De tellier nan de opperrechter Zaterdag begint eindronde persoon lijk damkampioenschap Gedrang om de vijfde plaats bij Walcherse volleyballers schrale huid frr. Zware betrouwbaarheidsrit van „De Dolphijn Winnaar moet drie partijen tegen de huidige titelhouder spelen Oefenwedstrijd voorlopig Nederlands elftal TWEE B WEDSTRIJDEN VASTGESTELD GEEN ENGELSEN IN DE TOUR DE FRANCE? Volleybaltoernooi Zeeuwse middelbare scholieren Titels gingen naar Prof. Zee man Lyceum en M.T.S. Vlissingen Andersen start alleen op de 10.000 meter Verrassingen bij de zaal handballers In groep B moet nog beslist worden Kloosterbalsem Wedstrijd op home-trainers van „Theo Middelkamp" Zeeuwse damcompetitie Vlissingen staat nu op de derde plaats Gezusters van Meegen en Du Buy naar Parijs Robben-meisjes ook in Genua succesvol AVONDVIERDAAGSE EEN WEEK VROEGER Veel strafpuntenslechts twee equipes konden niet geklasseerd worden Prins Bernhard naar de V*S* Zeebrugge als vissersplaats Dinsdag 10 januari 1956 DAGBLAD pagina A Zowel voor hoofdals eerste klasse GOES, 9 jan. Op zaterdag 14 ja nuari begint de eindronde van het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Zeeland hoofdklasse. Hiervoor hebben zich de volgende spelers geplaatst: I. Anderson, Goes; J. Biom, 's-Gravenpolrter; R. Rijkse, Yer- seke; Joh. de Smet, IJzendijke; M. F. de Jonge, Middelburg; J. Strooband, Middelburg; O. Scherp, Kortgene; W. Heydra, Vlissingen; E. A. Schuitema, Vlissingen en L. Goedbloed, Vlissingen. De heer Scherp uit Kortgene is toegelaten in verband met het feit, dat hij Zeeuws kampioen 1ste klasse is. De huidige titelhouder, de heer J. Sinke uit Goes, zal niet aan dit toer nooi kunnen deelnemen in verband met zijn plaatsing in de eindronde van het toernooi om het landskampi oenschap. Hij zal nu met de winnaar van deze eindronde drie partijen spelen om het Zeeuwse kampioen schap. EERSTE KLASSE De voorronden van het toernooi om 't persoonlijke Zeeuwse damkampioen schap 1ste klasse zijn beëindigd. De eindstanden waren: Walcheren: D. Davidse 610; G. M. v. d. Voorde 69; C. P. de Vos 66; N. Corstanje 67; C. Stange 63; H. Overtveld 62; In de eindronde plaat sten zich dus Davidse, Van de Voorde, Corstanje en De Vos. Beveland: L. J. Verkerk 35; G. Blom 4^5; A. J. van Overbeeke 44; Iz. op 't Hof 32; J. C. v. d. Hage 42. DEN HAAG. 9 jan. De oefen wedstrijd van het voorlopig Neder lands elftal tegen een ploeg van de „London combination", zal op woens dag 29 februari worden gespeeld het Olympisch Stadion te Amsterdam, De K.N.V.B. had deze datum reeds eerder aan het bestuur van de „Lon don combination" voorgesteld. De wedstrijd wordt gehouden met het oog op de ontmoeting tegen Duitsland op 14 maart te Düsseldorf. DE HAAG, 9 jan. De B-wedstrijd tussen Nederland en Duitsland, welke op 21 maart is vastgesteld, zal te En schede worden gespeeld. Nederland B België B vindt op 7 april definitief in Den Bosch plaats. Een ontmoeting tussen de B-teams van Nederland en Denemarken komt dit seizoen niet op het programma te staan; besloten is een dergelijke wed strijd alleen te spelen, als ook de A- elftallen in het veld komen. Ingezonden Mededeling (Adv.) LONDEN, 9 jan. Namens de Britse Bond van Rijwielfabrikanten is medegedeeld, dat er dit jaar geen Brit se ploeg aan de Tour de France zou deelnemen omdat er nog altijd ver- deelheid heerst tussen de twee natio nale wielerbonden. Een official van de „National Cyclist Union" heeft hier echter op geantwoord, dat zijn organi satie gaarne op een uitnodiging van Franse zijde zou ingaan, wanneer ten minste een representatieve ploeg kan worden samengesteld. Op- cn oudergaan van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 8.47 u., onder 16.49 Maan op 7.31 u., onder 15.31 u. De heer Ph. Haverhoek uit Goes trok zich terug. Doordat Van Overbeeke verhinderd is aan de eindronde deel te nemen, hebben zich hiervoor geplaatst: Verkerke, Blom en Op 't Hof. In de eindronde, die op zaterdag 14 januari begint, hebben zich dus ge plaatst: C. W. van Damme, Kortgene; J. Blom, 's-Gravenpolder; L. Verkerke, 's-Gravenpolder; G. Blom, 's-Graven- polder; J. J. Ganseman, Kapelie; Iz. op 't Hof, Kapelie; C. P. de Vos, Middel burg; Joh. v. d. Berge, Middelburg; D, Davidse. Arnemuiden; G. M. v. d. Voorde, Vlissingen; N. Corstanje, Vlis singen en J. C. Nijssen, Vlissingen. VLISSINGEN, 9 jan. De traditie getrouw werd in de eerste week van het jaar in de gymnastiekzaal van de Vlissingse RHBS een volleybaltoernooi gehouden om het kampioenschap van de Zeeuwse middelbare scholen. Enke le honderden scholieren uit geheel Zeeland hebben fel gestreden om de titels. Bij de dames, die in een groep speelden, kwamen tenslotte het Pro fessor Zeeman Lyceum uit Zierikzee en de Rijkskweekschool uit Middel burg tegen elkaar in de finale. Na veel spanning werden de dames uit Zierik zee kampioen. De heren speelden in twee afdelin gen: groep A tot 20 jaar en groep B 20 jaar en ouder. In groep A kwam de RHBS Vlissingen als eerste uit de bus, gevolgd door de Rijkskweekschool Middelburg en Astra van het chr. Ly ceum te Goes. In groep B eindigde de MTS Vlissingen als eerste. Tweede werd hier de chr. Kweekschool uit Middelburg. Tenslotte bonden de RHBS Vlissin gen en de MTS Vlissingen de strijd om het Zeeuwse kampioenschap aan. Ook deze verliep vol spanning en eindigde tenslotte in een kleine overwinning voor de MTS'ers. OSLO, 9 jan. Hjalmar Andersen, de drievoudige Olympische kampioen van Oslo 1952, zal te Cortina d'Ampez zo slechts op één nummer starten, de 10.000 meter, de afstand, waarop hij het wereldrecord in zijn bezit heeft. De Noorse schaatsenrijdersbond heeft „Hjallis" verder als reserve voor de 5000 meter ingeschreven. De Noorse ploeg ziet er als volgt uit: 500 meter: Alf Gjestvang, Sigmund Soefteland, Hroar Elvenes en Finn Hodt; 1500 en 5000 meter: Knut Johanne- sen, Roald Haas, Hroar Elvenes en Sverre Haugli; 10.000 meter: Knut Johannesen, Hjal mar Andersen, Torstein Seiersten en Roald Haas. DE ZWEDEN De Zweedse Schaatsenrijders Bond heeft de volgende rijders aangewezen voor deelneming aan de Olympische hardrijwedstrijden te Cortina d'Am pezzo: 500 en 1500 meter: Olie Dahlberg, Bertil Eng, Sigge Ericsson, Bengt Malmsten en Gunnar Stroem. 5000 en 10.000 meter: Sven Anders- son, Olie Dahlberg, Sigge Ericsson, Gunnar Sjoelin en Gunnar Stroem. GOES, 9 jan. Voor de Zeeuwse zaalhandbalcompetitie werd een klein programma afgewerkt, dat echter en kele belangrijke en interessante wed strijden vermeldde. Zo bonden bij de dames A Zeeland Sport en Tonido, die nog geen enkel puntje hadden behaald, de strijd om de rode lantaarn aan. De Vlissingsen wonnen met 40. Bij de dames kwamen Luctor en Walcheren, die beide ook nog zonder punten waren, tegen elkaar uit. Het werd een 20 zege voor Luctor, zodat nu Walcheren en Hontenisse de onderste plaats delen. Bij de da mes C bleef Walcheren II ongesla gen en zonder een enkel verliespunt- je aan de kop, want Volharding moest met een stevige 81 neder- j laag naar Goes terug en bleef dus hekkensluiter. Bij de heren A eindigde de Goese derby tussen Hellas en Tonido in een 66 gelijk spel, een uitstekend resul taat van Hellas, dat niettemin op de onderste plaats bleef. Tonido, hoewel nog ongeslagen, moet nu de leiding de len met Marathon, dat een even ver rassende als grote zege boekte op EMM (102). Bij de heren B tenslotte na men Olympus en Tonido TI ieder de helft van een dozijn doelpunten voor hun rekening (66). Tonido II bleef echter aan de kop. In het sportfondsenbad aan de Van Maanenstraat te Rotterdam werden Zaterdag ten bate van het Mr. Bierenbroodsportfonds natio nale zwemwedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door vele bekende Nederlandse zwem sters en zwemmers. Geertje Wielema, die na een rustperiode van enige maanden, in Rotterdam voor het eerst weer uitkwam op de 100 meter rug slag, op welk nummer zij derde werd liet zich na de strijd met haar vriendinnen en rivalen, Joke de Korte en Jopie van Alphen, een kleine verversing goed sma ken. V.l.n.r.:: Joke, die tweede werd, Geertje en Jopie, die be slag legde op de eerste plaats. Nu de voorronde teneinde loopt.. MIDDELBURG, 9 jan. De voor ronde van de Walcherse volleybalcom petitie loopt ten einde. Zoals bekend wordt in twee groepen een halve com petitie gespeeld, waarna de bovenste vijf van elke groep worden samenge voegd en de onderste vijf. Deze nieuwe groepen zullen dan een hele competi tie spelen. In groep A werd slechts één wed strijd gespeeld. VCU zag zich met 13 geklopt door het leidende EVVC, dat zich reeds- samen met MTS, Zuidwes ters en Marathon van een plaatsje in de bovenste helft heeft verzekerd. Voor de vijfde plaats zijn echter nog vier kandidaten, want alleen Hoa Moa en Michiel de Ruyter zijn definitief uit geschakeld, zo als uit onderstaande stand blijkt: EWC MTS Zuidwesters Marathon MVC VCU EVVC II Hoa Moa MTS II Michiel de Ruyter 8 7 1 0 15 23- 1 1 11 17- .5 7 5 1 1 11 17— 7 8 5 1 2 11 18— 9 9 3 3 3 9 16—16 6 2 3 1 7 3 0 4 7 12 4 8 12 5 5 113 7 0 2 5 7 12— 9 6 12—14 4 7—17 4 12—20 3 6—12 2 5—19 GROEP B In groep B heeft nog geen enkel team zich definitief in de bovenste helft geplaatst. MVC II bleef aan de kop, hoewel de Middelburgers genoe gen moesten nemen met een 22 ge lijk spel tegen Zuidwesters II. De Sou burgers veroverden door dit ene punt je de tweede plaats. PZEM zakte da nig af, want het kreeg eerst van EWC III een 18 nederlaag te slikken en verloor daarna met de zelfde cijfers van Marathon II. EVVC III bleef in Ingezonden Mededeling (Adv.) daarvoor is Akker's Klooster balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatiek: GOES, 9 jan. De Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" te Goes organiseert op zaterdag 11 februari in het „Schuttershof" te Goes de club kampioenschappen op home-trainers. Er wordt strijd geleverd op de rol len over een afstand van 1 km door amateurs, nieuwelingen en adspiran- ten. Verwacht wordt dat ca 30 renners aan deze wedstrijden zullen deelne men. Tussen de bedrijven door zal Rien over VCU II, maar is desondanks toch I de Jonge, geassisteerd door Rita de uitgeschakeld voor de bovenste helft, Keijzer en Wim de Vos voor de vro- evenals MVC III en MTS III. De stand Hjke noot in het programma zorgen, is hier: haar laatste wedstrijd met 30 baas MVC II Zuidwesters II Marathon II Hoa Moa II PZEM VCU II Mich, de Ruyter II EVVC III MVC III MTS III 8 5 2 1 12 20— 7 7 4 2 1 10 17— 7 8 4 2 2 10 17—12 5 4 1 0 9 14— 3 8 2 4 2 6 2 2 2 6 2 2 2 9 2 16 7 115 6 0 15 8 16—16 6 11—11 6 10—11 5 8—22 3 6—17 1 GOES, 9 jan. Voor de Zeeuwse damcompetitie werden in de afgelopen week geen wedstrijden gespeeld, maar wel werd een aantal afgebroken par tijen uitgespeeld. De uitslagen daarvan waren als volgt: MiddelburgGoes: P. de RuyterG. Gorsse 02; eindstand 1010; Kapelie Vlissingen: J. de NeefO. Hellinga 02; Iz. op 't HofG. M. v. d. Voorde 2—0; H. v. d. Vrie—H. de Vlieger 1—1; eindstand 713; AagtekerkeMiddel burg: S. Blaas—J. Strooband Jr 02; F. BlaasJ. v. d. Berge 20; eind stand 713; St LaurensVlissingen II: B. Verburg—J. C. Nijssen 11; eind stand 137; AagtekerkeVlissingen: A. WillemseJoh. Lere 11; C. Jon- gepierP. Goedbloed 11; M. C. de Smit—G. M. v. d. Voorde 1—1; A. TrielierH. de Vlieger 11; eindstand 911; DOSKapelie: A. Hollestelle C. v. d. Schraaf 02; A. v. d. Kreeke A v. d. Schraaf 20; C. SuurlandC Sulsters 11; F. OpenneerIz. op 't Hof 02; eindstand 812. DEN HAAG, 9 jan. Bij de Franse in ternationale tafeltenniskampioenschap- pen, die 30 januari te Parijs beginnen, 4tL I zal Nederland worden vertegenwoor- 1 digd door twee dames en twee heren. Waarschijnlijk zullen Cobie en Nora van Meegen en Cor du Buy worden uitgenodigd. De Nederlandse ploeg zal bij de te rugreis Brussel aandoen om daar deel te nemen aan de internationale Belgi sche kampioenschappen. Het ligt in de bedoeling vóór de Franse internationale kampioenschap pen de tafeltenniswedstrijd Frankrijk- Nederland in Parijs te houden. GENUA, 9 jan. De Nederlandse zwemsters, die op het ogenblik in Italië vertoeven hebben zaterdag avond tijdens zwemwedstrijden in het bad van Albaro te Genua weder om alle nummers gewonnen. De tijden die de Robben-meisjes voor zich lieten afdrukken waren even wel matig, wat te wijten is aan het feit dat de lange treinreis van Ne derland naai- ^talië de zwemsters zeer heeft vermoeid. Bovendien moesten zij, nadat zij in Milaan aan gekomen waren, onmiddellijk door naar Turijn waar zij vrijdag aan de start verschenen. Zaterdag ging de reis naar Genua. On getwijfeld heeft dit voortdurend „tussen de wielen" zitten de meisjes parten gespeeld en zijn de matige tijden hiervan een gevolg, te meer daar zij geen strijd behoefden te le veren want zij hadden geen tegen standers van formaat in de Italiaan se en Franse zwemsters. Op de 100 meter rugslag werden de eerste drie plaatsen bezet door onze landgenoten. Lenie de Nijs zegevier de in 1.14,9, Mary Kok tikte als tweede aan in 1.16,6 en Atie Voor bij bezette de derde plaats in 1.17,5. Onze wereidrecordhoudster Atie Voor bij nam ook de 100 meter vlinderslag voor haar rekening in 1.14,8. Leni* de Nijs klasseerde zich tweed* (1.22,8). Mary Kok eiste de erepalm voor haar op in het nummer 100 meter vrije slag in 1.07,4. Met 1.12,1 eindigde Lenie de Nijs als tweede. Rita Kroon werd onbedreigd winnares op de 100 meter schoolslag. De chronometers drukten 1.26,2 voor haar. AMERSFOORT, 8 jan. In verband met de op 13 juni te houden kamer verkiezingen is het bestuur van da Ned. Wandelsportbond voornemens da avondvierdaagse een week vroeger dan gewoonlijk te organiseren in alla plaatsen, waar dit evenement jaarlijks wordt gehouden. Dit zou dus beteke nen, dat de avondvierdaagse word! vastgesteld op de dagen van 5 tot eit met 8 juni. De Amerikaanse luchtmacht zal binnen kort een aantal grote weerballons latei*, opstijgen van Amerikaanse bases ia Schotland, Japan, Brazilië, Panama ea enkele andere landen, teneinde te trach ten een verklaring te vinden voor de vloedgolven, zandstormen en orkanen die het Amerikaanse vasteland teisteren. Eelt woordvoerder zeide dat wordt gehoopt dat met de verkregen gegevens een ver klaring kan worden gevonden voor de re cente klimatologische veranderingen di# zich in de V.S. hebben voorgedaan. Niet minder dan 23 geheime tijdcontroles tt MIDDELBURG, 9 januari. Niet minder dan 23 geheime routecontrolc* over een afstand van 69 km. Voor insiders in de motor- en autosport is daar mede de betrouwbaarheidsrit, welke de Zeeuwse Automobielclub „De Dol phijn" zaterdagmiddag organiseerde, voldoende getypeerd. Het was zwaar, maar vooral de kaartlezers hebben aan dit fantastische ritje hun hart kun nen ophalen. Trouwens, de bestuurders niet minder, want zij hadden hun Door dit alles heeft Goes toch in I handen vol aan het laag lijkende gemiddelde van 30 km per uur. Het de hoofdklasse de leiding weten te bleek echter voor vrijwel allen onbereikbaar. behouden, maar Middelburg heeft de tweede plaats moeten afstaan aan Vlissingen, dat het enige tiental zon De start was op de Loskade te Mid- Hornstra (Souburg)-Westerhout (Mid delburg, waar 14 equipes vol goede delburg) 360; 3. Mevrouw Van Riel der verliespunten is. In de stand van I moed op weg togen. In grote trekken de 1ste klasse kwam geen wijziging. In Tetuan, in Spaans Marokko ,is zon dagavond een bom ontploft in een café in het centrum van de stad. Zes personen j liepen lichte verwondingen op. 8) Ik ben er nog niet zeker van. Zo als gij weet, sprak ik wat overijld, toen mijn broer stierf. Ik beloofde het ge vestigde bestuur in Kerk en Staat bei de te handhaven en in het bijzonder de rechten en privilegiën van de An glicaanse Kerk. Hierover is veel ge sproken. Wij hebben nu voor onze Kerk het woord van een koning, die nog nooit zijn woord gebroken heeft." „Dat werd, zoals ge weet, door deze Protestantse leraars gezegd en dat is over geheel Engeland verspreid. En nu, omdat ik geestelijken van mijn eigen geloof aanstel en aanbid vol gens de ceremoniën van de enig ware godsdienst word ik er van beschuldigd dat ik mijn beloften breek." „Door wie, Majesteit?" „Men zegt, dat de Aartsbisschop van Canterbury ontevreden is, terwijl bisschop Trelawney van Bristol van verraad spreekt." Wacht!" riep Jeffreys met flikke rende ogen, „nu Uwe Majesteit dat zegt, kan ik 't best geloven, want nog vandaag heb ik iets van 't verraad der Trelawneys ondervonden." „Wat? Waar?" riep de Koning uit. „Wel, in Guildhall schold één uit het geslacht der Trelawneys mij zo even uit voor een leugenaar, terwijl ik tot Baxter sprak." „Vertel er mij wat meer van!" zei de Koning. Daarop begon Jeffreys op zijn ma nier te vertellen, wat er bij het ver hoor van Baxter plaats gevonden had, terwijl hij lette op de toornige trek, die zich op 's Konings gelaat afteken de. „Maar Uwe Majesteit behoeft er zich niet ongerust over te maken", vervolgde Jeffreys. „Ik zal hem er voor doen boeten en als een van de familie durft protesteren, kunnen wij dat als een argument tegen hem uit spelen." De koning zweeg enige ogenblikken, „Dit brengt me in herinnering, dat mij een verzoekschrift is overhandigd, Driemaal heeft een Trelawney een audiëntie verzocht, maar ik wou niet lastig gevallen worden. Dit doet mij evenwel van gedachten veranderen.' Weer verviel hij in zwijgen. „Ik wil die jongeling zien", ging hij daarop voort. „Hij wekt mijn belangstelling. Ik wil hem zien." „Wanneer, Uwe Majesteit?" „Nu dadelijk en hier." „Uw geringste wens moet gehoor zaamd worden", zei Jeffreys en hü gaf ogenblikkelijk bevel, dat Trelaw ney in het paleis gebracht moest wor den. ,En nu is er nog iets anders my- lord Jeffreys", hervatte de Koning het gesprek, „en daarom heb ik u hier laten komen. Ik wist niet, dat u nog een dochter had." Ik dacht niet, dat de zaak belang rijk genoeg was om Uwe Majesteit mede te delen." Ik zou haar wel eens willen zien", sprak de Koning. ,En als zij mij bevalt, zal ik er voor zorgen, dat zij een goed huwelijk doet." ,,'t Is nog maar een jong meisje, Majesteit en volstrekt niet bevallig." „Daarover moet ik zelf oordelen. Maar u zult haar wel een grote bruid schat kunnen meegeven." ,Ik ben maar een arm man, en ben geheel afhankelijk van Uwer Majes- teits gunst." liep de route via Arnemuiden-Nieuw- land-Souburg-Havendorp-Vlissingen- Westkapelle-Meliskerke-Biggekerke- Koudekerke weer terug naar Middel burg. In al deze plaatsen kwamen de deelnemers dikwijls voor puzzles te staan en er moest vaak diep worden nagedacht en heel wat worden heen en weer gereden, alvorens de juiste route gevonden was. WARE DOOLHOF Vooral in Vlissingen was het een ware doolhof. De route liep daar zelfs „En ik hang bijna geheel af van de I dwars door de brandweerkazerne, edelmoedigheid van onze broeder Lo- 4waar *we,e barndweermannen stonden I tA n anl-f*Al avtan n l-kaaan Laai timr Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III (Middelburg)-Bierma (Middelburg) 540; 4. Mevrouw Pot (Vlissingen)- Minderhoud (Middelburg) 594; 5. Vader (Vlissingen)-De Vries (Vlis singen) 596; 6. J. Louisse (Middel burg)-Sprenger (Vlissingen) 708; 7. Heer en Mevrouw Schuling (Middel burg) 710; 8. Boone met kaartlezer (Middelburg) 715; 9, Mr J. L. Nieu- wenhuis (Middelbui'g)-Ir Mulock Hou- er (Vlissingen) 720; 10. Fukken (Middelburg)-Dr Rietema (Middel burg) 900. Ingezonden Mededeling (Adv.) nn te controleren. Zij kregen heel wat strafpunten uit te delen. Toch waren er slechts twee equipes, dewijk." „Uwe Majesteit regeert nog maari kort. Geef mij een poosje de tijd en ik zal niet slechts de goddeloze onder- I welke niet geklasseerd konden worden, danen van Uwe Majesteit straffen, één wegens te laat binnenkomen en doch u ook onafhankelijk maken van één die door pech werd uitgeschakeld, de gunsten van de Franse Koning." I Dl' Veeningh uit Vlissingen, die de rit ,Hoe dan?" vroeg de Koning be- had uitgezet, kan op een knap stukje langstellend. „Er zijn vele verraders in Enge werk terugzien. Tijdens de prijsuitrei king, welke in het Strandhotel te Vlis- land", zeide Jeffreys, „vele rijke Pres-1 singen werd gehouden en waar woor- byterianen. Waarom niet de bezittin- (jen van dank werden gesproken aan gen van die verraders verbeurd te ver klaren?" de controleurs, de brandweer en de politie vooral de gemeentepolitie te De Koning zweeg, maar een blijde I vlissingen had zich bijzonder verdien- I stelijk gemaakt kon de volgende lach speelde om zijn mond. „Ja", zei hy daarop, „en dan zijn I ü'itsïag worden bekend gemaakt: er, die beweren, dat ik mijn broeder vermoord heb en dat ik valselijk be kend gemaakt heb, dat mijn broeder 1. Bruins op zijn sterfbed in de schoot der Hei lige Katholieke Kerk is teruggekeerd Ik zeg u, daar is veel voor U te doen, my lord Jeffreys." „Nu, het zal tot bevrediging van Uw Majesteit gedaan worden", zei Jeffreys met vuur. Daarna deed de Koning nog vele vragen aangaande Jeffreys' dochter, I 's-GRAVENHAGE, 8 jan. Prins waarop de opperrechter tot des Ko- Bernhard zal op 10 januari voor korte nings ontevredenheid, min of meer tijd naar de Verenigde Staten ver- DE UITSLAG (Vlissingen)v. d. Most I (Middelburg) 354 strafpunten; 2. 'WOOq. GENEEST VLUG VERKOUDHEID. HOEST EH KEELPIJN.' Het enige afdoende middel UITSLUITEND VERKOCHT IN GROENE DRIEHOEKIGE ZAKJES ontwijkend antwoordde. trekken. Na een verblijf van enkele Kort daarop kwam een lakei binnen, dagen in New York, voor besprekin- „De gevangene, die gij liet halen, gen met Amerikaanse deelnemers aan wacht op uw bevelen", kondigde hij de onder zijn presidium gehouden aan. Een paar minuten later stond de conferenties, zal de Prins in Los An- jonge Trelawney voor de Koning. gelos de Douglas- en Lockheed-vlieg- Zljn zwaard was hem afgenomen, I tuigfabrieken bezoeken, om vervol maar overigens was er geen verande-1 gens enige dagen in Texas door te ring in zijn kleding of uitrusting aan- brengen. Via Washington keert Prins gebracht. Bernhard tegen het einde van de (Wordt vervolgd.) I maand naar Nederland terug. Goes, 9 jan. In de vismijn te Zee brugge werd in het afgelopen jaar voor een bedrag van 100 miljoen frank omgezet, een bedrag dat nog nimmer was bereikt. Dit succes werd dezer dagen gevierd in aanwezigheid van diverse autoriteiten. Bij deze gelegen heid drong een woordvoerder der vis sers er bij de autoriteiten op aan te ijveren voor een pensioen tussen de 50 en 60 jaar, gezien het zware en gevaarvolle werk. De Zeebrugse vissersvloot bestaat thans uit 175 gemotoriseerde vaartui gen. Zeebrugge is momenteel de eer ste garnalenhaven aan de Belgische kust. In Londen is maandagmorgen de eerste sneeuw van deze winter gevallen. De stad is echter gespaard gebleven voor de zware sneeuwstorm, die het noordelijk deel van Engeland heeft geteisterd. In tenminste 30 noordelijke graafschappen zijn vele we gen door sneeuw geblokkeerd en is de elektriciteitsvoorziening gestagneerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4