Ned. Chr. Reisvereniging richt eigen Kampeerclub op Chefarine.4 E—I Ladelichters en insluipers opereerden in gehele land EISENHOWER VRAAGT BELANGRIJKE VOLMACHTEN Nieuw experimenteel model van Mercury Vrouw overleed, na innemen van pil Eerste aluminium reddingvlet Met eigen terreinen in binnen en buitenland Griep? Chefarine„4" doet wonderen ZEEUWSCH DAGBLAD lansen Goed nieuws voor sportiev Aanklacht tegen politiek radiospreker Agrarisch nieuws uit de Bondsrepubliek XM - TURNPIKE CRUISER Voor miljoenen aan conserven en suiker in vlammen Eisenhower onderwerp van enquête Ook in Middelburg sloegen zij hun slag Maar het Congres zal .ze hem niet voetstoots geven Wat de Amerikaanse boeren aan landbouw- plan verdienen Politie zoekt getuigen Afhankelijk Canadese boter naar Oost-Duitsland HET GEVAL L Woensdag 11 januari 1956 pagina 3 (Van onze §-redacteur). Het hoofdbestuur van de Ned. Chr. Reisvereniging heeft besloten een eigen Chr. Kampeerclub op te richten. Door deze club zullen kampeertochten in binnen- en buitenland worden ge organiseerd. Ook zal men trachten eigen kampeerterreinen voor cluble den te verkrijgen. In ons land zal hier voor een beroep worden gedaan op prot. chr. eigenaren van landgoederen, bossen, heidevelden e.d., waar tot dus ver niet gekampeerd mocht worden. Aan deze heren zal worden verzocht om leden van de nieuwe club wel toe te laten. Ook in het buitenland wil de kampeerclub over eigen terreinen be schikken. Het begin is er hier al, want de N.CJt.(eis)V. heeft nu reeds een terrein op een van de mooiste punten in de Eifel voor dit doel gereserveerd. <a?v> <Sb?$> Naar dit terrein zullen in de komen de vakantieperiode bussen in pendel dienst rijden om groepen kampeerders aan en af te voeren. Behalve met hen, die graag in een vast kamp verblijven, zal overigens ook met de belangen van de echte trekkers ten volle rekening worden gehouden. Binnen het kader van de kampeer club zullen plaatselijke contactgroepen worden gevormd. Ook zal alle aan dacht worden besteed aan de vorming van een corps kampeerleiders. De le den zullen mouw-badges en vlaggetjes met het club-embleem krijgen, zodat zij elkaar ook op het trekkersspoor kunnen herkennen. Het hoofdbestuur heeft zijn motie ven voor deze activiteit op een geheel nieuw terrein als volgt geformuleerd: „Naar ruwe schatting telt Nederland thans een half miljoen kampeerders, welk aantal van jaar tot jaar groeit. Met allewaardering voor wat door an dere verenigingen en met name door de A.N.W.B. op dit gebied is gedaan, missen vele kampeerders op de tegen woordige terreinen de sfeer, die zij zoeken. Zij willen bij het licht van de Heilige Schrift het schone in natuur en cultuur leren kennen en genieten om dat juist dit richting geeft aan het met-vakantie-zijn. De christen-kam peerders willen ook op de kampeer terreinen en tijdens kampeertochten de geestelijke eenheid genieten, die in Christus Jezus is. Een eenheid, die ze ker tijdens het kamperen tot uiting wil komen, omdat toeristische kam peerders meer dan andere toeristen op elkaar zijn aangewezen". De N.C.R.V. wil tijdens het komen de seizoen deze plannen al uitvoeren en zou daarom graag de namen en adressen ontvangen van trekkers en kampeerders, die hiermee sympatise- ren. (Weteringkade 22A, Den Haag). Zij die hun adres opgeven, zullen nog niet als lid worden ingeschreven, doch ze worden dan persoonlijk met de ver dere ontwikkelingen op de hoogte ge houden. 's-GRAVENHAGE, 10 jan. De voorzitter, de heer P. J. Galliard uit Assen, heeft bij de officier van justitie te Amsterdam namens het bestuur der Nederlandse conservatieve partij een aanklacht ingediend tegen de heer K. V., hoofdredacteur van „Het Vrije Volk" en radio-spreker, omdat deze in zijn wekelijks radiocommentaar op zaterdagavond j.l. de woorden ge bruikte: „En nu is Poujade naar Ne derland uitgenodigd om te spreken voor de laatste resten van het natio- naal-socialisme". De Nederlandse con servatieve party is van mening, dat alleen zij hiermede is bedoeld, omdat zij Poujade heeft uitgenodigd. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wopderenI Elk labiet (hefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld be roemd zijn geworden en millioenen men sen al baai brachten. De vier middelen tezamen werken nig beter en helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. r/ TEGEN PUNEN EN GRIEP 20TABLETTEN 85 et (Van onze Westduitse correspondent) BONN, 10 januari. Volgens medede lingen van het Duitse „Raiffeisenver- band" bedroeg in 1955 het totale aantal landbouwcoöperaties 23.117, hetgeen ver geleken met 1953 een geringe daling be tekende, die in hoofdzaak door rationali satie werd veroorzaakt. Deze coöperaties telden eind 1953 reeds 3.443.939 leden. Volgens voorlopige schattingen is dit aan tal tot 3.505.000 per ultimo 1954 gestegen. Aan bejaarde landbouwers, die zonder erfgenamen of nakomelingschap zijn en die bereid zijn land af te staan voor ont heemden en vluchtelingen-boeren, wil de bondsregering voortaan een rente verdrag aanbieden in plaats van, zoals tot dusverre, de grond te kopen. Dit rente verdrag garandeert de landbouwer een behoorlijk ouderdomspensioen, woonge legenheid en produkten in natura. De des kundigen die in deze het ministerie voor de vluchtelingen van advies dienen, zijn van oordeel, dat de proeven die met deze regeling zijn genomen zo hebben voldaan, dat zij in alle landen van de bondsrepu bliek zou moeten worden ingevoerd. Door deze renteverdragen komt zonder twijfel meer grond en opstal ter beschikking van ontheemde en gevluchte landbouwers. De bondsrepubliek heeft uit Ameri kaanse regeringsoverschotten in totaal 6000 ton boter gekocht. Dat is tot dus ver de grootste hoeveelheid boter door de Amerikaanse regering verkocht. Omdat de bestaande wetgeving ten aanzien van de veetellingen verouderd is, worden nieuwe regelingen voor veetel lingen in de bondsrepubliek ingevoerd. Het ligt in de bedoeling voortaan op 3 december van ieder jaar een algemene veetelling te houden en op de derde dag van maart, juni en september tussentel- lingen. Deze zullen worden beperkt tot runderen, paarden, varkens, schapen, gei ten, pluimvee en «bijenvolken. DEARBORN, (Mdcli.). Een opval lende experimentele wagen, ontworpen voor Amerika -* snel groeiende net van ultra moderne autobanen, zal 7 januari a.s. worden geïntroduceerd door de Mer cury Division van de Ford Motor Com pany tijdens de grote automobielten toonstelling in Chicago. Men heeft deze wagen de naam ge geven van XM-Turnpike Cruiser, naar de zgn. Turnpike Highways. De ontwerpers van de Mercury Division hebben een opvallend laag model gekozen (hoogte slechts 1.32 meter!), met een zeer royaal uitzicht rondom. De wagen is bijna 5.60 m. lang en 1.93 m. breed daarbij beschik kend over een zeer grote bagage ruimte. Ook de bovenzijde van de wagen is van bijzondere constructie, daar bij het openen van de brede portieren 't deel van de kap boven de zitplaatsen automatisch omhoog slaat (zie de fo to) waardoor het in- en uitstappen dat anders moeilijkheden zou kunnen opleveren door de laagte van de car rosserie zeer wordt vergemakkelijkt. Deze twee openslaande dakhelften zijn geheel doorzichtig waardoor gedeelte lijk het effect wordt verkregen van een „open" wagen. Het Amerikaanse medische genoot schap heeft zich tegen deze enquête i '.tgesproken en het heeft zijn aange sloten leden-doktoren verzocht er niet aan mede te werken. Een bijzonder kenmerk van de car rosserie vormt een 30 cm brede „geul", welke halvewege de deur begint en doorloopt tot in de achterlichten. Deze overlangse uitholling aan de bovenzijde van de spatscliermen met chroomver siering op de randen van de sleuf, heeft niet alleen een decoratieve werking, doch is daarnaast speciaal ontworpen voor grote snelheden waarbij de lucht- sleuven tevens als stabilisator gaan werken. HOOGEVEEN, 10 jan. Vanmor gen tegen half zes is een felle brand uitgebroken in het opslagbedrijf van de heer A. te Velde. Ongeveer half negen was de brand weer het vuur zover meester, dat voor uitbreiding niet meer hoefde te wor den gevreesd en tegen elf uur waren de vlammen geheel gedoofd. De na blussing zal échter nog wel enige da gen duren, omdat het vrijwel onmo gelijk is door te dringen tussen de vloeiende voorraden. Deze omvatten o.m. 5000 ton suiker van de Centrale Suikermaatschappij, anderhalf miljoen blikjes conserven en grote hoeveelhe den meel en acht ton blik voor ver pakking. De schade loopt waarschijn lijk in de miljoenen. Het bedrijf is verzekerd, WASHINGTON, 10 jan. (AFP). Het Amerikaanse tijdschrift „U.S. News and World Report" heeft 444 Amerikaanse hartspecialisten de vraag gesteld, of naar hun mening de ge zondheidstoestand van president Eisenhower het toestaat, dat hij zich in november a.s. kandidaat stelt voor een tweede ambtstermijn als presi dent. Van de 444 ondervraagden hebben er 275 geantwoord; 141 hunner, dat is ongeveer zestig procent, meende dat de president voldoende hersteld was om zich kandidaat te kunnen stellen, terwijl de overige veertig procent der medici 93 van mening waren, dat de president dit niet moest doen. Aan de dokters was ook de vraag gesteld, of naar hun mening iemand; die aan een hartkwaal had geleden, in staat was de vermoeienissen van het ambt van president der V. S. te dra gen. Deze vraag werd door 152 ge neesheren bevestigend en door 84 ont kennend beantwoord. Eindelijk legen de lamp gelopen ROTTERDAM, 10 januari. De Rotterdamse politie heeft de 37-jarige havenarbeider T. B., zijn broer, de 32-jarige chauffeur B. B., en de 32-jarige havenarbeider L. van der H., allen uit Rotterdam, aangehouden, die zich sedert augustus van het vorig jaar in diverse plaatsen van ons land met ladelichten en insluipingen hebben bezig gehouden. Zij maakten bij hun werkzaamheden steeds gebruik van een huurauto en aan autohuur hebben zij over die periode reeds een bedrag van f 1500.moeten betalen. Zij zijn inmiddels voor de Officier van Justitie geleid. Van der H. werd op Oudejaarsdag twee broers was gestolen. De politie aangehouden, nadat hij in een kappers- binnen zag brengen, waarschuwde hij zaak een portefeuille met f 50.had prompt zijn kornuiten en 's nachts sta gestolen. Ook de andere twee werden len zij uit de nog onbewoonde woning in hun kraag gepakt, toen bleek, dat de genoemde apparaten. In november de portefeuille op aanwijzingen van de brachten de heren ook bezoeken aan Tilburg, Middelburg, Etten, Woerden, De Amerikaanse hulp aan het buitenland Slechts enkele dagen nadat de president der Verenigde Staten zijn jaarlijkse boodschap over de „staat van de unie" aan het Congres deed voorlezen, heeft hij het Congres verzocht de enorme voedseloverschotten van de hand te mogen doen ook aan adere dan bevriende landen. Twee officiële stukken, die verband houden met elkaar en waarvan men zich moet afvragen, of het tweede bedoeld is de Congres leden gunstiger te stemmen voor aanvaarding van het eerste. Reeds is in Washington gezegd, dat president Eisenhower door deze handelwijze de wind uit de zeilen der democraten heeft weggenomen. WASHINGTON, 10 jan. (Reuter). - Ambtenaren van -het Amerikaanse ministerie van landbouw schatten, dat het inkomen van de Amerikaanse boeren door het landbouwplan van president Eisenhower met ongeveer 1 miljard dollar zal toenemen, hetzij in contante betalingen of in overschot ten, die zq zullen ontvangen als com pensatie voor het niet bebouwen van gronden. De bedoeling van het plan is, volgens deze ambtenaren, het tar- we-areaal met ongeveer 12 miljoen acres te verminderen en het katoen areaal met 3 miljoen acres. Daardoor zou de produktie van 1956 dalen tot beneden de hoeveelheid, welke nodig is ter bevrediging van de vraag der bestaande markten. Ter voorziening in het tekort zouden dan overschot- oorraden gebruikt worden. Geheimzinnig yergifiigingsgeval te Voorburg 's-GRAVENHAGE, 10 januari. Op zaterdag 31 december geraakte de 63- jarige mevrouw E. J. A. A. van K.-A, gewoond hebbende aan de Koningin Wilhelminalaan te Voorburg in bewus teloze toestand. Mevrouw van K., die 63 jaar was, leed al geruime tijd aan een ongeneeslijke nierziekte. De on middellijk ontboden arts liet de patiën te naar het ziekenhuis Bronovo over brengen, waar zij weldra overleed. Haar echtgenoot heeft thans de poli tie meergedeeld, dat zijn vrouw hem verteld had op 20 december bezoek te hebben gehad van een haar onbekende vrouw die zich had voorgesteld als me vrouw Woudenberg, wonende aan de Helmersstraat te Amsterdam. Deze vrouw vertelde mevrouw Van K. dat zij een kennis was van haar in de hoofdstad wonende zwager en dat ook hij lang aan een nierziekte had gele den. Zij had toen van iemand een pil gekregen en na deze te hebben inge nomen, was zij volkomen van haar kwaal genezen. Zij had nu ook voor mevrouw 'Van K. een dergelijke pil meegebracht. Als Mevrouw Van K. de ze pil innam, moest zij vijf uur vasten voordat zij weer voedsel tot zich nam. In goed vertrouwen nam Mevrouw Van K. de pil in. 's Avonds gebruikte zij met haar man het middagmaal, maar een paar uur later voelde zij zich erg ziek worden. Zaterdag raakte zy bewusteloos. Het verhaal van de Am sterdamse bezoekster heeft mevrouw Van K. ook nog aan een vriendin ge daan. Na haar overlijden werd het lijk in beslag genomen voor sectie. Het resul taat was, dat bij het chemisch onder zoek in haar lichaam fosfor werd aan getroffen, die de doodsoorzaak bleek te zijn geweest. De Amsterdamse po litie verhoorde daarop direct de zwa ger van de overledene te Amsterdam, maar deze kende geen Mevrouw Wou denberg. Bovendien bleek niemand van die naam in de Helmersstraat al daar te wonen. De politie staat daarom voor een raadsel. Mevrouw Van K. had geen vijanden, haar huwelijk was goed en er is geen enkel motief te vinden, waaruit deze fosforvergiftiging zou kunnen worden verklaard. Onder lei ding van de officier van justitie Mr. C. Dyserinck wordt het onderzoek met kracht voortgezet. Daar de onbekende vrouw nog heeft gezegd dat zij ook an dere mensen in Voorburg moest bezoe ken, heeft de politie de inwoners van Voorburg, die bezoek van de bewuste vrouw zouden hebben gehad, gevraagd zich te melden. De Haagse zowel als de Amsterdamse politie informeren thans bij apothekers en drogisten of deze de laatste tijd fosfor hebben af geleverd, een stof waar zeer moeilijk is aan te komen. Waspik en Apeldoorn. Door insluipin gen wisten zij hier achtereenvolgens te stelen twee koffers met kleren, een kende de twee broers en daarom wer den zij duchtig aan de tand gevoeld. Tot dusver hebben zy de volgende „operaties" bekend: op 19 september stalen zy uit een rijwielstalling f 300. De twee broers hebben bij een winke lier een portefeuille met f 1800.ge stolen onder het voorwendsel, dat zij een platenwisselaar wilden kopen. Van der H. bemachtigde de maand daarop elders f 180.Toen een van hen bij In de jaarlijkse boodschap van de president is één van de meest opvallende mededelingen, dat Eisenhower de programma's voor hulp aan 't buitenland voor lan ger dan een jaar wil vaststellen. Het zal de grote vraag zyn, of de Congresleden hiervoor te vin den zijn, want nog altyd is er een sterke stroming, die, van hulp aan het buitenland als zo danig niets wil weten. Toch moet men het initiatief van Ei senhower loven. Krijgt hij straks de gewenste volmachten, dan zal er voor vele landen heel wat meer zekerheid bestaan, doordat zy dan niet het risico lopen, dat plotseling de hulpverlening wordt beëindigd, wellicht mid den in de uitvoering van het één of andere projekt. Het is aan de andere kant te begrjjpen, dat veel Congresleden weinig heil meer zien in die bui tenlandse hu!p. Zij vragen zich af wat er tot heden mee is be reikt. Europa is economisch op de been geholpen, maar is daar door op vele Amerikaanse ex portmarkten een sterke concur rent geworden. Bovendien: lang niet overal is het doel, n.l. het uitschakelen van het communis me, bereikt. Zie slechts naar Frankrijk en Italië. Om van de oosterse landen maar niet te spreken. De Amerikaanse Congresleden en de Amerikaanse belastingbe talers zien drommels goed in, dat op het stuk van de bewapening de vrye wereld volkomen afhan kelijk is van de Amerikaanse hulp en steun. Denk alleen maar aan ons land. Minister Staf heeft nog niet zo lang geleden nog eens duidelijk verteld, dat er binnen afzienbare tijd een eind zal gaan komen aan de Ameri kaanse hulp en dat het in dit stadium onzeker is hoe het dan met onze bewapening moet. Er is weinig fantasie voor no dig om de achtergrond van Ei senhowers verzoek om volmach ten over een aantal jaren te be grijpen. Hij wil voorkomen, dat sommige landen (en hij zal daar bij in het bijzonder aan het ver re oosten hebben gedacht) zich tot het communistische blok wenden met verzoeken om eco nomische bijstand. Het klinkt somber, maar moet men nu wer kelijk geloven, dat deze landen OTTAWA, 10 januari. (Reuter). Naar het nieuwsbureau Canadian Press ver neemt zullen deze week nog 2 miljoen pounds van de overschotboter der Cana dese regering naar Oost-Duitsland wor den gezonden. Volgens ramingen zal daardoor de totale hoeveelheid, welke be neden kostprijs Is verkocht voor afzet aan communistische landen in 1955-56 iets minder dan 10 miljoen pounds belopen. een verhuiswagen zag staan en er een bandrecorder met platenwisselaar naar bontjas van f 1000,een fototoestel van f 1.000,een bontjasje en een winterjas, een portefeuille met f 50. en twee geldkistjes resp. met f 150. en f 800.-7. B. B., die vrygezel was, leefde van de inkomsten van dit bestaan en zyn broer vulde hiermee zijn inkomsten aan, d.w.z. zijn steun van de dienst van sociale zaken. Van der H. werkte af en toe en vulde ook zijn inkomsten een leegstaande woning in Overschié met deze praktijken aan. Bij een scheepsbouwindustrie en metaalwarenfdbriek in Aalsmeer is de eerste geheel uit aluminium vervaardigde reddingvlet in aan bouw, welke bestemd is voor de Koninklijke Noord- en Zvid-Hol- landse Redding Maatschappij. Het bootje zal de naam krijgen van „Christiaan Huygens" en zal in Den Helder gestationeerd worden. dit toch niet zullen doen, on danks de Amerikaanse steun? Wy hebben al eens meer ge schreven, dat landen als India van twee walletjes eten en dat er op het ogenblik een spel van zet en tegenzet aan de gang is, waarbij de een de ander tracht te overbieden. Niettemin en dat is het al ternatief kan in de constella tie van onze dagen Amerika een voudigweg niet besluiten de hulp stop te zetten. Dan weet men ze ker, dat men de minderontwik- kelde landen in de armen van de communisten, die wijd open staan, zal werpen. In dit licht moet men o.i. ook Eisenhowers mededeling zien om overtollige voedselvoorraden aan niet-bevriende landen te verko pen. Zo af en toe leest men wel eens, dat de Russen landen als China en India voedsel aanbie den, hetgeen grif wordt aan vaard. Welnu, ook de Verenigde Staten willen deze landen helpen, in de hoop, dat de weegschaal in hun v" "v-°( 7"1 <-"=-rs1aan. .L-sti-doomxjK element In dit alles zit momenteel een persoonlijk element. Dat betreft Eisenhower zelf.. Moet men zoals sommigen in Amerika ijve rig doen uit zijn programma de conclusie trekken, dat hij zich weer verkiesbaar zal stellen voor het presidentschap? Zijn bood schap draagt, zoals men van Ei senhower gewoon is, een sterk persoonlijk stempel en het is de grote vraag, of iemand anders dan juist Eisenhower de ge vraagde volmachten zal krijgen. Men gevoelt, dat een Congres, dat weet, dat een president nog maar enkele maanden aan het bewind zal zijn, zich door andere overwegingen laat leiden dan wanneer het weet, dat dezelfde man nog zal bijtekenen. Het is waar: onder het presi dentschap van Eisenhower heeft het land een periode doorge maakt, die in de geschiedenis als de gunstigste bekend zal blijven. Maar ondanks dat zal de presi dent naar het zich laat aanzien al zijn invloed moeten aanwen den om gedaan te krijgen, dat 't Congres instemt met zijn wens: voortzetting van de hulp aan het buitenland over een periode van enkele jaren. Hoogwater Donderdag 12 Januari: Vlissingen: 1.35 u. 1.89 m., 13.53 u. 1.9® m. Terneuzen: 2.04 u. 2.04 m., 14.19 u. 2.10 m. Wemeldinge: 3.17 u. 1.56 m., 15.32 u. 1.62 m. Zierikzee: 3.01 u. 1.32 m., 15.20 u. 1.37 m. DAT DE MIDDELBURGSE Griffioenbewoners momen teel een actie voeren tegen een wat zij noemen „verkapte huur verhoging", die vlak voor het nieuwe jaar als een blok onge wenst ijs op hun uniforme daken viel, zal een ieder bekend zijn. Dat ongeveer honderd van de 112 huurders zich spontaan ach ter deze actie hebben geschaard, is ook reeds in breder kring doorgedrongen. Het gaat er in deze luttele re gelen niet om, partij te trekken. Integendeel: wij beogen hier slechts een incidenteel geval ta belichten. Het geval L.-L. van loop-niet-in-zev en-sloten-tege- lijk. Het voeren van een actie gaat ten enenmale met financiële zor gen gepaard. Daarom was het een goede gedachte van het co mité de voorstanders ervan bij hun adhesie-betuiging een gul den te laten insluiten, ter dek king van de te maken onkosten. Maar nu het geval L. Dit on derscheidt zich van de andere betuigers. Goed ook het ge val L. betuigde. Maar daar bleef het bij. Geen gulden voor de cost, die voor de baet uitgaat Die geldelijke bijdrage zo ver klaarde het geval L. in een be geleidend schrijven, zal eerst worden gestort als het juiste bedrag van de kosten per hoofd bekend is Men kan hierom lachen, maar men kan ook het economisch in zicht van het uitgekookte geval L. prijzen. En wanneer men het in dit laatste licht ziet, dan is de lei ding van het comité in ver keerde handen. Het geval L. had aan het roer moeten staan. Daarom kan men deze luttele regelen zien als een kosteloze vingerwijzing voor de kandidaat stelling bij de wellicht thans spoedig komende bestuursver kiezingen. iiiittiriiinmu

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3