UIT ZEELAND'S STEDEN Geuze betrok de atoomwetenschap in de ontwikkelingsmogelijkheden BEURS MARKT VEILING Voor kring Walcheren Z. L. M. Landbouwwetenschap staat niet stil; bedrijfsanalyse is van belang Stemming viel mee Scheepvaart teleurstellend Middelburg Vitsstngen Zierikzee Jeen van den Berg won Grote prijs van Amsterdam" Goes IJsfeest in Kapelle Amsterdams echtpaar spoorloos Zaterdag 18 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 MIDDELBURG, 17 febr. Ir. M. A. Geuze, de voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, heeft vrijdagmiddag in de Bogardzaal waar de kringvergadering Walcheren werd gehouden onder het motto: „Verdere ontwikkelingsmogelijkheden in onze landbouw" belangwekkende dingeti ge zegd, die het onderwerp latent zeer juist in de kern grepen, maar zo di rect wellicht wat revolutionair in hun confrontatie zijn. Want Ir.'Geuze be trok de atoomwetenschap in deze mogelijkheden. Daar kan men nog veel van verwachten, zo constateerde hij. Want met de atoomkracht hoopt men de huidige vorm van de elektrische centrales een geheel ander aanzien te geven. Engeland is reeds bezig met de bouw van vijf van dergelijke kracht bronnen. En hoe is het nu in de landbouw? Wanneer men bijvoorbeeld planten met vrij onschuldige X-stralen behandelt, treden hierin mutaties op! Dit kan echter zowel ten kwade als ten goede zijn. Wat deed men in Zweden? Men kweekte reuzen-konijnen! Wat deed men in Wageningen? Rogge veredelen. De korrels werden aanzienlijk groter, doch echter geringer in aantal en daarom kan hierover niet direct worden gejuicht de stengels kregen de allure van bamboe. Men gebruikte cobalt om de weg van deze stof door de planten te kunnen bepalen. Voor dit laatste gebruikte men geigertellers. De waringsmethoden zouden eventueel door de atoomwetenschap kunnen ont wikkeld worden. Moeite krijgt men echter met het Opruimen van de afvalstoffen, die lm hier3 radio-aktief zijn. Aan het eind van zijn betoog con cludeerde Ir. Geuze, dat de landbouw wetenschap niet stil staat. Ook de be drijfsanalyse is van groot belang. Ne derland kan trots zijn op zijn land bouw, die aan de top van de wereld staat. Het handhaven van de positie is een verplichting! ANDER GELUID Maar ten aanzien van het spuiten, dat toch ook een zij het niet in die mate als het manipuleren met atomen kunstgreep is, maakte de Z.L.M.- voorzitter weer geheel andere opmer kingen. Hij wees er nl. op, dat er nog altijd geleerden zijn, die hierbij een groot vraagteken zetten. Want het bio logische evenwicht kan immers wor den verstoord! Omstandigheden bij en tijd van het spuiten zijn zeer belangrijke factoren. Hoe komt het bijv., dat ook in Dene marken, waar deze vogels in groten getale voorkwamen, men thans niet zo Veel ooievaars meer ziet? Zij stierven in Egypte, waar hun voedsel (de sprinkhanen, die immers bestreden worden) was vergiftigd. „Wij zijn als mens niet de mees ter van de natuur", zei de heer Geu ze hij zei hiermee niets nieuws, maar het is goed, dat men. zich dit steeds blijft realiseren. KALK Tevoren sprak de heer Geuze over het gebruik van kalk. Dit goedje be tekent een activator van de grond, 't geeft een goede opbrengst, maar heeft ook een schaduwzijde, verbruikt de humus sneller: het nageslacht moet extra aandacht aan de grond besteden. Kalkgift is in vele gevallen noodza kelijk, maar toch dient men een mid del te vinden, waardoor deze schaduw zijde kan worden goedgemaakt. Over het aardstralenonderzoek zei ir. Geuze, dat in gevallen van ver meend resultaat slechts sprake van een toeval kan zijn. SPORENELEMENTEN Het denkbeeld, dat er af en toe mag nesium aan de grond moet worden toe gevoegd vond spreker niet zo kwaad. Met cijfers gaf hij aan, hoe luttel ech ter de hoeveelheden „sporenelemen ten" zij komen slechts in „spoortjes' Voor zijn, die door één oogst aan de grond worden onttrokken. Bij de toediening moet men er voor waken, dat men niet teveel geeft, waardoor de plant vergiftigd kan worden. Voorts loont de behoefte aan dergelijke ele inenten bij de gewassen uiteen. Waar de landbouw naar toe moet, dat !s het laten nagaan waar het toe dienen van de elementen noodzakelijk Is. Het toedienen geschiedt niet zoals de normale bemesting, maar door ver spuiten, oal3 mangaan bij bieten. Ver- Beroepingswerk Ned. Herv. kerk Beroepen te Wons (Fr.), toez., T. Feenstra, kand. te Groningen; te Over- jpausen (Evang. kerk in het Rijnland), 8e pred. pi., L. M. J. S. Herfkens te Opende. Aangenomen naar Zevenhoven, W. yerwey, kand. te Nieuwerbrug aan de Rijn. Bedankt voor Rotterdam-Feyenoord, A. J. de Jong te Scheveningen; voor Opheusden, J. J. Poot te Delft. Geref. kerk Beroepen te Eindhoven, (4e pred. pi.) A. T. Besselaar te Krabbendijke; te Kampen, dr. A. G. Luiks te Diever. Aangenomen naar Stanford (Onta rio, Canada), H. Numan te Woring, Voorheen te Hattum; naar Fijnaart, G. van Halsema, kand. te Hilversum, die bedankte voor Hasselt, Minnertsga, Nieuwolda. Chr. Geref. kerk Tweetal te Nieuwpoort, M. S. Roos te Zwijndrecht en M. C. Tanis te Urk. Geref. gemeente Bedankt voor Zeist, A. Vergunst te Corsica (USA). der is er meer aandacht nodig voor 't toedienen van minder zuivere mest stoffen, zoals schuimaarde en slakken- meel. Met de sporenelementen is het zo, dat het een kwestie is, die nog in de kinderschoenen staat. Resumerend merkte ir. Geuze op, dat ten aanzien van de grond, door de zeer Intensieve bedrijfsvoering een verscherping van het probleem in de toekomst te verwachten is. Daarom: aandacht! Een dier, dat veel geeft, moet prima worden verzorgd! Terloops sprak ir. Geuze nog over de verwachtingen, die gekoesterd mo gen worden ten opzichte van de zoet watervoorziening op Walcheren, in verband met het Delta-plan. Om ver droging tegen te gaan, zal men in de toekomst beregening toe kunnen pas sen. VEEVOEDING Op het gebied van de veevoeding liggen nog grote mogelijkheden, zo zei de Z.L.M.-voorzitter. Veel proeven worden er genomen met het inkuilen van gras. Ook de silo's bieden veel voordelen: betere bewaring, weinig verliezen. Tevens is er thans een me thode, om hooi droog te blazen, maar ir. Geuze had niet de indruk, dat deze erg goedkoop is. De voorzitter van deze vergadering, de heer A. W. Cevaal uit Grijpskerke, herinnerde de leden aan het grote ge beuren, dat de kring Walcheren en de hele Z.L.M. te wachten staat: de ten toonstelling In Domburg deze zomer. Hij riep aller medewerking in. VLEESHAL EXIT Verder was er een schrijven van de gemeente Middelburg binnengekomen, dat vanaf 16 februari j.l. de vleeshal in het stadhuis niet langer als beurs zal worden opengesteld. De heer A. W. Cevaal werd als voorzitter herkozen en de secretaris, de heer B. Wielemaker uit Koudeker- ke sprak in zijn jaarverslagen over 'n batig saldo van f 411,06 en een jaar, waarover men „dankbaar mag zijn". 95H 99 99M Nederl. 1953 Nederl. 1947 Dollarlening Invest. Certif. Ned. 1962-64 Grootboek '46 9654 Cultuurbank 67M Nat. H. bank 153 N. Handelmij 23854 A.K.U. 31144 Bergh's J. 29754 Berkel's Pat. 177 Calvé Delft Fokker 310 Gelder Zonen 26454 Kon. Hoogov. Ned. Ford 425 Ned. Kabelf. 300 Phil. Gloeil. 32054 Dito 6 pr. 19914 Unilever 32954 W. Fijenoord Bill. I rubr. 365B Bill. II rubr. 290 Dordt. Petr. 662 Dito 7 pr. 664 K. Olie 100 639 K. Olie 1000 639 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES, medegedeeld door de Moeara En. 1070B 1070 A'dam Rubb. 10954 10944 Bandar Rubb. 175L Kend. Lemboe 80L O. J. Rubber 44 De Oostkust 150L Serbadjadi 45 Holl. Am. lijn 20954 K. J. Ch. Pvt. 19114 Kon. Boot 211 Kon. Paketvt. 187 Rott. Lloyd 19154 Scheepvrt. U. 19054 Omm. Schvrt. 259 St.v.Mij. Ned. 205 H.V.A. 128 Java Cult. 77 N.I.S.U. 8554 Vorstenlanden 39 Ver. Deli Mij 12954 Senembah 86 Müller Co. 301 A'dam B. 257 239exdi Esc. Bank 215 R. Bank 24654 234exdi Tw. Bank 249 N.B. Aniem 82 10(94 9854 9554 99 8954 9654 68 15254 237 31254 297 17954 298 31254 291 436 30454 32054 19954 32954 263 28754 66054 66254 637 63754 173L 60L 44B 4554 20454 189 211 183 190 190 259 200 13054 78 88 3954 135 8754 302B Overz. Gas 171 17454 Bom. Sumat. 11554 Internatio 150 Am. Motors 8 Am. Radiator 2254 Am. Smelting 4854 Anac. Copper 6854 Bethl. Steel 15054 Chrysler 7454 Ford Canada 12354 Gen. Motors 4454 Intern. Nickel 8054 Kennecott 12054 Rep. Steel 4454 Stand. Brands U.S. Steel 5354 North Am. C. Cont. Oil 9654 Cities Service 5754 Micont. Oil Philips Oil 83 Shell- Oil 68 Tidewater 3454 Baltimore 4354 Ches. Ohio 5354 Miss. K. Texas 1454 New York C. 4B4 Pennsylvania 2454 Canadian Pac. 3254 11554 145 754 2254 4954 69 15054 7254 4354 8054 12254 44 4054 5354 98 5854 6854 3454 4354 5554 41 24 33 AMSTERDAM, 17 febr. Al met al is de stemming op de Amsterdamse Effectenbeurs vanmiddag niet tegen gevallen. Men achtte het tevreden stellend dat Londen, zo goed als niet heeft gereageerd op de discontover hoging. Ook het Damrak heeft zich o hiervan niet veel aangetrokken en de Tevens lanceerde hij aan het eind van jongste Engelse maatregelen ter be- zijn betoog enige versregelen over de komende tentoonstelling, die in het te ken van het herstel van Walcheren zal staan en die zowel propagandistisch als literair niet zonder enige waarde zijn, namelijk: „Komt en ziet wat Walcheren biedt; 't scheen verloren, 't is herboren!" scherming van het pond sterling nam men hier zonder meer voor kennisge ving aan. Van de internationale soor ten opende Koninklijke circa drie pun ten lager op 636^ doch het hoofdfonds wist zich te herstellen tot 639. De ove rige soorten handhaafden zich rond het niveau van gisteren, doch de af faire had zeer weinig om het lijf. Zilveren dienstjubileum bij de P.Z.E.M. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer L. C. Fonteijne, Technisch Ambtenaar le klas op de afdeling Ta rieven der P.Z.E.M., bij dat bedrijf in dienst trad. Gisteren werd de jubilaris met zijn echtgenote ontvangen in de directiekamer van het gebouw aan de Poelendaelesingel, waar de directeur, ir. T. Michielsen, hem, in het bijzijn van verschillende hoofdambtenaren, dank bracht, namens bestuur en direc tie voor de aan het bedrijf bewezen diensten en dê hoop uitsprak, dat de heer Fonteijne nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zou geven. Een en ander ging vergezeld van het aanbieden der gebruikelijke envelop pe met inhoud. Onder het genot van een kopje koffie werden nog diverse herinneringen uit de geschiedenis van het bedrijf opgehaald. Donderdags avonds werd de jubilaris namens het personeel een blijvende herinnering aangeboden, terwijl mevrouw Fon teijne bloemen ontving. N.C.V.B. 't Zand Dezer dagen hield de afd. 't Zand van de Ned. Christ. Vrouwenbond haar ledenvergadering onder leiding van de presidente mej. C. J. Augustijn. Ds. P. v. Til hield een lezing over „Wereld zending", Chr. Historische Kiesvereniging De Christelijk Historische Kiesver eniging heeft in het gebouw Noordstr. 34, haar jaarvergadering gehouden on der voorzitterschap van de heer H. van Roojjen. Hierbij kwamen o.m. in behandeling de jaarverslagen over 1955 van secre taris en penningmeester. Voorts was een bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de heren van Sabben en Drs J. Smit, die beiden werden herkozen. In de vacature J. Weug werd geko zen de heer J. Gillissen. Als penningmeester zal voortaan de heer B. H. Vader fungeren. Vervolgens werden de kandidaten voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer besproken. der de aandacht van de lezers te bren gen: „Het ijs op de Goese vesten is in een paar dagen tijds dusdanig hard achteruit gegaan, dat het niet langer verantwoord is de ijsbanen open te stellen. Hoezeer het bestuur der vereniging „Ijsvermaak" het ook betreurt, is het toch tot de er kenning moeten komen, dat alle verdere pogingen, om althans nog een gedeelte berijdbaar te maken, vruchteloos zullen zijn. Past aan het bestuur nog een woord van dank aan allen, die belangeloos hun medewerking gaven ln deze moeilijke omstandigheden". Vrouwenwereldgebedsdag In een tamelijk bezette Vrij Evange lische kerk is gisteravond de Vrouwen wereldgebedsdag gehouden, uitgaan de van xle plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Daartoe werd een liturgie gelezen door mej. de Graaff, onderwijzeres aan de chr. school en mevr. Kaaisteker van het Le ger des Heils. Ledenvergadering Chr. Hist, kiesvereniging Tijdens de gisteravond gehouden le denvergadering van de Chr. Histori sche kiesvereniging onder leiding van de heer C. F. van der Peyl in de „Prins van Oranje" is in den brede gesproken over de kandidatenstelling voor de Tweede Kamer. Ook werd een bespre-'gen was noodzakelijk. king gewijd aan de contributieverho ging. Met een concreet plan is men niet gekomen .Voorts zijn allerlei za ken van voorkomende aard behandeld. Medegedeeld werd, dat sedert de laat ste vergadering 20 nieuwe leden inge boekt konden worden. Gisteravond ga ven zich nog 5 personen als lid op. Raad vergadert Woensdagavond om acht uur hoopt de raad in openbare vergadering bij een te komen. Op de agenda staat als enig punt: sluisbouw in de haven. Zo als wij gemeld hebben, is deze week nog geen beslissing genomen over de sluisbouw, daar het voorstel- om een keersluis aan te brengen werd aange houden. Gevallen door gladheid Gistermorgen had de 71-jarige mej. A. G. de K. het ongeluk in de Post- straat te vallen door de gladheid. Bij Onderzoek bleek, dat zij een heupbeen had gebroken. Zü is in het ziekenhuis opgenomen. Tegen autobus Toen de heer W. J. W. muziek- en radioh'andelaar met zijn auto door Bra bant reed kwam hij onder Steenber gen in botsing met een autobus van de B.B.A. Zijn auto werd zwaar bescha digd. W. liep lichte verwondingen op, maar zijn echtgenote, die naast hem zat was er erger aan toe. Zij bekwam een shock en snijwonden. Overbren ging naar het ziekenhuis te Steenber- De scheepvaartsector stelde van middag teleur. De Holland-Amerika lijn heeft een onveranderd dividend aangekondigd van 10 procent en de beurs had stellig op een hoger per centage gerekend. De desbetreffende aandelen verlieten de markt met een verlies van ruim 5 punten. De overige actieve soorten één a twee punten la ger, doch Stoomvaart Mij „Nederland" moest eveneens een verlies van 5 pun ten incasseren. De cultuurafdeling opende enkele punten lager doch later op de middag trad hier een krachtig herstel in waar bij H.V.A. en Ver. Deli tot boven de slotnoteringen van gisteren stegen. Amsterdam Rubber nagenoeg prijs houdend op 109. Twee grote bankin stellingen hebben vandaag het divi dend betaalbaar gesteld, t.w. de Am sterdamse Bank (12 procent waarvan 2 procent in aandelen) en de Rotter damse Bank (10 procent ten laste van de agioreserve). A.B. werd geadvi seerd op 240 tegen gisteren 257 en Robaver op 235, 246J4); dit is dus iets beneden de noteringen van gisteren. Guldensbeleggingen stil en in feite onveranderd. Prolongatie 3 pet. AMSTERDAM, 17 febr. De „Grote prijs van Amsterdam" zoals de wed strijd op de sproei-ijsbaan aan de Kruislaan over 77 km (200 ronden), die in de plaats van de afgelaste grachten race werd gehouden, inderhaast was gedoopt, is gewonnen door de Fries Jeen van den Berg. Vier ronden voor het einde reed hij Egbert van 't Oever, de enige van het veld, die nog niet gedubbeld was, los en ging onbedreigd als eerste over de eindstreep. 'De uitslag luidt: 77 km. (200 ron den): 1. Jeen van den Berg (Nijbeets) 2 u, 41 min. 57,2 sec.; 2. Egbert van 't Oever (Lisse) 2 u. 42 min. 16 sec. Op drie ron den: 3. A. Doets (Loosdrechts); 4. van der Hoorn (Ter Aar); 5. M. Wijn hout (Haarlemmermeer). ZOUTELANDE Vrouwenwereldgebedsdag. - Gister avond is de Vrouwenwereldgebedsdag gehouden. De liturgie werd verzorgd door mevr. Wagener en mej. A. Sa- muelse. De collecte voor de zending bracht f 23,17 op. Scheepstijdingen AAGTEDIJK: 16 van Hamburg naar Bremen. AKKRUMDIJK: 16 te Galveston. OROOTE BEER: 17 te Kaapstad. INDRAPOERA: 16 pas. Kp Finisterre. LaURENSKERK: 18 bij Khorya naar Morya. NIEUW AMSTERDAM: 16 van King ston naar Havanna. NESTOR: 17 te Londen. WILLEM RIJYS: 16 van Tandjong Priok naar Rotterdam via Singapore. Help de dieren Nu de vorstperiode blijft voortduren komen vele vogels in nood. Eten en drinken is voor de arme beestjes niet meer te vinden. Daarom wordt een beroep op de bevolking gedaan. Men kan namelijk voedsel, beschikbaar stellen: oud brood, graan, vogelvoer enz. Iedere werkdag kan dit ingeleverd worden van half vier tot vier uur bij alle lagere scholen. „In Dienst der Kerk" Voor een niet talrijk gehoor heeft gisteravond in de „Prins van Oranje" ds. A. Dronkers uit Utrecht gesproken over het onderwerp: „De volmacht van de Zoon des mensen". Aan de hand van de volgende Bijbelgedeelten: De verzoeking in de woestijn, de genezing van de verlamde, de belijdenis van Pe trus en het laatste avondmaal, hield hij zijn inleiding. Hij tekende vooral de tegenstellingen tussen de volmachten van de duivel en die van Jezus Chris tus. De leiding berustte bij de heer J. J. Duvekot, voorzitter van de Hèrv. mannenver. „In Dienst der Kerk". Goese vesten gesloten. Het bestuur van de vereniging „Ijs- Vermaak" verzocht ons liét'volgende on- BIEZELINGE Jubileum-uitvoering. In de consistorie van de Ned. Herv. kerk heeft donderdag avond het tamboer- en pijperkorps „Jon ge Kracht" op feestelijke wijze haar 20- jarig bestaan gevierd. Na de openings- fanfare sprak de voorzitter de heer H, v. d. Velde een welkomstwoord. Vervol gens kwamen enkele keren de pijpers en de signaal-afdeling voor het voetlicht. Vooral de finale „"Vliegende vanen" werd zeer gewaardeerd. Dat was eveneens het geval met het optreden van de heer P. Remljn te Goes. Na de pauze werd op goede wijze opgevoerd het toneelspel „Om de Karrashoeve" door een toneel gezelschap uit Schore. GAPINGE Vergadering C.B.T.B. De plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. kwam in jaar vergadering bijeen. De voorzitter de heer W. Louwerse, sprak in zijn openings woord over de zegen die in het verlopen jaar werd ontvangen. Uit de jaarver slagen bleek, dat er een gestadige groef is. De heer C. Langebeeke werd herkozen als bestuurslid. Na het huishoudelijk ge deelte sprak Drs. J. Knibbe te Goes over het Deltaplan. Spreker schetste hoe dit plan er gekomen is en besprak de voor- en nadelen hiervan. Oranjevereniging. Onder voorzitter schap van de heer W. Lou.werse kwam de Oranjevereniging in jaarvergadering bij een. De voorzitter sprak in zijn openings woord over de zegen, die we als Neder landers hebben in het Oranjehuis. Uit de verslagen van secretaris en penningmees ter bleek dat de vereniging er gezond voor staat. De bestuursleden Van de Bos- se en Goedbloed werden herkozen. Be sloten werd om de toneelclub te St. Lau rens te vragen een stuk op te voeren te Gapinge. Na deze huishoudelijke zaken vertoonde de heer G. de Vos enkele licht beelden. KAPELLE Brandweercursus B.B. Op het kantoor der veiling werd Donderdagavond de centrale eindles gehouden van de cursus van de Organisatie Bescherming Burger bevolking voor Bedrijfs-brandweer. Deze cursus is in het afgelopen seizoen gegeven door de héér J. Stokmans uit Goes voor brandweerploegen van de veiling en de fa. Van der Have. Het examen werd afgenomen door de heren H. B. Pilaar en D, Taekema te Goes. Zij stelden de cur sisten nog verschillende vragen op brand- weergebied en daarna werden de diplo ma's uitgereikt. Het resultaat van deze cursus is dat Kapelle thans 20 gediplo meerde brandwachten heeft van de B.B. De volgende personen kregen het diplo ma: van de veilingploeg de heren A. Gan seman; A. Toorenaar, P. M. Ganseman; C. v. d. Vrede; B. A. Roosse; T. Lepoeter; J. P. Korstanje; S. Schrier; Jac. Evers- dijk; P. Oele en A. M. Verhulst. Van de ploeg v. d. Have de heren Ant. Korstanje; Jb. de Jager; A. Lamper; A. Rulssen; Joh. Ruissen; Chr. Korstanje; Jac. van Keulen; M. Voet; P. Minnaar en M. v. d. Schraaf. KLOETINGE C.H. Kiesvereniging. In de jaarverga dering, van de C.H. kiesvereniging be sprak de voorzitter, de heer M. Reijn- houdt, in zijn openingswoord de huidige politieke situatie en memoreerde voorts de werkzaamheden van het gemeentebe stuur in 1955. Ook besprak hij de plannen voor 1956. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental iets was teruggelopen in het afgelopen jaar. Inmiddels hebben zich zes nieuwe leden aangemeld, zodat de achterstand weer is ingelopen. De he ren M. Reijnhoudt en J. W. de Vrieze werden als bestuursleden herkozen. Na de pauze sprak de heer C. J. de Jonge uit Yerseke over „zondagsviering". Ten slotte werd een flimstrook over Albert Schweitzer vertoond. NISSE Jaarvergadering E.H.B.O. Bij ontsten tenis van de voorzitter leidde de heer J. Schipper de jaarvergadering van de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling. Het jaar verslag van de secretaris gewaagde van een afgesloten periode, die gunstig was, o.a. wat betreft het ledental. De penning meester liet een ander geluid horen: het kassaldo was tot het minimum gedaald. Het geld is echter goed gebruikt: alle leden werden dit jaar voorzien van een verbandtronunel! De woningen van de leden zullen kenbaar worden gemaakt door het aanbrengen van het E.H.B.O.- muurschildje. Tenslotte werd besloten, geld bijeen te brengen voor het aan schaffen van een doelmatige brancard. OOSTKAPELLE L.J.G. vergaderde. De plaatselijke af deling van de L.J.G. hield onder voor zitterschap van de heer J. Poppe Kzn. de jaarvergadering. Aangename geluiden lieten de jaarverslagen horen; zowel de vice-voorzitter, de heer S. van Liere, als de secretaris, de heer K. Poppe, werden herkozen. De Inleider van deze a-vond, de heer P. van Liere, besprak de Z.L.M.- vraagpunten op het gebied van de suiker bietenteelt. Hierop volgde een goede be spreking. Besloten werd nog een cursus in het toiletteren van paarden te organi seren, waarvoor reeds velen zich aan meldden. Tevens zal een zaaiwedstrijd worden gehouden. R1LLAND-BATH Jaarfeest. In zaal Colpaart hield de C.J.M.V. „Uw Koninkrijk kome" zijn jaarfeest. De voorzitter, de heer J. P. Walrave, sprak een kort welkomst woord, waarin hij o.m. meedeelde, dat de vereniging weer nieuw leven kon worden ingeblazen. Secretaris en pen ningmeester brachten hun jaarversla gen in de vorm van een samenspraak. De avond werd verder gevuld met voordrachten en toneel. De heer M. v. d. Marei sprak een slotwoord. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering N.C.L.B. Onder voor zitterschap van de heer A. C. Louwerse hield de N.C.L.B. in het verenigingsge bouw de jaarvergadering. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter het plotseling overlijden van twee leden der afdeling. Hierna volgden de verslagen van secretaris en penningmeester, die beide getuigden van een gezond vereni gingsjaar. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met afwisselend zang, voordrachten en een samenspraak door enkele der leden. Verschillende afgevaar digden van verenigingen en instanties gaven blijk van hun belangstelling, o.a. burgemeester P. Dregmans. De vergade ring werd door Ds. van Wouwe gesloten. GOES, 17 febr. Groenten: Witlof AI 75, All 59, BI 61, Afw. 40—41; Spruiten All 56—60, Afw. 32; Rode kool 1115; Boere kool 1516; Witte kool 611; Uien 1529; Prei 62; Knol selderij per kg 2230. MIDDELBURG, 17 febr. Fruit: Jonathan I 4457, II 38, K 3456, BC 51; Goudreinetten I 4550, K 43: Bramly Seedling K 30—34; St Remy K 3538. Groenten: Sav. kool 1023; Rode kool 726; Boerekool 2537; Prei 80104; Andijvie 8790; Wijn peen 1430; Spruiten 18132; Witlof 5272; Uien p kg 3043 Kroten p kg 7—16. ROTTERDAM, 16 febr. Aardap pelen 10.50—10.60; Boerekool 1935; Gele kool 1826; Rode kool 1322; Gr. Peen 1119; Kroten 815; Sla A 28; Sla B 18; Sla C 13; Sla 1.80 per kg; Spruiten A 32—97; Witlof 37—75; Knolselderij 1734; Selderij 1021; Uien 3851; Uien geschoond 16; Jo nathan StA 63—72, StB 52—61, StC 46—52, HHA 47—69, HHB 50—63, HH C 42—56, HH1 40—53, HH2 24—36, K 3441; Goudreinetten StA 4261, St B 49—56, HHA 48—57, HHB 44—49, H HC 45—48, HH1 46—51, HH2 37—42. K 4347; St. Remy HHA 42—43, HHB 40—42, HHC 40—42, HH1 43—44, HH2 41—42, K 37—38. KAPELLE, 17 febr. Vanmiddag is op de leiding bij de Goessestraat voor het eerst sedert vele jaren, weer een jjsfeest gehouden, dat bijzonder is ge slaagd. Toen burgemeester van Suyle- kom aan het eind van de middag dq prijzen uitreikte, was hij ongetwijfeld de tolk van allen toen hij hulde bracht aan de initiatiefnemers die enkele da gen niets hebben ontzien om dit feest voor elkaar te krijgen. Om 1 uur begonnen de wedstrijden voor de schoolkinderen. De prijzen waren voor: Prikslee rijden meisjes, 6 en 7 jaar: 1. Gon v. d. Have; 2. Hannie Landman. Idem jongens 6 en 7 jaar: 1. Joos v. d. Have; 2. Kees Bruggeman; 3. Bram v. d. Have; 4. Ad Kuzee. Ton kruipen meisjes, 6 en 7 jaar: L Suzan de Jonge; 2. Netty Bruinzeel. Idem jongens: 1 Wim Barends; 2. Hans Opbergen; 3. Jan van Zweden. Hardrijden meisjes 7-9 jaar; 1. Ineke Nijsse; 2. Ida Almekinders; 3. Netty Bruinzeel. Idem jongens 7-9 jaar: I. H. Rouw; 3. J. van Zweden; 3. Jaap Eversdijk. Ton kruipen meisjes 10-12 jaar: 1. Nolly Barends; 2. Dina Kant; 3. Nelly Kramer. Idem jongens 10-12 jaar: 1. Huib Burger; 2. Rinus Eversdijk; 3. Kees Le poeter. Hardrijden jongens 10-12 jaar: 1, O. Remijnse; 2. Kees Vermaire; 3. Kees Lepoeter. Idem meisjes 10-12 jaar: 1. Janny Blankenburgh; 2. Maaike van Neuren; 3. Nel Ganseman. Hardrijden meisjes 13-15 jaar: 1. Ina Ganseman; 2. Jopie Herselman; 3. Ina Bruinzeel. Tonkruipen meisjes 13-15 jaar: zelf de prijswinnaars. Hardrijden jongens 13-15 jaar: 1, Rir nus van Liere; 2. Adry de Jonge; 8. Adrie Zegers. Ton kruipen jongens 13-15 jaar: 1. Adrie Kant; 2. Martien Almekinderajj 3. Gé Vermaire. DE OUDEREN Om vier uur begonnen de wedstrij den voor de ouderen. Allereerst was er te genieten van schoonrijden. De eersta prijs bij de dames was voor Mevr. A. J. v. d. Vliét-van Hekke (beker)2. MevA J. Van Strien-Daane en 3. G. Sonke. Schoonrijden heren: 1. W. de Jager Pzn; 2. F. C. v. d. Vliet; 3. M. Bolier. Schoonrijden paren: 1. St. Eversdijk en mevr. van Strien-Daane; 2. A. Been» akker en PI. Mol; 3. F. C. v. d. Vliet en A. J. v. d. Vliet-van Hekke. De jury werd gevormd door mevr. Louisse-van der Repe uit Goes; mej. TV Noordhoek te Kloetinge en de heer J. van Leeuwen te Kattendijke. De verdere uitslagen waren: Hardrijden jongens 15-18 jaar: 1. Q, de Schipper; 2. J. Bayens; 3. P. de Kok. Hardrijden heren op kunstschaatsen: 1. F. v. d. Vliet; 2. M. IJzerman; W. op 't Hof. Hardrijden heren cp noren: 1. P, Ganseman; 2. Chr. Zegers; 3. Jan d4 Schipper. AMSTERDAM, 17 febr. Sedert gisteravond half tien zoekt de Amster damse politie in samenwerking met dia van Amstelveen naar een echtpaar, dat gistermiddag omstreeks twaalf uur eeft wandeling ls gaan maken door het be sneeuwde Amsterdamse bos en waar van men sedertdien niets meer heeft vernomen. Gevreesd wordt, dat belden door het ijs zijn gezakt of door de kou de zijn bevangen, waardoor ze het boa niet meer konden verlaten. De 57-j'arige heer G. Hoogerwerf en zijn twee jaar oudere echtgenote had den de kinderen meegedeeld, dat ze een lange wandeling zouden gaan maken om te genieten van de fraaie sneeuW- partijen ln het bos. Toen het echtpaar des avonds nog niet was teruggekeerd, hebben de kinderen de politie gewaar schuwd, die de gehele nacht en ochtend met een radiowagen ln het uitgestrek te bos heeft gezicht, tot dusver nog zon der resultaat. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder JOHANNA MEIJERS-MALJERS in de ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam: L. MEIJERS Aagtekerke, 17 februari 1956.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7