Gabe Woudstra won op veertienjarige eerste titel leeftijd Voorlopig Nederlandse XI versloegen Feyenoord (3-1) Middelburgse volkstyinders zitten op de „schopstoel" DRIE NIEUWE OPENBARE EN EEN CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOLEN Zeeuws© jeygd bivakkeerde op de Ernst SilSem Hoeve Moeilijkheden echter nog niet opgelost Goese jeugd stak saterdag de ring In Middelburg woonl een veelvoudige schaakkampioen Zeeuwse schaakbond heeft krappe kas Kring Oost Zuid-Beveland Z.L.M. vergaderde Ds. H. M. Dercksen nam afscheid van Oosfkapelle Afscheid Ds. Den Boer „Juliana", Middelburg gaf uitvoering Schaker, atleet en.... ambtenaar Ir. W. A. van der Werff naar Damaskus 't Nuf en vereniging 't Zand willen scholen opheffen eigen Geslaagd weekend van C.J.M.V. en Meisjesverbond CJ.V.F. Maandag 27 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagfna 2 DEN HAAG, 25 februari De nogal onverwacht uitgeschreven oefen wedstrijd op de sneeuw, van het voor lopig Nederlands elftal tegen het enigszins versterkte Feijenoord, is in een overwinning met S-l van de can- didaten voor het oranjeshirt geëindigd. Het was een verdiende zege, die in de tweede helft zijn beslag kreeg door de toch wel iets betere technische kwali teiten van de meeste der geselecteerde spelers. De Rotterdamse roodwitten hebben evenwel voortreffelijk partij gegeven; zij verwierven zich in ver scheidene periodes een veldmeerdcr- heid, maar zij wisten een aantal opge legde kansen niet te benutten. Voor het Nederlands elftal heeft deze ontmoeting zeker zijn nut gehad, voor namelijk voor de conditie van de spe lers. Wat het oplossen van de moeilijk heden betreft voor het samenstellen van onze ploeg, die op 14 maart tegen Duitsland moet aantreden, bood dit treffen echter niet bijzonder veel hou vast. De condities waren nog te zeer abnormaal om alle spelers op hun vorm te beoordelen en vooral om een vergelijking te trekken tussen het spel van de gegadigden, die elkaar een plaats in het Nederlands elftal betwist ten. NOG VRAAGTEKENS, Wat de verdediging aangaat, zijn er direct geen problemen. Maar vraagte kens blijven er bestaan ten aanzien van middenlinie en voorhoede. Links half Klaassens is zeker van zijn plaats. Maar op rechts had de Feijenoorder Bak op de sneeuw allerminst in zijn element geduchte concurrentie. De kanthalves van de tegenpartij, Noter- mans (Fortuna '541 en Steenbergen (Feijenoord) waren allebei beter; de laatste het best. VOORHOEDE. In de voorhoede deed de V.V.V.-er Koopal het als middenvoor lang niet slecht. Hij is ijverig en snel en zeker niet onproduktief. Bovendien is Bram Appel op het ogenblik geblesseerd maar Cor v. d. Gijp blijft naar de cen tervoorplaats meedingen. De binnen plaatsen waren met Lenstra en Tim mermans goed bezet, vooral met de „geëmigreerde" Fries, die bij vlagen weer schitterend spel liet zien, die voor de eerste twee doelpunten de openin gen maakte en die het derde op onna volgbare wijze zelf voor zijn rekening nam. Timmermans deed het dit keer wat bescheidener, maar men mag aannemen dat hij op 14 maart, wanneer hopenlijk op een beter veld kan worden gespeeld, weer op ouderwetse manier zijn man zal staan. Er liepen eigenlijk vier candidaten voor de twee buitenplaatsen op het veld. De Jager (D.F.C.) en Moulijn (Feijenoord) bij de „voorlopigen" en Bosselaar (Feijenoord) en Rijnvis (A.D.O.) bij de sparring partners. Van de vier was Bosselaar het minst op dreef. OPSTELLINGEN. De opstellingen waren: Voorlopig Nederlands elftal: Doel: De Munck; achter: Wiersma en Kuys; midden: Van der Hart en Klaassens; voor De Jager, Timmermans, Koopal, Lenstra en Moulijn. Feijenoord: Doel: Van der Bijl; ach ter: Odenthal (SC Enschede) en Ol- sterholt; midden: Steenbergen, Ker- kum en Notermans (Fortuna '54); voor: Bosselaar, Van Woerden, C. van der Gijp, Schouten en Rijnvis (A.D.O.). Hinderniswedstrijden op de schaats te Kloetinge KLOETINGE, 25 febr. De Kloe- tingse ijsclub hield zaterdagmiddag hinderniswedstrijden voor dames en heren op de Vijver. De uitslagen waren: dames. 1. Mej. C. Aarnoutse; 2. Mej. B. Kole. Heren: 1. B. de Grootte; 2. C. Dek ker; 3. J. Willemstein; 4. Joh. Sinke. VAN ACKER WON SLUIS-BRUGGE SLUIS, 25 febr. De schaatswed strijd van Sluis naar Brugge over 20 km is gewonnen door Van Acker (Cad- zand) in 35 min. 37 sec. Tweede werd Kools (Zuidzande) met 36 min. 9 sec., terwijl Riteco (Oostburg) als derde aan de finish kwam met 36 min. II sec. Daarna volgden K. en J. de Jager (Wolfaartsdijk) met resp. 38 min. 8 sec. en 38 min. 18 sec. GOES, 25 febr. Ongeveer 150 jeug dige Goesenaars hebben vandaag deel genomen aan de door „Ijsvermaak" op de Kleine Oostvest georganiseerde wedstrijden ringrijden op de schaats. De deelnemende jongens en meisjes werden in leeftijdsgroepen ingedeeld en de winnaars van deze groepen bon den de strijd aan om een lauwertak. De uitslagen luidden: Meisjes 1011 jaar: 1. Mattie Vois, 2. Fieke ten Brink, 3. Cocky de Klerk. Meisjes 1213 jaar: 1. Joke Polfliet, 2. Corry Wegner, 3. Alma Gerritsen. De zilveren lauwertak ging naar Jo ke Polfliet. Jongens 1011 jaar: 1. Wart Ver meer, 2. S. Meindertsma, 3. Hans Mol, Jongens 1213 jaar: 1. Huib van Da len, 2. Joop van Liere, 3. Liza Huissen. Jongens 1415 jaar: 1. Herbert de Vos, 2. Sj. Telgenkamp, 3. Daan Bak ker. Bij de jongens was de lauwertak voor Huib van Dalen. De best geklas seerde ringrijders(sters) ontvingen mooie geldprijzen. GOES, 25 februari In de vanmid dag in Hotel „Centraal" onde leiding van drs. Schèltens gehouden jaarver gadering van de Zeeuwse Schaakbond bleek uit het jaarverslag van de secre taris, de heer W. Flissebaalje, dat zich in 1955 een ongewoon groot ledenver loop heeft voorgedaan. Drie nieuwe verenigingen, n.l. „De Burcht" te Nieuwdorp, „Cadzand" en „Hulst", tra den toe tot de Z.S.B., maar „V.U.K. te Kapelle en „Zuidzande" zagen zich ge noodzaakt het lidmaatschap op te zeg gen. Het gemiddelde ledental bedroeg 357 bij 17 aangesloten verenigingen. De voorzitter memoreerde het ge slaagde kersttoernooi te Souburg, het door het Middelburgse gymnasium be haalde schoolschaakkampioenschap en het persoonlijk jeugdkampioenschap, dat voor de vierde maal achter elkaar werd behaald door Gabe Woudstra. Hij wekte de verenigingsbesturen op hun leden te animeren tot deelneming aan de op 17 maart a.s. te houden snel schaakwedstrijd. Uit het financieel verslag kwam naar voren, dat het nadelig saldo voorna melijk een gevolg was van de sterk ge stegen competitiereiskosten. Tijdens de behandeling van de begroting bleek, dat de beperkte geldmiddelen slechts een uiterst sober programma toelaten. De aftredende bestuursleden, de heren drs Scheltens, voorzitter, en P. Lange- dijk, penningmeester, werden herko zen. In de plaats van de heer L. J. Simpelaar, die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot tweede secretaris ge kozen de heer J. H. v. d. Veere te Ter- neuzen. KRUININGEN, 25 febr. Zaterdag middag vergaderde de Kring Oost- Zuid-Beveland van de Z.L.M. in de Korenbeurs te Kruiningen. In zijn openingswoord roerde de voorzitter de heer P. J. J. Dekker de te verwachten schade aan, die door de strenge vorst aan landbouwgewassen is ontstaan. Wanneer men wintertarwe gaat uitrijden met het plan zomergerst in te zaaien, is het zaak er op te letten, dat geen tarwe blijft zitten. Gerst, die vermengd is met tarwe, wordt niet goedgekeurd voor brouwgerst. De heer E. A. Suij te Kruiningen werd herkozen als lid van 't bestuur, de heer J. J. van Maldegem te Waarde, werd herkozen als afgevaardigde naar het hoofdbestuur. In de vacature P. Scheele-de Putter werd gekozen de heer P. Scheele-Blok te Biezelinge, als afgevaardigde naar het hoofdbestuur. Daarna hield Ir. J. A. van 't Leven een lezing over het Deltaplan. Vooral de aspecten voor de landbouw in ver band met de uitvoering van dit plan werden door spreker onder de loep genomen. Zijpc-Anna Jacobapolder vaart vandaag ZIERIKZEE, 27 febr. Naar ver wacht wordt zal de veerdienst Zijpe- Anna Jacobapolder vandaag in dienst zijn van half zes tot acht uur en van 12 uur tot het invallen van de duister nis. Sombere geluiden in de jaarvergadering MIDDELBURG, 25 februari In de jaarvergadering van de Ver. tot Exploitatie van Volkstuinen voor Land- en Tuinbouw „Kweeklust" te Middelburg, wees de voorzitter, de heer M. Kleinepier, er op, dat men ais het ware op „een schopstoel" is komen te zitten. Tuinders raakten hun lapje grond aan de Veerseweg door woningbouw kwijt, kregen een ander stukje dat met grote kosten en moeite rijp werd ge maakt en naar alle waarschijnlijkheid zal men ook hier weer moeten ver dwijnen. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental is gestegen tot 371. Doch men heeft slechts 71.977 m2 in pacht, hetgeen neerkomt op nog geen 200 m2 per lid. Uitbreiding van grondareaal is dringend noodzakelijk. Somber was ook het geluid, dat de secretaris der grondcommissie liet ho ren. De dreigende onteigening aan de Veerseweg, doch ook voor de grond aan de Kon. Julianastraat, waarbij nog komt, dat men niet weet hoe de gedu peerde kwekers aan andere grond te helpen. DE FINANCIEN. Financieel is het jaar 1955 evenmin gunstig geweest. Het jaar sloot met een nadelig exploitatie-tekort van 691,99, zodat het kasgeld daalde tot 2.753,16. Financieel dient men dus krachtiger te worden, vooral daar men aan wil sluiten bij het Algemeen Ver bond van Volkstuinen in Nederland. Men besloot tot deze vereniging toe te treden na een kort propagandistisch woord van de bondsvoorzitter, de heer P. Visser en de contributie te verhogen met één gulden per jaar. De pacht gaat één cent per m2 omhoog. HOOPGEVEND. Ietwat hoopgevend was de medede ling van het adviserend bestuurslid de OOSTKAPELLE, 26 februari On der grote belangstelling heeft ds. H. M. Dercksen, Geref. predikant, van middag afscheid genomen van zijn ge meente wegens vertrek naar Barne- veld, waar hij per 11 maart a.s. beves- t.gd zal worden. De scheidende predi kant had tot tekst gekozen Lucas 12 35-37a. Na de preek sprak hij woorden van dank en afscheid tot kerkeraad, de verschillende kerkelijke commissies, jeugdverenigingen, catechisanten en de gemeente, alsmede tot de collega's in de classis, afgevaardigden der Ned. Herv. en Geref. Gemeente, de zuster kerken, die vertegenwoordigd waren, alsmede tot burgemeester F. G. Spren- ger en wethouder Z. Malj aars. De vice- voorzitter van de kerkeraad, de heer J. Jobse, sprak namens de gehele ge meente woorden van dank en liet ds. Dercksen Psalm 1214 toezingen. Ds. A. Elshout te Koudekerke vertolkte de dank van de classis en burgemeester Sprenger bracht dank voor de zeer aangename contacten, die er waren. Na afloop van de dienst namen velen met een handdruk afscheid van de pre dikant. WAARDE, 26 febr. In een over volle kerk heeft de Ned. Herv. predi kant, Ds. G. den Boer, afscheid geno men van zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar Beesd. De scheiden de predikant, die deze gemeente negen jaar heeft gediend, deed dit n.a.v. Hand. 20 vers 32. Na de predikatie werd hij o.m. toe gesproken door burgemeester Lokker, die Ds. Den Boer vooral dank bracht voor het werk, dat hij in de ramppe riode heeft verricht; door Ds. Jebbink uit Kapelle, namens de ring. Als con sulent sprak Ds. W. C. van Burgeier uit Kruiningen woorden van afscheid. De heer C. Mol deed dit namens de kerkvoogdij. Tenslotte voerde ouder ling A. M. Allewijn het woord en ver zocht de gemeente Ds. Den Boer en zijn echtgenote toe te zingen Ps. 121 vers 4. heer M. Wattel, hoofdass. der Rjjks- tuinbouw Voorlichtingsdienst, die op merkte, dat in het uitbreidingsplan van Middelburg nabij de Griffioen een complex volkstuinen werd opgenomen. Een deel van deze grond is reeds als zodanig in gebruik. Het bestuur zou er goed aan doen, regelmatig bjj B. en W. aan de bel te trekken, opdat deze uit breiding spoedig verwezenlijkt wordt. In voorbereiding is voorts een ander uitbreidingsplan, waar eveneens volks tuinen gecreëerd kunnen worden. Thans is geen enkele volkstufoder meer veilig van zijn toegewezen grond, aldus de heer Wattel, daar woning bouw en ontsluitingswegen dit huidige areaal zullen opeisen. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de heren P. J. Fraanje en G. H. den Hollander herkozen. De heer Davidse koos men in de plaats van het aftredende lid de heer C. v. d. Linde. MIDDELBURG, 25 februari Het Tamboers- en Pijpercorps „Juliana" heeft zaterdagavond in de bijna ge heel gevulde Schuttershofzaal een ge slaagde uitvoering gegeven. Het pitti ge corps heeft ook nu weer duidelijk ge demonstreerd, waartoe een jaar van serieus oefenen kan leiden. Onder lei ding van de heer J. v. d. Brink brach ten de tamboers en pijpers een aan trekkelijk en afwisselend programma en dat was niet minder het geval met de kranige band onder leiding van de heer B. Bosch. Een aardig intermezzo was het, toen het honderdste lid, mej. Jo Wattiez uit Breskens, op het podium verscheen en na de „onthulling" van een bord met daarop de naam „Juliana defileermars" een grote tulband van het jongste lid, Ko Pouwer uit Sint Laurens, in ontvangst mocht nemen. Binnen enkele maanden steeg het le dental van „Juliana" van vijftig tot meer dan honderd, wel een bewijs, dat er toekomst in het corps zit. Het tweede deel van de avond was gereserveerd voor de opvoering van het toneelstuk „De zon tegemoet", in drie bedrijven, van Maarten v. Vught. Het stuk, dat op goede wijze de pro blemen behandelt van een jongeman, die als straaljagerpiloot bij het redden strijd reeds aan het derde bord uit te komen. Sindsdien heeft hij zich op deze plaats gehandhaafd. In 1952 hij was toen 14 jaar werd hij voor het eerst jeugdkampi oen van Zeeland. Op de nationale jeugdkampioenschappen moest hij toen in zijn groep de onderste plaats met een ander delen. Sindsdien heeft Gabe deze titel steeds weten te prolongeren en kort geleden werd hij voor de vierde ach tereenvolgende maal Zeeuws jeugd kampioen. Ook in 1953 eindigde hij op de nationale jeugdkampioenschap pen samen met een ander onderaan in zijn groep. In 1954 ging het echter beter. Hij werd toen vierde en kwam dus net niet in de finale. Nog een titel Bij de vier jeugdtitels veroverde hij ook nog een ander kampioenschap. Vorig jaar werd hij namelijk kam pioen van Zeeland 1ste klasse. Deze titel zal hij dit jaar niet verdedigen, omdat"hij zal deelnemen aan de strijd om het Zeeuwse kampioenschap hoofdklasse, waarin de Viissinger J. Janse en Ir. J. J. Elzerman uit Zierik- zee zijn tegenstanders zullen zijn. Bondswedstrijden I... f - Sinds zijn elfde jaar heeft Gabe, vijf maal een Zeeuws kampioen- ter het eerste bord, hoewel hij niet meestal samen met zijn vader, soms iCi. i- -tuj.-a.mppr in Zpplnnrl wnont. Juist vnnr i,«x i1„ Gabe Woudstra rechtsop 10-jarige leeftijd in zijn eerste Schaaktoernooi der Woudstra speelt in het tweede tiental, moeder Woudstra in het vier de en de beiden zoons, Jaap en Gabe, Indien men op 18-jarige leeftijd in het eerste. Jaap zit daar zelfs ach- schap heeft behaald, mag dit ze ker iets bijzonders worden ge noemd. Zeker, indien het titels betreft, behaald in die edele denk sport op het bord met de 64 vel den, het schaken. Wij hadden een gesprek met meer in Zeeland woont. Juist voor zijn vertrek uit Zeeland behaalde hij echter nog de hoogste Zeeuwse titel, het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse. Van kinds af Toen Gabe nog maar nauwelijks kon lopen maakte hij reeds kennis Gabe Woudstra uit Middelburg, met het schaakspel en nauwelijks vijf een jongeman, die met verbazing- iaar 0U!J de stukken al feil- j loos op te zetten als er thuis een par- wekkende snelheid naar de top tijtje gespeeM werd. M spoedig be- van het Zeeuwse schaakwereld je gon hij ook een partijtje te spelen te- is geklommen. Een flink uit de gen zijn ouders en zijn tien jaar oude kluiten gewassen jonge kerel, die re broer. men zich gemakkelijker kan voor- Op 10-jarige leeftijd nam hij voor stellen op een sportveld dan ach- bet eerst deel aan een toernooi, ge- t ir\ organiseerd door de SV Middelburg ter een schaakbord. Overigens is en ondanks zijn jeugdige leeftijd en de eerste voorstelling ook wel gebrek aan ervaring behaalde hij nog 1 uit 3. De SV Middelburg kende geen jeugdleden, maar voor Gabe maakte men een uitzondering en hij kreeg een plaats in het zesde tiental om reeds na korte tijd naar het derde te promoveren. Achtste bord juist, want Gabe is lid van E.M.M. en spreekt in de zomer een woord je mee in de Zeeuwse atletiek, terwijl hij in de wintermaanden uitkomt in het eerste handbalelf tal van deze vereniging. Het schaken is Gabe vrijwel aan- In 1954 plaatste men hem in het geboren. Hij is de jongste zoon van tweede tiental en vorig jaar, toen het "j het gezin Woudstra, waarvan alle le- eerste promotiewedstrijden moest den dit spel beoefenen en lid zijn van spelen, kreeg hij een plaatsje aan het Wij wensen hem daarbij veel de Middelburgsche schaakclub. Va- achtste bord om de volgende wed- succes. ook wel met het hele gezin, deelge nomen aan de jaarlijkse bondswed strijden van de KNSB. Hier zijn geen jeugdafdelingen en de strijd was voor deze jon gen dus telkens uitermate zwaar. Vooral ook, omdat deze wedstrijden een week duren en men kan begrij pen, dat de nodige concentratie nog al eens ontbrak. Toch behaalde hij twee maal een derde en een keer een tweede prijs. In Rotterdam kwam hfj zelfs als winnaar uit de bus. Ambtenaar In het dagelijks leven is Gabe amb tenaar ter gemeentesecretarie van Breskens. Zijn studie kost veel vrije tijd, maar hij vindt altijd nog wel een mogelijkheid voor een partijtje schaak. Zijn lichamelijke conditie komt daarbij niet in het gedrang, want ook voor handbal- en atletiek- training weet hij nog tijd te vinden. Binnenkort begint de strijd om 't Zeeuwse kampioenschap hoofd klasse en in de Paasweek gaat Gabe naar Den Haag om daar deel te nemen aan de nationale van zijn beste vriend het licht in de ogen verliest, kreeg een vlotte vertol king, al waren enkele bijrollen niet sterk bezet. De hoofdpersoon, de heer E. Voojjs, die ook de regie had, leverde bijzonder gaaf spel. Voorzitter Th. Wijtman sprak een openings- en slot woord. Ook burgemeester mr. dr. N. Bolkestein gaf van zijn belangstelling blijk. Een verloting maakte de kas wat zwaarder. MIDDELBURG, 25 februari Ir. W. A. van der Werff, hoofd van het bu reau ruilverkaveling en secretaris van de Herverkavelingscommissie Walche ren, zal per 1 mei a.s. in Damaskus de functie aanvaarden van hoofd van het daar gevestigde bureau van de Ned. Heidemij. Hij zal de leiding op zich nemen van de landmeetkundige en cultuurtechnische diensten. Ir. Van der Werff heeft vanaf het begin het herverkavelingswerk pp Walcheren geleid. Voorstel van B. en W. van Middelburg MIDDELBURG, 25 februari. Het bestuur van de vereniging kleuter school 't Zand wenst per september a.s. de kleuterschool op te hetfen. Het zelfde voornemen heeft het departement Middelburg der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met de kleuterscholen aan de Vlasmarkt en de Schuit- vlotstraat. Zij hebben verzocht met ingang van die datum daarvoor in de plaats tredende openbare kleuterscholen te stichten. De ingediende verzoek schriften voldoen aan de door de nieuwe kleuterwet gestelde eisen en b. en w. hebben toegezegd te bevorderen, dat aan de verzoeken wordt voldaan. Zij hebben thans de raad een voorstel doen toekomen. Over de plannen tot bouw van een dingschool medewerking gevraagd voor nieuwe openbare kleuterschool vonden reeds heel wat besprekingen plaats. Zij zal verrijzen aan het Veerse bolwerk op grond, die werd gekocht van H. W Zachariasse en zij staat op de lijst van scholen, die dit jaar mogen worden ge bouwd. De school zal vier lokalen tel len voor ca 120 leerlingen. Van die vier is er één speellokaal. De school dient o.m. ter vervanging van de thans be staande neutraal bijzondere school aan de Schuitvlotstraat. De kosten worden als volgt geraamd: bouw f 135.500.grond f 10.161. centrale verwarming f 12.000.in richting f 15.000.onkosten gemeen tewerken f 8.000.diversen f 839. totaal f 181.500.tot welk bedrag een krediet wordt aangevraagd. De jaar lijkse lasten voor de gemeente worden geraamd op f 3397,57. Voorts heeft het bestuur der vereni ging christelijk bewaar- en voorberei de stichting van een kleuterschool. Het verzoek voldoet, aan de wettelijke ei sen. Het ontwerp is gemaakt door ge meentewerken. Hieromtrent is over eenstemming bereikt. Ook deze school staat op de urgentlelijst van dit jaar. Ook hier komen vier lokalen, w.o. een speellokaal, en kan 120 kinderen ber gen. Zij zal verrijzen aan de Veerse- singel. De kosten worden geraamd: bouw f 135.500.grond f 1.598.centrale verwarming f 12.000.inrichting f 15.000.onkosten gem. werken f 8000.diversen f 902.totaal f 173.000.De jaarlijkse lasten zullen f 3056,82 voor de gemeente bedragen. Tenslotte wordt voorgesteld over te gaan tot het stichten van een openbare kleuterschool op 't Zand (Zanddorp 7375) voor tenminste 30 leerlingen. Ondanks sneeuw en koude (Van een speciale verslaggever) LAGE VUURSCHE, 25-26 februari. „Waar zijt gij?" Deze vraag was de tekst van Ds. O. E. van Bruggen, Ned. Herv. predikant te Den Dolder zondag morgen in de kerkdienst, die in het fraaie nieuwe kerkgebouw aldaar werd gehouden. Deze vraag staat in Genesis 3 en wordt door God gesteld aan Adam, direct na de zondeval. En deze tekst sloot ongelooflijk goed aan bij het thema van het weekend, dat door de provinciale commissies van C.J.M.V. en Meis jesverbond C.J.V.F. in Zeeland was belegd op de Ernst Sillem Hoeve het buitencentrum van het C.JM.V. te Lage Vuursehe. Dit thema behandelde de vragen rondom het onderwerp man-vrouw. Kou de en sneeuw ten spijt kwamen ruim 65 jongens en mensjes naar de E.S.H. Alleen Schouwen-Duiveland moest wegens de moeilijkheden met de ver bindingen verstek laten gaan. dag. Er werd natuurlijk gevolksdanst er werden een aantal spelen beoefend. Kortom, er heerste een gezellige sfeer, waardoor men; alles overziend, mag constateren, dat dit weekend uitne mend geslaagd is en zeker heeft bijge dragen tot een betere verstandhouding onderling. De leiding van dit weekend berustte bij wika De Vlieger, de heren Jac. Sin ke en M. Allewijn, welke laatste voor zitter is van de gemengde commissie in Zeeland. Zaterdagavond dook men direct in deze'materie, toen na een inleiding van wika M. A. de Vlieger, provinciaal se cretaresse van het Meisjesverbond in Zeeland in groepen werd gediscus sieerd over de verhouding tussen man en vrouw, jongen en meisje. Maar er was meer dan discussie. Ie dere groep had de opdracht om voor de vuist weg in de vorm van een schets uit te spelen wat men dacht van dit probleem in een bepaald vlak. Zo kreeg de eerste groep de opgaaf om in een schets het doorstuderen van meisjes en jongens aan de orde te stel len. Deze schets speelde in een gezin De oplossing werd niet gevonden, maar dat was ook niet de opdracht. In een algemene discussie, die onmiddellijk aansloot, kregen alle deelnemers gele genheid het hunne er over te zeggen. GEMENGD WERK De tweede groep kwam op het ge mengde werk terecht en moest in een schets de juiste verhouding binnen de club weergeven, waar dan zowel met de verlangens van jongens en meisjes moest worden rekening gehouden. De twee laatste groepen hadden een hele kluif. Velen weten maar al te vaak, dat verkering-en huwelijk vaak spanningen kunnen brengen als het gaat over het aandeel van de jongen of het meisje, de man of de vrouw in het verenigingsleven. Er vielen rake opmerkingen, er werden verstandige woorden gesproken, kortom het ge sprek was op gang als zelden tevoren. De bedoeling van dit alles was uiter aard om de deelnemers straks deze me thode te laten doorgeven op de eigen club. Men sloot de dag met een kampvuur in de grote huiskamer van de E.S.H., waar men enige liederen zong en de districtssecretaris, de heer Jac. Sinke, de dagsluiting hield. DES ZONDAGS Zondagmorgen ging men ter kerke en werd door Ds. Van Bruggen in de preek de Bijbelse achtergrond van het man- en vrouw-zijn belicht. Ontspanning volgde er later op de Nagekomen Advertentiën Heden overleed na een kort stondig lijden onze geliefde Oom en Oudoom WILLEM SCHOUT, in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: C. VAN DAMME. M. VAN DAMME—SCHOUT. Baarland, 25 februari 1956. De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 29 februari a.s. om 12 uur. Heden overleed na een gedul dig lijden onze geliefde Tante en Behuwdtante WBLLEMINA PIETERNELLA VADER, in de ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam: P. VADER. Middelburg, 25 februari 1956. Noordweg 119.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2