UIT ZEELAKD'S STEDEN OOM BOTER personenauto s Nootd-Beveland voelt zich veilig in zijn „isolement" Herverkavelingswerken door vorst ernstig vertraagd „De arbeidsbesparing op de boerderij' Amsterdam - 23 februari 4 maart 36» tentoonstelling e/-; Voldoende voedsel aanwezig Wnd. burgemeester van Stavenisse Zeeuwse dag voor bouwnijverheid op 29 maart Zeeland zit mager in zijn auto's Schoenverkoopsters willen nog meer leren Maar op de bureaus in Goes wordt onvermoeid doorgewerkt H.K.C keurde vele bestekken goed Inleiding door Ir. A. Moens Middelburg Zierikzee Vrijdag 24 februari 1956 ZRRUWSCH PAGBIAD pagina 2 In^ezon^en Mededeling (Adv.) kampeerwagens, toebehoren e.d. io ■in 92 30 uur - beide zondagen 10-18 uur Geopend von 10-17 uur en 19.30-22.JU COLIJNSPLAAT, 23 febr. - Hoewel men elders in Zeeland de berichten over een dreigend isole ment van Noord-Beveland met rim pels in het voorhoofd leest, maken de eilandbewoners zich zelf abso luut geen zorgen. Zij vinden het al leen wat lastig, wanneer je naar de overkant wilt, maar overigens gaat alles op de oude, rustige voet voort. Het goederenvervoer ondervindt geen stagnatie, daar de extra-boot diensten en een tweetal bodediensten voldoende service verlenen. Niet alleen de fa Cal jouw van Vcere zoals wij gisteren meldden maar ook hst transportbedrijf J. A Ka lie waard van Colijnsplaat is paraat Beide vervoersbedrijven hebben zowel bij de Veerse als bij de Kamperlandse steigers hun rol lend materiaal en hun personeel ge reed staan. Op het eiland is nog nergens be hoefte aan. Dagelijks worden grote Vreugde ia Zeehospitium Televisietoestel voor lfZonneveld"-patiënten OOSTKAPELLE, 23 februari. Vreugde heerste er vanmiddag in het zeehospitium „Zonneveld". Namens de A.V.K.Ö. bracht hier de heer J. van der Meulen Bosma, hoofdbestuurslid van deze omroep een fraai televisie toestel geschonken door middel van de bekende Bep Bakhuis-actie. Vier en tachtig jeugdige patientjes zien met glinsterende ogen 't moment tegemoet dat de mast op het dak zal verrijzen. Ze moeten daar nog even op wachten, want het moet eerst heter weer wor den. Het toestel, aan „Zonneveld" ge schonken, is het twee en dertigste in de reeks en tevens het laatste. Het eerste ging, zo vertelde de heer Van der Meulen, tijdens de overdracht, naar Renkum. De actie is nog niet helemaal beëindigd want er drup pelen nog steeds gelden binnen. Het Nederlandse volk heeft de actie sym pathiek ontvangen. Dr. Vaandrager heeft namens het bestuur van „Zon neveld", in tegenwoordigheid van mevr N.C. Lamaison van der Bergh, kinderarts, de directrice D. Traas, de hoofdverpleegster G. Wattel, de admi nistrateur C. Francke en het hoofd der school, de heer Carrière, een welkom tot de heer van der Meulen gesproken, Dr. Vaandrager prees het mooie initia tief dat de AVRO heeft genomen. Dit televisie-toestel is een dankbare aan winst naast het projectieapparaat en de geluidsinstallatie dat men reeds bezit. De heer van der Meulen Bosma heeft na de onthulling verteld over de ont vangst, die vooral voor deze streek rond Domburg nog niet zo best is, maar die zeker prima zal worden als de relaiszender te Goes gereed is. Hij vertelde, dat het kinderprogramma des Woensdags 1 April zal worden aange vuld met een tweede nl. op Zaterdag, Dr Vaandrager heeft namens het be stuur, het personeel en de patiënten een dankwoord gesproken. Nadat men nog even gezellig bijeen had gezeten, werd een kleine rondgang door het hospitium gemaakt. hoeveelheden voedsel voor mens en dier overgevaren. De Koena zorgde voor eigen transport en zette vanoch tend weer een 200 kisten melk over, zodat de eilandbewoners weer hun driekwart kan" kunnen nuttigen. Ook naar Butagas is nogal vraag. Vele gebruikers slaan maar vast een extra fles in, want „je kunt nu eenmaal nooit weten". Ook van het eiland wordt momen teel voedsel vervoerd, en wel uien. Gezien de goede prijzen mag het transport wel iets meer kosten en daarom haast men zich, dit produkt naar de overkant te krijgen. Donderdag is slechts één bootdienst uitgevallen. Overigens heeft de boot steeds continu op en neer gevaren. De ijsmassa's verplaatsen zich steeds, het geen een gelukkige omstandigheid is, wat daardoor bestaat er minder ge vaar voor dichtvriezen. Wel hoopt men, dat er meer wind komt, zodat de ijsmassa zich meer naar zee zal verplaatsen. GOES, 23 febr. In verband met de burgemeestersvakature is Stavenisse, welke per 1 maart a.s. zal ontstaan we gens vertrek van de heer L. A Verburg naar IJsselmuiden, heeft de commissaris der koningin in Zeeland met ingang van genoemde datum de heer J. van den Bos, burgemeester van Sint Annaland, met de waarneming van het burgemeesterschap belast. AANBESTEDING Werken te Bruinisse BRUINISSE, 23 febr. Door het ge meentebestuur werden gisteren aanbe steed diverse riolerings- en bestratings- werken in de gemeente Bruinisse, vol gens vijf afzonderlijke bestekken. Ingeschreven werd als volgt: A W. Wandel, Nieuwerkerk met klinkers 720.300, met Iprobeton keien ƒ709.800, met koperslakken door de gemeente te leveren 607.200; D. Rentier, Noordgouwe met klinkers ƒ733.000; M. van de Velde, Bruinisse met klinkers 711.800, met Iprobetonkeien 10 cm ƒ709.600, met idem 8 cm ƒ698.800, met koperslakken door de gemeente te leveren 596.720; fa. de Oude de Jonge, Zierikzee met klinkers 728.000, met Iprobetonkeien ƒ725.000, met koperslakken door de gemeente te leveren ƒ626.000. De gunning is aange houden. MIDDELBURG, 23 febr. Op 29 maart a.s. zal in „Britannia" te Vlis- singen een Zeeuwse dag voor de bouw nijverheid worden gehouden. Deze dag, waartoe de Zeeuwse Contactgroep Opvoering Produktiviteit het initiatief heeft genomen en die de instemming heeft van de Kamers van Koophandel in Zeeland en het Nive in onze pro vincie, wordt verzorgd door het Bouw centrum te Rotterdam. Des morgens zullen drie inleidingen worden gehou den en des middags zal een forum vra gen behandelen. Uitnodigingen wor den verzonden aan het bedrijfsleven, de gemeentebesturen, vrouwenorgani saties e.d. 's-GRAVENHAGE, 20 febr. - Het centraal bureau voor de statis tiek heeft de uitkomsten van de tel ling van het gehele Nederlandse motorrijtuigenpark per 1 aug. 1955 bekend gemaakt. Hieruit blijkt o.m., dat het aantal bromfietsen tussen 1 aug. 1954 en 1 aug. 1955 is toegeno men met 127.529 stuks. Het aantal scooters is ruim verdubbeld en ge stegen van 7.554 op 1 aug. 1954 tot 15.846 op 1 aug. 1955. Op Drenthe na is Zeeland de provin cie, die het kleinste aantal bromfiet sen bezit (17.003), nl. 3,2 Zuid- Holland daarentegen staat ver aan de kop met 129.237 brommers, of wel 25 Wat motorrijwielen betreft, staat Zee land ver onderaan (3.825), d.i. 2,5 De meeste personenauto's zijn natuur- MIDDELBURG, 23 febr. Van avond werd in het Ned. Koffiehuis een openbare les gegeven voor een tiental schoenverkoopsters uit Middelburg, Vlissingen en Goes. Een vijftiental da mes volgt n.l. sinds de eerste week van november een cursus, die uitgaat van de Zeeuwse Schoenwinkeliers Ver eniging en die technisch wordt ver zorgd door de Stichting Vakopleiding voor de Schoenhandel uit Den Haag. Thans, ongeveer halverwege de cur sus, traden de dames wat meer In het openbaar, want als gasten waren van avond, behalve schoenhandelaren, ook aanwezig vertegenwoordigers van de middenstandsbonden en vertegenwoor digsters van vrouwenorganisaties. Het eerste deel van de avond werd, na een welkomstwoord door de heer I. M. van Houte, verzorgd door de heer W. Struijs te Rotterdam, leraar van de Stichting Vakopleiding, die de dames, gezeten aan een tafel vol met schoe nen en zijn betoog toelichtend met een schoolbord, inwijdde in de geheimen van de voetkennis en anatomie van de voet. Het bleek wel, dat er tegenwoor dig ook voor de „moeilijkste" voeten een prettige schoen te vinden is! Na de pauze heeft de heer I. M. van Houte verteld wat er zoal van een goe de schoenverkoopster wordt gevraagd en wat service en extra-service voor de klant betekenen. Het was een interes sante les in verkoopkunde. De cursis ten, die in april examen hopen te doen en met veel animo de lessen volgen, hopen maandag a.s. op excursie te gaan naar een leerlooierij en een schoen fabriek in Waalwijk. Het doel van lijk in Zuid-Holland (Den Haag!) te, <jeze cursus de eerste in Zeeland vinden: 70.650. Drenthe komt het magerst uit de bus met 5.603 auto's. Dan komt Zeeland (7.767), Friesland (9.687) en Groningen (12.154). is in de Zeeuwse schoenenzaken aan 't publiek dezelfde bediening, service en vakkennis ten dienste te stellen als in de zaken in de grote steden. Correspondentie Naar aanleiding van onze recensie van de trilogie „08-15" van Hans Hellmut Kirst, maakt één onzer lezers de opmer king, dat het niet helemaal juist is, dat in dit werk het ijdel gebruik van Gods Naam achterwege wordt gelaten. Ons was bij de lezing van dit boek dit niet opge vallen, ut toch wel bewijst, dat het niet veelvu, _g voorkomt. Wij hebben naar aanleiamg van deze kritiek nog eens een deel doorgenomen, speciaal lettend op dit euveL Toegegeven moet worden, dat er enkele bladzijden ontsierd worden door het onnodig gebruik van Gods Naam. Over het algemeen genomen maakt dit boek echter in vergelijking met de meeste soortgelijke lectuur, die handelt over ka zerne-, soldaten- en loopgravenleven, een gunstige uitzondering. Intussen kun nen onze lezers met de opmerking van de geachte lezer, die ons er opmerkzaam op naakte, rekening houden. Trouwens, we deelden reeds mede, dat het ongetwijfeld een rauw boek is, wat de stof meebrengt. Jtóen geve het g.en kinderen in handen. xjc recensent. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terncuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. '.odder, Vlissingen. J. Moll, Vlis- nngen. K. C. van Spronscn, Goes. V. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. GOES, 23 februari. Ock de Dienst Herverkaveling Zeeland ondervindt een sterk nadelige invloed van de aanhoudende vorst periode. In de maand januari heeft men slechts 13 miljoen kunnen^ verwerken en van februari verwacht men een nog geringere uitvoering. Wanneer men bedenkt, dat er voor dit jaar tot dusver reeds voor 22,7 miljoen gulden verplichtingen zijn aangegaan, dan is het duidelijk, dat er na de winterperiode bergen werk zullen moeten worden verzet. Of de Herverkavelingsdienst tijdig voor de inzaaitijd klaar zullen komen, vak zeer te betwijfelen. In elk geval zullen alle objecten, die thans zijn aanbesteed, in 1956 gereed moeten zijn. r~ i kosten (dit betreft alleen de aankoop bchatxingslijsten van Waarde ier inzage Het buitenwerk mag dan ernstige stag natie ondervinden, uit neemt niet weg, dat de dienst Herverkaveling binnens kamers onvermoeid voortgaat en met tal rijke nieuwe plannen bezig is. KALKBüMESTING. In de eerste plaats is aandacht geschon ken aan de kalabehoe. jge percelen. Hier voor is 7700 ton schuimaarde (dit bevat 2600 ton kalk) nodig, waarmee een be drag van rond 138.000,gemoe.d is. Het betreft een oppervlakte van 440 ha gescheurd grasland, dat bouwland zal worden (tw. op Tholen en in de Zak van Zuid-Beveland). Geheel vrijblijvend heeft men hier naast een aanvullend plan ontworpen, wat naar schatting een 7.000 betreft, met subsidiemogelijkheden voor kalk- behoeftige gebieden. Een-derde van de GOES, 23 febr. In de laatste ver gadering der Herverkavelingscommissie Zeeland zijn de volgende bestekken, in totaal f 2.203.137.goedgekeurd: 1. Het graven van sloten en egalise ren in Polder Vier Bannen (133 ha) door Ned. Heide Mij. 1 290.460. 2. Het maken van afsluitbare duikers ln de Oude Dijk en in de Rampaartse- djjk t.b.v. bemalingsgebied Duiveland, Comb. De Oude, De Jonge en Stouten, Zierikzee voor f 151.950. 3. Het graven van waterleidingen en kavelsloten, egaliseren m complex 50, Watersch. Schouwen, Fa. J. D. Janse, Middelburg voor f 284.500. 4. Het graven van kavelsloten, egali seren etc. van polder Oosterland en Vier Bannen (55 ha), M. de Oude en K. T, de Jonge, Zierikzee, voor f 191.000 5. Het aanleggen en verharden van wegen In het Waterschap Schouwen (2.3 km), Gebrs. v. d. Heuvel, Zierik zee, voor f 131.000. 6. Idem ln het Waterschap Schouwen (2.8 km), Fa. M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee, voor f120.000. 7. Idem ln de polders de Vier Bannen (7.8 km), Fa. Gebr. v. d. Heuvel, Zie rikzee, voor f 484.000. 8. Het egaliseren, graven van water leidingen en kavelsloten etc. in de Sta- venissepolder (130 ha), J. M. Dekker Zn., Papendrecht, voor f 278.700. 9. Het egaliseren en graven van een kavelsloot in de polder Baarland (10 ha), N.V. Grontmij, voor f32.750. 10. Het verbeteren en opnieuw aan leggen van aarden banen ln het water schap Baa.land (3.5 km), Joh. de Kroon te Rhenen (Wegenbouwbedrijf), voor f 238.777.—. 1 prijs van de schuimaarde) zai worden gesubsidieerd. Wanneer eenmaal een landbouwer, die zijn land van kalk voorziet, hiervoor la ter een ander perceel in zijn bezit krijgt, is er geen verrekening op de verleende subsidie mogelijk. DRINKWATERVOORZIENING. Ten aanzien van de drinkwatervoor ziening is thans overeengekomen, dat de uitvoering en planning geheel zal geschieden voor het Rijksbureau. De Dienst Herverkaveling zal dus alleen de kosten voorschieten. Het basisbedrag blijft 500,per aansluiting plus 50,per ha. WAARDE. Er zit schot in de herverkavelingsplan- nen van de polder Waarde. De betrokken landbouwers zullen binnenkort een aan getekend schrijven ontvangen, waarin zij worden uitgenodigd naar Goes te komen, waar de definitieve schattingslij sten ter visie liggen. Dit zal in de maand maart zijn. (Voor de bestekken, die gisteren zijn goedgekeurd door de H.C.Z., zie elders op deze pagina). Motorclub „Sparta" Zeeuws kampioen ZIERIKZEE, 23 febr. Evenals vo rig jaar is de motorclub „Sparta" uit Zierikzee er in geslaagd in de door de K.N.M.V. georganiseerde verkeerscom- petitie kampioen van Zeeland te wor den. „Sparta" bleek 32 fouten te heb ben gemaakt; 2e was M.C. „De Zeeu wen" (Middelburg) 71 fouten; 3e M.A C.A „Axel" (Axel) 103 fouten; 4e M. A.C. „Scheldegouwen" (Middelburg) 118 fouten; 5e M.AC. „Interscaldis", (Goes) 134 fouten. De Spartanen ko men dus in de 2e ronde, waarin zij moeten kampen tegen de andere pro vinciale kampioenen. De grenskommies M. van Westen uit Borssele is met ingang van 16 maart a.s. overgeplaatst naar de centrale veld- dienstpost te Axel. A\g. ledenvergadering O. Zeeuws-Vlaamse C.B.T.B. ■i# AXEL, 23 februari Vanmiddag heeft de afdeling O.Z.-Vlaanderen van de C.B.T.B, onder leiding van de wnd. voorzitter de heer M. de Regt haar algemene ledenvergadering ge houden in de „Stadsherberg". Ir A. Moens van het Instituut voor land bouwtechniek en rationalisatie te Wa- geningen sprak over „Arbeidsbespa ring op de boerderij". Hij deelde zijn rede in drie punten in: le. waarom streven we naar ar beidsbesparing; 2e. hoe kunnen we tot arbeidsbesparing komen en 3e. wat is het resultaat der besparing. Sinds 1947, aldus spreker, zien we het aantal ar beidskrachten in de landbouw achter uit gaan. Men verlaat bet boerenbedrijf omdat andere bedrijfstakken een be tere bestaanszekerheid geven en ook betere promotiekansen. Daar is het mogelijk dat men door inspanning in rang stijgt terwijl men in het boeren bedrijf als landarbeider begint en ook eindigt. Overgaan naar een andere be drijfstak gaat meestal gepaard met verplaatsing, waardoor men meer op genomen wordt in het grote verkeer en dit is voor velen aantrekkelijk. Boven dien is men in de landbouw kopschuw RAAD OUBELANDE Provinciaal subsidie voor torenrestauratie OUDELANDE, 23 febr. In de raadsvergadering van Oudelande deelde de voorzitter mede, dat de provincie een subsidie van f 5175 heeft toegezegd ln de restauratiekosten van de toren. Gezien het begrotingstekort werd be sloten een verhoging van de toegezegde subsidies aan te vragen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het schrijven van het bestuur van het waterschap Ellewoutsdijk, gericht aan de Herverkavelingscommissie Zee land. In dit schrijven wordt aangedron gen op meer en tijdig overleg met de gemeente- en waterschapsbesturen ten aanzien van de wegenplannen etc., als mede op een regeling Inzake aanspra kelijkheid bij ongevallen als gevolg van de slechte toestand der wegen, voort vloeiende uit- de verkavelingswerkzaam heden. De verzoeken van het E.T.I. om ver hoging van de jaarlijkse subsidie en van de K.N.A.C. werden afgewezen. De raad besloot ln beroep te gaan bij de Centrale Raad van Beroep te Utrecht tegen een beslissing van de Pensioenraad te Den Haag tot vast stelling van een pensioensgrondslag voor de heer C. Douw, die van 1 de cember 1949 tot 16 mei 1952 wethou- der-wnd. burgemeester van deze ge meente was. Aan de armlastigen en minder-draag- krachtlgen zal een extra-brandstoffen- beslag worden verleend over twee we ken ln verband met de felle koude. Op grond van de „regeling krot-op ruiming rampgebieden" werd besloten tot aankoop over te gaan van de krot woning B 68 van de heer J. Hulssen. voor de seizoenarbeid met zijn nadelige gevolgen. Men moet dus tot arbeidsbe sparing komen. Dit betekent niet, dat men voor alles machines moet aan schaffen. Er is en blijft op de boerderij veel handenarbeid maar hoeveel wordt hiervan onproduktief .gemaakt Het is nodig, dat men de 'werkzaamheden spreidt. De arbeidsdagen moeten opge vuld worden door voorbereidende werkzaamheden te laten verrichten. Studie en tijdschrijven zijn noodzake lijk om tot verschillende normen te ge raken. Naar verantwoorde normen zal men een arbeidsplan moeten opstellen. Dan pas zal men tot een goede effi ciëntie komen. Gebruik van meer machines maakt grote investeringen nodig. Sommige machines kunnen echter gezamenlijk gekocht en gebruikt worden. Deze grotere investeringen tonen aan, dat een stabiliteit op lange termijn van het landbouwbeleid geboden is. Na de vergadering bezichtigden de deelnemers onder leiding van het hoofd van de Chr. lagere landbouw school, de heer K. Booy, de handvaar digheidswerkzaamheden van de leer lingen dezer school. SCHOUWEN NOG NIET GE-ISOLEERD BRUINISSE, 23 febr. Het eiland Schouwen-Duiveland is nog niet ge- isoleerd en de helicopters behoeven dan ook nog geen dienst doen. De veer boot „Krammer" van het veer Zijpe— A J. Polder slaagt er nog steeds in de overtocht te maken. Vandaag werd ge varen van half acht tot vier uur. Ook voor morgen vrijdag verwacht de R.T.M. dat zonder tegenslag geva ren kan worden van ongeveer acht uur tot des middags drie uur. R.K.O. concerteerde te Vlissingen VLISSINGEN, 23 febr. In de zaal van Britannia concerteerde van avond het Rotterdams Kamerorkest onder leiding van Piet Ketting. Het programma bevatte uitsluitend wer ken uit de romantische tijd, zodat het harmonisch gesproken, niet moeilijk te volgen was. Begonnen werd met de vrij onbekende ouverture „La Cene- rentola" van Rossini. Het orkest was direct al goed op dreef. Er werd ge disciplineerd gmusiceerd en vooral de hout- en koperblazers bekoorden door hun mooie afgeronde toon. In het tweede nummer, „Odelette" van Saint Saëns, was de bekende fluitist Johan Feitkamp, solist. Een fijnzinnig werk, waarbij de fluitsolo het uitstekend deed. Feitkamp produceert een, als we het zo uitdrukken mogen, lyrische fluitklanlc, die hierin heel goed tot zijn recht kwam. Iets aparts was „Ases Tod" uit de Peer Gyntsuite van Grieg, waarbij het orkest de muzikale achter grond vormde voor de voordrachts kunstenaar Willem van der Loos, die dit gedeelte van het dichtwerk van Ibsen vertolkte. Het laatste nummer voor de pauze was de ouverture „Heimkehr aus der Fremde" van Men delsohn, eveneens een minder be kend werk. Daar de pianist Gerard Hengeveld door ziekte verhinderd was, werd na de pauze het vioolcon cert van Brahms uitgevoerd door de Belgische violist Carlo van Neste. De ze speelde dit prachtige concert met een verbluffend zuidelijk tempera ment, zodat hier een Brahmsvertol- king werd gehoord zoals we niet vaak meemaken. Misschien iets onwennig in onze oren, maar dan toch zeker met een hartstocht die gedurende de ge hele uitvoering een zekere spanning verwekte. De grootse ovatie, die hem ten deel viel, was dan ook alleszins verdiend. Het orkest gaf hierbij een uitstekende begeleiding. B. Vlaggenparade op Vismarkt Woensdagmorgen werd door de Mid delburgse padvindsters de herdenking van de verjaardag van Lord en Lady Baden Powell gevierd met een vlag genparade op de Vismarkt, waarna een toespraak werd gehouden door de districts-commissaresse voor Walche ren, mej. A L. Alewijnse en tenslotte de uitreiking plaats vond van de denk- daggroeten aan de diverse groepen van padvindsters uit Australië. De avond werd in Vlissingen doorgebracht als gasten van de Vlissingse padvind- stersgroepen. Instruktie-avond Voor de leden van de kring Schouwen' Duiveland werd door de E.V.O. de Al gemene Verladers en eigen Vervoer dersorganisatie een voorlichtingsavonc gegeven. In ijn openingswoord legde de heer A. Drost, secretaris van het E.V.O., district Zeeland, er de nadruk op, van hoe groot belang het is, vooral ook voor de verladers, om georganiseerd te zijn. Een aantal instructieve filmstrips werd vertoond, zoals „Dagvaarding en veroordeling", „Ongelukken gebeuren niet, maar worden veroorzaakt", „Men sen en machines", „Misdadigers op de weg", waarbij uitvoerige toelichting ge geven werd. Tot besluit kregen de vele aanwezi gen te zien een fraaie kleurenfilm over de toerwagen ralleye met klassements proeven voor autobussen. Vergadering C.J.B.T.B. Voor de afd. Zierikzee van de C.J.B. T.B. trad als spreker op de heer H. v. d. Werf, werkzaam by de Prov. Ge zondheidsdienst, die een uiteenzetting gaf van wat er gedaan wordt om de gezondheid van het vee te verbeteren. Een bespreking op dit onderwerp volgde. Besloten werd om dit voorjaar een zaaiwedstrijd te houden. In maart zal een gecombineerde ver gadering gehouden worden met de afd. van de C.P.M.B. en de afd. Haamstede. Wachtlokaal B. en W. die zich met de directie van de R.T.M. in verbinding hebben gesteld om de mogelijkheid tot het Inrichten van een wachtlokaal op A. J. polder te bespreken, ontvingen de mededeling, dat aan de eigen dienst v. d. RTM. op dracht is gegeven de vloer van het oude wachtlokaal te A J. Polder te Ingezonden Mededeling (Adv.) herstellen en daar een kachel te plaat sen. Het lokaal dat plm. 200 m van de aanlegplaats ligt verwijderd, zal nog deze week door de reizigers in gebruik genomen kunnen worden. Afscheid De U.V.V. nam op haar jaarverga dering in de bejardensocieteit afscheid van de vice-presidente, mevr. Schuur- beque Boeye-Tollenaar. Namens bestuur en leden sprak de presidente, mevr. Lugt-Van Heioma, haar dank uit voor al hetgeen mevr. Schuurbeque Boeye voor de plaatselijke afdeling heeft gedaan en bood een tweetal zilveren lepeltjes aan. Voor de komende twee maanden werd vervolgens een werkverdelingsrooster opgesteld. De aftredende bestuursleden, mevr. Simmers—Strooband en mevr. Ribbens-Zekveld werden herkozen. Mevr. douarlere Schuurbeque-Boeye- Tollenaar heeft ook In een vergadering van het college van regenten van het Burgerweeshuis afscheid genomen als regentesse van genoemd college, welke functie zij van 1 juli 1936 tot 20 febru ari bekleedde. De voorz., Mr. C. J. B. du Croo me moreerde ln een toespraak het belang rijke werk door mevr. Schuurbeque Boeye verricht en bood namens het college een boekwerk aan. C.N.V. filmavond Woensdagavond vertoonde de film dienst van het C.N.V. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de franse film „De Open Deur". De leiding van de avond berustte bij de heer L. v. d. Sluis, voorzitter der Chr. Besturen bond. Met grote aandacht werd het filmprogramma, dat niet naliet indruk te maken gevolgd. Ook het voorpro gramma met o.a. de film „Mensen en machines" viel goed in de smaak. De voorzitter der plaatselijke D.E.L.-com- missie wekte de aanwezigen op de pro- paganda-avond voor dat fonds op 8 maart a.s. te bezoeken. Voor de verlo ting op die avond schonk de Zierikzee- se middenstand reeds meer dan 80 prij zen. De heer P. Slager Azn uit Haam stede sprak een propagandistisch woord, waarin hij o.m. opmerkte dat juist de C.N.V. leden het grote gebod van de naastenliefde kennen, waarvan ook de hoofdfilm duidelijk sprak. Des middags werd een drukbezochte kindervoorstelling gegeven met als hoofdfilm „Spoorzoekers". WAARDE Veertig jaar trouwe dienst. Op 1 maart a.s. zal het veertig jaar geledes zijn, dat de heer Joh. Zuiaweg zich ais landbou wersknecht verbond aan het landbouw bedrijf van de heer G. Dees in de Ema- nuelpolder.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2