Nog steeds ernstige plannen voor Helihaven bij West-Souburg Nieuws uit de Provincie Zwitsers en Friezen schonken Wolphaartsdijk wijkgebouw In Zeeland gaat het met de korfbal de goede kant op Belangrijke dag voor 'De Schelde' Olympisch goud voor Rus Grishin Voorstel tot grondruiling aan Middelburgse raad Plannen tot uitbreiding van schouwburg nemen vaster vormen aan Medioburgum viert dit jaar 65-jarig bestaan Prov* commissie nam afscheid van secretaris Jac» Sinke STEEK ES OP Bejaarde man viel met zijn brommer Overgang adspiranten naar de senioren kwam weer ter sprakecontributie verhoogd Middelburg 7 holen Sinke verloor en speelde remise Witte en groene kruisvlaggen wapperden Burgemeester S. A. N. van Oeveren verrichtte (voor het laatst I) de opening Afd. Wolphaartsdijk bestond halve eeuw Maandag 30 Januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 28 januari. Uit een voorstel aan de rafad blijkt, dat de colleges van b. en w. van Middelburg en Vlissingen nog steeds ernstige plannen hebben een helihaven te stichten op de grens van West-Souburg en Vlissingen. De plannen komen wat meer in zicht nu Middelburg door grondruil eigenaar kan worden van de benodigde grond, die een oppervlakte beslaat van 6.18.00 ha en eigendom is van de heer A. Harpe te Luttelgeest Hij is bereid de grond te ruilen tegen eenzelfde oppervlakte in de Mortierepolder, welke gemeente-eigen- dom is. De waarde van de grond van de heer Harpe bedraagt 14.214,die van de grond in de Mortierepolder 21.630, een verschil dus van 7.416,Vlissin- fen heeft zich in principe bereid ver- laard de grond bij Souburg van Mid delburg over te nemen, indien het uit eindelijk niet tot een helihaven zou komen, maar is niet bereid daarvoor meer te betalen dan 18.540,zodat dan een nadelig verschil ontstaat van 3.090,B. en W. van Middelburg menen deze transactie te moeten aan gaan. Zoals bekend is een deel van het terrein reeds eigendom van Vlissingen. SCHOUWBURG Voorts is de raad het voorstel gedaan 2.500,beschikbaar te stellen voor net maken van plannen tot verbou wing van de schouwburg aan het Mo lenwater. In hun toelichting delen B. en W. mede, dat het gebouw te klein Is geworden en ook niet meer aan de eisen voldoet. De N.V., die de schouw burg bezit, heeft advies ingewonnen Van de rijkscommissie van advies voor de bouw van schouwburgen en con certzalen te Amsterdam. De conclusie was, dat toneel en kleedkamers aan redelijke eisen vol doen, maar dat de zaal die sfeer heeft en akoestisch uitstekend is te weinig plaatsen heeft, terwijl de film- cabine een onding is en dient te wor den verplaatst. Foyer en vestiaire be hoeven dringend verbetering. CULTUREEL CENTRUM De adviescommissie was van oor deel, dat de constructie van het ge-' bouw, alsmede de mogelijkheid aanlig gend onbebouwd terrein te gebruiken, iodanig is, dat het uitvoeren der ge noemde verbeteringen met klem moet Worden aangeraden. Deze verbouwing en uitbreiding staat de eventuele plan pen voor een cultureel centrum niet in de weg. De n.v. vroeg een bedrag van 5.000,voor het maken van een ver bouwingsplan, maar B. en W. menen, dat 2.500,voldoende is. Tot heden heeft de schouwburg nog nooit subsi die ontvangen. In hoeverre bij de ver wezenlijking der plannen een beroep Op de gemeente zal moeten worden ge daan, is thans nog niet te overzien. HET GASTHUIS Uit een derde voorstel blijkt, dat de nieuwe vleugel van het Gasthuis 2.164.760,— heeft gekost. In 1952 Werd reeds een lening van 2 miljoen verstrekt. Zodra installatie en inventa ris zijn aangebracht, kan de ingebruik neming (omstreeks begin maart) vol gen. Het is nu de bedoeling zo spoedig mogelijk over te gaan tot een interne verbouwing van het oude gedeelte en sanering van het keukencomplex, Waarvan de kosten worden geraamd Op 624.321,Bovendien ligt het in het voornemen een zusterhuis te bou wen, waarvoor een stelpost van 2 ton is opgenomen. Met het nog niet gefinancieerde deel van de nieuwe vleugel wordt dit bij elkaar rond 1 miljoen gulden. Voorge steld wordt tot dit bedrag het bestuur der godshuizen een krediet in reke ningcourant te verschaffen. MIDDELBURG, 27 jan. De Middel burgse gymnastiekvereniging Mediobur gum hield haar jaarvergadering. Voorzit ter W. P. Joziasse deelde in zijn openings woord mede, dat het ledental thans 191 bedraagt. Verder deed hij mededelingen over de viering van het 65-jarig bestaan, dat op 27 augustus zal worden herdacht. Op 26 mei worden jubileumwandeltoch ten georganiseerd over afstanden van 10, 15 en 25 km. Op 14 Juli wordt een markt- feest gehouden, dat zal beginnen met een schermdemonstratie, waarna de scher mers naar het Schuttershof gaan voor een wedstrijd. Op de markt zullen 's mid dags gymnastiekdemonstraties door ver schillende verenigingen worden gegeven en 's avonds verzorgt Medio een Morks- Medioprogramma. Dé jubilerende vereni ging zal dan een aantal werken van wij len Jan Morks uitvoeren. De ere-voorzit- ter van Medioburgum, Chr. Mazure, schreef de tekst voor deze werken. Op 1 september zal het bestuur recipi ëren, gevolgd door een diner en een soi ree. Tenslotte volgt dan op 30 november de jubileum-feestavond. Nieuwe commissie voor het jeugdwerk benoemd GOES, 28 jan. Op hartelijke wij ze heeft de Prov. Commissie Zeeland van het C.J.M.V. afscheid genomen van haar secretaris, de heer Jac. Sin ke te Souburg, die benoemd is tot districtssecretaris van het C.J.M.V. voor Zeeland en West-Brabant. Hij werd toegesproken door de voorzitter, de heer C. Leunis te Terneuzen, die o.m. opmerkte zeer verheugd te zijn over deze benoeming. De heer Sinke ztei op zijn beurt, dat hij allereerst het afdelingsbezoek krachtig ter hand zal nemen. In de ontstane vacature zal z.s.m. worden voorzien. Tijdens deze vergadering, wóiarop wij morgen nader terugkomen, werd i.v.m. het belang van een goed func tionerend jongenswerk een speciale commissie benoemd, welke dit werk zal gaan behartigen. Het voorzitter schap zal worden bekleed door de heer Th. Wijtman te Middelburg en verder zullen de volgende personen zitting hebben: ds Morreau, Kats, P. G. Vermaire, Kapelle, M. Schouten, Krabbendijke, J. Mathijsse, Dom burg, A. Leenhouts, Breskens en L. F. R. Schoemaker, Hulst. T USSEN AL DIE MANNEN, die in de Korenbeurs als af deling Zeeland van gedachten wisselden over de behartiging van „Den Nederlandsen Aard- appelhandel"zat kleintjes en .bescheiden, als het secretares- setje van de secretaris achter de bestuurstafel, een meisje. Zij vocht. Ter verdediging be zat zij slechts een zakdoek, waarmee zij naast het uitwissen der ogen bijwijlen ook wuifde. Zij voerde een tweekamp met de rook. Telkens als haar nijand de overhand kreeg, rolden de tranen over haar wangen. Zij stond alleen in deze strijd, als een bintje in een overmach tig eigenheimer-veld. Het veld dampte, smookte en blies suc cessievelijk het hele zaaltje blauw. De debatten laaiden hoog op en in schier alle hoofden be vond zich thans een zwaarlijvig verlengstuk. Slechts een enkele kellner doemde zo nu en dan uit het laaghangende wolkenveld op. Wat zal er in het hoofd van het bintje zijn omgegaan? Wij willen trachten haar gedachten- gang enigszins te ontleden, maar het zal bij een poging blijven. Zij liet haar gedachten wel licht gaan over de mogelijkheid deze tevreden zuigers allen een lollie te verstrekken of in ieder geval een sigaar, waarop men kan sabbelen. Maar de heren zeiden tegen malkander: „Steek-nog-es-op, het verlicht" en bliezen, terwijl zij menig aardappeltje met el kaar schilden, veel stoom af. Daarom ging het meisje thans iets betreuren, zo veronderstellen wijHet derde rokertje, dat zij binnen een uur tot branden brengen, zou iets bijzonders moeten zijn, zo zal zij hebben gepeinsd. Dit moet reeds bij de eerste aanraking met het vlam metje met veel lawijt uiteen spatten, daarbij de klank van een kanon evenarend. Dit zou hen tot andere inzichten bren gen. Dit is niet het geval geweest. De rook bleef, het meisje wreef. Traangas was er niets bij. Gedenksteen aangebracht in complex van 28 woningen VLISSINGEN, 28 jan. Voor Hans van Ginkel en Leni Maas was het van daag een grote dag. Ze mochten elk een troffel hanteren en de eerste steen een gedenksteen leggen voor het complex van 28 woningen, dat verrijst aan de Hendrik Averkamplaan. Deze woningen worden gebouwd door de stichting „Pensioenfonds voor het weekloon en uurloon personeel van de Kon. Mij „De Schelde", Vlissingen' Na afloop van deze korte plechtig heid begaf men zich naar het Strand- hotel, waar de voorzitter van het pen sioenfonds, de heer J. W. Hupkes, de aanwezigen begroette, in het bijzonder de jeugdige „metselaars".. Gewoonlijk zo vertelde de heer Hupkes koopt het fonds huizen voor belegging, maar ditmaal kon het zelf een blok huizen laten bouwen, mede door het verzamelen van een aantal herbouwplichten. Hij bracht dank aan de architect, de heer J. Jobse, die de fraaie ge denksteen had aangeboden en voorts noemde hij de heer D. Romijn, die zich als opzichter veel moeite heeft getroost voor deze woningbouw. Na dat hij beide kinderen had dank ge bracht voor de steenlegging, bood hij hen als aandenken een horloge aan. Wethouder M. A. Popering, die sprak namens het gemeentebestuur, consta teerde, dat door toewijzing uit de in dustriële sector en halve premiebouw, de nieuwbouw gelukkig belangrijk kon worden uitgebreid. De architect, de heer J. Jobse, ver klaarde, dat bij deze 28 woningen van enige luxe sprake kan zijn. Namens de aannemersfirma Gebr. Post bood een der firmanten de beide jeugdige metselaars de kleine troffel aan, die zij met zoveel elan hadden gehanteerd. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heren M. Kuijl en G. N. van Ginkel. Ongeval te Krabbendijke KRABBENDIJKE, 28 jan. Van middag omstreeks kwart voor vier is de 68-jarige M. Lindenberg uit de Dam straat te Yerseke, op de Rijksweg tus sen Krabbendijke en Rilland, ter hoog te van de Wachtpost met zijn bromfiets over de kop geslagen en ernstig ge wond. De bejaarde man schijnt een boom geraakt te hebben, verloor toen de macht over het stuur en smakte te gen de grond. Dokter G. J. Noome te Krabbendijke, die eerste hulp verleen de, liet de patiënt, die een hersen schudding en vele bloedende hoofd wonden had, naar het ziekenhuis St Joanna te Goes vervoeren. EEN VICARIS GAAT EN EEN VICARIS KOMT RETRANCHEMENT, 28 jan. De Ned. Herv. gemeente te Retranchement heeft vandaag afscheid genomen van vicaris H. D. Hendriks, die naat Win- sum (Gron.) vertrekt. In dezelfde dienst werd in haar ambt als vicaris bevestigd mej. I. C. Jansen uit Bergen (N.H.). De liturgie werd verzorgd door ds. 3. B. van Bork, die thans in militaire dienst is. Vic. Hendriks had als tekst voor zijn laatste preek gekozen Hand. 10 vers 34. Na deze predicatie bevestigde ds. Van Bork mej. Jansen in haar ambt, waarna zij n.a.v. enkele gedeelten uit de eerste brief van Paulus aan Timo- theus een korte preek hield. Het kerk koor zong zowel de scheidende als de komende vicaris toe. Morgen hoopt het echtpaar W. C. v. d. Nolk van Ghog-Sehouman te Vrou wenpolder zijn 50 jarig huwelijksfeest te vieren. Vergadering Zeeuwse korfbalparlemeni ie Middelburg MIDDELBURG, 28 jan. De vandaag In het Schuttershof te Middelburg gehouden jaarvergadering van de Zeeuwse Korfbalbond heeft een prettig en vlot verloop gehad. Er was een behoorlijke opkomst en vrijwel alle vereni gingen waren vertegenwoordigd. De besprekingen werden correct en zakelijk gehouden en ook op het organisatorische terrein hebben de korfbalclubs dus van vooruitgang blijk gegeven. ik;:::: i i Hij vestigde nieuw Olympisch record op de 500 meter CORTINA, 28 jan. De felle Rus sische sprinter Grishin is vandaag Olympisch kampioen geworden op de 500 meter hardrijden op de schaats. Hij legde deze afstand af in een tijd van 40.2. Grishin vestigde met deze tijd niet alleen een nieuwe Olympisch re cord, maar evenaarde tevens de we reldrecordtijd. Ook de tweede plaats werd door een Rus bezet n.l. door Gratch, die de 500 meter in 40.8 sec. reed. De Noor Gjest- vang werd derde met 41 sec. en de Rus Sergeyev vierde (41.1 sec.), Gerard Maarse was de snelste Nederlander met 43.1 sec. Kees Broekman klasseer de zich als 37ste. Met 44.2 see. verbe terde hij zijn persoonlijk record. Wim de Graaf werd 43ste met 44.9 sec. De heer Portegies uit Rotterdam woonde de vergadering bü namens de K.N.K.B. en hij sprak over het jeugd werk in de bond. Voorzitter Saaman kon in zijn openingsrede constateren, dat het met de korfballerij in Zeeland de goede kant uit gaat. Het aantal jeugdige beoefenaars neemt steeds meer toe en in het afgelopen jaar be droeg de toename bij de adspiranten zelfs 25 En het aantal jeugdleden kan zeker nog worden opgevoerd. Spreker deelde mede, dat in de naaste toekomst veel aandacht zal worden be steed aan de opleiding van jeugd- en technische leiders. Contributie hoger De jaarstukken werden goedgekeurd en het bestuursvoorstel om de contri butie van f 1.50 op f 1.80 te brengen werd met algemene stemmen aangeno men. Hierna besprak de vergadering het „NOC-dubbeltje" en men besloot met algemene stemmen het NOC deze bijdrage te -willen verstrekken. In de plaats van mej. C. Reekers en J. Dansen, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, werden J. Geldof uit 's-Heer Arendskerke en J. Brasser uit Vlissingen tot bestuurslid gekozen. De heren J. Ruisaard en H. Bruggeman zagen zich herkozen. Overgang adspiranten In verband met een door De Poel in gediend voorstel beraadde de vergade- 97ste verjaardag te vieren. ring zich nogmaals over de overgang van de adspiranten naar de senioren. Tenslotte werd besloten, dat een ad- spirant, die voor 1 april 16 jaar wordt, verplicht naar de seniorenafdeling zal moeten overgaan. Indien de 16-jarige leeftijd na 1 april wordt bereikt, zal de overgang voor de lopende compe titie facultatief zijn. Hierna volgde een uitvoerige ge- dachtenwisseling over het invoeren van een reiskostenomslag voor de com petitie-wedstrijden, waardoor dus de in de uithoeken gevestigde clubs minder zwaar belast zullen worden. Het idee is niet nieuw in de sportwereld, doch kau slechts moeilijk verwezenlijkt worden. De vergadering benoemde tenr slotte een commissie, welke deze ma terie nader zal bestuderen en daarna verslag zal uitbrengen aan hét bonds- bestuur. In deze commissie koos men naast bondsvoorzitter D. Saaman uit Goes, J. Kakebeeke uit Krabbendijke en J. Bal uit Tholen. Aan het slot van de vergadering dankte Piet Eiff van Swift het bonds- bestuur voor zijn activiteiten en vruchtbare werk in het belang van de Zeeuwse korfballerij. Geslaagd Aan de R.U. te Groningen slaagde voor het artsexamen eerste gedeelte de heer A. E. Vonk. Fakkeloptochten op 31 januari Op 31 januari organiseert de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk" twee fakkeloptochten, die 's avonds om 7.45 uur vanaf de Markt zullen vertrekken. De roetes zijn: Middelburgs Muziekkorps: Markt, Plein 1940, Gortstraat, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, St. Jan straat, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt W.Z., Pottenmarkt, Langeviele, Beddewijkstraat, Vlasmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Mol straat, Spanjaardstraat, Balans, Wa- genaarstraat, Hofplein, Lange Noord straat, Markt O.Z., Nieuwe Burg, Koorkerkhof, Koorkerkstraat, Lange Delft, Markt (einde). Muziekver. Excelsior met Signaal afdeling Achilles: Markt, Lange Delft, Koorkerkstraat, Koorkerkhof, Groen markt, Nieuwe Burg, Markt O.Z., Lange Noordstraat, Hofplein, Wage- naarstraat, Balans, Spanjaardstraat, Molstraat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt, Vlasmarkt, Beddewijk straat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt W.Z., Gravenstraat, Zusterstraat, St, Janstraat, N. Haven, Hoogstraat, Var kensmarkt, Gortstraat, Plein 1940, Markt (einde). HAAMSTEDE Uitvoering. De chr. zangvereniging „Looft den Heere" heeft dezer dagen een geslaagde uitvoering gegeven. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer M. Jonker, werd een twaalftal num mers ten gehore gebracht. Ook het dub- belkwartet trad met succes op. Viel dit vocale gedeelte bijzonder in de smaak, de opvoering van het toneelstuk „De schuur aan de grens" oogstte eveneens veel bij val. De heer M. C. Malipaard sprak een kort slotwoord. KLOETINGE A.R.-kiesvereniging. In de jaarvergade ring van de A.R.-kiesvereniging „Neder land en Oranje" heeft de voorzitter een bespreking gewijd aan het gemeentebe leid in 1955. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental ongewijzigd was geble ven en dat er een batig saldo in kas was. De aftredende bestuursleden G. de Dreu en E. Mieras werden herkozen en tot nieuw bestuurslid werd gekozen mr J. Thielen. Als afgeva'ardigden naar de cen trale Goes werden aangewezen de heren R. Buitenhuis en mr. J. Thielen. Raadsvergadering Morgen (dinsdag) zal de raad openbare vergadering bijeenkomen ter bespreking van o.m. de volgende pun ten: toelating van een nieuw raadslid (de heer L. de Jonge Wz), het voeren van een rechtsgeding, gemeenschap pelijke regeling muziekschool en aan leg wegen. Bouw badhuis Tholen zal binnen afzienbare tijd een badhuis rijk worden. 16 februari zal da aanbesteding plaats vinden. BORSSELE Z AM.-vergadering. In de onder leiding van de heer W. P. Nieuwenhuize gehou den afdelingsvergadering van de Z.L.M. werden de heren J. Bruinooge en Joh, van Liere als bestuurslid herkozen. De penningmeester kon melding maken van een batig saldo van f74,56. Voor de koeienkeuring werd f 10.beschikbaar gesteld. Na de huishoudelijke zaken hield mr J. F. G. Schlingemann, secretaris van de Z.L.M. een lezing over de landbouw politiek. Ook werd nog een film vertoond, Morgen hoopt de oudste inwoner van Yerseke, de heer S. Paauwe zijn Persoonlijk damkampioen schap van Nederland UTRECHT, 28 jan. De Goesenaar J. Sinke, de Zeeuwse deelnemer aan het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Zeeland heelt in het weekend uit twee partijen slechts een puntje weten te behalen. Hij moest in Terlouw zijn meerdere erkennen en speelde remise tegen W. C. Beeke. De overige uitslagen waren: Huis man-De Jong 2-0; Roozenburg-Jurg 1-1; Van Heerde-W. C. Beeke 2-0; Van Dijk-Keiler 2-0; Kinnegin-Bom 0-2 Edink-Gordijn 0-2; Van Dijk-Jurg 1-1 Edink-Terlouw 1-1; Roozenburg-J. H. Beeke 1-1; Van Heerde-De Jong 0-2: Kinnegin-Keller 1-1; Gordijn-Bom 1-1, De stand luidt: 1. Bom 9 pt; 2-3 Ter louw en Van Dijk 8 pt; 4 Huisman pt (uit 5 partijen); 5. Gordijn 7 pt; 6-' W. C. Beeke en Roozenburg 6 pt; 8-9- 10 J. H. Beeke, Edink en De Jong 5 pt 11. Keiler 5 pt; 12-13 Van Heerde en Sinke 4 pt; 14 Jurg 3 pt; 15 Kinnegin 2 pt. WOLPHAARTSDIJK, 28 jan. Kleurige kruisvlaggen klapperden zater dagmiddag te Wolphaartsdijk in de kille bries. Dundoeken met een wit kruis op rood veld en met een groen kruis op wit veld, symboliserend de Zwitserse natie en de vereniging Het Groene Kruis, de beide hoofdrolspelers in de Wolphaartsdijkse actie van het ontroerend schone drama, dat rampherstel heet. Vanmiddag werd de feestelijke slotscène ten tonele gebracht, waarin de guile Zwitsers het getroffen Zeeuwse dorp een nieuw Groene Kruisgebouw aanbieden. Als lieftallige feetjes kwamen de dochtertjes van penningmeester J. Kats- man naar voren getript, om burgemeester S. A. N. van Oeveren de sleutel van het fraaie gebonw aan te bieden. Wolphaartsdijk is verrijkt met een nieuw wijkgebouw, bestaande uit wachtlokaal, spreekkamer consultatiebu reaus, magazijn, spoelkeuken en boven de wijkverpleegsterswoning. sche wetenschap zulke enorme vorde ringen maakt, is de voornaamste taak van het kruiswerk wel het voorkomen van ziekten. Een uitstekende outillage is daarbij noodzakelijk geworden. Van daar dat dit nieuwe kruisgebouw in een grote behoefte voorziet. In de ruime wachtzaal, die tevens gebruikt kan worden voor vergaderlo kaal en waarin symbolische wandschil deringen van Jos Kosa zijn aange bracht, werden tevoren de vele geno digden door dokter A. I. Vos, voorzit ter van de plaatselijke Groene Kruisaf- deling. verwelkomd, Hij ging na, welke veranderingen zich zoal in de afgelopen halve eeuw de afd. Wolphaartsdijk bestaat dit jaar nL precies 50 jaar in het kruis werk hebben voltrokken. Nu de medi- Dokter Vos sprak woorden van dank aan het adres van het Zwitser se volk, dat met een gift van f 85.000 de bouw mogelijk maakte. Ook Friesland had een aandeel in het ge schenk. Dankzij het spontane offer van de inwoners van Harlingen en omgeving (de adoptiegemeenten), kon de verwarming worden aange legd. Wensen en geschenken Burgemeester Van Oeveren die maandag afscheid van zijn gemeente neemt (zie onze krant van morgen, dinsdag) en vandaag voor het laatst als burgemeester in het openbaar op trad, sprak zijn vreugde uit over deze nieuwe aanwinst. Hij hoopte, dat het gebouw als instrument van de naasten hulp, veel goeds "zal mogen doen. De burgemeester bood namens het ge meentebestuur een klok aan, waarna hijzelf een litho schonk. Op zijn beurt ontving de burgemees ter als aandenken een album met fo to's. De heer A. de Lange uit Goes feli citeerde de gemeente namens de lan delijke en provinciale vereniging, en bood een klok aan. Hij richtte over de hoofden der aanwezigen heen een dankwoord tot het volk van Zwitser land, dat meer dan 1 millioen Zw. francs aan het Ned. Groene Kruis schonk voor kruisgebouwen. Verder voerden nog het woord: de heren M. Nieuwenhuize te Kapelle als oudbestuurslid, A. v. d. Vliet (ver. v. ziekenhuisverpleging) die een hoogte- zon offreerde, J. Snoodijk, Vlissingen (oudbestuurslid), M. Schipper (zuster- ver. 's-Heer Arendskerke), M. Kloos terman (Inst. v. maatsch. zorg). Nadat alle sprekers beantwoord en enkele verfrissingen aangeboden waren, maakten de aanwezigen van de gele genheid gebruik, het fraaie gebouw met veel „ooooh's" en „aaaah's" te be wonderen. KRUININGEN Plattelandsvrouwen. In de vergadering van de afd. van de bond van plattelands vrouwen, die onder voorzitterschap van mevr. J. J. J. Sonke-Klos, stond heeft mevr. Aafje Top uit Amsterdam enkele bekende gedichten voorgedragen. Beslo ten werd in de maand maart een middag voor de ouden van dagen te organiseren. Gemeente-avond. In het „Dorpshuis" werd een gemeenteavond gehouden, die onder leiding stond van cje plaatselijke predikant, ds. W. C. van Börgeler. Voor de pauze zong het kerkkoor ennkele num mers en werd een film vertoond over het bezoek van Koningin Juliana aan Ame rika. Na de pauze heeft de heer Van Ber- kel van het ministerie van maatschappe lijk werd een interessante causerie ge houden over de opbouw, restauratie en nieuwbouw van kerken in het rampge bied. Ds Van Burgeier sprak een slot woord. MELISKERKE Zanguitvoering. Voor een in grote ge tale opgekomen publiek heeft de chr. zangvereniging „Con Amore" een ge slaagde uitvoering gegeven. In verband met het feit, dat de vereniging tien jaar bestaat, had de heer M. A. Romijn een tweetal nummers gecomponeerd en van tekst voorzien. Deze nummers, die zijn getiteld „Voor Con Amore" en „Liefde voor het dorp" kwamen bijzonder tot hun recht. Trouwens ook de soli en de andere nummers vielen in de smaak, waardoor ook de dirigent een pluim op de hoed kreeg. Ds. C. van Nes sloot deze succei- volle avond. „Barthimeus". Onder leiding van ds. OL van Nes werd een propaganda-avond ge houden, die uitging van het Chr. Blinden instituut „Barthimeus". Tijdens deze bij eenkomst heeft een der propagandisten van deze stichting, de heer Vlaaming, een inleiding gehouden over dit instituut en daarna de film „In Holland staat eed huis" vertoond. Des middags was een film gedraaid voor de schoolkinderen. ST. ANN ALAND Benoeming aangenomen. De heer L. Heïjboer Wzn heeft zijn benoeming tol diaken in de Geref. gemeente aangeno men. SINT LAURENS Filmavond. In het vergaderlokaal werd een filmavond georganiseerd van de chr. blindenzorg „Barthimeus" te Zeist. De heer Vlaming, propagandist, vertelde een en ander over het mooie werk voor blin de kinderen en jonge mensen en gaf daarna een toelichting bij de vertoning van de film „In Holland staat een huis Voorts werden nog films vertoond over de haringvangst en de Engelse tuinaan leg. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer G. F. Weeda, hoofd der chr. school. Voor de kinderen was des mid dags een filmvoorstelling gegeven. ST PH1L1PSLAND Bjj voorbaat. Hoewel het nog enkele weken zal duren, voordat het wijkgebouw officieel zal worden geopend, heeft tand arts O. Schulte uit Steenbergen reeds zij» intrek genomen in dit gebouw. Dokter H. Menger zal vanaf eind januari, begin fe bruari in het nieuwe gebouw zitting gaan nemen. Zodra de gedenksteen voor de kleuterschool is aangebracht, zal het wijkgebouw officieel in gebruik worden genomen, gelijktijdig dus met de nieuwe school. ZX.M. Onder leiding van de heer J. A. Stols werd een vergadering gehouden van de Z.L.M.-afdeling. Mr. Schlingemann, secretaris der Z.L.M., sprak over het hui dige landbouwbeleid, alsmede over het ontwerp ouderdomsvoorziening. WEMELDINGE N.C.V.B. In de maandelijkse vergade ring van de N.C.V.B. heeft de heer A. Cornet uit Goes een lezing gehouden over de zang van de Noord-Amerikaanse ne ger. Deze lezing werd verduidelijkt met grammofoonmuziek. VOORLICHTINGSDAGEN EUROPESE BOEREN GOES, 28 jan. Op de jaarvergade ring van de Zeeuwse CJBTB heeft drs J. J. Knibbe meegedeeld dat er in Fe bruari gedurende drie weken achter een in Arnhem voorlichtingsdagen ge organiseerd zullen worden voor Euro pese jonge boeren. Van de Zeeuwse af deling der CJBTB zullen elke week I of 2 jonge boeren deze voorlichtings dagen bijwonen. NAGEKOMEN ADVERTENTIB Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader. KRIJN DE WITTE Weduwnaar van Lourina Cornelia Moens in de ouderdom van bijna 80 jaar. J. DE WITTE C. DE WITTE-DE VISSER Krijn Marie Zoutelande, 28 januari 1956.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2