Eerste Kamer neemt z. h. st. ontwerp adoptiewet aan Droogte in Z.-Afrika Buren vochten uit met hamer meningsverschil en ijzeren buis Middelbaar onderwijs heeft met gróte problemen te kampen Overgangsbepaling inzake leeftijdsverschil bepleit Noordwal van Vlothaven wordt ontruimd Aantal doden bij treinramp gestegen tot 35 Zuidpoolschip uit ijs bevrijd Israël blijft bereid tot onderhandelen R.AJ.-tentoonstelling met 64 automobielen Oorzaak schoonhouden van portiektrap Olie in de Sahara? Fedde Schurer in Tweede Kamer? LIKDOORNS WONDEROLIE Woonschepen naar de stad 1 Plan om hbs zesjarig te maken vindt geen instemming Strijd om Nelsons pensioen Slepers borgen 7253 tons schip Woensdag 25 Januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, 24 januari De Eerste Kamer heeft hedenavond tonder hoofdelijke stemming de ontwerp adoptiewet aanvaard. Tijdens de middagvergadering had een viertal sprekers hun voldoening uitge sproken over het feit, dat in ons land toch eindelijk een wettelijke rege ling tot stand gekomen is. Naast waardering was er echter ook kritiek en wel op de in het ont werp voorkomende bepaling, dat het leeftijdsverschil tussen pleegkind en pleegouders niet groter mag zijn dan 50 jaar. Baron de Vos van Steenwijk (WD) en mej. Tjeenk Willink (Arb.) ver langden van minister Donker de toe zegging dat de bepaling van het leef tijdsverschil niet zal gelden voor die pleeggezinnen, die reeds voor de in werkingtreding van de wet zijn ge vormd. GRENS TREKKEN Minister Donker voelde daar niets ▼oor en betoogde, dat men in de wet geving nu eenmaal een grens moet trekken. De leeftijdsgrenzen van acht tien en vijftig jaar zijn toch al de uiterste grenzen. De rechter mag niet uitmaken wat Seoorloofd is en wat niet. Kritiek heeft e minister ook moeten horen om her roeping van de adoptie voor meerder jarige toe te staan in het 24ste levens- Jaar. Baron de Vos van Steenwijk hoemde het een belangrijke verzwak king van het ontwerp terwijl mr. Kolff (CH) sprak van een merkwaardige in consequentie. Minister Donker verde digde zich door te wijzen naar de on herroepelijkheid van de adoptie gedu rende de minderjarigheid De rechter zal uitmaken of herroe ping door meerderjarigen gewettigd is. ADELIJKE TITELS Tenslotte is nog het een en ander ge zegd over de overdracht van adelijke titels bij adoptie. Unaniem waren de afgevaardigden van mening, dat hier uitgegaan moet worden van het principe „gelijke mon niken gelijke kappen". Een niet adel lijk kind krijge de titel van zijn adel lijke pleegouders en een adelijk kind zal zijn titel bij adoptie door niet adel lijke pleegouders kwijtraken. Minister Donker die in zijn ontwerp met deze wens geen rekening heeft gehouden zegde toe, deze zaak aan zijn ambtge noot van algemene zaken te zullen overleggen, aangezien het hier een grondwetswijziging betreft. Volgende week behandeld de Kamer de begroting van binnenlandse zaken. Bestuurder was bewusteloos LOS ANGELES. In aansluiting op ons bericht van maandag betref fende het treinongeluk bij Los An geles, vernemen wij nader, dat thans het aantal doden naar schatting 31 tot 35 bedraagt en dat de gewonden- lijst tot 70 is gestegen. De bestuurder van de verongelukte trein verklaarde tegenover een com missie van onderzoek, dat hij het bewustzijn had verloren. Zijn lichaam had de snelheidsrege laar geraakt, waardoor de trein met een snelheid van ruim 110 km door een bocht ging waar een maximum snelheid van 25 km was toegestaan. Een der commissieleden zei, dat de dodemanskruk mogelijk niet heeft gewerkt door de druk van de voet van de machinist. LONDEN, 24 jan. De Britse ad miraliteit heeft bekend gemaakt, dat de „Theron", het schip van de Britse Zuidpoolexpeditie dat sinds drie we ken in de Weddell-zee door ijs was ingesloten, zich heeft weten te bevrij den. De „Theron" moet binnen zes we ken, vóór het begin van de winter, leden en voorraden van de expeditie te Vahsel Bay, op de kust van Coats- land, aan land. brengen, omdat daar na de Weddel-zee geheel dichtvriest. Het merendeel van de mannen aan boord van het schip zal te Vahsel Bay de winter doorbrengen. Daarna zullen zij beginnen met het onderzoeken van de nog niet in kaart gebrachte stre ken van het Zuidpoolgebied, ter voor bereiding van de voorgenomen tocht te land over de Zuidpool. Een andere Britse expeditie, geor ganiseerd door de „Royal Society" is reeds op Coatsland aangekomen. JOHANNESBURG, 24 jan. - In vele delen van Zuid-Afrika heerst droogte, welke in sommige gebieden de ergste sedert mensenheugenis is. Vooral de Kaapprovincie en Natal worden ge troffen. Een intense hittegolf heeft 't effect van de droogte in veel gebie den nog vergroot. Eisenhower op hei begroetingsdiner WASHINGTON, 24 jan. (AFP). Israël heeft de V.S. en Groot-Brittan- nië opnieuw medegedeeld bereid te z(jn tot onderhandelingen met de Ara bische staten, mits deze zich aan de conferentietafel willen scharen zon der vooraf voorwaarden te stellen. Men meent te Washington te weten, dat, indien de Arabische staten er ,uit binnenlands-politieke overwegingen, niet mede zouden kunnen instemmen met Israël aan de conferentietafel plaats te nemen, Israël bereid zou zijn tot onderhandelingen via bemidde laars, die onderdanen van Groot-Brit- tannië, van de Ver. Staten of van een neutraal land, of vertegenwoordigers der Ver. Naties zouden kunnen zijn. ADVIES DE VLAMING, die het. ge meentelijke politiebureau van een onzer Zeeuwse woon- centra met een bezoek kwam vereren, wilde een agent mee nemen en deze enige tijd tot zijn beschikking houden een soort „privé-diender" dus. Hoe zat dat met deze naar 't noorden afgebogen Belg, hij was de kluts, in casu de weg kwijt. Gelogeerd bij Zeeuwse vrien den, zou hij het dochterke van zijnen gastheer, wier haartjes onder de schaar moesten, wel tot begeleider zijn, zo van Al- lez Marjanneke, efkes na' den coiffeur!" Ge kent dat: de Hollandse kappers doen goede zaken en dat „efkes" werd uurkes. „Awèl, da. wèr te zot verhaalde on ze Vlaming ,,'k dacht 'k ga 's juust een endje flaneren!" Maar toen hij bij de kapper terugkeerde was de gekortwiek te vogel gevlogen. Op zichzelf was dit niet erg, het meiske wist de-weg-terug wel te vinden. Maar de Belg niet meer, want het meisje was zijn kompas En of d' agenten met hem, zo zonder kompas, toch geen com passie 'adden... De agenten be zagen de Belg met verwonderde blikken. Maar het aanbod hem te helpen kwam blijkbaar niet spontaan genoeg. De verdwaal de begon met referenties te smijten. „Aw èl 'eren, 'k 'eb enen hoeien vrind op d' ambassade, ene Willemsenen ge moe nie' u'ronderstellen da 'k- schrik 'eb om in 'Ollaand te verke ren. Het werd een stroom van Vlaamse klanken, leutig in hun samenstelling, doorregen met veel „awèl's" en Willemsen's, her en der verspreid over con sulaten En wat doet de nuchtere Hol landse agent dan? Hij geeft raad, eenvoudig en afdoende. „Ga te rug naar de coiffeur, die weet het meisje wel te wonen", luid de het woordenstroom stoppen de advies. De Belg was verpletterd. Zo veel koele zakelijkheid, gefun deerd op een dergelijk doeltref fend dieper denken „D'as nen hoeien hedacht", peinsde hij stil voor zich uit, blikte nog even in het rond, herstelde zich toen en verliet, onder een „Awèl 'eren, nen hoeiennamiddag verder" het bu reau, weliswaar zonder privé- diender maar met in het herte een innige dankbaarheid jegens zijn tip-gevers c:; AMSTERDAM, 24 jan. Van 23 februari tot en met 4 maart a.s. wordt in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de 36ste R.A.I.-tentoonstelling van personenautomobielen gehouden. De belangstelling voor deze tentoon stelling is zeer groot en wordt duide lijk gedemonstreerd door de inschrij ving van niet minder dan '64 merken uit acht landen: Engeland, Verenigde Staten, Westduitsland, Frankrijk, Ita lië, Oostduitsland, Tsjecho Slowakije en Zweden. Voorts zal een grote col lectie combinatie-auto's en zogenaam de „stationcars", kampeerwagens, mi crobusjes, ambulancewagens, onder delen en garage-uitrusting worden getoond. Het aantal exposanten is in verge lijking met de tentoonstelling van twee jaar geleden gestegen van 144 tot 175. Dit is voor het bestuur van de R.A.I. aanleiding geweest om het be staande gebouw opnieuw uit te. brei den met drie hallen met een totale oppervlakte van 3600 vierk. meter. De totale oppervlakte van het gebouw is hiermee gebracht op 23.000 vierk. m. BRISBANE. Langs de rivier de Mcintyre in Zuid-Queensland (Austra lië) staan honderden vierkante kilo meters onder water. Vele steden zijn getroffen, maar het water zakt thans. Vele bewoners moesten hun toevlucht op de daken en in scholen en kerken zoeken. Duizenden stuks vee drijven rond. President Eisenhower en zijn echtge note, gefotografeerd tijdens het „Be groetingsdiner" in Washing ton: de eerste gelegenheid waar de president na zijn ziekte weer in 't openbaar op trad. Tijdens het diner hield de pre sident via radio en televisie een toe spraak tot zijn volk. Op de tafel het symbool van de republikeinse partij: het olifantje. 's-GRAVENHAGE, 23 jan. Sinds enige jaren is tussen portiekbewoners aan de Lamarckstraat te 's-Graven- hage een ruzie aan de gang over het schoonhouden van de portiektrap. Toen een bewoonster mevr. V. dezer dagen met de fiets de trap afging werd zij met vuU nagegooid. Naar boven gaande, ontdekte zij dat dit gebeurd was door mevrouw M. B. Toen. zij voor de tweede maal naar beneden ging, werd zij wederom met vuil bekogeld, waarop zij er de politie bij haalde. Deze suste de ruzie, .althans voorlo pig. De familie B., die over de politie- bemoeienis niet bijster gesticht was, schopte daarop zo hevig tegen de deur van de tegenpartij, dat een paneel be zweek. Zaterdagmiddag kwam een vriendje van de stiefzoon dezer familie op bezoek. Dit vriendje werd toen op de portiek aangesproken door de heer B., welk gesprek in een woordenwisse ling ontaarde. HULP De heer V., die hoorde dat er iets aan de hand was op de stoep, greep een stuk ijzeren buis en snelde toe. Voor hij goed en wel wist wat er gebeurde, werd hem door de heer B. het wapen ontnomen en B. gaf V. een paar tikken met het stuk buis op het hoofd, waar door V. bloedend werd verwond. Het slachtoffer werd daarop bij B. naar binnen gesleurd, waar mevrouw B. hem in de gang opwachtte met een pendel en hem daarmee afroste. De vechtpartij werd toen in de voorkamer van de familie B. voortgezet, waarbij de vechtersbazen over de grond rol den. PARIJS, 24 jan. (Reuter). In de Sahara, op een punt tussen het fort Flatters van het Franse vreemdelin genlegioen en de Libyse grens, op on geveer 880 kilometer ten zuiden van Constantine, hebberf Franse oliepros pectors sporen van olie aangetroffen. Deze sporen werden gevonden door geologen van de compagnie de re cherches et d'explatation de petrole au Sahara, welke door de Franse re gering wordt gecontroleerd. Mede gedeeld werd, dat de commerciële waarde bekend zal zijn, wanneer het gebied geheel zal zijn onderzocht. HAMER Geattendeerd door het rumoer kwam de stiefzoon van V. naar bene den, een hamer in de hand. Hiermee stelde hij allereerst mevrouw B. huiten gevecht. In de voorkamer gekomen zag hij zijn stiefvader boven op de buur man zitten. De laatste was toen bezig zijn tegenstander de klederen Van het lichaam te scheuren. Met enige rake klappen stelde de stiefzoon daarop j buurman buiten gevecht. De G.G.D. heeft het echtpaar naar het ziekenhuis gebracht, waarheen ook V. is vervoerd. De laatste kon na be- handeling naar huis. Mevr. B. bleek een hoofdwond te hebben opgelopen, en da heer B. had een scheur in de schedel bekomen. De stiefzoon, die 17 jaar is, is door de politie meegenomen. Nieuwe Soedanese regering KHARTOEM, 24 jan. (AFP). Ver tegenwoordigers van de regerings partij en de oppositie in Soedan heb ben overeenstemming bereikt over de vorming van een coalitieregering. Elk der twee partijen zal acht portefeuilles krijgen. Het akkoord moet nog door het parlement worden goedgekeurd; daarna kan de coalitieregering ge vormd worden. HEERENVEEN, 24 jan. Het ligt ,n de bedoeling, dat de Friese dich ter Fedde Schurer, o.a. voorzitter van de raad van de Friese beweging en hoofdredacteur van het dagblad „Frie se Koerier" te Heerenveen, voor de komende verkiezingen door de Partij van de Arbeid kandidaat zal worden gesteld voor de Tweede Kamer. Hij zal dan op de kandidatenlijst van de P. v. d. A. een zodanige plaats in nemen, dat naar wij vernemen het vrijwel zeker is, dat na de ver kiezingen de heer Schurer deel zal uitmaken van de volksvertegenwoor diging. De heer Schurer heeft vóór de oorlog enige tijd deel uitgemaakt van de provinciale staten van Noord-Hol land, waarin hij zitting had voor de C.D.U. VERWIJDERD HET Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Ben nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 10 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 11.35 bespaart O veel ellende. Neaeriander voorzitter vluchtelingenfonds GENEVE, 24 jan. (AFP). Het dagelijks bestuur van het fonds dei- Ver. Naties voor de hulp aan vluch telingen heeft op voorstel van de Amerikaanse vertegenwoordiger M. C. H. Phillips en wegens de bijdrage van de Nederlandse regering tot de ver wezenlijking van het program der vluchtelingenorganisatie de Nederlan der Dr. C. L. Patijn tot voorzitter ge kozen. AMSTERDAM, 23 jan. Tijdens de hedenmiddag op het Amsterdamse stad huis gehouden spoedbespreking tussen vertegenwoordigers van gemeentelijke diensten onder leiding van de burgemees ter, mr A. J. d'Ailly, is besloten de noordzijde van de Vlothaven als ligplaats voor woonschepen op te heffen. Dit be sluit is genomen nadat de stormwind van de afgelopen dagen onder de in dit ha vendeel liggende woonschepen een ware ravage heeft aangericht. De ontruiming van deze noordelijke wal die gebleken is de meest bedreigde zijde van deze open haven te zijn hij het optreden van de in dit jaargetijde vaak voorkomende krachtige Z.W. stormen zal met de grootste spoed ter hand worden genomen. van de totaal 39 woonschepen, die aan deze noordwal zijn gemeerd, zal zeer spoedig een andere, tijdelijke, woonplaats In de meer beschutte stad worden toege wezen. Men hoopte reeds dinsdagochtend met de versleping te kunnen aanvangen, indien de weersomstandigheden zulks toelaten. De andere aan de noordwal liggende schepen, die wat solider gebouwd zijn, worden eveneens naar een andere lig plaats overgebracht, deels elders in de Vlothaven, deels naar plaatsen in ge meenten buiten Amsterdam Vandaag is reeds op deze wijze een aantal woonschepen waarvan er, zoals bekend, één onbewoond was, gelicht. De beide andere zgn. pakhuisscheepjes laat men in gezonken toestand tot de eigenaar zich zal hebben gemeld. Te weinig leraren, ie veel leerlingen Dat het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs in ons land met vele problemen te kampen heeft, is bekend. Heel wat van die vraagstukken zijn dezer dagen uitvoe rig aan de orde gekomen in een vergadering, die de samen werkende verenigingen, van directeuren en rectoren van deze onderwijsinrichtigen in Utrecht hebben gehouden. Het ging daarbij ook om de door minister Cals aangekondigde maatregel om de hogere burgerschool tot een zesjarige opleiding te ma ken. „Er zit haast iets onzedelijks in de verlenging van de studieduur, waardoor onze beste groep wetenschappelijke lei ders zolang wordt vastgehouden. Na zes jaar lager onderwijs en zes jaar voorbereidend hoger onderwijs en ongeveer acht jaar hoger onderwijs en twee jaar militaire dienst moeten velen het maar uit hun hoofd zetten voor hun 30e jaar een zelfstan dige werkkring te krijgen of een gezin te stichten zo merkte één van de sprekers wrang op. Op de bespreking van hedenmiddag is ook besloten langs de zuidzijde van de haven een begaanbaar pad aan te leggen Aan zestien kwetsbare en lage boten en de aldaar liggende woonschepen van Een andere spreker was van oordeel, dat met deze „hervor ming" der hbs waarbij het totaaal aantal werkelijke lessen gelijk blijft, maar inplaats van over vijf jaar wordt uitgestre ken over zes jaar de ontwik kelingscapaciteit onverkort blijft en er mogelijk pedagogische- didactische voordelen te berei ken zijn. Maar wanneer men de vermindering van het aantal lesuren per week ook zonder meer gaat toepassen op de an dere vormen van het vhmo, waarvan de cursus niet verlengd wordt zoals het gymnasium, de gymnasiale afdeling van het lyceum, de middelbare meisjes scholen en de handelsscholen, dan is het zonder meer duide lijk, dat deze scholen wórden bedreigd met niet minder dan een onthoofding, waardoor zij hun functie voorzover zij die hebben als voorbereidend on derwijs tegenover universiteit en hogescholen niet meer in vergelijking met de hbs zullen kunnen handhaven. Differentiatie Ook over de talrijke andere pro blemen werd gesproken, zoals het tekort aan docenten, de overma tige' aanwas van leerlingen, de overlading, de onbevredigende resultaten van het onderwijs, de gebrekkige selectie, het doubleren en de drang naar nieuwe vor men. Voor de in uitzicht gestel de raamwet had men niet veel waardering. Wel werd gepleit voor diffe rentiatie in schooltypen en in vakken inplaats van de unifor miteit en het collectivisme van tegenwoordig. De kinderen moe ten gelegenheid krijgen tot hun recht te komen, zonder over schatting van hun gaven maar evenzeer zonder de miskenning van hun menselijke eigenschap pen en van hun jeugdige» be reidheid. Helaas wordt het ambt van leraar weinig geambieerd. De uitoefening van dit ambt is gemaakt tot het geven van les sen tot een zo groot mogelijk aantal toe in een gehaast en ge spannen tempo, waarbij de ver houding van mens tot mens, waarin de leraar eigenlijk in zijn klas moest werken, maar moei lijk beleefd kan worden. Het Nederlandse volk, zo riep een spreker uit, zal vragen om mannen en vrouwen met wer kelijke autoriteit. Men' zal roe pen om iemand, die het gehele onderwijs ter hand neemt en die het regelt zonder enige rug gespraak met welke instantie ook. Het zal „de sterke man" moeten zijn, maar wanneer zo'n figuur optreedt, is het hoogst zelden een „geselecteerde". Eer zucht, machtswellust en oppor tunisme plegen dit soort sterke mannen te kenmerken en voor het onderwijs kan hun optreden de genadeslag betekenen. Wetgeving verouderd Over de verouderde onder- wijswetgeving werden eveneens harde noten gekraakt. Als voor beeld werd aangehaald het feit, dat in de nog niet volle acht jaren van de ambtsperiodes van de ministers Rutten en Cals reeds acht wetten zijn te vin den, waarbij het één of ander in de middelbare onderwijswet werd gewijzigd. Men vraagt zich steeds weer i af waarom men blijft doormod deren met de wantoestand, dat het lyceum nog niet wettelijk bestaat. Dit schooltype met het grootste aantal leerlingen bestaat reeds 46 jaar en de oudste oud- i leerlingen naderen hun pensioen gerechtigde leeftijd. Een ernstige lacune werd cok genoemd- het feit, dat het rijk geen gymnasium kan stichten. Hierdoor ontstonden in de laat ste tientallen jaren de wonder lijke openbare lycea, die uit een rijks-hbs groeiden met een aan geplakte gemeentelijke gymna siumafdeling, zo werd opge merkt. Leerstof overladen Tenslotte werd er op aange drongen de overlading van de leerstof effectief weg te nemen. Deze overlading bestaat niet in een te groot aantal vakken, dat aan alle leerlingen moet worden onderwezen, maar in het feit, dat aan alle leerlingen van een zelfde klas voor alle vakken dezelfde hoeveelheid leerstof moet worden onderwezen en dat door alle leerlingen hetzelf- de werk moet worden gemaakt. De beteren in bepaalde vakken zijn altijd verplicht zich aan te sluiten bij een traag tempo, een minder exacte woordkeus en steeds terugkerende herhalin gen, die ten behoeve van de zwakkeren vereist zijn. LONDEN, 24 jan. (Reuter). Earl Nelson, de 65-jarige achter achter-achterneef van de Britse zeeheld admiraal Lord Nelson, zal in het parlement protesteren tegen beëindiging van het jaar lijkse pensioen van 50.000 gulden, dat de Britse regering 145 jaar lang van 1806 tot 1951 aan het hoofd van de familie Nelson uitbetaald heeft. Het pensioen werd door de toenmalige Labourregering ge schrapt, toen de vijfde Earl Nel son overleed. De huidige Earl, een voormalige planter, meent, dat de regering wel niet ver plicht is tot in eeuwigheid 50.000 gulden per jaar aan de familie te betalen, maar zij had volgens hem dit pensioen met een bedrag ineens moeten afkopen. Dat is indertijd ook met andere soort gelijke pensioenen gebeurd. Indertijd verzette de conserva tieve oppositie zich tegen de in trekking van het pensioen. Chur chill sprak toen van „diefstal". NEW YORK, 24 jan. De Kuweit Oil Company heeft de Raudhatain in Koeweit, In de nabijheid van de grens van Irak, een olieveld ontdekt, dat wellicht zal blijken een der groot ste ter wereld te zijn, zo meldt de New York Times. Volgens door het blad ontvangen berichten is op een diepte van meer dan 3000 meter een olielaag aange boord met een dikte van 450 meter. Dit is driemaal zo dik als het produ cerende gedeelte van het rijke olie veld te Burgan in Koeweit. verlichting en waterleiding te voorzien. De gemeentelijke commissie voor de woonschepen heeft opdracht gekregen hierover advies uit te brengen aan de burgemeester, die de portefeuille van de havens beheert. Bijzondere prestatie ROTTERDAM, 24 jan. L. Smit en Co's internationale sleepdienst heeft in samenwerking met de Szitzers Ber gingsmaatschappij te Kopenhagen een bijzondere prestatie geleverd bij het bergen van het Liberiaanse Liberty- schip „Symphony". Dit schip strandde op 23 december op een koraalrif in de Indische Oce aan. De sleepboot „Loire" bereikte da strandingsplaats op Eerste Kerstdag, maar alle pogingen om de „Sympho ny" vlot te trekken faalden toen. Intussen was een bergingsinspecteur van L. Smit en Co naar Colombo ge vlogen, om zich naar de strandings plaats te begeven met een van de kleinere vrachtschepen, die waren ge huurd om te pogen lading uit de „Sym phony" over te nemen. Op 30 decem ber verscheen vervolgens de bergings boot „Protector" uit Aden. Er werden nu zware bergingsankers uitgezet ten einde te voorkomen, dat het schip ho gerop zou slaan, maar dit gebeurde toch, ondanks deze voorzorg, toen een deel van de lading, die o.a. uit zware trucks bestond, in de kleinere sche pen was overgeladen. Men heeft ten slotte een deel van de vrachtwagens en lorries, die aan dek stonden, over boord moeten werpen om olie en wa ter weg te pompen. Hoewel men er langzamerhand aan ging twijfelen, of alle inspanning wel enig resultaat zou hebben, is men er dezer dagen in geslaagd de „Sympho- Hy" vlot te trekken. Het schip werd naar Bombay gebracht om in een droogdok te worden opgenomen. Een waardevol schip van 7253 fart. werd zo voor een totale ondergang gered. Hoogwater Donderdag 26 Januari: Vlissingen: 0.19 u. 1.98 m., 12.49 u. 2.11 m. Terneuzen: 0.50 u. 2.14 m., 13.17 u. 2.27 m. Wemeldinge: 2.07 u. 1.62 m., 14.35 u. 1.74 m. Zierikzee: 1.51 m. 1.38 m., 14.23 u. 1.49 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3