VADEMECUM De vermakelijke avonturen van Don Quichot Kabouters P R IJ Z E N BENEDEN HET NULPUNT Deel XI: Zeeland leidster Kabouters Afzet en kostenfaktoren van de tuinbouw onder de loep Luid spreken, hèt middel tegen stotteren 2),e Radio btenqt U V m Vleesfonds Timmerlieden Nieuw ziekenhuis in Breda PUZZLE landb. knecht D« cl« ter seket p en Sr.lclU II door RUDOLF VAN REEST OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. - GOES Stramheid is een waarschuwing: Bheumatiek ligt op de loer. Vader redt kinderen uit brandende ark VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL T" i '7 1 Oplossing vorige puzzle Oproep door Middelburgse politie Dinsdag 10 Januari 195u ZEEUWSCT-' AD De Heer en Mevrouw BOM-HUYSMAN zeggen hierbij hartelijk dank voor de ontvangen gelukwensen en bieden wederkerig de beste wen- «en voor 1956 aan. De Heer en Mevr. KRAAN zeggen hierbij hartelijk dank voor de goede wen sen bij de jaarwisseling ontvangen en bieden weder kerig de hunne aan. De Heer en Mevrouw BOERWINKEL-ONNEN danken hartelijk voor de ontvangen gelukwensen en bieden wederkerig hun bes te wensen voor 1956 aan. De vergadering van het TE SOUBURG Is verzet van 10 januari naar 16 JANUARI A.S. TE KOOP: Een varkenshok, J. v. Keu len, Bergstraat 18, Meliskerke. i PERSONEEL GEVRAAGD: Gevraagd JONGEN voor winkel- en loopwerk. „Optica" A. L. KAMPMAN, Lange Vorststraat 57, Goes. Remnaaf in Solex 15, montage en nieuwe spaken in begrepen. Adres K rkstraat 30. 't Zand, Middelburg. DIVERSEN: Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte émail- le-beschadiging. Gloed nieuw. Met garantie 155,—. Desge wenst afbetaling Centrifuges 150,Depót Nieuwstraat 28, Telef. 2410, Terneuzen. Over koopjes gesproken. Een greep uit enkele artikelen die wij opruimen. Twisted matten nu 2.80 p. meter, de kens van 24,50 voor 19,50, cre tonne in prijzen van 2,30, 2,90, 3,p. meter, tafelzeil 2,p. meter. Overgordijnstof ver be neden de waarde, slaapkamer kleedjes 4,5,85, 6,enz. enz., rookstoel met kussens van 62,50 voor 45,—. Teveel om op te noemen. Wondergem, Meubelhandel, Oostkapelle. Zeer fraaie, in 3-kleuren- druk uitgevoerde ADRESZE GELS, bedrukt met Uw naam, adres enz. als boekenmerk, sluitzegel, als reclame op han delsartikelen en pakjes. 500 slechts 3.50; 1000 5.—; elke 1000 meer 4,Proefzending van 100 stuks, met etui, 2, (Tekst op girostrookje vermel den) Drukkerij Spiering, Zwanestraat Groningen Giro 99620. Monsters op aanvrage. Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwscb Dagblad" NU OPRIL GROTE MRRKT 13 GOES De nieuwste „CEBUCO"-uitgave van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie. Thans verschenen: Indeling naar verzorgingsgebieden Cijfers omtrent: Bevolking Bevolkingsdichtheid: Aantal dagbladabonné's Welstandgegevens Bedrijfetakk en Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers. Verkrijgbaar bij: Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit VONDELSTRAAT 69 - AMSTERDAM De naam kent U, het adres weet U, de tijd meet U en het uurwerk raad U. Kienzle wek kers, pols- en zakhorloges on der volledige garantie. Horlo gerie D. LIEVENSE, L. Vorst straat 87, Goes. - L. Harpe, WICHELROEDE LOPER, wenst zijn vele clien tele een voorspoedig Nieuw jaar. Aanvrage jaarlijkse con trole „Poccani app." liefst voor Februari a.s. Klein Val- kenisse 2, Biggekerke. De Stichting Chr. Kleuter school Grijpskerke te Grjjps- serke vraagt voor haar 1- klassige kleuterschool een, olgens de Wet, bevoegde Sollicitaties aan de heer U. BOUWMAN, Kerk plein 2 te Grijpskerke. Bekwame GEVRAAGD bij de Fa DE BRUIJNE VAN RIET, Oostwal 79 Goes. Gevraagd op groot land bouwbedrijf in de H.-meer 'egen half Maart, een flinke alle werk prima verstaande, huis met tuin disponibel. J. BOONE, Sloterweg 1253, Nieuw-Vennep. üllll llMIBMMillllllMilliliBIlllllBilllilllillliiSlM De letterkundige A. Wapenaar schrijft van dit boek in het CENTRAAL WEEKBLAD: „Van de auteur kan gezegd worden: hij kwam niet onbeslagen op het ij6. Hij is goed thuis in de litteratuur, door hem ijverig geraadpleegd en meer dan uit aesthetisch, uit principieel-levenl- beschouwelijk oogpunt benut. Daardoor is het aantal citaten overdadig groot, een bewijs niet alleen van zijn belezenheid maar naar zijn nooit aflatende drang en lust tot polemiek mt gereformeerd-principieel standpunt. Als Rudolf van Reest op deze wijze voortgaat de historie der letteren te beschrijven, zullen er nog enige delen moeten volgen en is hij met deel II nog maar aan het begin. Een hele onderneming, eigenlijk een origineel „novum", want zoals we de vorige maal bij de recensie van deel I vaststelden: een litteratuurhistorie die de geesten beproeft in het licht van een calvinistische levens- en wereldvisie, liet tot nu toe op zich wachten". Het INTERNATIONAAL BIBLIOGRAFISCH TIJDSCHRIFT „DE DISTEL" (r. kath.) schrijft: „Achter elk kunstwerk staat de mens betoogt Rudolf van Reest in zijn inleiding de mens, die in relatie staat tot de andere mensen, tot de wereld rondom hem, tot God en Diens Wetten boven hem". Van dit standpunt gaat de schrijver uit om onze Nederlandse litteratuur in grote trekken te schetsen. Er bestaat slechts één waarheid in 's schrijvers ogen: „de Heilige Schrift". Dit verklaart hoe hij de ganse Roomse Middeleeuwen ongenadig als „valse profetie" afwijst. De agressief anti-roomse strékking van dit boek zal een ruimere verspreiding in het Zuiden voorzeker niet bevorderen. Hoe principieel begrensd schrijvers opvattingen ons ook mogen lijken, zijn uitspraken volgen steed9 logisch uit het eenmaal aanvaarde beginsel Het tweede deel, behandelend het tijdvak der Reformatie, is thans verschenen. Gebonden en van fraaie illustraties voorzien is de prijs 5.50. Verkrijgbaar bij de boekhandel en rechtstreeks bij de Uitgeefster 62. De brave pastoor meende, dat er nu hoognodig maatregelen moesten worden genomen om op afdoende wijze de vrede in de her berg te herstellen. Hij troonde daarom de Hermandad en de ge rechtsdienaar mee naar de gelagkamer van de herberg en tracteerde ze op een flinke kruik wijn. Intussen legde de pastoor ze breedvoerig en welsprekend uit, dat Don Quichot alles wel goed meende, maar dat hij eigenlijk niet wel bü zijn hoofd was. „Gij ziet het wel aan zijn daden", legde de pastoor uit. „Het heeft voor u heus geen zin de zaak verder door te zetten. Immers, als ge hem arresteert en meeneemt, dan zult ge hem toch spoedig weer los moeten laten. Het is dus veel beter hem met rust te laten. Trouwensdaar komt nog bij, dat ik er aan twijfel of hij zich door u rustig zal laten meenemen, als ik mijn bescheiden mening geven mag De pastoor wist op deze wijze de gerechtsdienaren te bepraten en deze besloten de zaak dan maar blauw-blauw te laten. Een nauw keurig opmerker zal echter intussen wel gezien hebben, dat de pas toor het niet alleen bij praten liet. Behendig en ongemerkt toonde de pastoor namelijk een zeker geldsbedrag aan de kleine Hermandad. Dat was een fijn en delicaat gebaar, dat door het kleine kereltje héél goed begrepen werd. Als een gier naar zijn prooi, zo keek het Her- mandadje naar de geldstukken van de pastoor en hij voelde de munt stukjes om zo te zeggen al in zijn zak. Eerlijkheidshalve dient echter opgemerkt te worden, dat het kerel tje vol ijver aan het werk ging om de moeilijkheden op te lossen. Om te beginnen slaagde hij er bijvoorbeeld in de kleine Don Luij ervan te overtuigen, dat het veel beter was met de dienaren zi)n| vaders rustig naar huis te gaan.Dit zien we wel héél duidelijk geïllu streerd door de rustige wijze, waarop de twee ruiters wegrijden. Don Luis te paard meevoerend. Tegelijk verdween ook het kleine kartt pertje van het toneel. Als laatsten gingen de twee dienaren der ge rechtigheid, het omkoopgeld van meneer pastoor blij in hun zak. Nu waren in de herberg dus alleen nog maar aanwezig: menee* pastoor, meester Nicolés, Sancho Panza en de hidalgo zelf. Het gezel schap was dus al aardig geslonken en voor het eerst na héél lang# tijd daalde er weer zo iets als rust over de herberg neer. Dat merkte de Don natuurlijk ook wel en nu had hij dus gelegen? heid eens rustig na te denken over de grote reis, die hij eigenlijk aa# het maken was en over het glorieuze avontuur, dat hij zou gaan ba, leven met de reus Pandafilando met het Onogelijke Oog. Wéér z&jf hij die reus in zijn verbeelding voor zich, al wist hij niet eens pre* cies hoe die reus er nu eigenlijk uitzag, zodat het beeld telken» anders was. Conferentie C.B.T.B. (Van onze 8-redacteur) WOUDSCHOTEN, 7 jan. In het afgelopen jaar lagen de prijzen van de tuin- bouwproductie over het algemeen lager dan In 1954 en in enkele gevallen zelfs catastrofaal laag. Een uitzondering vorden glasprodukten als kastomaten en -kom kommers, die een gunstige uitkomst lieten zién. Ook de exportmogelijkheden waren gelukkig gunstig. In deze woorden werden de bedrjjfsuitkomsten van de tuinders in 1955 samengevat door de heer B. Havenaar, toen hij op „Woudschoten" de jaar lijkse tuinbouwconferentie van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinderpbond opende. Op deze conferentie worden zowel de huidige exportmogelijkheden als de kostprijzen in onze tuinbouw en fruitteelt onder de loupe genomen. Over de export sprak de heer G. Op- Stelten van het Centraal Bureau van Vei lingen. Het streven naar de opheffing van lnvoerbelemmeringen, dat overal zicht baar is, is voor de tuinbouw van eminent belang. Hoewel er nog veel wensen over blijven, werd toch wel wat bereikt, aldus spr. die een overzicht gaf van de instan ties, die op dit terrein werkzaam zijn. Op wereldniveau is dat het General Agreement of Trade and Tariffs (GATT) met zijn tariefconferenties. Omdat Ame rika hier onder druk van het Congres niet bA initiatief wil uem..i tot tarief- v zit men op dit gebied min of slop. Ten aai.-^en van de af- scl- van de contingenteringen, die vaak vooral de tuinbouwproducten tref fen, is thans een compromis bereikt. Er zijn nu echter nog allerlei uitwijkmoge lijkheden opengelaten en de algehele af schaffing zal nog wel jaren op zich laten wachten. In West-Europa werd veel meer bereikt in het verband van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking: liberalisatie van 40 pet van de invoer over de gehele linie en van tenminste 75 pet voor agrarische produkten. Engeland en Zweden laten echter duidelijk zien, welk addertje hier onder het gras schuilt. Zij liberaliseerden de gehele invoer van agrarische produkten, maar het effect werd te niet gedaan door een gelijktijdige flinke tariefsverhoging. Landen met lage tarieven als Nederland missen deze com pensatie-mogelijkheid en dat wreekt zich, zoals de kwestie met de Italiaanse toma tenpuree heeft bewezen. Vrije handel is dan ook alleen mogelijk, als contingente- ring en tarieven samen worden bezien. Veel minder enthousiast was spr. over de gang van zaken in de Benelux, waar voor landbouwprodukten het zeer onbevredigende Landbouwprotocol van kracht is. Bovendien neemt de Neder landse regering dan nog een zeer slappe houding aan tegenover het Belgische protectionisme op agrarisch gebied, al dus de heer Opstelten die verklaarde, dat de gang van zaken met de tomaten deze zomer alle perken te buiten ging. De agrariërs profiteren dan ook veel minder van de douane-unie dan andere groepen. Tenslotte betoogde spr. dat verschillen de problemen binnen geen van de drie ge noemde verbanden opgelost kunnen wor den, doch slechts door integratie, waarbij de economische grenzen over een wijd ge bied geheel wegvallen. DE KOSTEN Tuinders en fruittelers hebben lang wei nig belangstelling gehad voor de kosten factor in hun bedrijven. Dat dit nu anders is, bleek uit de belangstelling die aan de rede van drs. A. R. van Nes van het Landbouw Economisch Instituut ten deel viel. Spr. liet iets zien van het landbouw- economische onderzoek van het L.E.I. waarbij dit instituut voor een aantal be drijven in een bepaalde streek de bedrljfs- boekhouding voert. Aan de hand van vele voorbeelden liet spr. zien, hoe hierbij de verhouding tussen kosten en opbrengsten in het gehele bedrijf en in de verschillen de afdelingen duidelijk naar voren ko men. Aan de hand van het bedrijfsverslag over een teeltjaar, kan de tuinder of fruit kweker zien welke afdelingen het meest tot de winst hebben bijgedragen en welke wijzigingen in de bedrijfsvoering nodig zijn. Natuurlijk kan het L.E.I. deze dienst al leen bewijzen aan bedrijven, die passen ln zijn onderzoekschema, in ruil voor de cijfers die het zelf voor kostprijsbereke ningen nodig heeft. De resultaten leren echter, dat alle tuinders dringend zo'n be- drijfsboekhouding nodig hebben, die piet alleen gericht is op de vaststelling van het fiscale inkomen, maar die inzicht geeft in de economische situatie van het bedrijf. Ingezonden Mededeling (Adv.) Wees er tjjdig bijNeem Krnschen! Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheumatiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen de bloed zuiverende organen. Onzuiverheden in het bloed worden niet meer regel matig afgevoerd; ze hopen zich op; zetten zich geleidelijk vast in de ge wrichten. En op 'n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn. Met Kruschen smoort U het kwaad in de kiem. De zes minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende organen weer op „volle toeren". Met verjong de kracht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. Spraaktoestel geconstrueerd ALMELO, 8 jan. Een spraakles toestel, dat het mogelijk maakt uit stotteraars vlotte sprekers te vormen, is door een ingezetene van Almelo, de 31-jarige wever P. Kottier geconstru eerd. Het apparaat is gebaseerd op 't versterken van het menselijke geluid. Tot tweemaal toe berichtte een grote Nederlandse industrie hem, dat zij voor zijn uitvinding geen belangstel ling had. De heer Kottier heeft, nu sprake is van een dergelijke Engelse vinding, octrooi aangevraagd voor Nederland en Duitsland. Vijfentwintig stotteraars in een Lon- dens ziekenhuis kregen een koptele foon op waaruit een luide, zware toon weerklonk, die de eigen woorden overstemde. Met de nodige stemver heffing konden vrijwel alle patiënten de hun voorgelegde tekst vlot oplezen. Onderzoekers ontdekten, dat het stotteren niet met lichamelijke of geestelijke stoornissen bij het spreek- proces te maken heeft, maar dat het gebrek gevolg is van een foutief ho ren van de eigen woorden. Het stot teren zou dus beginnen, wanneer de spreker zijn eigen stem hoort. De heer Kottier is naar zijn zeg gen reeds in 1951 tot die ontdekking gekomen, omdat hij zelf vroeger ook erg stotterde. Wel spreekt hij thans nog erg vlug, maar hij is er van over tuigd van zijn kwaal af te zijn. Hij zou dit te danken hebben aan zijn „spraaklestoestel", dat evenals in Engeland bestaat uit een koptele foon met accessoires. Zijn vinding is een klein apparaatje, dat niet meer dan honderd gulden zou kosten. Het kan op de radio worden aangesloten en zodoende kan men regelmatig oefe nen om duidelijk te spreken. WOENSDAG 11 JANUARI HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 „Het raadselachtige licht", hoorsp. VARA; 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Accordeonork. en solist. 12.80 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Instr. kwint. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Hammondorgel- 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Jeugduitz. „Het bui tenleven in Suriname en de Nederlandse Antillen", door Dr. J. I. S. Zonneveld, en Dr. J, S. Zaneveld. 18.00 Nws. en com. 18.20 Pianospel. 18.30 Act. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 „Niets men selijks is ons vreemd", caus. 19.25 VARA- varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Tussen de regels door", comm. 20.15 „Leert Uw landgenoten ken nen". 20.40 „Het pistoolschot", hoorspel. 21.35 Promenade ork. 22.20 „Tussen mens BREDA, 9 jan. Reeds langere tijd bestaan in Breda plannen te komen tot de bouw van een nieuw diacones- senhuis. Om de benodigde gelden hiertoe bijeen te brengen, heeft een werkcomité allerlei acties onderno men, maar de plannen kunnen eerst thans vaste vorm aannemen, nu het college van B. en W. aan de raad voorstelt, de gemeente Breda garant te doen zijn voor een geldlening van f4.145.700. Dit is het rendabele ge deelte van de bouw- en inrichtings kosten. Het onrendabele gedeelte wordt berekend op f2.112.300. Dit is ondergebracht in een lening met rijks garantie. Het nieuwe diaconessenhuis gaat echter ook een streekfunctie verrich ten, zodat een aantal gemeenten rond Breda zich bereid hebben verklaard in principe'eveneens voor een bepaald percentage garant te blijven. Het nieuwe diaconessenhuis komt te liggen in een nieuwe wijk van de stad en zal 200 bedden bevatten. Men wil reeds dit jaar met de bouw beginnen. Zware regen en natte sneeuwbuien tij dens een harde storm hebben in het oos ten van Canada grote overstromingen veroorzaakt. De schade wordt op ver scheidene miljoenen dollars geschat. Dui zenden personen in dit gebied zitten zon der elektriciteit en telefoon. en nevelvlek", caus. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.20 Gram. 23.45—24.00 Idem. HILVERSUM H (298 m.) NCRV: 7.00 Nws .en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.35 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 „Liefde", hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Zigeunermuz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole- ork. 13.50 „Le Nozze di Figaro", opera (2e bedr.). 14.40 Gram. 15.00 Jeugdconc, 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Ka mermuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nederl. volksliederen. 19.30 Buitenl. overz. 19.40 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en soliste. 21.10 „De bedreigde mens in de moderne samenleving", caus. 21.30 Geestelijke lie deren. 22.00 Internat. Evang. comm. 22.10 Gram. 22.15 Muz. caus. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nwe. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gram. 23.35—24.00 Idem. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 17.0017.30 Voor de jeugd. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Ork.conc. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.50 Boekbespr. 19.40 Bazuinkwart. 20.00 „Coriolanus", 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. radio-opera. 21.00 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Strijkkwart. 22.5523.00 Nws. OMMEN, 8 jan. In de woonark van de fam. R. Visser te Oranjedorp (bij Emmen) is zaterdagavond brand uitgebroken op een ogenblik dat de drie kinderen van twee tot vier jaar alleen waren. Direct na het ontdekken van de brand werden de ouders, die bij bu ren op visite waren, gealarmeerd. De vader drong de brandende woonark binnen door een gat, dat hij in het dak hakte. Hij vond zijn drie kinde ren bewusteloos naast de bedden op de grond liggen en slaagde er in, hen aan de wal te brengen. Het oudste kind moest bijgebracht worden met behulp van een zuurstof apparaat van de gealarmeerde Em- mense brandweer. Alle drie de kin deren zijn met rookvergiftiging opge nomen in het ziekenhuis van Emmen. De woonark brandde van binnen vrijwel geheel uit. De brand is waar schijnlijk ontstaan door een petroleum lamp, die de ouders hadden laten branden. U io i'i ló is 45' HORIZONTAAL: I. kapitale vergis sing, 6. rivier in Frankrijk, 7. Chiij. maat, 8. iemand die steelt, 10. houding, 12. coupon stof, 14. sprakeloos, 15. bS- schaafde vrouw, 16. aardhoopje bij golfspel, 18. hebbelijkheid, 19. spo?t van een ladder, 22. munt, 23. keuzé, 25. .kruipend dier. VERTICAAL: 1. dierenroep, 2. dek sel, 3. vereniging, 4. ontkenning, ontzag, 6. twee ineenlopende kamers, 7. zeer bekend bioloog en scheikun dige, 9. woning, 11. schoorsteenzwaft, 13. waarde vriend, 17. mil. hoofddek sel, 20. bedorven, 21. Fr. zomer, 24. ter plaatse. HORIZONTAAL: 1. wafel, 5. bas, 8. ara, 9. enorm, 10. re, 11. ik, 12. koe, 13. inkt, 14. MT, 15. es, 16. ga, 17. TQ, 18. orde, 2. ram, 23. bij, 24. Sr., 25. Irene, 26. ale, 27. ode, 28. kraai. VERTICAAL: 1. wars, 2. are, 3. fa, 4. lekkerbek, 5 bok, 6. aroma, 7. smet, 11. in, 13. is, 15. egard, 16. ge, 17. trio, 19. dij, 20. prei, 22. mee, 24. sla, 26. Aa. MIDDELBURG, 9 jan. De Com missaris van Politie te Middelburg verzoekt de bestuurder van een vrachtauto en de bestuurder van een bakfiets, die er getuigen van waren, dat op 4 januari 1956 te ongeveer 15.30 uur op de Nieuwe Vlisingseweg te Middelburg een personenauto (Volks wagen) tegen een betonnen berm paaltje reed, zich te melden aan het bureau van politie te Middelburg, af deling verkeer.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 6