Dank Louis Braille kunnen blinden lezen ook en studeren Wielersport geniet de laatste jaren gezonde populariteit Zwitsaleften helpt Bevroren ledematen behoorden aan officieren en kaderleden Licht in de nacht (II) ZIJ „Ik wou opschietenzegt Mr. de Boer Koningin Elizabeth Z0U| Boelganin ontvangen RHEUMIN Geen aanleiding om oefeningen bij kou af te gelasten Zeeland beschikt weer over klasse-renners „Theo Middelkamp" heeft de basis gelegd voor een bloeiende periode PUZZLE VANDAAG EENS Australische zwemt nieuw wereldrecord Alleen Broekman naar Helsinki Tachograaf ook in Nederland? ïfs.'rs KOORTSIG, RILLERIG Russen leveren gevangenen uit Maandag 20 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 (Van één onzer verslaggeefsters) Op de schoorsteenmantel In de werkkamer van de Nederlandse Blinden bibliotheek in Den Haag staat een borstbeeld. „Louis Braille 1809—1852" fa éronder gegraveerd. Louis Braille, de Fransman, die door een ongeluk blind Verd en die een uitvinding deed, waarvoor alle blinden over de hele wereld hem nu nog dankbaar rijn. Toen hij op het Instituut National des Aveugles te Parijs kwam, moest hij lezen in enorm dikke boeken met reliëfdruk van gewone letters of met dikke opgeplakte letters. Dit moeilijk leesbare systeem beviel Louis net zomin als de andere leerlingen van het blindeninstituut en op 18-jarige leeftijd maakte hij in kleine kring een door hem uitgevonden alfabet bekend, dat voor hem zowel als voor zijn lotgenoten de weg opende naar het boek en naar het tijdschrift, naar de ontspanningsliteratuur zowel als naar het studieboek, naar de muziek en... naar de brief. Door een combinatie-systeem van zes punten kon hij alle lettertekens, cijfers en leestekens (in totaal 270) sa menstellen. Bovendien werd daaruit een geniaal systeem voor muziekschrift gemaakt, dat wel erg moeilijk is, maar vooral voor de jongeren de sleutel vormt tot de muziekbeoefening. Het Braille-systeem is zo verbluf fend eenvoudig en doeltreffend, dat er 100 jaar lang geen enkele verbete ring in werd aangebracht. Tegen woordig studeert men zelfs wiskun de in braille en om eens wat ver der van huis te gaan het systeem is ook geschikt gemaakt voor de Chi nese lettertekens! Evenveel kansen. Dank zij de uitvinding van Louis fraille heeft een blinde nu evenveel ansen om zich te ontwikkelen als ieder ander. In ons land zijn vier blin denbibliotheken, die niet alleen gewo- fte romans, maar ook studiewerken en buitenlandse romans bevatten. Blinde studenten maken erg veel gebruik van deze bibliotheken, omdat het zelf laten brailleren van boeken door de tijd, die erin gaat zitten en door de grote hoe veelheid papier die nodig is, enorm duur wordt. De bibliotheek in Den Haag bezit zo veel delen, dat iemand die daar op zijn zesde jaar begint te lenen, op zijn 44ste verjaardag nog niet uitgelezen is. D« bibliotheek heeft lezers in alle de len van Nederland en de boeken wor den dan ook nooit afgehaald, maar al tijd per post verzonden. Ieder jaar wordt de boekenschat uit gebreid door een aantal vrijwilligers, dat voor het brailleren zorgt. Gemid deld bestaat een brailleboek uit vijf banden omdat er veel meer papier voor moet worden gebruikt dan voor een gedrukt boek, maar de nieuwe verta ling van de Bijbel, die uit 69 banden bestaat, neemt alleen al een hele boe kenplank in beslag! De te brailleren boeken worden door een keuzecommis sie uitgezocht en beoordeeld. De bi bliotheek omvat ongeveer 8500 titels voor het brailleren van één titel is ge middeld een half jaar nodig. Blinde directeur. Eén van de personen in wiens leven Louis Braille en de blindenbibliothe ken een grote rol speelden en nog spe len, is nr. J. de Boer, de direkteur van de Blindenwerkplaats in Omsterdam. Toen mr. De Boer op zijn zevende jaar in Bartimeus kwam, waren er voor blinden nog lang niet zoveel toe- komst- en opleidingsmogelijkheden als tegenwoordig. Toch heeft mr. De Boer, die over een enorme dosis doorzettings vermogen beschikt, met vlag en wim pel rijn meesterstitel behaald. Tien jaar bracht mr. De Boer op Bartimeus door. Hij kreeg daar een gewone lagere schoolopleiding een u.l.o.-school was er toen nog niet en enkele bijlessen in vreemde talen en wiskunde. Op de Utrechtse houthandel waar hij daarna een baantje kreeg en waar hjj tussen twee haakjes 22 jaar heeft gewerkt werd hij op eigen verzoek behandeld als een ziende. Men hield er in geen enkel opzicht rekening mee, dat hij blind was. Natuurlijk ging lang niet alles, vooral in het begin niet, Van een leien dakje. In zijn huidige positie profiteert mr. De Boer nog elke dag van die „gewone" behandeling. Zijn aanpassingsvermogen is prima ontwikkeld en hij leerde zich te behel pen. Mr. De Boer had een zwak voor vrouwe Justitia, maar helaas, het geld voor de studie ontbrak. Hij ging echter niet met zijn handen in zijn schoot gitten, maar nam avondlessen in han delscorrespondentie en iets nieuws in die tijd mechanische stenografie. De ereplaats in de Ned. Blindenbiblio theek te Den Haag icordt ingenomen door dit borstbeeld van Louis Braille, de geniale uitvinder van het braille- alfabet. florerende „bureautje" geliquideerd, omdat de vrienden pertinent weiger den verslagen te maken van verga deringen van Winterhulp en derge lijke instanties. Eindelijk studeren Ondanks het feit, dat na de oorlog de financiële omstandigheden van mr. De Boer er iets rooskleuriger uitzagen dan voor die tijd, werd ook in de daar op volgende jaren veel gevergd van zijn uithoudings- en doorzettingsver mogen. De mogelijkheid om te gaan studeren was er nu, maar hij kon zijn baan niet opzeggen, omdat bruin het dan niet zou kunnen trekken. Ieder vrij uurtje werd benut en na één jaar slaagde de werkstudent voor zijn Staatsexamen. Ook tijdens zijn studie aan de uni versiteit bleef mr. De Boer halve da gen op de houthandel werken. Hij liet boeken brailleren, leende veel uit blin denbibliotheken en studeerde halve dagen en nachten. Het enige commen taar, dat mr. De Boer zelf geeft op het verbazingwekkende feit, dat hij on danks alle moeilijke omstandigheden zijn studie binnen de daarvoor vast staande tijd afmaakte is: „Ik wou op- sohieten De jonge meester in de rechten stu deerde bij het ministerie van sociale zaken: hij had zit h n.l. gespecialiseerd in arbeidsrecht en sociale wetgeving. Voordat hij echter de kans kreeg om een onderhoud met de minister te hebben, ontstond er in Amsterdam een vacature voor een directeur van de blindenwerkplaats. Tegelijk met vele anderen solliciteerde mr. De Boer naar deze betrekking en hij werd aangeno men. 15 april naar Londen. LONDEN, 18 febr. Te Londen I wordt van officieuse zijde vernomen, I dat koningin Elizabeth voornemens is I de Sowj et-Russische premier, maar- I schalk Boelganin en de secretaris-ge-1 neraal Chroesjtsjef te ontvangen, wan-l neer zij in april a.s. Groot-Brittannië I bezoeken. Het Britse ministerie van buiten-1 landse zaken wil echter nog geen bij zonderheden over het komende be zoek der Sowjet-leiders mededelen. Van gewoonlijk betrouwbare zijde] is vernomen, dat Boelganin en Chroesjtsjef naar verwachting 151 april in Londen zullen aankomen en] ongeveer acht dagen in Engeland zul len blijven. o— In het Rijngebied bij Kaub In West-1 Duitsland is vrijdagavond hoogwater-1 alarm gegeven. In Kaub steeg het peil] van de rivier 60 cm per uur als gevolg] van de vorming van de grote ijsbarrière. Eerder op de dag had zich ook een ijs-1 dam gevormd, maar twee IJsbrekers slaagden er in het Ijs In beweging te brengen. Ingezonden Mededeling (adv.) Ingez. Med. (Adv.) Toen hij zijn diploma's hiervoor had gehaald, ging hij samen met zijn vriend In de avonduren vergaderin gen verslaan. In de oorlog werd het Zichzelf bedruipen. Toen hij in 1953 zijn nieuwe taak aanvaardde, schudden vele pessimisten bedenkelijk het hoofd. Hun sombere voorspellingen zijn echter volkomen beschaamd in die jaren dat mr De Boer nu al de scepter zwaait in de werk plaats. Zijn ideaal is, dat de werkplaats in de. toekomst zichzelf nog eens zal I kunnen bedruipen. Onder zijn leiding worden onrendabele werkzaamheden zoveel mogelijk losgelaten en er wor- den nieuwe machines aangeschaft. En, omdat er door de werkplaats 1 geen winst gemaakt hoeft te worden, ziet het er inderdaad naar uit, dat Staatssecretaris van Oorlog antwoordt: DEN HAAG, 18 februari. Zoals gemeld stelde het communistische Tweede Kamerlid Haken onlangs vragen aan de minister van Oorlog over het voorkomen van bevroren ledematen tijdens nachtelijke militaire oefeningen bij strenge vorst. In antwoord hierop heeft de staatssecretaris van genoemd departement than* geantwoord, dat zich inderdaad bevriezingsgevallen hebben voorgedaan. In all, gevallen betrof het echter geen soldaten, doch officieren en kaderleden. De minister ziet hierin echter geen aanleiding opdracht te geven militaire oefeningen bii een dergelijke kou af te gelasten. Commandotroepen. Het betreft hier een oefening van de Commandotroepen nabij Venray, welke aanvankelijk zou duren van 30 januari tot 2 februari j.L, doch die Lv. m. de slechter wordende weersomstandigheden op 1 februari omstreeks het middaguur voortijdig moest worden beëindigd. Een kapitein heeft last gekregen van bevroren vingers en oren, terwijl bij 'n korporaal het topje van een teen is bevroren. Deze militairen zijn poli klinisch behandeld en zullen geen blij vend letsel of hinder hiervan onder vinden. Tengevolge van bevroren oren, welke werden opgelopen op de rit per rijwiel van huis naar het kampement, zijn een luitenant, een adjudant-onderofficier en zij in de toekomst met de industrieën j een sergeant-majoor opgenomen geweest in het hospitaal, terwijl voor hetzelfde bezwaar onder gelijke omstandigheden een korporaal-kok poliklinisch is behan deld. die volkomen valide arbeiders in dienst hebben, zal kunnen concurre ren. Al is mr De Boei de eerste en enige directeur van een Nederlandse blinden werkplaats die zelf «ok niet zien kan, de resultaten van zijn arbeid zijn zó verblijdend, dat niemand ooit spijt van zijn benoeming heeft gekregen! De wielersport in Zeeland geniet de laatste jaren een gezonde populariteit dank zij een sterke vooruitgang in de kwaliteit van het rennerskorps en de deskundige organisatie van wedstrijden door clubs of comitees. Eerstgenoemde factor is wel zeer belangrijk omdat een grote categorie van het publiek er nu eenmaal op is gebrand om de favoriet uit eigen streek te bejubelen. Voor het zo ver is zal deze favo riet echter eerst moeten tonen dat hij iets in zijn mars heeft en zijn krachten naar behoren kan meten met rivalen uit andere provincies. Welnu, onze provincie mag op dit gebied zeker niet meer worden be schouwd als een gebied waar geen enkele klasse-renner aanwezig is. Horizontaal: 3 Iem. die ondergeschikten steeds opjaagt, 4 moeilijk, 5 vreemde munt, 6 kettinghond, 8 niet voldoen. Verticaal: 1 Dood, 2 buitensporig, 4 werpstrik, 5 zoutoplossing, 6 aan het muiten slaan, 7 charmant. U moogt gebruik maken van onder staande lettergrepen: Be, drij, gen, kei, las, le, len, Hg, loos, ma, o, pe, re, ren, sla, so, e, tig, val, ven, ver, vool. Oplossing vorige puzzle 1 Bult, 2 murw, 3 wals, 4 lamp, 8 lont, 6 loom, 7 huls, 8 pech, 9 nerf, 10 opoe, 11 puts, 12 cent, 13 gros, 14 doof, 15 stijf, 16 niet. Het afgelopen jaar heeft opnieuw bewezen dat er een stijgende lijn zit in het percentage van coureurs die uit het goede hout gesneden zijn. Het is lange tijd Zeeuwsch-Vlaanderen geweest dat de kroon spande wat be treft de kwaliteit en sterkte van het Zeeuwse rennnerskorps maar is thans vooral in eerstgenoemd op zicht overvleugeld door Zuid-Beve land. De Zeeuwse kampioen in twee ach tereenvolgende jaren Jan Westdorp is een Bevelander en naast hem kunnen wij namen noemen als Jo de Roo, Jaap Huissoon, Theo van Wijchen en Piet Rentmeester. Renners die stuk voor stuk In hun categorie uitstekend „mee" kunnen, en waar genoeg perspectief in zit. De nieuwelingen Of de Vlamingen Piet van der Lijke, Rien Verhelst, Eddy de Waal en Karei Inghels hun belofte van destijds nog zullen inlossen staat nog te bezien .In 1955 bleven hun prestaties aan de ma tige, van enkele onder hen, zelfs aan de zeer matige kant. Meer perspectief schuilt er o.i. in de nieuwelingen Hek tor Middelkamp en Miel Verstrate, twee jonge knapen die ongetwijfeld hun weg wel zullen zinden, evenals de amateur Romeijnsen. Zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als op Zuid-Beveland zijn momenteel nog een behoorlijk aantal gelicentieerde nieuwelingen woonachtig van wie we hopen dat verschillende namen van hen in het a.s. wielerseizoen in het licht der schijnwerpers komen. „Theo Middelkamp". De ren en tourclub „Theo Middel kamp" te Goes die door deskundige leiding en voorlichting de meeste Zeeuwse renners tot zich trok in het afgelopen jaar kan er veel toe bijdra gen dat dit bewerkstelligd wordt. Het voortvarende bestuur van deze vereni ging onder leiding van de heer A. G. Verhulst heeft op organisatorisch ge bied blijk gegeven dat er veel bereikt kan worden maar zal pas in dit jaar tot volle ontplooiing kunnen ko men. Omdat de Vlissingse club „Schel- demond" practisch op nonactief is hangt het wel en wee van de Zeeuwse wielersport in het algemeen voor het grootste gedeelte af van „Theo Middel kamp" waarmede wij niet willen be weren dat verschillende comitees in Zeeuwsch-Vlaanderen zich niet beijve ren voor de wielersport in onze gewes ten... Samenwerking. De organisatie van de „Patrijzen jacht" te Colijnsplaat op Noord-Beve- land door „Theo Middelkamp" en de middenstandsvereniging aldaar heeft echter laten zien dat de Goese vereni ging niet alleen in eigen omgeving "blijft werken maar een algemeen be lang op het oog heeft. Door samenwer king tussen de Goese vereniging en de diverse comitees kan in dit jaar de ba sis worden gelegd voor een bloeiende periode in de Zeeuwse wlelrsport. Mary Kok werd onttroond. SYDNEY, 18 febr. Tijdens de Australische zwemkampioenschappen heeft Lorraine Crapp het wereldrecord 440 yards vrije slag dames verbeterd en gebracht op 5 min. 6.7 sec.'Het officiële wereldrecord stond Bedert 9 december van het vorig jaar met 5 min. 7.2 sec. op naam van onze landgenote Mary Kok. Voorts zijn nog een tweetal militaire^ de oren of de rand van de oren bij de uitoefening van de dienst bevroren, waar voor zij eveneens poliklinisch konden worden behandeld. Geen van deze mill* tairen zal blijvend letsel of hinder hier van ondervinden. HAMAR, 18 febr. De K.N.S.B. heeft besloten om alleen Kees Broek* man te laten deelnemen aan de weds strjjden om de Europese titels, die deze week In Helsinki zullen worden gehou* den. Twee overwegingen heeft het be» stuur van de KN.S.B. een en andef doen besluiten: uit financieel oogpunt ls het niet verantwoord om drie rijderi naar Helsinki te laten vertrekken en in de tweede plaats Is men van oordeel, dat alleen die rijders, die zich bjj de we* reldkamploenschappen in Oslo in lief eindklassement hebben geplaatst, vooj uitzending in aanmerking komen. En zoals bekend ls alleen Kees Broekmali hierin geslaagd. Toen de Nederlandse rijders, dl, zich momenteel te Hamar op d# Europese kampioenschappen voor be* reiden, deze mededeling vernamei heerste er grote teleurstelling. Zow< Kees Broekman als Gerard Maari en Wim de Graaff betreurden dit ba* sluit ten zeerste, evenals natuurlek de Nederlandse coach Klaas Schenk. Tweemaal zijn vrijdag in Amster dam een vijftig Nederlandse schaats- cracks, onder wie velen uit de Elfste dentocht, van start gegaan voor een frote wedstrijd; eenmaal was dat voor e Grachtenwedstrijd, die echter kort na de start wegens het slechte ijs ge staakt werd, de tweede maal op de ijs baan Kruislaan- te Amsterdam, waar inplaats van de grachten-race wed strijd over 75 km werd gehouutn. Op de foto: De kopgroep In de bocht: Als no. 11 midden voorgrond, herken nen we Jeen van den Berg uit Nij- beets, die de wedstrijd met veel ver toon van macht won voor Bertus van 't Oever, die tweede werd. 39) „Waarin?" riep de oude man. ,,'t Zij verre van mij om tegen mijn eigen schoonzoon te getuigen. Hij is nu dood en van de doden niets dan goed. Maar zie hier wie heeft wel eens de handtekening van Koning Karei I, gezien?" „Ik, ik!" riepen stemmen door de kamer. „Komt dan hier en ziet!" zei de oude man. „Ziet en overtuigt u!" Hij haalde een perkament van on der zijn mantel te voorschijn en leg de 't op de opengeslagen Bijbel. „La ten zij, die Frans en Latijn verstaan, naderbij komen. Laat hen, die de handtekening van Karei Stuart ken nen, hier komen!" Velen drongen zich om de tafel en onderzochten het perkament nauw keurig. Daarna stapte Roland Rashcliffe naar voren en deelde mede, hoe hij, vele jaren geleden, dit perkament had trachten te vinden en het weldra op gespoord had, begraven in de aarde op vijf mijlen afstands van Folkestone. Verder sprak hij als zijn mening uit, dat het document waarschijnlijk echt was. De uitwerking was geweldig. Als Koning Karei met Lucy Walters ge huwd was geweest, dan was Mon mouth niet alleen koning door de wil des volks, maar door geboorte. Niet alleen hun religie, maar ook hun trouw aan 't vaderland eisten dat. de overweldiger Jacobus moest worden onttroond en de ware koning in zijn plaats regeren. „Het nieuws behoort Monmouth on- verwijld medegedeeld te worden", was de kreet. „Het zal hem gerust stellen en zijn volgelingen bemoedi gen. Het zal een leger op de been bren gen. Indien de ware koning dit slechts laat zien, als hij door Engeland trekt, zullen allen zich om zijn standaarden verzamelen". „Maar wie zal 't nieuws overbren gen?" riep de predikant. „De bode moet dapper en verstandig beide zijn. Aan alle zijden dreigt ons 't gevaar. Nog vandaag zijn er mannen gearres teerd, omdat zij de koning niet ge hoorzamen en zeker zullen zij morgen opgehangen worden, want Jeffreys heeft verklaard, dat hij een voorbeeld aan hen wil stellen, opdat de anderen kunnen zien wat hun te wachten staat". „Niemand zal het hebben", riep de oude man uit met fonkelende ogen; „Laat iemand het nieuws aan mijn beminde kleinzoon overbrengen en hem aldus aanmoedigen om zijn gro te taak te ondernemen; maar ik zelf wil dit document hem overhandigen". Eerst was daarover enige verdeeld heid, maar weldra kwam men over een, dat het zou geschieden, als de oude man gezegd had. En de Raad der Puriteinen nam die nacht het be sluit, dat als Monmouth naar Enge land kwam, zij voor hem de wapenen zouden opnemen en overal recruten voor zijn leger aanwerven. „En nu", sprak de prediker, nadat dit besluit genomen was, „wie zal on ze besluiten naar Holland overbren gen? Wie zijn daarvoor de geschiktste mannen?"1 Wel een dozijn boden zich aan om er heen t« gaan, maar bijna allen za gen op Roland Rashcliffe. Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III „Ik geloof dat de weg duidelijk is", zei hij, toen men zich tot hem wend de, „en ik zal u de redenen noemen, waarom ik de twee, die ik dadelijk zal aanwijzen, uitgekozen heb. Ik wil u er aan herinneren, dat de Hertog van Monmouth, want zo wil ik hem nog noemen, totdat hij anders beslist of het volk zeer ontmoedigd is geworden, omdat slechts weinig man nen van naam en rang gevonden wor den onder hen, die hem gevraagd hebben over te steken en zijn aan spraken op de troon te doen gelden. En hij is iemand, die bijzonder veel aandacht aan deze dingen schenkt. Toevallig zijn slechts de beide mannen, tegen wie een bevel van inhechtenis neming is uitgevaardigd, van adel. De een is Donald Stewart uit Schotland, die op wonderbare wijze aan de han den van Claverhöuse ontsnapt is, en op wiens hoofd een prijs gezet is; en de ander is Benedictus Trelawney, stammende uit één van de oudste fa milies in Engeland, die pas gisteren de wolf in zijn hol trotseerde en die eveneens op wonderbare wijze ont snapt is. Deze zijn de meest geschikte afgevaardigden; bovendien zijn zij in groot gevaar, zolang zq in Engeland blijven. Is het niet duidelijk, dat zij zo spoedig mogelijk naar Holland moeten oversteken, om de Hertog te vertellen, wat zij deze nacht gehoord en gezien hebben?" Niettegenstaande veler teleurstel ling keurde men 't voorstel goed en aller ogen wendden zich naar de Schot en de jonge Cornishman. (Wordt vervolgd.) AMSTERDAM, 18 febr. De direc teur van de rijksautomobiel centrali vertegenwoordigers van het minister ii van verkeer en waterstaat en van he! directoraat materieel landmacht, enkéé le hoofdinspecteurs van politie, alsme* de diverse vertegenwoordigers van dé Nederlandse pers, hebben van hun bev langstelling doen blijken op een bi}* eenkomst te Amsterdam, waar de lm* porteurs van de V.D.O.-instrumenten met medewerking van een Duitse deS* kundige uitgebreide inlichtingen gaven over de ook in ons land al enigszin| bekende tachograaf voor automobie len. Dit instrument, dat op het dashbord van iedere wagen kan worden aanges bracht en dat dan als een seismograaf op een rond kaartje de hele tocht var) de auto registreert, zou men het auto? matische logboek van de chauffeur kunnen noemen, want het registreert alle handelingen, die een chauffeur kunnen noemen, want het registreert alle handelingen, die een chauffeur met zijn wagen verricht. Zo kan med op het kaartje o.a. van minuut tot mi nuut de rijtijden van de chauffeur af lezen, de gereden snelheden, de rij- eil stoptyden van de wagen en de afge legde afstand. Als voordelen van de tachograaf werden aangehaald de psychologisch# betekenis en de preventieve werking, die ervan uitgaat voor chauffeurs. B# vendien houdt de werking van het in strument ten nauwste verband met dé verkeersveiligheid, maar ook met dé naleving van het rijtyderibesluit eï) met de bescherming van het bedryfS* wagenpark. Er wordt dikwijls te hard gereden. Wil men als directeur ertegen 6] den dan kan men, zoals hej Amsterdam heeft gedaan, de tacho graaf aanbrengen in alle vrachtwagen: en zelfs ook in personenauto's en o] die wijze een strikte controle uitoefi nen op de chauffeurs. Ook voor de reconstructie van on gevallen, waarbij zo dikwyis de meniijt gen verschillen over de geschatte snel heid waarmede gereden wordt, zou dé tachograaf de justitie van nut künneïi zijn. Ingezonden Mededeling (Adv.) verjaag dat lome griepgevoel met* ZW/TSAL preparaat/ BERLIJN, 18 febr. (Reuter). De Russen hebben vrijdag een Amerikaans militair, een Fransman, een Zuid-Sla* viër en een Hongaarse vrouw aan de westelijke autoriteiten overgedragen. De Amerikaan was een der drie militairen, die in 1951 uit een gevan genis in West-Beriyn, waar zij vast gehouden werden in verband met een overval op een taxi-chauffeur, naar Oost-Duitsland waren ontsnapt. De man is weer naar de gevangenis over gebracht. Naar verluidt hebben de Zuid-Sla- viër en de Hongaarse vrouw de Rus sen verteld, dat zij resp. Fransman en West-Duitse waren, om repatriëring te voorkomen. De Zuid-Slaviër wil in Frankrijk, de Hongaarse in West- Duitsland politiek asiel vragen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5