Nieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING UIT ZETLAND'S STEDEN SPORT ett SPEL. Kejrfc, en- l£choaC Vaste ondertoon Middelburg Mr Th. A* Fruin sprak over het consumentenkrediet Provinciale almanak 1956 verschenen Zietïkzee VEILINGBERICH TEN Dr J. T. Bakker vQlgt proL dr K. Dijk op Schoolconcert Z. V. U. Jubileum-uitvoering van 0, K. K. te Goes T ienkamp-tafel tennis te Heinkenszand Adspiranten uit Goes en Middelburg binden de strijd aan Europees volksdans en gymnastiekfeest op Goese Markt Woensdag 25 januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 BORSSELE Zanguitvoering, De zangvereniging „Tot oefening en ontspanning" hield haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer Tamminga. Een achttal nummers werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Na de pauze trad op het gezelschap Rien de Jong uit Kloetinge. CO LI fNSPLAA T N.C.L.B. In de onder leiding van de heer J. van Gilst Jaspz. gehouden verga dering van de N.C.L.B. werd besloten het 25-jarig bestaan der afdeling op 29 fe bruari a.s. feestelijk te herdenken. De, voorzitter en het bestuurslid J. Visser werden herkozen. DOMBURG Successen. Op de zuidelijke kampioens tentoonstelling voor Noord-Brabant en Zeeland, gehouden te Rijen, heeft de heer A. Trieller, lid van „Nut en Sport" te Middelburg, enkele fraaie successen ge boekt. Met.zijn Weener Ram won hij de medaille van de Commissaris der Konin gin in Zeeland voor het beste Zeeuwse dier en een beker voor het mooiste dier der middenrassen, benevens een lauwer tak voor het kampioenschap. Met een Gele Vlaamse Reus-voedster en een Chin chilla-voedster behaalde hij eveneens een kampioensprijs. Ook de heer D. Trieller Dz. veroverde een kampioensprijs met een bruine Rex-ram. s-GRA VEN POLDER Benoeming. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente is in de vacature ontstaan door het bedanken van Joh. Verboom, tot koster benoemd Jac. Wal raven. 's-HEER ARENDSKERKE Vacature. In het college van kerkvoog den van de Ned. Herv. gemeente ls een vacature ontstaan door het bedanken van de heer C. Philipse. Ter vervulling van deze vacature zijn kandidaat gesteld de heren C. Beenakker, J. J. Geldof, J, v. d. Maale en J. Schipper. KAMPERLAND Oliebollen. De leden van de Herv. vrouwenvereniging hebben zich bijzon der verdienstelijk gemaakt met het bak ken en verkopen van oliebollen ten bate van de Ned. Herv. kerk. Ook werd een partijtje textiel aan de man gebracht. Het werk werd beloond met een goede geld- opbrengst. Uitvoering W.IJK. In „Renata" heeft de Mondaccordeon- en Mandolinevereniging „Willen is kunnen" uit Wissekerke on der leiding van de heer P. B. van Sprang uit Goes een goed geslaagde uitvoering gegeven. De heer P. Romijn uit Goes verzorgde de conference. Plotseling overleden. Maandagmorgen is de 67-jarige landarbeider L. Kempe, toen hij werkzaam was in de landbouw- schuur van de heer M. de Ridder, plotse ling vermoedelijk tengevolge van een hartaanval overleden. KAPELLE In de sloot. De weg door de vier- wegen van Kapelle naar 's-Graven- polder is berucht om de bochten en zachte bermen. Vele malen hebben er auto's in de sloot gezeten, gistermiddag was dè beurt aan een vrachtauto van de Gebr. Mol te 's-Gravenpolder, geladen met uien. Bij de woning van de heer Slab- bekoorn schoof deze wagen de sloot in. Om hem weer op het droge te brengen moest de lading worden gelost. KORTGENE Nutsavond. „Onder de zon van Ceylon' was de titel van een kleurenfilm, die maandagavond voor de leden van het hutsdepartement Noord-Beveland in de „Stadswijnkelder" te Kortgene door mr A. Hustinx werd vertoond. Deze film werd door mr Hustinx tijdens zijn reis door Ceylon opgenomen. Burgemeester A. A. Schuit sprak een openings- en een slotwoord. MELISKERKE Z.L.M.-vergadering. In de vergadering van de afdeling der Z.L.M. heeft de secre. taris, mr. J. P. G. Schlingemann, een cau serie gehouden over de algemene toe stand van de landbouw. Voorts gaf hij een toelichting op het wetsontwerp in zake de ouderdomsvoorziening. N1SSÈ Uitvoering. Door de muziekvereniging „Ons Genoegen" werd een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Onder leiding van directeur I. W. Bakker werd een vijftal nummers ten beste gegeven en daarna werd opgevoerd het toneelstuk „Gebr. Kalkoen", dat werd verzorgd door eigen mensen, die een dankbaar applaus in ont vangst mochten nemen. Deze avond was goed bezocht en werd ook bijgewoond door burgemeester J. D. Jansen en zijn echtgenote. Scn-u.ost. Een koe van de melkvee- li...:r Huige had een bietekop in de keer ge.,iegen, die door de veearts niet kon worden verwijderd. De koe moest worden afgemaakt, hetgeen natuurlijk voor de eigenaar een schadepost bete kent. OOST- EN WEST-SOUBURG Eerste lustrum. De Souburgse korfbal vereniging „Animo" vierde haar eerste lustrum. Begonnen als een schoolploegje onder leiding van de onderwijzers J. Dingemanse is „Animo" in vijf jaar ge groeid tot een club met 115 leden en vele donateurs. Burgemeester A. H. S. Stemer- ding en gemeente-secretaris J. J. v. Gin- kel boden de gelukwensen vdn het ge meentebestuur aan. Zij werden gevolgd door vele afgevaardigden van zusterver enigingen en Souburgse sportverenigin gen. Velen lieten hun gelukwensen ver gezeld gaan van bloemstukken, medail les of bekers. Tijdens de 's avonds gehou den feestavond werd nog het woord ge voerd door wethouder J. de Priester en de secretaris van de Zeeuwse Korfbal- bond, de heer J. Bruggeman uit Middel burg. OOSTKAPELLE Nieuw vak. Op de chr. lagere land bouwschool is een nieuw vak ingevoerd n.l. het praktisch melken. Op school wordt geoefend met een kunstuier, terwijl prak tische lesen worden gegeven op diverse boerderijen, die worden verzorgd door gediplomeerde voormelksters. Een en an der vertelde het hoofd der school, de heer A. Haandrikman, tijdens openbare les sen, waarvoor van de zijde der ouders veel belangstelling bestond. OVEZANDE Bibliotheek. In deze gemeente is we derom een hervormde bibliotheek geves tigd, welke de beschikking heeft over on geveer 1200 boeken. RILLAND-BATH „Reygersbergh". Onder leiding van de heer W. C. van der Werf werd dezer da gen het 70-jarig bestaan van de land- bouwvereniging „Reygersbergh" (de afd. Rilland van de Z.LM.) gevierd in hotel „De Uitkijk". Nadat de voorzitter een kort overzicht had gegeven, bracht bur gemeester Jobse zijn gelukwensen uit en wénste de vereniging nog een lang be staan toe. Door de vice-voorz'itter, de heer C. van Gorsel werd aan de heer Van der Werf, die 25 jaar voorzitter ik, een voor zittershamer met inscriptie overhandigd. De heer J. A. Boot 20 jaar secretaris mocht een vulpen in ontvangst namen. De bekende goochelaar Langini bezorgde daarna de leden met hun dames een ge zellige avond. Uitvoering. Maandagavond werd in de zaal Colpaart een uitvoering gegeven door de voetbalvereniging „Rillandia". Na een kort openingswoord door de voor zitter, de heer J. J. van Gorsel, werd het woord gegeven aan de leden van de to neelvereniging „Kunstvrienden" uit Yer- seke, die op voortreffelijke wijze de klucht „Een huis vol herrie" voor het voetlicht brachten. SEROOSKERKE (W.) Z.P.M. en L.J.G. In het verenigingsge bouw werd een gecombineerde vergade ring gehouden van de afdelingen der Z. P.M. en L.J.G., die in het teken stond van de ontspanning: er was zang en muziek, er werd een verloting gehouden en een toneelstuk, getiteld „Boer zonder land" opgevoerd. Een dergelijke avond zal ook worden gehouden te Grijpskerke en Oost- kapelle. ST ANNALAND „Prinses Juliana". In de jaarvergade ring van de schietvereniging „Prinses Ju liana" kon de voorzitter, de heer Abr, A. Goedegebuure Abrzn, mededelen, dat het afgelopen jaar gunstig is geweest voor de vereniging. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging 26 leden telt, dat er een batig saldo in kas is van fl.75 en dat de heer Jac. v. d. Klooster met 4654 punt de beste schutter van 1955 was. Als bestuurs lid werd herkozen, de heer Th. Overbee- ke en als baancommandant en bode de heer K. Hage. Besloten werd de contri butie niet te verhogen. Eind juni, begin juli zal een propaganda-wedstrjjd worden gehouden en eind juli een huishoudelijke wedstrijd. De vergadering werdbijge woond door het ere-lid, de heer J. L. Goe degebuure Abrzn. VEERÈ Moedercursus. Uitgaande van de ver. „Het Groene Kruis" afd. Veere-Ga- pinge wordt een moedercursus gehou den. De eerste les wordt maandag avond gegeven. De cursus, die door zuster J. M. C. Stellweg wordt gege ven, wordt gevolgd door niet minder dan 52 dames. VROUWENPOLDER Kerknieuws. Gekozen tot ouderling in de Ned. Herv. kerk de heer W. Hekhuis; tot diaken werden benoemd de heren J. K. Boyenk en P. Polderman. Zij namen hun benoeming aan. WAARDE Gezellige avond. Door de landbouw- vereniging H.E. werd aan de leden en hun dames een gezellige avond aangebo den, die werd geopend door de voorzitter de heer C. Mol. De heer Cs Burger uit de Wilhelminapolder droeg en kele schetsjes in Zeeuws dialect voor, de heer Dijkgraaf vertoonde de landbouwfilm „De zekere weg" en ook enkele leden droegen het hunne bij tot het welslagen van deze avond. 3% Ned. '53 3-3% Ned. '47 3 Dollarl. '47 3 Inv. Cert. 3 Ned. '62-64 Grootb. '46 Cultuürbk N. Handelsb. N. H. Mü A.K.U. B. Jurg. B. Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zn K. Hoogov. Ned. Ford N. Kaberf. Ph. Gloeil. Dito 6 pr. Unilever W. Fijenoord Bill. I rubr. Bill. II rubr. Dordts. Petr. Dito 7 pr. K. O. (f100) K. O. (f 1000) SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. M. 10(94 10094 AA AA aa 96)4 9654 9954 99)4 100 100 972-4 9754 75)4 7554 159a 160 24854 24554 307)4 312)4 312'/. 312 185 186)4 302(4 305 315 31154 275 27554 287'/. - 450 448 308 309 32554 329)4 198'/. 19954 34254 340)4 271 27454 303 30354 643/ 64754 64354 64754 618 619 6181461914 Enim 1027 1037 nst. Rubb. 12614 127J4 185B 86L 53 21014 19414 21541 19614 189 19814 255 Band. Rubb. K. Lemboe O. J. Rubb. De Oostkust Serbadjadi H. Am. lijn K. J. Ch. Pv. NB K. Boot K. Paketv. K. R. Lloyd N. Sch. Unie Om, Sch.v. St.v. M. Ned. 20914 H.V.A. 13594 Jav. Cult. Vorstenl. 48 Ver. Deli M. 13694 Senembah 94(4 N.B. M. Co. 300!4 Amst. Bk 263 Esc. Bank 205 Rott. Bk 25094 Tw. Bk 256 N.B. Aniem 88 Overz. G. NB 17214 Borneo Sum. 123 18594 86L 53 182 5494 21144 194 218 19854 191 20054 252 212 13754 7954 4854 14194 9654 29954 ■26354 25054 25654 89 17454 124 Internatio 15654 Am. Motors 8 Am. Radiator 2254 Am. Smelting 4794 An. Copper 66 Bethl. Steel 15CM Chrysler Ford Can. Gen. Motors Int. Nickel Kennecott Int. Nickel Rep. Steel St. Brands U.S. Steel N. A. Corap. Cit. Service Cont. Oil Midc. Oil, Ph. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ch. Ohio M. K. Texas N. Y. Centr. Pennsylvania Can. Pac. 7774 13154 7954 11454 7954 4494 41 5254 157 794 22 4794 67 15294 7754 13154 7894 11594 7894 4494 4054 5354 5754 - 95 80 66 3254 4454 54 1554 2454 6494 3354 4454 53 1494 2494 3354 AMSTERDAM, 24 jan. Het Dam rak is vandaag zijn eigen gang gegaan en de beurs heeft zich gekenmerkt door een vaste ondertoon. Vooral voor AKU bestond goede belangstelling. Dit papier lag de laatste tijd zeer zwak wegens de teleurstellende jaarcijfers doch vanmiddag boekte het rayonbe- drijf een behoorlijk herstel. Vlak na de openingsping steeg de koers zelfs van 307% tot 315. Deze prijs kon ech ter niet behouden blijven, tegen slot werd circa 313 betaald. Ook Philips en Kon. Olie avanceerden circa 4 punten. Unilever daarentegen stelde teleur. Voor dit papier werd niet meer dan 341 betaald tegen gisteren 343. De handel in deze internationale soorten bleef echter van beperkte omvang. Hoewel er niet veel peil valt te trek ken op het verloop der besprekingen V.P.R.O. bracht „Post voor U" Onder de titel „Post voor U" heeft het gezelschap Benny Vreden gister avond in de Schouwburg een cabaret avond verzorgd, die uitging van de V. P.R.O. De post kwam deze avond wel wat laat: het gezelschap was door pech in Bergen op Zoom blijven steken. Op het laatste moment werd daarom de hulp ingeroepen van een manipulator, de heer A. Marquinie, die de ontstane leemte gedeeltelijk vulde. De rest kwam neer op en uit 't hoofd van Piet Ekel, die bereids gearriveerd, volko men improvisatorisch een aantal radio stemmen met veel succes imiteerde. Eerst toen kon met de afwerking van het eigenlijke programma worden be gonnen. Met weinig middelen weten deze cabaretiers bij de toeschouwers de gewenste illusie te verwekken; zij maken dus gebruik van zeer beschei den attributen, het programma krijgt hierdoor een verfijnd karakter, hoe wel dit op sommige punten weer mank MIDDELBURG, 24 jan. Mr. Th. A. Fruin, voorzitter der Ned. Vereniging voor volkskredietwezen en woekerbe strijding te Amersfoort, heeft vanmid dag aan een lunchbijeenkomst in Ho tel „De Burg" van het departement Zeeland der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel gesproken over het consumentenkrediet. Mr Fruin heeft in zijn betoog het licht doen val len op de voor- en nadelen, die aan het afbetalingssysteem zijn verbonden. Be kend is, dat voor de oorlog 25 tot 30 pet der grotere artikelen op afbetaling werd gekocht. Dit percentage is nu be hoorlijk gestegen, maar exacte cijfers zijn nog niet beschikbaar. De spreker wees er o.m. op, dat de schade, die de grote financieringsmaatschappij en lij den als gevolg van de onmogelijkheid van de consument tot afbetaling (b.v. door overlijden) bijzonder meevalt en slechts enkele promillen bedraagt. Als voordelen van dit systeem voor de pro ducent zag mr. Fruin een grotere afzet en mogelijkheden tot prijsverlaging, doordat de artikelen onder het bereik van de grote massa gebracht kunnen worden. Hij verklaarde zich tegenstan der van overcreditering en hekelde sommiger gewoonte om allerlei luxe artikelen op afbetaling te kopen, maar daardoor zichzelf de aanschaf van de allernoodzakelijkste goederen onmoge lijk te maken. Mr. Fruin was voorstan der van een behoorlijke registratie, die echter in handen dient te zijn van par ticuliere kantoren. MIDDELBURG, 24 jan. De 32ste jaargang voor 1956 van de pro vinciale almanak is dezer dagen ver schenen. Elk jaar wordt de omvang weer groter. De almanak is nu een boekwerk geworden van op twee na 700 bladzijden. Voor ieder, die de naam van de één of andere instelling dan wel autoriteit op welk- gebied ook,.wil we ten, is deze uitgave onmisbaar. Bij ver gelijking van de inhoud mét die van het vorig jaar blijkt, dat er weer enkele aanvullingen zijn opgenomen, waarbij we onder meer denken aan enige pro vinciale commissies, de culturele ad viesraad e.d. Het is geen frase, wan neer wordt gezegd, dat de almanak tel- kenjare in een behoefte vdorziet. Dit keer zijn erin opgenomen de foto's van de oud-gedeputeerden A. L. S. Locke- feer en C. Hamelink. De één werd bur gemeester van Hulst, de ander vertrok naar Canada. Als steeds is het provin ciale vademecum samengesteld door mr. J. K. Munters, chef der tweede af deling van de provinciale griffie, en uitgegeven in gele omslag door Littoofj en Olthoff te Middelburg. gaat. Op sommige onderdelen bewan delt men teveel de bekende platgetre den paadjes. Een enkele keer is het zelfs gespeend van originaliteit, maar over het algemeen is het een beschaafd menue, waarin een enkele goede woordspeling het ingrediënt is, dat het geheel smakelijk maakt. Kitty Knap pert is naast Piet Ekel wel het meest overtuigend. Haar parodistisch getinte zeemeermin-creatie en haar persiflage van de steeds maar vriendelijk blijven de gastvrouw, wier leven bestaat uit een aaneenschakeling van oppervlak kige fuifjes, waren gaaf, met een sym pathiek aandoende ironische grond toon. Joekie van der Valk voldeed het, meest met haar wijsgerige opmerkin gen in de overpeinzingen over de be trekkelijkheid. De avond werd geopend door ds. I. J. van Houte. Raadsvergadering Hedenavond zal de raad in openbare vergadering bijeen komèn. De belangrijk ste van de 22 agenda-punten zijn: benoe ming gemeente-ontvanger, waarvoor worden aanbevolen 1. C. H. Russcher, Delft en 2. M. Wieringa te Winschoten; benoeming van een werkmeester voor de beschutte werkplaats voor minder-vali- den; benoeming regent burgerweeshuis (vac. G. J. den Dekker). Op de aanbeve ling staan: 1. G. J. den Dekker, 2. F. T. J. A. den Boer. Voorgesteld wordt voorts over te gaan tot aankoop van drie petce- len grond voor de aanleg van een uit valsweg via de Hoofdpoortstraat. Tenslot te wordt voorgesteld geschenkwoningen over te dragen aan W. Beije, H. J. Beve lander, C. J. van Burg, C. M. v. d. Velde, A. J. Jager, Q. Huige en C. J. van Burg. in Genève gaf toch ook de cultuursec tor van een betere stemming blijk. Hier was Deli favoriet met een koers stijging van 5 punten tot 142. HVA en Amsterdam Rubber trokken circa 2 punten aan .De scheepvaartsector had vandaag eveneens de wind niet tegen. Stoomvaart Mij. „Nederland" had de leiding met een winst van 3 punten. De overige soorten 1 k 2 hoger. Het teleurstellende verslag van de Neder landse wol was nog niet geheel en al ter beurze bekend. De aandelen in kwestie werden wel lager geadviseerd. Vandaag worden certificaten Ashland Oil geïntroduceerd. De belangstelling voor dit fonds viel mee. Als eerste notering kwam 17% dollar uit de bus. Guldensbeleggingen stil en eerder iets lager. Prolongatie 2% pet. Dit is het staatsieportret, dat Konin gin Elisabeth II van Engeland door de beroemde fotograaf Cecil Beaton heeft laten maken ter gelegenheid van het bezoek aan Nigeria. De foto is geno men in de blauwe zaal van het Buc kingham Palace. De vorstin droeg een diadeem van parelen op het hoofd en haar geborduurd zijden- japon was versierd met de orde van de Kouse band en de miniaturen van andere orden. LEEUWARDEN, 24 jan. De gen synode der Geref. Kerken heeft van daag, na de gehele dag in comité be raadslaagd te hebben, tot hoogleraar aan de Theologische Hogeschool te Kampen benoemd dr J. T. Bakker te Laren in de vacature ontstaan door het aftreden van prof. dr. K. Dijk. Nadat de zitting was geopend, deel de de praeses mede, dat was gestemd over een drietal predikanten: dr J. T. Bakker te Laren, dr G. E. Meuleman te Vijfhuizen en dr L. Praamsma te Gro ningen. Het was weer goed!" Deze ont boezeming zegt wel hoe de jeugd het schoolconcert vond, dat gisteren in „De Prins van Oranje" gegeven werd. Inderdaad is er door de medewerkenden zó gezongen en ge speeld, dat de jeugd wel aandachtig luisteren en kijken móest. Na een korte uiteenzetting over de opera in het algemeen werd eerst de interessante, in 1947 gecomponeerde kleine opera „The Telephone" van Me- notti; een in New York wonend com ponist van Italiaanse afkomst. „The Telephone" is een mengeling van mo dern Amerikaanse realisme (dialogen) en Italiaanse welluidendheid (duet ten), dat de grote en vaak minder pret tige invloed van de techniek in dit geval de telefoon in het dagelijks leven als thema heeft. Vervolgens werd ten tonele gebracht het zangspel „Bastien und Bastienne". dat Mozart componeerde toen hij 12 jaar oud was, maar dat nog altijd be koort. Dit speelse herderspel werd uit stekend vertolkt en boeide de jeugdige toehoorders stellig niet minder dan „The Telephone". De belangstelling van dit schoolcon cert was zó groot, dat er twee voorstel lingen na elkaar gegeven moesten worden. Dank aan zangers en pianist, dank ook aan de organisatoren voor deze boeiende middag. R. De eerste en tweede stemming brach ten nog geen beslissing, maar bij de derde stemming behaalde dr Bakker 32 stemmen en dr Praamsma 18 stemmen, zodat dr Bakker werd gekozen. De nieuw benoemde hoogleraar werd op 9 febr. 1924 te Leeuwarden geboren, studeerde theologie aan de V.U. en werd in 1950 in zijn eerste gemeente Oude en Nieuw Bildtzijl in het ambt bevestigd. In 1954 vertrok hij naar La ren. Vrijdag j.l. promoveerde hij cum laude aan de V.U. tot doctor in de the ologie. Beroepingswerk Geref. kerken Beroepen te Fijnaart G. van Halse- ma, cand. te Hilversum; te Jutrijp- Hommerts C. Padmos, cand. te Amster dam. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Amsterdam-C. W. de Graaff te Giessendam. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Haarlem D. H. Biesma te Hoogeveen. Evang. Lutherse Kerk Drietal te Amsterdam H. Johannes te Vlissingen, P. H. G. C. Kok te Weesp en P. C. Roodenburg te Breda. Beroepen te Amsterdam (vac. dr J. P. van Heest) dr J. A. Stellweg. Scheepstijdingen AKKRUMDIJK: 23 bij Azoren. AMSTELDIJK: 23 bil Azoren. DELFSHAVEN: 23 bij Sint Vincent. INDRAPOERA: 24 van Colombo nr Djibouti. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT: pas. 23 Kp Elba. LAURENSKERK: pas. 23 Quessant. MAASDAM: 23 van New York nr Nor folk. NESTOR: 24 te Georgetown. NIEUW AMSTERDAM: 23 van Sint Thomas nr Barbados. ORANJE: 23 van Antwerpen naar Vlissingen. ZUIDERKRUIS: 23 bij Fayal. KAPELLE, 24 jan. Exportveiling Conf. op monster 165 66,80; 160 57,40 155 44—46,30, geel 165 60, 160 46,90— 53, 155 35. Verpakt fruit: Golden Delicious 175 91, 170 80—82, 165 69- 75, 160 53—61; Jonathan 175 57, 170 57, 165 52, 160 45; Goudreinette A 58. Los fruit: Goudreinette Igr 4144, I 37_40, II 32—33, K 36—41, F 31; Jo nathan 175 47—55, 170 48—55, 165 41— 51, 160 34-46, II 25—33, K 35—40, F 2332; Golden Delicious 170 6676, 165 59—69, 160 49—61, II 37, K 45—61, F 28—30; St Remy Igr 3032, I 32, n 24, K 26—30, F 21—23; Comt. de Paris Igr 32, I 19—27, II 14—18, K 17—18, F 13; Conf. II 20—23, K 28—32, F 17—24; Lomb. Calville Igr 59, I 39, K 45; Brab. Bellefleur Igr 39, I 31, II 21—22, K 33, F 24; Gieser Wildeman Igr 55, I 48, II 37, K 44, F 33; Winston Igr 4851, I 38—47, II 27, K 30—34; Pres. van En geland Igr 44, I 36, II 19, K 21, F 13; Zoete Ermgaard 3841, II 25, K 38, F 20—24; Souv. de Vacheur I 28; Zoete Campagne I 3234, II 2225; Kleipeer Igr 36, I 30, II 15, F 10; Baldwin Igr 30, I 23, K 24, F 18; Ontario I 23, II 13; Bredérode Igr 39, I 38, 'K 31, II 22. Groenten veiling: Aardappelen 910; Boerekool 1317; Spruitkool 1628; Rode kool 5,50—6; Witlof 36; Witte kool 35,50; KroteS 5; Breekpeen 5,50 6; Stekuien II15; Knolselderie 18; Bloemkool 2646. KRABBENDIJKE, 24 jan. Export en Blokveiling: Golden Delicious 179 70—75, 170 68—70, 165 58—61, 160 46— 48; Jonathan AA 58, A 5457, B 48 53, C 42—45, 175 50—53, 170 46, 165 42, 160 35—36, II 29—30, K 41,30; Goudrei- Gewone veiling: Golden Delicious nette Igr 42, If 39; Conference C 43,50. 4552; Pres. v. Engeland 2540; Jo nathan los 839, verp. 3960; Goud reinette los 3139, verp. 4450; Cox Or. Pippin los 2861, verp. 88118; Gieser Wildeman 4554; Pondspeer 22—28; Conf. 19—40. MIDDELBURG, 24 jan. Fruit: Golden Delicious I 48—70, II 37, K 42; Goudreinetten K 4347; Zoete Erm gaard I 52, K 3639; St Remy I 3335, K 33. Aardappels: Koopm. BI. gr 10,20—12,30; Mintjes gr 12,10; Furore gr 10,9011,10; Meerlanders gr 10,20. Groenten: Bloemkool A 4658, B 3448, C 18—39; Kroten p kg 4—10; Prei 923; Veldsla 58154; Wijnpeen 311; Boerekool 1830; Sav. kool groen 1028; Sav. kool geel 511; Uien p. kg 935; Spruiten 1562; Witte kool 56; Rode kool 610; An dijvie 6584; Witlof 3747; Waspeen 23—25. GOES, 24 jan. Export- en indus trieveiling: Goudreinetten AAA 47, A 45, BC 42, Igrof 41—48, I 39^5, II 33 34; Jonathan A 5456, B 52, C 44, I 3952, II 2936; Golden Delicious A 78—83, B 76, C 65, I 49—77, II 32—46; Lamb. Calville Igrof 4959; Winston I 4055; Zoete Ermgaard I 44, II 32; Conference op monster 165 65.20, 160 56—56.50, 155 45.60—48.80; St. Remy Igrof 37, I 3335, II 32; Gieser Wilde man Igrof 58, I 4954; Comtesse I 30 35; Doyenne du Com. I 115, II 96. Verpakte fruit: Jonathan I 5258; Gold. Delicious A 8486, B 77, I 49— 86; Doyenne du Com I 109124; Ge wone veiling: Goudreinette K 3641, F 32—35; Jonathan K 38—43, F 28— 32; Gold. Delicious K 46—66, F 33— 42; Zoete ermgaard K 40, F 2425; Winston K 24—37, F 19—23; Doyenne du Com. K 95—101, F 83—93; St. Remy K 30—32, F 28—29; Gieser Wildeman K 48—53, F 38—43; Conference K 33 35, F 2224; Comtesse F 20. ST. MAARTENSDIJK, 24 jan. Peen B 9.44; Idem C 7. Aanvoer 13 ton. VEEMARKT, ROTTERDAM, 24 jan. Aanvoer fli totaal 3291; Weektotaal 5075; Vette koeien en ossen 700; Gebruiksvee 800; idem t.b.c.-vrij 798; Vette kalveren 50j Graskalveren 227; idem t.b.c.-vrij 222; Nuchtere kalveren 955; Varkens 93; Biggen 168; Paarden 109; Veulens 4! Schapen of lammeren 169; Bokken of geiten 10. Vette koeien 2.82—3.12, 2.60—2.82, 2.402.60; Vette kalveren 2.602.90, 2.40—2.60, 2.20—2.40; Graskalveren 450, 350, 250; Nuchtere kalveren 60, 58, 48; Biggen 52, 45, 40; Slaehtpaar- den 2.30, 2.10, 1.90; Schapen 145, 115, 95; Lammeren 130, 110, 100; Kalf- koeien 1130, 960, 730; Melkkoeien 1130, 960, 730; Vare koeien 800, 700, 600; Vaarzen 780, 680, 580; Pinken 480, 425, 350. EIERMARKT. GOES, 24 jan. Handelarenprijst kippeneieren 9 ct., poeleieren 8 ct, eendeneieren 8 ct., kalkoeneieren 25 ct., ganzeneieren 30 ct. Op 24 maart GOES, 24 jan. Onder voorzitter schap van de heer D. van Heiningen werd vanavond een omvangrijke agenda door „O.K.K." in haar jaarlijk se ledenvergadering, die goed bezocht was, afgewerkt. De voorzitter kon in zijn openings woord gewagen van goede vooruitgang in het voorbije verenigingsjaar, on danks de grote moeilijkheden, waar voor het bestuur zich zag gesteld, spe ciaal ten opzichte van het gebrek aan technische leiding. Het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mej. Sinke toonde aan, dat de vereniging een goede finan ciële basis heeft. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer Loeve, de activi teiten van O.K.K. Veel is er gedaan door het bestuur, inzonderheid aan de voorbereidingen voor de viering van het 50-jarig jubileum van de vereniging in Maart a.s. Onthuld werd, dat er een grote Jubileum uitvoering zal komen op 24 Maart a.s., waaraan keurturners uit Den Haag hun medewerking zullen ge ven en dat er een feestavond zal ko men voor de leden van O.K.K.. Een belangrijk punt op de agenda was een voorstel tot statutenwijziging en het vragen van de Koninklijke goedkeuring daarop. Met algemene stemmen werd dat voorstel aanvaard. Twee aftredende bestuursleden, Mevr. Nieuwenhuize-Verhage en de heer Goedbloed werden herkozen, ter wijl inplaats van de aftredende heer Op zaterdag 4 februari a.s. HEINKENSZAND, 24 jan. De H.T. T.V. „Luctor" organiseert op zaterdag 4 februari a.s. een tienkamp voor de bes te spelers uit Zeeland en West-Brabant In het gymnastieklokaal te Heinkenszand Aan deze wedstrijd wordt ojn. deelge nomen door de kampioenen van Roosen daal en de kampioenen van Zeeland eer ste en tweede klasse. Het ligt in de bedoeling het jaarlijks Dr. Mes-toernooi te houden op Twee de Paasdag (2 april a.s.). Evenals vorig jaar zullen er weer voorwedstrijden in verschillende centra worden gespeeld. v. d. Guchte als nieuw bestuurslid werd gekozen Mej. A. Cremer, die reeds een belangrijk aandeel in het verenigingswerk leverde en die haar benoeming aanvaardde. De heer Landman, als erelid en in zijn kwaliteit van kringbestuurder van 't N.C.G.V. hield aan 't slot van de ver gadering een toespraak, waarin hij waarderende woorden richtte tot het thans zittende bestuur over de goede activiteit en sloot tenslotte deze gea nimeerde vergadering met gebed. GOES, 24 jan. Op zaterdag 4 februari zullen voor de vierde maal de adspiranten van de gymnastiek verenigingen Volharding te Goes en Wilhelmina te Middelburg de strijd aanbinden. De ontmoeting vindt plaats in de gymnastiekzaal van het Goese Lyceum en ditmaal zullen er voor het eerst ook meisjes aan deelnemen. Iedere vereniging vaardigt een ploeg van acht jongens en acht meisjes af, die de volgende oefeningen krijgen té verwerken: meisjes: vrije oefening, brug, ringen en paardsprong; jongensi vrije oefening, brug, rek en paard sprong. Er is voor de winnende vereniging een wisselbeker beschikbaar, terwijl de hoogst geklasseerden van elkö ploeg een medaille ontvangen. Op 20 en 21 juli a.s. GOES, 24 jan. De gymnastiek vereniging „Kasporgo" zal op vrijdag 20 en zaterdag 21 juli a.s. op de Grote Markt een groot Europees gymnastiek- en volksdansfeest orga niseren, waaraan zullen medewerken Belgische, Duitse, Oostenrijkse en Nederlandse groepen. Een van deze groepen, de Salz- burgervolksdansgroep, zal ook nog optreden te Domburg, Hulst en Oostburg. In laatstgenoemde plaats in combinatie met de volksdans groep van „Kasporgo". De heer A. J. de Visser te Kapelle slaagde aan de landbouwhogeschool te Wageningen voor het prop. examen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5