„Zijn er dan moeilijkheden „Veilig door Uzelf', nieuwe bond voor weggebruikers Zeeuwse Kamer van Koophandel spreidt veel activiteit ten toon Nationale Gasmaatschappij met regionale organen Nederlandse Petroleum Maatschappij wil arbeidsveld op Nw-Guinea uitbreiden Soemitro in Genève: Verschilpunten noodzaken nader overleg De Nederlands-Indonesische conferentie Vrouw waste in benzine; de dood het gevolg Personenauto te water; drie ernstig gewonden Nieuwjaarsvergadering S,E.R. Massamoord op honden in Chili Prinselijke steun gevraagd Bevolking nam toe met bijna 2 miljoen zielen Meer verkeersongevallen, doch niet meer doden Koopman in magazijn portefeuille verdween Oud-minister In 't Veld in bestuur Wereldomroep Storm aan de Franse Kanaalkust Reeds nu waakzaam met het oog op de toekomst Aan deelneming door cokesfabriek Sluiskil wordt geen betekenis gehecht Bijna het gehele rijksdeel straks concessiegebied NERGENS Donderdag 5 januari 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 GENEVE, 4 januari (A.N.P.) Ruim een uur nadat de Nederlandse ministers Van de Kieft, Donker en Zijlstra vanmiddag in Geneve wa ren aangekomen, is om half vier het ministeriëlê overleg op de Neder lands-Indonesische confertenie voortgezet met een informele vergade ring, die ook werd bijgewoond door enkele adviseurs van beide dele gaties. Enkele uren vóór de aankomst van de Nederlandse ministers was op het vliegveld Cointrin de Indonesische minister van financiën, prof. Soemitro aangekomen. Hij antwoordde glimlachend op een vraag, of hij een oplossing in gedachten heeft voor de gerezen moeilijkheden bij de financieel-economische besprekingen: „Zijn er dan moeilijkheden?" Hij zeide voorts geeen tijdslimiet te hebben gesteld voor zijn verblijf in Genève. De vergadering van vanmiddag werd bijgewoond door de ministers Luns, Van de Kieft, Donker en Zijlstra en de regeringscommissaris voor Indone- lische aangelegenheden, mr. Blom. Van Indonesische zijde waren aan wezig de ministers Anak Agoeng, Soe mitro, Leimena, Kasimo en Roem. Na de informele ministeriële bijeen komst van vanmiddag, die bijna twee en een half uur heeft geduurd, is het volgende gemeenschappelijke commu nique uitgegeven: De wederzijdse voorzitters van de politieke en financieel-economische werkgroepen hebben verslag uitge bracht over de stand van de werk zaamheden. Hierover is op ministerieel niveau diepgaand van gedachten ge wisseld, waarbij geconstateerd werd, dat er naast een aantal punten van overeenstemming verschilpunten be staan, die nader overleg noodzakelijk maken. De volgende bijeenkomst zal donder dag om elf uur worden gehouden. Na afloop van de vergadering ver- Buurvrouw onidekte stoffelijk overschot in de tuin UTRECHT, 4 jan. Toen de 65- jarige mevrouw A. B., geboren v. d. B. uit de Kruisdwarsstraat te Utrecht, gister in haar keuken bezig was met het wassen van enkele kledingstuk ken in wasbenzine, vatte de vloeistof door tot nu toe onbekende oorzaak vlam. Mevrouw B., wier kleding even eens 'in brand vloog, is haar tuin in- gerend, waarschijnlijk om een buur vrouw te waarschuwen, maar die sliep op dat moment nog. De buurvrouw, die later ontwaakte, zag in de tuin rook opstijgen. Zij kwam toen tot de ontdekking dat me vrouw B. om het leven was gekomen. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het schouwlokaal van het hoofdbureau van politie. De politie stelt een onderzoek in. LEEUWARDEN, 4 jan. Vanmorgen, is een personenauto, waarin zeven personen waren gezeten, ter hoogte van Tietjerk op de rijksweg Gronin- gen-Leeuwarden door de gladheid ge slipt, over een brede en diepe berm- sloot geschoten en daarna van de hoge walkant van het park Vijversburg over de kop in het water geslagen. Met behulp van passagiers van een passerende auto konden de mannen worden gered. Vijf van hen moesten naar het diaconessenhuis te Leeuwar den worden overgebracht. Twee an deren, E. B. Hofstede en R. Tjoelker uit Buitenpost, konden later op de dag naar huis terugkeren. Ernstig ge wond bleken vader en zoon Sjoerd en Wijtze van Luinen, eveneens uit Bui tenpost en Meindert Postma uit Zwa- gersbos. De chauffeur T. Veenstra uit Zandbulten en P. Bosma uit Buiten post bleven ongedeerd. De auto, eigen dom van een garagebedrijf uit Veen- klooster, werd zwaar beschadigd. 's-GRAVENHAGE, 4 jan. De So ciaal-Economische Raad houdt op 6 dezer zijn eerste openbare vergade ring in 1956. De voorzitter, Prof. Dr. Mr. F. de Vries, zal in tegenwoordig heid van de leden en de plaatsver vangende leden van de raad een nieuwjaarsrede uitspreken en daarbij een terugblik werpen op de ontwik keling van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. Behalve de ministeriële vertegen woordigers, die de vergaderingen van de S.E.R. geregeld plegen bij te wo nen, zijn voor deze bijeenkomst uitge nodigd de voorzitters en secretarissen van de kamers van koophandel, de dagelijkse besturen en secretarissen van de bedrijfschappen en de voorzit ters der op 1 januari j.l. in werking getreden produktschappen. ADRIAAN PELT, directeur van het Europese bureau van de Ver. Naties te Genève zal op 9 januari aan de Gemeente universiteit te Amsterdam zijn ere-pro- motie ontvangen. Ter gelegenheid van deze ere-promotie van onze landgenoot zal de V.I.R.O. Ver. Internationale Rechtsorde op dinsdag 10 januari een lunchbijeenkomst organiseren in het Parkhotel te Den Haag. trok de Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Agung, in ge zelschap van de ministers Leimena en Roem, naar Bern, waar hij op het In donesische gezantschap een diner aan bood aan de ambassadeurs van de V.S., Engeland en India. NAARDEN, 4 jan ari Op het secre tariaat van de wereldfederatie ter be scherming van dieren zijn ernstige klach ten binnen gekomen over het doden op grote schaal van honden In Chili. Men spreekt zelfs van massamoorden op 40.000 honden in Santiago. Dit zou zijn geschied naar aanleiding van een decreet, dat vergezeld was van plakkaten en vlugschriften, volgens wel ke men de hond moest zien als een „smerige en gevaarlijke parasiet", die in een beschaafd land geen bestaansrecht zou mogen hebben. Vijftig juristen uit Chili hebben nu ge protesteerd bij de president en In allerlei krantenartikelen is stelling genomen te gen de uitgevaardigde besluiten. Niette min zouden reeds duizenden bonden de dood hebben gevonden, mede in verband met het feit, dat premies zijn uitgeloofd voor iedere hond, die wordt gevangen. Klusman krijgt steun LEIDEN, 4 januari. De heer H. A. J. Klusman te Leiden, gepensioneerd vlieger, heeft vele adhesiebetuigingen ontvangen met zijn initiatief tot het oprichten van een bond voor fatsoenlijke weggebruikers. Zoveel zelfs, dat hij besloten heeft een dergelijke bond op te richten. Voorlopig heeft hij deze bond genoemd „Veilig door U zelf" ofwel afgekort „VEDUZE". Zo spoedig mogelijk zal een voorlopig bestuur worden samengesteld en definitieve vorm worden gegeven aan de organisatie. Het is zijn voornemen het centraal kan toor in Den Haag te vestigen. Elke weggebruiker, ook de fietser en de voet ganger zal lid kunnen worden. De oud-vlieger, die zelf reeds met een bord op zijn auto rondrijdt, waar op te lezen staat, dat hij de rechten van de mede-weggebruikers wil res pecteren, heeft zich thans ook tot Prins Bernhard gewend met het ver zoek hem moreel te willen steunen en eventueel ook leiding te geven aan het initiatief. Want, zo stelt hij met na druk voorop, hij heeft slechts het Ini tiatief willen nemen. Het is hem er allerminst om te doen in een derge lijke bond een bestuursfunctie te ver vullen. Integendeel, hij wil de ver dere organisatie en uitbouw gaarne overlaten aan personen, die daarvoor over meer tijd en ervaring beschikken. STEDELIJKE AGENTSCHAPPEN Om te beginnen acht hij het wense lijk, dat stedelijke agentschappen wor den opgericht. De afmetingen der te voeren borden zullen natuurlijk naar verhouding van de voertuigen dienen te worden vastgesteld. De adhesie- betuigers heeft hij gevraagd alvast een bord te willen voeren met een aanspo ring lid van de bond te worden en zichzelf te willen aanmelden als lid. Van enkele bedrijven ontving hij reeds aanbiedingen om de borden gratis of tegen kostprijs te vervaardigen. Zo 6poedig mogelijk zal de samen stelling van een voorlopig bestuur worden bekend gemaakt. Is de bond eenmaal opgericht dan ligt het in de bedoeling de financiële administratie over een bankrekening te doen lopen. Het voorlopig secretariaat is gevestigd Zoeterwoudsesingel 56a te Leiden. Vanavond om 20 uur heeft de heer Klusman in een uitzending van de N. C.R.V.-radiokrant zijn initiatief na der toegelicht. Hij is van mening, dat men het nieuwe jaar niet beter kan inzetten dan door zijn goede wil te tonen om het verkeer zelf tot veilig verkeer te maken. De middelen zullen er zeker wel komen, zo meent hij. In periode 19381954 DEN HAAG, 4 januari Uit een publi- katie van het C.B.S. blijkt, dat de bevol king van Nederland op 1 januari 1955 10.680.023 zielen bedroeg. Gedurende en na de tweede wereldoorlog is zü in totaal met bijna 2 miljoen zielen toegenomen, d.w.z. met ongeveer een vijfde van de bevolking op 1 januari 1940. Voor deze aanwas is het geboorte-overschot steeds van overwegende betekenis geweest. Thans is het aantal geborenen per jaar nog hoger dan voor de oorlog, n.l. onge veer 230.000 tegen rond 180.000, en rela tief 22 tegen 20 per 1.000 inwoners. Het huidige hogere cijfer is voornamelijk ge volg van een hogere huwelijkssluiting. Het sterftecijfer daalde na een belang rijke stijging gedurende de oorlogsjaren, weer tot het vooroorlogse peil, n.l. rond 8,5 per duizend. Het aantal echtscheidingen is geduren de de oorlog in vergelijking met voor de oorlog geleidelijk toegenomen en ondanks een daling na een maximum in 1946 van 51 per 10.000 echtparen is de echtschei dingsfrequentie tot dusverre nog steeds hoger dan in de vooroorlogse jaren: in 1954 24 echtscheidingen per 10.000 echt paren tegen 18 In de jaren 1938/1939. De binnenlandse migratie is nog steeds van geringere omvang dan voor de oor log. Voor de noordelijke provincies en Zeeland levert deze binnenlandse trek een bevolkingsver lies op, terwijl de wes telijk en centraal gelegen provincies en gedurende de laatste jaren eveneens Noordbrabant en Limburg hun bevolking mede door vestigingsoverschotten uit an dere provincies zagen toenemen. Verkeersbalans Amsterdam: AMSTERDAM, 4 jan. Al geeft de balans van de verkeersongevallen gedurende 1955 in Amsterdam een wei nig hoopvol beeld, mogelijk kan als lichtpunt gememoreerd worden, dat tenminste het aantal dodelijke onge vallen niet is gestegen. Juist als in 1954 zijn er in het afgelopen jaar 76 doden te betreuren. Daar staat tegenover, dat het totaal aantal verkeersongevallen van 16.554 gestegen is tot 18.345, een toeneming van 10.8 procent. ROTTERDAM, 4 jan. De 47-jarige koopman H. B. uit Halsteren, die gis terenmiddag een groot kledingmaga zijn te Rotterdam bezocht, miste op ze ker moment zijn bruine plastic porte feuille, met daarin duizend gulden. De portefeuille was verdwenen uit de zij zak van zijn colbertjasje. 's-GRAVENHAGE, 4 jan. Minis ter Cals heeft per 1 januari oud-mi nister Mr Dr. J. in 't Veld te 's-Gra- venhage benoemd tot lid van het be stuur der Stichting Radio Nederland Wereldomroep als opvolger van Prof. Dr. J. H. A. Logeman. Franse troepen hebben met behulp van artillerietroepen, gesteund door straal jagers, Bab-Mareklo heroverd. Bab-Ma- reklo, in de nabijheid van de grens van Spaans-Marokko, werd twee dagen tevo ren door opstandelingen bezet. Op West-Java zijn in de afgelopen da gen verschillende desa's door benden aan gevallen. Daarbij werden meer dan 200 huizen in de as gelegd. Eén der benden was ongeveer honderd man sterk. In to taal werden vier burgers gedood, waar onder een kind. Hoog staat het water op de boulevard te St Malo in Frankrijk. Ontembaar slaan de golven te pletter tegen de stenen borstwering, die hen als een enorme schuimmassa terugwerpen in de zee. De windstoten waarbij er waren met een snelheid van meer dan 150 km per uur veroorzaakten zwa re schade aan de huizen van de Franse kanaalkustDe kinderen vinden het echter prachtig getuige het troepje links op de foto. Dinsdagavond is te Rijssel een trein met mijnwerkers op een goederentrein ingere den. De machinist en de stoker van een locomotief, die de goederentrein duwde, zijn om het leven gekomen. Zeven mijn werkers liepen verwondingen op. De Argentijnse minister voor de lucht macht, vice-commodore Ramon Abrahim, is om gezondheidsredenen afgetreden. Hij zal worden opgevolgd door de ondermi nister, kapitein ter zee-divisiecomman dant Julio Cesar Krusse. Drie belangrijke besluiten De krant van vandaag staat wel in het teken van de eco nomie. Wij hopen, dat u gelegenheid (en lust!) hebt om kennis te nemen van de nieuwjaarsrede van dë voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden en van de voor ons gewest belangrijke besluiten, die de algemene ver gadering van deze Kamer heeft genomen. Wij nemen onze hoed af voor de activiteit, die de Zeeuwse Kamer hier demonstreert en die voor de toekomst veel doet verwachten. Het is alleen maar toe te juichen, dat het bedrijfsleven, zoals zich dat con centreert in de Kamer van Koophandel, niet afwacht maar der gelijke initiatieven neemt. Er is al meermalen opgemerkt, dat er voor „de streek" ruimte overblijft voor allerlei taken met het oog op de deltaplannen en dat het er maar aan zal liggen, of „de streek" van deze mogelijkheden ook gebruik zal maken. Welnu: reeds thans wordt het bewijs geleverd, dat men waak zaam is en het oog op de toekomst richt. Zoals verwacht kon worden wierp de voorzitter niet alleen een terugblik op 1955, maar gaf ook een beschouwing over de toekomst. Over het eerste be hoeft op deze plaats niet veel meer te worden gezegd: 1955 was in economisch opzicht een uit stekend jaar voor Zeeland, dat de moeilijkheden van oorlog en wa tersnood thans practisch teboven is, maar dat helaas erger dan ooit tevoren te worstelen heeft met het woningtekort. De heer Kam- meraad maakte daarover behar tigenswaardige opmerkingen. Als er niet heel spoedig arbei derswoningen worden gebouwd, zal de zuigkracht van de rand stad Holland nog groter worden. Uit de rapporten van de indivi duele bedrijven bleek hetzelfde: wij zouden veel meer kunnen produceren en presteren, als wij maar meer arbeiders hadden. Maar die hebben wij niet, omdat wij geen buizen kunnen aanbie den. Ziedaar het refrein van het in allerlei toonaarden gezongen sombere lied.... Dc loonvorming In de nieuwjaarsrede werden ook zeer pessimistische opmer kingen gemaakt over de gevol gen van de vrijere loonvorming. Wij delen dit pessimisme niet he lemaal, al zal de praktijk moeten uitwijzen wie gelijk heeft. Niet alleen in deze rede, maar in vele andere redevoeringen van de laatste tijd werd het voorgesteld, alsof de loonvorming nu volledig /rij is. Maar dat is bepaald niet het geval. Men kan rustig aan nemen, dat de coördinaite, welke de overheid zal toepassen ,geen begrip zonder inhoud zal zijn. En met de duidelijke zal zijn. En met de duidelijke voorbeelden der door minister Zijlstra toegepaste prijsbewa- kingspolitiek voor ogen is er o.i. geen enkele reden voor de ver onderstelling, dat hogere lonen in een bepaalde bedrijfstak- automatisch tot prijsverhoging zullen leiden. Bovendien: hoeveel onderne mingen zouden er nog zijn, ook in Zeeland, die geen cent meer aan loon betalen dan het offi cieel vastgestelde bedrag? In fei te was er al lang geen sprake meer van een geleide loonpoli tiek! De woningbouw De besluiten, welke de Kamer heeft genomen, zijn van vér strekkende betekenis. Het meest actuele is het onderzoek naar de produktiviteit in de woningbouw, dit op wetenschappelijke wijze zal geschieden en waarvan nu reeds gezegd kan worden, dat het zal aantonen, dat tal van Zeeuwse aannemers in staat zijn meer woningen te bouwen. In to taal zal het zeker gaan om hon derden huizen. Maar het is te be grijpen, dat dit met de feiten moet worden aangetoond, wil de minister straks metterdaad zijn belofte waar maken, volgens welke de algemene reserve voor 1956 reeds zal worden bestemd tot aanpassing aan de bouwcapa citeit. Een werkbasis Het onderzoek naar de eco nomische waarde van de oester- en mosselcultuur is van niet min der betekenis. Het is ronduit ver heugend, dat de Commissie van Dertien met de plannen heeft in gestemd. Een rapport van een figuur of een instantie buiten Zeeland is belangrijk, maar het grote gevaar bestaat, dat zo'n rapport in de bureaula verdwijnt. Nu het E.T.I. dit gaat doen, be staat genoemd gevaar niet, om dat een uit te brengen rapport de basis zal zijn, waarop verder gewerkt zal worden. Bovendien kunnen nu de contacten met de betrokkenen veel steviger zijn. Dat laatste geldt in gelijke mate voor het onderzoek naar de structuurveranderingen door het Deltaplan. In dit onderzoek zal het gehele Zeeuwse bedrijfsleven uit en te na worden betrokken. Wie nog steeds niet overtuigd mocht zijn van de grote waarde en betekenis van het E.T.I., zal door dit alles nu toch wel tot de conclusie moeten komen, dat wfj blij mogen zijn in Zeeland over een dergelijk instituut te be schikken.' Adviescommissie rapporteert over DEN HAAG, 4 januari De commissie, die op 4 augustus door minister Zijlstra is geïnstalleerd om advies uit te brengen over de organisatie van de landelijke gas- voorziening lieeft thans een voorlopig rapport uitgebracht en daarin de oprichting van de N.V. Nationale Gasmaatschappij met regionale organen voor de verschillende delen van het land geadviseerd. Als alle momenteel reeds in uitvoering tie voor aardgas en raffinaderijgas zal zijn zijnde plannen voor de bouw van gas- transportleidingen zullen zijn voltooid, zo schrijft de commissie, en de door het Rijk ten behoeve van centraal Nederland in Utrecht te bouwen converterlngs-installa- Wetsvoorstel bij Tweede Kamer ingediend DEN HAAG, 4 januari De N.V. Nederlandsche Nieuw-Guinee Petroleum Maatschappij wil haar arbeidsveld aanzienlijk uitbreiden, ondanks de tegenslagen, die zjj sedert 1936, toen de haar verleende concessie inging, heeft ondervonden. Zij heeft n.I. het verzoek ingediend een nieuwe overeenkomst Ingevolge de Indische mijnwet te mogen sluiten voor een totale oppervlakte van rond 17miljoen ha. Met uitzondering van het bergland zal dan het gehele gebied van Nieuw-Guinea wat de oliemijnbouw aangaat in handen van een concern zijn. De regering, die hieromtrent bij de Tweede Kamer een wetsontwerp heeft ingediend, ontveinst zich niet, dat dit een zeer belangrijke stap is, maar volkomen in het belang van dit rijksdeel. De voorgestelde uitgifte van terrein zal uitsluitend de opsporing en ontginning van aardolie en aanverwante delfstoffen betreffen. Het blijft dus mogelijk gedeel ten van hetzelfde terrein aan anderen uit te geven voor opsporing en winning van andere delfstoffen. In de memorie van toelichting wordt een historisch overzicht gegeven van het werk der N.N.G.P.M., waarbij wordt me degedeeld, dat in de oude concessie tot eind 1954 ruim 361 miljoen gulden werd geïnvesteerd. De bruto-olie-opbrengsten bedroegen echter niet meer dan ruim 79 miljoen. De conclusie van de minister is, dat de maatschappij in niet onbelangrijke mate heeft bijgedragen aan de openleg ging van Nieuw-Guinea. Het centrum der maatschappij is Sorong. Momenteel ls het nog zo, dat de totale olleproduktie in Ne derland, met name Schoonebeek en Pijn- acker, groter is dan die van Nederlands Nieuw-Guinea. De minister stelt een zodanige regeling voor, waarbij aan het rijksdeel zekere re gelmatige Inkomsten uit dit onderdeel van de mijnbouw voortvloeien. De N.N.G.P.M. zal tien procent cjjns van de olie-indu strie dienen te betalen. Voor 1956 mag gerekend worden op rond 9 ton. gereed gekomen, zal naar het zich laat aanzien het aantal volledige zelfpro- ducerende bedrijven tot ten hoogste tien vijftien zijn verminderd. De rest van de bedrijven zal dan geheel of gedeeltelijk gebruik maken van gas, dat van verre wordt aangevoerd d.w.z. gas van de Staatsmijnen, de Hoogovens, de olieraffi naderijen, aardgas en wellicht in de toe komst ook gas uit Duitsland. De tijd is in ieder geval rijp om over de aanleg van verbindingsleidingen tus sen de bestaande, maar nog gescheiden regionale transportnetten een beslissing te nemen. Overschotten moeten dan kunnen wor den gebruikt voor streken waar tekorten zijn. SLUISKIL UITGESLOTEN. Er moet een N.V. Nationale Gasmaat schappij komen, waarin de grote gas- producenten en de distributiebedrijven samenwerken; deelneming van afstands- gas-producenten acht de commissie on ontbeerlijk. Aan de deelneming van de B.P.M., de Caltex en de Cokesfabriek te Sluiskil wordt geen betekenis gehecht omdat de ze bedrijven er zich toe bepalen een hoe veelheid gas te verkopen op een reiatief kortlopend contract, zonder dat zij zich op enigerlei wijze bemoeien met wat er verder met dit gas gebeurt en geen ver plichting op zich nemen voor de goede gang van zaken. De commissie acht verder de stichting van een regionaal orgaan in elke streek, waar de gemeentelijke bedrijven samen werken, noodzakelijk. De gasbedrijven in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zul len zelfstandig in de Nationale Gasmaat schappij moeten kunnen deelnemen. De producenten zullen overigens niet meer geheel vrij zijn het gas te verkopen waar zij willen, zo blijkt uit het rapport. A LS EEN DETONEREND we- si. zen van een lagere orde be woog ik mij als man tussen al die vrouwen, die met mij ten prooi aan de uitverkoop waren, 't Was een leuk gezicht, al die schuifelende dames in dat grote Zeeuwse warenhuis. Los van tong en los van beurs bewogen zij zich tussen de met dikke rode strepen geïllustreerde prijskaartjes; het medelijden met al die echtgenoten, die 's avonds al die voordeeltjes te verwerken krijgen, begon on ontkoombaar in mij te rijpen. Bij het aanschouwen van al die fantastisch lage prijzen ebde dit opkomend meewarigheidsgevoel echter snel weg om plaats te maken voor een meegevoelen met al die bezeten dames ik trad die wonderlijke uitverkoop gevoelswereld binnen. Ik kocht een stuk meubel, spaarde een tientje en zeulde. Verderop lag een kussen met 'n zacht winstje van vijf gulden tegen mij te knipogen. Kussen in het meubel zwoegend ver der. Ik torstte en baande mij een weg totdat mij een nieuw voordeeltje toelachte. Ook dit verdween in het meubel en ik resumeerde: totaal voordeel ƒ17. En terwijl ik al die spulletjes neerzette om ze te laten thuis bezorgen zag ik mijn schoenen. Thans welden gevoelens van schaamte in mij op. Met die uitgespaarde f 17 naar een schoenenmagazijn. Schoenen van f 17 gekocht. Drie-en-een- halve gulden voordeel. Pantof fels van f3.50 liet ik er bijpak ken. Voor de halve prijs. Restte mij nog f 1.75. Sokken die voor heen zóveel kostten. Ik hield nog drie kwartjesvan mijn voordeel over. Ik heb de verdere middag gerend en gekocht, nagestaard door al die mij beconcurrerende dames, die tegen een dergelijke koopwoede tot haar leedwezen niet waren opgewassen. Nogmaals: ik heb gerend en gekocht tot mijn energie en mijn budget schier totaal waren uitgeput. Vele rekeningen vol gen trouwens nog. Maar nergens kon ik mijn voordeel kwijt.... lï

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3