GOIDO BIT BB SLUIS" Kweken van nieuwe aardappelrassen in Goes gepropageerd werd Zeeuws kampioen In het Waterschap St. Annaland staan grote dingen te gebeuren ERWTENSOEP Zaterdag en maandagavond ijsfeest in Goes Lage (gas) drukgebied in onze provincie HET BEDRIJFSLEVEN IN ZEEUWSCH VLAANDEREN Centrale hengsten-premiekeuring te Goes „Ik dacht het al" zij Commissaris der Koningin tot eigenaar D. A. Timmerman Weer school voetbal in de Paasvacantie Alleen HONIG maakt Hardrij-wedstrijden voor kinderen en gecostumeerd voor ouderen Aanrijding bij de Thoolse brug voor Kantonrechter E<M»M. te Serooskerke krijgt f 400 subsidie Ambtenaar O.M. uitte duidelijke taal Honden en Lippen ruw?pn^at. Zeeuwsche Confectiefabrieken Gang van zaken niet onbevredigend Wie een „kwekersoog" heeft kan rijk worden Voor vereniging van oud-leerlingen der Rijkslanclbouwwinterschool Vrijdag 3 februari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 19 'ekruar* Fier draafde vanmiddag de zwartschimmel „Gufdo uit de Kluisde trotse hengst van de bekende Kattendükse paardenfokker D. A. Tim merman over de Goese markt. Zijn machtige hoeven deden het zand omhoog vlie gen op de jas van de adjudant van politie, die, terwijl hij de mensen op een af- itand hield, het er zorgvuldig afklopte en met een goedkeurend oog keek naar deze in de mode-kleur antracietgrys getinte kolos. Even voordien had de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr. A. F. C. de Casembroot, de eige- tiaar van Guido gefeliciteerd met het kampioenschap op deze Centrale Hengsten Premiekeuring van de afd. Zeeland van de Kon. Ver. het Ned. Trekpaard en hem de fraaie plaquette van het Stamboek overhandigd. „Ik ben maar een leek", zei fceelands hoogste gezagdrager, terwijl hy de heer Timmerman de hand schudde, „maar ik dacht vanochtend al toen ik hier arriveerde „dat kan hem wel eens Worden".... Waaruit opnieuw blijkt dat de Zeeuwse commissaris een beste kyk Op paarden heeft. Want, dat moet gezegd, er is behoorlijk gewikt en gewogen door de jury, de he pen D. J. den Hartog Jager uit Herveld on C. van Hoeve uit Groede. Vijf stoere paarden verschenen uiteindelijk voor de kampioenskeuring, nl. de bruinschimmel „Unicum van Monnikenhöf", ook van Timmerman; „Successeur" de bruin- schimmel van Stallen de Dobbelaere; Guido uit de Kluis; Nico van Hooster- hof van Willem de Buck uit Meliskerke On Senateur d'Amice van de Coöp. Heng- Stenvereniging „Eiland Tholen". Van de ze vijf bleven tenslotte de laatste drie Over.' en van de drie weer onze antra- Oiet-grijze kampioen. Een machtig dier dat zijn eigenaar naast de plaquette ook nog de beker van de veemarktcommissie, overhandigd door de heer Iz. Groenewege, bezorgde. KOP EN SCHOUDER BU de driejarige hengsten grote maat was er een, die met kop en schouders ho ven zijn mededingers uitstak. Dat was „Costaud van de Heihof", een bruin- schimmel van Mare d'Hoore te Slnis, A. 3. E. Temmerman te Hoofdplaat, R. J. de Miiliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Vel de te Kamperland. Het paard verdiende met recht de beker van „Tivoli". Voor de rest was het koud maar ge zellig op de markt en werden de volgen de uitslagen genoteerd: 3 Jarige kl. maat: 1. Constant, eig. M. d'Hoore te Sluis, R. de Miiliano te Oost- burg en J. C. J. v. d. Velde te Kamper land; 2. Costaud van Nieuwe Linde, eig, j. Maljaars, Oostkapelle; 3a. Elegant van Hoogland, eig. Al Serrarens te Osse- nlsse. 3 jarige middenmaat: 1. Victor van Carishof, eig. D. A. Timmerman, Katten- dijke; 2. Jan van Passluis, eig. Jac. de Putter Pzn te Axel; 3e Nico van Moustic, eig. C. N. den Hamer, Schoondijke en A. M. d'Hondt, St. Kruis; 3b Costaud van Érkenshof, eig. M d'Hoore te Sluis en anderen. 3 jarige gr. maat: la Costaud van de Heihof (reeds genoemd); lb David, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke; 2a Hon- Ved van Bommanshof, eig. Jos de Waal, gulst; 2b Joubert van Zeedijk, eig. Abr. aak, Zaamslag; 3a Luc van St. Kruis, eig. Pr. Ed. de Backere, St. Kruis e.a.; 3b Nico II van Melo, eig. E. Verstraaten te Graauw. 4 jarige gr. maat: 1. Unicum van Mon nikenhof. eig. D. A. Timmerman, Kat tendijke; idem, Successeur, eig. Stallen De Dobbelaere; 2a Xeres d'Amice, eig. J. A. Temmerman, Hoofdplaat; 2b So lon, eig. Adr. Catseman te Biervliet; 3a Moustic van Potjes, eig. Rene Hendriks, Hulst; 3b Herseur van Eversdam, eig. J. W. Scheele, Axel; 3c Leon van Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw. 5-6 jarige gr. maat: la Guido uit de Kluis, eig. D. A. Timmerman, Kattendij ke; lb Maurits van Geneind, eig. C, N. den Hamer, Schoondijke en G. van Hal, St. Kruis; 2. Certain van Hersa, eig. A. Magnus, Boschkapelle e.a.; 3. Leon' van de Eendracht, eig. Gebr. Geus 's Heeren- hoek. 6-6 jarige kl. maat: 1. Nico van Hoos- terhof, eig. W. de Buck, Meliskerke; 2a Vengeur d'Amice, eig. A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat; 2b Marc van de Liter, eig. C. N. den Hamer, Schoondijke e.a.; 2c Luc van Alstein, R. Cornelissens te Terhole-Hontenisse; 2d Winston van Nw. Vogelschor, zelfde eig.; 3a Vainqueur van Eversdam, eig. J. W. Scheele, Axel; 3b Herseur van Dijkzicht, eig. E. Koppe- Jan e.a. te Zoutelande; 3c Huib van Zee duin, eig. J. Maljaars Jzn te Oostkapelle; 3d Arnold van Graauw, eig. R. Cornelis sens te Terhole; 3e Nico van Neerbroek, eig. Joz. Bonte te Koewacht. Oudere hengsten kl. maat: 1. Senateur d'Amice, eig. Coöp. H.V. Eiland Tholen; 2. Karei van Keilen, eig. J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; 3. Leonard van Martha, G. Jeronimus te Hoedekenskerke. GOES, 2 febr. Ook in de komende Paasvacantie gaat de commissie voor schoolvoetbal van de afdeling Zeeland van de KNVB weer schoolvoetbalwed- strqden organiseren. Zeeland is daar toe verdeeld in de volgende zes dis tricten: Walcheren, Schouwen Duive- land en Tholen, Zuid-Beveland, Noord Beveland, West Zeeuwsch Vlaanderen en Oost Zeeuws Vlaanderen. Het ligt in de bedoeling zowel voor de lagere als voor de middel bare scholen wedstrijden te houden. De districtskampioenen van de afde lingen A, B en C zullen elkaar op 22 mei te Goes ontmoeten op het Zeeuwse kampioenschap. Voor de afdeling D wordt het kampioenschap reeds verspeeld op 3 april. Er wordt dus gespeeld in de volgen de afdelingen: A: uitsluitend lagere scholen (tot de leerplichtige leeftijd), B, C en D: voortgezet lager onderwijs en middelbare scholen (B, spelers van 12 tot en met 14 jaar, C: 15 en 16 jaar, D: 17 tot en met 22 jaar. De leeftijds grens is 1 april 1956. Het is toegestaan om spelers van een te jonge leeftijd in een hogere afdeling te plaatsen. Dis pensatie voor spelers van te oude leef tijd in een lagere afdeling zal niet worden verleend. Ingezonden Mededeling (Adv.) de échte ouderwetse per pakje voor 4 volle borden 58 cent De pret is begonnen GOES, 2 februari, In Goes is vandaag de ijspret begonnen. Na overleg met de politie heeft de Vereniging Ijsvermaak de vesten open gesteld. Het ijs is 7 tot 9 cm dik en goed van kwaliteit. Het bestuur van Ijsvermaak heeft vanavond meteen de koppen bij elkaar gestoken en besloten a.s. Zaterdag op de Westvest voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar een hardrijderij te organiseren. Op Maandagavond 6 fe bruari zal op de Oostvest een gecostumeerd ijsfeest plaats vinden. Zaak werd aangehouden BERGEN OP ZOOM, 2 febr. Op 21 oktober j.l. wilde A. M. uit Oud-Vos- semeer met zijn vrachtauto bij de brug van Tholen van de grote ver keersweg de parallel lopende rijweg naar de onderzijde van het veer in draaien. Dit werd niet of te laat door de motor rijder J. M. P. uit Oud-Vossemeer gezien. Het gevolg was, dat hij tegen de vrachtauto opreed en zwaar ge wond in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. A. M. stond hiervoor vanmorgen terecht, omdat hij bij het naar rechts afslaan van verandering van richting geen kennis had gege ven en de doorgang daardoor niet had vrijgelaten. Verdachte vertelde voor de kanton rechter, dat er geen mogelijkheid was om op andere wijze de veerweg in te draaien dan over de rijbaan naar links te gaan. De motorrijder kwam met grote snelheid aangere den en had geen aandacht geschon ken aan het feit, dat de vrachtwagen van richting veranderde. Men informeerde ook nog naar een lampionfeest. Misschien is daar later nog wel tijd voor, was het ant woord. Wedstrijden in het schoonrij- den zullen niet gehouden worden. De vereniging is nl. geen lid van de Ned. Schaatsenrijdersbond en leden van die bond mogen dan nog niet meedoen. 100 GULDEN AAN PRIJZEN Het ijsfeest voor de kinderen begint des middags om half drie. Men ver wacht nogal wat deelname en heeft voor jongens en meisjes drie groeps indelingen gemaakt nl. van 7 t/m 9 jaar; van 10 t/m 12 jaar en van 13 en 14 jaar. Zij moeten afvalritten rijden resp. over 60 en tweemaal 80 m. Men heeft voor 500 kinderen kantkoek ge kocht en nog een snoeperij terwijl er voorts voor f 100.prijzen zijn ge kocht. Via de scholen zal men trachten de deelnemers aan de start te krijgen. De uitreiking van de prijzen zal, na de wedstrijden, plaats vinden op het terras van Hotel de Korenbeurs. GECOSTUMEERD IJSFEEST Voor het gecostumeerde Ijsfeest op de Oostvest verwacht men flinke deel name evenals vorige keer. Er zullen prijzen uitgeloofd worden voor de mooiste heer en dame, het mooiste paar en de mooiste groep en voor de origineelste dame of heer het origineel ste paar en groep. Met de aanleg van licht en muziek installaties op de Oostvest wordt be gonnen. Ook de Westvest zal verlicht worden. Reeds vanavond hadden velen De ambtenaar zei, dat de getuigenver klaringen anders luidden. Mr Ver beek, die als verdediger van M. op trad, voerde aan, dat P. veel harder had gereden, dan de getuigen hadden verklaard en vroeg aanhouding der zaak, om andere getuigen te horen, omdat hier van tegenstrijdigheid sprake was. De ambtenaar was het hiermee eens en hield de zaak aan, Door strenge vorst stagnatie in aflevering GOES, 2 febr. De strenge vorst heeft een groot gedeelte van onze pro vincie tot een lagedrukgebied gemaakt. Ditmaal betreft het niet het weer, maar de gasvoorziening. De Cokesfabriek te Sluiskil die half Zeeland van gas voorziet, kreeg de afgelopen nacht om vier uur wegens de vorst een storing te verwerken en donderdagmorgen nogmaals. Dit had tot gevolg, dat de gasdruk niet op peil kon worden gehouden. Van de normale 3% kilo daalde de spanning tot 2 kilo. Dit lagedrukgebied bestrijkt niet alleen Hulst, Axel en Terneuzen, maar ook de grote centra, t.w. Vlissingen, Middelburg en Goes. De storingen heeft de directie kunnen opheffen. Gedurende de nacht van donderdag op vrijdag wordt wederom stagnatie verwacht, maar de werk lieden zijn paraat. Zij weten nu, waar de gevaarlijke plekken zitten en houden zich gereed om onmiddellijk te kunnen ingrijpen. de smalle ijzers ondergebonden en ze genoten met volle teugen op het reeds provisorisch verlichte gedeelte van de Oostvest. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat het de laatste vijftig jaar niet meer is voorgekomen, dat na twee dagen vorst op de vesten kon worden gereden. ZEEUWSE PLATTE LANDSMEISJES BIJEEN GOES, 2 febr. In melksalon „De Landbouw" hebben de Zeeuwse Plat telandsmeisjes een bijeenkomst ge houden, tijdens welke mevr. Huijsman- Griep een bespreking hield over het boek „Madame Curie". Tevens gold deze bijeenkomst als het slot van de cursus spreken in het openbaar, die door mevr. Huijsman was gegeven. De cursisten hielden elk een kort praatje. Dijkverbetering en aanleg nieuwe haven ST. ANNALAND, 3 febr. - In de vergadering van ingelanden van het waterschap St. Annaland, heeft de dijkgraaf, de heer Anth. de Wil de, in zijn openingswoord de grote plannen, die op het programma staan, o.m. dijkverbetering op zwak ke plaatsen en aanleg nieuwe haven uiteengezet. Hij sprak hierbij de wens uit, dat spoedig van de des betreffende autoriteiten de goed keuring op deze plannen zal afko men. Wat de concentratie van water schappen betreft, deelde de voorzit ter mede, dat hierin in de naa?te toekomst verandering zal komen en wel dat er voor het eiland Tholen een autonoom waterschap zal optre den, dat technisch en administratief voldoende uitgerust is en belast is met de zorg voor wegen en zeewe ringen. DE WEGEN De wegen, zo vervolgde de voorzit ter, zijn moelijk meer te onderhouden. Er wordt teveel van geëist door het zware ook interloeale verkeer. Het dure onderhoud dient dan ook niet alleen door het waterschap, maar door de gemeenschap te worden gedragen. Er zouden dan bijdragen kunnen wor den verstrekt voor deze quartaire we gen uit rijks- en provinciale wegen fondsen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN Besloten werd het onderhoud van de Suzannaweg aan de gemeente over te doen tegen vergoeding van een be hoorlijke bijdrage per jaar. SEROOSKERKE, 2 febr. In de eerste vergadering van de raad in 1955, gisteren gehouden, hield burge meester P. Dregmans een korte nieuw jaarsrede, waarin hij een terugblik wierp op hetgeen in 1955 tot stand was gekomen: de restauratie van de toren, het nieuwe verenigingslokaal en de aanleg van een sportterrein. Wet houder Goedbloed dankte de burge meester voor zijn rede. Hierna werden de agendapunten vlot afgewerkt. Afwijzend werd be schikt op het verzoek van het K.N. A.C. om toe te treden als buitenge woon lid. De minister van O., K. en W. zal worden verzocht voor de vol gende vijfjaarlijkse periode te mogen afwijken van de eis tot het hebben van een o.l. school. He* voorstel om toe te treden tot lid van de Ned. Hei- demij. werd aangenomen, evenals het voorstel het gemeentelijke subsidie voor de bijzondere scholen te stellen op f50 per leerling per jaar. De sub sidie voor het plaatselijke fanfarecorps E.M.M. werd gesteld op f 400 per jaar. De Ver. voor Geref. l.o. en de Ver. Chr. Volksonderwijs zullen voorschot ten uitgekeerd krijgen. De volgende wijzigingen in de namen van wegen zullen aangebracht worden: Zoekweg I wordt Boshoekweg; Zoekweg II Zoekweg; Zoekweg III Lijdijkweg en de Vrouwenpolderseweg bij de heer J. de Visser Plantlustweg. In de rondvraag vroeg de heer L. Jongepier hoe het staat met het plan wachthuisjes te plaatsen bij enkele bushalten in de gemeente. Faillissementen Uitgesproken: J. C. A. Pols, Haven 3, Oud-Vossemeer. R.C. Mr. B. S. Sieperda. Cur. Mr. C. J. B. du Croo, Zierikzee. Als ge niet gauw zwijgt BERGEN OP ZOOM, 2 febr. „Als ge niet gauw zwijgt, herzie ik mijn eis en vraag intrekking van je rijbewijs". Deze bepaald niet onduidelijke mede deling kwam uit de mond van de amb tenaar O.M. en hij was gericht tot de heer P. K. te Oud-Vossemeer, die van daag voor de kantonrechter moest ver schijnen, omdat hij op de Hogedijk zonder zich van het veilige verkeer wat aan te trekken met zijn vracht auto de rijweg was opgestoken. Het gevolg hiervan was, dat een aanrij ding ontstond met een zekere H. L. K. was zich niet zo zeer van schuld bewust en zei het veel erger te vinden, dat L. tegen hem was opgereden. De ambtenaar vroeg een geldboete van 40,subs. 8 dagen. Maar K. was nog steeds niet aan het eind van zijn Latijn en bleef L. de schuld geven, waarop de ambtenaar K. bovenvermelde „vriendelijke" woorden toevoegde. De kantonrechter veroordeelde K. tot 35, subs. 7 dagen. Na een toelichting door de water- bouwk. ambtenaar, de heer J. D. Jagt, werd de begroting 1956 vastgesteld. De ingelanden gingen voorts ook ao- coord met de in de toekomst aan te brengen verbeteringen aan de zeewe ring. Op de staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene, wegens periodiek aftreden van de heer N. M. Hage, werd alphabetisch geplaatst de heren N. M. Hage, A. A. Geluk en Jacs. de Putte. De heer A. C. Geluk werd herbenoemd als vertegenwoordiger vaii de polders Oudeland en Annavos- dijk, Tavensoord en Bredenvliet in de dijkraad der waterkering van de cal. Suzannapolder. '"eezonden Mededeling (Adv.) AMSTERDAM, 1 febr, De heden gehouden vergadering van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken te Middelburg heeft haar goedkeuring verleend aan de cijfers over 1955. Hel dividend werd bepaald op 12% pro cent, waarvan 12 procent uit de winst en een half procent uit de agioreser- ve, die hiermede uit de balans is ver dwenen. Drs. E. H. van der Beugel werd tot commissaris herkozen. Het bestuur onderstreepte nogmaals dat ook de kinderkleding voor klein» jongens, waarop de maatschappij zich toelegt, sterk aan mode onderhevig is. De directie is er echter in geslaagd steeds „in de roos te schieten". De maatschappij kampt nog steeds met 'n tekort aan personeel. Daarom legt men zich toe op verdere mechanisatie. Een en ander hoopt men uit eigen middelen te kunnen financieren. De nieuwe industriehal te Bergen op Zoom zal waarschijnlijk in april a.S, voltooid zijn, Dan zullen er circa 69 meisjes te werk kunnen worden ge steld, waarna men dit aantal hoopt op te voeren tot circa 100. Zowel in dezö industriehal als op de omliggende ter reinen zijn uitbreidingen mogelijk. Propaganda-bijeenkomst van „Pro Rege" te Zoutelande GOES, 2 febr. Naar wij verne men hoopt de Kon. Ned. Militair® Bond „Pro Rege", teneinde aan het bestaan en het werk meer bekendheid te geven op vrijdag 10 februari a.s. om acht uur in het gebouw „Midden» dorp" te Zoutelande een openbar® vergadering te houden. Als spreker» zullen optreden Ds. J. F. Wagener, Ned. Herv. predikant te Zoutelande en Ds. C. van Nes, Geref. predikant te Meliskerke. TERNEUZEN, I febr. In zqn jaar rede voor de algemene vergadering van de Kamer van Koophandel te Terneu zen, heeft de voorzitter, Ir. O. A. L. Horstmann een overzicht gegeven van de toestand van het bedrijfsleven over 1955. In de beetwortel-suikerindustrie mocht van een goede kilo-opbrengst worden gesproken en de afzet van sui ker verliep vlotter dan het jaar daar voor. De cokesfabriek te Sluiskil zat met de moeilijkheid dat men grote hoe veelheden kolen uit de U.S.A. moest importeren en wel tegen prijzen die GOES, 2 februari. Het kweken van nieuwe aardappelrassen kan een zeer winstgevend bedrijf zijn. Ër zijn landbouwers aie reeds ver scheidene jaren lang jaarlijks 10 tot 20.000 gulden ontvangen omdat een door hem gekweekt ras in de rassenlijst voorkomt. En nieuwe rassen heeft men nodig. Nieuwe, sterke tegen ziekte bestand zijnde rassen. Daarom werd vanmiddag in de algemene vergadering van de Ver. van Oud Leerlingen der R.L.W.S. te Goes in samenwerking met de Ver. voor Zeeuwse Aardappelkwekers het kweken van nieuwe rassen gepropageerd. De heer H. Zingstra uit Bennekom, verbonden aan de Commissie ter be vordering van het Kweken en het On derzoek van Nieuwe Rassen, heeft eens nauwkeurig verteld waarover het gaat en wat de mogelijkheden zijn. En die mogelijkheden zijn groot. Groter althans dan voor 1934 toen de Neder landse Algemene Keuringsdienst nog niet had besloten extra beloningen te verstrekken aan kwekers van rassen, die in de rassenlijst zijn opgenomen. HET BINTJE Wie in Zeeland Bintje zegt, denkt aan de kweker Geert Veenhuizen. Hij begon in 1888, oogstte roem met de Bintjes maar stierf arm. De heer Zingstra liet ook aan de hand van uitstekende kleurenplaatjes zien waarom en hoe de nieuwe aard appelrassen worden gekweekt. Wrat ziekte, phytphtora, virus en aardappel moeheid noopten tot maatregelen. Dhr Zingstra vertelde, dat men vaak tracht bestaande rassen met wilde rassen ta kruisen. En dat lukt vaak ook nog met goede resultaten. De rassen zijn ster ker en geven soms nog groter op brengst ook. HALF MILJOEN In 1955 werden in ons land zeker een half miljoen nieuwe rassen opge kweekt uit zaad. Na tien jaar weet men pas wat er van overblijft. En dat is heel weinig; hoogstens maar een ras of 5. Een Zeeuwse kweker, de heer M. Verschuure nit de Bathpolders heeft zo de „Luctor" gekweekt, die er goed uitziet en in de rassenlijst is opgeno men. Ook andere rassen als Meerster, Pionier en Rival, zien er goed uit. Vooral na de instelling van de Stich ting voor Plantenveredeling (SVP) is het aantal zaailingen sterk gestegen; jaarlijks worden nu 300.000 zaden door de S.V.P. afgegeven en de kansen op het vinden van betere rassen nemen dus toe. AANMOEDIGINGSPREMIE Naast de vergoeding die de kwe ker voor opname van zijn ras in de rasenlijst krijgt, geeft men jonge kwekers aanmoedigingspremies. In deze vergadering, die onder lei ding stond van de heer Markusse, heeft de heer Verschuure nog eens het doel van de Zeeuwse vereniging van aard appelkwekers uiteengezet en een pro pagandistisch woordje gesproken om aan de kweek van nieuwe rassen mee te doen. Er zijn natuurlijk geluksfac toren die hier een rol spelen, zei ten slotte de heer Zingstra nog, maar er zijn ook kwekers die een waar „kwe kersoog" hebben voor het vinden van de goede rassen. aanzienlijk hoger lagen dan de prijzen van de Europese leveranciers, die ech- I ter niet voldoende konden leveren. Van de 600.000 ton geproduceerde co* kes was 500.000 ton bestemd voor de E.G.K.S. landen en 100.000 ton voos de landen buiten deze gemeenschap. Het verbruik van het geleverde af- standsgas verdubbelde ongeveer. De afzet van teer- en benzolproduktett verliep regelmatig ofschoon de prijzen indifferent bleven. Het elektriciteits» bedrijf leverde rond 58 miljoen kWh tegen 41 miljoen in 1954. KLOMPEN, De klompenindustrie had een klei nere afzet. Grote moeilijkheden onder» vindt men van de stijgende houtprij» zen. De kunstmeststoffenindustrie had zorgen met de kolenprijzen, terwijl op de buitenlandse markt met lage prij zen genoegen moest worden genomen. De uitbreidingen bij de Cie Neerlan- daise zullen dit jaar nog worden be ëindigd. Er zal dan een begin gemaakt worden met de produktie van ureum» een hoogwaardige stikstofmeststof. De Fosfaatfabriek had een bevre digend jaar. In het binnenland kon het prijspeil op een redelijk niveau ge* handhaafd blijven en op de export markt was de gang van zaken niet on bevredigend. Uit de kringen der groothandel kwamen geen onbevredigende berich ten binnen en ook detailhandel en ambacht hadden gunstige cijfers. Het toerisme bleef zich gunstig ontwikke len. In het handelsregister van de kamer waren op 1 januari j.l. ingeschreven 5333 ondernemingen met inbegrip van filialen. In 1955 werden 498 onderne mingen ingeschreven, terwijl er 240 inschrijvingen werden doorgehaald. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne-1 kom, Middelburg. Ds. W. O. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, f Middelburg. J. Hommes, Nieuw-1 dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J.l Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis- f singen. K. O. van Spronsen, Goes. I A. H. S. Stemerdlng, Souburg. R. f Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2