Bijna 48000 percelen in Zeeuwse herverkavelingsgebieden CTTTTT 1: V af V DedBcbterfai de opperrechter w Cyprioten leveren geweren in - Een onvoordelige transactie BAAYENS Aantal deelnemers heeft de verwachtingen overtroffen PUZZLE Proces-verbaal van schattingen vastgesteld Tervisielegging van uitkomsten in komende half jaar Polderbenoemingen in Zeeland Prins Bernhard sprak met minister Wilson Het nieuwe probleem l if a k T SS i B s Ui i 11 21 mp V 'ifö H „Atomen voor de vrede'' OPTIEK Uit alle delen van de provincie stroomden de laatste weken de oplossingen binnen Goed jaar voor N.C.R(eis)V. m^m "m mmm wfm msm Wk m m mm m m m ii m ip m iiyiÉ M 11 m*mm Jeugdige dieven op het oorlogspad VANDAAG EENS Zaterdag 28 Januari 1956 \VSCH GBLAD pagina 9 GOES, 27 januari. Het proces-vertaal van schattingen voor de Zeeuwse her verkavelingsgebieden is door de Hcrverkavelingscommissie Zeeland in haar laatste vergadering vastgesteld. Officieel is dus nu bekend geworden de omvang en de waarde van ieders inbreng in de grote „herverkavelingspot". Men kan ook zeggen, dat de inventarisatie nu achter de rug is. Dat er een enorme hoeveelheid voorbe reidend werk aan vast zat, wordt duidelijk, wanneer men weet, dat het om bijna 48.000 kadastrale percelen gaat. De onderverdeling is: Schouwen-Duiveland 22.000, Tholen 17.800, Waarde 1.250. en zak van Zuid-Beveland 6.900 percelen. Het proces- Verbaal is gebaseerd op de toestand per 31 januari 1953. Het gaat bij dit alles om het bezit van fnkele duizenden eigenaren, n.l. Schou- Tven-Duiveland 4.400, Tholen 2.900, Waar de 370 en de zak 1.730. Zo spoedig moge lijk zal nu worden overgegaan tot de ter- Visielegging van deze geschatte uitkom sten. Verwacht mag worden, dat dit in het komende halfjaar het geval zal zijn. Alle betrokkenen zullen dan worden op geroepen om na te gaan, of zij het ermee eens zijn. VOORLICHTING Een ander niet onbelangrijk nieuwtje van het „herverkavelingsfront" is, dat de agrarisch-sociale voorlichting steeds meer aan betekenis gaat winnen. Zoals men weet is deze allereerst voor rekening dei- bestaande (landbouw) organisaties, maar de overheid wil de ontwikkelde Initia tieven gaarne moreel en financieel steu nen. Welnu: de binnenhuisarchitecte op Schouwen-Duiveland, mej. Bosman, die daar reeds geruime tijd werkzaam is en daar haar arbeid kon verrichten door de financiële steun van het rampenfonds, zal haar nog niet beëindigde taak kun nen voortzetten onder auspiciën van de beide plattelandsvrouwenorganisaties met financiële steun van de Herverkavelings- commissie. Er zal, nadat contact zal zijn opgeno men met de r.k. organisatie, gepoogd worden dit voorlichtingswerk uit te brei den tot de andere herverkavelingsgebie den. Afgezien daarvan bestaat ook de mogelijkheid voor deze agrarisch-sociale Voorlichting overheidssteun te krijgen, wanneer de betrokken organisaties maar met concrete en aanvaardbare plannen komen. GRONDONDERZOEK Ook over het grondonderzoek kan het één en ander worden medegedeeld. Er Is een belangrijke periode van bemon stering afgesloten: vorig jaar zijn 3200 monsters genomen. Op Schouwen-Dui veland was dit aantal 2300, op Tholen 200 en in Zuid-Beveland 700, waarvan het merendeel in Waarde. Daar heeft, zoals bekend, de voorlopige edeling haar beslag gekregen en daar de gemiddelde bedrijfsgrootte nu 5 ha. leder zit in deze polder nu op zijn nieuwe firond (afgezien van wat gelijktrekkingen én correcties in de toekomst) en krijgt daarvoor van de heren van de landbouw. Voorlichtingsdienst het bemestingsadvies, Op Tholen zijn enkele kleinere com plexen, waar sprake is van een voor lopige toedeling, bemonsterd en op Schouwen-Duiveland geschiedde dat in Ae Vierbannenpolder en de Hogezoom. KERN VAN BEDRIJVEN Op het eiland Tholen komt er meer Schut in de landbouwtechnische voor lichting omdat daar in de Scherpenisse- older een kern van 12 bedrijven mee- oet in deze zin, dat de landbouwers hun edrijf ten voorbeeld willen stellen aan ,t van hun collega's. Deze kern heeft de bijzondere aandacht van de landbouw- voorlichtingsdienst. Rondom het oude Dijkwater op Schou wen-Duiveland zullen enkele binnen dijken worden afgegraven, waardoor het in concreto mogelijk wordt enkele mi- niatuurpoldertjes te concentreren en straks in de gelegenheid te zijn een be tere kaveltoedeling tot stand te brengen. Helaas is de koolzaadoogst in het inge polderde Dijkwater mislukt. Wat de elektriciteitsvoorziening be treft kan worden medegedeeld, dat, nu de gemeenten Ouwerkerk en Nieuwer- kerk hebben besloten de voorgeschre ven 20 in de kosten te betalen, met de aanleg der leidingen begonnen kon worden. Zeer binnenkort zal dat ook rond Dreischor het geval zijn, nu het gemeentebestuur een soortgelijke be slissing heeft genomen. MILJOENEN, Dan nog enkele interessante cijfers.. De Herverkaveling Zeeland heeft vorig jaar- verplichtingen aangegaan tot een totaal van 49,4 miljoen gulden. Er is voor een bedrag van 44,8 miljoen verwerkt. Het verschil betreft dit jaar in uitvoering ko mende werken. De begroting voor 1955, die 40 miljoen beliep, dient nu tot rond 45 miljoen te worden verhoogd. Ook voor dit jaar is 40 miljoen uitge trokken. De verdeling Is: Schouwen-Dui veland 29 miljoen, Tholen 10, Waarde 1,5 en de zak van Zuid-Beveland 4,5 miljoen. In de werken op Schouwen-Duiveland wordt enige remming toegepast, die ten goede zal komen aan Tholen en de zak van Zuid-Beveland. 's-GRAVENHAGE, 27 jan. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd in de Provincie Zeeland tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.B.), A. Minderhoud te Wilhelminadorp, tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Sluispolder (Tholen) C. J. J. Kooijman te St. An- naland, tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Hollarepolder W. J. van Engelen te Oud-Vossemeer, uiter lijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. WASHINGTON, 27 jan (Reuter- AFP). Prins Bernhard heeft be sprekingen gevoerd met de Ameri kaanse minister van defensie Charles Wilson. Een woordvoerder van de Nederlandse ambassade verklaarde later niet te weten wat de Prins heeft besproken en legde de nadruk op het informele karakter van zijn bezoek van twee weken aan de V.S. Donderdagmiddag gebruikte Prins Bernhard het middagmaal met de plaatsvervangende onderminister van buitenlandse zaken Robert Murphy. Tijdens een diner op de Nederland se ambassade heeft de chef-staf van de Amerikaanse luchtmacht, generaal Nathan F. Twining, de Prins onder scheiden met een medaille, die aan Amerikaanse piloten wordt verleend nadat zij verscheidene duizenden vlieg uren op him naam hebben gebracht. Deze onderscheiding houdt de betite ling in van „Commander pilot of the U.S. Air Force". De Prins zou vrijdagmorgen uit Washington vertrekken om naar Ne derland terug te keren. gaat zitten mokken met een gezicht, dat -ie dagen storm voorspelt. Zelf begin ik alle gemoedsrust aan mijn avondwerk oor de school, zodat de jongedame kan tien dat het er bij mij op geen half uurtje aankomt. HET WERD BETER De eerste regels van het strafblaadje rijn nog slecht, maar als ze ziet, dat er teen ontkomen aan is, begint het zicht- aar beter te worden. Ik werk rustig door, maar zie toch heus Wel, dat het kind me nijdige blikken toe- Werpt, en hoewel het schrijven beter Wordt, zeggen de gebaren wel: „Het kan pie toch lekker niet schelen". Dan zou je zo'n wurm met huid en haar willen Oppakken en Tenslotte is het blaadje vol en de laatste regels zijn keurig, zoals ik weet dat ze het kan. Het wordt nu ook tijd dat ze naar huis moet. Maar ik ga naar haar toe en zeg: „Die laatste regels zijn echt mooi, maar Janny's blaadje was helemaal zo netjes en dat heb jij lelijk gemaakt, vind je dat eigenlijk niet erg?" Ik krijg enkel een gebaar ten antwoord en een blik zo giftig als je van een zevenjarige niet zou verwach ten. Plotseling heb ik de haast onbedwing bare neiging om haar met een snauw de deur uit te sturen, maar ik weet, dat dit kind ook met grauwen en snauwen zal worden ontvangen. En dan staat ook in eens dat keurige speechje, dat ik tegen die jonge collega afstak, me voor de geest. Mijn eigen woorden zouden me in het gezicht slaan. VERBAZING Even leg ik mijn hand op Rina's arm en zeg: „Ik vond het ook zo naar, Rina, dat je dat deed, want nu moest ik je ook Zo lang schoolhouden en dat is toch ook akelig voor je". Er komt een blik van opperste verba zing op haar gezicht, wat daardoor jonger Schijnt te worden. Dan glijdt ze stil haar bankje uit en is zo verdwenen. Ik ga piekerend naar huis. Ben ik Streng genoeg geweest en heb ik iets kunnen doorbreken in de muur rondom dat kind? Met levend materiaal werken ls toch wel moeilijk. Misschien zegt later Rina wel in een gezelschap, dat ik toch zo'n mens was. ara .li.!! 33S5J Redacteur: J. J. Joosse, Hertshoornstr. 0, Bergen op Zoom. In onderstaande partij, gespeeld in de wedstrijd Heerlen—Middel burg, K.N.S.B., tweede klasse, door de heren Van der Veen, Heerlen (wit) en De Zeeuw, Middelburg (zwart) een Nimzo— Indische verdediging kwam wit aanvankelijk iets beter te staan. Zwart slaagde er echter in zich wat los te werken, hetgeen hem boven dien een pion opleverde. Bij de 29ste zet maakte wit echter een fout, hetgeen hem een stuk tegen een pion kostte. Bepaald geen voordelige transactie voor wit. Enals het eenmaal bergafwaarts gaat, gaat het snel. Zo ook hier: na nog enkele zetten, zakte wit's stelling als een kaartenhuis in elkaar. 1. d4, Pf6; 2. c4, e6; 3. Pc3, Lb4; 4. a3, (dwingt Zwart tot een verklaring) 4, Le7; 5. e4, d6; 6. Pf3, 0—0; 7. Ld3, Pb, d7; 8. e5, (na eerst Dc2 volgt e5 van zwart) 8de5; 9. de5, Pe8; 10. Dc2, f5; 11. b4, (ef6: e.p. had Zwart meer moeilijkheden gegeven b.v. ef6, e.p., Pf6:Pg5 enz.) 11c5; 12. Tbl, b6 13. De2, Lb7; 14. b5, (Wit zijn voordeel is bijna geheel verdwenen, i.p.v. b5 was Pb5 beter geweest). 14Kh8; (om de g-lijn bezetten Zie de volgende zet van Zwart, en ook om een schaak op e0 te ontgaan). 15. Lb2, g5; 16. h3, Pg7; 17. Kfl, (om na het spelen van Pf3 pion g2 te be houden,17Lf3; 18. gf3, (na Df3 volgt ook Pe5:) 18Pe5; 19. Tdl Pd3; 20. Td3, Dc7; 21. Kg2, Lf6; 22 Dd2, Ph5; (met een kleine dreiging) 23. Pe2, Lb2; 24. Db2t Dg7; 25. Dg7f, Kg7; 26. Thdl, Pf6; 27. Kg3, Tfe8; 28 h4, h6; 29. Te3?, (beter is wel Td6) 29, f4f; 30. Pf4f, gf4f; 31. Kf4, Kf7 (nu valt na enkele zetten de witte stel ling in elkaar). 32. a4, Tad8; 33. Ted3 e5f; 34. Kf5, Td4 (dreigt mat) 35. Td4, ed4. Wit geeft op. Tegen het binnendrin gen van de Zwarte Toren is niets te doen. Het nieuwe probleem ziet er als volgt uit: Pi! A A, 5 b c d e f Wit: Kh2, Tfl, Ld4; pionnen b6, d6, e5, g2, h3. Zwart: Kg8, Tc8, Lg7; pionnen a3, b3, f7, g6, h7. Wit aan zet en wint. Hier volgt de oplossing van de vo rige puzzle: 1. La6, ab6, (gedwongen). 2. Lb5, bc5; (id.). 3. Lc4, cd4; 4. Ld3, de3; 5. Le2, ef2f mat. Conferentie te Washington WASHINGTON, 27 jan. (Reuter). Op 28 februari zal een conferentie van twaalf landen beginnen over president Eisenhower's plan „atomen voor de vre de". Ingezonden Mededeling (Adv.) ü£LSTR.106'G0ESl!Ü ■2J0 De speciaalzaak voor uw BRIL B(j K.B. is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Zierikzee, mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk te Ter- neuzen. Zeeuwsch Dagblad-damoploswedsirijd Uit alle delen van onze provincie zijn in de loop van de laatste twee weken de oplossingen binnengestroomd. Niet minder dan 58 deelnemers hebben zich aangemeld voor onze nieuwe rubriek: de damoploswedstrijd, die vijftien weken (tot en met maart dus) zal duren. We hebben het al gezegd: er is midden in de damroos ge schoten en dat niet alleen. Met genoegen hebben we kunnen consta teren, dat de damsport een belangrijke plaats inneemt in de reeks van sporten in onze provincie. De eerste twee problemen (IA en IB) heb ben schijnbaar weinig moeilijkheden opgeleverd: de inzendingen ^faaren alle goed. In verband met de aanhoudende op standige acties tegen het Engelse ge zag op Cyprus, waarbij het vaak tot een bloedig treffen komt, heeft de Britse militaire bevelhebber op het eiland een order uitgevaardigd, krach tens welke alle jachtgeweren, lucht buksen, Floberts e.d. door de bevol king moeten worden ingeleverd. Dat een en ander niet overbodig is ter vergroting van de veiligheid, blijkt wel uit het feit, dat burgers, die op verschillende plaatsen van het eiland op weg waren met hun wapens naar de militaire depots, werden aangeval len door opstandelingen, die poogden zich van hun wapens meester te ma ken. Op de foto ziet men Griekse en Turkse inwoners van de stad Nikosia op weg om hun wapens in te leveren. Dat neemt echter niet weg, dat deze wedstrijd erg gemakelijk is. Integen deel. In de loop van de volgende we ken zal er gerust wel eens eentje strui kelen. We kunnen de problemen ook weer niet te gemakkelijk maken, want onder de inzenders (zie hieronder) zit ten echte „keien". De oplossing van probleem IA, dat afkomstig was van de auteur N. Cor- stanje te Vlissingen luidt als volgt: 34—29 (25x23), 50—44 (19x30), 44—40 (45x34), 43—39(!) 49x18 (13x22), 21—17 (22x11), 16x7 (1x12), 47—42 (36x38), (32x41 1x25. Via de velden 29, 47, 30, 22, en 39 (14—19) de beste 3 (23), 12 (28), 29 (32), 42 wint wit. Goede oplossers R. Rijkse, Yerseke; L. Trieller, J. v. d. Meulen, D. Trieller, Domburg; J. de Visser, F. Blaas, P. de Visser, A. Wil- lemse, Aagtekerke; A. Karman, 's-Gra- venpolder; J. L. Strooband, M. F. de Jonge, P. Walthuis, Middelburg; L. Goedbloed, P. Goedbloed, E. A. Schui- tema, W. Heydra, Joh. Lere, O. Hellin- ga, N. Corstanje, C. M. van Poelje, G. M. v. d. Voorde, Vlissingen; A. Krijger, Driewegen; A. van Sorge, Oost-Sou burg; G. de Jager, Serooskerke; J. Vinke, Koudekerke; B. v. d. Broeke, St. Laurens; C. W. Zwemer, Kamper land; P. Deurloo, Nieuwdorp; J. Man- ge, Goes. B.-groep De oplossing van probleem IB (even eens van de heer N. Corstanje te Vlis singen luidt; 32 (38 gedw.), 22 (19), 11 (23), 2 (30), 25 enz. We ontvingen goede oplossingen van de volgende personen: K. Louwerse, Yerseke; Kees Schot, B. W. Schot, Zierikzee; L. Volkers en J. Baayens, Goes; Joh. Luwema, H. W. Wiegmans, J. Geljon, L. Paans, E. L. Verschoor, J. Oova, K. v. Hemert, J. Koole, G. Meerman, J. C. Nijssen, C. Francke, A. C. Snel, H. de Vlieger, W. Lere, Vlissingen; S. de Visser, Oostka- pelle; Joh. J. Geleijnse, J. P. Geleijnse, J. M. Kostense, J. A. Kostense, Renes- se; M. C. Deurloo, R. Polderdijk, Nieuwdorp; L. P. Poley, Hansweert; P. Westveer, Kapelle-Biezelinge; A. Gel dof, Grijpskerke. DEN HAAG, 27 jan. De algeme ne jaarvergadering van de Ned. Chr. Reisvereniging zal op zaterdag 4 febr. in Zutphen worden gehouden. Blijkens het jaarverslag van deze vereniging is het ledental gestegen van 13863 tot 16336, hetgeen een toe neming is van 2473 of bijna 18 pet. Het aantal deelnemers aan reizen steeg van 4053 tot' 6420 of met 2367 deelnemers, hetgeen ongeveer 58% pet. is. Afgezien van de reis, die door de N.C.R(eis)V. in samenwerking met de N.C.R(adio)V. naar Merano in Italië werd gehouden en waarSan 810 per sonen deelnamen, is er nog een stij ging van 1557 deelnemers of 38% pet. De stijging gedurende het vorige ver- enigingsjaar bedroeg 21 pet. Het totale aantal reizen, -dat is door gegaan, bedroeg afgezien van de „Me- rano-reis" 229 tegen 165 in het vo rige boekjaar, hetgeen een percentage van bijna 39 betekent. Zwart 9 schijven op: 7, 8, 9, 13, 15, 18, 19, 35, 36, en dam op 12. Wit 12 schijven op: 20, 22, 27, 32, 37, 38, 40, 44, 45, 47, 48, 50. Groep B (beginners) Probleem 4B \/€RSTWtD Redacteur H. M. Slabbekoorn, Oostsingel 60a, Goes. Groep A (gevorderden) Probleem 4A §li lü §##2 j^HgH Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III 23) Hij wees op Priscilla, terwijl hij sprak, waarop deze haastig zei: „Ik begrijp niet, wat u bedoelt. Ik ben de gehele dag niet buitenshuis geweest, maar als ik iemand kon helpen om aan uw klauwen te ontsnappen, dan deed ik het". „Zo?" gilde Jeffreys, „zou je dat doen? Maar wacht, de tijd zal komen, dat ik je deze woorden betaald zal zetten". „Blijf kalm", zei Henry Dugdale, „gij ziet misschien de nutteloosheid van uw komst hier al in en zult mij met rust laten". „Kalm blijven als men met zulke huichelachtige verraders spreekt, met hen, die 's konings vijanden een schuilplaats verlenen? Kom, breng Trelawney hierheen, of ik zal dit huis met de grond gelijk maken en u doen geselen." Als u een ogenblik wilt luisteren .Luisteren! Neen, ik wil niet luiste ren, jij liegende, schijnheilige leuge naar! Zeg op, is Trelawney hier? „Ik weiger om nog een woord met u te spreken, mylord Jeffreys", ant woordde Dugdale. „Geen eerlijk man zal op zulke woorden antwoorden." „O, wilt ge niet? Wel ook goed! Toen mij verteld werd wat er gebeurd was, dacht ik dadelijk aan u. Die Dugdale en zijn ganse geslacht, zei ik, zijn leu genachtige, schijnheilige verraders". „Ik heb u al lang verdacht, en als ik deze kerel gevonden heb, zult ge het moeten ontgelden. Tot nu toe zijt ;e ontsnapt, maar thans zal de wraak lods u treffen. Hier, soldaten! Door zoekt het huis van heneden naar bo ven! Twee blijven bij de deur staan en zuilen deze leugenachtige schurk in het oog houden". Zowel Benedictus Trelawney als Donald Stewart hoorden ieder woord dat Jeffreys sprak, mgar beiden be waarden het stilzwijgen. De soldaten verspreidden zich om het huis te door zoeken, terwijl Jeffreys in een gemak kelijke stoel ging zitten en toornige blikken op Henry Dugdale wierp. „Gij hadt niet gedacht mij hier te zien, nietwaar? Ge hadt niet gedacht, dat 's konings opperrechter het werk van een politie-agent zou verrichten. Ja, je kent mij nog niet. Bij het ge beente van koning Hendrik, de kerels, die zich door een jong meisje lieten beetnemen en Trelawney lieten ont snappen, zullen zwaar worden gestraft. Ik zal het hun betaald zetten! Je kunt je hoofd wel laten hangen en vroom zien, mijnheer Dugdale, maar ik zal het je laten voelen. U dacht, dat de koning nog verdraagzamer zou zijn dan zijne majesteit Karei II, niet waar? Maar u zult spoedig de waar heid ondervinden. Hoor je 't? Niet één ontkomt, hypocriet. De ware reli gie Gods zal overal worden aangeno men, als ik er iets aan doen kan. Wat je domkop van een zoon aangaat en deze twee meiden met haar uitgestre ken gezicht, zij zullen het stof van Londens straten moeten likken. Ik zal de dissenters laten ophangen of het land uitgeselen. De wet is tot nog toe veel te slap geweest." Gij zijt de Koning niet", riep Hal- bert Dugdale. „Niet de Koning, dat is waar, maar ik weet, hoe de Koning er over denkt, jfj melkmuil! Ik weet, dat niets hem meer aangenaam zou zijn, dan dat iedere zuurkijkende Presbyteriaan en elke schijnheilige Puritein hetzelfde lot trof als de laagste misdadiger. En dat lot zullen ze ondergaan. Je weet, dat, als iemand het waagt in Schotland in een bijeenkomst te bidden, hij ge dood-wordt. Nou, Graham van Claver- house zorgt daar wel voor. En wat in Schotland gedaan is, zal ook in Enge land geschieden. Het is des Konings wil. Het is maar een kwestie van tijd. Daarom, al ontsnap je me nu, het zal toch maar voor korte tijd zijn". „Er bestaat toch nog een Parle ment", riep Halbert Dugdale uit. „Wat Parlement. De Koning is Soe verein, en zijn wil is wet. Daarvoor zal ik zorgen. Ik zal het jullie, ver giftige Presbyterianen laten gevoelen. Wacht, daar schiet me nog iets te bin nen. Daar is nog zo'n schurk, Donald Stewart geheten, op heterdaad be trapt, een verrader. Men zegt, dat hij in Londen is. Weet jij misschien ook waar hij is, Hypocriet?" Hij keerde zich om, terwijl hij sprak, tot Henry Dugdale, maar kalm ving de oude man de woeste blik van Jef freys op. „Gij hebt mij een leugenaar ge noemd, mijnheer Jeffreys", zei hij. „Gelooft gij dan, wat ik zeg." „Neen, dat doe ik niet. Bovendien, als hij hier in huis is, dan zal hij ook gevonden worden. Dat zweer ik. Het is de uitdrukkelijke wil van de Ko ning, want deze Stewart heeft in erge mate de toorn des Konings opgewekt. Er zal een voorbeeld aan hem gesteld worden. De Koning heeft gezegd, dat hij de vreze Gods in deze Schotten wil brengen. Zij hebben zijn vader, die martelaar, verraden, en zijn een adderen gebroedsel." (Wordt vervolgd) §p Vm fBi Zwart 9 schijven op: 9, 16, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 35. Wit 9 schijven op; 27, 28, 31, 32, 87, 38, 39, 42, 45. Voor beide problemen geldt: wit be gint en wint. Oplossingen inzenden voor 11 febr. a* Vorige probleem Probleem III A heeft de volgende opstelling: Zwart 13 schijven op: 1, 3, 6, 8, 11, 13, 17, 19, 22, 23, 24, 25, 29. Wit 13 schijven op: 28, 30, 31, 32, 33, 35, 36, 38, 40, 43, 45, 48, 50.» Stand probleem III B: Zwart 10 schijven op: 7, 8, 9, 12, 14, 18, 19, 28, 31, 37. Wit 10 schijven op: 21, 25, 30, 34, 39, 40, 42, 43, 44, 49. Wit begint en wint. De oplossingen van de problemep IIIA en IIIB kunt U Inzenden tot 4 fe bruari a.s. SCHIEDAM, 27 jan. In de afgelopen weken heeft de Schiedamse politie ver scheidene arrestaties moeten verrichten onder wat men zou kunnen noemen: .Jeugdig Schiedam". Herhaaldelijk bleek, dat jongens van acht tot tien en ook van twaalf jaar zich in groepjes hadden ver enigd om kleine diefstallen uit te voeren in een warenhuis en grote winkels. Voorts bleken automaten een dankbaar opera- tieterrein, waarop de jongelui een merk waardige handigheid ten toon spreidden. Dezer dagen hield de Schiedamse po litie, die een hardwerkende jeugdbrigada heeft, een groep van zeven jochies aan die voor meer dan 400,aan allerlei voorwerpen, geld uit automaten en snoepgoed gestolen had. Het gestolen" geld werd direct in snoepgoed omgezet en kon dus niet achterhaald worden. Drie van deze jeugdige diefjes zijn in middels zonder blikken of blozen doof» gegaan en zetten de serie kleine inbrakeft voort. Het drietal werd op heterdaad ba- trapt toen het bezig was in de Sint Maria School. Gp weg naar deze school bleke» de jongens zich nog het een en ander toe- feëigend te hebben, o.a. broodjes uit eeft akkerskar, limonade uit een in de straal onbeheerd staande wagen, een trommeltje brood uit een fietstas en mandarijnen vah een groentenkar. Dubbel spiraal 1 ■x. T" i IO ii l'i IO U3 'y J-to Horizontaal: 1 Gewaad, 6 geografische term, 8 middag, 10 Fr. N.V., 11 ranonkel achtige plant, 13 uitroep, 15 zangnoot, 16 oud, 19 telwoord, 20 gezinslid, 21 on meetbaar getal, 22 verborgen vijand. Verticaal: 2 Bovenste baggerveen, 8 welwillende lezer, 4 smalbladige hennep» netel, 5 verdikking, 7 voelspriet, 9 en an dere, 10 snoeperig, 12 bijwoord, 14 zang» noot, 17 bergplaats, 18 Noordoost, -21 ge zinslid. Oplossing vorige puzzle 1-7 Grendel, 7-11 lente, 11-14 egel, 14-18 larie, 18-22 enorm, 22-28 mazelen, 28-34 nerveus, 34-38 steek, 38-42 kogel, 42-46 ledig, 46-50 geluk, 50-56 klewang, 56-60 groen, 60-65 nestel, 65-69 label, 69-72 leeg, 72, 68, 64, 60, 56, 52, 48, 44, 40 36, 32, 28. 24, 20, 16, 12, 8, 4 GEEN GELD, GEEN ZORGEN.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9