„Engelsen geven teveel geld uit" Economisch offensief van Amerikanen en Russen Krachttoer van Spoorwegen Minder en duurder groenten in komende maanden Peron moet hotel verlaten Stormen in VS.: 16 doden MacMillan in radiorede: Ongezouten kritiek van de „Observer Geschenk blijft liggen Negerdemonstraties in Amerika Villa in Wassenaar door brand verwoest Amerikaanse weerballon afgedreven Europees verzet protesteert bij Harahap Frankrijks groenteteelt het zwaarst getroffen Weslduihe filmalen ST'JVE NEK KJ.oos ter balsem Socialistische Unie- wereldburgers Strijd om de macht met goede kans voor Sowjets Droogte in Nrd-China C.J.M.V. en CJ.V.F. op Hemel vaartsdag naar Den Haag Twee meisjes door gasverstikking gedood Studente door stroom gedood Dinsdag 28 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 M; ha LONDEN, 23 febr. (Reuter-AFP) De Engelse minister van financiën, _acMillan, heeft ih een radiorede verklaard, dat de Engelse regering niet aar toevlucht zal nemen tot een devaluatie van het pond sterling. „Wij hebben dit in 1949 gedaan", zo zei hfj, „maar wij kunnen dit niet nog eens Jloen". Met betrekking tot de oorzaken van de economische crisis in. Enge- and zei MacMillan: „Duitsers, Amerikanen, Japanners en andere buitenlan ders, die tot voor enige tijd niet sterk met ons concurreerden, gaat het thans beter dan ons. Wfj slagen niet zo goed als onze concurrenten, omdat wij te veel geld in eigen land uitgeven, zodat te veel goederen gekocht worden, die hr het buitenland verkocht dienden te worden. Engeland voert teveel in en voert niet genoeg uit om zijn invoer te kunnen betalen. Wij geven drie kwart van ons geld uit voor onze dagelijkse behoeften en voor ons genoe gen. Slechts een kwart wordt geïnvesteerd in bouwwerken, industriële uit rusting, spoorwegen, mijnen enz." Sedert de oorlog heeft het Engelse volk. een kwart meer aart goederen en diensten geproduceerd', maar wjj heb ben-. onszelf 80 pet. meer geld daar voor betaald. Daarom is de koopkracht te groot. De minister wees erop, dat controle op de prijzen en rantsoene ring van de goederen niet zou leiden tot vermindering, van de te grote koop kracht. Lonen en dividenden kunnen! niet sneller blijven: toenemen dan de produktie, aldus- MacMillan. „Wij moe ten de inflatie overwinnen, andt-rs zal deze het ons doen.'". KRITIEK De „Observer" heeft kritiek doen haren op de. wij-ze, waarop Engeland, zijn economische moeilijkheden aan pakt en meent, dat de Engelse gealli eerden in het sterlinggebied daarvoor zullen moeten boeten. Het blad is. van mening, dat er in dit gebied! een ern stige crisis zou. kunnen ontstaan: en dat enkele landen met dollarinkomsten- als Zuid-Afrika, West-Afrïka en Maiakka wel eens zouden kunnen besluiten hun valuta van het pond los te maken. Er kan worden gezegd, dat wanneer de maatregelen van de minister van fi nanciën slagen in het tot staan- bren gen van de inflatie en het herstellen van vertrouwen in het pond sterling, allen, die het pond sterling gebruiken- daarvan zuil-en- profiteren, maar dat is slechts een deel van de geschiedenis; DE WAARHEID De waarheid is, dat de tegenwoordi ge economische crisis de eerste van de vfer naoorlogse crises is, welke bijna geheel door onszelf is ontstaan en niet aan uitwendige oorzaken kan worden toegeschreven. En nu stellen wij voor, nu wij er niet in geslaagd zijn onze binnenlandse economie te regelen, on ze vrienden in het sterlinggebied te straffen,, die in de meeste gebieden minder vet hehben om op te teren dan wij. Moeten Afrikanen,, Aziaten en West- kidiërs meer betalen voor de aanleg van wegen, het opruimen van krotten en elektrische stroom, omdat wij te goed hebben geleefd? Dit. had men zich tijdens het debat ia het Lagerhuis wel eens mogen afvragpn, aldus het blad. De juiste uitwerking van de maatrege len van de minister op de andere lan den- van het sterlinggebied ia. moeilijk te schatten, maar het is duidelijk, dêt enkele van die landen hun eigen n tetarieven zulten moeten verhogen tot ongeveer het niveau van het onze, hoewel hun eigen economie geen toe passing van een politiek van duurder geld nodig heeft. Een ernstiger gevolg, meer in het bijzondier voor de koloniën is; dat "deze waarschijnlijk geen leningen voor kapitaalgoederen op de Lon- dense markt zullen kunnen sluiten, hetzij door kapitaalschaarste,, of, om dat de kosten ter verkrijging van 't weinige beschikbare zullen worden, aldus rld te hoog ie „Observer" NAPELS, 27 febr. (Reuter). - In Napels ligt een groot pak de kens en warme kleren, dat het opschrift draagt: „Geschenk van Nederlandse schoolkinderen voor hun Italiaanse vrienden, die hst koud hebben, Torre del Gveco, Napels", Het pak blijft liggen, omdat er niemand is, die de in voerrechten betaalt. Torre del Greco is één van de armste buur ten van Napels .Volgens de post stempels kamt het pakket uit Zaandam, zegt de Napolitaanse douane. Als binnen drie maxmden de rechten niet betaald zijn, wordt het pak aan de afzenders geretourneerd Het vervoer van steenkolen UTRECHT, 27 febr. Het resul taat van de inspanning der Ned. Spoor wegen om in het afgelopen weekein de zo veel mogelijk kolen naar hun bestemmingen te- vervoeren en lege kolenwagens naar de mijnen, zeeha vens en grenspunten terug te krijgen, is geweest, dat hedenmorgen om, zes uuur 2683 beladen kolenwagens bij de geadresseerden voor lossing gereed stonden. Dit. is ongeveer een vierde deel van het totale kolenwagenpark en betekent meer dan 60.000 ton kolen. Het resultaat is bereikt door op zon dag 115 extra treinen te doen rijden, beladen met kolen en andere goede ren, in totaal 4561 wagens tellende. 's-GRAVENHAGE, 27 febr. Een villa aan de Houtlaan in "Wassenaar is zaterdagavond door brand-, verwoest. Omstreeks zeven uur die avond zat de familie Z. in. de woonkamer rond een open haardvuur. Kort nadat opnieuw- enkele blokken hout op het vuur wa ren gelegd, liep een dochter van de familie naar buiten en constateerde, dat vlammen uit het rieten d'ak van de villa sloegen. Direct werd de brandweer gealarmeerd, die met twaalf stralen het blussingswerk aan vatte. De vlammen: grepen in het brandbare riet snel om ziek heen, zo dat in korte tijd die gehele bovenver dieping in lichter laaie stond. Van de inventaris kon niets worden gered. Het gelui.,e de brandweer de henndenver- drepmg voor een groot deel te sparen, hoewel hier zeer ernstige waterscha de is ontstaan. Octk het. meubilair uit deze verdieping kon tijdig in veilig heid worden gebracht. Be villa is on bewoonbaar geworden. TOKIO, 27 febr. (.Reuter)-. Weer ballon nummer 19 van de Amerikaan se vloot, die in Japan, met bestemming de Ver. Staten, was opgelaten, is in zuidelijke richting afgedreven. De ballon zweeft thans over de Bering- straat in de richting van de Noord pool. Nummer 20, de laatste der lopende serie van- in Japan door de Ameri kaanse marine, met bestemming de V. S. opgelaten; weerballons, ging van daag de lucht in. De Amerikaanse marine is voorne mens om, indien de resultaten van het verzamelen van weerkundige ge gevens via ballons gunstig zijn, deze tot een vast onderdeel te maken1 van een programma op reusachtige schaal voor weersvoorspellingen, waarbij de ze gegevens ter beschikking van de meteorologische diensten van alle landen gesteld zouden worden. Deze zouden zodoende normaal voor hen onbereikbare gegevens over het weer verkrijgen. Het proces Jtxitgschlaeger DEN HAAG,, 27 febr. De verzets organisaties in Europa hebben het volgende telegram gezonden aan de minister-president van Indonesië; „Het comité d'aotion interalliee de la resistance, vertegenwoordigende de verzetsbeweging in België, Frankrijk,, Nederland, Griekenland, Denemarken en Luxemburg, heeft met diepe bewo genheid en ernstige ongerustheid ken nis genomen van. da berichten over de gang van zaken, in het. proces tegen da Nederlandss staatsburger Jungschlae ger. De verzetsbeweging heeft gedu rende vijf jaar met grote opoffering gestreden voor het herstel van de democratische waarden, waarvan de onafhankelijke rechtspraak een essen tieel onderdeel' is. Wij zijn ervan over tuigd, dat uw jonge democratische staat er prijs op stelt, dat. zijn recht spraak wordt uitgeoefend met volle dige eerbied voor de rechten van die mens?'. Naar aanleiding van het verloop van het proces-Jungschlaeger heeft de „Groter Nederland Actie" zich gewend tot Dr. Drees en minister Luns: met het verzoek bij de Ver. Naties een klacht in te dienen tegen, de regering 'van Indonesië wegens het schenden van het statuut van de rechten van de mens. r Vorst bracht veel schade toe 's-GRAVENHAGE, 27 februari. De Nederlandse tuinbouw zal niet zonder schade uit de zware vorstperiode te voorschijn komen. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen blijkt, dat nog. te velde staande gewassen als b.v, spruitjes als ver loren moeten worden beschouwd. Bewaargroenten, zoals sluitkool, peen. kroten en uien alsmede het gebroeide witlof en voorts de prei hebben volgens d'eze gegevens nog weinig schade opgelopen. In gestookte kassen en warenhuizen is men er over het algemeen wel in ge slaagd de produkten te behouden. De ko- Ienvoorraden lopen echter aanzienlijk te rug, zodat, de vorst niet lang meer mag aanhouden. De: produkten onder koud glas als sla, andijvie en spinazie zullen voor een, vrij belangrijk deel als verloren- moeten wor den beschouwd. De jiuiste schade zal deels pas na- het invallen van de dooi kunnen worden vastgesteld Het gevolg zal zijn, dat. bepaalde soorten voorjaarsgi-oenten dit jaar laat zullen, zijn. Dit geld-t-in, het bijzonder voor tomaten- De vorstschade in Duitsland, speciaal aan de grote voorraden sluitkool', valt erg mee. Ih Italië hebben sla en bloem kool ernstig geleden, terwijl' de andijvie vrijwel vernietigd is. BAD NAUHEIM, 27 febr. (Reuter). De organisatie van de vrije democra tische (liberale) partij in dé Westduit- se staat Hessen heeft haar voorzitter Euler, de lader van de „rebellen" in de partij, die Bondskanselier Aden- auer steunen, uit de partij gestoten. Br. Oswald. Éohut, de vice-vnorzitter, zal voorlopig het. voorzitterschap waarnemen. Euler had het voorzitter schap neergelegd en was: uit de partij getreden terstond: nadat hem een uit eenzetting van zijn- standpunt gewei gerd was. Eul'er heeft in 19'46 de partrj: ih Hessen opgericht en is sindsdien voor zitter geweest. Met uitzondering van, Berlijn en Hamburg hebben de orga nisaties van de vrfje democraten in alle Westduitse staten zich achter Dr. Dehler, de leider der partij, geschaard. In Hamburg heeft de scheuring on zekerheid teweeggebracht onder de vrij.e democraten, omdat Dr.. Schafer, 1 de Westduitse minister zonder porte feuille en een van de „rebellen", 'een grote aanhang heeft. De leider van de vrije democraten in 'Berlijn, Sehwennicke, heeft tot dus ver een afwachtende houding aange nomen. FRANKRIJK HET' ERGST Frankrijk Mjj-kt het zwaarst getroffen land; Vrfjwel de gehete oogst aaa sla, andijvie, spinazie, doperwten, spitskool en vroege aardappelen is vernietigd. In Bretagne hebben bloemkool en artisjok ken ernstig geleden. Erankrijk heelt in de afgelopen week sluitkool en prei vrij uit Nederland ingevoerd. Onder druk van de Franse telers is deze vrije invoer niet verlengd, hoewel de Franse vakbladen sterk aandringen op ongelimiteerde aan voer. De schitterende Spaanse sinaasappel- oogst heeft ernstig geleden, waardoor de uitvoermogehjkheden beperkter zullen zijn dan werd verwacht. Vermoedelijk komt over een paar weken (vrij dure) aanvoer van sinaasappelen uit Californië. De te velde staande gewassen in Enge land. zijn. vrijwel verloren. Van Guernsey wordt geen ernstige vorstschade aan de tomaten gemeld, hoewel de groei ver traagd is. Een voorlopige balans laat zien, dat die groentenaamvoer in, dip kamende maanden aanzienlijk kleiner zal' zijn dan normaal. Reeds thans zijn de ge volgen van de vorstschade op de aan voeren te bespeuren. De prijzen, in het bijzonder voor sluitkool, zijn sterk op gelopen. Niet wordt verwacht, dat deze koolprijxen na het invallen van de dooi zo hoog zullen blijven. Het prijspeil van de voorjaarsgroenten zal in de kómen- die maaüden hoog liggen. Onder de ongeveer 9(1 personen, die werden gearresteerd in verband met het boycotten van de bussen door ne gert te Montgomery in de Amerikaan se staat Alabama, bevonden zich 26 negerdaminees. Zij- werden later te gen borgstortihg wederom in vrijheid gesteld. Voor de inhechtenisneming tuas er eeit bijeenkomst geweest 'in Montgomery's eerste Baptistenkerk, die door ongeveer 5000 leden werd bijgewoond. Op de bovenste foto ziet men dominee Ralph B. Abernathy, die de menigte tot rust maant. Naast hem staan dominee Martin Luther King en andere leiders van de negeraetie „anti bus". De onderste foto toont een deel van de menigte die de leiders een ovatie brengt. Ingezonden Mededeling (Adv Wrijven met de heerlijk ver warmende en diepdoordringen de Akker's Kloosterbalsem ver jaagt de pijn en heeft een wel dadige werking. Spoedig zegt gij t*cu*MAnhm+)iM.u.vm Bij Kamerverkiezingen UTRECHT, 27 febr. In een ge combineerde vergadering van. het, par tijbestuur der socialistische unie en van de bond van wereldburgers is be- |sloten_voor de komende verkiezingen met één lijst uit te komen. In een re solutie zeggen de besturen, dat een moderne oorlog, allen zou vernietigen en dat derhalve met de z.g. verouder de leuze „geen man en geen cent. voor het militarisme" op straffe van totale ondergang ernst moet worden ge maakt door een principiële strijd van internationale ontwapening. WASHINGTON, 26 febr. (AP) Ex- president Peron van Argentinië, dié zijn intrek heeft genomen in een hotel te Colon, in de Panamazone, moet een ander onderdak: zoeken. Het hotel is eigendom van de Amerikaanse rege ring en Washington heeft de gouver neur van de Panamazone opdracht ge geven Peron mee te delen, dat hij ver trekken moet. „Het permanent verblijf van Peron in dit hotel zou tot onjuiste gevolgtrekkingen kunnen leiden", zo zei een woordvoerder in Washington. Peron verklaarde dat hij eerst zal gaan als zijn kamers schriftelijk opgezegd worden. Hij zei, dat hem al tien hui zen gratis waren aangeboden, maar dat hij; niemand overlast wil veroorzaken. Om de gunst der minder ontwikkelde landen Het economisch offensief der twee grootmachten de Verenig,die Staten en Sowjet-Rnsland die de wereld politiek beheersen, gaat door. De onderontwikkelde of achtergebleven gebieden staan bij' beide partijen in het middel punt der belangstelling en op een paar miljoen dollar (of roebel) wordt niet gekeken, wanneer de één de ander maar een slag voor kan zijn om de goodwill' der verschillende landen met geld te kopen. Niet alleen geld, maar ook mensen vormen de inzet van deze economische strijd om de volksgunst, een strijd', die zich in de naaste toekomst ongetwijfeld zal ver scherpen. Zojuist heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, weer een voorstel gedaan, dat parallel loopt met en ook een nadere uit werking is van de boodschap van president Eisenhower enkele maanden geleden. De president verzocht het congres toen om be perkte machtigingen, voor projec ten in onderontwikkelde gebie den op langere termijn dan het begrotingsjaar, teneinde te voor komen, dat. in de werkzaamhe den plotseling stagnatie zou op treden, waardoor de betrokken landen in moeilijkheden zouden kunnen geraken en kritiek op de Amerikaanse handelwijze zou den kunnen uitoefenen. Dulles meent nu, dat het Con gres de regering d'ient. te machti gen gedurende enige jaren voor hulp aan het buitenland honderd miljoen dollar of 380 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor projecten op lange termijn. Het is te verwachten, dat bin nenkort concrete voorstellen zul len worden gedaan, maar het blijft de grote vraag, of het Con gres waar nog altijd een ster ke isolationistische stroming be staat daaraan zijn goedkeuring zal verlenen. Meer prestige Dulles gaf in zijn rede te Phi ladelphia een nadere toelichting op de zienswijze van de regering. Hij stelde vast, dat er verande ringen zijn in de politiek der Sowjets, maar dat deze wijzigin gen gezien moeten worden als andere wegen om de oude doel stellingen van wereldverovering te. verwezenlijken. Hij had gelijk, toen hij op merkte, dat de Russen met hun economische activiteit een aan zienlijk prestige hebben gekre gen bij de volken der minderont- wikkelde gebieden, waar indu strialisatie een magisch woord is géwordén. Deze landen, waar vele eeuwen de landbouw de hoofdbron van bestaan was en waar de bevol king zich jaarlijks met miljoe nen zielen uitbreidt, moeten overschakelen, willen zij de be volking; brood kunnen verschaf fen. Industrialisatie is, naast nieuwe landbouwmethoden, de enige oplossing. Men moet echter niet denken, dat de regeringen van al die ach tergebleven gebieden de Ameri kaanse hulp met open armen en met gejuich ontvangen. Vooral door de gerichte en in vele ge vallen succesvolle propaganda van de Sowjets is er vaak een aarzeling om déze hulp te accep teren. Amerika behoort immers tot' de „kapitalistische" en „im- peralistische" landen en zullen de voorwaarden bij de hulpver lening niet zodanig zijn, dat de onafhankelijkheid in het gedrang komt? Natuurlijk is dat 'n troer van Moskou. De heren van het Kremlin doen zich voor als de onbaatzuchtigheid zelve en zij hebben het voordeel, dat Rus land op het punt der (economi sche) verhoudingen met bedoel de gebieden geen geschiedenis heeft, in tegenstelling tot de Amerikanen. Propaganda Er komt nog hij, dat op het gebied van de handel de Russen welbewust hun prijzen voor tal van artikelen en produkten zo belachelijk laag stellen, dat men eigenlijk slechts van een fooi kan spreken. In dit licht moet men ook zien de besprekingen, die dezer dagen in Londen zijn gevoerd door vertegenwoordigers van de Westduitse regering en industrie met Engelse deskundi gen over een doeltreffend econo misch offensief in de mïrtderont- wikkelde landen. Met lede ogen ziet men aan hoe de Russen pogingen in het werk stellen niet slechts in ge noemde landen de markten te veroveren, maar tevens deze ge bieden door het scheppen van goodwill rijp te maken voor het communisme. Kortgeleden waren er berichten, dat Krupp op eigen houtje een kruistocht tegen het communisme ging ondernemen in het nabije en het verre oosten, een kruistocht, die ook een eco nomisch facet zou hebben. De strijd om de macht en de invloed wordt momenteel dus in de eerste plaats met economische middelen uitgevochten. Van wie de hulp ook komt, de betrokken 1 landen worden er heter van. Zul len zij echter inzien, dat het niet hetzelfde is van welke kant die hulp komt? Het Westen heeft het, wat dit betreft, moeilijker dan de Russen, want het is blijk baar nog steeds niet tot de min der ontwikkelde landen doorge drongen, dat vrijheid naar Russi- 1 sche opvatting de ergste onvrij heid en slavernij betekent. De regering van West-Pakistan heeft verklaard, dat Indische traepen op het eilandje Tsjaad het Pakistaanse grond gebied: hadden geschonden en wel op 17, 19 en 24 februari. Het gebied van Tsjaad had nooit tot India behoort en het was. ook nooit door dat land be stuurd. De voormalige regering be stuurde het gebied vóór de verdeling en Tsjaad wordt thans door de West- pakistaanse provinciale regering be stuurd. HONGKONG, 27 febr. (Reuter). - Volgens een bericht van radio Peking wordt dé graanoogst in de Noordchi- nese provincie Sjantoeng door een ernstige droogte bedreigd. Duizenden boeren zijn door de communistische autoriteiten gemobiliseerd voor het graven van putten en het doortrekken van bevloeiingskanalen. 's-GRAVENHAGE, 27 febr. Voor de eerste maal in de geschiedenis van beide organisaties zal het C.J.M.V. samen met. het meisjesverbond C.J.V.F. op Hemelvaartsdag een nationale bondsdag houden. In de morgenuren wordt een bidstond in de Willemskerk gehouden, waar voorgaat Ds. Sondorp, de nieuwe Haagse jeugdpredikant. Daarna begeven de deelnemers zich naar de Houtrusthallen, waar zij zul len worden toegesproken door mevr. Quispel-Tonsheek uit Barendreeht, presidente van het meisjesverbond, door Ds. H. J. van Heerden, voorzit ter van het C.J-M.V. en door prof. Dr. G, C. van Niftrik,, die zal spreken over „Jeugd in de wereld". In de middag bijeenkomst zal het spel van Ds, Jan Wit, „Niemandsland", worden opge voerd. Het zal dé eerste grote opvoe ring in een zaal- zijn. Aan dit spel werken 80 personen mee. Na afloop van de middagbijeenkomst zuilen de deelnemers met auto-bussen excursies maken door Den Haag en S'cheveningen. Op Woensdag 9 mei is er 'smorgens een gemeenschappelijke bijeenkomst in de Kloosterkerk, waar Ds. G. van Leeuwen, studentenpredikant te Am sterdam, spreekt o-ver „Jeugd en Evangelie". 's: Middags komen de afgevaardig den van de afdelingen uit beide bon den afzonderlijk bij,een voor de huisi- houdelijke vergadering, waar a.m. de jaarverslagen besproken zullen wor den. In de avonduren is er in het cir cusgebouw te S'cheveningen een grote ontspanningsbijeenkomst, die zal wor den verzorgd door de beide federaties uit Rotterdam- Verdachten van moord op generaal Kim bekennen SEOEL, 27 febr. (AFP). Twea burgers en vijf militairen hebben be kend de moord op generaal Kim Tsjang Joeng, hoofd van de Zuidkoreaanse spionnage, beraamd en gepleegd ta hebben. Generaal Kim, die 30 januari werd vermoord, heeft tien jaar da leiding gehad van de campagne in Zuid-Korea ter beteugeling van het communisme. De moordenaars hadden verklaard, dat zij tot hun daad gedre ven waren uitsluitend door vijandschap jegens de generaal. NEW YORK, 27 febr. (Reuter). Door stormen en wervelstormen in het oosten van de V.S. zijn zaterdag ten minste zestien personen om het leven gekomen. Tientallen zijn gewond en honderden zijn dakloos. De materiële schade wordt o.p miljoenen dollar ge schat. De stormen troffen Zuid-Illi- nois, waar zeven doden vielen, het meest. Voorts werden Ohio-, Texas, Mis souri, Oklahoma en New York geteis terd. AMSTERDAM, 27 febr. Twea meisjes, de 11-jarige en de 8-jarige M. A. van Benthem, zijn vannacht in haar woning aan de Churchilllaan dnor gasverstikking om het leven ge komen; Toen de moeder omstreek» twee uur in de morgen thuis kwam, waren de twee zusjes overleden. Haar 13-jarig broertje Wim vertoonde te kenen van gasvergiftiging. Vermoede lijk heeft één van de meisjes voor het naar bed gaan een warmwaterkruik op het gascomfoor gewarmd en daar na het muurkraantje open laten staan. De gasslang moet zijn losgeschoten. Zodoende kon het gas het huis bin nenstromen. Het jongetje kon nog worden gered. UTRECHT, 27 febr. In d-e nacht van zaterdag op zondag is een stu dente, de 19-jarige mej. M. L. Mantel uit Hilversum, door elektrische stroom gedood. In een studentenpension aan de Muntstraat werd 's avonds een feestje gegeven. Mej. Mantel zat op een ijzeren bed en leunde met haar hoofd tegen een verwarmingsradiator. De ijzeren poten van het bed stonden op een verlengsnoer van een bran dende schemerlamp. Op een gegeven moment sneed een der poten van het bed- door het verlengsnoer, waardoor het bed onder stroom kwam te staan, met het noodlottige gevolg.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3