Het afgelopen de Haven jaar was goed voor van Vlissingen Chefariae,4 UIT ZEELAND'S STEDEN NIEUW KOELHUIS VAN V.V. ZUID-BEVELAND Echtpaar Adriaanse* 65 jaar lieft leed en molens Geschenk van veilingpersoneel aan bestuur De heer A. Everaars veertig jaar bij Herv. school, 't Zand Winkelgalerij komt augustus- september gereed Ook het toeristenverkeer was aanzienlijk groter dan in 1954 Schade bedraagt ruim 200(h- In februari in gebruik Oud-directeur Cornelisse kreeg een leunstoel Schutsluisplannen worden gestagneerd „Prima pedagoog; aangenaam mens en voortreffelijk docent" Dc „Noord-Beveland" geraakte onklaar Houtworm bestrijding met BLEYS B.O.B.-4 Elk pand krijgt een individueel karakter Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! Middelburg Zwervend tussen Zoutelande en Middelburg Goes 7 holen Woensdag 4 Januari 1956 ZEEUW&CH DAGBLAD pagina 2 De tonnage nam belangrijk toe: bijna 5 miljoen ton VLISSINGEN, 3 jan. Het aantal zeeschepen, dat gedurende het afge lopen jaar gebruik maakte van de haven van Vlissingen, is iets groter, dan in 1934, maar de tonnage nam belangrijk toe en bereikte bijna de vijf mil joen brt. Ook het aantal binnenschepen was belangrijk meer, hetgeen voor Oen groot deel het gevolg was van een grotere activiteit in het bouwbedrijf. 'De totale tonnage van deze binnenschepen liep iets terug. Ook een groter aantal vissersschepen maakte van de haven gebruik, zowel voor lossen als Voor bijleggen. Gedurende de stakingen te Antwerpen en Rotterdam alsme- Je de staking van de Belgische loodsen, werden in Vlissingen 34 ss gelost n/of geladen. Het laat zich verstaan, dat door'deze niet onbelangrijke toe name ook de financiële uitkomsten hoger zullen zijn dan in 1954. In 1955 maakten de volgende aantal len zeeschepen gebruik van de haven Van Vlissingen: Bunkerschepen 1396 (olie) brt. 3.675. 746 (1954: 1333; brt 3.441.389). Bunkerschepen (kolen 165; brt. 377. 637 (177; brt 397.482). Ladende en lossende ss: 81; brt 389. 733 (41; brt 141.975). Reparatieschepen: 24; brt 145.634 (2; brt 17.135). Diverse schepen: 2; brt 15.815 (41; brt 273.960). Bijleggers: 489; brt 194.876 (512; brt 216.806). Maatschappij Zeeland: 7; brt 26.406 (5; brt 20.410). Emigrantenschepen: (1; brt 27. 955). Totaal: 2164; brt 4.825.847 (2112; brt 4.537.112). Visserschepen: Lossende: 33; brt 1.301 (6; brt 60). Bijleggers: 52; brt 960 (15; brt 225). Binnenschepen: 849; brt 307.510 (727; 849.966). Van de ladende, lossende en repara- tie-schepen bunkerden er tevens 16, lodat het aantal oliebunkerende sche pen 1412 (v.j. 1334) bedroeg. TOERISTENVERKEER Het toeristenverkeer tussen België en Vlissingen per schip was in 1955 troter dan in 1954. In totaal arriveer- en 73 (v.j. 70) schepen met 19.252 (11.169) passagiers. Van deze schepen maakten 40 schepen (51) gebruik van de gemeentelijke voorhaven en 33 (19) van de Haven van Vlissingen. Behalve door de bovengenoemde schepen werd van de havens druk ge bruik gemaakt door schepen van de Koninklijke Marine, het Loodswezen en de Prov. Stoombootdienst. HERSTEL EN NIEUWBOUW De vroegere aanlegplaatsen ten oos ten van het spoorwegstation bleven nog onhersteld. De verwachting is, dat op die plaats in de loop van dit jaar een nieuwe kade zal worden gebouwd Aan de buitenhaven werd een mo dern magazijn-werkplaats gebouwd, terwijl een terrein van 50.000 vierk. meter, waar vroeger een asphaltraffi- naderij gevestigd was, werd volgespo ten. Van die gelegenheid werd ge bruik gemaakt om een pachthaven aan te leggen. Een deel van het volgespo ten terrein werd verhuurd aan een constructiebedrijf. Een nieuwe kraan op luchtbanden werd in bedrijf geno men. TANKINSTALLATIE De tankinstallatie voor de opslag van vloeibare producten werd weder om met drie tanks uitgebreid, tezamen 7520 kub. meter en heeft nu een ca paciteit van 26.614 kub. meter. De be zetting van de installatie was zeer be vredigend. Het stuwadoorsbedrijf verwerkte in het afgelopen jaar 381 ton vis (v.j. 30 ton); 15.570 ton stenen (9.614 ton); 54 ton dekpannen (20 ton) en diversen 115.440 ton (62.916 ton). De vernielde gezinskeukens in kamp „Nadorst" MIDDELBURG, 3 jan. De schade, aangericht door de Ambonezen van het woonoord „Nadorst" te Middelburg aan de in aanbouw zijnde gezinskeu kens verwoest op oudejaarsavond is getaxeerd en wordt totaal geschat op 2161,15. In verband met deze vernie lingen wachten thans 17 Ambonezen, zoals bekend leden van de door de Ne derlandse regering niet erkende „Partij Nasional Maluku Selatan", op hun be rechting. Zij zijn thans allen onderge bracht in het huis van bewaring te Middelburg. AUTO IN DE SLOOT 's-H. ARENDSKERKE, 3 jan. Op dezelfde plaats waar zondagavond een autobus van de Stoomtram Walcheren in de sloot is gereden (bij het via duct op de splitsing Oude en Nieuwe Rijksweg) is maandagavond om zeven uur Dr. P. K. de H. uit Goes met zijn personenwagen in de sloot terecht ge komen. Hij kon ongedeerd de wagen verlaten. De materiële schade was niet gering; de auto is later weggesleept. De Rijkswaterstaat is thans bezig te onderzoeken wat in deze situatie kan gebeuren, nu in zo korte tijd twee ongelukken zijn gebeurd op dezelfde plaats. Geslaagd In Leiden is geslaagd voor de akte middelbaar schei- en natuurkunde en kosmografie (KIII) de heer J. L. van Koeveringe te Goes. Geslaagd Geslaagd voor het examen Handels wetenschappen A. en Q de heer P. J. van der Star te Middelburg. Plaats voor opnieuw twee miljoen kg fruit GOES, 3 jan. Tegenover de Goese veilinggebouwen aan de zuidelijke kant van de spoorlijn staat een blin kend wit gebouw. Het is het nieuwe koelhuis van de V.V. Zuid Beveland, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd en dat in februari officieel ge opend zal worden. Het is een fraaie aanwinst voor de veilingsvereniging want met zijn veer tien cellen van elk ongeveer 150 ton Ter gelegenheid van 50-jarig bestaan GOES, 3 januari. In tegenwoordigheid van het personeel heeft van morgen de heer J. G. Cornelisse, oud-directeur der V.V. „Zuid Beveland", in de afmijnzaal van de veiling het bestuur der veilingsvereniging een mozaiëk aangeboden, waarop de groei van de veiling van 1904 tot 1954 wordt weer gegeven. Met de onthulling van dit mozaïek, een geschenk van het personeel aan het bestuur, werd de belofte ingelost, die gedaan is tijdens de viering Van het vijftigjarig bestaan in 1954. en een totaalcapaciteit van twee mil joen kg, maakt het de totale opslag ruimte ruim 4 miljoen kg. De chef van de koelhuizen, de heer P. Oele, is met recht trots op deze aanwinst. Het koelhuis bestaat als het ware uit twee gebouwen die geschei den worden door een gang van 7 me ter. Deze gang loopt achter de reus achtige dubbelglazen kanteldeuren om laag en dit maakt het mogelijk om wa gens zonder moeite te lossen omdat de perrons, elk lVz m breed, aan weers zijden van de gang nu gelijk met de wagenladingen komen. Het gebouw, ontworpen door de Rot terdamse architect Chr. de Heer en ge bouwd door de Fa v. d. Poel te Oude- lande, wordt gekoeld door een indirect systeem met een centrale ringleiding. In de machinekamer staan reusachtige machines van Landaal-Schelde uit Utrecht, die ervoor zorgen, dat de cel len een constante temperatuur houden. Van de' veertien cellen zijn er reeds twee in gebruik voor de opslag van peen en uien. Voorts worden thans de twee voorste cellen in het gebouw om gebouwd tot gascellen, d.w.z. iedere koelcel wordt in tweeën gedeeld, zodat er vier cellen voor gasbewaring ont staan. Raadsvergadering Zierikzee ZIERIKZEE, 3 jan. Tijdens de vandaag gehouden raadsvergadering heeft loco-burgemeester A. M. den Boer medegedeeld, dat men op hoog niveau (bij rijkswaterstaat) afwijzend Staat tegenover een schutsluis in de haven van Zierikzee. De plannen wor den hierdoor aanzienlijk gestagneerd, aldus de voorzitter, die voorts mee deelde, dat het ingenieursbureau te De venter een uitvoerig rapport heeft ge zonden aan ged. staten en aan Prov. Waterstaat te Middelburg. Voorlopig is het dus afwachten. Aan het begin van deze vergadering sprak de heer Den Boer een nieuw jaarsrede uit, waarin hij o.m. het over lijden van wethouder R. Gerritsen in Februari en van burgemeester J. Schuurbeque Boeije in November van het vorige jaar, memoreerde. Voorts wijdde hij aandacht aan hetgeen in het afgelopen jaar tot stand kwam, speci aal op het gebied van herstel en we deropbouw. Namens de raad dankte het oudste lid, de heer S. J. Bij de Vaate de voorzitter voor zijn woorden en wensen en sprak de hoop uit, dat de raad dit jaar achter het beleid van b. en w. zal staan. Tijdens de rondvraag informeerde mr Keuning (Roer Om) welke bestem ming de indertijd aan de burgemeester gezonden adoptiegiften hebben gekre gen. In een volgende vergadering hoopt de voorzitter een overzicht te ge ven. Onderwijzer en nog veel meer MIDDELBURG, 3 jan. De eerste januari is steeds weer een bijzondere dag, waarop wij onze vrienden, verwanten en kennissen allerlei prettige din gen voor het nieuwe jaar toewensen. Zo ook eergisteren. Maar voor de !te Middelburg wonende onderwijzer, de heer A. Everaars, was het ook in een ander opzicht een bijzondere dag. Toen was het ni. veertig jaar geleden, ,dat hij zijn krachten begon te geven aan de HerV. school op 't Zand. Een fiet alledaags jubileum dus. En wanneer men één van de heren van het schoolbestuur vraagt, hoe er nu precies, zo zonder omwegen, over de heer Everaars wordt gedacht, dan krijgt men hierop ten antwoord: „De jubilaris is een prima pedagoog en een aangenaam mens, kortom een voortreffelijk docent!" Dat is ook de reden, waarom de heer Everaars Vrijdagavond a.s. in de grote zaal van het Schuttershof zal worden gehuldigd. Hij heeft in die veertig jaar veel liefde voor de school opgebracht. Hij heeft de school zien uitgroeien vanaf zijn negentiende jaar. Die eer ste januari van 1916, toen was het nog maar een „schooltje", waaraan drie onderwijskrachten waren ver bonden. Maar zo 't Zand groeide, zo groeide het schooltje het werd een school. Thans is het „zevenmans- school", zoals men dat in onderwijs kringen zegt, en de heer Everaars is de tweede man van die zeven, hij fungeert als waarnemend hoofd. De school is dus meegegroeid met 't Zand, dat van een renteniersdorpje een uitgestrekte woonwijk werd met een geheel eigen karakter. PRETTIGE SFEER Hoe komt dat zo, die verbintenis van veertig jaren met dezelfde school. Als men dit de jubilaris vraagt, krijgt men ten antwoord: „Dat is de prettige sfeer als die niet goed is, dan gaat men weg". Die prettige sfeer, die bestaat uit de omgang met de andere leerkrachten en de houding van de bevolking. Dingen, die veel kunnen betekenen. De heer Everaars is eigenlijk reeds Van zijn 18e jaar bij het onderwijs. Dat ene jaar, heeft hij in Hollandse Veld (Dr.) voor de klas gestaan. Toen trok weer de geboortegrond zo U wilt de streek, want de jubilaris werd in Vlis singen geboren. MEER DAN ONDERWIJZER En naast dat onderwijzen deed de ju bilaris nog meer. Tot aan het uitbreken van de oorlog gaf hij gymnastieklessen bij de ver. „Kinderzorg" te Middel burg. In Vlissingen trainde hij „Mara- Geen industriefruit naar Westduitsland GOES, 3 jan. De West Duitse re gering heeft de import van industrie- fruit uit Nederland stopgezet. De ex port van dit produkt naar West Duits land was toch reeds van zeer geringe betekenis, zodat deze maatregel niet veel moeilijkheden zal geven. ST ANNALAND~ Voor de zending. Voor de inwendige zending op G.G. kwam aan contributie en giften binnen een bedrag van 87,35. KAPELLB Attentie van de diakonie. De diako- nie der Ned. Herv. Kerk heeft ter ge legenheid van de jaarwisseling alle zieken en ouden van dagen boven de 65 jaar een groet gezonden door mid del van een dagkalender. Deze attentie werd zeer op prijs gesteld. Vervoer werd ernstig gestagneerd GOES, 3 jan. Doordat de schroefas vastliep, is de veerboot „Noord-Be veland", die de dienst Wolfaartsdijk -Kortgene v.v. onderhoudt, vanmid dag omstreeks half drie onklaar ge raakt. Het gevolg was, dat het ver voer aanzienlijk werd gestagneerd. Vijftig a zestig automobilisten hebben geduldig moeten afwachten, totdat zij werden overgezet. De meeste van hen keerden terug uit Goes, waar zij met de dinsdag de markt hadden be zocht. De laatste dienst, die de „Noord-Beve land" heeft gevaren was die van vijf over half drie naar Kortgene. De overkant" werd echter niet meer op eigen kracht bereikt, want hal verwege geraakte de schroef geblok keerd. De boot is toen op de stroom verder gedreven naar Kortgene, waar hij op de slikken werd gezet. Een in de loop van de avond verricht onderzoek wees uit, dat de schroef as was vastgelopen en dat er een blad van schroef af was. Omstreeks half zes heeft de „Zand- kreek" van Zierikzee-Katseveer de dienst overgenomen. Na ongeveer zeven vaarten waren de vele wach tenden overgezet. Intussen had de heer Noordhoek enke le keren gevaren om de passagiers over te zetten. De „Noord-Beveland" zal hoogstwaar schijnlijk in Vlissingen gerepareerd moeten worden. thon" (athletiek) en „Madjoe" (korf bal). Thans zorgt de heer Everaars er nog voor, dat de dames van de gym nastiekclub van de buurtvereniging ,,'t Zand" geen stramme ledematen krij gen. Daarnaast bekleed hij nog steeds de functie van secretaris van de grondcommissie van de ver. „Kweek- lust" de volkstuinen te Middel burg. Het is eenvoudig te conclude ren, dat de huldiging Vrijdagavond een hartelijke en welverdiende zal zijn. e Uit dankbaarheid voor hetgeen het bestuur deed en nog doet alsmede de goede sfeer en verstandhouding wilde het personeel een blijvende herinne ring aanbieden. Het was even moei lijk, aldus de heer Cornelisse, om een goede keuze te doen. De architect van het nieuwe veilingsgebouw, de heer De Bruijne, deed toen de idee aan de hand een mozaïek aan te bieden en bracht de schenkers in verbinding met de heer Sweerts in Amsterdam, die dit mozaïek heeft ontworpen. „De vervaardiging van dit mozaïek," aldus de heer Cornelisse, „heeft tijd nodig gehad en nu ik de leiding der veiling heb overgedragen heb ik ge meend U namens het personeel der veiling deze steen te mogen aanbie den. Indertijd heb ik de wens geuit, dat dit mozaïek de eerste steen van uw nieuwe veiling zou mogen zijn. Wij hopen, dat dit mozaïek een pas sende plaats in het nieuwe gebouw zal mogen krijgen". Met de wens dat bij een volgend jubileum de opgaande lijn in de grafiek nog in belangrijke Ingezonden Mededeling (Adv.) Volledige garantie BLEYS LEIDEN Lorentzkade 18 Telefoon 21078 Voor kleinverpakking vraagt U drogist New-Lookvoor Middelburgse Segeerstraat MIDDELBURG, 3 januari. Hoewel aannemer R. J. Jansen en Broek nit Groningen en architect de heer P. Götzen uit Middelburg bij het heien van de 150 betonnen palen de „fundamentele" voorbereidingen voor de bouw van de winkelgalerij in de Segeerstraat niet voor een gemakkelijke taak staan, zaten er dinsdagmiddag reeds een kleine 50 palen in de grond. Inder daad, het is hier niet eenvoudig heien. Door de bouwput glooit het oppervlak uiteraard sterk, hetgeen 't opstellen van de heimachine niet vergemakkelijkt. Het zal echter vreemd moeten lopen, willen die overige betonpilaren niet op de voor hen bestemde plaats komen. Daarom is de hoop, dat de winkel galerij acht winkels en zestien woonhuizen in de loop van augustus of september a.s. gereed zal komen, zeker gerechtvaardigd. acht meter breed de trottoirs aan weerszijden elk drie meter. Dan zal de Segeerstraat zijn ge worden tot een van de belangrijkste, zo niet de voornaamste toegangsweg van het station naar het centrum en omgekeerd. De eigenaar van de galerij is, zo als bekend, het Algemeen Mijnwer kersfonds te Heerlen. De winkels krijgen alle een maga zijn. Onder zes van de acht zal tevens een kelder komen, hetgeen ook een schitterende bergruimte betekent. De andere twee winkels krijgen ter com pensatie nog een extra magazijn. Deze opslagruimten zullen kunnen worden bereikt via het achterpad, dat een breedte van 2% meter krijgt en begint bij de toegang tot de fabriek van de Fa Goedbloed. Boven de winkels komen twee woonlagen. De eerste laag van acht zal binnendoor een verbinding krij gen met de winkels, zodat het voor dehand ligt, dat de winkeliers hier hun intrek nemen. Dan blijven er dus nog acht „lege" woningen over op de hoogst gelegen verdieping Verklappen, door welke hiertoe offi cieel bevoegde instelling deze wo ningen dienen te worden verdeeld, zou wellicht een stormloop ontkete nen. En wellicht zijn ze reeds „ver geven"! GAANDERIJ Deze zestien woningen krijgen in het midden van de Segeerstraat één centrale toegang. Deze zal uitmonden op een langs het achterfront gelegen gaanderij, die een groenbeplanting krijgt. Deze gaanderij splitst zich weer in vier trappenhuizen, waarop dus tel kens vier deuren uitlopen. De winkels zullen geen uniforme aanblik krijgen. Elk pand gaat een in dividueel karakter dragen. Zo zullen er verschillen zijn in de puien, in de nok- en in de gootlijn. Tenslotte zij nog vermeld, dat even eens in de galerij twee garages voor particulieren zijn opgenomen. De toe wijzing van de winkels zal nog deze maand geschieden. VEERTIEN METER En als in de tweede helft van dit jaar de Segeerstraat zich verrijkt zal weten met deze galerij, dan zal de straat een totale breedte hebben ge kregen van 14 meter. De rijweg wordt'lande dat Is ook Adriaans# dan mate gestegen zal mogen zijn, besloot hij zijn toespraak waarop het mozaïek onthuld werd. DANKWOORD. Namens het veilingbestuur sprak de voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek een woord van dank. Hij hoopte, dat binnen niet al te lange tijd een nieu we veiling zal kunnen verrijzen, waar de mozaïek dan zeker een ereplaats zal krijgen. Hij kwam met een ver rassing en bood de scheidende direc teur namens het bestuur een fraaie leunstoel aan, die door de heer Nijsse werd „onthuld". Ook de nieuwe direc teur de heer S. G. Nooteboom en de Rijkstuinbouwconsulent, Ir. J. J. van Hennik woonden deze bijeenkomst bij. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderent Elk labiel Chelaiina„4" bevat 4 genees middelen, die in de geheleweteld beroemd lijn geworden en millioenen mensen al baal brachten. Een der bestanddelen zorgt dal niettegenstaande de krachtige werking ook de zwakste maag niet van streek raakt. De vier middelen teza men werken nóg beter en doen werkelijk wonderen JR TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c». Zilveren jubileum bij de P.Z.E.M. Maandag vierde de heer G. C. Koo- man, boekhouder le klas bij de P.Z. E.M. zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werd de jubilaris ontvangen in het directiekantoor, waar de direc teur der P.Z.E.M., Ir. T. Michielsen, in het bfjzijn van enkele chefs de heer Kooman geluk wenste met deze dag, diens kwaliteiten roemde en hem de gebruikelijke enveloppe aanbood. Des avonds recipieerde de heer Kooman te zijnen huize, waar vele collega's gelukwensen kwamen aanbieden en waar de hoofdboekhouder, de heer P. d'Hondt namens het personeel enkele blijvende herinneringen offreerde. Mevrouw Kooman ontving bloemen. Griffioenbewoners voeren actie tegen huurtoeslag De bewoners van de Griffioenbuurt zijn ontstemd. Van de Stichting „Goed Wonen" werd kort voor de jaarwisse ling een circulaire ontvangen, waarin stond, dat men in 1956 per maand zes gulden meer aan huur zal moeten op- .brengen. Dit houdt verband met het onder houd van de beplantingen in deze buurt en die zes gulden moeten de bewoners zien als een „toeslag". De bewoners van deze buurt hebben de handschoen opgenomen. Er is een comité gevormd, dat deze verhoging wil aanvechten omdat zjj in strijd zou zijn met enige wettelijke bepalingen en met het huurcontract. Een circulai re is door dit comité door de gehele buurt verspreid. De gehele buurt, dat wil zeggen 112 woningen, waarvan er nog enkele afvallen omdat deze niet door particulieren worden gehuurd. Inmiddels ontving het comité reeds De wieken maalden de jaren weg pRGENS in de Middelburgse Koepoortstraat staat een perceel, dat no. 14 L-t draagt. Daar woont de 90-jarige heer K. Adriaanse met zijn 82-jarige echtgenote, die sinds 9 januari 1891 de naam mevr. T. Adriaanse-Tenhuijze draagt. Men kan dit naslaan in de vergeelde gemeente-archieven van Zou telande. In dit dorp aan de zee trotseerde dit tweetal op genoemde datum een ijzige koude en toog naar het gemeentehuis. Want dat huwelijk werd gesloten in het hartje van de beruchte winter van '90 op '91; de heer Adriaanse haalt, als hij hierover begint te spreken, de pijp ervoor uit de mond. Er is heel wat veranderd sinds die tijd en het heeft er veel van, dat dit ook met het weer het geval is een lichtstraal van het milde januari-zonnetje valt naar binnen en pretendeert de kachel te zien als een overbodig iets. Tussen die getallen, 1891 en 1956, liggen dus 65 jaar. Jaren .waarin mevr. Adriaanse, die bij haar geboorte geen bekende Wal- cherse naam meekreeg, maar toch een Zeeuwse is, de klederdracht trouw bleef. Nog gaat zij met de bekende kraakheldere witte kap door het huis. Beiden zijn nog goed gezond. Mevr. Adriaanse is steeds de huis vrouw geweest, die met haar man in de molens woonde, waarvan het ge ruis van de wieken het lied van zijn arbeid was. De heer Adriaanse was dus molenaar en in zijn hart is hij het eigenlijk nog, zij het rustend. Als men trouwens de naam weet van de huidige molenaars van Zoute- weet men tevens, dat deze molen nog „in de familie" zit. De huidige mole naars zijn neven van de 90-jarige, zoons van zijn broer. TOCH EEN ZWERVER Hoewel de heer Adriaanse steeds op Walcheren toefde, was hij in zekere zin een zwerver. Dat zwerven be perkte zich tot gangen van molen tot molen. Eerst te Zoutelande, waar hij bij zijn vader het vak leerde. Toen naar Meliskerke als zetbaas. Aagte- kerke volgde, het werd een reeks, een „molentocht". Zo belandde hij ook in de Seismolen, waar hij vele jaren woonde. En het doet de heer Adri- van 76 huurders een adhesiebetui ging. Auto schepte bromfiets De jeugdige mej. M. J. K. uit Nieuw en St Joosland werd maandagmiddag op het Karei Doormanplein vijf meter weggeslingerd, toen zij, een bromfiets besturend, verzuimde voorrang te ver lenen aan een personenauto, die van rechts kwam. Deze personenauto reed over de Langevieleweg in de richting Koudekerke. Nadat men het meisje hij drogisterij „De Vijzel" had binnengedragen, heeft dr J. C. B. Simons haar onderzocht. De ze constateerde niet bijzonders. Zij was hevig geschrokken, maar kon toch op eigen gelegenheid naar huis terugke ren. De auto en de bromfiets waren beide licht beschadigd. Er is proces-verbaal opgemaakt. Jeep reed bromfietser aan Gistermorgen circa kwart voor ne gen is de bromfietser C. op het kruis punt Middelburgsestraat's Hendriks- kinderendijk door 'n jeep aangereden. C. reed op het rijwielpad in de rich ting Middelburg. Uit tegenovergestel de richting naderde een jeep met aanhangwagen, die de 's-H. Hendriks- kinderendijk opreed, juist toen de bromfietser passeerde. De jeepchauf feur verleende geen voorrang. Dokter van der Feen, die eerste hulp verleen de constateerde een gecompliceerde beenbreuk en achtte overbrenging naar het ziekenhuis St. Joanna nood zakelijk. Jaaroverzicht Nutsspaarbank Volgens het maandoverzicht van de Nutsspaarbank bedroeg het saldo per 1 januari 1.333.705,15 tegen 1.153.504,53 op 1 jan. 1954. Ingelegd werd 823.232,60. Per 31 dec. 1955 bedroeg het saldo 1.519.667,32. Het aantal inleggers op 31 dec. bedroeg 1978. ST ANN ALAND Ongeval. Schipper M. Vermey is door onbekende oorzaak overboord gevallen, maar zijn knecht L. Scherpenisse wist nog op tijd zijn hand te grijpen, zodat Vermey het hoofd boven water kon hou den. Enkele schippers wisten met een roeiboot hun collega op het droge te brengen. Veiling. Met ingang van de tweede week In januari zal er weer tweemaal een uienveiling worden gehouden. Dit geldt ook voor Scherpenisse. De moge lijkheid bestaat, dat er dan ook aard appelen geveild zullen worden. aanse zichtbaar goed, dat deze mo len thans weer zo schitterend wordt gerestaureerd. Het echtpaar is Zoutelande nog niet vergeten en dit mag wel worden aangenomen Zoutelande het echt paar niet. Daarom bezoeken zij het dorp nog vrij regelmatig. Maar er is veel veranderd sinds die koude janu aridag in '91. En er zal nog meer ver anderen, dat weten zij. Maar daar schrikken deze echtelieden niet voor terug. Zij leven mee met het dorp, dat 65 jaar geleden nog niet als badplaats was ontdekt. Zij gunnen Zoutelande deze bloei door het toerisme. Daarom zullen hun gedachten op 9 januari a.s., als zij hun 65-jarige bruiloft herden ken, uitgaan naar het Zoutelande van toen en het Zoutelande van nu en naar de molens.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2