Jan de Jager won twee nummers en de Zeeuwse schaatstitel 71 Nieuws uit de ProvSnci UIT ZEELAND'S STEDEN Nieuwe kleuterschool in Vlissingen Drie en veertige veteraan beheerste de wedstrijden Maar moest op de 5000 meter de eer aan zijn zoon Kees laten Veerdienst Zierikzee-Katseveer gestaakt Afd. Walcheren N.V. S. bijeen Ongevallenverzekering voor B. en W. van Domburg Dubbel succes voer W.Zeeuws-Vlaanderen op LJ.G.-concours te Goes Wisselvaan naar IJzendijke; beker naar Groede Reünie 1956 van „Bataljon Zeeland" Zierïkzee 7 holen In een nacht Zangavond Ju bi late Deo', Goes Schoonrijden in Rilland Maandag 20 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina X Ingezonden Mededeling (Adv) WOLFAARTSDIJK, 18 februari. De provinciale Zeeuwse schaatskam- pioenschappen op de lange baan, die vandaag op „Schenge" door de actieve ijsclub uit Heinkenszand werden georganiseerd, hebben een eclatant succes opgeleverd voor de familie De Jager uit YVolfaartsdijk. En dat niet alleen; deze bekende! rijders hebben aan deze wedstrijden, die onder een heerlijk zonnetje werden verreden, bovendien kleur en fleur gegeven, want zij waren het, die de zeer vele toeschouwers datgene boden, waarvoor zij naar „Schenge" waren gekomen: schaatsduels, waarbij de spanning niet ont brak. Zowel cp de 1500 als de 5000 meter kwamen Jan de Jager en zijn oom Kees tegen elkaar uit. Op de 1500 meter zegevierde na een enerverend fuel „vader" Jan, die zich des morgens ook de snelste had getoond, op de 500 meter, maar op de 5000 meter excelleerde de jongere generatie. On danks dat had Jan de Jager, die men gerust de nestor van onze nationale scliaatsnrijders kan noemen, reeds zoveel punten vergaard, dat deze 41- jarige de titel niet meer kon ontgaan. 1500 m: 1. Jan de Jager 2 min. 59,8; 2. C. de Jager 3.047; 3. P. van Acker 3.055; 4. J. J. Riteco 3.07; 5. P. Kools 3.104; 6. Jo de Roo 3.105; 7. L. de Jager 3.1113; 8. J. Blok (Krabbendijke) 3.134 9. P. Rijn (Schore) 3.16; 10. Staf Dob- belaere (Schoondijke) 3.16; 11. P. Baas (Tholen) 3.162; 12. C. Lobbezoo 3.166; 13. P. Ganseman 3.184; 14. H. Lacor (Yerseke) 3.189; 15. Jaap de Roo (Schore) 3.1895. 5000 m: 1. C. de Jager 10 min. 45.9; 2. P. van Acker 10.53.4; 3. J. J. Riteco 11.06.4; 4. Jan de Jager 11.06.5; 5. P. Kools 11.07.5; 6. L. de Jager 11.12.9; 7. J. Blok 11.14.9; 8. Jo de Roo 11.15.1; 9. Staf Dobbelaere 11.35; 10. P. Rijn 11.36.6; 11. P. Baas 11.50.5; 12. P. Gan seman 11.50.9; 13. W. Karelse 12.02.5; 14. J. Verstelle (Wolfaartsdijk) 12.11.9 15. Jaap de Roo 12.23.6. Algemeen klassement: 1. Jan de Ja ger 178,35 pnt; 2. C. de Jager 180.89; 3. P. van Acker 182.14; 4. J. J. Riteco 183.94; 5. P. Kools 184.45; 6. J. de Roo 188.86; 7. Louw de Jager 189.25; 8. J. Blok 191.55; 9. P. Rijn 194.26; 10. Staf Dobbelaere 194.45; 11. P. Baas 196.20; 12. P. Ganseman 196.39; 3. Th. Vogl- laar 197.04; 14. W. Karelse 198.46; 15. J. Verstelle 200.33. Een record aantal deelnemers (47) verscheen aan de start. Ook nu wa ren er echter weer geen rijders uit andere provincies komen opdagen, zodat het een Zeeuwse aangelegen heid geworden is. Uit het aantal in schrijvingen mag in ieder geval wor den geconstateerd, dat de schaats sport in Zeeland, ook wat de wed strijdsport betreft, aan populariteit aan het winnen is. Onbetwist De 500 meter leverde de eerste zege op voor Jan de Jager. De veteraan liet, ondanks het feit, dat hij alleen tegen het horloge moest rijden, omdat zijn tegenstander Lindhout hem geen partij kon geven, toch nog de behoorlijke tijd van 51,8 sec. voor zich afdrukken. Kees de Jager en Riteco kwamen beide met 84.8 sec. op de tweede en derde plaats. Beide rijders houden een belofte in voor de toekomst, maar konden, voor al wat bochtentechniek betreft, niet aan de winnaar tippen. Fel gevecht Dat bleek duidelijk, toen de 1500 me ter werd verreden: door diverse mis slagen in de bochten moest Kees de Jager op dit nummer het hoofd voor zijn vitale vader buigen. E enfel ge vecht op deze afstand leverden ook de beide Zeeuwsvlaamse rivalen Van Acker en Riteco. De jeugd moest hier eveneens het onderspit delven. Van Acker, die de drie kruisjes al enige tijd is gepasseerd, besliste deze race in zijn voordeel, evenals die op de 5000 meter. Jan en Kees de Jager leverden een uitermate spannend gevecht, waarbij de vader de eer aan zijn zoon moest laten. Geblesseerc De Zeeuwse kampioen van 1954, Jaap de Jager, kon niet deelnemen aan deze wedstrijden vanwege de blessure, die hij tijdens de Elfstedentocht heeft Opgelopen. Jan Blok, die zoals be kend ook geblesseerd raakte in de „Elfstedenrace", kon geen rol van be tekenis spelen. Tenslotte zij nog ver meld, dat de jongste deelnemer, Piet Rjjn uit Schore, een fraai resultaat le verde, door zich als negende in het eindklassement te plaatsen. DE UITSLAGEN De uitslagen luidden 500 m.: 1. Jan de Jager (Wolfaartsdijk) 51,8 sec.; 2. Kees de Jager (Wolfaartsdijk) 54,8; 3. J. J. Riteco (Oostburg) 54,8; 4. P. van Acker (Cadzand) 55; 5. P. Kools (Zuidzande) 55,2; 6. J. P. Lindhout (Oud-Vossemeer) 57,05; 7. C. Lobbe zoo (Rilland) 57.15; 8. Jaap de Roo (Schore) 57.85; 9. L. de Jager (Wol faartsdijk) 58,2; 10. J. Kools (Cad zand) 59; 11. Theo Vogelaar (Krabben dijke) 59; 12. W. Karelse (Schore) 59.05; 13. J. H. Koole (Tholen) 59,1: 14. P. Ganseman (Kapelle) 59,2; 15. J Risseeuw (Schoondijke) 59.2. Ir. Van 't Leven sprak voor Schouwse C.B.T.B. De gewestelijke afdeling van de C. B-T.B. belegde, in samenwerking met de afd. Schouwen van de N.F.O., de Ver. van oudleerlingen „Pomona" en de landbouwver. C. en C. een samen komst in hotel Bom te Haamstede, waarvoor goede belangstelling be stond. Ir. J. A. van 't Leven uit Goes, land bouwkundige van de Comm. Water beheersing en Ontzilting sprak over het onderwerp „Deltaplan en waterbe heersing". (De inhoud van deze le ging hebben wij reeds uitvoerig weer gegeven in vorige verslagen). De gvond stond o.l.v. de heer J. A. v. d. Bijl uit Zonnemaire. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, G».l, Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. O. van Burgeier, Krulningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vllsslngen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlls- singen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. ZIERIKZEE, 18 febr. De veer dienst Zierikzee-Katseveer is thans definitief gestaakt. Schouwen-Duive- land is nu bij hoog water alleen te be reiken via de verbinding Anna Jacoba- poIder-Zijpe. Chr. Oratoruimvereniging Bergen op Zoom geeft Mozart-uitvoering. B. OP ZOOM,, 18 febr. Ter gele genheid van haar 10-jarig bestaan geeft de Chr. Oratorium Vereniging op 6 juni a.s. in de grote kerk in samen werking met de Bredase oratoriumver eniging en het Brabants orkest een Mozart-uitvoering. Medewerkende so listen zijn Heieen Verkleij, sopraan, Aafje Heijnis, alt, Wiebe Draaijer, ba riton, David Hollestelle, bas. Er zijn in totaal 165 uitvoerenden. Dezelfde uitvoering zal in Breda worden gege ven. MIDDELBURG, 18 febr. De af deling Walcheren van de Ned. Ver. van Suikerzieken kwam vanmiddag in het Schuttershof bijeen. De voorzitter, de heer L. Janse de Jonge, deelde in zijn openingswoord mee, dat de afdeling thans 210 leden telt, hetgeen een groei van zestig leden betekent in vergelijk met het vorig jaar. De landelijke ver eniging telt thans 18.000 leden. Hierna voerde de heer A. A. Ver meulen, hoofdinspecteur titulair bij Rijksbelastingen, het woord. Hij sprak over de aftrek van de buitengewone lasten. Dit is een bijzonder interessant onderwerp voor de suikerpatiënt, om dat het inderdaad mogelijk is, een af trek toegepast te krijgen in verband met de diverse kosten, die de ziekte meebrengt. Deze aftrek geschiedt uiteraard van loon- in inkomstenbelas ting. Het was een duidelijke en leerza me causerie, waar de vele aanwezigen met belangstelling naar hebben gelui sterd. 9e directeur van de landelijke bond, de heer N. Bloemendaal, hield een pro pagandistische rede, waarin hij de doelstellingen van de vereniging uit eenzette. Tenslotte werd een kleuren-ge- luidsfilm vertoond over de vakantie kampen voor suikerzieke kinderen, zoals „Huis ter Duin" te Egmond aan Zee, waar de afgelopen zomer 115 kin deren van een heerlijke vakantie ge noten. Het streven van de N.V.S, thans, om te komen tot een eigen va kantiekolonie. De gemeenteraad van Domburg heeft besloten een ongevallenverzeke ring te sluiten voor B. en W. Om prin cipiële redenen stemde de heer Joh. de Visser tegen. Besloten werd zo mo gelijk voor het zomerseizoen de Bea- trixstraat door te trekken tot de He renstraat en indien wegens de plan nen voor de kustverdediging hiertegen geen bezwaren bestaan ook de Van Voorthuysenstraat nog VP or het bad seizoen aan te leggen. Bij de rondvraag informeerde de heer L. Dourleijn, of ook aan de arm lastigen extra brandstoffen werden verstrekt. Wedhoudster mevr. Vaan drager gaf een bevestigend antwoord. Verder vroeg de heer Dourleijn nu er enige ongerustheid in de gemeente is over de plannen voor de kustver dediging, of de voorzitter na het be zoek van minister Algera hierover nadere inlichtingen kon geven. De voorzitter antwoordde, dat dit niet mogelijk was, maar gaf de bevolking de raad rustig af te wachten. Er zijn plannen, maar nog zeer vaag, en de uitvoering kan nog wel jaren duren. De heer W. Bos klaagde over de ver ontreiniging van het wachthuisje bij de bushalte op de markt. De voorzit ter heeft reeds opdracht gegeven het geregeld schoon te maken en de poli tie zal ook toezien. OOST- EN WEST-SOUBURG C.B.B. In de o.Lv. de heer A. Tisslnk ln Rehoboth gehouden vergadering van de Chr. Besturenbond heeft Mr. P. Oou- mou, rechtskundig adviseur van de Chr. Metaalbedrijfsbond, gesproken over de Europese kolen- en staalge meenschap. Hij gaf een interessante uiteenzetting van de verschillende mo gelijkheden en moeilijkheden, die deze instelling biedt. RITTHEM Uitvoering. De muziekvereniging Onda gaf haar jaarlijkse uitvoering o.Lv. de heer C. CevaaL Acht nummers werden ten gehore gebracht, alsmede de jubile ummars van P. Meijers. Na de pauze werd de klucht „Het hing in de lucht" opgevoerd. Voorzitter J. J. Schout Jr. opende en sloot de avond. SINT ANN ALAND Plattelandsvrouwen. De leden van de Plattelandsvrouwenbond hadden een ge zellige avond in „De Gouden Leeuw", O.I.V. mevr. Slager—Markestein, die ook een Zuidbevelandse schets voordroeg. Er was een aardig kindertoneelspelletje en kaboutertjes voerden enkele reidansjes uit. Na de tweede pauze vertoonde de heer J. C. Kooijman de ZLM.-bedrijfs- film. SINT LAURENS Vrouwenwereldgebedsdag. Uitgaande van de Herv. en Geref. Vrouwenver., als mede de afdeling van de H.C.V B., werd wijdagavond in de Geref kerk een. bij eenkomst belegd ter gelegenheid van de Vrouwenwereldgebedsdag. De liturgie werd verzorgd door mevr. BaasKemp en mevr. Kalkman—den Haan. De orgel begeleiding was in handen van de heer L. Tissink. Ondanks de koude was er' een behoorlijke belangstelling. WEMELDINGE Motorschip sloeg lek. Vrijdagmorgen Middag mei muziek en ioneel GOES, 18 februari. Het toneel- en muziekconcours van de Landbouw- Jongeren Gemeenschap Zeeland, zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden, heeft de streek West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de L.J.G. behoorlijk succes gebracht. Want bij de afdeling muziek ging Groede met de wisselbeker en eerste prijs strijken en bij het toneel kwam de wisselvaan opnieuw in het bezit van IJzendijke. In verhouding tot de concoursen van vorige jaren is er een vooruitgang te bespeuren, zo zei de vice-voorzitter, W. van Liere, aan het slot van de middag. Het is zo. Op muzikaal gebied liggen de prestaties op een niveau waarvoor men zich niet behoeft te schamen en ook het toneelspel is verbeterd. Alleen het blijft ontzaggelijk moeilijk een acters te vinden waar wat „in" zit en die zo mee kunnen werken aan de „culturele verheffing" van het platte land. Want daar gaat het uiteindelijk om, zo zei de heer Van Liere in zijn openingswoord. Hij betreurde het, dat door de weersomstandigheden en de geïsoleerde ligging van de eilanden de belangstelling klein was gebleven en zelfs de streek Tholen voor deelname aan het muziekconcours was uitgeval len. Achtereenvolgens traden voor het voetlicht Zuid-Beveland met het to neelspel „Het Handelszaakje", het or kest uit Hoek met „La Festa Splen- dora" als vrij- en „Het Slavenkoor" als verplicht nummer, de toneelgroep uit Zaamslag met „Het Mannelijke Dienstmeisje", de toneelgroep uit IJzendijke met „Ik ben een huis voor U" en tenslotte het orkest uit Groede met „Weaner Mad'len" en eveneens Het Slavenkoor. KOSTELIJKE PERSIFLAGE Wat het toneelspel betreft, we zei den het reeds, IJzendijke behaalde de eerste prijs. „Ik heb een huis voor U" bleek een kostelijke persiflage op het zo nijpende huisvestingsprobleem en het werd met verve en overtuiging ge speeld. Natuurlijk, er waren hier en daar fouten. Namens zijn mede-jury leden, de heren P. Romeijn en S. Ber- revoets, heeft de heer Ad. M. Koolwijk enkele van deze foutjes besproken. Hij vertelde dat de beoordeling had plaats gevonden naar opvatting, uitbeelding, rolkennis, samenspel, tempo, intonatie en uitspraak. Zo behaalde IJzendijke 65 pnt, Zaamslag 57 pnt en Zuid-Beve land 46 pnt. De directeur van de Zeeuwse mu ziekschool, de heer H. Stam, die sa men met de heer J. Anthonisse de mu zikale prestaties beoordeeld heeft, stond voor een moeilijke beslissing. De muzikale prestaties gaven zo weinig verschil te zien nl. slechts 1 punt, dat hij adviseerde twee eerste prijzen uit te loven. En zo kwam het, dat namens het orkest Groede, de heer C. Salomé verheugd uit handen van vice-voorzit ter Van Liere de wisselbeker en een medaille ontving en ook Tony Dix- hoorn, dirigent van het orkest uit Hoek een medaille als eerste prijs mee huis waarts kon nemen. De heer M. Dees mocht voor de to neelgroep IJzendijke de Oranje wis selvaan in ontvangst nemen en de heer G. Dees voor Zaamslag de als tweede prijs uitgeloofde medaille. GOES, 18 febr. Zaterdagmiddag hebben de mannen, die vroeger deel uitmaakten van het befaamde „Batal jon Zeeland" in 't Schuttershof te Goes elkaar weer eens ontmoet op de jaar lijkse reünie. In een allergezelligste sfeer van „Hallo, kerel, hoe is 't toch met jou", hebben de Zeeland-strijders met el kaar kunnen babbelen en herinnerin gen op kunnen halen uit de Indiëtijd. Ook vele dames hadden hun mannen vergezeld naar de reünie. Vlissingen Schoorsteenbrandje Gistermorgen rukte de brandweer uit voor een schoorsteenbrandje in de Hendrikstraat. Het viel gelukkig nog al mee: door het verwijderen van de kachelplaat kon men de smeulende roet- en teermassa verwijderen. Scha de werd er niet aangericht en na het vertrek der brandweer kon het betrok ken gezin zich weer warmen rond de kachel. Vletten voor de B.B. Onder voorzitterschap van Mr. G. F. Lunsingh Tonekens, burg. van Re- nese, vergaderde de Kringraad Be scherming Bevolking Schouwen-Dui- veland. Burg. Laurense van Ooster- land besprak het maken van een bo tenhuis voor een vlet in zijn gemeen te. Dit zal eerst in het bestuur worden besproken. Volgens de heer M. Haver- hoek, K.H.B.B. te Zierikzee, zijn alle kosten voor de vletten voor rekening van de kring. De boten worden gefinancierd uit het Rampenfonds en zullen over eni ge gemeenten worden verdeeld. Men denkt, dat dit najaar nog geen boten beschikbaar zullen zijn. Betreffende het punt „voedselvoor ziening bij rampen" stelde burg. Van Leeuwen van Brouwershaven voor, een schrijven te richten aan het de partement en te informeren naar de keuken. Burgemeester Van Leeuwen bracht verslag uit over de Prov. ver gadering en deelde mede, dat de le- ■den van de B.B. bij rampen in vre destijd niet zullen worden ingescha keld bij het dijkleger. De heer M. Haverhoek werd op zijn verzoek per 1 april a.s. eervol ontslag verleend. Schooljeugd helpt de vogels. De schooljeugd van Tholen zet zijn beste beentje voor, nu het gaat om de gevederde vriendjes te helpen. Op initiatief van de burgemeester gaan ze alle huizen langs om brood in te zamelen, dat door het gemeenteper- soneel aan de verkommerende vogels wordt gedistribueerd. Ongeval. De chauffeur T. v. d. P. kan nu ook over zijn beste beentje praten, want door de gladheid brak hij het andere en moest naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom worden vervoerd. AANBESTEDING Te bouwen nieuwe raadhuis in Hoedekenskerke. Bouwwerk: J. Priem, Ovezande f91.835; fa. J. Kok, Goes f95.800; J. F. Hopmans, Goes f 87.300; J. M. J. Schrij ver, Goes f 86.999; Gebrs. Verheyke, El- lewoutsdijk f 84.500; P. Engelse, Hein kenszand f 84.400; fa. J. La Grand Hoe dekenskerke f83.077; J. P. v. d. Linde Kattendijke f89.468; D. v. d. Poel Oudelande f 89.994; A. J. Wirtz, Oude lande f93.800; J. F. Peters, Kwaden- damme f 96.990; F. Nijsse, Hoedekens kerke f96.990; J. de Jonge, Biëzeliri- ge f91.400; J. van Koeveringe, Schore f92.500; L. Hubrechtse, 's-Gravenpol- der f83.245; J. v. d. Linde, Kioetinge f90.777; C. Priem, Lewedorp f91.276 Zwartepoorte, Kioetinge f94.000; Gebrs Pieters, Heinkenszand f 86.000. Gegund aan de laagste inschrijver. De begroting was f 85.010. Schilderwerk: Blom, 's-Gravenpolder f 5.440,—; Verboom, 's-Gravenpolder f 5.460; Franse, Kwadendamme f 5.149 De Bat, Goes f5.041; Gebrs Geus. Kwadendamme f 4.300; Lindhout, Hoe dekenskerke f 4.428; fa. Oele en zonen, Hoedekenskerke f 4.139. Gegund aan de laagste inschrijver, fa. Oele, Hoedekenskerke. De begro ting was f 3.940. Ingezonden Mededeling (Adv.) I n Uw handen gaaf en zacht if it halm Vraag Uw Apotheker of Drogist VERBETERING In het ingezonden stuk (zie de krant van zaterdag) zijn enkele regels weg gevallen. Er moet staan: „Is er niets aan te doen, dat de vesten op zondag gesloten zijn? Is het niet een eis van Hogerhand, dat...." enz. Voorsiel van B. en W. VLISSINGEN, 18 febr. De raad zal in haar zitting van vrijdag a.s. moe ten beslissen over liet voorstel van b. en w., medewerking te verlenen aan de bouw van een nieuwe kleuter school aan de Julianalaan-hoek Vrij- domsweg, hetgeen verzocht wordt door het departement Vlissingen der Mij. tot Nut van 't Algemeen. Deze nieuwe kleuterschool zal ter vervanging die nen van de bestaande school aan de Paul Krugerstraat, die door de bebou wing van Nieuwe Markt en Stadhuis bouw moet verdwijnen. B. en w. wensen voorts aan de alge mene bond van Ouden van Dagen een jaarlijkse subsidie te verlenen van 750,maximum, temeer, daar deze bond zich meer en meer toelegt op Na een uitgebreide (her)kennisma- king draaide res. luit. kol. Appel (bij langrijke sociale het bataljon beter bekend als majoor Appel, de opv. B.C.) een aantal zelf opgenomen filmpjes. Van de bevrij ding van Middelburg, van de oefenin gen in België en Duitsland en enkele films van de roemrijke jaren in Indië. Res.-kol. Van Oort uit Rotterdam (de toenmalige bataljonscommandant) sprak tenslotte nog een kort woord. Onder de vele reünisten zagen wij o.m. pater Van de Vrande, thans aal moezenier-majoor bjj de Commando troepen, en de heer P. de Kam, secr. van het district der Nat. Reserve. king. Een krediet van f 1.875,wordt ge vraagd voor het houden van een ten toonstelling van schilderijen en beeld houwwerken van Belgische kunste naars. Zij zal deze zomer in het stedelijk museum worden gehouden. VOOROOLOGSE TOESTAND Wanneer de raad het gevraagde krediet toestaat zal een vooroorlogse toestand in Vlissingen herschapen worden: de verbinding van het Nol- lehoofd met de Tweede Duinen door een wandelpad. De betrokken in stanties hebben thans geen enkel bezwaar meer tegen de aanleg van dit klinkerpad op de Nolledijk. Het pad zal een breedte krijgen van 2.60 meter en aangelegd worden op de buitenberm der Nolledijk. Waar schijnlijk zal een belangrijke Rijks bijdrage worden verkregen in ver band met herstel van oorlogsschade. Het vreemdelingenverkeer, doch ook de vele „eigen" wandelaars zullen door dit aan te brengen voetpad ten zeerste gediend worden! Een aanvullend krediet van f 24.000 vragen b. en w. ten behoeve van de bouw en inrichting van het gymna stieklokaal met handenarbeidlokaal bij de Jacob Catsschool (Bonedijke- straat). De raad had hiervoor reeds 'n krediet uitgetrokken van f 160.000, wat ontoereikend bleek te zijn. De laagste inschrijver lag ong. f 21.000, boven de opgemaakte begroting. Enke le recente prijsstijgingen van materia len maken dit aanvullend krediet van 24 mille noodzakelijk. Voor verbetering van de Willem Ill- kazerne vragen B. en W. een krediet van f 10.400, Beroepingswerk Vrij Evang. Gemeenten. Bedankt voor Veendam H. R. Tim merman te Yerseke. sloeg de machinist van het 900 ton me? tende m.s. „Italia" van de Rotterdam»! rederij Van Ommeren alarm toen in het kanaal te Wemeldinge zijn schip leicsloeg door het ijs. De pompboot Maskotte kwam te hulp, brak het ijs op, pompt» de machinekamer leeg en legde de nood- reparatie. Familieavond. In het CJMV-gebouw werd een familieavond gehouden. D» politiek, verwerkt in een vraag- en ant woordspel, waarin nog mastklimmen was opgenomen, had aller belangstel ling. De heer M. Florusse declameerd» stukjes van Jan Wilma. De heren Ver kalk en Bras spraken een propagandis tisch woord. Voorzitter J. A. de Schip per Azn. had de leiding. Vier legen ga ven zich op. GOES, 18 febr. In de zaal van het Schuttershof gaven het Chr. gem. koor „Jubilate Deo" en het kinderkooi „Zangvogeltjes" een uitvoering. Hei eerstgenoemde koor van „Psalm 104' van J. van Westen, het kinderkoor van het zangspel „Lentebloemen" onder leiding van mej. J. de Schipper te 's- Gravenpolder. Psalm 104 werd enthou siast gezongen, op de vleugel begeleid door de heer J. J. de Roo te Kioetinge en de heer M. Steketee, eveneens t« Kioetinge, gaf nu en dan versterking met de trompet. Sympatiek was he^ dat de heer van Westen zijn koorlede?! de soli liet zingen. Deze solisten had den de moeilijke taak hun partijen be hoorlijk voor te dragen. Mevr. Schof ten, Maps van Westen en de heer v. d. Wiele verzorgden daarvan het voor naamste deel. Natuurlijk waren er wel eens vlekjes, maar het zijn dan ool|t geen beroepssolisten. Men moet d» moed bewonderen waarmee zij hun taak volbrachten. Het koor zong dap per en muzikaal. Vooral het slotkoor van deze natuurpsalm werd pittig eft zeer goed gezongen. Het koor kan op een mooie avond terugzien; de talrijk» aanwezigen ondanks de minder gunstige weersomstandigheden be loonden koor, solisten en dirigent met een dankbaar applaus. Daarna zongen de „Zangvogeltjes" onder leiding van mej. de Schipper zangspel „Lentebloemen". Nu, ook zt| hadden eer van hun werk. Het is mej, de Schipper gelukt haar bloempjes hei zangspel keurig te laten voordragen Wat zongen sommigen verrassend zui ver. Kleine hummeltjes spraken zon der haperingen en declameerden e» lustig op los. Met de keurige costuumï werd deze opvoering een feest voor oog en oor. Prins Lente kreeg dé taak zjjn leidster welverdiend eejl bloemenhulde aan te bieden. W. S. RILLAND, 18 febr. Vanmiddag werden op het Vinkenisse wedstrijden in schoonrijden gehouden, georgani seerd door de ijsclub „Rilland". De ju ry bestond uit de heren J. Mallekota, Krabbendijke; J. P. Herselman, Kapel le en A. J. v. Willigen, Kapelle. Dames: 1. mevr. v. d. Vliet-v. Hekk» Kapelle (medaille). 2. mevr. Seugling- Rugmans, Middelburg; 3. mevr. Pols- Padmos, Yerseke; mej. Willy Almekin» ders, Borssele; 5. mevr. de Groene-Ka» relse, Kapelle; 6. mevr. C. v. d. SandSy Steenbergen; 7. mej. Nelly Colpaart, Rilland; 8. mej. Leny Dominicus, GoeS( 9. mej. Corry Dominicus, Goes; 10. mevr. J. Sinke, Yerseke; 11. mevr. Pe» kaar-Padmos, Yerseke, 12. mej. Jaan Verlare, Rilland; 13. mej. Alie de Gof- fau, Krabbendijke; 14. mevr. Traas-Vo- gel, Rilland. Heren: 1. C. Goud, Waarde; 2. S. Ste- vense, Rilland; 3. F. C. v. d. Vliet, Ka pelle; 4. J. Blommaert, Rilland; 5. D» Jonge, Biezelinge; 6. J. G. Verlare, Rilland, 7. P. Dekker, Borssele; 8. P. Engelse, Krabbendijke; 9. B. Rooze, Rilland; 10. A. v. Fraassen, Waarde) 11. J. Koppejan, 12. J. Willemse, 13. I. Oostdijk, 14. B. v. Gorsel, 15. J. Blok- Rooze, 16. J. Meijer, 17. C. Weststrat» allen te Rilland; 18. G. Seegling, Mid delburg; 19. C. Moisson, 20. A. Hack, 21. M. v. d. Klooster, allen te Rilland. Paren: Echtpaar Seegling-Rugmanéj, MiMddelburg; 2. M. A. de Jonge-mej. C. Dominicus, Goes-Biezelinge; 8. P. Dekker-mej. Alemekinders, Borssele! 4. C. Hamerpacht-mevr. G. de Groene T 5. F. C. v. d. Vliet-mevr. v. Hekke, Ka pelle; 6. J. G. Verlare-mevr. v. d. San- de, Rilland-Steenbergen; 7. C. Goud» mevr. de Goffau, Waarde-Krabbendij» ke;8. A. v. Fraassen-mej. C. Leendert- se, Waarde-Rilland; 9. L. Bruijnzeel» mej. C. Bruynzeer, Rilland; 10. J. Phl- lipse-mej. L. Saman, Rilland; 11. Echt paar C. Weststrate-Schout, Rilland; 1$. Jakobsen-mej. H. Dominicus, Ril- land-Goes; 13. B. v. Gorsel-mej. J. Ver lare; 14. J. .Willemse-mej. Nellie Col- paart, 15. J. Meijer-Mej. S. Meijer, 16. echtpaar J. Blok-Rosee, 17. H. E. Ste vens-mei. K. Colpaart, echtpaar Kop- pejan-Gideonse, 19. S. Stevense-mevr. Traas-Vogel, 20. I. Oostdijk-mevr. v. <3. Griek, allen te Rilland. Kunstrijden: 1. J. G. Verlare-mevr. v. d. Sande, Rilland-Steenbergen; 2. Goud-A. v. Fraassen, Waarde; 3. 3. Blommaart-K. J. Walraven, 4. J. D. Wouterse-mej. W. Wouterse, 5. H. E. Stevens-mevr. Traas-Vogel, 6. echtpaajf C. Weststrate-Schout, 7. J. Philipse-I. Oostdijk, 8. echtpaar M. Sinke, allen t» Rilland; 9. M. A. de Jonge-mevr. de Groene, Kapelle;10. echtpaar J. D. Wouterse, Rilland. NAGEKOMEN ADVERTENTIB Heden overleed plotseling onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA BLIEK, weduwe van F. dè Nooyer, in de ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam: S. DE NOOYER. Arnemuiden, 18 februari 1956. 't Veer nr. 3. Condoleantie-adreg: Jodengang 52, Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2