ONDER 10NGE OGEN HET BOEK „Een sleetje is je ware" Verwaarloosde Hoest.»* Juffrouw kreeg een verlokkend aanbod 's Nachts geen meer WITTE KRUIS Vandaag verjaart ons jongste Prinsesje WAT MAAKT Ingezonden Mededeling fAdv 1 kan oorzaak zijn van allerlei kwalen I Geel Uw kind al bij bet kleinste kuchje: toch zo hecht en sterk? /uist vandaag, als ons Weekend verschijnt, is het de verjaardag van ons jongste Prinsesje. We hebben nu in korte tijd de verjaardagen van drie der vier Prinsessen gevierd. Alleen Prinses Irene is een zomer bloem. De feestdag van Prinses Beatrix was natuurlijk wel een bijzon dere. Het is wel eigenaardig bij ons volk, maar we spreken altijd over onze Prinses, Beatrix, Irene, Margriet en Marijke. Zo heel huiselijk en hartelijk gemeend. Dit doet, dat spreekt, niets af aan onze eerbied, waarop ze recht hebben als de kinderen uit cms vorstelijk gezin. We houden over onze toegenegenheid geen lange redevoeringen, maar we zeggen het typ die manier, dat we hen altijd als „onze" rekenen. De ouderen onder ons weten nog wel hoe we indertijd, toen de Koningin ook zo'n jong meisje was, altijd op een toon van vertedering spraken van ons Juli- aantje. We wisten dit enig kind in bet koninklijk gezin als een kostbaar bezit. Nu zijn we rijk met dit vorstelijk klaver vier. Maar misschien hebben we in de oorlogsjaren wel* geleerd te beseften, toen ons eigen land geen veiligheid meer bood, dat het opnieuw een kostbaar bezit van ons volk is, dit Oranjegezin. Wat hunkerden we in die dagen naar elk beetje nieuws over „de kinderen". Ik herinner me nog goed, dat ik, midden in de oorlog, in bezit was ge komen van een recente foto van Prin ses Irene. Die stond te pronk op de boekenkast. Misschien niet verstandig, maar het leek wel, of er van dat soort foto's altijd een bemoediging uitging. Ik kreeg bezoek, damesvisite. Die stoof als het ware op de kast af, nam het por tret in handen en zei op een toon, alsof het haar naaste familie betrof: „Hé, is dat onze Ireentje al? Wat wordt ze groot". f We leefden op foto's Ons verstand geeft de Koningin gelijk, als ze vraagt de kinderen zoveel mogelijk bviten publieke belangstelling te hou- d-u, opdat hun leventje vooralsnog zo gewoon mogelijk verlopen kan. We we ten, dat het zo best is, als we niet teveel bijzonderheden van het vorstelijk huise lijk leven te 1 aren krijgen, maar wat we zo eens te horen of in foto's te zien krijgen, daar genieten we van, want het zijn immers onze Prinsessen. Natuurlijk: vrouwen tonen die belang stelling wat meer, doch in die tijd, dat we enkei teerden op een fotootje, dat op rt wonderlijke wijze soms in ons land terecht kwam, verraste het hoofd des ge- zins me steeds op elk nieuw exemplaar, dat te verkrijgen was. Ik kreeg het dan, wel soms duur gekócht, omdat de baten dienden voor zeer goede doeleinden in die tijd met de woorden: „Jij stelt daar nogal veel belang in", maar in vertrouw de kring werd me dan wel gezegd: „Laat eens zien, die ik pas meebracht". En dan bekeek het mannendom die plaatjes al even gretig als u of ik dat deden. En nu, vandaag, als u de krant thuis krijgt, is het Prinses Marijkes feestdag. We hopen juist voor dat Prinsesje, nog meer dan anders, dat het een echt stra lende dag zal zijn, omdat er over dit jonge leventje toch deze schaduw ligt, dat ze niet zo heel goed kan zien. Voor onze vrijheid. Wij houden van ons Oranjegezin om heel him optreden onder ons, maar dat verklaart toch niet hun heel bijzondere positie onder ons. Al zijn we alle jaar tallen glad vergeten, we weten toch alle maal wel wat in de historie is geschied door het voorgeslacht van het Oranje gezin. Al sloegen we de plank met een vijftig jaren mis, we weten, wat de eerste Prins Willem van Oranje voor onze vrij heid heeft gedaan. En al zouden sommi gen verlegen staan te kijken als ze een paar jaartallen moesten noemen uit het leven van die andere grote uit het ge slacht, n.l. de Stadhouder-Koning Willem III, een totale Indruk van dat voor ons land en Europa zo belangrijke leven heb ben we toch allemaal wel. We weten best, dat hij in grote een zaamheid de strijd heeft aangevangen en doorgezet, zich bondgenoten heeft ge- WIJ ZIJN RIJK met dit vorstelijk klaver vier zijn een leven naar de regel van Gods Woord, zoals de Prins dat zo kostelijk ook op het laatste Kerstfeest zeide. Dat is het beste wat wij kunnen wensen, en ook, dat wij die wens, eik, ondersteunen met ons gebed, MAJA. Correspondentie. De brieven over ons praatje van vorige week komen in de volgende weken aan de beurt. Een snoezige onderjurk Een snoezige onderjurk is pa troon no 210 in de maten 44-46-48 (42 op bestelling). Leuk is de coep- lijn van de buste, welke op een kan ten pasje wordt gezét. maakt om zo èn ons land èn Europa los te wrikken uit de macht van de békende Franse Koning Lodewijk XIV. Voor het leven van Koningin Wilhel- mina en wat zij heeft betekend voor ons land hoeft heus geen der ouderen een jaartallenboekje op te slaan. Dat weten ze zo nog wel. Dat alles maakt de band aan ons Oran jehuis zo hecht en sterk. Goede woorden. Daarom verblijdt het zo, als we met het Kerstfeest van Prins Bernhard woor den horen, die geheel in de lijn liggen van die voorvaderen in het Oranjege slacht, die voor „Godes Woord geprezen" hun goed en bloed hebben gegeven. En nu is het dus Prinses Marijkes feest dag. De jongste Oranjeprinses, en op een jaardag komen we altijd met goede wen sen. Hoeveel te meer nu. We hopen, dat dit jonge Prinsesje zich nog heel lang mag verheugen in al de vreugde van haar heerlijk ouderlijk huis, maar vooral, dat haar leven steeds mag Uit de wereld van HET HOOGLIED, door Prof. L. H. van der Meiden. Uitgave van Bosch A Keuning N.V. te Baarn. Ook prof. Van der Meiden heeft zich gewaagd aan een verklaring van het Hooglied. „Gewaagd" zeggen we, want er bestaan al heel wat exegeses over dit Bijbelboek, waarbij uien zelfs van gedachte verschilt over de vraag wie eigenlijk wel de auteur is. Prof. Van der Meiden geeft heel wat stof in dit boek te verwerken. Hij geeft de "verschillende uitleggingen weer en plaatst de zijne er tegenover. Hij verwerpt de allegorische opvatting en hij meent, dat het Hooglied het heilige huwelijksleven bezingt als toon beeld van de liefde van de hemelse Bruidegom tot Zijn Bruid, de Kerk. Een bijzondere waarde heeft dit boek door de richtlijnen, die het geeft naar de Nieuw Testamentische bedeling. Overigens laat ook de exegese van prof. Van der Meiden vragen over. Wij voor ons voelen ons toch nog meer aangetrokken tot de verklaring, die Ds. Van Andel van het Hooglied geeft. Overigens bevat dit boek zeer vele en wijze lessen voor het christelijk huwelijksleven, waardoor we het gaarne ter bestudering aanbevelen. Moeilijk maakt prof. Van der Meiden het ons niet. Hij schrijft eenvoudig in klare stijl en in populaire zin. Oergezellig op die dorpse baan aar kun je nu anders over denken en praten dan over de kou en het ijs, als je altijd omringd bent door 'n regiment jeugd? Toen ik gistermorgen de deur uit trok, zei mijn hospita: „Juffrouw lieve d'* nog er-is an toe, as je niet weg most, zou ik zeggen, bluuf thuus." Wat was ik het hartroerend met haar eens en met een gevoel van zelfmede lijden waagde ik m'n hachje aan het Siberisch getij. Met een onestheti sche rode neus belandde ik voor de klas. In de middag kregen we ije» vrij. En wat denkt u dat ik deed? Achter de kachel kruipen? In een mint- mum van tijd was ik thuis, haalde mijn schaatsen te voorschijn en zwierde weg. Koud? Geen erg meer in gehad. Zo is een mens nu. Het is op onze dorpse baan altijd oer- er heel wat te bespeuren. Gijs uit d* gezellig. Iedereen rijdt met iedereen. Mevrouw van de baas was één der eer sten, die ik zag zweven. Zij rijdt zeer sierlijk. Toen onze banen elkaar kruisten, vertrouwde ze me met een ondeugend knipoogje toe, dat haar man dringende ambtsbezigheden had, welke zware last niet op haar schouders drukte, dus schaatsen Even later zag ik haar een baantje nemen met onze politieman, juist toen onze bakker De Hoogh, die zijn hete vuren in de steek gelaten had, in mijn buurt was, aanleiding werd, dat wij samen een baantje deden. Zo hier en daar hoorde ik een geanimeerde roep van één van onze schoolpupillen. GRUT VAN DE BAAN Van mijn eigen lichting trof ik er niet zoveel aan, wat hierdoor komt, dat het krukkende grut en de sleetjerijders van de baan geweerd worden. We hebben al niet zo heel veel ijs rondom ons dorp, zodat we een beetje economisch met het ijsvlak moeten omspringen. Van de ou deren, die al wat vooruit kunnen, waren >1 (Van één onzer verslaggeefsters) L1SSE, febr. Nu Koning Win ter nog met strenge hand over onze lage landen regeert, is het beslist opwekkend te bedenken, dat de zo langzamerhand wereldberoemde bloemententoonstelling „de Keuken hof" te Lisse op 28 maart al weer haar poorten voor de bezoekers opent. Dank zij de mogelijkheden die tegenwoordig bestaan om de bloei van bepaalde gewassen te bevorde ren en te vervroegen, kunnen de liefhebbers van de kleurige bolge- wasen reeds met Pasen hun hart op halen. In de eerste periode blijft na tuurlijk ook de kas met 50.000 bloei ende tulpen een hoogtepunt. Het terrein heeft sinds verleden jaar weer verschillende veranderingen on dergaan. Een nieuwe weg voert langs een pas aangelegde waterpartij. In het berkenbos tegenover de ingang is •veneens een nieuwe vijver aangelegd, waarin tijdens de tentoonstelling sta tige rose flamingo's zullen rondstap pen. In afwijking van voorgaande jaren zullen de beelden op de keukenhof zo veel mogelijk geconcentreerd worden, waardoor het idee van een aparte ten toonstelling bereikt wordt. Door deze concentratie wordt het mogelijk een wedstrijd te houden: het publiek kan in rangorde de naar !fJ opent voor de zevende maal haar poorten zijn oordeel mooiste zes beelden noteren. Aan degene die de grootste gemene deler van het totaal der opinies geraden heeft, zal een prijs uitgereikt worden. Een kleine collectie beelden, die voor de tentoonstelling in Parijs geleend werd, valt buiten de wedstrijd. Kaarten op stations. Evenals voorgaande jaren kunnen op een groot aantal stations in ons land weer speciale kaarten met toegangsbe wijs voor de keukenhof gekocht wor den. Hetzelfde zal het geval zijn op en kele grote stations in België. De heli- koptervluchten boven de tentoonstel ling zijn dit jaar vanwege het storende lawaai afgeschaft. Met medewerking van de P.T.T. wordt op Keukenhof een eigen post kantoor (waar een speciaal voor dit doel ontworpen poststempel zal wor den gebruikt) ingericht. In 1954 werd de Keukenhof door 520.000 binnen- en buitenlanders be zocht. Vorig jaar bedroeg dit aantal 425.000, omdat vele van onze fijnge voelige Oosterburen thuis bleven. De schattingen voor dit jaar liggen weer zo om en nabij het halve mil joen. De rok is ruim klokkend en wordt eveneens gegarneerd met kant. Erg aardig is het dit model te maken van wit katoen en gesteven geeft dit een allerleukste lijn aan uw ja ponnetje. Ben.: stof 2.50 m. a 0.90 m breed. Wijze van bestellen Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van 't Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (210) van het gewenste mo del. Plak nooit meer dan f 1.aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is-waar deloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patro nen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen in voorraad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. Mfjn beste nichtjes en neven. Vanmiddag moest ik op bezoek en wan delde toen langs onze Goese singels. Wat was het daar druk. Jong en oud op de schaats. Ik dacht: er zullen nu overal, waar ik raadselnichten en -neven heb, er ook wel heel wat op de schaats staan. Dan heb je fijn gelegenheid om het goed te leren. Ik heb het ook jong geleerd en dan leer je meteen de benen fiks uit te slaan. Maar vanmiddag was er ook wel een koude neus bij, want het woei hard. Die kun je dan later wel weer warmen bij de kachel. Daar treur je niet om, als je jong bent. Bij het raadsel van Kolibrie was de regel, waarin stond dat je uit die zinnen namen van lichaamsdelen moest opdie pen, verdwenen. Daarom reken ik dat niemand als een fout toe, als die oplossing ontbreekt. En nu tot slot nog de gezellige mede deling, dat de prijs gaat reizen naar een koud hoekje en wel naar Zeester in Westkapelle. Dag allemaal. Veel groeten van jullie Tante TRUUS. Merel te Grijpskerke. Niemand hoeft een schuilnaam te nemen, hoor. Maar de meesten vinden het aardiger, achter een schuilnaam verstoppertje te spelen, dan weet niet iedereen, wat we elkaar te ver tellen hebben. Maar als je nooit schrijft, ja dan vervalt alles, hé? Gelukkig, dat jij een trouwe klant gaat worden. Die getekende merel is snoezig. Ik heb dat soort pap nog nooit gegeten. Waar smaakt die naar? Je hebt me nieuwsgierig ge maakt. Nu ga ik ook eens proberen, of ik daar alles voor bemachtigen kan. Troost je, ik ben vroeger ook menigmaal geduikeld, voor ik behoorlijk kon schaat sen. Madeliefje te Serooskerke. Fijn, dat jij al beentje over kunt rijden. Veel bui telingen gemaakt voor het zover was? Wat maken jullie_ allemaal een leuke dingen. Ik wilde, dat ik die eens kon zien. Maar het is me te ver op de schaats van Goes naar S. Zo'n middagje vrij om Ingezonden Mededeling (adv.) wanneer U Witte Kruispoeders inneemt. Ze verdrijven hoofd en kiespijn, zenuw- of rheuma- tische pijnen. Ook in tablet- en cachet-vorm ONVERSCHULDIGDE BETALING. Een lezer kreeg onlangs een aanma- te leggen, voor een bepaalde, schrif telijk overeengekomen som. De lei ding werd door 't bedrijf afgekeurd. Er werd opnieuw aan gewerkt, waar na goedkeuring volgde. Nu dient de loodgieter de rekening voor dat meerdere werk in. Wel, het staat helemaal niet vast, dat U dat meer dere moet betalen. U had er recht op, dat er een goedgekeurde leiding werd aangelegd. Of de man zich kan beroepen op overmacht, kunnen wij niet beoordelen. WIE ERFT EN HOEVEEL ning tot betaling, terwijl hij zeker Er is een ongehuwde zuster van wijlen wist destijds reeds te hebben betaald. De betreffende leverancier dreigde echter met maatregelen en terwille van zijn positie betaalde lezer op nieuw. Nu echter vindt hij de kwi tantie. Kan hij nu de laatste beta ling terugvorderen? Zeker. Hetgeen zonder verschuldigd te zijn is be taald, kan worden teruggevorderd. Als er sprake is van kwade trouw, kan zelfs rente worden gevraagd. Die kwade trouw is echter vaak moeilijk te bewijzen. mijn man overleden. Nu moeten wij een stukje tekenen van de notaris, want er is een spaarbankboekje. Maar mijn zwager zegt: dat is maar voor de vorm, want alleen moeder erft „volgens de wet". Er leven dus nog een broer en de moeder. Die zwager is er naast. Er zijn drie erven: de moeder, de nog levfende broer en Uw dochter, die erft bij plaatsvervanging van haar overle den vader. Uw dochter erft nu 1/3. Ze kan het beste verder contact op nemen met die notaris, waar dat stukje (een verklaring van erf recht?) vandaan komt. SCHRIKKELJAREN. Uw vraag over schrikkeljaren kunnen wij als volgt beantwoorden. De ja ren, die door vier deelbaar zijn, zijn schrikkeljaren, dus 1948 en 1956. Be- Wat moet ik doen vraagt een lezer. Hij halve de eeuwjaren, die alleen wooiR met zijn vrouw en dochtertje ZELFOVERWINNING. schrikkeljaren zijn, wanneer ze door 400 deelbaar zijn. Zo was 1900 geen schrikkeljaar, maar het jaar 2000 wordt het wel. Om de vier jaar heb ben we dus een schrikkeljaar. DE NIEUWE LEIDING. Laten we de feiten terugbrengen tot hun juiste toedracht. U hebt op dracht gegeven een waterleiding aan bij zijn vader in. Door een conflict vader-schoondochter is zijn vrouw weggegaan. Nu woont ze bij een zwager. Deze toestand kan zo niet blijven. Haar vader heeft nu ge vraagd: komt eens bij mij praten, dan kunnen we de toestand bespre ken. Maar tenslotte is mijn vrouw weggelopen, zodat hij maar bij mij moet komen. Wat is Uw mening? Wij begrijpen, dat die tocht van U zelfoverwinning vraagt. Maar er zal wel iets meer zijn gebeurd, want als uw vrouw bij U steun had onder vonden, was ze niet weggegaan. Wat is er in werkelijkheid gebeurd? Wij zouden U dit raden: als U Uw huwelijk in stand wilt houden, over win dan Uzelf en ga eens met Uw schoonvader praten. Wat weegt hier het zwaarste? Het belang van Uw kind! MAG DAT? Moeder is al oud. Ze bezit enkele hui zen en verschillende kostbare din gen. Nu laat ze alles over aan een broer, die kennelijk bezig ls om, zacht gezegd, alles te verkopen en te liquideren in zijn eigen belang. Is daar nu niets aan te doen? U kunt door een advocaat laten nagaan, of onder curatelestelling mogelijk is. Er komt dan een be windvoerder (curator). Overigens, mocht later blijken, dat die broer zoveel kreeg, dat het wettig erfdeel van de anderen is aangetast, dan zijn maatregelen te nemen. DE VERZEKERING. Wij kwamen met een verzekerings agent overeen, dat wij een all-risk polis zouden sluiten voor onze inboe del. Op de vraag of ook schade door watersnood (dijkdoorbraak) was in begrepen, zei hij ja. Voor ons is dit belangrijk, omdat wij zo wonen, dat die schade niet denkbeeldig is. Toen wij de polis kregen, bleek ech ter, dat juist die clausule was door gehaald. Moeten wij de polis nu toch accepteren? Dat hangt er nu maar van af, wat er op het aanvraagformulier stond, toen u dat tekende. Dat aanvraagformu lier bindt u. U kunt beginnen de in- te schaatsen wil er wel in. Dat ben ik nog niet vergeten van vroeger. Was je de eerste avonden ook zo stijf, toen je eenmaal bij de kachel zat? Witte Anjer te Kapelle. Je brief was duidelijk genoeg geschreven, hoor. Gezellig zo'n nachtje uit logeren te gaan. Hebben jullie saam pjes nog lang gebabbeld op bed? Dat deed ik vroeger altijd in zo'n geval. Je komt dus in september dicht in mijn buurt. Als ik nu maar wist hoe je er uitzag, dan konden we eens kennis ma ken, als ik je tegen kwam. Ik verveel me nooit, want als ik eens even een vrij ogenblik heb, ligt er altijd wel een boek te wachten, dat ik graag lezen wil. Zee ster te Westkapelle. Dat zal ik vast ont houden, als .ik weer in de buurt kom. Voorlopig is daar geen kans op, want het lijkt me te koud, daar zo vlak bij jullie zeedijk. Even wachten op warmer weer. Natuurlijk krijgen ze hier ook wel vrij om te schaatsen. Jij hebt nu toch zeker ook flink gereden? Ik ben zo nieuws gierig naar je verhaal over al die fees telijke avondjes. Deed je overal aan mee, of ging je zo maar eens kijken? Boerin netje te Domburg. Het is een grappige gewaarwording als je jezelf op een film ziet. Ik had eens een Amerikaanse logé, die een filmtoestel bezat en natuurlijk moesten wij er ook opgenomen worden. Toen heb ik mezelf eens goed bekeken en nu weet ik precies, hoe ik op mijn fiets stap en wegrijd. Jij maakte anders een lekker hapje klaar, toen jij gefilmd werd. Daar zou ik wel van mee willen eten. Ik denk dat de stijfheid nu wel over is, want als je een paar maal gereden hebt, is die wel verdwenen. Weet ik alles van. Sneeuwklokje te Aagtekerke. Dat kasteel was vroeger heel beroemd. Ik heb er wel eens over gelezen. Leuk, dat je daar zo vlak bij kunt rijden. Is er ruimte genoeg om op je race schaatsen een fikse baan te maken? Als jij daar zo'n vaart mee kunt zetten, rijd ik met jou vast geen wedstrijd, want dan verlies ik het. Ik ben net aan een tafelmatje begonnen. De oplossingen zijn; I. Herbergen. H. Arm, oog, oor. III. Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. Nieuwe raadsels: Alle drie de raadsels ingezonden door Zeester te Westkapelle. I. Het geheel bestaat uit negen letters en is een plaats in Noord-Holland. I, 2, 3 is de naam van een boom. 4, 8, 5, 6 is het tegenovergestelde van kapot. 7, 9 is de afkorting van doctor. II. Op welke bedden kan men niet slapen? III. Verborgen bloemennamen. Er zit veel kroos ln die sloot. Die bedelaar woont in een stulpje. Haal die kast er uit, want die moet hele' maal niet in deze kamer staan. De oplossingen kunnen met vermelding van voornaam, naam (schuilnaam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 25 februari worden gezonden aan: Tante TRUUS, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. hoogste klas, die het anders beneden zijn mannelijke waardigheid acht met een juffrouw uit de eerste klas te converse» ren, vereert me nu met een praatje, waar in zijn ijsprestaties wel de hoofdmoot vormen. Tenslotte nodigt hij me zelfs uit om samen eens beentje over te rijderi, want daar is hij een specialiteit in. GEVLOERD Ik vind het wel een beetje sneu voor hem, als hq juist onder mijn ogen even later gevloerd wordt door Geertje uit dé vijfde klas, die in zijn vaarwater komt «n nog niet vaardig genoeg is om bijtijds u(t te wijken. Gijs zal beslist geen vriende lijke gedachten over Geertje koesteren, zolang er ijs in de vaart is. Vanmorgen kreeg ik een reportage van mijn eigen kroost. Van de meisjes zijn et enkele thuis gebleven, wegens de koü. Anneke en Mieneke hebben troost bü el kaar gezocht en feestelijk met de poppen gespeeld. Een goede ouderwetse klank was dat. De meesten hebben echter d* kou getrotseerd en hebben elk op eigett wijze, van de ijspret genoten. EEN UITZONDERING Op één uitzondering na. Toon is rond weg gesproken woedend geweest ett wordt het weer als hij over gister na denkt. Hij voélt voorlopig niets v'oot schaatsenrijden. Nu, we leven in een vrij land, dus kon. hij zich dan ook vrijelijk amuseren met Zijn slee. En wat voor eett slee! Door een oom gemaakt, zo sterk, dat geslachten er van kunnen profiteren en door vader eigenhandig beschilderd. U ziet: ik weet alles van de slee at En Toontje had helmaal alleen de be schikking over dit solide, artistiek* voertuig, omdat de rest van het gezin zich te oud acht voor een sleetje. Niet alzo Toon. Die zou het oude lied]at „Een sleetje is je ware" met heel zijn hart kunnen meezingen, al zou da& Toon, een ander sleetje op het oog heb ben dan het liedje bedoelde. GRIEF Maar nu is dit zijn grote grief, dat j met zijn sleetje niet op de grote bas, mocht, waar al het volk verzameld wai dat wilde schaatsen of er althans naaf stelling aan te schrijven en dan eens te zien hoe de reactie is. Vraagt u eventueel op het kantgor dat door u getekende formulier te mogen zien of anders een fotokopie. Het is altijd nuttig eerst goed te le' zen wat men tekent. Een eenvoudige wijsheid, die maar al te vaak wordt vergeten. ALS IETS WORDT BELOOFD. Sommige mensen zijn zo gemakkelijk van beloven. Vooral wanneer ze iets gedaan willen krijgen. Ze beloven eenvoudig alles, wat wordt gevraagd. Ze jokken dan niet, want iemand, die jokt, moet juist een heel goed ge heugen hebben. Iemand, die jokt, heeft een slecht geweten en de lie den, die hun beloften niet nakomen, lopen kennelijk zonder slecht gewe ten rond. Neen, de meeste mensen danken hun goede geweten aan hun slechte geheugen, ziet u. Heb ik dat toen beloofd? Weet ik niks van. Ook de man, die u aan de deur die stofzuiger verkocht, vergat, dat hij met u een prijs voor uw oude exem plaar afsprak. U hebt die belofte niet laten vastleggen op het koopbriefje en nu kunt u niets bewijzen. Daarom kunt u alleen maar.... betalen. Voortaan niet meer zo grif iets ge loven. Uii mijn klas kijken. Hij mocht op „het slootje", dat in de bredere vaart uitmondt. Daar vindt Toon nou glad geen aardigheid in. Hij kan het niet nalaten op te biechten, dln hij toch eèn poging gewaagd heeft orft eens te spelevaren op de vaart, maar (if „pelissie" had hem al direct in de smie zen gehad en hem naar zijn slootje terujk gejaagd. Het zit Toon nóg dwars, want wat heb je nu aan zo'n slee als de zijné en geen mens krijgt die te zien. En harq dat hij ermee vooruit kan!! Geen voor" beeld van. Hij roept Liesje tot getuige, want dio heeft op zijn slee mogen zitten. Liesje beaamt dit volmondig, doch voegt et timide aan toe, dat ze er ook afgeval len is. „Ze had d'r eige ook vast motte hou- we", werpt Toon haar tegen, want die onhandigheid van Liesje kon je tenslotte niet ten laste van zijn slee leggen. VERLOKKEND AANBOD „Juffrouw", offreert Toon opeens gul „u mag best op mien slee zitten". Het aanbod is verlokkend, maar ik breng hem toch in gedachte, dat ik misschien met mijn lange benen geen raad zou weteij. Toon kijkt me aan. Zijn gelaatsuitdrul(f king weerspiegelt duidelijk wat hij hy. wendig verwerkt. Eerst kijkt hij pein zend, want ja, aan die lange benen hai hij geen seconde gedacht, maar dan kij hfj verachtelijk, want wat ben ik voi een prul, dat ik me door zo'n kleinigheli van de kook laat brengen, als hot er on. gaat een spelevaart op zijn slee te moget) meemaken? Hij heeft zijn oplossin; klaar. „Juffrouw, dan gaet uwes op knleë zitte, maar dan mot uwe* Je goé( vasthouwe". Zou Toontje heimenlijk hopen, dat hü op deze manier toch op onze baab mag opereren met zijn slee? Misschien ben ik achterdochtig. Het aanbod it toch aardig, echt aardig. Dus als u let* bijzonders op het ijs ziet, weet dan, dat ik dat ben op de slee van Toon. Al pratend is zijn woede weggeëbd. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ganzepoorlstraat 3 Goei

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 10