8 zijn onmisbaar - óvede# straks ook voor de huisvrouw? OUDER JONGE OGEN VOOR U KOOPT I Phia van den Berg wordt daar uit Axel onderwijzeres met melk meer mans KEUKEN Zakkenmag er nief bij zijn I EEN SCHATTIG OVERGOOIERT JE In Seroei op Nieuw-Guinea siaai een schooltje... Een taak, die wel anders ligt dan in het moederland! EEN TAAK WACHT... LIKDOORNS WONDEROLIE HAMEAGELEI Het is maar goed, dat wij in ons Weekend niet de gewoonte heb ben, om, net als in de radioboden, steeds de foto's van de mede werkenden naast hun artikelen te plaatsen, want als wij het deden, deden we het goed en kwam er elke week de nieuwste opname van elk der medewerkers en medewerksters in. In dat geval zoudt u be slist zeggen, dat ïk er steeds zorgelijker ging uitzien. En nu kan ik het niet langer voor mezelf houden, maar moeten de lezeressen de len in de zorg. Misschien helpt dat, want het spreekwoord, zegt im mers: „Gedeelde smart is halve smart." Wat er aan scheelt? Wel, al is het nog vroeg in het jaar: u hebt toch ook ftl bij uw kinderen, kleinkinderen, buurkinderen, neven of nichten, de klank: „Examen" opgevangen. Het begin is er. Iedere vrouw en moeder weet er wel zo'n beetje van mee te praten. Mensen: wat een zenuwen en Spanningen! En werkelijk, het begin is nu al goed merkbaar. Toch is dat alles nog kinderspel van wat ons be dreigt. Ja wat ons bedreigt. En daar van moet u beslist op de hoogte zijn. Geregeld lees ik in Elseviers Week blad, in de rubriek: „Paperassenwin- kel" of onder een dergelijke titel, van mensen, die examen moeten doen en zijn gezakt. Gezakt Onlangs ging het over een geval van een man, die al jaren en jaren keurig melk rondbracht bij zijn klanten. De man had een net zaakje opge bouwd, waarin hij voor zijn huishouden best de kost verdiende. Edoch, hij moest examen doen, wilde hij zijn bedrijfje kunnen voortzetten. De man zakte.. Een domoor natuurlijkHoor eens, de man moest van alles en nog wat weten en ook van het vak, ach laat ik het scheikunde of natuurkunde noemen, wat kan het ons schelen, maar het ging om namen, woorden, die ik heus niet kon uitspreken, laat staan uit elkaar houden, maar die woordjes hadden de lengte van een fikse krantenregel. Zaak dicht Ik herhaal nog eens, de man zakte Toen moest de zaak gesloten wor den en de wagen, waarmee hij zo trouw zijn klanten bediende, ging aan de ketting. De man heeft toen de bel geluid bij ministers en nog meer hoge heren. Of het resultaat had, weet ik niet. Nu pas weer een verhaal van een man, die meer dan vijf en twintig jaar vracht vervoerde. Eerst per schip, la ter per auto. Die stakker moest toen ook nog door middel van een examen aan de tand gevoeld worden en een machtige hoop weten wat kilome ters ver van een vrachtbedrijf af ligt. De krant zegt: als die man zakt, dan mag hij niets meer vervoeren en kan hij netjes zijn hand gaan op houden bij sociale zaken. Martelen Kijk: als men nu de nieuwelingen, die aan de slag willen, eens danig aan de tand voelt om te weten of het geen krukken zullen worden in het vak, nu ja, daar zou iets voor te zeggen zijn, alhoewel, de krukken toch wel wor den „vermoord" door de concurren ten! Daar is niet eens een examen voor nodig. Maar goed, knappe koppen zien er een voordeel in, als je voor alles examen moet doen, wil je je kostje gaan verdienen. Natuurlijk kan je als gewone huismus daar niet bij. Maar dat ze nu die stakkers, die ai tientallen jaren met ere in hun vak een knap stuk brood hebben verdiend, nog een vuurproef laten doorstaan, vind ik gewoonweg martelen. Je zou zeg gen: hoe zon in andere landen het le ven kunnen doorgaan, zomaar zonder dat je melkboer, je bakker, je schoen maker, je slager, enz. een wetenschap pelijk examen heeft afgelegd? Ook de huisvrouw? Maar en daar komt de angst nu vrees ik, dat wij ook nog de kans lopen, dat ze zeggen: elke huisvrouw eerst examen doen, anders mag ze het „bedrijf niet voortzetten". Ach ja, dat men dat prille goed, dat denkt, dat het huishouden met een handomdraai kan leren, eens onder het mes neemt, nu jaMaar ze pakken een melk boer, die zoveel jaren dienst deed in zijn vak, ook nog bij de keel en an ders: zaak op slot. Stel je voor dat wij, „dienstdoen de huisvrouwen" ook nog eens op (Vervolg van andere Weekendpagina) barst hij los: „Me moeder is ziek, en ze maeke d'r allemael zonde van en ze is geeniens ziek, want ze eet alles op van d'r bord, maar zo'n ventje as mien stiere ze naer schoolHaastig grijpt hij weer naar zijn broekzak en sjort aan zijn geweldige zakdoek. Ik krijg een compleet toeterconcert. AANSTEKELIJK Het werkt aanstekelijk, want ook ik grabbel jachtig in mijn tasje naar een doekje van iets kleiner formaat. Daar zitten we dan, twee snuffende stakkers. Bertje ontlast zijn gemoed nog met het bericht, dat hij zo mot snotteren Wees maar niet kwaad op me, zo zei hij het. Met een hart vol meelij stelde ik hem voor, dat hij vandaag op de voorste bank mag zitten, want Hein van Doorn kan best een dagje achteraan zijn plaatsje hebben. Dan zit Bert fijn dicht bij de kachel. Mijn voorstel wordt in dank aanvaard. Bert neemt direct plaats in Heins bankje en schijnt meer vrede nu te hebben met het hele mensdom. Onder de leesles ligt Bert met het hoofd op de armen, hij snurkt als een oude kerel. Zo zie je maar, dat het leven van een zevenjarige ook niet alles is. de korrel genomen worden. En dan moet men rekenen, dat men het goed doet ook. Dat is zo onze ge woonte in Nederland. Wilt u antwoorden? Ze vragen dan beslist uit welk tijd perk men de beste steenkool kan ver wachten. Wat is het verschil tussen steenkool en antraciet? Zeg verder eens de scheikundige formule van het synthetische wasmiddel, dat u bij voorkeur gebruikt. Hoe bereidt men vermicelli? Dat wil niet zeggen, dat u moet antwoorden hoe u het klaar maakt, maar wat er op de fabriek mee gebeurt alvorens u keurig ingepakt dat artikel bij uw kruidenier haalt. U zult natuurlijk ook precies moeten weten hoe een winst- en verliesrekening er uitziet, want dat heeft met geld te maken en de dniten van het hele land gaan goeddeels door onze handen, zeg gen de mensen die het weten kunnen. •a#® O#® <as© <&*e> Si SS Economie, scheikunde, f geschiedenis, overal moei V u ieis van weten ik Hè <S^<^<a#ö>/sK«ss5> <&sê>Hè<fe5E> <a#S>^d> Dan zal vast een eis zijn, dat we weten wat alle gewone voedingsmid delen aan vitaminen, zouten, koolhy draten, vetten, ijzer en nog meer be vatten. O dat is alles nog maar een kleinigheid, ik voel het al aankomen. Maar als wij dan zakken en dat doe ik vast wat dan....? Hoort u op hoe sombere toon ik dat vraag? Kostgangers Wel, dan moeten wij ons „bedrijf" natuurlijk ook in de steek laten. Dan worden de gezinsleden ergens kost gangers. Of zouden er tegen die tijd kazernen worden gebouwd om onder dak te verlenen aan al die gezinnen, waarvan de moeder zo'n prul is? Na tuurlijk ben je dat, als je zakt, ai heb je al jaren het zaakje thuis netjes voor elkaar gehouden. De gezakten moeten natuurlijk ergens in een modelgezin, waarvan de moeder slaagde, in de leer gaan voor een tijd. Bar en bar zal dat zijn. Je kunt dan alleen maar denken aan later, als je zo wijs geworden bent, dat je alles weet en je slaagt. Dan wordt het pas goed thuis. Ideaal. Alleen maar, ik ben er ze- Ingezonden Mededeling (Adv.) NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Pubrcoiie Noderlond» Zv'vclbure 48. ker van, dat ik al die tijd erover zou tobben of het hoofd des gezins nou net zijn vlees zo gebraden zou krijgen als hij dat het liefst heeft en of het dek wel goed zou worden dichtgestopt en ofo nog over duizend dingen meer. Blokken Intussen zit heel Nederland binnen kort te blokken. Het is in ieder geval gezellig, dat we het met elkaar zul len doen. Maar als het examenspook zijn dreigende vinger naar ons huis vrouwenkorps gaat uitsteken, lachen we niet meer. Is het een wonder, dat met al dat gepieker ik er met de dag zorgelijker ga uitzien? Het beste is geen kranten meer lezen. Maar jawat moet er dan van ons goeie trouwe Zeenwsch Dagblad terecht komen? Dan vragen Mijn beste nichtjes en neven, Nu moet ik het echt kort maken, anders neem ik te veel ruimte in be slag. Daarom vertel ik enkel dat Oleander te Grijpskerke deze keer op de prijs mag rekenen. En dan stop ik mijn praatje meteen. Dag allemaal. Jullie tante Truus. Kolibrie te Grijpskerke. Alles is in orde hoor en ik heb nu ook alles over de rest van het feest gdlezen. Geluk kig dat je nu van al de narigheid van die kiezen af bent. Ja, het is heel wat waard, dat er nu haast overal in ons land goede tandartsen zijn, die je van zoveel last afhelpen en toch.ga je nooit eens zingend naar zo'n man toe. Opa vond het zeker wel gezellig dat je eens kwam kijken. Je hebt het mooie weer dan goed benut. Van het dikke pak sneeuw, vorige-week, ook weer zo'n plezier gehad? Dank voor je nieuwe raadsels. Sneeuwklokje te Aagtekerke. Ik gebruik ook altijd ta felmatjes hoor, anders krijg je zulke lelijke kringen op het tafelblad van de warme schalen. Ik moet eigenlijk, net als jij eens nieuwe gaan maken, want de mijne zijn heus niet mooi meer. Dan zijn we misschien volgende week allebei aan hetzelfde werkje be zig. Handwerk je graag? Je hebt me, geloof ik, nog niet verteld in welke klas je zit. Hoe lang zal het nog duren voor de echte sneeuwklokjes hun kop jes boven de grond durven steken? Vlindertje te Biezelinge. Je hebt gelijk hoor, het gaat er helemaal niet om, ICfCBMll BUUlLli «/«UI U" A of de redactie er die alarme- hoever j® we|> ben, maar je het fijn gehad hebt. Ik ben geen stap buiten Goes geweest in het laatst van december, maar ik heb het toch ook echt fijn gehad. Leuk dat je toch rende berichten uithoudt. Je wil als huisvrouw ooh wel eens rust hebben.... MAJA. n de winter kan boodschappen doen een harde plicht zijn. Er zijn enkele produkten die we dagelijks moeten kopen, melk en brood o.a. Maar daarnaast zijn er verschillende, waarvoor wij vooral in het koude jaargetijde voor meer da gen tegelijk kunnen inslaan. Het verdient dan wel aanbeveling van te voren menu's op te stellen en gewa pend met een boodschappenlijst op stap te gaan. U voorkomt daardoor de onaangename ontdekking dat be paalde artikelen in Uw keukenkast ontbreken en andere er in te grote hoeveelheden in voorkomen. Dat het leitje of de blocnote in de keuken hier een grote steun kunnen zijn, hebt U waarschijnlijk zelf wel ondervon den. Hebt U een hekel aan het lange wachten bij de kruidenier, breek dan als 't even kan met de gewoonte om hem op vrijdag of zaterdag te bezoe ken. In 't begin van de week zult U waarschijnlijk heel wat rustiger kun nen winkelen. Ga niet te laat op de dag op stap met Uw boodschappentas. Wanneer U nog maar weinig tijd hebt vóór U gaat koken, zult U zich licht laten ver leiden tot het kopen van duurdere ar tikelen. U besluit misschien tot vla of pap in flessen, omdat dat tijdsbespa ring geeft en U bent bij de slager ver plicht Uw keus tot duurdere, malse vleessoorten te bepalen, omdat U de UIT DE goedkopere lappen en braadstukken niet meer op tijd klaar krijgt. Wie voordelig wil inkopen kan losse melk nemen voor 't klaar maken van pap, pudding en dranken die gekookt worden. De voedings waarde van los-verkochte melk doet niet onder voor die van flessenmelk; geeft voor dagelijks gebruik de voor keur aan het gewone regerings-, bruin- of volkorenbrood. Het is ge zonder dan het meer luxe witbrood en spaart in een maand en in een te van pak of fles. jaar nog heel wat uit; kiest groente- en vissoorten die vol op aan de markt zijn en laag in prijs. Niet voor alle gerechten zal een eerste kwaliteit groente en fruit noodzakelijk zijn; bedenkt, dat ook bij koffie, thee, ca cao en margarine de duurste soorten niet altijd door iedereen het meest gewaardeerd worden. Probeer wat soorten vóór U Uw keus bepaalt; maakt voor soep en pap gebruik van gebroken rijst, die vaak aanzienlijk goedkoper is dan hele korrels en er in voedingswaarde niet voor onder doet; bedenkt, dat pap van havermout, griesmeel of grutten gewoonlijk een goedkoper toetje is dan custard- vla of -pudding. Blijf steeds de prijzen, die de verschil lende winkeliers voor eenzelfde artikel vragen, vergelijken. Vergeet bij verpakte artikelen niet op het etiket te kijken. De gewichts- hoeveelheid of inhoudsmaat, die daar op vermeld staat, geeft een betere ba sis voor prijsvergelijking dan de groot een vriendin hebt, die mee gaat doen. Wat een rust altijd hé, als je een goed rapport hebt. Dat herinner ik me nog heel goed uit mijn eigen rapportentijd. En nu zeker weer flink aan de slag voor het volgende rapport, want dat wil je natuurlijk ook weer goed heb ben. Witte anjer te Kapelle. Natuur lijk willen we je graag in onze kring opnemen. Wij houden nu eenmaal van een groot gezelschap. Je hebt dan maar een mooie bloem tot schuilnaam. Houd je ook zoveel van bloemen. Ik wel hoor. Het gebeurt ook bij anderen Een schattig overgooiertje voor meisjes van 79—11 jaar is patroon no. 209. Het lijfje heeft een long-torso idee en wordt met brede naden aan de leuke plooirok gestikt. De midden- baan loopt door en wordt gegarneerd met aardige fantasieknopen. Hier is de stof effen gedacht, maar een klein ruitje is .ook erg leuk. Wilt U ook dit bijpassende bloesj voor uw dochter maken, dan kunt u dit apart bestellen als no. 209a, Benodigde stof voor de over- gooier 1.60 m. a 1.30 cm breed voor 11 jaar; en 1.70 m. a 90 cm breed voor bloese. Wijze van bestellen Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van 't Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes, Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (209) van het gewenste mo del. Plak nooit meer dan f 1.aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waar deloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patro nen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen in voorraad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. AXEL-SEROEI (Nieuw-Guinea), febr. Nee, lezer, dit is geen agendapunt van de Geneefse conferentie en dit artikel wordt ook geen politieke beschouwing "over de kwestie Nieuw-Guinea. De bedoeling is alleen u te wijzen op de band, het kleine en tere bandje, dat straks zal bestaan tussen dit verre overzeese gebiedsdeel en Axel. En dan meer in het bijzonder de protestantse bevolking van deze gemeente, die belangstelling heeft voor het zendingswerk. Maar ik hoop toch ook de rooms-katholieken en hen, die „nergens aan doen", te bereiken en enigszins te doen meeleven met het uiterst belangrijke werk, dat thans wordt verricht in het jarenlang vergeten gebied. Het werk, dat door de zending op krachten, maar dat is niet te verge- Nieuw-Guinea geschiedt, beperkt zich niet alleen tot het verbreiden van het christendom, maar o.a. het gehele on derwijs en de civilisatie is in haar handen gelegd. Hoewel dan het onder wijzend personeel en de scholenbouw door de Nederlandse staat wordt be kostigd, wordt de organisatie aan zen ding en missie overgelaten. En het gelukkige is, dat beiden elkaar niet „beconcurreren". Aan elk is een ruim gebied toegewezen: zuid Nieuw-Guinea aan de missie, het noordelijk gedeelte aan de zending. Niet te vergelijken U weet, dat er in het eigen land een groot tekort is aan on derwijs- lijken met de situatie op Nieuw- Guinea, waar dit tekort catastrofale afmetingen heeft aangenomen. En nog steeds zit er maar weinig .schol?' in. Erg aantrekkelijk kan men het in ma teriële zin dan ook niet noemen. In Seroei b.v. zit momenteel één onderwijzer voor 130 papoeakinderen en 10 Nederlandertjes. Zijn school is de kerk, de voertaal is maleis, dat èn voor de onderwijzer èn voor de kin deren een vreemde taal is. Om de andere kampong wordt n.L een andere taal (geen dialect!) gesproken. Dan heerst er een temperatuur, waarbij hier de kinderen naar huig gestuurd zouden worden. Maar het werk is nodig, bitter nodig. De papoea's smeken erom. Hun voor geslachten leden en zelf lijden zjj nog onnoemelijk onder de inheemse ziekten, vooral malaria en framboesia. De ge middelde leeftjjd was tot voor kort slechts 30 jaar. Er zijn weinig moeder? met meer dan drie kinderen, omdat Velen het leven lieten bij de geboorte van haar kind. Percentsgewijze is ook het aan tal kinderen, dat volwassen wordt, zeer gering. En dan wordt nog wel eens beweerd, dat zending en missie de eigen cultuur van die mensen, „waar in ze immers toch gelukkig zijn", te- gronde richt en dus een zeer laakbaar bedrijf is! En dan zwijgen we nog van de ontzettende angsten voor de demonen en de mensenoffers, die htm primitieve godsdienst meebracht. Weet u, dat vele nu nog levende inlanders dapper hebben meegedaan aan het „koppensnellen"? De kentering is er! Maar de kentering is er. Tal van dappere mannen en vrouwen heb ben hun leven ervoor geofferd. De papoea heeft tenslotte enig vertrou wen gekregen in de mensen uit het westen. Een groot aantal grafkrui- ;endingsge- 4er bescha- jen, soms van gehele zinnen, tekent de weg ving ih Nieuw-Guinea. In vergelijking daarmee komen wij in een vrij geordende samenleving, Op 9 februari hoopt Phia van den Berg uit Axel met het vlieg tuig naar Nieuw-Guinea te ver trekken, samen met tien andere onderwijskrachten. Phia zal mor genavond in een speciale dienst in de Hervormde kerk in haar woonplaats, welke om 7 uur be gint en uitgaat van de Hervorm de en Gereformeerde Kerk al daar, officieel als afgevaardigde naar Nieuw-Guinea worden aan gewezen. Het doet ons veel ge noegen, dat zij bereid is zo af en toe in ons blad iets te schrijven over haar werk en over hetgeen zij daar zal meemaken. Reeds nu geeft zij ons een vlotte impres sie van haar verwachtingen, van haar idealen, van het werk, dat daar wacht. En voor het verdere: Gods zegen, Phia, in de tijd, die komt. De band van het gebed omspant de gehele wereld! ook al zal onze woning niet zo solide zijn als de huizen hier en misschien wel eens omwaaien (zoals kortgeleden met het schooltje van Seroei gebeur de), ook al zijn er geen geplaveide wegen en straten en ook al zullen we ons potje moeten koken op een primus of een houtvuurtje en ook al is er :een gas, waterleiding of elektriciteit. Ir is geen vijandschap meer, integen deel, een hunkering om geholpen te worden. En vaak helpen de inlanders zelf mee. Uitzwermen Straks, op 9 februari, zullen we met qns elven als onderwijskrachten van Schiphol vertrekken en uitzwermen over een klein gedeelte van het uit gestrekte Nieuw-Guinea. Onze taak zal geheel anders liggen dan hier. Vooral het aankweken van hygiëne zal een belangrijke plaats innemen. wel eens hoor, dat ze niet alle raad sels weten op te lossen. Dan maken ze het wel goed met een extra lang® brief, want ze weten, dat ik daarvan nooit genoeg krijg. In welke klas zit jij? Boerinnetje te Domburg. Geen wonder, dat je dat leuk vindt, als di® kleine broer rondstapt in een pyama, die jij voor hem gemaakt hebt. Wat zal dat een grappige gewaarwording zijn, als je jezelf op de film ziet, dia van je school gemaakt is. Jij was dus aan het koken. Zouden over een poos je jullie ouders die film ook eens mo gen zien? Wat zullen ze daar dan graag naar gaan kijken. Wat kookte jij toert de film gemaakt werd? Ik verlang, net als jij, naar de tijd, dat ik in de tuin kan gaan kijken of er al dapper® bloempjes zijn, die hun tere sprietjes naar boven in de koude lucht durven steken. Die verjaardag van mij duurt nog bijna een heel ;aar voor die aan de beurt is. Dan zon je het toch weet vergeten zijn. Schrijf je me alles over het jaarfeest? Oleander te Grijpskerke. Dank voor de „sneeuw" uit Grijpsker ke. Die kwam gelijk met een pak ech te sneeuw. Toen kon ik vergelijken. Het is een heel mooie tekening gewor den. Daar .hen ik blij mee. Ik liet j® werk eens aan een ander zien en dia was er ook vol lof over. Is dat niet aardig? Je tekening bewaar ik, zo duurt de sneeuw uit Grijpskerke lan ger dan het dikke pak, dat er lag toen je brief kwam. Gelukkig was die laag gauw verdwenen, want voor veel men sen betekent dit een grote last, al vind ik al die sneeuw prachtig om te zien. De oplossingen zijn: I. Luctor et emergo. Toeter-Cor-gul- Eem. II. Hobbelpaard. III. Beter een half ei, dan een leg® dop. Nieuwe raadsels: I. Ingezonden door Kolibrie t® Grijpskerke. Welke bergen kan men niet beklim men. U. Ook van Kolibrie. Je hebt het zeker wei warm, daar bü de kachel. Moeder, de was is droog. Heb je het goed gehoord? III. Haal uit elke zin één woord, zo dat de acht woorden samen 'n spreek woord vormen: Het is nergens zoals thuis. Gelukkig hield het gauw op met sneeuwen. Dat oude klokje op de schoorsteen is nog van grootvader geweest. Je moet zorgen op tijd thuis te zijn. Als meester op het raam tikt, moeten we direct binnen komen. Hij tikt wel zo hard, dat we het alle maal horen. Waarom liep het kind zo hard weg? Ik wist in die vreemde stad nergens de weg. De oplossingen kunnen met vermel ding van voornaam, naam (schuilnaam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 11 februari worden gezonden aan tante Truus, Redactie Zeeuwsen Weekend, Goes. Mededeling fAdv.) Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg ii» S0 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. (56) Drie en "halve maand hebben we aan de zendingshogeschool een stoomcur sus gevolgd om ons enigszins voor t® bereiden op de uitzonderlijke taak, die ons wacht. De beste docenten ston den gereed om ons in de kortste tijd een maximum aan kennis bij te bren gen. We werden naar de Leidse uni versiteit gestuurd voor een collega et'nnosociologie, maar ook naar een timmermanswerkplaats, waar w® moesten leren wervels te maken en planken aan elkaar te zetten. Maar ondanks het feit, dat onze da gen dikwijls tot 's avonds toe gevuld waren met lessen, bleef er een laaiend enthousiasme en waren we blij spoedig het heerljjKfe werk ginds overzee tè kunnen beginnen. Gods genade is nodig Niet dat we ons daartoe gereed en in staat voelen, want wij beseffen terdege, dat we bij dit werk Gods bij zondere genade nodig hebben. Daar om wordt ook ieder van ons persoon lijk, de meesten morgen, door de kerk in zijn of haar woonplaats afgevaar digd, opdat ieder christen, van welke richting ook, bij het zendingswerk daadwerkelijk betrokken worde. Wan neer de zendingsarbeiders, hetzij dok toren, verpleegsters, predikanten of onderwijzers, zich gedragen weten door de voorbede van de christenen in het moederland, dan zal het werk hun minder zwaar vallen. En al komen eï dan moeilijke tijden, tijden van teleur stelling of tegenslag, dan weten z® toch, dat er die band bestaat, waar door ze zich allen gebonden weten. En dan niet in de eerste plaats dat zwakke, persoonlijke bandje, maar vooral die sterke band van het gebed, die we zo hard nodig lebben, de band tussen christened het moederland en de kleine, onge groep van christenen in het verre Nieuw-Guinea. PHIA VAN DEN BERG. Ingezonden Mededeling (Adv) maakt ruwe handen In één nacht gaaf an zacht

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 8