Raad hechtte grondruil zijn goedkeuring aan voor helihaven Goese fruitkoopman reed op avond van oudejaar op geparkeerde auto Geen E*TX~rapport over oester- en mosselcultuur Op eigen verzoek terug naar „Veenhuizen" Ir. H. A. M. C. Dibbits sprak te Goes over het Deltaplan Chrfariaei ET Middelburgse Lange Jan krijgt belichtingsinstallatie Krediet voor ontwerp verbouwing werd Schouwburg- verstrekt Geeft „landbouw en visserij" bijdrage in onderzoek-Haccou Vogelschouw in Tholen Enig bezit: wat schamele kleding en 16 stukken zeep... Vier middelen die betrouwbaar zijn! Chr. Militair Tehuis te Vlissingen 80 jaar Een nijdig tikje.... en f 762.— schade Wasserij-chauffeur knoeide met geïnde kwitanties Schipper werd door kolendamp bedwelmd Woensdag 8 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 1 MIDDELBURG» 7 februari In vlot tempo heeft de gemeenteraad van Middelburg zich door de agenda heengewerkt. Zelfs het voorstel van B. en W. tot ruiling van grond i.v.m. de eventuele stichting van een helihaven was b'"'ia een hamerstuk geworden, ware het niet, dat na het „aangenomen" van v oorzitter, de heer A. J. Schot, zijn stem verhief. „Niet het tempo van een n.-Kopter!" vond burgemeester Bolkestein, die de heer Schot echter verder rustig liet zeggen, wat hij op zijn S.G.-hart had. De heer Schot voorzag moei lijkheden met deze helikopterverbinding deze grondruil achtte hij een principe-besluit moeilijkheden, die zich voornamelijk zouden manifesteren, in verliezen. Wethouder L. J. van 't Westende (K.V.P.) antwoordde hem, dat B. en W. van mening zijn, dat het verstandig is, een vinger in de helikopter-pap te houden. Met de stem van de heer Schot tegen werd het voorstel vervolgens a romen. De volgende halte in de agenda Vormde het punt „verhuur veestalling «n grond aan G. A. Leendertse". B. en W. stelden voor, deze huur te bepalen #p 600,doch de meerderheid van de Commissie van Bijstand voor Ge meentewerken kon zich met dit huur bedrag niet verenigen en meende, dat een volle prijs van 701,dien de te worden betaald. Dit laatste standpunt werd gedeeld door de heer M. Wattel (A.R.), die pleitte voor het totstandkomen van een volkomen zakelijke verhouding. Hij zag geen redenen of noodzaak aanwe zig om de heer Leendertse een tege moetkoming te geven. De heer Van 't Westende repliceerde, dat de huur prijs zeker niet aan de lage kant is, maar de heer Wattel stemde tegen. Omdat hij slechts steun kreeg van één raadslid, de heer P. H. Geers (P.v.d.A.) werd het voorstel van B. en W. aan genomen. Bij het goedkeuren van het aangaan van een rekening-courant-overeen komst met het Bestuur der Godshui zen juichte drs. Th. J. Westerhout (P. V.d.A.) het verstrekken van een kre diet van een miljoen (reeds eerder werd twee miljoen verstrekt) toe. Hij was ook de tolk van velen, toen hij de uitbreiding van het ziekenhuis van zeer grote betekenis noemde. Maar in de samenstelling van het Bestuur van de Godshuizen was het hem opgevallen, dat de gemeente hier in slechts povertjes is vertegenwoor digd. Het P.v.d.A.-raadslid zag deze vertegenwoordiging graag uitgebreid. Mr. Bolkestein expliceerde, dat de leden van genoemd bestuur door de raad worden benoemd. De raad heeft dit dus in eigen hand. Drs. Westerhout verduidelijkte toen alsnog dat hij geen vervanging wenste, maar een uitbreiding van het aantal bestuursleden. „We zul len het nog eens onderzoeken", zei de voorzitter. SCHOUWBURG-PERIKELEN. Bij de behandeling van het voorstel, een krediet van 2.500,te verstrek ken voor het laten ontwerpen van een schetsplan voor de verbouwing van de Schouwburg zei de heer L. A. Schenk (V.V.D.) dat hij wel van mening was, dat een verbetering goed is. Hij vond alleen de manier van voorstellen niet Van alle vreemdheid ontbloot. De heer Schenk vroeg zich af, wat de gevolgen voor de gemeente kun nen zijn. Als het plan niet te verwe zenlijken is, dan zijn de 2.500,— óver de balk gegooid Tevens zag hij graag in het voorstel Opgenomen, wat zal gebeuren, als het ^chetsplan werkelijk uitvoerbaar blijkt Ook de heer J. S. Hoek (A.R.) zag consequenties en de heer Schot vond het eenvoudig treurig, dat zulk een Voorstel wordt gedaan. Daarnaast zei hij een tegenstander van toneel te zijn hij gaf zijn stem niet aan het voor stel. De heer M. A. L. Hubregtse (P.v. d.A.) vond het prachtig. Hij accen tueerde, dat de gemeente in de cul turele sector een positieve taak heeft, zei het plan toe te juichen en wilde graag het offer van 2.500, brengen. De wethouder van Kunstzaken, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer onderstreepte nogmaals, dat de Schouwburg absoluut te klein is. BESTUUR IS NIET WARM. De heer Schot vroeg wederom het voord. Hij zei toen er niet van over- uigd te zijn, dat het bestuur van de T.V. De Schouwburg voor het plan Verschrikkelijk warm loopt. De heer Boek zei het hiermee in vele opzichten met de heer Schenk eens te zijn. Burgemeester Bolkestein was van mening, dat men nu niet moet gaan te rugkrabbelen. Het zou uiteraard mo gelijk zijn, de 2.500, als lening te verstrekken maar dit vond de voor zitter wel wat „kleintjes". Nog nimmer heeft de gemeente iets voor de Schouw burg gedaan en dat, terwijl b.v. de Concert- en Gehoorzaal jaarlijks t 2.000,krijgt! Toch bleef de heer Schenk vol houden, dat de Schouwburg geen gemeentezaak is. Dit betreft een gift. Hij vond de Schouwburg erg Sympathiek, maar zou toch zijn stem niet geven. De heren Schot, Hoek en Wattel steunden hem, zodat met 13- 4 stemmen het krediet werd ver leend. MOLENRESTAURATIE. Voorts werden nog de volgende voorstellen goedgekeurd: eervol ont slag aan de heer P. J. de Jong, onder wijzer aan school J, benoeming van de heer J. Steenaard in zijn plaats; ver koop van grond, gelegen aan het Abdij- plein en de St. Pieterstraat aan de Staat, dit ten behoeve van de restau ratie van de Abdijgebouwen; verho ging van de subsidie aan de afdeling Zeeland Noord van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren (van 50,op 100,subsidie Avondonderwijs aan debiele leerlingen van de Chr. School voor buitengewoon lager on derwijs; restauratie molen Veerseweg. Tenslotte werd ook goedkeuring ge hecht aan het voorstel, een krediet van 6.000,te verstrekken voor het aan brengen van een beiichtingsinstallatie voor de Lange Jan, dit om de stad bij bepaalde gelegenheden meer fleur te geven en haar aantrekkelijkheid met het oog op het bezoek van vreemdelin gen te verhogen. Deze installatie is dus permanent. RONDVRAAG. De heer B. A. Hesseldijk (V.V.D.) wees er bij de rondvraag op, dat bij de strenge vorst van de afgelopen week de gasvoorziening „lange afstand" Ingezonden Mededeling (Adv.) te Sluiskil dreigde te stagneren. Bij de aanleg had men met dergelijke om standigheden rekening moeten houden, zo vond hij. Naar de extra-kolentoeslag in ver band met de kille weersomstandighe den informeerde de heer Geers. De wethouder van Sociale zaken, de heer A. J. Berenpas, antwoordde hierop, dat deze toeslag deze week nog aan de be trokkenen zal worden verstrekt. Op de slechte toestand van het weg dek van de Langevielesingel wees ten slotte de heer Hoek. Hierop deelde burgemeester Bolkestein mee, dat met de verbetering hiervan zeer spoedig een aanvang zal worden gemaakt. Commissie van dertien wijst aanbod af GOES, 7 febr. De commissie tot behartiging van de belangen van de mossel- en oestercultuur te Yerseke, de zgn. commissie van dertien, heeft het aanbod van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden tot het instellen van een onderzoek naar de economische waarde van de oester- en mosselcultuur in verband met het deltaplan door het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland van do hand gewezen. Als mo tief heeft de commissie in een bespreking met het bestuur der Kamer mede gedeeld, dat zij zich niet van het particulier instituut, waarmee reeds con tacten waren gelegd, wenst te distanciëren en dat zij ook niet genegen is de opdracht uit te stellen tot na het uitbrengen van het E.T.I.-rapport. Naar aanleiding van de mededeling) dat „landbouw en visserij" de helft dus f 7500,zou bijdragen in de kosten van het onderzoek door prof. Haccou, hebben wij ons tot het depar tement in Den Haag gewend. THOLEN, 7 febr. Vorige week werd door de vereniging „Vogelvreugd" een tentoonstelling gehouden, die zeer druk bezocht werd. Een prachtige collectie zang-, sier- en tropenvogels, in keurige volières vulden de grote zaai van het ver enigingsgebouw. De voornaamste uitslagen zijn: In de klasse van de kanaries werd kampioen C. van Dordt te Bergen op Zoom kampi oen met 89 punten; tweede prijs behaalde Chr. Suykerbuyk te Bergen op Zoom met 88 pnt en de derde prijs verwierf J. Suy kerbuyk te Bergen op Zoom. In de klasse grote parkieten werd kampioen J. van Sprundel te Yerseke; tweede prijs was voor J. Slokkers te Steenbergen 87 pnt en A. van Engelen te Oud-Vossemeer be haalde de derde prijs met 86 pnt; In 1ste klasse tropische vogels werd kampioen J. van Sprundel te Yerseke met Mex Non pareil, 89 pnt; de tweede en derde prijs werd resp. behaald door J. Slokkers te B. op Zoom en A. Bertens te Halsteren met 87 punten. Vergadering samenwerkende Kamers van Koophandel GOES, 7 febr. Het ligt in het voor nemen op vrijdag 9 maart a.s. een al gemene vergadering te houden van de samenwerkende Kamers van Koop handel in Zeeland. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel „De Koren beurs" te Goes en begint om elf uur. Zwerver voor Middelburgse politierechter MIDDELBURG, 7 febr. Hij zat er eenvoudig wat te zitten, de Zeeuws» Vlaamse zwerver G. P., vanmorgen in een wachtkamertje van het stadhuis en wachtte, bewaakt door een politieman, geduldig zijn beurt af om if worden voorgeleid voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, die ditmaal in de raadszaal zitting hield. Hoe zat dat met deze verdachte, hij had zichzelf bij de politie aangegeven. Want P. was korte tijd geleden uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen, waar hij voor de tweede keer verbleef, ontslagen. En zo toog P. weer naai zijn geboortegrond, West-Zeeuwsch Vlaanderen, waar hij vijftig jaar gele den te Breskens in de registers werd ingeschreven. Daar wachtte hem nof een bescheiden erfenis, die hem ter hand werd gesteld. Voordat hij ging zwerven P. werd dus twee maal wegens land loperij in Veenhuizen opgenomen was hij stoker geweest en los werk man. Zo toog P. in januari jl. naar Oostburg en probeerde daar werk te vinden. Het ging de goede kant uit. Hij kreeg een kosthuis, waar hij twee maanden vooruit betaalde. Maar werk, nee, dat kon hij niet vinden. En in de cafés, hoe gaat dat, na een erfenisje krijgt men allengs meer vrienden, werden de laatste centjes opgemaakt. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Krulningen. J. 8. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- üorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlisslngen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlisslngen. J. Moll, Vlis slngen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Stemerdlng, Souburg. R. Zuldema, Goes. Men herinnert zich de gang van za ken. Naar aanleiding van een verzoek der commissie van dertien aan de Zeeuwse Kamer om financiële steun voor êen onderzoek deed het bestuur der Kamer het voorstel het E.T.I. op dracht te geven een onderzoek in te stellen. Tijdens de discussies in de vergadering der Kamer bleek, dat men in het algemeen van oordeel was, dat het onjuist en ongewenst zou zijn te gelijkertijd twee onderzoeken te doen geschieden, n.l. één door het E.T.I. en één door prof. Haccou te Amsterdam, met wie de commissie van dertien reeds in bespreking was. Tegen instel ling van dit onderzoek nadat het E.T.I. rapport zou zijn uitgebracht bestond geen bezwaar. GEEN OVEREENSTEMMING Tijdens een nadere bespreking van commissie en bestuur is gebleken, dat de commissie van dertien bij nader in zien het contact toch niet wilde ver breken met prof. Haccou. In de verga dering der Kamer werd o.m. door de heer J. H. Bal, die lid der commissie is, opgemerkt, dat men meer prijs stel de op een subjectief rapport van ge noemde professor dan op een rapport zoals door het bestuur voorgesteld. Uit Yerseke vernamen wij naar aan leiding van deze zaak van een lid der commissie van dertien, dat men inder daad gaarne zou hebben samengewerkt met E.T.I. en Kamer van Koophandel, maar dat men moeilijk de voorwaarde van het verbreken van de relatie met prof. Haccou kon aanvaarden. Boven dien werd ons medegedeeld, dat bij de voorbereidingen tot het instellen van dit onderzoek de medewerking van 't bedrijfschap voor visserijprodukfen werd verkregen. DE KOSTEN Wat de kosten betreft, welke in to taal f 15.000,— zullen bedragen, ver namen wij, dat de helft zou worden bekostigd uit eigen fondsen en de an dere helft door het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoor ziening. Aan dit alles werd nog toege voegd, dat het E.T.I. alle gegevens, die nodig zijn, kan krijgen voor de opstel ling van een neutraal en zo goed mo gelijk rapport. Men verklaarde ons daar, dat inder daad minister Mansholt tijdens een bespreking met de commissie van der tien een principiële toezegging heeft gedaan van een bijdrage in de kosten. Over het percentage en de hoogte van het bedrag heeft hij zich echter niet uitgelaten. Bovendien moet hij voor een eventuele uitgave voor dit doel de instemming verkrijgen van zijn ambt genoot van financiën. Tenslotte werd medegedeeld, dat ook het bedrijfschap voor visserijproduk- ten bereid zou zijn een financiële tege moetkoming te verlenen. In het kader van het Z.V.U.-programma GOES, 7 februari Ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat heeft niet veel nieuws verteld voor de Goese Z.V.U.-leden vanavond. Net na de pauze kwamen er enkele nieuwlgheidjes uit de bus, die weliswaar niet wereldschokkend waren, maar interessant genoeg om ze te vermelden. Dat waren ondermeer de mededelingen, naar aanleiding van een vraag, dat het mogelijk zal zijn ijs in het Zeeuwse meer af te voeren vla sluizen in de Oosterschelde-dam of via een sluis bij Bath. Let wel, zei ir. Dibbits ons nader hand, let wel dit zou een waterafvoersluis moeten worden en geen sluis om schepen te schutten. De heer W. J. J. M. Vroome open de de avond. Ir. Dibbits begon zijn causerie met een uitvoerige uiteen zetting over de voordelen van het Deltaplan en hij zag de nadelen daar bij niet over het hoofd. Over de mo gelijkheden van oestercultuur in de Grevelingen was zijn oordeel: „Ik weet niet of we hierover optimistisch kunnen zijn". Hij besprak de aanpassing van de tij haventjes en de „overgangstoestand" door de versterking van de zwakke plaatsen in onze zeeweringen. Hij ver telde over de studies van het uitstro mende water. Bij vloed stuwt de Noordzee 1 miljard m3 in de Ooster- schelde en in de Grevelingen een half miljard. De waterweg heeft een door stroomsnelheid van 75 miljoen m3. Als men weet, dat destijds het Schelphoek- gat een doorstroomsnelheid had van 100 miljoen, kan men verstaan dat er Ingezonden Mededeling (Adv.) vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen! De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer afdoende be* wezen. Stuk voor stuk hebben zij mil* lioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablet verenigd werken zij nèg bete» en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen in* derdaad waard is. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 4lnJ doet wonderen! heel wat mensen nodig zijn, in totaal 200, gewapend met vletten en echo loden, om nauwkeurige metingen te doen. GOLFBEWEGING Ook de golfbeweging eist veel studie. De golfhoogten mogen niet groter zijn dan 70 cm wil men nog met baggerma chines kunnen werken bijvoorbeeld. Ook moet men weten wat de grootste sterkte van de golven is in verhand met de sterkte van de caissons. Zo leerde men ook vanavond hoe men de golven meet. In het Veersegat staat zo'n ingenieus apparaat dat pre cies op de golfbeweging werkt en eens in de tien minuten registreert op een rol papier hoe sterk de golfslag is. Dat het verschil in golfoploop groot is wordt ook bewezen door het feit, dat men berekend heeft, dat de dijk bij Veere 10 tot 11 meter hoog moet wor den en die rond de Zandkreek „maar" zes tot zeven meter. TECHNIEK DICHTINGEN Over de techniek van de dichtingen vertelde Ir. Dibbits eveneens uitvoerig. Men leerde, later ook aan de hand van plaatsjes, wat de kleppencaissons ei genlijk zijn, hoe men er mee werken zal en dat men de klassieke zinkstuk- ken zal moeten vervangen door ande ren n.l. van riet of plastic, met daarop een één meter dikke steenlaag. Voor het leggen van de steen is ook alweer een speciaal schip 'ontworpen. Ter oriëntatie in de zeearmen, ook bij heiig weer, wil men gaan werken met een radiografisch systeem en ook wil men radiografisch de schippers op de bag germolens op de hoogte houden van de waterstand. Men ziet, niets laat men onbe- Proefd om het beste resultaat te be- alen. Veel vragen waren er tenslot En zwerven, daar voelde Gerard niets meer voor, vooral niet in dit koude jaargetijde. Hij heeft Bram de Koker gekend, die in een bunker werd gevonden, doodgevroren ZELF NAAR DE POLITIH En zo stapte hij naar de politie eft liet zich wederom als landloper -**• arresteren. Zo zat hij dus ook te wachten in dat kamertje in het stadhuis. Zestien stuk» ken zeep en de schamele kleren die hjj draagt, vormen zijn enige bezit, vei?» haalde hij. Met een sigaret, die hem wordt aangeboden is hij dolblij; het peukje verdwijnt in de loshangende, opgestikte zak van een gerafelde mili taire winterjas. Maar in Veenhuizen li het nog zo kwaad niet, beaamt hij, goed werk „wasknijpers maken en nog zo 't een en 't ander" en ieder* avond een bed om in te slapen VRIENDELIJKE OFFICIER En hij kent de weg om weer in Veenhuizen te komen. Dit laatste kwam uit de mond van de politierechter, die wel verwachtt*, dat de officier, mr. J. L. Andrea, zó vriendelijk zou willen zijn, enige jaren te eisen Hetgeen geschiedde. Drie jaar Rijkswerkinrichting eistte hij, alsmede een week hechtenis. Mfc, J. J. van der Weel, die als verdedige# fungeerde, had hier weinig aan toe t* voegen, want ook hij kon slechts d* wens van de verdachte vertolken, wee# naar Veenhuizen vervoerd te worden. De politierechter vroeg de zwerve* nog, of hij daar soms nog enkele makt» kers heeft en of het werk hem bevalt, Daarop knikte P. zo'n beetje. Het volt* nis was geheel conform. „U gaat daar niet voor in appèl?""» vroeg de politierechter hem nog, ge* heel volgens de vormen. „Nee hoor!1, zei P. hij was wel wijzer. VLISSINGEN, 7 februari De zesde april 1876 was een belang» rijke dag voor Vlissingen én de dad* gelegerde militairen: op die datutti werd het Christelijk Militair Tehul opgericht. Op 5 april 1956 bestaat hi Chr. Militair Tehuis te Vlissingen al 80 jaar. Het bestuur zal deze heuglijke niet onopgemerkt laten voorhij gi Een feestelijke herdenkingssamen komst is in voorbereiding. Sinds 1920 is het Chr. Militair Te» huis gevestigd in het pand Bellamy» park 43. Inwendig werd er in de loo$ der jaren veel veranderd en verbé» terd. Vorig jaar kwam een zeer hé* langrijke verbetering tot stand: hen geschikt maken van de grote conver» satiezaal tot toneelzaal, want een ruiijj toneel met kleedkamers werden ge» creëerd. Om dit mogelijk te kunnen maken ging het bestuur een lening aan. Onooglijk, geschonden, bijna on* vriendelijk ziet het „gezicht" van h0| Tehuis eruit: de oude, mooie gevel ié in verval geraakt en moet dringend gerestaureerd worden. Restauratie kost geld en het bestuur beschikt niet over deze middelen. DoeJ» de restauratie van de gevel zou éi te niet. Op de meeste moest de inlei- een waardig geschenk zijn bij dit tach j tigjarig bestaan. der het antwoord schuldig blijven, ja, vragen is nu eenmaal makkelijker Maar vragen is nu eenmaal ge- an antwoord geven. MIDDELBURG, 7 februari Bijna behoorde 1955 tot het verleden het jebeurde op oudejaarsavond, de klok wees kwart voor twaalf toen de fam. Van O. in de Zonnebloemstraat te Goes werd opgeschrikt door een nijdige klap. Leuke oudejaarsavondsurprise, de auto van de heer Van O. bleek te zijn geramd. Geramd door een andere auto, die werd bestuurd door de 49-jarige fruitkoopman J. A. B. uit Goes, die wel niet geheel dronken maar toch ook niet „onbesmet" was gaan rijden, aldus de verklaring van de verbalisant, dinsdagmorgen voor de politierechter te Middelburg. Mr. P. van Empel, die in de raadszaal van het stadhuis zetelde, als getuige optrad. Dit niet „onbesmet" kwam duidelijk aan het licht door de bloedproef, die een alcoholpromillage van 1,60 aanwees. YERSEKE, 7 febr. Vanmorgen vond men aan boord van de Yerseke 96 de schipper W. D. in bewusteloze toe stand. Door kolendamp was hij be dwelmd geraakt. Hij werd van boord gedragen en onder behandeling van een plaatselijke geneesheer gesteld. Als oorzaak noemt men een verstopte schoorsteen. B. vierde oud en nieuw op het poli tiebureau; de heer Van O., die na de klap zijn huis uitrende, hield B. letter lijk staande door hem tegen de auto aan te drukken totdat de overheids dienaren arriveerden. Voor de politie rechter beweerde de verdachte: „An ders gebeurt het nooit" en het bleek dat dit de waarheid was. De politierechter zei het echter te betreuren, dat het niet aan iedere auto mobilist verboden is, zelfs al na het ledigen van één glas met een alcoholi sche vloeistof gevuld achter het stuur plaats te nemen. Dat zou voor een groot aantal lieden een goede maatre gel betekenen. Mr. J. L. Andreae, de officier, vond dat B. op het moment van het ge beuren niet in staat ig geweest be hoorlijk een auto te chaufferen. De oudejaarsavondviering is hiervoor teen excuus. Hij eiste 150.subs. 5 d. hecht, en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. Nadat Mr. P. C. Adriaanse als plei ter gewezen had qp het feit, dat de auto van de heer Van O. niet verlicht was en de schade, f 412.aan de ge parkeerde en 350.aan de eigen auto die B. wellicht geheel zal moe ten dragen, vonniste de politierechter 100.subs. 20 d. en vier maanden ontzegging. Een andere chauffeur, de 23-j. C. P. v. d. M. uit Zierikzee, zocht het in een ander vlak. Hij handelde ook geheel nuchter en met kleine schokjes tege lijk. Maar totaal werd het 328. 328.die hij verduisterde, toen hij voor een wasserij uit Bergen op Zoom de kwitanties inde. Dat ging allemaal in goed vertrouwen, de controle was niet zo nauwgezet. Het ging dus met kleine bedragen tegelijk, maar allengs groeide het uit tot genoemd bedrag. Hij ad het geld in wezen niet nodig; het bedrag is trouwens thans aangezniverd. Maar evengoed was dit oplichting. V. de M. scheen het echter zelf niet zo erg te vinden. Zelfs betoogde hij voor de politierechter, dat een bedrag van 200,door „slordigheid" was zoek geraaktDe politierechter, die dit om even volledig te zijn niet ge loofde, wees verdachte op de ernst van het vergrijp. „Daar maken wij hier een hoop drukte van!" kreeg V. d. M. te horen. BEWUST GEKNOEID „Slordigheid" bleef V. d. M.'s enig verweer. „Geld van anderen in je zak steken!" verduidelijkte de politierech ter. „Verdachte zal moeten begrijpen, dat nij bewust neeft geknoeid, heeft verduisterd" betoogde de officier, die hierna één maand gevangenisstraf on- voorw. en twee maanden voorw. met drie jaar proeft, en ondertoezichtstel ling van het Leger des Heils eiste. Het vonnis was 100.subs. 20 d., benevens 8 maanden voorw. met 2 j. proeftijd. Het bestuur ontketende een grot* activiteit om dit „cadeau" te kunnen realiseren, o.a. door het organiserefl van een grote bazar. Sinds enlgè maanden zijn een aantal dames bezif met het vervaardigen van allerlei nut tige en fraaie handwerken. Doch ook de heren wenste men in te schakelen. Daarom heeft het bestuur zich nu tot de mannelijke leden gewend. Men wU een knutselclub in het leven roepen, die eveneens voorwerpen voor de ba» zar zal vervaardigen. Deze bazar is één der middelen om het benodigde geld bijeen te krij gen. Een ander middel is de minia» tuur-meerpaal, die in het Tehul» staat opgesteld. Hierin kunnen be zoekers tegen een kleine vergoe ding trachten in 3 klappen flinke spijker finaal in het hout drijven. Een moderne versie op „Kop van Jut". Als het bestuur de benodigde mi delen bij elkaar heeft, kan de fri gevel een restauratie ondergaan. Ingezonden Mededeling (Adv.) lever deze bon in bij Uw winkelier en tl ont vangt in een aardig etui voor slechts 35 cent N 8 proefstiftjes Lipotick In V 8 modieuze kfeur-nuances Dit is een unieke kans om te proberen, welke kleur U het beste stéatl Imp. LAHNEMANN-LAMEVO, POSTBUS 18 laren N.H. Telefoon 3047 (K-S853)

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2