Niéuws uit de Provincie UIT ZEELAND? STEDEN Dhr C. F. v. d. Peyl te Goes aanbevolen als Tweede Kamerlid voor de C. H. U. Chr. Emigratiecentrale werkt verder aan de uitbouw Kees de jager won de wedstrijd Sluis-Brugge-Sluis Geslaagd Jeugd eu Evangelie- weekend in Vlissingen Jaarvergadering Kamerkring Middelburg Optimistische geluiden over het verenigingswerk Wijzigingen op lijn Zierikzee-Katseveer Kadercursus J.V- op G-G* Toneelconcours L.J.G. in Goes Causerie door de heer Van Luyk Verenigingsgebouw te Gapinge? Geref. jeugdorganisaties bijeen Stagnatie op provinciale veren niet uitgesloten Inleider was drs O. Jager Wedstrijden op hometrainers Woensdag Walcherse dorpentocht 7 Grote belangstelling voor gecostumeerd ijsfeest te Goes Middelburg Goes Maandag 13 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBI AD pagina 2 GOES, 11 febr. De Chr. Historische Kamerkringvereniging Middelburg heeft vanmiddag in de ""rins van Oranje te Goes een zeer druk bezochte al gemene ledenvergadering gehouden. De opkomst was zelfs zo groot dat de zaal te klein bleek. Op deze vergadering, die onder voorzitterschap stond van de heer C. Phi- llpse uit 's-Heer Arendskerke, heeft men uitvoerig gesproken over de kan didaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het Zeeuwse Kamerlid voor de C.H.U., mr. W. F. E. baron v. d. Feltz te Middelburg heeft gemeend in verband met zijn leeftijd, zich niet meer beschikbaar te moeten stellen. Uitdrukkelijk werd door de kamerkring gesteld, dat men zeer gaarne een Zeeuwse C.H.-er in de Tweede Kamer zou zien, vooral in verband met de zeer belangrijke zaken welke er voor de toekomst voor Zeeland op stapel staan. Volgende week zal In Breda de kandidaatstelling voor het zuiden plaats vinden. De afgevaardigden der kiesverenigingen zijn vrij in het uit brengen van hun stem, maar op de vanmiddag gehouden vergadering heeft paen besloten dat Zeeland de heer C. F. v. d. Peyl te Goes zal aanbevelen Sis kandidaat voor een verkiesbare pla ats in de Tweede Kamer. Ook aan de andere kamerkringen zal worden gevraagd de kandidatuur van deze Zeeuw te steunen. In zijn openingswoord heeft de heer Philipse gewezen op het belang van de komende verkiezingen. Verder deed hij enkele mededelingen over de verjonging in de besturen en or ganisaties der C.H.U. Het kamer- kringbestuur heeft zeer vruchtbare besprekingen gehad met de C.H.- jongeren in Zeeland en als eerste resultaat is er een goede conferentie voor de C.H.-jongeren geweest. Op deze weg hoopt men voort te gaan. OPGEWEKT GELUID De heer L. v. d. Hiele te Veere, sec retaris van de kamerkring, kon in zijn jaarverslag optimistische geluiden la- gi horen over het verenigingsleven, sl is er op sommige plaatsen lauw- id maar daar staat tegenover dat Verschillende kiesverenigingen leden- Winst konden boeken. In Noordgouwe Werd een nieuwe kiesvereniging opge- ifteht met 20 leden. Verder vroeg de secretaris aandacht voor de kadervorming. Ook liet hij 'n waarschuwing horen tegen centralisa tie van functies. De cumulatie van functies binnen de C.H. zal zich vol gens de heer v. d. Hiele gaan wreken als er geen paal en perk aan wordt gesteld. De penningmeester, W. Sanderse jr uit Vlissingen, moest in zijn kasver- slag «preken van een achteruitgang van het kassaldo met ongeveer f 90, De propaganda onder de jongeren had echter een flink bedrag gevraagd en de vergadering achtte dit goed be steed. In het pers- en propaganda- fonds is een saldo van ongeveer f 1600 maar vele afdelingen moeten hiervoor nog betalen zodat een bedrag van 3000,- welke men voor de komende verkiezingen nodig heeft, er wel ruim schoots zal komen. VERKIEZING Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren A. J. Kaland te Middelburg, G. J. v. d. Waal te Schoon dijke, A. Koster te Zaamslag en M. den Boer te Haamstede. In de vacature J. Dey te Oost- en West Souburg werd gekozen de heer J. Gillissen te Vlissingen. Als lid van de Unieraad werd her kozen de heer W. de Feyter te Axel en in de plaats van de heer W. Krui- zinga te Vlissingen de heer J. Bont huis te Middelburg. In de vacature wylen ds. H. C. P. M. Wiebosch te Biervliet werd als plv. lid van de Unieraad gekozen de heer F. Verduyn te Breskens. In de rondvraag werd speciaal aan dacht geschonken aan de C.H.U.-week- en maandbladen, waarbij er veel waar dering was voor het nieuwe maand blad „Binding". MIDDELBURG, 13 febr. Met in gang van vandaag zullen de eerste en de laatste vaarten op de lijn Zierikzee- Katse veer v.v. komen te vervallen, t.w. 5.15 en 20 uur vertrek Zierikzee, alsmede 6.40 en 21.30 vertrek Katse veer. De overige afvaarten zijn steeds een uur vervroegd en zijn nu: 7, 10, 13 en 1 uur van Zierikzee, alsmede 8.30, 11.30, 14.30 en 17.30 van Katse veer. Deze maatregelen zijn een gevolg van het wegnemen der lichtboeien wegens ijsgang. GOES, 11 februari. In „De Opril" is vanmiddag de twee de kadercursus gehouden die wordt ge organiseerd door de afdeling Zeeland van de J.V. op G.G. Voor de leden van de J.V.'s op Zd. en Nrd. Beveland sprak ds. D. Bouwknegt te Wolfaartsdijk over het Herderlijk schrijven der Ned. Herv. Kerk. „Christen zijn in de Ne derlandse samenleving." Uitvoerig werd dit door hem toegelicht. Het bes te hoofdstuk noemde hij het stuk dat handelt over de kracht der Verwach ting. Een goede discussie volgde hier op waarbij de gereformeerde kerke lijke problemen werden getoetst aan dit Herderlijk schrijven. De leiding be rustte bij de afdelingsvoorzitter de heer J. Balkenende te Kapelle-Bieze- linge. Medegedeeld werd dat er op 25 fe bruari een kadercursus zal zijn te Ter neuzen, op 2 maart te Zierikzee en op 10 maart te Middelburg. Jaarvergadering in Goes GOES, 11 febr. Zaterdag 18 fe bruari zal de L.J.G. Zeeland een enige jaren verwaarloosde traditie in gewij zigde vorm weer opvatten door een muziek- en toneelconcours te organise ren, waaraan 3 toneel en 3 muziekge zelschappen zullen deelnemen. Voor de beoordeling van de diverse nummers zijn deskundige juryleden in geschakeld, terwijl als eerste prijs voor beide categorieën een wisselprijs be schikbaar is gesteld. De toneelgezelschappen van Zuid- Beveland, Zaamslag en IJzendijke spe len éénakters, terwijl de muziekgezel schappen uit Tholen, Hoek en Groede èen vrij en een verplicht nummer moe ien spelen. De bedoeling van deze dag JS het beoefenen van toneel en mu ziek in de kringen van de landbouw- jongeren te bevorderen en door ver gelijking het peil verder op te voeren. De resultaten van het in voorgaan de jaren gehouden toneelconcours hebben aangetoond, dat met een ver gelijking door een deskundig jurylid Inderdaad veel te bereiken valt. Eindles cursus „paardengebruik" MIDDELBURG, 10 febr. Dezer dagen is de eindles gehouden van de door de C.J.B.T.B. ring Walcheren georganiseerde cursus „Paardengebruik". Het praktische gedeelte bestond uit het afleggen van een rijproef op het bedrijf van de heer Nieu- rijproef op het bedrijf van de heer Nieuwenhuizen te Nieuwland onder het toeziend oog van de heren Boone en Ribbtnk. Op „Toorenvliedt" werden de cursisten op hun theoretische kennis ge test door de heer A. Wisse. De heer Rib- bink kon daarna mededelen dat allen ge slaagd zijn. Het zijn: K. Coppoolse, W. J. Sanderse en H. Wattel te Serooskerke; J. J. Crucq te Nieuwland; A. Poppe en de Visser te Ritthem; H. Louwerse, Gapinge; J. Louwerse, Grijpskerke en B. Koole, Souburg. De heer K. Coppoolse dankte namens de cursisten en bood de docenten een boekenbon aan. Uitgave: Stichting Zeenwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Bnrgeler, Krulningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- flotp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerdlng, Souburg. R. Zuidema, Goes. GOES, 11 febr. „Het jaar 1955 kunnen wij beschouwen, als het jaar, waarin de uitbouw van onze vereni ging zich heeft geconsolideerd. Welis waar ondervindt men ook in Zeeland, dat ons land leeft in de hoogconjunc tuur en dat dientengevolge de emigra tie terugloopt". Dit deelde de heer P. S, Marlnussen mede in zijn jaarverslag van de Chr. Emigratie centrale. Deze vereniging heeft vanmiddag in de „Prins van Oranje" onder leiding van burgemeester A. de Kam van Vrou wenpolder de jaarvergadering gehou den, die, gezien de koude, nog tamelijk goed bezocht was. Het aantal behandelde dossiers be droeg 42; diverse voorlichtingsver gaderingen werden gehouden en mo menteel draaien voorbereidingscur sussen in Middelburg, Goes en Axel. Met voldoening kan worden gezegd, dat, behoudens in West-Zeeuwsch Vlaanderen, voor emigranten hard wordt gewerkt. Deze zinsnede vin den wij eveneens in het jaarverslag. DE HEER VAN LUYK Na het openingswoord van burge meestep de Kam, hield de heer H. A. van Luyk, de bekende radio-eommen taar en oud-Zeeuw een causerie over de emigratie. Het belangrijkste pro bleem, waarmee de emigrant te maken heeft noemde hij het diep-menselijke, Men maakt zich immers los uit de ver trouwde omgeving en moet in een ge heel nieuwe streek een bestaan opbou wen. Als men gaat emigreren dient als eerste eis de voorlichting, waarbij het maatschappelijk en geestelijk pro bleem naar voren komt. „Ben ik gees telijk in staat de problemen in het nieuwe land aan te kunnen", zo moet de toekomstige emigrant zich afvragen. Als de voorlichting achter de rug is komt de voorbereiding. „Op dat punt kan ik niet genoeg hameren" zei de heer van Luyk. Het belangrijkste is VROUWENPOLDER, 10 febr. in de vandaag gehouden raadsvergadering heeft burgemeester A. de Kam zjjn nieuwjaarsrede uitgesproken. Hjj memo reerde de belangrijkste feiten in het af gelopen jaar: nieuw gemeentehuis, rio lering, verbetering weg naar Veere en prima seizoen als badplaats. Dit jaar zal aandacht moeten worden geschon ken aan verbetering weggedeelten bjj Gapinge, verenigingsgebouw te Gapin ge, en bouw brandweer kazerne. Besloten werd toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling Muziekschool. B. en W. werden gemachtigd in dit en volgende jaren de onbebouwde gedeelten in het uitbreidingsplan voor tuingrond te verhuren. Dezelfde machtiging werd ook verleend voor de grasverparhting op het zomerwoningterreln. Aan de stichting 1940-'45 werd een subsidie van f 10 toegekend. Aan de heren S. de Vis ser en W. Wondergem werd een perceel grond verkocht in het uitbreidingsplan ln de Nieuwstraat. Het Noorderwegellng, verbinding tus sen Gapinge en Grote Kadetweg zal de naam Noorderweg krijgen, de naam Ga- pingseweg tussen de bebouwde kom aan de Westzjjde van Gapinge en de grens met de gemeente Serooskerke zal ge handhaafd worden en de weg vanaf de grens met de bebouwde kom aan de oostzijde tot aan de grens met Veere kreeg de naam Kreekweg. GOES, 11 febr. In de „Prins van Oranje" heeft vanmiddag de afdeling Zeeland van de Geref. jeugdleidersor ganisatie vergaderd onder leiding van de heer Chr. de Bruin uit Middelburg. Als spreker trad op de heer P. Koel- mans uit Velzen. In een vlotte cause rie wees hij op de belangrijke taak, die elke leider en leidster heeft om de jeugd van 12 tot 16 jaar mee te helpen vormen. Elke jeugdleider moet zich met zijn gehele persoon geven. Het is »een liefhebberij. Maar het is een'ar- >eid, die God oplegt. Zo kan dit vor mingsinstituut voor het jjeref. volk van grote betekenis zijn. Hij gaf verschil lende middelen aan om de jeugd actief te maken. Medegedeeld werd dat op zaterdag 2 juni een toogdag van de Zeeuwse clubs in Kapelle gehouden zal worden. GOES, 11 febr. In verband met de huidige weersgesteldheid moet op de provinciale veren met mogelijke stagnatie rekening gehouden worden, aldus wordt medegedeeld. Zeeland op de schaats SLUIS, 11 febr. Vanmiddag werd de wedstrijd Sluis-Brugge-Sluis over een afstand van 33 km gehouden. On danks de koude wind verschenen er nog 38 deelnemers aan de start, van wie er 35 door de finish gingen, zodat er slechts drie uitvallers te noteren vielen. De heenrit ging snel, want reeds na 17 minuten verschenen de eerste deel nemers aan de Kaaien te Brugge. Een schitterende tijd, indien men bedenkt, dat onderweg ook nog een keer de schaatsen moesten worden af- en on dergebonden voor het nemen van een hindernis, waarbij geen hulp werd toe gestaan. Het was Piet v. d. Acker uit Cad- zand, de winnaar van de beide vorige tochten, die het eerste te Brugge ver scheen, gevolgd door J. Riteco uit Oostburg. Op de terugweg moesten zij zich laten terugvallen en zagen zich tussen Hoeke en Sluis de kop ontno men door Kees de Jager, J. Blok en Staf Dobbelaere. Tot 1500 meter voor de finish bleef dit trio bijeen, maar toen bleek Staf „leeg" gereden en moest hij zich laten terug vallen. Op Ruim dertig jongeren bijeen daarbij; „ben ik mijn taal machtig", Gebrek aan taal is een bron van heim wee. Ook is van groot belang de ma nier, waarop de vrije tijd wordt be steed. Voorts stipte hij nog de finan ciële kant aan. Tenslotte behandelde hij speciaal de landen Australië (voor vrijwel iedereen mogelijkheden); Ca nada (belangstelling blijft) Nieuw- Zeeland (beperkt zich hoofdzakelijk tot de ongehuwden; huisvesting is pro bleem) en Amerika (beperkte moge lijkheden). De heer M. Koole te St Catherines in Canada, die ongeveer acht jaar geleden uit Souburg vertrok en thans met ver lof, vertelde over zijn ervaringen in Canada. Verscheidene vragen werden aan de sprekers gesteld en tenslotte werden enige films vertoond. Voor de muzikale en vocale omlijsting zorgde het mu- ziekclubje „De Poldermeisjes" van de C.P.M.B. uit Axel. Geslaagd Vorige week slaagde te Breda voor costumiere de dames C. Priem en W. van Dijke te Tholen. VLISSINGEN, 12 febr. „In alles moeten wij God en Jezus tot middel punt stellen, wij dienen te getuigen als een „leesbare brief" van Jezus en de blijdschap van ons geloof uit te dragen". Deze boodschap gaf drs. Okke Jager zaterdagavond aan de ruim der tig jongeren, die uit heel Zeeland wa ren gekomen om in Vlissingen het kernweekend van „Jeugd en Evange lie" bij te wonen. Het weekend werd gehouden onder het thema: „God roept ons tot de daad" en stond onder leiding van de districts voorzitter Bert van Rijswijk. Na opening van dit weekend hield drs. Okke Jager een belangwekkende en instructieve bespreking over „het werk in de contactkringen". De hoofd punten van het J. en E.-werk liggen in het gesprek met de buitenkerkelij ken, aldus spreker. Een moeilijke doch mooie taak. De avondsluitingen der kringavonden zijn eveneens een mid del voor contact met de buitenkerke lijken. Met practische ervaringen, o.a. opgedaan in gehouden kampen, lichtte hij het werk en de vorm 'der bespre kingen in de kringen toe. Een uitge breide discussie volgde op deze be spreking. ZONDAG Zondagsmorgens woonde men de dienst bij in de Geref. Kerk, waar drs. Okke Jager voorging. Na de dienst kwam men weer in het Chr. Militair Tehuis bijeen, waar een aantal huis houdelijke zaken werden afgehandeld. Bert van Rijswijk werd herkozen als voorzitter, Bep Hamming als penning- meesteresse. Ada Munter werd geko zen tot kampteamvertegenwoordigster. Des middags besprak Jan Candel voorzitter J. en E. te Eindhoven, het vraagstuk: het werk in de kernkrin gen. Kort zette hij uiteen wat J. en E, wil: het uitdragen van de Boodschap. Dat de jongeren zich met deze taak moesten belasten wordt betreurd. Doch de kerken hebben vele jaren achter een uitsluitend gewerkt aan de op bouw van binnen, doch trad weinig naar buiten op. Hij hoopte dat eens dit werk mag leiden tot een Christe lijke kerk. Des avonds besloot men dit week end met een gezellige afscheidsavond. Zang, muziek en spelletjes stonden toen op het programma. Begrafenis Ds. H. Veldkamp GOES, 11 febr. De begrafenis van Ds. H. Veldkamp is vastgesteld op dinsdagmiddag a.s. om half drie op de algemene begraafplaats te Hattem. Om half twee begint een rouwdienst in de Geref. kerk aldaar. COLIJNSPLAAT School(jsfeest. Op de baan van de Ijs- club „Ons Genoegen" werd een school- jjsfeest gehouden. Er stonden wedstrijden in hardrijden, balletjes rijden en blokjes rapen op het programma. De pret was echter maar kort. Door de felle koude w&ien velen gedwongen huiswaarts te keren. GRIJPSKERKE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. hield onder leiding van de presidente, mej. Hondius, een vergade ring. Ds J. Goumare, geref. pred., sprak over het onderwerp: „Gü zult mijn ge tuigen zijn". Elke christen heeft een op dracht om te getuigen. Er volgde een aangename bespreking en de opkomst was goed. s-HEER ARENDSKERKE N.C.L.B. De afdeling van. de Ned, Chr. Landarbeidersbond hield onder voorzit terschap van de heer J. van Sabben haar jaarvergadering. De afdeling telt 62 le den. Besloten werd op 27 april het 25- jarig jubileum te vieren. HOEDEKENSKERKE Feestavond. Het comité van Ouden van Dagen heeft in het verenigingsgebouw het jaarlijkse feestavondje georganiseerd. Ook werd de reis voor 1956 besproken. De verloting voor dit reisje bracht veel op. Trouwens, over medewerking heeft men toch niet te klagen. Afscheid. Donderdag wordt in de prot. chr. school de ouderavond gehouden. De ze avond zal tevens het karakter dragen van afscheid en installatie. Het hoofd der school, de heer M. Allewijn en de tijde lijke onderwijzeres, mej. M. Bierens, zul len afscheid nemen en het nieuwe hoofd, de heer J. J. Verhoole uit Poortugaal, zal geïnstalleerd worden. KAMPERLAND N.C.LJB. In aanwezigheid van burge meester J. van Halst en de beide plaat selijke predikanten, alsmede van de districtsbestuurder, de heer M. D. den Hollander, werd vorige week o.l.v. de heer P. Leendertse de jaarverg, der afd. van de N.C.L.B. gehouden. De secretaris meldde een ledental van 168, de pen ningmeester een batig saldo. De heer Den Hollander sprak over taak en roe ping ln de christelijke vakbeweging, waarna drie leden voordroegen. De bur gemeester onderstreepte het voorrecht der christelijke vakbeweging. Ds. Post- ma stond ln zijn slotwoord stil bij de so ciale noden en de sociale gerechtigheid, De collecte voor het D.E.L.-fonds bracht f30.95 op. Op 14 maart a.s. wordt een N.C.L.B.-film vertoond. KATS Uitvoering. In Zaal Blok gaf de mu ziekvereniging „Excelsior" haar jaar lijkse uitvoering. Na het spelen van en kele nummers bracht de toneelvereni ging het stuk „Je moet er niet spelen". KRUIN1NGEN Muziekuitvoering. De Kon. harmonie E.M.M. gaf haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Na een indrukwekkende opening door d® tamboers en hoornbla zers speelde het gezelschap een drietal nummers uit het populair-klassieke genre waarbij de directeur, de heer A. B, Hol ster, een korte toelichting gaf. Na het muzikale gedeelte bracht de voorzitter, dokter J. Nieuwenhuijse, dank aan de heer M. Wondergem uit Waarde, die zich bereid had verklaard de bas-partij voor deze avond te versterken. Daarna werd het «tuk „Deining om de dorpsdokter" voor het voetlicht gebracht. Een warm applaus kregen de tonelisten als belo ning. x. IE LIS KERKE Ongeluk. De 22-jarige P. G. maakte bij het schaatsen op de vest zo'n lelijke val, dat hij een voet brak. Aangezien erhij hier de enige schaatser was, duur de het een uur, voordat hulp aanwezig was. Een EHBO-er spalkte de voet, waarna G. naar het gasthuis te Middel burg werd overgebracht. AJt. vergaderde. De A.R, Kiesvereni ging vergaderde o.l.v. de heer W. de Buck, die in zijn openingswoord het overlijden van mr. J. A. de Wilde her dacht en een politiek overzicht gaf. Zes lezers van Nederlandse Gedachten ga ven zich op. De secretaris hield een In leiding over „De christen en de poli tiek", „Theo Middelkamp" GOES, 11 febr. De Zeeuwse wie lerclub „Theo Middelkamp" te Goes organiseerde zaterdag in het „Schut tershof' 'te Goes wedstrijden op home trainers. Er werd gereden over een afstand van 1 km in twee series. Elke renner kwam dus tweemaal op de ki lometer uit en de totaaltij d gaf de uit slag weer. De snelste tijd van de avond werd gemaakt door de nieuwe ling Piet Rentmeester, n.l. 31,4 sec. Deze veelbelovende renner was in zijn eerste serie begonnen met een tijd van 34 sec. evenals de amateur Theo van Wijchen die eerste in zijn categorie werd met een gering verschil op Jo de Roo. De uitslagen waren. Amateurs: 1. Theo van Wijchen (Goes) 1 min. 8,1 sec.; 2. Jo de Roo (Schore) 1.8.6; 3. M. Romeijnsen (Axel) 1.9.4; 4. C. v .d. Zande (Halsteren) 1.15.1; 5. A. Cosijn (Middelburg) 1.25; 6. J. Huissoon (Yerseke) 1.26. Nieuwelingen: 1. P. Rentmeester (Yerseke) 1.57; 2. A. Joosse (Schore) 1.12.5; 3. D. Wouterse (Kwadendamme) 1.13; 4. Th. de Dreu (Goes) 1.14.4; 5. A. de Dreu (Goes) 1.16.3; 6. D. Breen (Goes) 1.19; 7. L. v. d. Weele (Goes) 1.19.5. deze laatste 1500 meter moest hij aan zien, dat zes andere deelnemers hem voorbij gingen. De eindsprint werd gewonnen door Kees de Jager, die een tijd van 1 uur 12 min. 15 sec. voor zich liet afdrukken. De terugrit had dus ruim drie maal zo veel tijd gevergd als de heenrit. De verdere uitslag was: 2. J. J. Blok, Krab- bendijke 1.12.16.5; 3. Jaap de Jagen Kapelle 1.13.40.5; 4. J. Riteco, Oostburg 1.13.41.5; 5. P. van Acker, Cadzand 1.13.46; 6. J. G. de Jager, Wolfaarts dijk 1.13.47.2; 7. L. J. de Jager, Wol faartsdijk 1.13.49.1. MIDDELBURG, 13 febr. Naar men ons meedeelt zullen pogingen in het werk worden gesteld om aan het begin van deze week de route van de Walcherse dorpentocht sneeuwvrij te naken. Het bestuur van de Middel burgse ijsvereniging hoopt de tocht dan alsnog te laten doorgaan De ijs wedstrijden die zaterdag te Yerseke gehouden zouden worden konden onverhoopt geen doorgang vinden. Men zal nu trachten deze wedstrijden oinsdag nog te organi seren. GOES, 11 febr. Honderden toe schouwers trotseerden zaterdagavond de felle koude om de door de vereni ging „Ijsvermaak" te Goes georgani seerde gecostumeerde wedstrijd op de Oostvest bij te wonen. In een bonte mengeling schaatsten %n walsten hief Tom Poes en Bruintje Beer, een Maha- radja en een Sjeik voorzien van ha remdames, een domino, een kok en een keukenmeid, een sneeuwman, en eeiï Tiroler, een rijdster in oude kleder dracht en nog vele anderen dooreen en later nog eens apart voor het keurend oog van de jury. De rijdsters en rijders werden beoordeeld als groep of dame of heer, waarbij nog eens een beoorde ling voor originaliteit en welverzorgd heid gold. Bij de groepen werden als het meest origineel geklasseerd, de heren A. ëta Poorter en J. Rouw, die, verkleed als ouderwetse heren, op het ijs versche nen op fietsen met inplaats van een voorwiel een schaats. Het bleek een snel en lachwekkend 'vervoermiddel, dat de op de baan aanwezige politic noopte tot het maken van een „proeA- procesverbaal", aangezien het voorwiel ontbrak en daarmee ook de dynamo die voor licht pleegt te zorgen De tweede prijs originaliteit ging naai de Afd. Goes van de ver. voor EHBO en de derde prijs in deze cate gorie naar de jongelui Wagenaar di0 de Wereldgezondheidsorganisatie os) „glad ijs" zetten. De verdere uitslagen luiden: Mooiste groep: 1. Carnaval*o» het ijs. Jongelui De Haas: 2. Sheik e« Harem, zusters gasthuis; 3. Maharadjf en haremdame. P. C. Kerkhove. Mooi ste dame: Ouderwetse klederdracht. Rietje van Strien. Origineelste dame: „Met muziek door het leven" Metsi Tamminga. Mooiste heer: „Kunstrij der" Simon van Grieken. Origineelste heer: Mickey Mouse. Piet de Jonge. Jeen van den Berg won te Kortezwaag KORTEZWAAG, 11 febr. De nar tionale lange baanwedstrijden die zS* terdag in Kortezwaag zijn gehouden-, eindigden in een overwinning voojf Jeen van den Berg. Hij zegevierde op de drie afstanden. Brandweer bluste met één emmer De Middelburgse brandweer, die zondagmorgen om half tien moest uit rukken voor een schoorsteenbrand in het perceel Koudekerkseweg 59, be woond door de familie De L., met één auto ging men er heen heeft geen gebruik behoeven te maken van de moderne middelen, die brandweer corpsen tegenwoordig ten dienste staan. Met behulp van een emmer werd het brandje, dat niet ontstond door een vuile schoorsteen maar een roetvorming achter de kachelplaat, ge blust. Slechts een houten schoorsteen mantel moest worden gesloopt. De in boedel bleef verder geheel gespaard. G. A. Odé sprak proefpreek uit Na zaterdag in de Pieterskerk te Utrecht bij Prof. Hoekendijk zijn proefpreek te hebben uitgesproken ïeeft de zoon van de nestor der Goese predikanten, kand. G. A. Odé, vandaag deze predicatie herhaald in de Ned. Herv. Kerk te Goes. Hij bediende het Woord n.a.v. Math. 6: 10a „Uw Ko ninkrijk kome". Jaarvergadering van „Luctor et Emergo" De studieclubschilders „Luctor et Emergo" hield zaterdag in het „Slot Ostende" haar 9e jaarvergadering. Het bleek, volgens het jaarverslag, dat de S.C.S. nog steeds groeit, en een grote activiteit ontwikkeld. Het leden tal is 217. De penningmeester de heer G. Nijsse kon een batig saldo van 836,60 melden. De aftredende bestuursleden de he ren W. Wisse en P. de Dreu werdeft herkozen, terwijl inplaats van de heef G. v. d. Knaap, die zich wegens w drukke werkzaamheden niet meer schikbaar stelde, werd gekozen de heef A. de Croon. Voor het komende jaar heeft deze studie club weer een goed verzorgd eA aantrekkelijk programma voor hun lei den ontworpen. Nagekomen Advertentiën Met blijdschap geven wij kenni» van de geboorte van ons dochtertje zusje CATHARINA, hetwelk wij Kathleen noemen. J. WALRAVEN M. C. WALRAVEN- HUIJSMAH WIM MARIJKE St. Laurens, 11 februari 1956. Noordweg 297. Wegens familie-omstandighedeq wordt de huwelijksvoltrekking van JOHAN M. MOL en LEIN J. DE JAGER voorlopig uitgesteld. Wolfaartsdijk, februari 1958. PROVINCIALE STOOMBOOT DIENSTEN IN ZEELAND Met ingang van heden komen de eerste en de laatste boot, resp, de bootnummers 110 en 115, van Zie rikzeeKatse Veer te vervalteal De bootnummers 111, 112, 113 en 114 worden één uur vervroegd! De Directeur

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2