Kabouters 1 CRÉGHEL Nieuws uit de Provincie J Kabouters „Zeeuwsch Dagblad" UIT DE KERKEN Varkenspest in Venray Fae Se Meeuwsen Gaat Indonesië nu samenwerken met West-Duitsland PROFESSOR „UUiaen" v-ctti de pefii Raei en gocUdienit Qanien Snij, R. Examen bn ïïliddMwig &o-tninee ieehi Engeti Vlisstngen 7 holen Goes KALODERMAGELEE voor RUWE, GESPRONGEN handen Nauwere economisch betrekkingen Maandag 27 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 fs iü'tó Het Dagelijks Bestuur van de Polder Walcheren brengt ter openbare kennis, dat door hem is ontworpen een KEUR OP DE STRANDEN welk ontwerp gedurende veertien dagen ter inzage van ingelanden op de grif fie des polders is neergelegd en aan ieder tegen betaling der kosten in afdruk ver krijgbaar is gesteld; dat iedere ingeland het recht heeft zijn bezwaar tegen de ontworpen keur binnen veertien dagen na de datum dezer kennis geving aan de Algemene Vergadering van de Pol der Walcheren in te zen den. Middelburg, 22 febr. 1956. Het Dagelijks Bestuur voornoemd, R. W. VAN LYNDEN, Voorzitter. C. C. D. RUTGERS VAN ROZENBURG, Griffier. Bereikbaar voer Iedere vrouw, dus roker voor U, mei een goed corsel on Beha naar maai. Kies daarom geperfectioneerde baols-kledlng Ganzcpoortstraat POLDER WALCHEREN. De buitengewone vergade ring van aandeelhouders, van de Naamloze Vennoot schap Motorbootdienst „Gi deon III", gehouden te Breskens, op 24 februari 1956 heeft met algemene stemmen besloten de statu ten der vennootschap zoda nig te wijzigen, dat deze voor onbepaalde tijd zal voortduren. De Directie. GEHEEL GRATIS Bij aankoop van 25 Max Herder scheermesjes, sleuf model 3.45 gratis een vulpen, vulpotlood en ball point in etui. Bij 50 st. 4 6.95 sierlijk koperen haard- keteltje inh. 14 liter of koe koekklokje. Bij 100 st. 4 113.95 prachtig Zwits. he- renpolsh., shockpr. anti- magn. metalen rekband, of damespolsh. m. leren band je (m. 'A j. schr. gar.). Be stel bij MERCURIUS Utrechtseweg 250, Amers foort. Wij kunnen nog enkele PERCELEN PLANTUITJES op contract plaatsen. Zaad gratis. JOZ. BOONE, Veerdam 6, Nw.- en St.-Joosland, Telefoon 327. DIVERSEN: Hypotheken vanaf 3,5 pro cent. Financiering auto's en landbouwwerktuigen, geldle ningen op andere objecten. 25-jarige ervaring. Makelaars kant. L. A. VAN OPSTAL en Zoon, Jac. v. Beierenstraat 1, Goes. Tel. 2584. Plaatst Uw familieberichten en advertenties in ons dagblad. Het wordt door geheel onze provincie gelezen ORGELS Zeldzaam mooie voorraad - Levering franco huis - Vele jaren garantie - Reiskosten worden vergoed. Vraagt prijslijst. BOOT's Or gel en Fianohandel BODE GRAVEN. Brei nu zelf uw kleren. Op een KNITTAX gaat het zo eenvoudig. Vr. inlichtingen en/of demonstr. bij J. Kodde, Uurwerken, Naaimachines, Goud en Zilver enz., Tel. 254, Serooskerke. Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad" §eci uw gcU niet weg aan advertenties In alle mogelijke blaadjes en progtamma's Adverteer uitsluitend in Uw DagblaJ N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ De N.V. „P.Z.E.M." geeft hiermede aan de be woners van de percelen te Vlissingen, gelegen aan de Rozengracht, Anjelierenlaan, Beatrixlaan, Boter bloemlaan, Singel (tussen Bosjeslaan en Bloemen- laan) en de hiertussen gelegen straten te kennen, dat op woensdag 29 februari a.s., van 13.30—14.30 uur of zoveel langer als nodig blijkt, de elektriciteits voorziening tengevolge van noodzakelijke werk zaamheden zal worden onderbroken. 24. Wat doet Créghel Gelukkig voor Knots hoefden zij niet ver te hollen. Op een gegeven ogenblik gaf Kitsch een teken met zijn hand en zij stonden stil voor een rotspartijtje. „Kijk", zei de kleine boef, „hier moe ten wij zijn, pak de schep maar onder je mantel vandaan en begin maar vast te spitten". „Sjonge", merkte de dikkerd op, „daar op die rots staat net zo'n teken als op die andere." „Dat is heel snugger van je gezien", zei Kitsch. „Dit is de echte pijl, die an dere heb ik getekend. Ik heb het je zoëven wel verteld, maar dat ben je natuurlijk weer vergeten. Maar alléê, je staat hier niet om op je duim te sabbelen, pak je spa en aan de slag hup twee drie!" Knots slaakte een diepe zucht en toog weer aan de arbeid. Inmiddels was prof. Créghel b(j do uitgang van de grot gekomen. Maar aH je nu dacht dat hij zo maar zonder meer naar huis zou gaan, dan ben jé toch aan het verkeerde adres. Met een mooie bocht draaide hij hej schuitje en boomde vervolgen» eeft eindje langs het eiland. Wat zou hij van plan zijn?...... Ik houd van de ontspanning die DE KRANT mij geeft Daarom ben ik abonné op Iemand heeft aan het weekblad De Hervormde Kerk gevraagd of passie spelen zoals ze In Oberammergau en In ons land in Tegelen gehouden worden geoorloofd zijn. Ds. A. K. Straatsma geeft daarop een antwoord, dat het volgende citaat bevat: Om het heel concreet te stellen: zou een mens bekeerd kunnen worden door de passiespelen? Ik wil aan Gods al macht geen grenzen stellen. „De Here God kan met een kromme stok een rechte slag doen", zei men vroeger. Ak koord, maar ik heb in deze kromme- stok-methode niet veel vertrouwen. Jaren geleden stond er in een neu traal, Haagsch dagblad een repor tage over de spelen in Oberammergau. Ik herinner mij de volgende uitspraak: „Voor de tweede maal zie ik hier zit ten een man van de uitgaande wereld (bonvivant). Hij is diep getroffen, de tranen lopen hem over de wangen. Toch ben ik overtuigd dat het verder op hem geen invloed zal hebben en hij straks zijn oude leven van plezier zal voortzetten". Merkwaardig oordeel van een onver wachte kant, dat mij juist lijkt. Wat hier gebeurt ligt in een geheel ander vlak dan bij de evangeliepredi king. Schoonheidsontroering leidt ge makkelijk van het eigenlijke, de hoofd zaak af. Stemming is heel iets anders dan ze gen. In het Geref.. Kerkblad voor Drente en Overijssel wijst Ds. IJ. K. Vellenga op de berichten volgens welke paus Flus XII tijdens zijn ziekte een „vim men" van Christus gehad zou hebben. Ds. Ve"-nga merkt op: Een belichting ontvangen we uit de verzekering uit goed geinformeerde kringen, dat paus Pius XII grote kans heeft heilig verklaard te worden dan enig ander hoofd der kerk uit moderne tijden en sommigen gaan zo ver te zeggen, dat zijn heiligverklaring mo gelijk zal behoren tot de snelst haar beslag krijgende in de geschiedenis van de kerk van Rome. Terwijl wij er ons aan zouden willen houden ieders geestelijke ervaring met gepaste reverentie te behandelen, kun nen wjj ons toch alleen maar met ver wondering afvragen hoe volwassen mensen trachten kunnen munt te slaan uit deze parodie van alles was heilig is. Heel het verhaal smaakt naar het Rome van de middeleeuwen en het is eens te meer een bewijs, dat de kerk, die er gebruik van maakt, is semper eadem (altijd dezelfde). Credo, weekblad voor het r.-k. bis dom Roermond, wijdt een artikeltje aan het boerenbedrijf. We knippen er dit gedeelte uit: Limburg telt goddank nog zeer vele boeren. Het aantal wordt kleiner door de verder gaande industrialisatie, maar zé zijn er nog en hopelijk zullen ze kunnen blijven. Het boerenvak is zulk een edel vak. Het boerenbedrijf heeft iets zo natuur lijks en zo waardevols, dat men er al tijd de hoogste waardering voor gehad heeft. Ik herinner me vroeger geleerd te hebben, dat er zelfs in de alleroud ste heidense godsdiensten groot respect leefde voor het werk van de boer. En één spreuk is mü goed bijgebleven: „wie koren zaait, zaait heiligheid". Be bouwing van de akker was een soort religieuze handeling. Natuurlijk was het een dwaling. Men onderscheidde blijkbaar reine, heilige en onreine bezigheden. Dat is heidens. God zegent alle werk en wij kunnen Hem door alle werk eren. En toch lag er in dat woord een zekere waarheid. Wie de akker bewerkt, werkt zo heel nauw mee met de Schepper en met de Vader in de hemel, die ons „ons dage lijks brood moet geven". Vandaar dat de boer ook zo trouw is aan zijn ge loof en aan zijn eerbied voor God en godsdienst. Hij voelt als het ware, dat zijn werk afhankelijk is van de zegen van boven. Zijn taak is het scheppen van vruchtbaarheid en van leven en dat kan hij niet zonder God. Maar dan moet de boer ook bijzonder trouw blijven aan zijn geloof en zijn gebed. Maar gelukkig de boer is trouw. Ook dat zit in zijn „stiel" die zonder eenvoud en trouw niet goed denkbaar is. Libertas ex Verltate, het orgaan van de Sociëtas Studiosorum Reformatum, heeft de vraag behandeld of men In de ze Gereformeerde studentenorganisatie ook het dansen kan beoefenen. De heer H. A. van Ries9en zegt er o.a. dit van: De voorstander van een studentenbal bedenke, dat volgens deskundigen en voor iedere simpele ziel, die nog op merkingsgave heeft de moderne dans in ritme en muziek sexueel georiën teerd is. Ik wil daarover niet veel zeg gen, want men wordt op dit gebied snel genoodzaakt tot onwelvoeglijkhe den, die zich slecht op papier laten zetten. Zegt iemand: „Ik heb daarvan geen last, ik ben sterk op dat punt", dan moge hij bedenken dat er andere, zwakkere broeders in S. S. R. leven en dat de catechismus handelend over het zevende gebod spreekt over ingetogen heid waar is die op de dansvloer? en over het vlieden van alles wat een mens tot onkuisheid trekken kan. En voorts moge in de overweging be trokken worden, dat als men dansen in S. S. R. toelaat, men een groot aantal vaders en moeders, die nog wél die catechismus belijden, de mogelijkheid ontneemt hun kinderen naar S. S. R. te sturen. Dit alleen zou reden genoeg moeten zijn om de discussie over het dansen te staken. Op de dag dat S. S. R. het dansen aanvaardt heeft ze haar doodvonnis geschreven als vereniging van de Gereformeerde gezindte. Het Hervormd Kerkblad van de Ve- luwe bevat herinneringen van DS. J. T. Doornenbal uit Oene betreffende 't proponentsexamen, dat hij indertijd te Middelburg moest afleggen. Wij lezen: Het was overigens een raar examen! Ik herinner mij hoe de oude Dr. Wey- land uit Veere, die jarenlang voorzitter van de synode is geweest, een aller vriendelijkste oude dominee, de eerste examinator was, en het geval begon aldus: „Mijnheer, kunt u mij zeggen hoeveel evangeliën er zijn in het N. Testament?" „Vier dominee". „Héél goed! En kimt u mij ook zeggen wie de schrijver is van het vierde evange lie?" „Johannes, dominee". „Heel goed!" Ik dacht eerst dat hij mü een beetje voor de gek hield, maar hü was in alle ernst. En zo ging het door, het hele examen, want ook de andere heren vroegen op dezelfde manier. Nooit in mün leven heb ik een beter examen gedaan! Alleen mijn kerkrecht was bar slecht. En mijn preek nog slechter. Ik heb reden om te vrezen, dat er na meer dan twintig jaar in beide opzichten niets veranderd is! Over het goede, oude Middelburg zün in die jaren heel wat stormen heengegaan. Over mijn hoofd eveneens. Middelburg mocht verjongd herrijzen. En ikzelf....? Een thans geëmigreerd Christelijk Gereformeerd predikant, Ds. Jac. Over- duin, schrijft in zijn kerkblad De Kerk klok te St Thomas in Canada over de noodzaak ,dat een emigrerend predi kant goed Engels leert Spreken. Ds. Overduin biecht op: Wat mijzelf betreft, ik ben er nog lang niet aan toe om in het Engels te preken en te bidden. Als ik het nu zou gaan doen, zou dat veel te-veel tijd voor studie eisen. Die kan er niet af, want wat komt er dan van het andere werk terecht? Trouwens ook andere predikanten hebben het er moeilijk mee. Ik weet van een predikant uit Nederland, die Zanguitvoering In de Johanneskerk aan de Bone- dükestraat zal de chr. zangvereniging „Hosanna" op woensdag 29 februari a.s. des avonds om 8 uur een uitvoe ring geven. „Hosanna" staat onder lei ding van de dirigent de heer J. Suur- mond. De chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Souburg, „Een in Geest en Streven" te Serooskerke en „Ons Lied" te Ritthem, zullen aan deze avond medewerking verlenen. Ruim honderd vüftig zangers en zangeres sen zullen derhalve die avond optre den. Voor de pauze zal „Hosanna" al leen optreden en o.a. een tweetal du etten van J. D. Ramshorst brengen alsmede „Het Breistertje" van Leo Mens (vrouwenkoor). Na de pauze zingen de gezamenlijke koren de can tate „Jubilate Deo" en het Halleluja Koor uit „Der Messiah". Aan het har monium mevrouw De Boer, aan de piano de heer S. v. d. Meer. „Helpt Elkander" In de onder leiding van de heer M. van Oeffelen gehouden 10e jaarvergadering van de varkensvereniging „Helpt Elkan- hier in Canada staat in een gemeente van de Chr. Ref. Church, die in zijn eigen gemeente niet in het Engels kan preken, omdat de jeugd hem dan uit lacht vanwege de slechte manier, waarop hij het Engels uitspreekt. Ja, een dominee van nog weer een andere kerkformatie vertelde mü, dat hij in het begin, toen hij in het Engels ging preken zelf niet wist wat hij zei! Een predikant uit Nederland zal nooit het Canadese Engels leren spre ken en beheersen, zoals onze kinderen, die hier opgroeien. Wat hebben wij dus in de toekomst nodig? Jonge mannen, hier geboren en getogen, die zich van Godswege geroepen gevoelen om te staan naar het ambt van dienaar des Woords. En dat zal ons onvermij dehjk plaat sen voor de noodzakelijkheid van een inrichting tot opleiding van predikan ten. der" werd besloten de verplichting tot inenting niet te handhaven. Tot bestuurs lid werd gekozen de heer C. Geuze. Uit de verslagen bleek, dat het aantal sterf gevallen onder de verzekerde varkens gering is geweest. De ontvangsten be droegen ƒ333,52 en de uitgaven ƒ250,45. Jaarvergadering N.C.L.B. In de jaarvergadering van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond heeft de voorzitter, de heer W. Lindhout, gesproken over het onderwerp „Ongelijkheid in de schepping gegrond". Op dit actuele onderwerp volg de een geanimeerde bespreking. De af tredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. Burgerlijke stand Geboren: Robert J. A., z.v. J. A. Siere- veld en C. Vaes; Johannes C., z.v. A. P. Gouwlooze en A. Dingemanse te Wissen- kerke; Jan K., z.v. J. J. Ganseman en C. P. van der Endt te Kapelle; Ronald C., z.v. C. J. van der Sluijs en W. J. Smits. Ondertrouwd: A. Vingerling, 26 j. en C. van Rijswijk, 24 j.; F. M. de Koning, 25 j. en C. de Keijzer, 22 j. Overleden: D. Openneer, 78 j., echtg. van H. van der Tak; M. Veenis, 70 j echtg. van E. Damman; J. S. Krijger, 81 j.; F. Dirkse, 59 j., echtg. van A. Labeur; A. J. L. Weintré, 64 j., echtg. v. F. Cra mer. VGRAVENPOLDER Het Groene Kruis. Onder leiding van de heer A. Hoogesteger werd de jaarver gadering gehouden van „Het Groene Kruis". De penningmeester maakte mel ding van een batig saldo van ruim 1100. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden gekozen de heren J. Kooman en Joh. Nijsse. De begroting werd vastgesteld op een bedrag van 3500.in ontvangst en uitgaaf. In de vacature werd (bij herstemming) tot be stuurslid gekozen de heer Th. de Klerk. KAPELLE Fruitkwekers bijeen. Vele fruitkwekers waren vrijdagmorgen samengekomen in het koelhuis van de veiling om het in de gascellen opgeslagen fruit te contro leren. Deze cellen werden namelijk open gemaakt en het bleek, dat het hierin op geslagen fruit nog van bijzonder goede kwaliteit is. Na afloop van de controle Ingezonden Mededeling (Adv.) „Heb ik U niet gezegd, dat de man nen van Issaschar meer waard waren dan al de anderen Als ik de tekenen der tüden niet verstaan had, zou Cla- verhouse mijn lijk de honden voorge worpen hebben, maar ik wist wat ik doen moest en raakte zo weer vrij. Maar ik geloof dat wfl naar dat schip moe ten roeien, Sir Trelawney. Hebt gij het wachtwoord niet vergeten?" „Recht is macht", antwoordde Tre lawney. „Ja, recht is macht, maar zelfs aan het recht moet wat overleg toegevoegd worden." Trelawney herkende in hem nauwe- Ipks dezelfde man, die h(j de vorige avond in het huis van Henry Dugdale ontmoet had. Toen scheen hij bijna fa natiek in zijn vurige godsdienstige ijver en zijn verlangen naar wraak; maar nu was hp kalm en berekenend. Bovendien had het ogenblikkelijk ge vaar een soort bittere spot in hem ge wekt. „Ik zou Jeffreys gezicht wel eens willen zien als hp het nieuws hoort", zei hfl. „Hoe zpn zp er achter gekomen, dat wp naar de rivier zouden gaan, om de boot te nemen?" vroeg Trelawney half bü zich zelf. „Wie weet?" antwoordde de Schot. „Maar lk vermoed, dat Jeffreys doch ter er achter zit. Zp is een ware duive lin. Zij gaf ook dat bevel om de zwaar den te trekken." „Maar alles was toch zo geheim mo gelijk voor elkander gebracht", opper de Benedictus. „Ja maar er is nog nooit een on derneming op touw gezet, o\ er was een vrouw in betrokken, die onheil veroorzaakte. Daarbij komt dat, of schoon Henry Dugdalè een vroom man is, hij toch nogal praatzuchtig is en ik vrees, dat zün vrienden aan het hof meer van hem te weten komen, dan zij hem vertellen. Wü moeten in elk geval die dochter van Jeffreys wantrouwen evenzeer als de man zel ve. Het boed van haar vader stroomt door haar aderen en zü is even lis tig als wreed." Benedictus Trelawney antwoordde niet. Hü kon de Schot niet alles ver tellen wat hij wist, noch hem verkla ren, wat er gebeurd was. HOOFDSTUK 12. De rechtzinnigheid van Robert Ferguson. ,,'t Is een wondervolle reis ge weest", zei Donald Stewart twee da gen later. „Wü waren in waarheid omsingeld aan onze rechter en linker hand, maar wij zün verlost uit de hand onzer vüanden". Benedictus had, zittende op het dek van het schip, met verwonderde blik ken het land ter weerszüden be schouwd. In deze twee dagen had hü veel nagedacht over de zending, die hem was opgedragen, en die hem door de loop der omstandigheden was op gedrongen. Alles wat er gebeurd was, was het gevolg van hetgeen hü ge daan had in de rechtzaal; maar Ri chard Baxter werd ondervraagd en tot gevangenisstraf veroordeeld. 't Was volstrekt niet'zijn bedoeling geweest, Jeffreys te beschuldigen, toen hü hoofdzakelük uit nieuwsgie righeid getuige was van de terecht zitting. De bloedverwantschap met de Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III grote Puriteinse geestelijke was in zeer verwüderde graad. Zp'n vader had een bloedverwante gehuwd en dat was alles. Maar 't was genoeg om hem naar Guildal te voe' ren. Daarna was hij zichzelf geen meester meer geweest. Jeffreys had zün verontwaardiging in zo hoge mate opgewekt, dat hij 't zichzelf nooit zou vergeven hebben, als hij gezwegen had. Toen hü gesproken had, was al 't andere vanzelf gevolgd. Hij was er bij zichzelf zeker van, dat hü gedaan had, wat recht was en toch gevoelde hp, dat hij nu moest vluchten als een vo gelvrijverklaarde. Hü had zich aange sloten bij hen, die de wapenen tegen hun koning wilden opvatten. Dit was voor de jongeling, opgevoed om het koningschap te verdedigen, en als zoon van een man, die gestreden had tegen het parlementsleger, een hoogst be langrijke stap. En toch had hij niet anders kunnen doen. Hij had de koning gesproken, hij was met diens willig werktuig in aanraking gekomen. Hij had gezien, hoe Jacobus II, inplaats van het recht te verdedigen, zoals hp gezworen had, op zijn eigen wijze zocht te regeren, die de eerste begin selen van het recht geweld aandeed. Maar meer nog. Hij streefde er naar, Engeland onder 't Paapse juk terug te brengen. Zo kwam hij, in weerwil van zichzelf, tot de overtuiging, dat degene die de koning verdreef, een Gode welgevallig werk zou verrich ten. Ja, meer, in hartstochtelijke op gewondenheid had hij een eed gezwo ren, dat hij niet zou rusten, vóór hü Jeffreys had ten val gebracht en hem had doen lüden wat hij zijn slachtof fers had laten lijden. (Wordt vervolgd) was er een vergadering in het veilings- kantoor o.l.v. de heer P. J. J. Dekker t# Wemeldinge. Toen werd besloten dat er een cel met plm. 85 ton Golden Deliciou» geopend zal worden in verband met d» a.s. paasfruitveiling. Met het ruimen van de Bramley Seedling zal nog enige we ken worden gewacht. SINT LAURENS Jaarvergadering aid. N.C.B. Onder lei ding van de heer P. Polderman kwam de afdeling van de Nederl. Chr. Bouwbe- drijfsbond in jaarvergadering bijeen. Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, resp. de heren J. Wille- boordse en J. Christiaanse bleek o.a., dat de afdeling 19 leden telt, er een kassaldo was van ruim ƒ112, terwijl voor een be drag van 7.087 aan vakantiebonnen werd verzilverd. De districtsbestuurder de heer H. Koetsveld besprak in een causerie en kele actuele vragen rondom de bouwnij verheid en de organisatie. De avond werd verder gevuld met het vertonen van en kele aardige films en een verloting van gereedschap gekocht uit de opbrengst van een spaarfonds. Een wedstrijd in het ra den van plaatsnamen bracht een mooi bedrag in de kas van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten". VENRAY, 25 febr. Op ruim zestig bedrijven in Venray en omliggend! plaatsen is varkenspest uitgebroken. Daarom hebben B. en W. van Venray de wekelükse varkensmarkt te Venray tot nadere aankondiging verboden. Dë veeartsenijkundige dienst heeft mee gedeeld dat het gevaar voor uitbrei ding thans is bezworen. De laatste twee dagen hebben zich geen nieuwe gevallen meer voorgedaan. DJAKARTA, 25 febr. In handels kringen in Djakarta wordt verwacht, dat als gevolg van de opzegging van de financieel-economische overeen komsten met Nederland nauwere sa menwerking tussen Indonesië en West- Duitsland zal ontstaan op industrieel en handelsgebied. Leden van he Indo nesische kabinet en veie vooraanstaan de Indonesische zakenlieden woonden vrijdagavond een receptie bij, die werd aangeboden door de westduitse ambas sadeur, Helmuth Allardt, ter gelegen heid van het bezoek van een Duitso handelmissie. In kringen van het directoraat buiten landse economische betrekkingen was men van mening, dat het bezoek van de missie van de federatie van Duitse in dustrieën een goede gelegenheid biedt om van gedachten te wisselen over da uitbreiding van de economische betrek kingen tussen beide landen. Men Verklaarde, dat Indonesië thans West-Duitsland beschouwt als een van de belangrijkste landen voor economi sche samenwerking. De missie, die wordt geleid door Fritz Berg, heeft bezoeken afgelegd aan de minister-president en de ministers van financiën, economische zaken en verbin dingen. Ook zijn besprekingen gevoerd met Indonesische bankiers. Voor haar vertrek op woensdag a.s. zal de missie door president Soekarno worden ontvan gen. Een lid van de missie zeide, dat het bezoek beoogt nauwere betrekkingen tot stand te brengen met Indonesische han delskringen en de mogehjkheden te on derzoeken van Duitse economische steun aan Indonesië „zonder enige verplichtin gen voor Indonesië daaraan te verbin den". Uitgavei Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Bargeler, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- ilorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4