HUISVLIJT ITALIAANSE HAAT dag sneeuw I vï£cjtj I scheppen KALODERMA GELEE Ontwikkeling Ontspanning Gezelligheid II II LEVENDE VORM VAN VRIJETIJDSBESTEDING met kunstzin als basis! „O. 8t O." (P.Z.E.M.) toonde aanmedium dat bestaansrecht niet zal verliezen Ville Radieuse" te Meaux Keulse Dom bijna hersteld In Uw huisapotheek moöeRne schiLöeRkunst Een kleurenfilm over Amsterdam WITTE KRUIS Studenienorkesi op foernee De gevolgen van Iedereen vocht tegen iedereen! 't Zeeuwseh Weekend HET PERSONEEL van de Prov. Zeeuwse Elektriciteits Mij wordt gerecruteerd uit de hele provincie en krijgt hierin - verspreid ook een standplaats. Wanneer de personeels vereniging van de P.Z.E.M., de 25-jarige „O. O.", dan ook iets organiseert, dan is dit een afspiegeling van hetgeen zich door de gehele provincie afspeelt. Daarom heeft „O. 6 O." deze week met de uitermate geslaagde huisvlijttentoonstelling, die in het Geref. Jeugd- gebouw te Middelburg werd gehouden, antwoord gegeven op de vraag: „Hoe is het in Zeeland gesteld met de beoefening "Van huis vlijt?" Het is een gunstig en aangenaam antwoord geworden. De drang om zelf iets te scheppen, hetzij een praktische, hetzij een kunst zinnige materie dit kan ook samengaan, zoals in het jeugdgebotiw te zien was! leeft nog onder de Zeeuwen. Dit is verheugend. Hieruit blijkt, dat deze oervorm van vrijetijdsbeste ding nog lang niet verdrongen is door de diverse ontspanningsmedia, die thans alom bloeien. Na een rondgang over de tentoonstelling van „O. en O." rijpt eerder de gedachte: is het niet zo, dat deze vorm van vrijetijdsbe steding terrein aan het heroveren is? De tastbare deze vermeende herovering 86 Zeeuwen zonden niet minder dan 300 werkstukken in! waren in twee bovenzalen van genoemd gebouw ondergebracht een bonte, zeer ge varieerde reeks. voortbrengselen van specialisatie in het gezicht uit te lachen! Eer man, die het presteert om eigenhandig een boekenkast te ontwerpen en te vervaardigen, is er één, die naast zijn hoofd zijn handen weet te gebruiken en indien dit dan ook nog gebeurt door iemand, die van professie geen timmerman is, dan is dit een prestatie, die naast de geestelijke genoegens van het scheppen een financieel voordeeltje betekent! Niet alle ontwerpen waren even origineel, maar zelfs dat minder mooi afgewerkte vliegtuigje, dat tussen allerlei andere „saecken" op een tafel stond verscholen, was een poging. In de mens, die dit heeft gemaakt, leefde iets. Hij gevoelde zich gedrongen iets te scheppen enhij beleefde er de intense vreugde van. Ieder doet dit op zijn eigen terrein. Een kunstwerk was het niet, be oogde het ook niet te zijn. Maar het beantwoordde aan het gevoel van de maker, vandaar die vreugde. Het praktische en kunstige werd samengebundeld door een groot aan tal dames! De rubriek „Nuttige eh fraaie handwerken" in de be titeling zitten deze twee hoedanig heden dus reeds verwerkt was er êén, waarvoor veel belangstelling bestond. Het aantal inzendingen was groot en zeer uiteenlopend van ka rakter. Borduurwerk, schaduwwerk, kruissteekschilderijen en noem maar op. Vooral die inzendingen, die op eigen motieven waren geïnspireerd, waren alleen reeds hierdoor zeer oorspronkelijk. Artistiek Dan waren er foto's, tekeningen en schilderijen. Ook nu weer bleek, dat de fotogra fie kan uitgroeien tot een artistieke hobby, die met goed materiaal en veel ervaring kan worden tot een rijke vrijetijdsbesteding met veel rijpe „platen" als resultaat. Primitieve volksstammen deden het en ook de beschaafde mens blijft er een genoegen in scheppen zijn om geving, de beelden, die hij in zich op neemt in kleuren en vormen in een vlak te verzamelen. Tekenen en schil deren is daarom een kunstuiting, die altijd een actueel karakter zal blijven dragen. Bij de tentoonstelling van „O. en O." viel het op, hoevelen hieraan hun vrije uren vaak met vrucht! besteden. Dan is er ook de vervaardiging van gebruiksvoorwerpen, meubilair en huishoudelijke artikelen een schit terend middel om het spook van de n e gemeenteraad van Meaux heeft besloten tot de bouw van een „ville radieuse" lijkende op de scheppingen van Le Corbusier. Het is echter niet een enkele „cite" zoals in Marseilles of Nantes, maar het zijn vijf flatgebou wen van elk 400 appartementen, waar tezamen duizenden mensen gehuisvest kunnen worden. Het geheel komt in een park van 25 hectare te staan. De flatgebouwen worden noord-zuid op getrokken met twee grote gevels op de zonzijde. Elk flatgebouw zal, even als in Marseilles of Nantes, een winkel voor levensmiddelen bezitten, een kleuterschool, een gypmnastiekzaal en een kinderbewaarplaats op het dakter ras. Bovendien wil men er scholen en een stadion bij bouwen. J~) e beroemde dom van Keulen, een L-/ der bekendste monumenten van Duitsland uit de periode der gotiek, zal dit jaar weer volledig voor het pu bliek worden opengesteld. De kathe draal, die uit de dertiende eeuw stamt, werd zoals bekend tijdens de tweede wereldoorlog zwaar beschadigd door geallieerde bommen en granaten. Op het ogenblik wordt slechts een deel van het bouwwerk voor diensten gebruikt. De heropening van het gehele gebouw zal in augustus geschieden op de z.g. katoliekendag. Voor de bewoners van Keulen zal het een belangrijke mijl paal betekenen in de wederopbouw van hun stad. Velen hebben geholpen om de vijf miljoen mark bijeen te brengen, die de herstelwerkzaamheden tot dusverre hebben gekost. Men ver wacht evenwel minstens nog eens een zelfde bedrag nodig te hebben om de overblijvende schade te herstellen. Maar dit kan nog wel vijftien of twin tig jaar in beslag nemen. <as?> <2^<3^<s^<a^<a^ê><as=tï> Over de vreugde van het f <&S5> OsST&<%?5><9s^<&St5>Qs^<9sS6> <S^ë> Zo is er meer. Schemerlampen, de vormgeving van uurwerken, tafels, theebladen en ga zo maar door. Op dit alles kan het voorgaande betrek king hebben. Scheepsmodellen Tenslotte is er nog de modelbouw. Op de tentoonstelling was een kinder- scooter te zien, die werd aangedre ven door trappers. Eer praktisch stuk speelgoed, waarmee men een kind tot op grote hoogten van ge nieten kan brengen. Modellen vooral het schip is hien een gelief koosd onderwerp kunnen ook als versiering dienen. ■De schepen, van de oude bark tot; de heden ten dage nog in gebruik zijnde motorhoogaars, waren op de tentoonstelling van „O. O." goed vertegenwoordigd. „Goed" dient men hier dubbelzinnig op te vatten, want ook de afwerking van de modellen verdient alle lof. Er was veel te zien op deze ex positie. Veel, dat tot de overtuiging bijdroeg dat huisvlijt een levende en bloeiende vorm van vrijetijds besteding is, vaak met een artistiek inzicht als basis, die grote vreug den met zich brengt en daarom aan bestaansrecht nog niets heeft ingeboet, veeleer heeft gewonnen, te némen" Ingezonden Mededeling (Adv.). horen Witte Kruispoeders. Hoofd- en kiespijn, zenuw* of rheumatische pijnen wor den er direct mee bedwon gen. Oolr in tablet- en cachet-vorm TENTOONSTELLING IN DEN HAAG Jonge Indianen tonen hun kunnen Een tentoonstelling van heden daagse Amerikaans-Indiaan se schilderkunst wordt mo menteel in het museum voor het onderwijs in Den Haag gehouden. Er zijn werken te zien van Indiaan- es kunstenaars uit drie gebieden der Verenigde Staten, n.l. het zuid westen, de z.g. great plains in het stroomgebied van de Missouri en het woudgebied in het oosten van het noordamerikaanse continent. Deze bijzondere expositie wordt ge houden onder auspiciën van de United States Information Service en bevat tekeningen en waterverf schilderijen over Indiaanse ceremonieën, uitgezocht en bijeengebracht door het „college of fine arts" van de universiteit van Okla homa. De werken komen uit particu liere verzamelingen en musea. Bijna de helft der tentoongestelde werken werd in bruikleen afgestaan door het kunstmuseum van genoemde universi teit. Hoewel de schilderijen modern van allure zijn, wortelen zij in de oudste schildertradities van Amerika. Men vindt er allerlei motieven in terug, van het beeldschrift in de" rotswanden dér praehistorische holen en symbolische Hier ziet U dus de produkten van vele vrije uren. Het dominerende vaar tuig is een bark, vervaardigd door de heer J. Bal uit Vlissingen. Op de voorgrond, met het witte zeil, een motorhoogaars van de heer J. Marijs uit Vlissingen. Op de achtergrond de „nuttige en fraaie handwerken". motieven van voor-columbiaans aarde werk tot muurschilderijen en zandte keningen, zowel als beelden uit het godsdienstige en maatschappelijke leven der Indianen. De schilders De kunstenaars, die deze werken hebben gemaakt, zijn niet de Indianen uit de historische kronieken of de lite ratuur. De meesten van hen zijn opge voed op Amerikaanse hogescholen en colleges, maar slechts een paar van hen hebben een opleiding gehad als kun stenaar. De nieuwe richting, die men de mo derne school zou kunnen noemen, werd eigenlijk reeds zichtbaar in de teke ningen en schilderijen op papier en doek, die de Indianen van de „great plains" begonnen te maken, toen bij het schaarser worden van de bison de bisonhuiden steeds moeilijker te krij gen waren en de Indianen naar een ander materiaal moesten uitzien voor hun kunstuitingen. De moderne school kreeg eerst in 1917 haar officiële erkenning, toen de schilder Crescendio Martinez van de San Iidefonso Pueblos bij Santa Fez in Nieuw Mexico van de directeur van het museum aldaar opdracht ontving een serie waterverf schilderijen te ver vaardigen voor de permanente verza meling van het museum. Dit was voor vele andere jonge kunstenaars een aansporing met hun werken voor de dag te komen. In Den Haag is nu een zestigtal werken geëxposeerd. o— P) e bekende cineast Herman van der T-Horst zal een documentaire kleu renfilm van 13 tot 15 minuten vervaar digen over Amsterdam. Aan de raad is een voorstel gedaan om voor dit doel een bedrag van f 65.000.beschikbaar te stellen. De Amsterdamse kunstraad had b. en w. indertijd geadviseerd ge regeld opdrachten tot het vervaardi gen van dit soort films te verstrekken met dien verstande, dat een algemene film over Amsterdam zou worden ge volgd door films, dia speciale facetten van het Amsterdamse leven belich ten. Op voorstel van de jury was be sloten de opdracht tot het maken van een film over Amsterdam te verlenen aan de cineast Max de Haas. In deze film wordt speciale aandacht geschon ken aan het water in het stadsbeeld, o.m. aan de zee-, rijn- en binnen scheepvaart. De cineast Bert Haanstra zal een film vervaardigen over de folklore rond de vroegere Zuiderzee. De kosten worden geraamd op 70 mille. Het rijk is bereid daarvan de helft voor zijn rekening tegenover de Christus Het is een door en door trieste geschiedenis, waarvan Matth. 3:16 ons deelgenoot maakt. U weet het: Herodes heeft bezoek van de wijzen uit het oosten gehad, die hem hebben ingelicht inzake de geboorte van een Koning. Herodes is een en al oor. Dat kan gevaarlijk voor hem worden. Hij is niet gesteld op concurrenten. Met een schijnheilig gezicht dringt hij er bij hen op aan naar die pasgeboren koning op zoek te gaan. Mochten ze Hem vinden, wel: hij zou een seintje beslist op prijs stellen, „opdat ik ook kome en hetzelve aanbidde". Die huichelaar: hij had de val aardig opgezet. Van dat aanbidden van hem zou niet veel terecht komen. Wel zou hij dat Koningskind onmiddellijk uit de weg ruimen Maar die wijzen lopen er niet in. Of beter: God loopt er niet in. God loopt er trouwens nooit in, ook niet in „vrome" valletjes. De wijzen krijgen, na de kleine Jezus hun geschenken te hebben ge bracht, bevel in het geheim naar hun haardsteden terug te keren. En Jozef krijgt van God de opdracht met vrouw en kind te vluchten naar Egypte. Dan grijpt Herodes, begrepen hebbende, dat z'n plan niet door kan gaan, in. Radikaal. Alle kinderen van Bethlehem beneden de 2 jaar worden door zijn soldaten omgebracht. Men zou hier kunnen vragen: waarom moest dit eigenlijk gebeuren? Zou het niet anders hebben gekund met hetzelfde resultaat? Vers 19 bericht ons, dat Herodes stierf. Welnu: had God deze onmens niet een tijdje eerder kunnen laten doodgaan? Wat is eigenlijk de zin van deze kindermoord te Bethlehem? Beter is de vraag naar de achtergrond van het optreden van He rodes. En die achtergrond is haat, haat tegen de Christus. Uit het boek der Openbaring weten we, dat in het laatst der da gen de haat tegen de Christus z'n hoogtepunt zal bereiken. Dan zul len er zelfs mensenlevens mee gemoeid zijn en velen zullen hun prin cipiële houding met de dood moeten bekopen. Gelukkig mogen we het weten, dat de anti-christ een overwonnen vijand is en dat hij is als een hond aan de ketting: hij kan niet verder gaan dan God het toelaat. Dat is geen slaapmiddel en betekent beslist niet een afwachten met de handel in de schoot. Wel betekent het: Christus is Overwinnaar. Het uit zeventig leden bestaande Ne derlandse studentenorkest is voor de vierde maal op toernee gegaan. Ne gen concerten worden in ons land ge geven en één in Leuven. Ook ditmaal komt de opbrengst ten goede aan het Nederlands studentensanatorium te Laren in Noord-Holland, behalve die van het in Leuven gehouden concert. De baten daarvan vallen ten deel aan het Belgisch studentensanatorium te Eupen. In principe heeft men besloten met de opbrengst bestemd voor het Nederlands studentensanatorium de kosten te bestrijden van de opname van een aantal vluchtelingenstudenten uit de kampen voor de z.g. displaced Ingezonden Mededeling (adv.) maakt handen zacht ati fluweel persons. Maar het is nog niet zeker, of dit plan uitvoerbaar zal zijn. Dd opbrengst beweegt zich ieder jaar in opgaande lijn. Bedroeg die in 1953 6000 gulden, in 1954 was het ruim 900Ö gulden en het vorig jaar kon het be stuur 12.500 gulden aan het sanatorium overdragen. De concerten zijn en wor den gehouden in Bergen (N.H.), Gro ningen, Utrecht, Rotterdam, Haarlem, Amsterdam, Heerlen, Leuven, Eindho ven en Arnhem. De gebroken pijp en een boze hospita 1 We hadden vorige week een dag sneeuw, dat weet u net zo goed als ik. De pret duurde maar kort, doch de gevolgen waren vela» Wat ons (de hele school) betreft zijn dat geweest: een gebrokeft pijp van onze getrouwe collega, een standje van mijn hospita voor mij, een gebroken pols voor Leo uit de derde en verder machtig veel pret. De hele morgen hebben we de sneeuw al langs de ramen zien dwar relen. Zeer welbewust hebben we dat allemaal waargenomen. Niettemin zegt Hans me zeer nadrukkelijk, als ik op het plein arriveer, vlak achteï de dikke wriemelende knoedel, die zich nu enthousiast naar buiten persti „Juffrouw, het het gesneeuwd!", wat ik, al zou ik het niet geweten heb ben, wel onmiddellijk gewaar word, want de sneeuw ligt als een dikke wal tegen onze schoolmuur aan waardoor we allen eerst dobr het donzen, doch kille bed, moeten heenstappen. Onze jongste collega, natuurlijk hij weer, is subiet in volle actie en stelt voor om gauw nog even oorlog te voeren en hij is ook direct in stelling als generaal, die opdrachten gaat uitdelen. Maar ik zeg hem kort en klaar, dat ik tegen oor log ben, dat ik wel dienst wil doen als verpleegster. Komen er soms slachtoffers, dan moet men die maar in de gang op stapelen, dan zal ik die na mijn diner wel behandelen. Mijn geachte collega zegt zo expressief: „Wat een mens", dat ik er even confuus van ben. TWEE VOLTREFFERS. Even slechts, doch dat korte moment van stilstand was te verleidelijk voor MISLEIDING Een lezer kocht bij een postorder firma een meubelstuk op een adver tentie. Deze advertentie bevatte een tekening van het aangeboden meu belstuk. Na ontvangst bleek, dat het meubelstuk in geen enkel opzicht voldeed aan de verwachting, die door de tekening werd gewekt. Toch vordert de firma betaling en haar repliek op de klacht van onze lezer was: onze tekenaar heeft zijn fan tasie wat te veel spel gegeven. Is dit nu zo maar allemaal in orde, wettelijk gesproken? Nee. Dat is het helemaal niet. Vernietiging van een overeen komst op grond van bedrog kan men eisen, wanneer men door de andere partij opzettelijk is misleid door middel van „kunstgrepen" en daar door tot het sluiten van de over eenkomst, zoals die werd aangegaan, is gebracht. Bovendien kan dit een strafbaar feit opleveren. De verko per, die de koper bedriegt door hem, die een bepaald voorwerp kocht, opzettelijk iets anders daarvoor in de plaats te geven of door het aan wenden van listige kunstgrepen be driegt ten aanzien van aard, hoe danigheid of hoeveelheid van het geleverde, is strafbaar met een jaar gevangenisstraf. Wij laten hierbij in het midden in hoeverre in het geval van lezer werkelijk hiervan sprake is. Dat moet de rechter uit maken. Want als gesproken kan worden van gewone reclame-stunts, waarvan betrokkene op eenvoudige w(jze kon vaststellen, dat van enige overdrijving sprake was, behoeft het nog geen bedrog te zijn. Lezer moet dus maar een advocaat te hulp roe pen om te trachten van de koop af te komen enals het werkelijk erg is, eens met de politie gaan pra ten. Wij zien liever dure meubelen eerst, want tekening noch foto ge ven een juist beeld. DE ZOLDER He is zeker niet zo, dat men een zol der geheel als werkplaats kan in richten, al is het ook uit liefhebbe rij. Komen daar machines bij te pas, dan zouden er moeilijkheden kun- DE EERSTE BELGISCHE KONINGIN De eerste Belgische Koningin was de prinses van Orleans, dochter van de Franse Koning Louis Philippe. Ze huwde in 1832 met Leopold I van Saksen-Coburg, wiens eerste vrouw Charlotte Augusta, Engels kroon- rinses, in 1817 was overleden, ouise Marie leefde van 1812 tot nen ontstaan. En u moet zuinig zijn op uw huis! HET DORP Er kunnen situaties ontstaan, die nog al moeilik zijn. U heeft thans ver kering met een meisje, dat eerst verloofd was met uw neef. Het dorp is klein en nu ontstaat een situatie, die stof tot praten geeft. Hoe u han delen moet? Het hangt vooral van de persoonlijkheid van betrokkenen af, hoe zich dergelijke dingen ont wikkelen. Doe in geen geval „stie- kum". Kan het meisje niet voor enige tijd elders in betrekking gaan? In geen geval moet u zich door het geroddel laten leiden, maar uw eigen weg volgen. Praat er eens met uw neef over, want die maakte het ten slotte zelf uit „om een ander". 1850 en werd slechts achtendertig jaar. SCHULD? Uw zoontje schopte bij de winkelier wat flessen wijn om. Per ongeluk. De winkelier had deze flessen op gestapeld (met een glasplaat ertus sen) op de vloer tegen de muur. Vanwege oudejaar en zo, opdat ze goed in het oog zouden lopen. De passage tussen de flessen was eigen lijk te klein. Nu eist de winkelier betaling van de flessen, die stuk zijn gevallen. Of u dat verplicht is? Wü zouden dat maar niet zo voetstoots doen. Want uw winkelier heeft niet voldoende zorgvuldigheid in acht genomen en bovendien geen maat regelen getroffen om schade te voor komen. Als hij die flessen zo onge lukkig wil neerzetten,dat in die winkel (waar dus veel mensen ko men) iedereen de kans loopt ze om te trappen, is dat zijn zaak. Maar u behoeft dit niet te dragen. Dat ri sico moet hij dan zelf lopen. JACQUELINE VAN DER WAALS Deze dichteres is in Den Haag gebo ren. Haar vader was een destijds zeer bekend natuurkundige. In 1877 vertrokken haar ouders naar Am sterdam waar ze sedertdien heeft gewoond. Eerst bezocht ze de ho gere burgerschool voor meisjes, haalde later de akte voor geschiede nis, waarin ze enkele jaren les gaf. Zo was ze ook verbonden aan de school voor maatschappelijk werk in Amsterdam. Na 1940 gaf ze zich uitsluitend aan letterkundi ge arbeid. Jacqueline leed aan t.b.c., waardoor ze lang ziek is geweest. In 1922 overleed zij. VROUW WERKEN? Inderdaad wordt het meer en meer gewoonte, dat ook de gehuwde vrouw gaat werken. In het buiten land zien we het overigens meer dan hier. Op zichzelf zijn er natuurlijk niet zo heeel veel bezwaren tegen. In uw geval liggen de dingen zo, dat uw man er zich fel tegen ver zet. Hij vindt (en u geeft dat trou wens toe), dat hij genoeg verdient. U wilt eigenlijk alleen gaan bijver dienen om voor uzelf wat meer geld ter beschikking te krijgen. Van noodzaak is geen sprake. Dan moe ten wij u afraden tegen de wil van uw man in te gaan. Nu de noodzaak van verdienen afwezig is, blijft de goede verstandhouding met uw man toch het belangrijkste. Zo zien wij het tenminste. RAADGEVER. sommige „oorlogs-bandieten" en ik krijg twee voltreffers achter elkaar. Nu kun je nog zo vredelievend zijn, maar als je aangevallen wordt, moet jé jezelf verdedigen, dies grabbel lk In dé dikke laag „ammunitie" en geef ze vart katoen. Wie lk raak, komt er niet op aan, want bet Is een rare oorlog. Iedereen vecht tegen iedereen. In het tumult zie ik dat ons Jaapj zich vermeet om op onze baas een schi, af te vuren. De baas neemt dat niei maar mikt onberispelijk een mop sneeuw op Jaapjes kuif, Mijn eigen kroost bg« kogelt me en die projectielen treffen mijn hart. Een troost blodt Mieke me. Terwijl ik naar alle kanten de sneeuw bije«i» graai om kogels te kneden, voel ik, dat er een tegen me aanduwt. En vlak voor me staat Mieke, haar vriendelijk snuitje met zorgelijke treft naar me opgeheven. Haar handjes gei leden met sneeuw biedt ze me aan onj me hiermee te hulp te komen. Mlekg krijgt een dankbaar knipoogje van mé en als ik dat materiaal afgevuurd heft voel ik een pang door mijn hart gaan, NIET OP TIJD Mijn hospitaEen best, allerbest mens, maar ik moet op tijd aan het mid dagmaal zijn. En het lijkt me nu veiliger, dat ik mijn vehikel in school achterlaat en ga lopen, want lk vind het niet ver heffend als de nageslachten zullen spra ken van de schooljuffrouw, die languit de dorpse straten gemeten heeft. Ik zet het dus op een verholen drafje, maar kom toch nog te laat. Als het niet opnieuw tijdverlies had gegeven, was ik misschien in mijn eigen kamer in de hoek verdaagd op hoog bevel van mijn goeie dikkerd, die zo lekker koken kan. Ze zegt nu alleen, min of meer be vroren: „Juffer most die kinders niet om twaalf uur school 'ouwe, dan komme ze thuus te laet voor 't ete", waarop ik mijn eigen kwaad niet zwijgen kan en zeg, dat ik gesneeuwbald beb. Hoofdschuddend krijg ik ten antwoord: „De juffer zei nooit wiezer worre". Nn weet u wat a van mij te wachten hebt. EEN PIJP SNEUVELDE. Daarin heeft ze wellicht wel gelijk, want vroeger dan gewoonlijk stap ik weer op weg naar school, waar ik op het kritieke moment aankom, dat onze go- trouwde collega met een ietwat zielig gebaar de delen van zijn oude grote hou ten pijp bijeenzoekt uit do sneeuw. De scherpschutter onbekend. De jongste col lega blijkt een harteloos mens te zijn, want h(j vraagt, als we allemaal rondom Zie volgende pagina.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7