I De elektrificatie van de Zeeuwse spoorlijn is begonnen WATER VAN HERENGRACHT ALS „FIETSENSTALLING" RHEUMIN Leden van Prov. Watersnoodcomité gaan getroffen gemeenten bezoeken ÏUeuudje u-an Eilanden h!f¥- ste hoofdpijn Koopt U het duu of het beste middel? Hisiorische dag voor Zeeland In mei van dit jaar staan de palen der bovenleidingen al in Goes „Oosterschelde" op Wolfaartsdijk- Kortgene Ambonezen komen zaterdag voor Thoolse reservisten „ontspanden" zich Veel belangstelling voor Deltadag Huidjes als satijn Ds« J* Spelt terug uit Zuid-Afrika Dc Vliedberg wordt afgegraven Vltssmgen Goes Er zii nu schói in verdeling der geschenkgelden Rampenfonds stelde bedragen vast en keurde verdeelschema goed Dinsdag 10 Januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 „Noord-Beveland" donderdag of vrijdag weer gereed MIDDELBURG, 9 ja-iuari. Van morgen is de „Oosterschelde" ingezet op het veer Wolphaartsdijk-Kortgene ter assistentie van de „Zandkreek", die hier de dienst onderhoudt voor de „Noord-Beveland", welke vorige week heeft vastgezeten en nu in Vlissingen wordt hersteld. Wij vernamen, dat de „Oosterschelde" waarschijnlijk niet lang zal behoeven .te varen, omdat verwacht mag worden, dat de „Noord- Beveland" donderdag of vrijdag ge repareerd zal zijn en dus weer in de vaart kan worden gebracht. MIDDELBURG, 9 januari Zater dagmorgen a.s. zullen in het kanton gerechtsgebouw voor de Politierechter verschijnen zeventien Ambonezen, be woners van bet kamp aan de Nadorst- weg, beschuldigd van vernieling van een aantal zgn. gezinskeukens op de avond van 31 december j.l. GOES, 9 jan. Vorige week had in de zaal van de heer Fr. Rijnberg te Sint Annaland een samenkomst plaats van de Nationale reserve van het eiland Tholen, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. In zijn ope ningswoord heette burgemeester Johs. van den Bos welkom de leden van de verschillende plaatselijke commissies, burgemeester L. A. Verburg van Sta- venisse, burgemeester J. J. Versluis van Oud-Vossemeer, kapitein Kloos terman uit Nisse en de beide adjudan ten der Rijkspolitie. De S.W.G.-groep in Sint Annaland is relatief gering te noemen, aldus burgemeester Van den Bos. Alle andere diensten zijn volle dig bezet, ja er is hier zelfs een mo biele colonne, volledig bezet met Sint Annalanders. Voorts deed hij een be roep om toe te treden tot de S.W.G., speciaal tot die jongeren, die vrijge steld zijn van militaire dienst. Na het openingswoord voerde een gezelschap van de Nationale reserve uit Goes het toneelstuk in 4 bedrijven: „De ruwe bolster" op. Zeer voortreffelijk werd dit. stuk onder regie van de heer J. Krakeel ten tonele gebracht. Na de opvoering van dit mooie to neelstuk sprak burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse een dank woord. MIDDELBURG, 9 januari. De del tadag voor de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland, die op donderdag 26 januari a.s. in het Kur- haus te Scheveningen zal worden ge houden, zal veel bezoek trekken. In de morgenuren zal Prof. Ir. J. L. Kleyn, hoofdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat in Zuid-Holland, een korte Inleiding houden, waarna Ir. A. G. Ma ris, directeur-generaal van rijkswater- Ïitaat,- een rede zal uitspreken. Na de unchpauze zal er volop gelegenheid zijn tot discussie. GOES, 9 januari Geheel onofficieel en zonder enig ver toon heeft vandaag een voor Zeeland belangrijke gebeurtenis plaats gevonden. Vanochtend om kwart voor negen werd op Zeeuwse grond de eerste fundering gelegd voor de elektrifi catie van de Zeeuwse spoorlijn. De burgemeester van Rilland Bath, de heer J. C. W. Jobse, vormde met enkele vertegenwoordigers van de spoorwegen en van het spoorweg bouwbedrijf de autori teiten die dit ongetwijfeld feeste lijke gebeuren bijwoonden. Want deze burgemeester genoot de eer, dat de elektrificatie op het grond gebied van zijn gemeente is aan gevangen. Met een werktrein reed men naar het „operatie-terrein", waar naast de bouwput de Zeeuwse vlag fier wapperde in de wind. Het funde- ringsblok werd plechtig in de put neergelaten en de autoriteiten en spoorwegmensen keken elkaar vergenoegd aan. Gespeecht werd er niet. Maar voor dien was, in de trein, wel verteld, dat in Mei van dit jaar de funde ring en de palen der bovenleiding zonder de draden tot aan Goes zullen reiken. Met de bovenkon- struktie begint men reeds Ingezonden Mededeling (Adv.) Benoemingen GOES, 9 januari. Tot lid van de commissie Werkgelegenheid en Ar beidsvoorziening heeft het bestuur van het Landbouwschap benoemd de Jieer P. M. Kenter te Goes, als op- Volger van de heer Bosman, die als zodanig ontslag heeft genomen en thans door het bestuur is benoemd tot plaatsvervanger van de heer Kenter. De heer L. Magielse te Breda heeft ontslag genomen als lid van de Sociale Commissie Griend en Riet. In zijn plaats benoemde het bestuur, de heer p. M. Kenter te Goes, met als plaats- Vervanger de heer Magielse. 12.000 kilometer afgelegd DINTELOORD, 9 jan. Zaterdag is ds. J. Spelt, Ned. Herv. predikant te Dinteloord, in zijn gemeente terug gekeerd na een reis door Zuid-Afrika. In opdracht van de regering heeft ds Spelt, die hoofdbestuurslid is van de Ned. Chr. Emigratie-Centrale, de emi gratiemogelijkheden in Zuid-Afrika bestudeerd. Op 22 oktober j.l. vertrok hij met de Zuiderkruis. Zeventien dagen later kwam hij in Kaapstad aan, waar hij werd ontvangen door de Nederlandse consul-generaal. Tijdens zijn verblijf in de Zuid-Afrikaanse Unie heeft ds Spelt 6.000 km gevlogen, 2000 km af gelegd per trein en 4000 km per auto. Hij bezocht o.m. fabrieken, enkele goud- en diamantmijnen en een aan tal zoeloekralen. Acht maal heeft ds Spelt in verscheidene kerken ge preekt, o.a. leidde hij een kerkdienst bij de grote Dingaanfeesten. Het was voor de eerste maal, dat een „vreem de" predikant deze dienst leidde. Wat de emigratiemogelijkheden be treft, vertelde ds Spelt, de indruk te hebben gekregen dat deze groot zijn voor door en door vakmensen. Meer kon hij echter niet vertellen, daar hy nog bezig is aan het samenstellen van zijn rapport voor de regering. MIDDELBURG, 9 januari. De di recteur van de Rijksoudheidskundige Bodemdienst te Amersfoort, dr P. Gla- zema, heeft vandaag in gezelschap van ir. W. A. van der Werff, hoofd van het bureau ruilverkaveling Walcheren, een bezoek gebracht aan het restant van de oude vliedberg bij Hogelande. Het is de bedoeling, dat dit vliedberg overblijfsel ter hoogte van ongeveer anderhalve meter zal worden geëgali seerd, maar voordat daartoe werd overgegaan, werd genoemde dienst zoals steeds het geval is verzocht zich op de hoogte te komen stellen. Waarschijnlijk zal een medewerker van de dienst bij het afgraven aanwe zig zijn. Het genootschap voor reclame zal op woensdag 11 januari te Utrecht een studiedag houden. Dr. W. J. van de Woestijne zal 'n inleiding houden over het onderwerp Wat is een merkartikel", de heer L. Meertens spreekt over „de conse quenties van de omzetting in een merkartikel op het bedrijfsbeheer". Middelburgse politie deed ontdekking MIDDELBURG, 9 januari De Middelburgse gemeentepolitie ontdekte omstreeks drie uur zondagmiddag een fiets in het water van de Herengracht, ier hoogte van het zgn. „St. Jorisbruggetje. Het vehikel, dat opgehaald, zwaar beschadigd bleek te zijn, werd naar het bureau gebracht. Hier bleek ook weer iets, n.l. dat het het eigendom was van een Souburger, die het karretje Zaterdagavond had neergezet voor het gebouw "De Gouden Poorte" in de Wagenaarstraat en het later op de avond uiteraard had gemist. De verdenking viel onmiddellijk op twee jongelui van omstreeks twintig jaar, die zaterdagavond in een bijzonder heugelijke stemming in de omge ving van het gebouw waren gesignaleerd.. Dit tweetal, een Middelburgse en een Souburgse knaap, is maandag op het bureau ontboden. Eén van de kna pen heeft inmiddels bekend. De ander nog niet die kan zich er niets meer van herinneren Maart en wel vanuit Roosendaal. Op 1 januari 1957 hoopt men het werk volledig gereed te hebben. Dan'zullen de elektrische treinen de reizigers in één ruk van Vlis singen naar Rotterdam voeren. Honderdjarige overleden ST. ANNAPAROCHIE, 9 jan. Gis termiddag is te Vrouwenparochie de oud-politie-agent P. Buwalda overle den. Vorig jaar heeft hij zijn honderd ste verjaardag op feestelijke wijze ge vierd. Hij was in 't Bildt geboren, werd eerst bakker en later politie agent, hetgeen hij bleef tot hij 65 "jaar werd. Raad vergadert vrijdag De gemeenteraad zal op vrijdag 13 januari des namiddags om 2 uur ten stadhuidze in openbare zitting bijeen komen. Voor de dienst Gemeentewerken wensen B. en W. een nieuwe motor- maaimachine aan te schaffen die te vens gebruikt kan worden voor an dere doeleinden ^(als sneeuw-ruimer voor rijwielpaden,' rollen van de sin- telbaan op het sportveld en desnoods als tractor). De kosten van complete aanschaf worden beraamd op f3102.-, wat kan worden bestreden uit de post van f32.000.-, het restant van niet verwerkte kredieten voor aanleg van plantsoenen etc. Dat de verleende kre- dieten niet geheel verwerkt werden kwam voornamelijk doordat de Stich ting „Nieuw Walcheren" in verschil lende gevallen bij de aanleg van nieu we plantsoenen een bijdrage in natu- ra plantenmateriaal verstrekte waarop niet was gerekend. Brandstoffcnbijslag B. en W.-stellen de raad voor het verschil tussen de brandstofbijslag voor alleenwonenden en gezinnen klei ner te doen worden, in dien zin, dat de norm voor alleenwonenden wordt verhoogd. Tot dusver ontvingen de gezinnen, wier inkomen blijft beneden de normen van Maatschappelijke Zorg Ingezonden Mededeling (Adv.) Honderdduizenden verkozen RHEUMIN de snelwerkende pijnstiller die reeds velen van hun pijnen heeft bevrijd. (20 tabletten slechts 65 ctl) Zij verkozen dus de be trouwbaarheid en de bij zondere eigenschappen van dit Nederlandse productn.l.i elk tablet Rheumin bevat 3 geneesmiddelen, die tezamen de pijn snel en zeker doen verdwijnen; door de speciale samenstelling wordt Rheumin ook door de gevoeligste maag uitstekend verdragen. Rheumin Is een Brocades* product Brocades heeft reeds sinds 180Q een onbetwiste repu tatie als fabrikant van betrouw bare geneesmiddelen. Mede door eigen research levert Brocades ook thans haar aan deel in de ontwikkeling van nieuwe en verbeterde medi camenten. Ook Rheumin een der bekende Brocades- producten voldoet aan alle eisen welke aan een betrouw* bare pijnstiller kunnen worden gesteld. en kost maar 65 ct. per buisje van 20 tabletten N.V. Koninklijke Pharmateulistlie Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Amsterdam-Meppel een toeslag van f3.50 per week en al leenwonenden een bedrag van f2.25. B. en W. wensen dit laatste bedrag te verhogen tot f2.75 ingaande 1 januari 1956. Verbetering van de Oude Markt Een niet genoemd krediet wordt gevraagd voor de uitvoering van een plan voor verbetering der bestrating van de Oude Markt. De bestaande keibestrating zal worden herstraat, zo danig dat vanaf de Kerkstraat tot aan de Vrouwenstraat een rijbaan wordt verkregen van 6 meter. Rondom het plein zal langs het trottoir eveneens de bestrating van keien worden her straat ter breedte van minstens 6 me ter. De tussen deze bestrating aan wezige natuursteen-keien zullen wor den opgebroken en in de plaats hier van wordt een plateau aangebracht van betonnen tegels waartussen stro ken van rode klinkers. Dit plateau, wat dus in het midden van het plein komt te liggen, zal zonder bezwaar met vrachtauto's bereden kunnen worden, terwijl er voor de kraam- houders van de zaterdagmarkt géén beletsel zal bestaan om hun opstellen zonodig te wijzigen. Woningtelling Een krediet van f 8000 wordt ge vraagd voor het doen van uitgaven verbonden aan deze zomer te houden algemene Woningtelling. Een aanvul lend krediet van f5250 vragen B. en W. voor het aanbrengen van een ge deelte trottoir en een bordestrap van af de afrit der Boulevard de Ruyter (waar momenteel een voetpad wordt gemaakt) naar het Beursplein, zodat voetgangers rechtstreeks van het Beursplein op het trottoir van de Bou levard kunnen komen. De Bordestrap zal met „verdreven" treden worden gemaakt aan de westzijde van deze afrit. Schilders-discussiemiddag Zaterdagmiddag hield de studieclub schilders „Luctor et Emergo" in slot Ostende een discussiemiddag. Ver scheidene onderwerpen werden door de voorzitter, de heer W. Wisse in be spreking gebracht: o.a. taak en doel van het schildersbedrijf in de tegen woordige tijd; taak van de schilder tegenover de opdrachtgever; taak van patroon en gezel en hoe kan de over gang van de school naar de praktijk voor de leerling zo soepel mogelijk gemaakt worden. Deze onderwerpen werden onder de loupe genomen en er ontspon zich een levendige discussie. Het bestuur van de S.C.S. overweegt om dergelijke discussiemiddagen voor de leden in verscheidene dorpen op Noord- en Zuid-Beveland te herhalen. .Zuid-Afrikaanse instuifavonc De vele kilometers, die Zuid-Afrika j van Nederland scheiden, leken zater- dagavond verdwenen, toen de Herv. jeugdraad in het kader Van de bij zondere instuifavonden een Zuid- Afrikaanse avond had georganiseerd. De belangstelling was overweldi gend. De beide bovenzalen van het C.J.M.V. gebouw waren geheel ge vuld. Wika Hiensch, die de leiding had, uitte in zijn openingswoord dan ook de wens, dat de herv. gemeente spoedig een nieuw jeugdgebouw zal l krijgen. Ds. Lombard, Zuid-Afri kaans predikant, vertelde op boeien de wijze over zijn land, leidde de samenzang en hield aan het eind van de avond de dagsluiting. Voorts wer den enige films vertoond. In de pau ze werd een „braaivleis-aand" gehou den. De avond werd o.m. bijgewoond door Ds. van Heerden, eveneens Zuid- Afrikaans predikant en door Ds. A. W. M. Odé, geboren in Zuid- Afrika. Vergadering N.C.G.B. In de onder leiding van de heer .M, J. van der Slikke in „De Opril" ge houden vergadering van de Ned. Chr, Grafische Bedrijfsbond afd. Goes heeft de hoofdbestuurder L. Blaauw uit Am sterdam gesproken over het onder werp „Vragen rondom de algemene tderdomsvoorziening". Spreker be an zijn causerie met er op te wijzen, -at reeds een goede honderd en vijftig jaar geleden .Napoleon de Derde, de Engelsman Charles Booth) pogingen in het werk werden gesteld om een rege ling te ontwerpen voor de oude dag. In ons land was het Dr Kuyper, die het vraagstuk van het ouderdomspensioen aanvatte". Hij maakte een wetsvoor stel, maar dit „haalde" het niet. Een voorvechter op dit gebied was ook Tal- ma. Het werd een strijd tussen de so ciale verzekering en een staatspensi oen, een gevecht, tussen recht en links. Maar zijn ijver kan men met een ge rust hart de basis noemen, waarop door anderen is gebouwd. En zo is dan nu tot stand gekomen de Wet Algemene Ouderdomsvoorziening. Men zal nu ontvangen waar men recht op heeft. Een geanimeerde bespreking volgde. MIDDELBURG, 9 januari. Er komt nu inderdaad meer schot in de verdeling van de z.g. rampenfondsgelden in de drie door de watersnood ge troffen provincies en dus ook in Zeeland. Het Nationaal Rampenfonds heeft zich kortgeleden verenigd met het verdeelschema en de richtlijnen, zoals die 0ijn opgesteld door de drie Commissarissen der Koningin en nu gaan in Zeeland de leden van het Provinciaal Watersnoodcomité de getroffen gemeen ten, die een aanvraag om deze gelden hebben ingediend, bezoeken. Zij zullen in ongeveer 50 Zeeuwse gemeenten besprekingen voeren met organisaties en gemeentebesturen over de realisering van de verschillende plannen. Het voor Zeeland totaal beschikbare bedrag is door het Rampenfonds vastgesteld met de bepaling dat er geen bezwaar tegen bestaat in de bedragen nog onderlinge verschuivingen aan te brengen, indien dat noodzakelijk mocht blijken. Vandaag ging er van de provinciale griffie naar de betrokken gemeenten een brief uit, waarin o.m. mededeling werd gedaan van het bezoek der leden van het Watersnoodcomité. Op korte termijn wordt deze zaak nu aangepakt. Een drietal commissies uit genoemd comité gaat dezer dagen met de bezoe ken beginnen. Het gaat in het bijzon der over de gelden voor de culturele en maatschappelijke sector, t.w. de bouw en exploitatie van dorpshuizen of verenigingsgebouwen en de steun aan getroffen culturele organisaties, b.v. muziekverenigingen. De Kruisgebou- wen vallen hier buiten. DE EXPLOITATIE Bij de besprekingen in de gemeen ten zal ongetwijfeld veel aandacht worden besteed aan de opzet van- de verenigingsgebouwen of dorpshuizen en aan de vraag, of zij enigszins ren dabel te exploiteren zullen zijn. In sommige gemeenten zal dit laatste niet altijd eenvoudig zijn en zal naar een oplossing moeten worden ge zocht. In vele gevallen zal het ook in niet onbelangrijke mate afhangen aan de vorm van samenwerking, welke men voor de exploitatie van het gebouw heeft getroffen. Nagegaan wordt ook hoeveel gelden men al heeft ontvangen van het Ram penfonds, zodat aanvullend kan wor den gewerkt. Het is uiteraard niet de bedoeling, dat uit deze giften volkomen nieuwe dingen worden aangeschaft, die er vóór de ramp niet waren. Een mu ziekvereniging b.v., die voorheen geen uniformen bezat, mag er niet op reke nen, .dat die er uit deze gelden nu wél zullen komen. DE WIJKGEBOUWEN Wat de wijkgebouwen betreft kan worden medegedeeld, dat daarover op korte termijn eveneens besprekingen zullen worden gehouden. Het gaat hier bij om Kruisgebouwen in de voorma lige geïnundeerde gebieden. Zoals men weet werden voor de bouw daarvan buitenlandse gelden ontvangen. Er is thans nog een tekort om de plannen naar wens te kunnen uitvoeren en spe ciaal over het opvangen van dit tekort zullen nu besprekingen moeten volgen. BAARLAND Ontslag. De heer J. Melio heeft ont slag genomen als lid van de commissia van advies ingevolge de woonruimtewet 1947. BORSSELE Korfbalclub. De korfbalclub VOPO hield zaterdag de jaarlijkse uitvoering. De heer P. Zweemer sprak een openings woord. Het was een zeer gezellige avond, die gevuld werd met de opvoering van enige kluchten en het toneelstuk Erik en Irene. De heer J. Westerweele sprak een slotwoord. BRUlNiSSE Ongeval. De metselaar M. Capello had zaterdagmorgen het ongeluk van een acht meter hoge stelling van een in aan bouw zijnd huis in de Stoofpolder te val len. Buiten bewustzijn werd Ijij opgeno men en met inwendige verwondingen naar het ziekenhuis ie Noordgouwe vervoerd. Mosselen. In de maand december wer den door Bruinisser kwekers op de los plaatsen te Yerseke en Tholen aange voerd uit Zeeland 6675 tonnen mosselen, uit de Waddenzee 15.725 tonnen mosselen. Gymnastiek. Vorige week vergaderde in het Ned. Herv. verenigingsgebouw on der leiding van de heer C. Zwart de on langs opgerichte gymnastiekvereniging. In deze vergadering werden de statuten en het huishoudelijk reglement vastge steld. Besloten werd zo mogelijk te zijner tijd een volleybal-afdeling aan de club te verbinden. De naam van de vereniging zal zijn „De Bruse Sportvereniging Kwiek". s-HEER ARENDSKERKE Functie neergelegd. De heer C. Philipse, sedert kort president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk heeft deze functie neergelegd. s-H. HENDRIKSKINDEREN Uitvoering. Zaterdagavond heeft in het verenigingsgebouw de muziekvereni ging „Euterpe" uit Heinkenszand een uitvoering gegeven. Na het spelen van een vijftal nummers bracht het gezel schap „Kunst naar Kracht" eveneens uit Heinkenszand het stuk „Erik en Irene" van Hans Nesna op de planken. De zaal was geheel gevuld. KAMPERLAND C.B.T.B. Zaterdagmiddag hield de C.B. T.B., afdeling Noord-Beveland, onder lei ding van de heer S. Breure een goedbe zochte ledenvergadering in „Renata". De heer C. de Putter uit- Axel hield een le zing over diverse landbouwaangelegen- heden. Hoewel momenteel de landbouw niet te klagen heeft, deelt deze tak, zoals de industrie, toch niet in de hoogconjunc tuur, zo zei hij. Verder wees hij op da voorraden, die in Amerika en Canada op geslagen zijn. Als deze voorraden op da markt gebracht worden, zal dit ongetwij feld tot een prijsverlaging leiden, die de landbouw in moeilijkheden zou kunnen brengen. k..ulNlNGEN Baad. Vanavond zal de raad in open bare vergadering bijeenkomen ter behan deling' van de gemeentebegroting voor 1956. OOSTKAPELLE L.J.G. Vorige week vierde de plaatse lijke afdeling van de L.J.G. op feestelijke wijze 't 10-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Poppe, gaf in zijn openings woord een kort overzicht van de afgelo pen 10 jaar. Aanvankelijk opgericht met 11 leden, groeide de afd. gestadig en telt momenteel 28 leden. Leden en oud leden voerden een revue van het tienja rig verenigingsleven op. Muzikale mede werking verleende het L.J.G. orkest uit Zuid-Beveland onder leiding van de heer W. Harthoorn. Voorts werden enige films vertoond. Winnaar van het ganzebord- spel werd de heer K. Melis. Verscheidene sprekers voerden het woord: burgemees ter Sprenger, de heer I. v. d. Linde, prov. voorzitter v. d. L.J.G. en de heer A. Cevaal, kringvoorzitter van de Z.L.M. OOST- EN WEST-SOUBURG Zanguitvoering, Zaterdagavond werd door het kinderkoor „De jonge zangers" 'n uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer Passenier, sprak een welkomst woord, waarna onde rleiding van de diri gent Ab Lichtendahl met de afwerking van het programma werd begonnen. Het koor, dat 100 leden telt, zong op vlotte wijze een 25-tal leuke kinderliedjes. Na de pauze werd het zangspel „Goudmuil tje" ten gehore gebracht. OUWERKERK De harmonie begint weer. In een bijeenkomst in café Slager zijn In tegen woordigheid van burgemeester Romeyn en het bestuur van de culturele vereni ging aan de leden van de harmonie Nieuw Leven" de nieuwe en herstelde muziekinstrumenten uitgereikt. Vrijwel alle oud-muzikanten hebben zich weer aangemeld en ook een achttal leerlingen. De repetities beginnen aanstaande vrij dag. De burgemeester en de voorzitter van de culturele vereniging spraken de muzikanten toe en beloofden alle steun en medewerking. POORTVLIET N.C.L.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hield de jaarlijkse filmavond, die bijzonder goed geslaagd is. Na het openingswoord van voorzitter Quist werd een film over de rattenbestrijding vertoond. Vervolgeus was te zien de film „Der zee ontrukt" over de drooglegging van de N.O.P. Na (Zie vervolg pagina 5).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2