Je taak is wel zwaar, maar nog meer: mooi In eerste klasse drie gegadigden voor de titel Diner met vele gasten in Troonzaal te Amsterdam Middelburg behoudt zijn (kleine) kans in de hoofdklasse Gezamenlijke toogdag van Zeeuwse M.V.'s en J.V/s Koningin Juliana ioi Prinses Beztrix Dodelijk ongeval op onbewaakte overweg DEHNENTHEE Souburgs mannenkoor concerteerde Het hond de wereld rond Maar Goes nog ongeslagen Beste prestaties op solisten concours te Kapelle Eersie lustrum Middelburgse bejaardensociëteit Beeld vanMichel Angelo gevonden Voorlopig Ned. elftal—Feyenoord 3—1 Op Schrikkeldag: Spencer Afdelingsbestuur J.V, stelde kandidatenlijst samen Handen en Li ppen ruw?g>iipni Strijd gaat nu tussen E.M.M. en Olympus R.T.C. II na twaalf wedstrijden ongeslagen Leider Anderson verspeelde een puntje P.C.O.V. kreeg meer leden Dinsdag 28 februari 1956 ZFKTTWSCH DAGRT AD pagina 4 ■ff AMSTERDAM, 27 februari. In de Troonzaal van het paleis op de Dam hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard zaterdagavond een diner gegeven ter ere van de achttiende verjaardag van Prinses Beatrix, een diner, waaraan door 59 gasten werd aangezeten, onder wie ook Prinses Wilhelmina. Tijdens dit diner heeft de Koningin haar oudste dochter toegesproken. Zij zei het een groot genoegen te achten op deze avond Prinses Beatrix in kennis te mogen brengen met de hoogste autoriteiten van rijk en staat. „Lieve Trix", zo zei de Konin gin, „achttien jaar is nog een heel jonge leeftijd. Men is gelukkig al wel volwassen, maar gelukkig nog niet meerderjarig, laat staan stem gerechtigd". Zjj herinnerde eraan, dat Prinses Wilhelmina reeds met achttien jaar tot het koningschap was geroepen, waar toe zij op eminente wijze door Konin gin Emma was voorbereid. Voor haar was geen jong-zijn of plezier wegge legd. „Vijftig jaren, waaronder on denkbare zware, heeft zij het land ge diend, en pas daarna kon zij haar per soonlijke neigingen volgen, die zich, behalve op haar kunst, vooral richten op het heil der mensheid in al zijn ruimte en diepte", zo zei de Koningin. „Jij en ik kunnen nooit genoeg dank baarheid opbrengen voor haar groot voorbeeld. Jij en ik zullen gaarne hier al onze erkentelijkheid willen betuigen aan je vader, voor zijn bereidwillig heid tot nu toe het regentschap op zich te nemen, mocht dit inderdaad nodig zijn geweest. Wij kunnen bij een ge beurtenis als deze diep verheugd zijn, dat ons gezin voltallig heeft mogen blijven", zo vervolgde Koningin Julia na, die dank bracht aan degenen, die bereid waren zitting te nemen in de raad van voogdij. SOCIOLOGIE Daarna zei onze vorstin, dat zij en Prins Bernhard ten aanzien van de op voeding een andere gedragslijn hebben gevolgd door hun dochters de gelegen heid te bieden een school voor het nor male middelbare of voorbereidend ho ger onderwijs af te lopen en gewapend met een eindexamen-diploma het le ven in te gaan, opdat zij op normale wijze een studie kunnen kiezen en vol gen. Daardoor is Prinses Beatrix op dit moment nog niet volkenrechtelijk en economisch geschoold en staatsrech telijk niet dan summier. Zij koos zich de Leidse Alma Mater tot verdere leerschool, met de socio logie als studierichting, die volgens haar ouders en volgens haarzelf de meest geschikte is voor haar vermoe delijke toekomst. Tevens is dit een stu dierichting, die haar eigen persoonlijk heid volkomen ligt. ONTROERD „Ik ben eens heimelijk heel ontroerd geweest dat was toen je je padvind- sters gelofte aflegde, die was: God en je land te dienen. Je beloofde dat toen met echte ernst, en ik dacht aan wat BOXTEL, 27 febr. Gisteravond is op een onbewaakte overweg in de lijn BoxtelTilburg een dodelijk on geval gebeurd. De 64-jarige landbou wer J. van Beljouw uit Boxtel stak met zijn fiets aan de hand vlak voor de trein, die om 20.43 uur van het station Boxtel richting Tilburg was vertrokken, de onbewaakte overweg nabij het Loo over. Hij werd gegrepen door de treeplank van de bestuurs- cabine en kwam ongeveer tien meter verder in de spoorgracht terecht. Hij werd hierbij op slag gedood. Ingezonden Mededeling (Adv.) TEGEN VERKOUDHEID, HOEST GRIEP, KEELPIJN i Aarzelt niet langer, neem dagelijks een kop warme Uitsluitend verkocht Ito groene driehoekige i zakjes SlMPOR. HACO. MAASTRICHT SOUBURG, 25 febr. Vanavond gaf het Souburgs Mannenkoor een uitvoering in „De Zwaan". De voorzitter, de heer L. M. Naaktgeboren, deelde mede, dat sedert augustus 1955 het koor een nieuwe diri gent heeft in de persoon van de heer A. Goedegebure. Door de betrekkelijk kor te tijd, die het koor daardoor had om zich op het concert voor te bereiden, aldus de voorzitter, zal er misschien wel eens iets aan deze uitvoering mankeren. Hij riep daarom ieders clementie in. Hij heette o.m. burgemeester A. H. S. Stemerding en diens echtgenote welkom. Het koor zong vervolgens een negental liederen. Uit verschillende bleek, dat in deze korte ttjd hard is aangepakt want de prestaties waren over het algemeen lang niet slecht. De zuiverheid was af en toe wel eens wat in het gedrang, maar daartegenover stond een correcte uitspraak en een verzorgde nuancering. Opmerkelijk was het enthou siasme, waarmee gezongen werd. Een duidelijk bewijs, hoe dit kleine koor (het bestaat uit ongeveer twintig leden) ge vormd is uit zangers, die zich tenvolle aan de zangkunst geven. Ter afwisseling trad tweemaal een dubbelkwartet op en werden twee tenorsoll gezongen. Na de pauze werd er door de leden een toneel spel opgevoerd. misschien eens jouw taak zou zijn. Je hoeft daar niet bevreesd voor te zijn, want die is wel zwaar, maar nog meer: mooi. Naast eigenschappen, die je daarbij in de weg zouden zitten, heb je er nog meer, die je daarbij zouden helpen. Bovenal heb je een zeer persoonlijk en zuiver gevoel voor wat recht en voor wat jouw,plicht is. Vorm het zo, dat het a.h.w. de weegschaal voor je wordt waarop je kunt afwegen wat van be lang is en wat niet. Moge daarbij het hogere belang steeds zwaarder voor je wegen dan het lagere, en tenslotte de doorslag geven. Zo handelende zul je een standpunt innemen, van waaruit je blik op het leven zich dagelijks kan verruimen en van waaruit je kunt leren zien, wat er in de wereld en in ons land goed is en positief", al dus Koningin Juliana. Wat „Uncle Sam" aan inkomstenbelasting binnenhaalde WASHINGTON, 27 febr. (AFP). De Amerikaanse regering heeft in de 43 jaar, dat zij inkomstenbelasting heft, een bedrag van 560.000.000.000 dollar binnengekregen, aldus een schatting van een ambtenaar van de federale belastingdienst. In 1913 werd voor het eerst inkom stenbelasting geheven. Deze bedroeg toen één tot zes procent van inkomens van meer dan een half miljoen dollar per jaar. Thans betaalt elke Ameri kaan twintig procent inkomstenbelas ting, terwijl over inkomens van meer dan 300.000 dollar per jaar 91 procent inkomstenbelasting wordt betaald. VAN NUYS, Californië, 27 febr. (AFP/Reuter). De 34-jarige gym- nastieklerares J. Wood en haar hond Cindy zijn uit Californië vertrokken voor een wereldreis van 50.000 km in een éénmotorig vliegtuig. Eerst wor den vier vliegvelden in Amerika aan gedaan en dan gaat zij met vliegtuig en al scheep naar Rotterdam. Van daar gaat de reis door Europa, Afrika, het midden-oosten, India, Zuid-Azië, Australië en na een tweede tocht per boot naar Zuid- en Centraal Amerika. Mej. Wood is de eerste vrouw, die in haar eentje boven het Poolgebied heeft gevlogen twee jaar geleden. De reis zal elf maanden duren. De Zeeuwse Damcompeiitie GOES, 27 februari. Voor de Zeeuwse damcompetitie werden in de afgelopen week uitsluitend wedstrijden in de hoofd klasse gespeeld. Middelburg behield zijn overigens kleine kans door een gro te 182 zege op het bezoekende Kapelle. 's-GravenpoIder eiste in St. Laurens de volle buit op (614), maar Aagtekerke en Goes kwamen nog niet tot een beslis sing, omdat er twee partijen moesten worden afgebroken. In ieder geval blij ven de Geesenaren ongeslagen, want één puntje hebben zü al binnen door een voorlopige 610 voorsprong. De stand is nu: Vlissingen 814; Goes 713; Middelburg 711; Souburg 78; 's-Gravenpolder 88; Kapelle 86; Sint Laurens 65; Aagtekerke 73; D.O.S. 72; Vlissingen 2 50. UITSLAGEN MiddelburgKapelle: Joh. v. d. Berge A. v. d. Schraaf 20; J. Strooband jr C. v. d. Schraaf 20; J. Strooband sr Chr. Korstanje 20; W. BogaardC. van Liere 20; D. DavidseJ. J. Ganseman 20; G. Overtveld—C. Sulsters 11; Ph. KAPELLE, 25 febr. Er zijn beste prestaties geleverd op het onderling solistenconcours van de muziekvereni ging „Ons Genoegen", dat zaterdag is gehouden in hotel „De Zwaan". Er werd door zeer vele muzikanten van dit muziekgezelschap aan deelgenomen en het jurylid, de heer J. J. Laroes te Middelburg verklaarde na afloop zeer tevreden te zijn over de geleverde prestaties en merkte op, dat deze ze ker niet onderdoen voor de prestaties die geleverd worden op de bondscon- coursen in Zeeland. Het hondssolisten concours voor Zeeland zal dit jaar ge houden worden op 24 en 31 maart, eveneens in hotel „De Zwaan" te Ka pelle. Verschillende leden van „Ons Genoegen" gaven zich hiervoor op. Pianiste was mevr. Beenakker-Ha- tersel te Biezelinge. De uitslag was als volgt: Afdeling uitmuntendheid: C. Burger op bugel „Oberto" 70 pnt, le pr. Dit was ook 't hoogste aantal van het con cours. M. Braam, bombardon, Grootva ders klok, 67 pnt. le pr. en F. Geluk op bariton, La Belle American, 67 pnt., le pr. Eerste afdeling: F. Bolle, bariton, Sehnsucht nach der Heimat, 63 pnt., 2e pr.; C. Hoogesteger, bugel, Buy a Broom, 61 pnt., 2e pr.; M. van Liere, trombone, Marceaux de Salon, 65 pnt., le pr. en D. Zuidweg, tuba, Souvenir de Valence, 61 pnt., 2e pr. Tweede afdeling; J. Bruggeman, es bas, The Iceberg, 63 pnt., 2e pr.; J. Eversdijk, piston, Buy a Broom, 66 pnt. le pr.; M. van Liere en H. Snoep (duet op trombone), La Golondrina, 65 pnt., le pr.; J. Joosse en C. Hoogeste ger (duet trombone en bugel), Duet uit de Vogelhandier, 54 pnt., 3e pr. Derde afdeling: A. Luteyn, bugel, Land of Hope and Glory, 60 pnt., 2e pr.; Jaap Eversdijk, sax.sopraan, Beau tiful Dreamer, 61 pnt., 2e pr.; H. Snoep en A. Dommisse (duet trombone en piston) La Golondrina, 55 pnt., 3e pr. Een bijzondere vermelding verdient de vijftienjarige Jaap Eversdijk die een zeer goede prestatie leverde. de Ruyter—C. van Overloop 20; C. P. de VosJ. de Neef 20; J. v. d. Berge Iz. op 't Hof 11; A. P. Walraven—H. v. d. Vrie 20. St. Laurens's-Gravenpolder: L. Da vidseJ. Blom 02; I. C. FlipseA. J. van Overbeeke 20; B. VerburgJ. C. v. d. Hage 11; L. AdriaanseA. Dubbel man 11; C. StangeJ. Kluiver 02; F. KoddeG. Blom 02; B. v. d. Broeke W. Nieuwdorp 11; W. DavidseL. Boo- gaart 11; P. SinkeJ. op 't Hof 02 P. de Kam—L. J. Verkerlce 02. AagtekerkeGoes: D. TriellerL. An derson 02; S. BlaasJ. Sinke 02; P. de Visser—R. Rijkse 02; A. Willemse C. van Biemen afg.; L. TriellerM. J. Jeremiasse afg.; C. JongepierH. ten Bruggencate 0—2; J. de VisserC. de Klerk 20; F. BlaasL. Dekker 20 M. C. de SmitG. Gorsse 11; A. Triel ler—F. P. den Hertog 1—1. MIDDELBURG, 27 febr. Op feeste lijke wijze is dezer dagen het eerste lus trum van de Bejaardensociëteit der Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Middelburg, in „Mercurius" herdacht. Mevrouw KoningGroenendaal, de pre sidente, kon o.m. de erepresidente van de U.V.V. in Zeeland, mevrouw De Casem- broot, verwelkomen, evenals mevrouw PilaarGaarlandt, de provinciaal presi dente, burgemeester Mr. Dr. N. Bolke- stein en zijn echtgenote, wethouder A. J. Berenpas, alsmede bestuursleden van verschillende organisaties zoals de N.C. V.B., het ontspanningscomité voor be jaarden, de bond voor ouden van dagen en de heer Van Herwijnen, die de sinter klaasviering voor de bejaarden steeds verzorgt. De presidente releveerde de gastvrije ontvangst gedurende de verstreken vijf jaren tijdens de wintermaanden op twee middagen in de week en bracht dank aan alle leidsters en helpsters, die aan dit werk haar liefde en krachten gaven. De U.V.V. zal nieuwe plannen moeten uit werken, omdat de belangstelling der be jaarden nog steeds toeneemt en voor deze zaak werd een beroep gedaan op de steun en medewerking van het gemeentebe stuur. De middagen zijn toegankelijk voor de bejaarden van alle gezindten. De organisatie van deze feestavond was in handen van de dames E. Brouwers en A. van Nieuwenhuyzen met een tien tal U. V. V.-helpsters. De heer A. R. Marquinie, goochelaar en mentalist. bracht een interessant programma van goochelen, afgewisseld door muziek van de heer H. Reinders. Na de pauze ver toonde de heer J. H. Popma een uit twee delen bestaande serie kleurendia's, be trekking hebbend op Walcheren voor, tijdens en na de inundatie. Chr, onderwijzers bespraken Deltaplan GOES, 27 febr. Zaterdagmiddag kwamen de leden van de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Chr. Onderwijzersvereniging bijeen onder leiding van de heer J. J. Jonkheer. De burgemeester van Yerseke, de heer A. C. Willemsen, hield een boeiend betoog over het Deltaplan. Uitvoerig besprak hij de voor- en nadelen. Naar zijn me ning behoeft de oestercultuur niet vernietigd te worden, daar de bewo ners om de Oosterschelde afdoende beveiligd worden door verhoging van de dijken. Verscheidene vragen volg den op dit onderwerp, waarbij burge meester Willemsen duidelijk stelde, dat hij zich niet kant tegen het ge hele Deltaplan, maar tegen dat ge deelte, waarin de oestercultuur ten dode is opgeschreven. GENEVE, 27 febr. (AFP). Een door Michel Angelo vervaardigd borst beeld van Atropos, één der drie schik godinnen, is in Lausanne ontdekt. De authenticiteit is vastgesteld door Prof. Amadore Porcella, die een kenner op dit gebied is. Het bronzen beeld is volgens Prof. Porcella tussen 1512 en 1521 door Michel Angelo gemaakt. Ingezonden Mededeling (Adv.) DE K.t£lNg GENOEGENS DES LEVEN-S, 1i< IX©*1 Prettig voor bedeesde mannen, dat zij dit jaar misschien gevraagd worden. Om over de meisjes, die nu de kans krijgen, maar te zwijgen Vroeger geloofde men dat een schrikkeljaar ongeluk bracht in het huwelijk. Daarom durfde in zo'n jaar geen man een meisje te vragen. Zo onstond de ple zierige traditie dat de meisjes één dag in de vier jaar 29 februari het initiatief mogen overnemen. Vol ver wachting kloppen dus vele harten Wie weet wat Schrikkeldag U brengt. Zorg in elk geval voor 'n doosje Spencer. Bij een prettige verrassing kunt U dan meteen samen opsteken. En over een teleurstelling helpt Spencer LI snel heen. tn Turn-Top Etui 'S. s ut e*Wï Spencer: een genot dat een traditie werd TOIACCO COMPANY Zaterdagmiddag speelde het voorlopig Nederlands elfstal een oefenwedstrijd I tegen de Feyenoordploeg. De laatste kon het (besneeuwde) veld echter slechts met een 13 nederlaag ver laten. Op deze foto zien we het mo ment, waarop de Jager van het V.N.E. het tweede doelpunt maakt. V.l.n.r. de Jager, Oosterholt (F.), doelman v. d. Bijl (F.), Kooien (F.) en Moulijn (V.N.E.) Op tweede Paasdag te Goes GOES, 27 februari. Voor het eerst zullen de afdelingen van de Geref. Meisjes- bond en van de Geref. Jongelingsbond samen de afdelingsdag op tweede Pasen organiseren. De dag wordt in Goes gehouden en het programma staat in grote lijnen thans vast. In de morgenuren zullen de beide afdelingen apart de huishoude lijke jaarvergaderingen houden, maar des middags is er in de Geref. kerk aan de Westwal een gecombineerde samenkomst. Daar zal Ds. D. J. Roos, Geref. predikant te Haarlem en moderamenlid van de Geref. Jongelingsbond, een toespraak houden en zal mevrouw Rienks uit Schoondijke declameren. De muziekvereniging „Ho sanna" uit Goes zal niet alleen de samenzang begeleiden, maar ook enkele malen optreden. Er moeten dit jaar in het bestuur van de afdeling der Zeeuwse J. V.'s enkele vacatures worden vervuld. Het afdelings bestuur heeft in de vacature van de heer J. P. Balkenende te Kapelle-Biezelinge (die vorig jaar tot voorzitter werd ge kozen) als kandidaat'gesteld de heer W, J. Sanderse te Serooskerke (W.), die ook door twee verenigingen werd voorgedra gen. De heer M. J. Karman te Veere werd door drie verenigingen en de heer P. J. van Strien te Terneuzen werd door één vereniging Kandidaat gesteld. In de va cature van tie heer J. J. Tevel te Middel burg (die zich niet herkiesbaar stelde) werd ais kandidaat door het afdelingsbe stuur aangewezen de heer W. van Hoeve te Terneuzen. Voorts kwamen de vereni gingen met de namen van de heren L W. Boon te Midoeiburg (twee verenigingen), W. G. Koste te Middelburg (eén vueni- ging) en G. Polderman te Vliss gen (één vereniging). Veder werd de aftredende secretaris, de heer P. Boon jr. te Sint Laurens, opnieuw kandidaat gesteld, met als nummer twee de heer J. v. d. Putte te Souburg. In verband met het aftreden van de heer Tevel als primus lid van het Bonds- bestuur werd de voorzitter, de heer Bal kenende, kandidaat gesteld, met op het dubbeltal de heer A. van Vlaanderen te Koudekerke. De heer Boon (St. Laurens), aftredend secundus lid Bondsbestuur, stelt zich herkiesbaar en is kandidaat van het afdelingsbestuur. Nummer twee staat de heer Sanderse. In de zaterdag gehouden afdelingsbe- tngezonden Mededeling (Adv.) GOES, 27 februari. In de Zeeuwse handbalcompetitie bleven verders be slissingen nog uit. Niettemin kwam EMM bij de dames B dicht bij de titel. De Mid delburgers bleven met 0—2 baas over Luctor en behielden daardoor ongeslagen de leiding. Luctor zag zieh bovendien ook nog met stevige cijfers geklopt door Walcheren (16) en werd daardoor uit geschakeld. De strijd gaat dus nu nog slechts tussen EMM en Olympus. Bij de dames C kwam EMM 2 tegen Meeuwen maar net met de hakken over de sloot (10), maar behield in ieder ge val haar kansen, terwijl Meeuwen zich wel als uitgeschakeld kan beschouwen. Bij de dames-junioren kwam Zeeland Sport weer alleen aan de kop, want de Vlissingers schakelden Tonido uit door de Goese dames een 36 nederlaag te bezorgen. De laatste ontmoeting, tussen Marathon en Tonido, zal hier de beslis sing moeten brengen en het ziet er naar uit, dat het een beslissingswedstrijd wordt tussen Zeeland Sport en Marathon. De Zeeuwse Tafeltenniscompetitie GOES, 27 februari. In de Zeeuwse tafeltenniscompetitie beginnen de beslis singen nu nader te komen. In de 1ste klasse z(jn nog drie gegadigden voor de titel overgebleven. Wilno speelde niet en bleef ongeslagen en zonder verliespunten aan do kop. Will van Zoelen haalde bij Spirit met een duidelijke 28 overwinning de beide punten weg en bleef de leiders dus goed volgen, terwijl Sorry haar kans behield door Will van Zoelen 2 met een 73 nederlaag naar Middelburg terug te sturen. Be Fair zag zich uitgeschakeld, want het zag zich achtereenvolgens geklopt door Sorry 2 (61) en door Sla Raak (010). Het was de eerste overwinning van Sorry 2, dat echter niettemin vrijwel kansloos op de onderste plaats bleef. In de 2de klasse kwam Luctor weer wat dichter bij het leidende Spirit 2, want het stuurde Be Fair met een 73 neder laag naar huis en bleef dus met de beste papieren op de tweede plaats. PZEM zag kans om Be Fair 2 een puntje te ont futselen door de elektriciteitsmensen een 55 gelijk spel af te dwingen. Be Fair 2 werd door dit puntenverlies uitgescha keld, zodat de strijd nu nog slechts gaat tussen Spirit 2 en Luctor. Wilno 2 bleef op de onderste plaats. VIERDE KLASSE In de 3de klasse werd geen enkele wed strijd gespeeld, maar in de vierde klasse handhaafde RTC 2 zich ook na twaalf wedstrijden ongeslagen en zonder ver liespunten aan de kop. Ditmaal keerde Spirit 3 met een 8—2 nederlaag uit Ril- land-Bath terug en werd daardoor met een uitgeschakeld. Wilno 4 behield nog een kans. De Vlissingse Polen wonnen reglementair 010 van Be Fair 3, omdat dit team verstek liet gaan en bezorgden daarna Will van Zoelen 3 in Middelburg een stevige 1—9 nederlaag. Ook Luctor 3 werd nog niet uitgeschakeld, want Be Fair 3 kreeg in Heinkenszand met 82 de kous op de kop eu PTT 2 moest er in eigen huis met 4—6 aan geloven. Sorry 4 boekte de eerste overwinning, want het bleef met 73 baas over het bezoekende Be Fair 3. stuursvergadering werd een bespreking gewijd aan het ontwerp centraal rapport Bondsbezoek over het onderwerp „De jeugdvereniging als gemeenschap". Re kening 1955 en begroting 1956 van de penningmeester, de heer M. Timmerman te Zierikzee, werden besproken en vast gesteld. Om dc persoonlijke damtitels GOES, 27 februari. In de strijd om het persoonlijke damkampioenschap van Zeeland hoofdklasse verspeelde leider L. Anderson een puntje, want hij moest te gen W. Hcydra uit Vlissingen met remise genoegen nemen. De Vlissinger L. Goed- bloed, die aanvankelijk de leiding had, raakte weer wat verder achter, want hi) zag zich de beide punten ontnomen door R. Rijkse, die een heel eind in de lift kwam, want hij veroverde ook nog een puntje op M. F. de Jonge, door deze re mise af te dwingen, zodat hij nu de twee de plaats deelt met J. Blom. De stand is nu: L. Anderson 6—9; J. Blom en R. Rijkse 5—7; W. Heydra 67; M. F. de Jonge 5—6; L. Goedbloed 6—6; J. Strooband sr 4-^-3; E. A. Schuitema 53; Joh. de Smet 32; O. Scherp 50. EERSTE KLASSE De leider in de 1ste klasse, D. Davidse, kwam ook al niet tot de volle buit, want hij moest een puntje afstaan aan L. J. Verkerke, die daardoor op de tweede plaats kwam. Hij moet deze echter delen met J. C. Nijssen, die Iz. op 't Hof met een nederlaag naar huis stuurde. N. Cor- stanje deelde eerlijk met J. J. Ganseman, terwijl Joh. v. d. Berge en G. Blom even eens tot remise besloten. De stand is hier: D. Davidse 79; L. J. Verkerke en J. C. Nijssen 78; C. J. Hol- lestelle en Iz. op 't Hof 67N. Corstanje 77; G. Blom en G. M. v. d. Voorde 66; J. J. Ganseman en C. W. van Damme 65; C. P. de Vos 54; Joh. v. d. Berge 7—4. 's-GRAVENHAGE, 27 febr. De algemene vergadering van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging de grootste organisatie op het terrein van het bijzonder onderwijs zal don derdag 5 april te Utrecht in Hotel Noord-Brabant" onder leiding van cle heer J. W. van Hulst, directeur van de Herv. Kweekschool te Amsterdam, worden gehouden. Aan de jaarverslagen ontlenen we, dat het ledental over 1955 steeg van 11436 op 11702. De vereniging verloor na de fusie, die tot stand kwam tus sen de Ver. van Chr. Onderwijzers en de Unie van Chr. Onderwijzers om principiële redenen 156 leden. Zij telt nu 85 afdelingen. De begroting 1956 heeft een eindcijfer van f308.550. De geraamde contributie-ontvangst be draagt f260.000.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4