Wat gebeurt er met de lonen na het S.E.R.-advies? VAN LOO Balans- Erven Gabriëlse Goudswaard OPRUIMINGSFEEST SPOTPRIJZEN VAN R00N Slagerij TE ROLLER Kabouters „Somy" Nog 8 dagen R U ROL Chefarine 4 fDte Radio fr&ctigi U j Opruiming M. VAN LOO 2 Winkeljuffrouwen Slagersbediende Fa 1. R0ZEM0ND ZOOM Voorstel van C.N.V. tot uitkering T oer wagenrallye op 15 Mei 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Vaste gage handhaven, staking onjuist ïïuidgenezing De toekomstige Duitse marine A. H. van Dijk vrouwelijke administratieve kracht 20 tot 50 /0 Herlouwplicht 5 liter koffiekan met kraan Gemeente Vlissingen Geroutineerde typiste verwarming 10%, KORTING Woensdag !S januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Waarschijnlijk nog deze maand een rapport (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 17 januari. Er bestaat een grote kans, dat voor het eind van deze maand het langzamerhand befaamde rapport van de Soc. Economische Raad óver de „ruimte" gepubliceerd zal worden. In dit rapport zal de S.E.R. dus uitspreken, of de bedrijfsresultaten een delen van de werknemers in de gestegen welvaart door loonsverhogingen mogelijk maken, daarbij rekening houdend met de kosten van de komende oudedagsvoorziening en de huurverhoging. Het rapport zal zich uit strekken over de jaren Ï955, 1956 en 1957. De grote vraag is nu wat er met de lonen in Nederland gebeuren zal, als de S.E.R. zijn „ruimtevaart" zo straks heeft vol bracht. Een vraag, die nu reeds vele pennen en tongen in beweging brengt. We wagen het niet te voorspellen wat het S.E.R.-rapport omtrent de al dan niet aanwezige ruimte in dit opzicht zal be vatten. Nu reeds wordt gefluisterd, dat in de boezem van dit lichaam lang geen eenstemmigheid heerst en dat verschil lende berekeningen tot verschillende uit komsten leiden, zodat het de vraag is, of er wel een éénstemmig rapport komt. Maar we gaan er wel van uit, dat er al thans enige ruimte zal blijken te zijn. Hoe deze ruimte over h$t jaar 1955 benut zou moeten worden, ligt voor de hand. Dit jaar is voorbij en loonsver hogingen sorteren hier dus geen effect meer. Men kan moeilijk de lonen in 1956 wat extra gaan verhogen met het oog op de in 1955 ontstane achterstand, want dan zou deze extra verhoging een blijvend karakter dragen. De oplossing is hier dus de uitkering ineens, waarom het C.N.V. heeft ge vraagd. Een uitkering, die wat de hoogte betreft verschillend zou kunnen zijn in elke bedrijfstak, omdat zij afhankelijk is van de produkticiteit, de rentabiliteit en de werkgelegenheid in die bedrijfstak. Het ruimtepercentage uit het S.E.R.- rapport zou de maximumhoogte van deze uitkering moeten bepalen. Het voorstel van het C.N.V. heeft het grote voordeel, dat het geen gevolgen voor de prijzen en dus ook geen nadeel voor de „vergeten groepen" meebrengt. Het is dan ook in allerlei kring met sym pathie ontvangen. Dat het „Vrije Volk" het bericht over deze stap uiterst kort bracht en in vele edities geheel verdon keremaande, is slechts een bewijs van het algemeen bekende feit, dat het N.V.V. met zijn loonpolitiek danig in de knoei zit. IN DIT JAAR. Moeilijker is de vraag, noe de even tueel voor 1956 geconstateerde „ruimte" gebruikt zou moeten worden. In het al gemeen gesproken natuurlijk voor gedif ferentieerde loonsverhogingen per be drijfstak en dus ter verwezenlijking van de door de chr. sociale organisaties voor gestane vrijere loonpolitiek. Maar als er om maar een bedrag te noemen een gemiddelde ruimte van 10 voor de dag komt, gaat het niet aan om de loonricht- lijnen van rijksbemiddelaars met 10 te verhogen. Deze maatregel zou immers de mogelijkheid openen om in elke be drijfstak onderhandelingen voor een loonsverhoging van 10 te beginnen. Maar in theorie zou deze gemiddelde ruimte van 10 het resultaat kunnen zijn van een ruimte van 20 in een aan tal economisch gunstig liggende bedrijfs takken en van 0 in een aantal andere. Zou deze 20 het resultaat zijn van zeer schematisch gesproken 20 in de gunstigste en 2 in de ongunstigste bedrijfstakken, dan is er slechts aanlei ding voor een algemene richtlijnverho- ging van 2 In het kader van een vrijere loonvorming zouden partijen dan in de gunstige bedrijfstakken door onder handelingen een grotere loonsverhoging moeten bedingen. Er is echter nog een andere moeilijk heid. De ruimte in 1957 zal kleiner zijn dan in 1956 omdat in eerstgenoemd jaar de ouderdomsverzekering en een huur verhoging van 25 moeten worden ge- effectueerd. Globaal bezien zullen beide maatregelen samen 2 Yz van de „ruim te" in beslag nemen. Het is dus onmo gelijk om in dit jaar alle ruimte op te souperen, want dit zou een terugval van de reële lonen in het volgend jaar be tekenen. MEER VEREVENINGSHEFFING? Daarom valt te verwachten, dat de overheid in dit jaar vast beslag zal leggen op een deel van de geconstateerde ruim te, vóór déze in de vorm van loonsver hogingen per bedrijfstak wordt opge bruikt. Dit zou b.v. kunnen gebeuren in de vorm van een tijdelijke verhoging van de vereveningsheffing. Indien deze hef fing, die op 1 januari 1957 geheel ver dwijnt, voor 1956 van 4 op 6 gebracht zou worden, dan zou deze 6 alvast be schikbaar zijn om de kosten van huur verhoging en oudedagsvoorziening op te vangen. Zoals we zeiden zijn deze op 8V2 van de loonsom te schatten. Een produktieverhoging van 2^ in dit jaar zou in dat geval dus vol doende zijn om zonder nadelige gevol gen voor de dit jaar vast te stellen loonhoogte bedoelde maatregelen te kunnen effectueren. Een dergelijke maatregel zou bovendien te grote toon bewegingen op dit moment afremmen en dus inflatoire tendenzen tegengaan. GEVAARLIJK UITSTEL. Nog één opmerking tot slot. De be slissing van de regering tot bevordering van een vrijere en gedifferentiëerde loonvorming is al geruime tijd geleden genomen. Ryksbemiddelaars hebben ech ter nog steeds geen aanwijzing gekregen tot wijziging van de richtlijnen in deze zin. Dat betekent dus, dat er nog geen gedifferentiëerde loonvorming is als straks het S.E.R.-rapport met zijn ruim tepercentage op tafel ligt. Het ligt voor de hand, dat onder deze omstandigheden dit rapport een enorme druk zal uit oefenen in de richting van 'een algemene loonronde. Het N.V.V., dat nog steeds naar zo'n loonronde streeft, heeft dan ook alle UTRECHT, 17 jan. De N.V.T.O.- Toerwagenrallye, welke voor de vijf de maal in successie zal worden ver reden, zal dit jaar een bijzonder ka rakter dragen. De organiserende ver eniging de Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen be staat dit jaar n.l. 75 jaar. Als data, waarop dit jubileum feestelijk zal worden herdacht, werden vastgesteld 14 en 15 mei. Op de eerste dag zal de meer officiële viering plaats vinden, terwijl de tweede dag dinsdag 15 mei dus is bestemd voor de Toer- wagenrallye. Ingezonden Mededeling (adv 1 V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en.. doen wonderenI Chefarine „4" beval 4 wereldberoemd, geneesmiddelen, die tezamen nóg krach tiger werken. Bovendien zorgt Mn ven do middelen, dat ook de zwakste maag niet van streek raakt. Chefarine „4" is dan ook het middel bij uitstek tegen pijnon on griep. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 63 cl reden om voor dit uitstel uitermate dank baar te zijn. Wij willen hierover verder niets zeggen. Alleen nog dit: als het straks dus toch tot een algemene loon ronde komt, kan men de confessionele vakbeweging en met name het C.N.V. hiervoor niet aansprakelijk stellen. Men moet dan de verantwoordelijkheid daar leggen, waar ze in dit geval behoort te liggen. C.B.C. en de IJmuidense staking IJMUIDEN, 17 jan. De Christelijke Bedrijfsgroepencentrale, aangesloten bjj het C.N.V,, heeft zich bij monde van haar hoofdbestuurder, de heer C. van der Wal, uitgelaten over de wilde staking, die nog steeds voortduurt op de IJmuidense trei- lervloot. De heer Van der Wal deelde me de, dat zijn vakorganisatie op het stand punt staat, dat het loonsysteem met de vaste gage op deze vloot behouden dient te blijven en dat men moet proberen in Scheveningen en Katwijk ditzelfde sy steem ook op andere schepen toegepast te krijgen. Desondanks is de christelijke vakorga nisatie, evenals de centrale van zeeva renden (N.V.V.) het erover eens, dat de staking veroordeeld moet blijven. Ook de R.K, bond van transportarbei ders heeft zich tegen een loonsysteem met garantieloon uitgesproken. Het O.V.B. en de E.V.C. pleiten inmid dels nog steeds voor de vaste gage, maar deze beide bonden zijn niet erkend. De wel erkende centrale van zeevarenden meent echter, dat men toch in ieder ge val met de reders kan gaan praten over een loonsysteem met garantieloon, opdat o.m. de deur geopend wordt om te onder handelen over een aantal secundaire ar beidsvoorwaarden. Dit mag dan echter niet inhouden, dat praten over een ander loonsysteem aanvaarding daarvan impli ceert, zo meent het bestuur van de cen trale. De Unieraad der Christelijk-Histori sche Unie zal, ter voorbereiding van de alg. vergadering der C.H.U., bijeenkomen te Utrecht op zaterdag 3 maart. DONDERDAG 19 JANUARI. HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. huisvr. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 11.15 Lichte muz. 11.40 Gram. 11.45 „De gebrekkige mens", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spion netje", caus. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 12.50 „Uit het bedrijfs leven", caus. 13.00 Nws. 13.15 „Het werk van het Prinses Margrietfonds", caus. 13.20 Meded. of gram. 13.25 Metropole ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 13.15 „Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox", hoorsp. 14.45 Pianorecital. 15.15 V. d. zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voor- dr. 16.30 Hammondorgelspel. 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Instr. trio. 17.45 Regerings- uitz.: Nederland en de wereld: „De om scholing in de landbouw van adspirant- emigranten", door Mr. J. A. U. M van Grevenstein. 18.00 Nws. 18.15 Sportprobl. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Lichte muz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radio Philharm. ork. 21.10 „Parijs, half vier 's morgens' caus. 21.25 „Die lustige Witwe", operette (fragm.) 22.30 Pianorecital. 22.25 Lichte muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Lich Ingezonden Mededeling (Adv.) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. te muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.25—24.00 Jazzmuz. HILVERSUM II (298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerbcr. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Vocaal dubbel- kwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. (12.30—12.33 Land- en tuinb.meded. 12.33 —12.40 Wij van het land). 12.50 Rally v. Monte Carlo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Tenor en piano. 13.50 Gram. NCRV; 14.00 Salonork. 14.25 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Amus.muz. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Ka- mërmuz. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.10 Metro- poleork. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gev. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15 Sport- uitsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA 20.15 Spiegel der kunsten. 20.35 Volley- balwedstr. 21.00 U en Uw regering. 21.25 Pauze. 21.30 ,,De nieuwe huurder", één- acter. BRUSSEL (324 m.J. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Kamer- ork. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Ork.concert. 19.50 Pol. caus. 20.00 Verz. progr. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gezongen mis. 22.55—23.00 Nws. Invoervergunning van België voor textiel op 23 januari 15) „Laat mij uw handen en uw gezicht zien en ik zal het u zeggen." „Nu, ik zal er de proef van nemen. Hier is licht en er is niemand in de nabijheid." Zij schoof de doek naar achteren en stond in het licht van een venster. De kaarsen die in de kamer brandden, gaven geen schitterend licht; maar toch genoeg om de jonge Benedictus Trelawney haar gelaatstrekken te ont hullen. Ook merkte hjj op, dat zij slank was, zodat hij, ofschoon zes voet lang, zich nauwelijks behoefte te bui gen, om zijn gelaat op een hoogte met het hare te krijgen. Zover hij er over oordelen kon was zij niet ouder dan achttien k negentien jaar en had zij een gelaat, dat eens gezien niet spoedig weer vergeten wordt. Ook scheen het telkens te ver anderen, terwijl de jonge Trelawney er naar zag. Toen hij het voor 't eerst zag, leken het net de trekken van een zorgeloos meisje. Hjj zag een paar gro te, grijze ogen, vol dartele spot, een paar rode lippen, half-open door de heldere lach, zodat een dubbele rij helder witte tanden zichtbaar werden. Hij zag een gelaat, blozend door de opwinding van het avontuur en ge kroond door een overvloed van glan zend bruin haar, dat, in weerwil van al haar pogingen, in weelderige lok ken over haar schouders golfde. „Een eigenzinnig meisje, dat uit haar ouderlijk huis is weggelopen, en uit louter nieuwsgierigheid zich bjj de oploop, heeft aangesloten", was de eerste indruk van Trelawney; maar voordat deze gedachte voor goed bij hem post gevat had, zag hij haar ogen schitteren van toorn en haar gelaats trekken verwrongen van pijn. Daarop volgde weer een uitdrukking van ver driet en wanhoop. Een blik van onuit sprekelijk verlangen en diepe droef heid kwam uit haar ogen en hij zag haar lippen trillen, alsof zij op 't punt stond in tranen uit te barsten. „Ik weet niet wat ik er van den ken moet", sprak Benedictus half tot zichzelf ,half tot het meisje. „Goeden avond, heer Trelawney", zei zij. ,,'k Ben dwaas genoeg gefeest u de vrijheid terug te geven. Ga nu heen voor ik berouw krijg en u aan de politie overlever." „Heengaan!" riep Trelawney. „En dat, voor ik u gezegd heb of gij een voorname dame zijt of een keuken meid? Heengaan voor ik weet hoe gij heet en hoe wij elkaar weer kunnen ontmoeten?" „Wij zullen elkaar nooit weer ont moeten", zei het meisje, „maar zij zweeg een ogenblik en scheen haar zwaarmoedige gedachte van zich af te schudden „laat ons 't spel voort zetten, heer Ridder. Zeg mij nu eens, ben ik een voorname dame of een keukenmeid, een toneelspeelster of 'n winkeliersdochter? „Eerst moet ik uw handen zien", hernam Benedictus. Hij dacht niet aan het gevaar, zelfs niet aan de mannen, die hem overal zochten. Evenmin had hij er op gelet, dat de mist bijna opgetrokken was. Zij wreef zich een ogenblik in de handen, alsof zij niet wist wat zij doen zou; daarop strekte zij ze beide uit. Twijfel be hoefde er niet te bestaan: zij waren ruw geworden door het werk en toch, de handen van een koningin kon den nauwelijks schoner vorm hebben. De vingers waren dun, de nagels ro zig en welgevormd, 't Waren de han- Een verhaal uit de tijd van Stadh, Koning Willem III den van een dame, en toch konden 't de handen van een keukenmeid zijn. „Zeg 't mij nu', sprak ze. „Vertel mij nu, mijnheer de waarzegger, wat ben ik 'n voorname dame of een keukenmeid?" „Geen van beiden". Het woord lag op zijn lippen, maar hij sprak het niet uit. Zij kon zowel 't een als 't ander zijn en hij kon geen beslissing nemen. Was zij een geboren dame, vanwaar die ruwe handen, het teken van lage arbeid? Als zij een keukenmeid was, hoe kan zij dan zulk zuiver Engels spreken, vanwaar die gebiedende houding? Hoe kon een laaggeborene tot Benedictus Trelaw ney zij had zjjn naam genoemd spreken als haar gelijke? Hij dacht aan Nell Gwynne, een der favorites van de overleden Koning. Zou dit meisje misschien ook een toneelspeel ster zijn? Als zij geleerd had Shakes peare's spelen te reciteren of zelfs die, welke tijdens de regering der Stuarts waren geschreven, ofschoon ruw en onbeduidend zou zij niet op die wijze zuiver Engels leren spreken? Maar toneelspeelsters waren toch nog anders dan de maagd, die daar naast hem stond. Deze waren meestal ruw, onbeschaafde, geblankette vrouwen, en zij was bescheiden, ofschoon plaag ziek en uit haar ogen lachte de on schuld hem toe. „Nu, meester waarzegger", zei ze lachend, „zeg 't mij, of ge zult weer gevangen genomen en in de gevange nis opgesloten worden, voor ge nog een beslissing hebt. Luister, hoort ge 't gejoel en geschreeuw niet? Zeg me vlug, wat ik ben. Gij moogt mij niet buiten dit plein vergezellen". (Wordt vervolgd.) 'S-GRAVENHAGE, 17 jan. Het mi nisterie van economische zaken te Brus sel heeft zijn besluit om bepaalde textiel- stoffen en garens bij de invoer in België aan invoervergunning te onderwerpen, voor één week opgeschort. Dit uitstel werd aan alle Belgische grensposten doorgegeven. De nieuwe regeling is nu verschoven tot maandag 23 januari a.s., echter alleen voor die goederen, waarvan de oorsprong en herkomst Nederland is. BONN, 16 jan. Uit welingelichte bron te Bonn verluidt, dat de toekom stige Duitse marine 170 eenheden van allerlei type en een bemanning van 170.000 man zal omvatten. Men hoopt, dat zü tegen 1 januari 1960 voltooid zal zijn. De eerste eenheden zullen in april in dienst gesteld worden. Het bevel oveï deze oorlogsvloot zal waarschijnlijk wor den toevertrouwd aan vice-admiraal Friedrich Ruge. De Duitse marine zal bestaan uit mij- nenleggers van 2.500 ton, torpedoboot- jagers van 2200 ton, escortevaartuigen van 1200 en 1400 ton, snelle vaartuigen en kanonneerboten van 300 ton voor de Oostzee. Verder zal West-Duitsland de beschikking krijgen over onderzeeboten voor de kustverdediging die tien dagen lang onder water kunnen blijven. Aan de vloot zullen ook twee vliegtuigeskaders worden toegevoegd voor verkenningen en bestrijding van onderzeeboten. Welingelichte kringen in Brussel me nen, dat een bericht van de Brusselse „Standaard" over de verloving van Ko ning Boudewijn met Prinses Isabella van Frankrijk, een dochter van de Graaf van Parijs, elke grond ontbeert. De Graaf en Gravin van Parijs vertoefden enige tijd in Brussel. Ondertrouwd: MARINUS CORNELIS GESCHIERE TANNETJE THONA SANDEE, geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk op D.V. donderdag 2 febru ari 1956, om 2 uur te Wol- faartsdijk. Huwelijksinzegening des namiddags 2.30 uur, in de Geref. Kerk te Wolfaarts- dijk, door de Weleerwaarde Heer Ds D. Bouwknegt. Receptie in Hotel Osse- waarde, van 16.30 tot 17.30 uur. Toekomstig adres: Kraaien- dljk D 6, Heinkenszand. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het plotseling overladen van onze geliefde Schoon zoon, Zwager en Oom, de heer CORNELIS CHRISTIAAN BRAKMAN, betuigen wij onze oprechte dank. Familie ALLAART. Serooskerke (W.). Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden na het overlijden van onze Zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom JbEENDERT MALJERS, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: FL. MALJERS. Grijpskerke (Z.), Noordstraat 13. Gevestigd te Vlissingen: ARTS Telefoon 459, Dr Stavermanstraat 43-47. Spreekuur voorlopig des avonds 78 uur, behalve ties zaterdags. Gevraagd ten Parkette van het Kantongerecht te Mid delburg, een op arbeidsovereenkomst. Enige kantoorervaring en duidelijk handschrift is ge wenst terwijl kennis van typen tot aanbeveling strekt. Salaris volgens Rijksrege ling. Eigenhandig geschreven sol licitaties in te dienen bij de Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij de Kan tongerechten te Middelburg, Balans no. 11. Profiteert nu nog van onze lager dan normaal (uitgezonderd artikelen met vastgestelde prijzen) LEDERWAREN, STAALWAREN, SERVIEZEN, GLAS, enz., enz. Zie onze etalage's en doet Uw voordeel bij Korte Noordstraat 6, MIDDELBURG. TE KOOP: te Middelburg, voor pakhuis, groot 500 m3. Br. no. 59, Bureau P.Z.C., Middelburg. .Zeeuwsch Dagblad" geeft het allerlaatste nieuw* BIJ KLEDINGMAGAZIJN IS HET NOG STEEDS U KOOPT NU AAN Korte Manchester en Stoffen Broekjes leeftijd 6 tot 14 jaar 5,95 Stoffen Plusfours, 6 tot 12 jaar 9,95 Manchester Plusfours, leeftijd 6 jaar 11,50 m. kl. stijging per maat Herenpantalons ƒ15,—, ƒ17,—, ƒ19,— Fantasiebroeken ƒ10,50, ƒ11,50, ƒ12,50 Zware kwaliteit Timmermansbroeken 17,50 Zware blauwe Damespantalons ƒ11,25 Damespullovers m.m. ƒ10,50, ƒ11,-, ƒ11,50, 12,— Damespullovers k.m. ƒ8,-, ƒ8,50, ƒ9,-, 9,50 Korte Noordstraat 4, tel. 2003, Middelburg Tijdens verbouwing ingang Hofplein Zeldzaam mooie uitvoering, ook voor grote bedrijven. Een pracht prijs, ƒ31,75. LANGEVIELE 62 MIDDELBURG Bij de Gem. Dienst voor Sociale Zaken kan geplaatst worden een op arbeidscontract. Jaarwedderegeling bij een leeftijd van 21 jaar en ouder 2040.tot 2712.(7 eenj. verhogingen ad 96. Voor de leeftijd van 20 jaar en jonger geldt de jeugd- regeling als voor burgerlijk rijkspersoneel. Vereisten: tenminste M.U.L.O. Kennis van stenografie strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven ongezegelde sollicitaties aan de burgemeester, stadhuis, Houtkade 12, vóór 21 jan. a.s. GEVRAAGD: en LANGE DELFT 57 - MIDDELBURG TE KOOP: Opklapbed, Naaimachine, Eng. ledik., Stofzuiger (slee), Spiralen, Autoped, Driewie- lertje, Petroleumkachel, z. g. a. n. Commode, Kamerscherm, Broekenpers, Vloerbedek king (mat), Theekastje, Ta fels, 2 Armstoelen en 4 Stoe len, Dressoir. Koopje. Vlissing- sesingel 34, Middelburg. Tel. 3513. Tractorschijfegge, 4 velds scharnieregge, dumpkar, 1 en 2 schar, wendploegen, afmaak- ploegen, zaaimachine, kunst meststrooier, hooihark, ban denwagens. W. DE VOOGD, Domburg. 80.000 "hard grauw metsel steen, deuren* ramen, kozijnen en verdere bouwmaterialen. W. DE VOOGD, Stationsstraat D 68, Domburg. Tel. 446. Alles franco. Liefst 's morgens 8 u. bellen. Een Kalfkoe, rek. 9 febr. J. KOPPEJAN, Kaasboerweg 2, Mellskerke. - Mooie BIGGEN. G. KOOLE, Abeelseweg 44. Tel. K 1180-3793, Souburg. DIVERSEN: Koop waarde voor Uw geld, koop KIENZLE HORLOGES a f 13.65 met één jaar schrif telijke garantie. Horlogerie D. LIEVENSE, Lange Vorststr. 87, Goes. Geen betere verwarming dan De oliestook HAARD of KACHEL met de BLAUWE VLAM. Hierdoor veel zuiniger en meer warmte. Zo wel voor kamers, keu kens, winkels, zalen, enz. Vraagt nu inlichtingen bij Gravenstr. - Middelburg, Specialiteit in alle ver warming. Een héél lekker koekje „COCOLETS", 30 ets per 100 gram. Banketbakkerij VAN MELLE, Tel. 2021. Goes. Boerenleenbank Grijpsker ke: Vrijdag 20 januari van 9 tot 4 uur afhalen van ingele verde boekjes. Geref. Gemeente Wemel- dinge: donderdagavond 7.30 u. Ds. Cabaret. Boeken, Prenten en gehele bibliotheken uit particulier bezit worden door ons tegen de hoogste prijs gekocht. J. COUVREUR, Wagenstr. 142a, 's-Gravenhage. Tel. 111074. Mooie kindermantels, teddy manteltjes en jasjes, topper tjes, lange wollen broeken, trainingsbroeken, truien, jurk jes, enz. Mej. POPPE, Gra venstraat 8688, Middelburg. Enorme keuze uit honder den Uurwerken in de kleine winkel met kleine prijzen. Horlogerie „Suisse". Tel. 3804, Vlasmarkt 52, Middelburg. Slootseizen geklopt, Snoei- scharen, Spaden, Spitlijnen, Timmergereedschappen, Zak- kenlijm, Koestaartbinders, Paardenkettingen. - Rijkaard, Krommeweele, Middelburg. Telef. 3516. 4 Stoelen, 2 Clubs 4 Stoelen, 2 Fauteuils Losse Clubs 2-pers. Bedstellen, Dekens, Spreien MEUBELZAAK Noordstraat 41—43, o/h Postkantoor, MIDDELBURG COSTUUMS, regenjassen, regenmantels, demi's, winter mantels, mantelcostuums 10 maandelijks. Schrijf aan SU PER STANDING, Statenlaan 41, Arnhem. Kleur en maat vermelden. Inboedelverkoping Notaris huis te houden op 1 februari 1956, Nette goederen kunnen worden ingebracht, op te ge ven in het Notarishuis. Voor a) Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad"

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4