Jnorgen woensdag moet op ver traging worden gerekend. Men wil pro beren te varen van half zes tot negen uur en van één uur tot het donker wordt. 's-GRAVENHAGE, 28 febr. Het waterschap „Het Vrije van Sluis" zal wegens de opdooi met ingang van Siorgen 570 km. wegen in West- eeuwsch-Vlaanderen sluiten voor het zware verkeer. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. O. van Burgeier, Krulnlngen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vllsslngen. J. Laport, Goes. 1. Lodder, Vlisslngen. J. Moll, Vlls slngen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Stemerdlng, Souburg. R. Zuldema, Goes. dat de zwaartekracht en de plavuizen een einde aan het ademen van de wachtmeester zouden maken. Verdach te verklaarde bij het uitspreken van deze innige wensen „beschonken" te zijn geweest, herinnerde zich niets meer, maarhij wilde het wel aan nemen. SCHROBBERING Zo stelde hij zich dus open voor de ideeën van anderen en voor de eis van de officier, f 30.subs 5 d. en 2 weken gevang voorw. met 2 j. proeftijd. V. d. G., die zoals ter zitting naar voren kwam, de politieman met opgeheven armen heeft genaderd en hem tenslot te aan de staatseigendommelijke revers heeft gegrepen, kreeg een flinke schrobbering van de politierechter, die conform vonniste. Deze dingen dragen te Arnemulden een bijzonder karakter, zo drukte de politierechter zich uit, „het moet rustig worden!" Tenslotte kreeg hij de mare mee, dat deze voor alle makkers in Arnemuiden geldt, die zich aan dergelijke vergrijpen schuldig maken! KOUDEKERKE, 28 febr. De gym nastiekvereniging Swift te Koudeker- ke gaf ter gelegenheid van het eerste lustrum een uitvoering. Voorzitter Meskes gewaagde in zijn openings woord van de moeilijkheden, welke Swift in deze eerste vijf jaar van haar bestaan heeft ondervonden. Niettemin steeg het ledental In deze jaren van 30 tot 150. Secretaris Van Roo van de Zebra bracht de gelukwensen van de kring over en bood een bloemstuk aan. De uitvoering stond op uitstekend peil en er viel duidelijk vooruitgang te bespeuren. Na afloop ontvingen de lei ders en hulpleiders allen een geschenk als waardering voor hun belangeloze werk. In het ziekenhuis Oostwal zijn geslaagd voor de aantekening kraamverpleging de dames P. C. Marz, A. van Sabben en J. Wagenaar. Ingezonden Mededeling (Adv.) WIJ KOMEN NAAR GOES In „de Korenbeurs" Ultglfto von toegangsbewijzen 50 cent op 1, 2 en 3 Maart dagelijks von 1<M2 uur en van 1-2 uur aan de zaal. TOT ZIENS OP DE MARGRIET-MODESHOW De modeshows worden gehouden op 5 Maart 'S middags om 2.30 en des avonds om 8 uur. Tien namen op sireeklijsi (Van een bijzondere verslaggever). UTRECHT, 28 febr. Nadat wij In ons nummer van donderdag j.l. de landelijke kandidatenlijst der Chr. Historische Unie konden geven, zijn we nu in staat ook de streeklijst voor Zeeland, Brabant en Limburg te publi ceren. De CHU komt nl. bij de komende Kamerverkiezingen uit met 7 lijs ten, waarvan de eerste 20 kandidaten over het gehele land gelijk zijn. Op de „streeklijst'' komen nu zij voor, die in de groepsvergadering van de zuide lijke CH kiesverenigingen, 18 februari te Breda gehouden, het hoogste aan tal punten hebben behaald, de landelijke kandidaten daarbij uiteraard buiten beschouwing gelaten. Op deze streeklijst staan drie Zeeuwen. Dat zij niet op de bovenste plaat sen staan, is volkomen begrijpelijk, wanneer men bedenkt, dat de Zeeuw se kiesverenigingen in eerste instan tie de heer C. F. van der Peijl uit Goes hebben gesteund om deze op een ver kiesbare plaats te brengen. Zo kwam deze kandidaat in Breda op de vierde plaats! Met deze steun alleen zou de heer Van der Peijl er echter niet ge' komen zijn. De gehele CHU wilde graag weer een Zeeuw in de fractie en zo werd allerwegen deze kandi datuur gesteund. In Friesland kreeg de heer Van der Peijl bijv. bijna even veel punten als in Breda! Het eigenaardige feit doet zich voor, dat de Zuidhollandse streeklijst aan gevoerd wordt door een Zeeuw, nl. Mr. W. H. Vermaas uit Middelburg. Op de zuidelijke lijst komt deze echter niet voor. JONGEREN OP DE LIJST De eerste plaats op de zuidelijke lijst wordt ingenomen door Drs. F. A. Kraaijveld te Heerlen, directeur van het Beambtenfonds der Staatsmijnen. De heer Kraaijveld had jarenlang als enige vertegenwoordiger der Prot. Chr. partijen zitting in de Limburgse staten. Door de deelname van het Geref. Politiek Verbond aan de laat ste statenverkiezingen ging zijn zetel echter verloren. In de CHU neemt de heer Kraaijveld een vooraanstaande plaats in, o.m. als lid van het dag. bestuur der Unie; hij is vice-voorzit- ter van de Unieraad. De heer D. W. van der Put is voor zitter van de CH-kiesvereniging in zijn woonplaats Zevenbergen en lid van de Brabantse staten. De heer A. Korteweg, eveneens uit Zevenbergen, is secretaris van de Noord-Brabantse Mij. voor Land bouw. Mr. A. J. F. Finze, bedrijfsjurist te Eindhoven, is bestuurslid van de sta- tenkring Eindhoven der CHU. De heer B. Buddingh, schoolhoofd te Krimpen a. d. IJssel, heeft na de be vrijding veel werk verzet als herop richter en voorzitter van de Federatie van CH Jongerengroepen. Ook de heer A. B. Kramer uit Breda is een jongere kandidaat. Hij organiseerde het Brabantse CH Jon gerenwerk en maakte deel uit van het hoofdbestuur der CHJG, waarvan hij nu ere-lid is. Ook in het CNV is de heer Kramer een actief bestuurder. Ingezonden Mededeling (adv.) met de genezende warmte van een Zwitsal preparaat GOES, 28 febr. Wegens de opdooi der wegen zijn de busdiensten van de A.M.Z. op Ellewoutsdijk en Oudelande woensdagmorgen stopgezet. De wegen mogen daar niet meer bereden worden door voertuigen met een zwaardere as- druk dan 1200 kg. UIT ZEELAND De heer C. Philipse uit 's-Heer Arendskerke is de eerste Zeeuw op deze streeklijst. Als lid van Ged. Staten is hij in geheel Zeeland een bekende persoonlijkheid. Ook is hij voorzitter van de Kamerkring Mid delburg der CHU, waarin alle Zeeuwse kiesverenigingen verenigd zijn. Het is bekend, dat de heer Philipse geen kansbiedende plaats op de lijst wilde accepteren. De twee andere Zeeuwen zijn jonge mensen. De heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat is vlas- en graanhan delaar. De heer A. J. Kaland uit Mid delburg is belastingambtenaar. Hij is lid van de gemeenteraad, voorzitter van de prov. afdeling der CH jongeren en hoofdbestuurslid van de landelijke CHJG. Jhr Mr L. E. de Geer van Oudegein is burgemeester van Vreeswijk. Hij is lid van de Unieraad en hoofdbestuurs lid van de Ver. van CH-leden van ge meentebesturen. Mocht één dezer kandidaten alsnog bedanken, dan komt burgemeester A. H. S. Stemerdlng van Oost- en West- Souburg op de lijst. En nu we het toch over bedanken hebben, willen we tot slot mededelen, dat voor een kandidatuur hebben be dankt uit Zeeland: Ir. M. A. Geuze te Poortvliet, voorzitter der Z.L.M. en de heer L. van der Hiele, gemeente secretaris van Veere. GOES, 28 febr. De verlichting van de provinciale weg IJzendijke Sluiskil houdt- in de richting Philip pine plotseling op, even vóór de over gang tot het smallere weggedeelte, Juist op deze wegversmalling steken de wielrijders over. Binnenkort zal echter verbetering in deze gevaarlijke situatie worden gebracht, aldus meldt de A.N.W.B. De gemeente IJzendijke zal de straatverlichting n.l. ongeveer 150 meter doortrekken, zodat ook de splitsing van de provinciale weg in de richting Sluiskil en Gent verlicht zal zijn, terwijl dat tevens het geval is met de oversteekplaats voor de wiel rijders. De A.N.W.B. acht door deze maatregel de verkeersveiligheid op dit punt ten zeerste gediend. Alleen „annexatie" van café discussiepunt ARNEMUIDEN, 28 februari De raad van Arnemuiden, dinsdag middag bijeen, achtte geen gronden aanwezig om bezwaren tegen het voorstel van G.S. tot wijziging van de gemeentegrenzen op Walcheren. Burgemeester W. H. van der Heide, die uiteenzette wat deze wijzigin gen voor Arnemuiden inhouden, kon zelfs constateren, dat zijn gemeente er op vooruitgaat. Afgezien van nog enkele andere kleine wijzigingen krijgt Arnemuiden er het gebied tussen de Oude Dijk en de Arne (naar Nieuw- en St Joosland) bij. Dertien inwoners zullen afvallen, achttien komen er bij. Slechts één punt was er, waar enige raadsleden over discussieerden, namelijk het café Halfweg, dat dus tot Arnemuiden gaat behoren. De heer Allaart (P.v.d.A.) zag een schaduwzijde voor de eigenaar van dit café. Deze man kan, zoals het raadslid zei, brodeloos komen te staan omdat het grootste deel van zijn inkomsten op zondag binnen komt, hetgeen vooral 's zomers, in verband met het toerisme, het geval is. Het S.G.-raadslid, de heer J. L. Joos- se zei, het niemand te gunnen, dat hij „in het brood wordt geslagen". Toch achtte hij de eventuele sluiting van het café op zondag verblijdend. Deze man zal, zoals de heer Joosse zich uitdrukte, moeten trachten zijn brood in zes da gen te verdienen en zeker niet op de dag des Heren, met de vertrapping van Gods Geboden. De heer Allaart repliceerde toen, dat de vroede vaderen van Arnemuiden de gérant naar hun inzichten behoeven op te voeden. Een C.H.-raadslid, de heer C. van Hemert, sprong de heer Joosse bjj, door de vraag te stellen, waarom de eigenaar van „Halfweg" niet evenals zijn collega's in de dorpskom zijn kostje op kan scharrelen. De heer Joz. Siereveld (G.B.) voorzag de grote moeilijkheden, wanneer men dit café ontheffing van de zondag sluiting gaat verlenen. Nadat de heer Allaart nog had ge zegd, dat men de eigenaar in ieder ge val een schadeloosstelling of andere broodwinning zal moeten bezorgen, was het de burgemeester, die aan dit rumoer rond een te annexeren café een einde maakte door op te merken, dat de gérant in de gelegenheid zal worden gesteld een bezwaarschrift bij G.S. in te dienen. Tevoren had de voorzitter zijn nieuwjaarsrede gehouden, waarbij uiteraard de vele problemen, waarmee Arnemuiden worstelt, zoals het wo ningvraagstuk, onder de loep werden genomen. De scholenbouw stagneert thans ten gunste van de woningbouw, Ingezonden Mededeling (Adv.) Motie-Hamelink in raadsvergadering St. Laurens ST. LAURENS, 28 febr. In de he denmiddag gehouden raadsvergadering die onder voorzitterschap stond van burgemeester W. Baas, werd het schrij ven van Ged. Staten Inzake voorstellen tot grenswijziging en samenvoeging van gemeenten, naar B. en W. terug gewezen voor advies. Het voorstel van B. en W. om aan de varkensfonds vereniging op Walcheren, alsmede aan de regelingscommissie van de 4e Fokveedag voor Walcheren te houden te Domburg ,elk f 5.te geven voor een medaille, lokte enig bezwaar bij de heer P. A. Abrahamse (SGP). Deze zag liever, dat een bedrag ter be schikking werd gesteld aan de ZLM- tentoonstellingscommisise, omdat nu misschien meerdere onderdelen om een bijdrage zullen vragen. De voorzitter Voor de afdeling Axel van de Z.L.M. AXEL, 28 februari In de vergadering van de afdeling Axel van de Z.L.M., heeft de algemene voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, een niet onbelangrijke rede gehouden over de landbouw in een veranderende wereld. Hij schetste hoe Nederland met zijn landbouw in ternationaal aan de top is gekomen. „Dit brengt met zich mee", aldus spr., „dat wij ook in een internationale concurrentiepositie zijn komen te verkeren; een moeilijke positie, want hoe hoger men geklommen is, hoe groter de weerstanden worden, welke men moet overwinnen". AUTOMATISERING AMERIKA is ons voorgegaan met automatisering. Daar werkt de machi ne meer en meer zelfstandig. Bij de opkomst der industrie dacht men er niet aan, dat ook de landbouw geme chaniseerd zou worden. Bij de industriële revolutie, die wij nu beleven door het optreden van kernenergie zal de landbouw goed doen om met de wetenschap open te staan voor onderzoeking, aldus Ir. Geuze. In zijn openingswoord gewaagde voorzit ter A. Haak uit Zaamslag van een ac tief organisatieleven. Het gestaag stij gende ledencijfer geeft hiervan o.m. blijk. Predikbeurten Woensdag (biddag). St. Philips!and: H: 9.30 en 2.30 Ds. van Dieren; GG: 7?; OG; 9.30, 2.30 en 6 Ds Mieral. De mogelijkheden zijn echter nog vele, zo sprak Ir. Geuze, maar dan zal men de wetenschap moeten inschake len. Landbouwkundig bodemonderzoek is een eerste eis, wil men de juiste me thode toepassen bij bemesting en be werking. Sprekend over het Deltaplan, zei de heer Geuze, dat hier de veiligheid pri mair is. Maar een verhoogde bodem opbrengst zal het moeten financieren. HET BESPUITEN Voorts behandelde hij in details de wijze van bespuiten der produkten om plantenziekten tegen ta gaan. Ook hier moet de wetenschap te hulp worden geroepen, om te zorgen, dat het biolo gisch evenwicht niet wordt verstoord. Daarnaast is een goede geconcentreer de bemesting nodig en zal men zich moeten toeleggen op veredeling der rassen. Hierbij is het zeer wel moge lijk, dat gebruik gemaakt kan worden van atoomenergie. Door bestraling is het o.a. mogelijk, dat nieuwe rassen ontstaan. vond dit bezwaarlijk, omdat dan niet bekend is voor wie medaille's beschik baar worden gesteld. Het voorstel werd daarna z.h.st. aangenomen. Aan de Nederl. Ver. tot bescherming van dieren, afd. Zeeland-Noord, werd een jaarlijkse subsidie van ct per in woner, dus f 7.verleend. Besloten werd een bedrag van f 415.te vote ren voor de aankoop van een aanhang wagen voor de motorgrasmaaier. Premie voor woningverbetering werd verleend aan de heer M. Francke voor het pand Ooststraat 7, tot zen bedrag van f 500. RONDVRAAG De heer Joh. Marinissen (AR) vroeg naar de verdeling van de kosten van het zandstrooien. Hij bracht hulde aan B. en W. voor de voorbeeldige voor ziening. De voorzitter deelde mede, dat de strooier en de gemeentewerkman gra tis beschikbaar worden gesteld voor de wegen van het Wegschap en dat dit al het benodigde zand ook voor de ge meentewegen zal vergoeden. Op een vraag van de heer A. Simon- se (AR) over de kosten van het sneeuwruimen zei de voorzitter, dat de Provincie, het Wegschap en de ge meenten die worden geholpen, ieder voor hun deel in de kosten bijdragen. De heer Hamelink (Gem. Bel.) vroeg verbetering van de straatverlichting op sommige punten, b.v. door sterkere lampen. Ook meende hij, dat het tijd wordt om plannen te beramen voor alge hele riolering en verbetering van de maar ook deze laatste is niet rooskleu rig. BEROEP OP ANNEMERS. De heer Van der Heide deed een beroep op de plaatselijke aannemers. Met deze groep zal contact worden op genomen. Ernstige kritiek uitte de burgemeester op de „ronselarij", zoals hij het noemde, van bouwvakarbeiders door de gemeente Amsterdam in de provincie Zeeland. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee, dat het sanerings plan binnenkort aan de raad zal wor den voorgelegd. De zuiveringsinstalla tie zal dit jaar gereed komen; ook de riolering hoopt men spoedig te reali seren. Wethouder B. J. la Soe dankte de burgemeester namens de raad voor de woorden en het gevoerde beleid. CENTRALE DIENST WORDT ONDERZOCHT. De Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht zal te Arnemuiden on der het mes komen! De heer Joosse achtte de kosten van deze dienst zo hoog, dat hij het aanstellen van een eigen deskundige, een losmaking van de gemeenschappélijke regeling dus, als veel voordeliger zag. Hij stelde voor deze materie te onderzoeken. Hij zet, dat een verrassende besparing zeker niet is uitgesloten De burgemeester was het niet met hem eens. „De gemeenschappelijke regelingen hebben Walcheren weer groot gemaakt", zo zei hij. De heer Allaart informeerde, of er geen mogelijkheid is, de Centrala Dienst te reorganiseren, waardoor wel licht de kosten gedrukt zouden kunnen worden. Ook hij achtte een onderzoek wenselijk. Er zijn reeds stappen tot bezuinigen ondernomen, zo antwoordde thans do burgemeester, „twee ambtenaren zffn ontslagen". De raad stelde tenslotte het onderzoek in handen van B. en W., welk college zich dus met deze zaak ernstig bezig zal gaan houden. De heer Joosse zei toen erg blij te zijn. Tenslotte zij vermeld, dat de raad zijn goedkeuring hechtte aan de aan koop van een perceel grond van 15 vierkante meter voor het plaatsen van een wachthuisje bij de bushalte. BORS'SELE, 28 febr. Onder groto belangstelling heeft de Borsselse ijsclub op de Westeindsche Weel voor de tweeda maal wedstrijden georganiseerd. De jury bestond uit de heren J. A. de Roo, M. Kuzee en J. Nijssen, allen uit Heinkens- zand. De uitslagen waren: schoonryden da mes: 1 mevr. Priester. Nieuwdorp, 2 mej. W. Almekinders, 3 mej. De Regt. gchoon- rijden paren: 1 J. Moerdijkmevr. Pries ter, 2 P. Dekkermej. K. de Regt, 3 W, van Lieremej. Ruster. Schoonryden heren: 1 J. Moerdijk, Ovezande, 2 P. Dek ker, Borssele, 3 W .Nijssen te Driewegen. Schoonryden junioren heren: 1 F. de Roo, Heinkenszand, 2 F. Dekker, 3 C. Zuid- weg, Heinkenszand. Schoonryden paren junioren: 1 C. Zuidwegmej. IJzerman, F. de Roo—A. Faas, 8 W. Witte—N. Smidt. Hardryden heren: 1 T. Zuidweg, Hein kenszand, 2 A Nieuwenhulzen, idem, Jac, Dekker, idem. Hardryden juniorent 1 B. Ars, 2 F. Rentmeester te Ovezande^ 3 W. Nijsse. ot wegbermen. Hfj diende een motie waarin B. en W. werden uitgenodigi plannen omtrent een en ander vooi te bereiden Wethouder Riemen* (AR) ontkende niet de noodzakelijk heid, maar wilde er nu reeds op wij zen, dat ook voor de eigenaren-be woners de kosten niet gering zullen zy'n, omdat de meeste rioleringen van de huizen naar achteren zijn aangesloten en de nieuwe riolerin gen door de Noordweg zal moeten komen. De heer A. Simonse (AR) wees in dit verband nog op het slech ter worden van het wegdek. De mo tie-Hamelink werd met algeheid stemmen aangenomen. Te Middelburg en te Vlissingen MIDDELBURG, 28 februari Zowel te Middelburg als te Vlissin gen werden dinsdag bijeenkomsten belegd voor het aantrekken van bouwvakarbeiders naar Amsterdam. Ruim 300 belangstellenden bezoch ten deze vergaderingen, doch wij kregen de indruk, dat het grootste ge deelte hiervan niet-Zeeuwen, doch bouwvakarbeiders waren, die na de wederopbouw en rampperiode hier zijn achtergebleven. De arbeiders die naar Amsterdam willen gaan werken zullen geplaatst worden bij particuliere bouwondernemingen en daar twee jaar dienen te blijven. Zij moeten echter rekening houden met een blijvende migratie. Voor gehuwden zijn op korte termijn woningen beschikbaar, doch voorlopig zal men evenals de ongehuwden in kosthuizen worden ondergebracht. Wij kregen niet de indruk, dat' het storm zal lopen met het vertrek van bouwvakarbeiders uit Zeeland. Bovendien zal men in Amsterdam wel degelijk een selectie toepassen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2