Nieuwe waierleidingtarieven en een M.T.S.-noodschool te Yiissingen U bent in de wolken met een Dakota Sedert aanleg hoofden vertoont strand Oostkapelle gunstig beeld ss Voorstel helihaven aanhoudenniet openbaar behandelen TorenresÉauratie te Oostkapelle kost f 100.000 ♦- meer dan de raming „Schuttevaer" op Schouwen-Duiveland huldigde voorzitter en secretaris Verzoek tot opheffing verbod op de loslopende honden Rampmonument en dorpshuis in Serooskerke (S) Man gedood bij ontploffing op Noorse tankboot Teneinde onderhandelingspositie voor de gemeente niet te schaden 50 jaar „Kinderzorg" AJL- Aspeslagh overleden Subsidie-verzoek aan Rijk en provisie Deltaplan in discussie op landelijke vergadering Onderwerpen over ziektebestrijding Het werk gaat door, ondanks de lage temperatuur Examen s typen en stenografie te Vlissingen Dinsdag 7 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Tarieven mei een hardheidsclausule VLISSINGEN, 6 februari - De raad van Vissingen heeft van avond uitvoerige besprekingen gewijd aan- de nieuwe waterleiding- tarieven, welke de W.M.Z. wenst in te voeren. Vrijwel alle raadsleden namen aan de discussie deel. Een ander voorstel, dat stof tot spreken opleverde, betrof het verhuren van grond aan de Vereniging „De Ruyterschool" voor de bouw van een noodschool voor de M.T.S. en tenslotte werd een verroek behandeld van de Ned. Ver. tot Bescherming Van Dieren, afdeling Zeeland-Zuid, om het verbod op loslopende honden Op te heffen, dan wel vrijstelling te verlenen voor bepaalde delen van de stad Ingezonden Mededeling (Adv.) Bij de behandeling van het voorstel inzake de nieuwe waterleidingtarie ven, werd het betreurd, dat de W.M.Z. geen rekening had gehouden met een bepaald ondergebruik. De heer J. van Wagtendonk (P.v.d.A.) stelde daarom Voor de tarieven te aanvaarden, doch te verzoeken 'n zgn. hardheidsclausule in te lassen. De aangeslotenen kunnen aan in de gelegenheid worden gesteld wanneer omstandigheden daartoe dringen te verzoeken in een lagere tariefklasse te worden ingedeeld. Oud zeer Het raadslid H. van Rooyen (C.H.) betitelde deze materie als oud-zeer. We Staan met de rug tegen de muur; ver werping is onmogelijk, zo zei hij. De heer H. B. Knoop (V.V.D.) be pleitte invoering van een abonnement tarief, vrij watergebruik, waardoor Veel kosten worden bespaard: geen du re watermeters, geen meteropnemers en minder administratie. Het abonne ment zou dan berekend moeten wor den naar bewoond oppervlak, aantal bewoners en tappunten. Oppervlaktetarrief Burgemeester Kolff merkte op, dat de oplossing moest worden gezocht in het raam van het oppervlaktetarief, daar overschakeling op een ander ta rief onmiddellijk al een 60.000 gulden zou kostgn. Het voorstel werd tenslotte aan vaard, evenals het voorstel-Wagten- donk tot invoering van een hardheids clausule. Noodschool De heer D. Romeijn (P.v.d.A.) be treurde de bouw van een noodschool voor de M.T.S. aan de Hobeinstraat, in de omgeving van de geplande Nieuwe Markt: een verdere bebouwing wordt belemmerd. Daar deze nood-M.T.S. mogelijk het voorportaal is voor een definitieve M.T.S., kan men echter be zwaarlijk weigeren. Hetgeen de heer SEROOSKERKE (S.), 6 febr. Tij dens de dezer dagen gehouden raads vergadering heeft de heer Geluk ge ïnformeerd naar de plaats van het monument voor de ramp-slachtoffers, Waarop de voorzitter, wethouder J. Klompe antwoordde, dat met de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeen te nog geen overeenstemming is be reikt. Bovendien is bericht ontvangen, dat het herbeplantingsplan niet is goedgekeurd. Mevr. Romeijn uit Dor drecht is belast met het ontwerpen van een nieuw plan. Zij wil het monu ment naast de ingang van de kerk plaatsen, maar daar zijn B. en W. het niet mee eens. De raad sprak zich uit voor het plaatsen ten zuiden van het kerkgebouw. B. en W. hebben een Verzoek gericht tot de commissie van de Stichting Herstel Zuid-West-Ne derland om een bedrag beschikbaar te stellen voor de stichting van 'n dorps huis. Het ligt in de bedoeling het oude schoolgebouw zodra dit buiten ge bruik komt af te breken en als verenigingsgebouw te herbouwen en dit tevens in te richten als gemeente huis. VLISSINGEN, 6 febr. Aan boord van de Noorse tankboot „Havkong" is zondag op de rede van Vlissingen de 45-jarige Egyptenaar Wardani om het leven gekomen. De man bevond zich alleen in de machinekamer, toen zich daar tot nu toe onopgehelderde oor zaak een ontploffing voordeed. Het slachtoffer raakte zwaar gewond en overleed in de sleepboot, waarin men hem naar de wal vervoerde. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het St. Joseph ziekenhuis te Vlissin gen. De „Havkong" vervoerde een la ding olie bestemd voor de Steenkolen handelsvereniging in Vlissingen, en nam ligplaats in de buitenhaven. Het slachtoffer was gehuwd en afkomstig uit Port-Said. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. i Medewerkers: J. A, van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. O. van 1 Burgeier, Krulningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nleuw- lorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. 1. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, "Missingen. J. Laport, Goes. J. odder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. H. van Rooyen (C.H.) beaamde: de M. T.S. zou misschien voor Vlissingen verloren gaan, indien deze noodschool niet wordt gerealiseerd. Ir. Kriete- meijer (A.R.) stelde demping der Spui- boezem voor. Daar zitten nog te veel haken en ogen aan vast, vertelden B. en W. De grond werd beschikbaar ge steld voor de tijd van ten hoogste tien jaar. Een paskwil Het verzoek van de Dierenbescher ming werd in handen gesteld van B. en W., voor prae-advies. De heer J. Marijs (A.R.) sprak er zijn ontstemming over uit, dat de politie niet streng optreedt tegen de eigenaars van loslopende honden en vrjjwel geen bekeuringen uitdeelt. De verordening wordt zodoende een paskwil, zo zei hij, er aan toevoe gend, dat de politie de honden ten alle tijde kan vangen, desnoods door inschakeling van motor met zijspan of serveillant-auto Bij de rondvraag deelde wethouder M. J. van Popering op vragen van de heer Van Wagtendonk mede, dat ver betering en verbreding van de Prins Hendrikstraat binnenkort wordt aan gepakt. Zeeuwsvlaamse wegen voor zwaar verkeer afgesloten OOSTBURG, 6 febr. Het water schap „Het Vrije van Sluis" in Zeeuws Vlaanderen heeft de eigen wegen met een totale lengte van 570 km vanmor gen afgesloten voor voertuigen van meer dan 1.2 ton. Nu het is gaan dooien wordt voor beschadiging van deze wegen gevreesd. Commissie van Financiën Middelburg b. d. e. f. MIDDELBURG, 6 februari B. en W. van Middelburg geven in een aan de raad betreffende de ruiling van grond in verband met de. eventuele stichting van een helihaven de mening van de Commissie van Financiën weer. Deze Commissie vindt, dat dit voorstel niet in openbare behandeling kan wor den gebracht, alvorens een ruimer in zicht is gegeven in de plannen tot stichting van een voor gezamenlijke rekening te exploiteren helihaven. Bij de beoordeling van het voorstel zijn bij deze Commissie de volgende vragen gerezen: a. Wat is de juiste ligging der terrei nen? Hoe groot zullen, globaal geschat, de kosten van aanleg en inrichting van de haven grondwerk en ge bouwen - zijn? Waarom geschiedt de grondruil met Harpe niet met bijbetaling van de meerwaarde van 7.416, Is Harpe van oordeel, dat de grond in de Mortierpolder niet méér waarde heeft dan de met hem te ruilen grond? Gaat de Grondkamer akkoord met een prijs van 21.630, Waarom wil Vlissingen slechts de len in het verlies van 7.416,op voorwaarde, dat bij het niet door gaan van de plannen de verkregen grond van Harpe aan haar wordt overgedragen? De Commissie adviseert tenslotte, dit voorstel aan te houden, teneinde de onderhandelingspositie voor de gemeente Middelburg niet te scha den. B. en W. heben op genoemde vra gen als volgt geantwoord: Van de voor de helihaven benodigde grond behoort een deei aan de gemeen te Vlissingen, zodat Middelburg moest trachten de rest aan te kopen. Deze aankoop is mislukt. De eigenaar in ons voorstel genoemd wenst alleen een grondruil van zijn gehele daar lig gende grond, zijnde 6.18.00 ha. De oppervlakte, welke voor de heli haven nodig is, is nog niet met juist heid te bepalen. Overigens bestaat een tendens, dat deze oppervlakte groter wordt dan tot heden gebruikelijk. De. juiste ligging van de terreinen is aangegeven op de overgelegde kaarten. GLOBALE SCHATTING. De kosten van aanleg en inrichting van de helihaven zijn moeilijk op te geven. Blijkens een zeer globale schat ting moet gerekend worden in de orde MIDDELBURG, 6 febr. De Ver eniging „Kinderzorg" hoopt op 21 februari het 50-jarig bestaan te her denken. Des morgens om half twaalf zal een herdenkingsdienst worden ge houden in de Koorkerk, waarin zal voorgaan Ds. G. H. van Willenswaard, Herv. predikant te Domburg en voor zitter van „Kinderzorg". Des middags om twee uur wordt in de Schouwburg een bijeenkomst be legd. De directeur, de heer T. J. Kolk, zal dan aan de hand van diverse film stroken 't een en ander vertellen over het Kinderzorgwerk in de afgelopen 50 jaar. Daarna komen de kinderen voor het voetlicht. Van vier tot half zes wordt een receptie gehouden in hotel „De Burg" op de Groenmarkt. van grootte van 170.000,rekening houdende met een definitief gebouw met douaneruimte, enz. Harpe wenste alleen mee te werken aan de grondruil zonder enige bijbetaling of kosten zij nerzijds. Met de Grondkamer is overleg ge pleegd. Vlissingen heeft zich in principe be reid verklaard de door Middelburg te ruilen grond aan te kopen tegen een normale prijs van 0,30 per ca. voor het geval de stichting van de helihaven geen doorgang zou kunnen vinden. MOLEN VEERSEWEG. Omtrent de restauratie van de molen aan de Veerseweg adviseert de Com missie gunstig, doch zij acht de bijdra ge van 1.000,door de eigenaar te gering. Dit houdt verband met het feit, dat de molen na de restauratie weer geheel aan de bestemming als bedrijfs middel zal gaan beantwoorden. De heer C. G. A. de Oude te Brouwers haven slaagde teDen Haag voor het exa men ter verkrijging van het diploma tweede stuurman grote handelsvaart. VLISSINGEN, 6 febr. Te Vlissin gen is zondag overleden de heer A. J. L. Aspeslagh, chef-loods le klasse bij het Belgische loodswezen De heer As peslagh was een bekende figuur in Vlisingse sportkringen en onder meer voorzitter van de sportvereniging van het Belgische loodswezen. Hij werd in Vlissingse sportkringen en onder meer koopvaardij. Tot 1935 voer hij als stuurman, waarna hij overging in Bel gische staatsdienst. Reeds geruime tijd was de heer Aspeslagh ziek, zodat hij zijn werkzaamheden niet meer kon verrichten. Hij is 62 jaar geworden. Rode Kruis in West Zeeuwsch-Vlaanderen GOES, 6 febr. De afdeling west- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis is begonnen met een film- toernee door het gehele district. In 16 dorpen wordt vertoond de aangrijpen de film „Toch keerde zij terug" (Men sen, die men schuwt). Medndeling van burgemeester Sprenger OOSTKAPELLE, 6 febr. Tijdens de dezer dagen gehouden raadsverga dering heeft burgemeester Sprenger medegedeeld, dat de restauratie van de toren f 100.000 meer zal kosten dan aanvankelijk was geraamd. De oor zaak daarvan ligt in bet feit, dat tot nu toe veel meer metselwerk moest worden vernieuwd dan verwacht werd en meer betonconstructie moest wor den aangebracht dan door Monumen tenzorg was toegestaan. Er was beslo ten op alle verdiepingen zware hout constructies ter versterking aan te brengen, waarna de gehele zuidwest zijde van de toren vrijwel over de ge hele hoogte moest worden vernieuwd. De gemeente zal tot rijk en provincie Goed jaar voor de binnenvaart ZIEREKZEE, 6 februari. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Kon. Schippersvereniging „Schuttevaer" hield een algemene vergadering in café Flobil te Zonnemaire, onder voorzitterschap van de heer Jac. de Rijke, die concludeerde dat het afgelopen jaar voor de binnenvaart, vooral wat de visserij betreft, een goed jaar is geweest. Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van het gemeentebestuur van Kerkwerve, waarin advies werd gevraagd over de aan te brengerfver- lichting aan de ingang van de haven Flaauwers. Besloten werd een uniforme verlichting aan te bevelen. Het gemeentebestuur van Zierikzee had bericht gezonden, dat het aanbrengen van een mistsirene op het Westhavenhoofd tin behandeling js. Diverse voorstellen voor de algeme ne vergadering, welke op 25 en 26 april a.s. te Zwijndrecht zal worden gehou den, kwamen in behandeling. Deze be troffen o.m. een aanvrage voor het leg gen van een drietal gasboeien in de Kleine Slenk, het naar drie kanten laten horen van het mistsein te Mar ken, versterking van het mistsein te Kornwerderzand, zo mogelijk voor het schutten te Hansweert het peil van 2.75 m te verhogen tot 3.50 m, terugbren ging van het kunstlicht te Zierikzee in de toestand van vóór 1940, aanbrengen van een grotere bol op het bal van de Kurkenol boven de haven te Zierik zee, zoals vóór 1940, betere verlichting van de Noord, Nieuwe Maas, Holland se IJssel, Dordtse Kil, Amer, Boven- en Beneden Merwede volgens het sy steem zoals op de Lek wordt gevolgd, meerdere openingstijden voor de ver- keersbrug te Muiden enz. Een uitvoerige discussie werd ge voerd over het deltaplan, waarbij werd voorgesteld dit ook als agendapunt voor de komende algemene vergade ring op te nemen. Dit zal worden ver zocht. De aftredende bestuursleden, de he ren W. van den Berg, O. L. van der Klippe en S. Beekman, werden herko zen. Met het oog op de bespreking van het deltaplan op de algemene vergade ring werden als deskundigen op het gebied van de visserij tot afgevaardig den benoemd de heren H. K. Michaëlis, burgemeester van Bruinisse en A. Ver spoor aldaar. HULDIGING. Na het officiële gedeelte volgde de huldiging van de voorzitter en de secretaris, de heren Jac. de Rijke Hzn. en P. J. van der Doe, in verband met hun 25-jarig jubileum als zodanig. Als eerste spreker voerde de heer A. de Koning, voorzitter van de vissersver eniging te Bruinisse, het woord. Na mens de vissersvereniging „Helpt El kander" te Zierikzee sprak de voor zitter, de heer B. W. Schot Jaczn., woorden van gelukwens. Het oudste lid van het bestuur, de heer W. van den Berg te Bruinisse, fe liciteerde eveneens en bood namens de afdeling en de beide vissersverenigin gen een passend geschenk aan in de vorm van een miniatuur stuurrad op een standaardje, waarin een koperen scheepsbel. De voorzitter en de secretaris dank ten voor de aangeboden gelukwensen en het mooie geschenk, waarbij de secretaris nog even terugging in de historie. Vereniging van Oud-leerlingen te Kloetinge KLOETINGE, 6 februari De ver eniging van oud-leerlingen van land en tuinbouwcursussen te Kloetinge hield maandag een vergadering in „De Tol" in samenwerking met de N.F.O. afdeling Goes. De heren A. van Oosten, hoofd van de voorlichtingsdienst, en J. Hertgers, hoofd van de Plantenziektekundige dienst spraken in deze vergadering over de ziektebestrijding in de fruit teelt in 1956. De heer Van Oosten behandelde spe ciaal de bestrijding van de spint, blad luis en bloedluis, terwijl de heer Hert gers de bestrijding van de meeldauw en schurft onder de loep nam. Uitvoerig gingen beide sprekers in op de meest afdoende bestrijding die in dit nieuwe seizoen ter hand zal moe ten worden genomen. Na de pauze werd er een forum ge vormd bestaande uit de heren L. v. d. Linde, voorzitter en A. van Oosten, J. Hertgers, C. Toorenaar en J. Weststra- te. Op dit forum werden vele vragen afgevuurd naar aanleiding van de ziektebestrijding. De vragenstellers werden naar alle tevredenheid van re pliek gediend door de leden van het forum. Toevallige omstandigheid is mogelijk, maar De aangevroren sneeuw knerpt onder de banden van de vracht auto's, die pendelend tussen Middelburg en Oostkapelle het bazalt aanvoeren, dat de Polder Walcheren verwerkt in de voorposten, die de voortdurend aan de duinenrij knagende zee een halt moeten toeroepen. Het knerpen blijft, ook op de duinweg, vlak bij de zee, waar de asphaltfabriek veel stoom afblaast. De thermometer is gedaald, aan zienlijk zelfs, in deze eerste dagen van februari. Twaalf, vijftien graden onder nul. Maar het werk bij Oostkapelle, waar immers vijf strand- hoofden in aanleg zijn, gaat voort. Brullend beklimmen de zwaarbeladen vrachtauto's de duinen, zachtkens laten ze zich er af glijden, het strand op, tot vlak bij de vijandelijke frontlijn, die door de oostenwind aan zienlijk is teruggeslagen. Dit hebben deze stoere werkers op het strand van Oostkapelle voor de waterstand is, juist door deze koude adem, bijzonder laag. Verkleumd vechten zij door. Modern materieel voert het bazalt naar het eind van de hoofden, het water wijkt, sluit zich erboven. Maar korte tijd later tro nen de zware blokken reeds boven de brekers, die er op stuklopen. Als de blokken eenmaal aaneensluiten, dan komen de mannen van de asphaltploeg. Zo worden deze strandhoofden tot standhoofden, hechte materiën, waar in de zee geen gemakkelijke prooi zal vinden. De werkers, in hun laarzen en dik ke kleding staan zich tussen twee ladingen door wat warm te slaan. Zfj kijken even naar de golven, naar het strand. Dat strand, daar is iets bijzonders mee. Het ia en dit is Over mannen in de koude, vechtend, voor Walcheren de bedoeling van deze hoofden gerezen! Voor hen de vretende zee, achter hen de vrucht van hun arbeid. Is hier werkelijk sprake van resul taat? De leek zal deze vraag spoedig posi tief beantwoorden. Het strand van Oostkapelle is inderdaad omhoog ge komen, de staarten van de hoofden gaan er zelfs bijna geheel onder schuil. Dit zal niemand trachten te ontken nen. Ook zij, die de leiding van dit werk op zich hebben genomen, de tech nische ambtenaren, de ingenieur, de heer H. Visser, niet. „Bevredigend" luidt echter het com mentaar, dat ir. Visser ons op deze strandverhoglng gaf. Hoewel het beeld voorlopig uitermate gunstig is, liggen de hoofden er nog niet lang genoeg om direct te gaan juichen. Het kan een een toevallige omstandigheid zijn. Maar ir. Visser voegde hieraan onmid dellijk toe, dat het een feit is, dat sinds de aanleg van de hoofden zand is gewonnen. Het juiste resultaat Is dus nog met bekend. Maar de aanwijzingen zijn hoopgevend. Deze eerste vijf strandhoofden zon der palen, die op Walcheren werden aangelegd zijn thans bijna geheel ge reed. Nog enkele maanden en het is zover. Het plan is, dat er tussen Westkapel- le en even voorbij het strand van Oost kapelle totaal 45 zullen komen. Deze eerste vijf zijn aangelegd voor het noordelijkste deel van de noordwest kust. En als het strand daar zal blijven toenemen, dan kan men verder gaan. Dan kunnen de hoofden hoger worden aangelegd. En ondertussen vechten de mannen door. De ergste kou is wellicht voorbij, maar hoe het morgen zal zijnDe mensen aan het roer van de Polder Walcheren hebben hiervoor veel waar dering. „Men kan er zijn petje voor af nemen", zo vertolkte ir. Visser deze ge voelens, „zij hebben werkelijk hun mannetje gestaan!" een verzoek richten voor deze meer dere kosten subsidie te verstrekken. Bij de bespreking over het bou wen van een kleedlokaal op het sportveld toonde de heer Don (arb.) een lijst met namen van personen die gratis in hun vrije tijd dit willen bouwen. De heren A. W. Louws en F. C. de Roo stonden hier met waar dering voor dit aanbod, sceptisch te genover. De raad besloot opdracht te geven aan een ingezetene tot het maken van bestek en tekening, waarna een bespreking met genoem de vrijwilligers zal plaats hebben. De raad aanvaardde een bedrag van f 500, gelegateerd door wijlen de heef W. Schout onder last van onderhoud der graven van erflater en dienst echtgenote. Inzake de aanvraag onl subsidie van de plaatselijke gymna stiekvereniging waren b. en w. van mening, voorlopig geen subsidie td verlenen. De heren A. Don en J. Gel dof wensten een kleine subsidie te ge ven, maar de raad besloot tot afwij zing van dit verzoek. Een verzoek van de heer A. M. van der Giezen te Mid delburg om beschikbaarstelling van bouwvolume werd aangehouden. De raad besloot voorts in overleg met de diaconieën, een kolentoeslag te verle nen van f 25,per stookseizoen. Een schrijven van de commissie inzake het vuilverwijderingsvraagstuk werd in handen gesteld van b. en w. Onder de ingekomen stukken be vond zich een beschikking waarin de bouw van twee woningwetwoningen word goedgekeurd. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. De heer De Roo drong aan op spoed bij het plaatsen van een wachthuisje voor buspassagiers bij de halte Schoon oord. Na besloten zitting besloot de raad tot aankoop van de panden Wa terstraat 12, 14 en 18. VLISSINGEN, 6 febr. Voor de onder auspiciën der Nationale Vereni ging van Leraren in Stenografie „Groote" gehouden examens typen en stenografie slaagden de volgende da mes en heren: Machineschrijven Nederlands, 120 aanslagen per minuut: de dames M. Bliek, C. J. Burghout, H. J. Davidse, M. J. Flipse, P. van Luijk, J. M. van Ouwerkerk, A. G. Tellegen, J. B. Ven> schuure, E. de Visser, J. S. Willeboord- se, allen te Middelburg; A. W. Frenksk M. S. Goedbloed, N. W. J. Hofman, O, M. van Keulen, M. de Ridder, G. A, Schout, L. W. Vader, S. Y. T. J. War. ren, J. T. Zeilstra, allen te VLissmgenj N. Blaasse (met lof), Arnemulden; J, E. Maas, Breskens; M. Sinay, Koude» kerke; J. A. Moens, A. Moens, Nieuw en St. Joosland; J. de Smit, P. C. Keu- lemans, Souburg; F. B. v. d. Hoven, Oostkapelle; J. A. Wildeboer, St. Lau rens; E. du Fossé, C. van Hal, M. W. Roth, Sluis; E. M. Caljouw, G. v. d. Velde, Veere; A. Cappon (met lof), Zuidzande; M. Toet, Middelburg en dè heren J. Griep, M. C. Hollestelle, J, Weststrate, W. Weststrate, Middelburg! J. C. Huffenreuter, Vlissingen; P, Jongmans, Breskens en E. Marteijn tè Oostburg. Machineschrijven Engels, 120 aan slagen per minuut: de dames C. P. Pol derman, Middelburg; A. Cappon, Zuid zande. Machineschrijven Frans, 120 aansla gen per minuut: mej. C. E. de Visser, Middelburg. Kantoorstenografie Nederlands, 130 lettergrepen per minuut: de dames W. A. van Beuzekom, M. J. A. Th. Bo- gaert, J. M. Bos, J. J. Franse, C. J. A. H. Sopaheluwakan, T. A. Swart, allert te Middelburg; H. M. Kögeler, Vlissin gen; A. S. W. de Kam, Domburg; J. Scherpenisse, Koudekerke (met lof); M. A. Pouwer, C. M. Wisse, St. Lau rens; J. Gabriëlse, Westkapelle, alsme de de heer C. Steketee te Middelburg. Kantoorstenografie Engels, 100 let tergrepen per minuut: de dames H. M. Kögeler, C. J. Somers, C. E. Vierhout, Vlissingen. Kantoorstenografie Duits, 100 letter grepen per minuut: de dames B. li Obbink, Middelburg; J. J. Haas, Vlis singen. Dictaat Nederlands, 130 lettergrepen per minuut: mej. J. Cornelisse, Mid delburg. Stenotypiste Nederlands: mej. A. M. J. Cappon, Middelburg. Stenotypiste Nederlands: mej. A. M. J. Cappon, Middelburg. Stenotypiste Engels: mej. J. Corna- lisse, Middelburg (met lof voor typen]. Particulier secretaresse: A. de Nooa, Veere; Th. H. A. M. Smals, Vlissingert. Ingezonden Mededeling (Adv.) INSTITUUT „SINKE", Wagenaarstraat 20, Middelburg, Tel. 2238 en 3667. Laat ook U zich door ons'opleiden voor Typen, Steno, Steno-typiste, ook in de vreemde talen, Privé-secretaresse. 15 febr. begint een nieuwe cursus. I. SINK& Chr. Beroepsgoederenvervoer» ders bijeen GOES, 4 febr. Vanmiddag ver gaderde onder leiding van de heer J. M. Blomaard uit Goes de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Prot. Chr. Beroepsgoederenvervoerders. In zijn openingswoord merkte hij op, dat da bond er is om geschillen op te los sen. „Wij moeten daarvan zoveel mo gelijk gebruik maken", zo zei de heer Blomaard. In het bestuur werden her kozen de heren W. Blomaard en W. van der Endt en in de vacature van de heer Bosman werd gekozen de heer W. de Moor te Wissekerke. De aan wezigen hebben verder van gedach ten gewisseld over de loonregeling.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2