Olympische en nieuwtjes uit Cortina Melbourne AW Grote gouddiefstal Geneve in Het werd remise, maar toch D' Opnieuw miljoenenorder voor rijwielindustrie r Ds H. VELDKAMP Nog drie dagen éUotpf M Onbekende schaatsrijder draagt laatste fakkel Verlanglijstje van twintig punten WelvaadsdoM du ouderdomsvoorziening mm Nehroe zal West-Dtiitsland bezoeken Zaterdag 21 januari 1956 ZEETJWSCH DAGBLAD pagina GEMEENSCHAP Niemand heeft zich ooit een zamer gevoeld dan de mens van de 20e eeuw. Er moge een tikje overdrijving schuilen in deze uitspraak, ook al omdat wij moeilijk precies kunnen uitmaken, hoe de mensen zich in de 19e en 18e eeuw gevoeld hebben, maar er ligt stellig een groot element van waarheid in. Het merkwaardige feie doet zich voor, dat bijna over at het isolement wordt opgeheven, zodat we nauwelijks meer kunnen spreken van afgelegen dorpen of achtergebleven gebieden, terwijl het „geestelijk'' isolement, als we dat zo mogen noemen, de vereen zaming bij de dag toeneemt. Men kan helemaal niet zeggen, dat nu rusting groeit over de toenemende af slijting van het verantwoordelijkheids gevoel. Dat zit ook alweer in de lucht. In vele bedrijven is het arbeidspro ces zó opgezet, dat aan de Individuele arbeider ook het laatste korreltje ver antwoordelijkheidsbesef wordt ontno men. Het is domweg een handgreep die het doet en de mens is gedevalueerd tot verlengstuk van de machine. Deze de valuatie waalt niet met de fabrieks. rook weg. Ze grijpt integendeel steeds verder om zich heen, en de idee, dat de ene mens verantwoordelijk is voor de ander wordt langzamerhand even on grijpbaar als het Chinees voor de mees ten van ons onverstaanbaar is. Dit is maar niet een tijdsverschijnsel, maar een eschatologisch verschijnsel. Wij worden er met nadruk op gewe zen, dat juist in de laatste dagen de mensen zullen zijn liefhebbers van zich zelf. In Zijn eschatologische rede zegt Jezus, dat de liefde van velen zal ver- I! hoor bijna iedereen in de circulatie is opgenomen, in de grote massa mee marcheert en door het verkeer wordt meegezogen, de meesten zich behagelijker, rustiger of opgelucht gevoelen. Het tegendeel is het geval. In do grote steden rijen da woningen zich aaneen, zó dicht, dat je elk geluid van je boven- of benedenburen hoort en bij je overburen op tafel kflkt, maar menigeen heeft het gevoel op een on bewoond eiland te zitten. Op de spits uren wordt u duizelig van de wirwar van auto's, scooters en wielrijders, en tn die mensenkluwen is ieder alleen. Ons land wordt zó overbevolkt, dat emigratie voor velen harde noodzaak geworden is, maar menigeen krijgt het gevoel steeds meer in een ontvolkte Wereld te leven. In fabrieken en werk- Slaatsen, waar het lawaai zó oorver- ovend is, dat men elkaar nauwelijks kan verstaan, groeit en grijnst de stilte. Ieder is alleen, en de hunkering naar gemeenschap knaagt aan de harten van de duizenden dia dagelijks in de draaikolk der massa geworpen worden. Niet het minst aan de harten van hen, die mokken over hun vereenzaming en met enige bravour verklaren, dat het hun allemaal niets kan schelen, en dat ze zichzelf wel redden zullen. De mas saliteit, die het verlangen naar gemeen schap listig comoufleert, is het groot ste gezichtsbedrog en tegelijk het gro te probleem van onze tijd. Sommigen hebben ontvluchtingspogingen gedaan uit hun eenzame posten naar de grote bijeenkomsten in kerken, studio's en stadions, en ze zijn met een teleurstel ling meer thuisgekomen, omdat telkens weer bleek, dat een samenzijn van veel mensen bij elkaar nog iets anders is dan een gemeenschap. Een gemeen schap is een zeer kostbaar en een zeer zeldzaam geval, en wórdt ook steeds zeldzamer, omdat wij in deze haastige tijd al verder van onszelf en van ons eigen hart verwijderd raken, en daar door ook vanzelfsprekend steeds ver der van elkander verwijderd raken. Er zijn onderscheiden soorten van ge meenschap mogelijk. Er is een volksgemeenschap, de ver bondenheid aan elkander krachtens de eenheid van taal en natie. Deze open baart zich gemeenlijk het uitbundigst in het buitenland. Als wij ergens in Bagdad, Sao Paulo of op Haiti mensen ontmoeten die óók Nederlands spre ken, bezwijmen we in eikaars armen, terwijl we elkaar in Goes of Middel burg zonder groeten voorbijlopen. Er is bloedsverwantschap en familiegemeen schap, en er is ook belangengemeen schap, die alleen zo lang bestaat tot dat het gemeenschappelijke doel be reikt is. Daarna rafelt ze uit elkaar. De enige gemeenschap die zegenend Scan werken, zolang ze tenminste geen eus ls of een formule, die we onderte- cend hebben, is de gemeenschap der heiligen. Wij kunnen hierover rustig schrijven in dit dagblad, dat geen bepaalde ker kelijke signatuur heeft, omdat gemeen schap der heiligen nog Iets meer is dan «en gemeenschap van kerkgenoten- Heiligen zijn er in alle kerken, en u Weet wel, dat wij dat bedoelen in de bijbelse zin van verlosten, gelovigen, en niet van volmaakten, want die zijn ner gens, althans hier op deze aarde. Het fs te betreuren dat deze gemeenschap der heiligen nog steeds versmald wordt tot een gemeenschap van leden van één bepaalde kerk (en dót nog niets eens) omdat door deze misvatting de eigen lijke gemeenschap verbrokkeld wordt. Prof. Diepenhorst heeft onlangs voor de radio gezegd, dat elke ten onrechte Opgetrokken scheidsmuur, die niet ge sloopt wordt, een stap dichter naar de Chaos betekent. Deze aanklacht is ewaar, maar waar. De antichrist kan ftlleen ademhalen In een gemassaficer- de wereld waarin de gemeenschap een antiquiteit geworden Is. Iemand heeft terecht opgemerkt, dat wij in de regel ophouden daar, waar God beginnen wil. Dit is bijvoorbeeld het geval na de kerkdienst. Dan zeg gen wij: ziezo, dat hebben we even ge had; tot ziens op de volgende zondag. Daarna gaan we koffie drinken. De be doeling was intussen, dat wij zouden beginnen nadat de dominee amen ge- ttegd had. En ons bezinnen op de ge weldige taak die wij krachtens ons Christelijk geloof hebben, en die men wel eens aangeduid heeft met de drie V's, die samen de gemeenschap helpen groeien, namelijk: Vertrouwen, Verbon denheid en Verantwoordelijkheid. Het is met name deze verantwoorde lijkheid voor elkander, waarop wq ons opnieuw zullen moeten bezinnen. Na- I^urlijk wordt dat hier niet voor de -ste maal aan de orde gesteld. In al- r lerlei toonaard is e. vooral in de laat ste t\jd op gewezen, omdat de veront- koelen. Egoïsten zijn er natuurlijk in dlle tijden geweest, maar wij schuiven op naar een tijd, dat het egoïsme z'n stempel drukt op alles en allen. Het is de grote verkilling van „ieder ls zich zelf het naast" en „hoe word ik er be ter van". In deze keiharde, bevroren wereld komen wij met onze kinderen te staan, en de grote vraag, Ik mag wel zeggen, de vraag van leven of dood, is niet: hoe komen wij daar zonder kleerscheu ren uit, maar: hoe worstelen wij daar tegen in. Hoe beleef ik dagelijks mijn verantwoordelijkheidsopdracht niet al leen tegenover mijn kinderen, maar te genover mijn buurman of buurvrouw, mijn dorps- of stadgenoot. Het gaat hier niet alleen om eeuwigheidsvragen, maar ook om de kleine dingen van de dag. Het eerste en het laatste liggen trouwens in eikaars verlengde. Bij die dingen van de dag komt b.v. ook de vraag, welke krant men leest, maar ook nog wel wat anders. Op deze praktische beleving van de gemeenschap komen wij D.V. een vol gende maal terug. GENEVE, 20 jan. Reuter/AFP. Bij het grote spoorwegstation is Donderdag een vrachtauto met 250 kilo goud ter waarde van ongeveer een millioen gul den gestolen. Het goud was per vlieg tuig uit Parijs gekomen en op het vliegveld in een vrachtauto geladen. De chauffeur reed de vrachtauto met lading naar het hoofdkantoor van zijn maatschappij bij het spoorwegstation. Toen hij, na zich op kantoor te hebben gemeld, weer naar buiten kwam was de vrachtauto verdwenen. Een uur la ter werd deze auto door de politie leeg teruggevonden op een verlaten buiten weg. Volgens de politie is het goud over geladen in een grijze Franse personen auto met Monakese nummerplaten en in een Amerikaanse auto met Geneefse nummerplaten. 's-GRAVENHAGE, 20 jan. Als vrucht van samenwerking op het gebied van de export heeft een tweetal rijwielfabrieken (de N.V. Union Rijwielfabriek te Den Hulst en de N.V. Rijwielindustrie F. en J. van Werven te Meppel) de laatste jaren belangrijke orders kunnen boeken voor Indonesia, Latijns Amerika, Afrika enz. Thans zijn twee directeuren erin geslaagd een order op rijwielen ter waarde van ongeveer drie miljoen gulden te boeken voor een der belangrijkste Amerikaanse importeurs, na een persoonlijk contact te New York. De order is van dergelijke omvang, dat beide fabrieken genoodzaakt zijn haar export-afdeling opnieuw uit te breiden. VANDAAG publiceren wij het derde probleem van onze oplos wedstrijd, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen en waarvoor veel belangstelling be staat. We hadden beloofd van daag de eerste uitslagen te zul len publiceren, maar U moet nog een weekje geduld hebben, want we geven nog drie dagen uit stel Eigenlijk zouden vandaag de oplossingen van de problemen IA en IB binnen moeten zijn. Maar om enkele damliefhebbers in staat te stellen alsnog deel te nemen wordt de eerste inschrijf- datum verlengd tot en met 24 januari a.s. U kunt dus uiterlijk tot en met dinsdag inzendenl Deze problemen luiden: Groep A (gevorderden): zwart 13 schij ven op: 1, 9, 13, 14, 15, 19, 25, 27, 28, 32, 33, 36, 45. Wit 12 schijven op: 6, 16, 21, 24, 30, 34, 37, 41, 43, 47, 49, 50. Groep B (beginners): zwart 8 schijven op: 7, 9, 13, 14, 15, 17, 25, 27. Wit 7 schijven 16, 23, 24, 28, 29, 30, 38. Probleem IIA: zwart 13 schij ven op: 1, 3, 10, 14, 16, 20, 24, 27, 30, 31, 34, 36, 40. Wit 13 schijven op: 12, 13, 17, 18, 19, 22, 23, 28, 33, 39, 43, 47, 49. Probleem IIB: zwart 8 schijven op 8, 9, 10, 14, 16, 20, 26, 39. Wit 8 schijven op: 18, 22, 23, 27, 32, 33, 37, 44. Voor de problemen IIA en IIB ls de uiterste inschrijfdatum 28 januari a.s. Voor alle problemen geldt: wit begint en wint. 'VtllSTfinD GROEP A (gevorderden) Probleem 3A. n SBSi IÉ Wk m mm, m m' i a i i m mi, mm ü11 n 'jm Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Olympische Winterspelen, zal de laatste athleet, die de Olympische fakkel draagt, niet een skiloper zijn, doch een Italiaanse schaatsenrijder. Guido Caroli, de Italiaanse hardrijder op de schaats, die onlangs een nieuw record op de 10 km vestigde, zal de laatste man zijn in de estafette, welke de Olympische fakkel naar Cortina d' Empezzo brengt. Mevrouw Giuliana Munuzzo jarige Californische ski-ster, Chenal, een skiloopster, zal aan wie tijdens een selectie- de olympische eed afleggen, wedstrijd voor de Olympische Zij behaalde bij de Olympi- Spelen in het voor aar van sche Winterspelen te Oslo de bronzen medaille bij de af daling. In Rome brengt de discus werper Adolfo Consolini vuur naar het Capitool, waar da snelwandelaar Pino Dordoni het overneemt om te brengen naar het vliegveld Ciampino. Op het beroemde St. Marcus- plein neemt de athleet Adri- ano Guarnieri het vuur in ontvangst en voert het naar Mistre. Hij geeft op zijn beurt de fakkel over aan de schaat- senrijdster Anna Vianello. Van Mestre tot de schuilhut van de „Duca d' aosta" is da volgorde van de lopers nog niet vastgesteld. Voor de laatste dag, de 26e januari de dag, waarop de Olympische Winterspelen of ficieel voor geopend worden verklaard hebben de orga nisatoren de volgende athle- ten aangewezen: de skiloper Zeno Colo, oud-Olympisch kampioen afdaling neemt de fakkel bij de schuilhut over en zal haar brengen naar de „Olympia-schans", vanwaar achtereenvolgens Beverlno Menardi, Vincenzo Colli en Lino Laeedelli haar verder voeren. Tenslotte zal Enrico Colli de fakkel overhandigen aan de schaatsenrijder Guido Caroli, die als laatste zal star ten In het ijsstadion, waar de openingsceremonie zal wor den verricht. Toch sneeuw Tot groot genoegen van de organisatoren in Cortina is het weer eens gaan sneeuwen, nadat dagenlang de „föhn" de temperatuur veel te hoog had gehouden. De Olympische deelnemers, die meteen ijve rig zijn gaan trainen, maken zich echter niet al te veel il lusies. Men vreest namelijk met grote vreze dat de sneeuw zal overgaan, in regen. tijdens de trip door Europa beschikbaar gesteld. Een medaille De Noor Olav DitlevSi monsen, lid van het I. O. C., heeft medegedeeld, dat in dit lichaam een stroming merk baar ls ten gunste van een vermindering van het aantal Olympische medailles van drie tot één per nummer. Tot nu toe worden, zoals bekend, drie medailles per nummer beschikbaar gesteld: een van goud, een van zilver en een van brons. Zwart 13 schijven op: 1, 3, 6, 8, 11, 13, 17, 19, 22, 23, 24, 25, 29. Wit 13 schijven op: 28, 30, 31, 32, 35, 86, 38, 40, 43, 45, 48, 50. Wit begint en wint. GROEP B (beginners). Probleem 3B. hi Cortina d'Empezzo woo ui een meisje, dat in deze kille tijd van het jaar alle en maar wil gaanwande len, gekleed in een complete...', ijsberenhuid. En aan gezien het voor buitenstaanders moeilijk is om een meisje in de huid van een ijsbeer te onderscheiden van zo'n echt Pooldier heeft zij in Cortina al vele lie den doen schrikken. Begrijpelijkl Toeschouwer Jill Kinmont, een twintig- 1955, een ongeluk is overko men, waardoor zij gedeeltelijk Is verlamd, zal als toeschouw ster de Olympische Spelen in Cortina d' Empezzo bijwonen als gast van een luchtvaart maatschappij. Een Duitse au tomobielfabriek heeft voor haar een wagen met chauffeur Uitgeschakeld De Amerikaanse Tenley Al bright, wereldkampioene kunstrijden, heeft tijdens de training met een schaats haar enkel opengehaald. Zij zal misschien niet aan de Olym pische Winterspelen kunnen deelnemen. De trainer van het Amerikaans Olympisch team heeft een telegram laten zen den naar Tenley's vader, een bekend chirurg te Boston. Deze liet telefonisch weten, dat hij onmiddellijk per vlieg tuig van New York over zou komen naar Italië. Melbourne Van de winter, naar de zo merspelen. Het Australisch Olympisch comité heeft aan Rusland medegedeeld, dat de Australische regering geen bezwaar heeft tegen Russische deelneming aan de Olympi sche Spelen te Melbourne, of schoon de twee landen geen diplomatieke verbindingen meer met elkaar onderhouden, aldus de voorzitter van het Russische Staatssportcomitê tijdens een persconferentie te Moskou. De Sowjet-Unie ver brak in april '54 de diploma tieke verbindingen met Aus tralië, n.a.v. de zaak Petrov. Russen gaan De heer Romanov zei, dat Russische sport-officials deze maand naar Australië zullen vertrekken om voorbereidin gen te treffen voor de Russi sche athleten aan de Spelen, om voor onderdak en voedsel te zorgen enz. De Russen zul len aan bijna alle takken van sport te Melbourne deelne men, ook aan de hockey-wed- strijden, ofschoon dit spel slechts twee jaar geleden in Rusland werd ingevoerd. Noorse mening In een interview met de Os- lose krant „Arbeiter-bladet" heeft de bekende athleet Audun Boysen verklaard, dat hij er niet veel voor voelt om naar Melbourne te gaan. De Noor is van mening, dat hij slechts met succes aan d« wedstrijden in Melbourne kan deelnemen, wanneer hij tijdig in oktober naar Australië kart reizen. Ontevreden Evenals de Belg Roger Moens, enige tijd geleden, gaf Boysen zijn ontevredenheid te kennen aangaande het ver schil in traningsmethode In Oost Europese landen en Amerika enerzijds, en de West Europese landen anderzijds. „Op die manier ontgaat ie mand volkomen de lust om tegen de athleten van wereld klasse uit te komen", aldus Boysen. Zwart 10 schijven op: 7, 8, 9, 12, 14. 18, 19, 28, 31, 37. Wit 10 schijven op: 21, 25, 30, 34, 39, 40, 42, 43, 44, 49. Wit begint en wint. Oplossingen in te zenden uiterlijk 4 februari a.s. Redacteur: H. M. Slabbekoorn, Oostsingel 60a, Goes. Vandaag een partij uit de voor ronde van het kampioenschap van Zeeland, eerste klasse, die werd gespeeld door de heren D. Davidse, Arnemuiden (wit) en E. Stange, St, Laurens (Zwart). Een partij, die op remise uitliep, maar waarin zwart zich in het eindspel betere kansen had kunnen scheppen 32—28 4238 34—30 39X30 18—23 9—13 20—25 17—22 2. 38—32 13—18 4. 47—42 4—9 6. 31—27 25X34 9. 11. 13. 15. 17. 19. 21. 23. 25. 27. 36x27 33—28 30—25 25x14 28x17 46—41 41—36 50—44 30—25 44—39 12—17 6—11 1—6 9X20 11X31 10—14 20—24 17—21 510' 8—12 8. 10. 12. 14. 16. 18. 20. 22. 24. 26. 28. 28x17 11X31 44—39 39—33 41—36 40—34 36x27 33—28 34—30 38—33 43—38 37—31 7—12 2—7 14—20 17—22 7—11 12—17 15—20 3—9 10—15 33—29 Een onnodige uitruil. Zwart kan zich door 1721 voldoen de tempi verschaffen. Heeft niet veel beters, daar op (21 26) 49—43 (26x37) en 42x31 volgt, rest zwart niets anders dan 1117, waarop 3126 volgt. 29. 42—37 18—23 31. 27—22 18x27 33. 22X11 6x17 30. 49—44 32. 31X22 34. 36—31 12—18 11—17 21—26 ging van 1505 len vorderen. miljoen per jaar zul- itmaal antwoorden op twee vragen. De eerste: hoe staat het nu met de invoering van de nieuwe Ouderdomsverzekering? Zoals bekend heeft de regering het betreffende wetsontwerp op 30 juni 1955 ingediend. Over dit ontwerp heeft de Tweede Kamer schriftelijk een oordeel gegeven in het op 15 december 1955 gedateer de voorlopig verslag. In dit ver slag is te lezen waarover de Kamer het eens is en waarover nog nader overleg met de regering gewenst wordt. Op dit voorlopig verslag moet dus volgen een memorie van antwoord en dan pas kan de open bare behandeling in het parlement beginnen. Er zal dus vlug gewerkt moeten worden om deze wet voor de verkiezingen van 1956 in het Staatsblad te krijgen. Uit het voorlopig verslag blijkt, dat de Tweede Kamer het eens is over een ouderdomsverzekering in de vorm van een volksverzekering, de ingang van ouderdomspensioen op 65-jarige leeftijd, de koppeling van dV pensioen aan de algemene welvaartssituatie, de uitvoering door een centraal or gaan, de nieuwe Sociale Verzekerings bank met de Raden van Arbeid, de afschaffing der gemeenteclassifi catie, de financiering door middel van een omslagstelsel, V*T '*0 i 1 Wanneer komt de in het staatsblad? de volledige invoering ook vooralle ouderen dan 65 jaar met ingang van 1 januari 1957. Verschil van opvatting is er over de vorm van aanpassing zoals dit in art. 10 wordt voorgesteld, de premieinning door belastingdienst of Raden van Arbeid of met inscha keling van deze organen, de premie-inning bij zelfstandigen met lage inkomens, de pensioeningang voor weduwen van gepensioneerden, b.v. op 60-jarige inplaats van op 65-jarige leeftijd. Hieruit blijkt voldoende dat er kans is dat regering en parlement het zon der al te veel strijd eens zullen kun nen worden. Er zullen wel geen lang durige discussies ontstaan over rechts grond, uitvoeringsorganisatie en al gemene strekking van het ontwerp. Wel zijn deze te wachten over de in art. 60 voorgestelde aanpassing. Ten zij de regering alsnog met een goede oplossing weet te komen. Twintig wensen De tweede vraagsteller kan niet begrijpen hoe het Centraal Plan bureau nu nog in dit welvarende land waarin we leven, met een verlanglijstje van twintig punten kan komen. Hij wil gaarne weten hoe dit lijstje is samengesteld. Toenemende welvaart brengt een toenemende stroom van wensen op sociaal en economisch terrein. Zo staan voor de eerstkomende tijd zeven typische looneisen op het program ma, t.w. opheffing van de gemeente- classificatieverschillen, loondifferen- tiatie naar bedrijfstakken en onder nemingen, gelijke beloning van man nen en vrouwen, denivellering, over- heidswerklieden, salarissen bij het onderwijs en verhoging der vakantie gratificaties. Berekend is dat deze wensen in 1960 een uitgavenverho- Dan volgen een zestal wensen op het terrein der sociale verzekeringen en voorzieningen, n.l. een noodvoor ziening voor weduwen en wezen, de nieuwe ouderdomsverzekering, een nieuwe invaliditeitsverzekering, een algemene kinderhijslagverzekering. Deze vier posten staan genoteerd voor 885 miljoen verhoging, terwijl de ver geten groepen pro memorie genoteerd staan, evenals de kosten der bezits- spreiding. Nog meer Behalve de in het vorig artikel genoemde vijfdaagse werkweek ko men er nog zes wensen bij, die nog eens 1730 miljoen extra vragen per jaar. Het zijn de posten betreffende overige uitgaven voor onderwijs en cultuur, het deltaplan, kosten onder ontwikkelde gebieden, huurverhoging, belastingverlaging en verlenging va kanties. Opgemerkt moet worden, dat dit geen suggesties zijn van het Cen traal Planbureau, maar dat dit ra mingen zijn van dit Bureau van de kosten van door verschillende in stanties geformuleerde verlangens. Verder moet nog ter verduidelijking worden opgemerkt, dat deze verbe teringen ten laste van derden wor den gebracht. Zo mag een nieuwe huurverhoging b.v. niet het inkomen van de huurder aantasten en mag een verlengde vakantie niet gaan ten koste van de vakantieganger, enz. enz. Berekend wordt, dat de toe nemende welvaart deze miljarden zal te voorschijn toveren. Het zij zo! EEN DAM Nu had zwart een dam kunnen ne men door 1722, 2328, 2430 en 20x49, doch dat verliest als volgt door: 37—32 (49—35) gedw. 45—40 (35x49) 32—27 (49x21) en 26x17. 35. 45—40 16—21 36. 43-^2 17—22 37. 28x17 21x12 38. 33—28 12—17 Van alle kanten dreigt er voor wit gevaar b.v. 3127 dan volgt 2933 enz. Op 39—33 (17—22) 28x17 (23— 28) 32x34 (24—30) 35x24 (19x50) staat zwart gewonnen. Wit besluit tot: 39. 41. 43. 45. 47. 39—34 24—30 33x24 19X50 27x18 13X22 42—38 9—13 33—28 22x33 40. 42. 44. 46. 48. 35X33 23—29 32—27 50x22 38—32 17—21 38—33 20—24 31—27 24—29 Lmm ii^iP m vm m Wé iü mmm mz lü ÜPP m IPÜ ÜP ^^5 s!^l W, Zwart speelde als laatste zet 2429, Indien hij inplaats daarvan 3339 had gespeeld zou hij eerder de damlijn (49) bereiken. Wint dan altijd een schijf en met 2 schijven meer is o.l. de partij voor zwart te winnen. 49. 27x16 33—39 50. 16—11 39—43 51. 11—7 14—19 52. 7—2 43—39 53. 4034. Remise. NIEUW DELHI, 20 jan. De Indische premier Nehroe heeft een uitnodiging om West-Duitsland te bezoeken aanvaard. Dit is in een gemeenschappelijke verkla ring van Nehroe en de Westduitse vice- kanselier Bliicher, die een reis door India maakt, meegedeeld. De datum van het bezoek zal later worden bekend gemaakt. In de verklaring wordt gezegd, dat de beide regeringsleiders de mogelijkheid van nauwere economische samenwerking hebben besproken. Bliicher verzekerde Nehroe, dat zijn regering India wil hel pen bij de verwerkelijking van de doelen van het tweede vijfjarenplan. Daar beide landen hetzelfde fundamen tele doel het bewaren en versterken van de wereldvrede hebben, waren Nehroe en Bliicher van mening, dat de betrekkingen tussen beide landen moeten worden geleid door het beginsel van niet-inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9