Industriële dit investeringen bereikten jaar een record KAVEEWEE Urenlange „reisverslagen" van Boelganin en Chroesjtsjef Veehouders krijgen 22,4 cent per kg voor de melk Nederlandse gaatTeugd Rode Kruis werk in Perzie opbouwen Culturele samenwerking met Rijksdelen en Buitenland PUZZLE Meer Maastunnels in Rotterdam? De heer T. J. Twijnsira over 1955 Waarschuwing tegen opwaartse druk der lonen Maak op de laatste dag van Extra treinen met Oud en Nieuw Verlichting van Eisenhowers taak Duizenden eenden met hongerdood bedreigd kennis met de sigaar f J daarna Uw sigaar zal blijven Herhaling van beschuldigingen en scheldpartijen Dierenbescherming lid Unesco! Consumptiemelk wordt niet duurder Zij heeft al belangrijke staat van dienst VANDAAG EENS Uranium in Noorwegen Duitse artsen protesteren Werk van de Sticusa wordt overgenomen Bond repatriëren- den eist vrijlating Schaakmeester in de cel De Britse persraad laakt boulevardbladen Vrijda^3^Decemberl955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 's-GRAVENHAGE, 29 December. De industriële productie, die in het jaar 1955 met 9 is toegenomen boven die van een jaar tevoren, ligt thans ongeveer 30 hoger dan in het jaar 1952 en die zoveel grotere productie is verkregen met een personeelsbezetting, die nog geen 10 groter was. Het onderscheid tussen beide laatste cijfers geeft aan hoe aanzienlijk de industriële productiviteit in die weinige jaren is gestegen, aldus de voor zitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, de heer T. J. Twijnstra In een terugblik over 1955, die hjj in de radiorubriek „Uit het bedrijfsleven" heeft gehouden. Deze verhoging van productie in de be drijven, aldus de heer Twijnstra, werd vóór alles verkregen door goede organi satie en door een verdere mechanisering van het productieapparaat. Die mechanisering, verbetering dus van het arbeidsproces, kan alleen wor den bereikt door het aanschaffen van nieuwere machines en modernere instal laties en dat is weer alleen mogelijk door dat steeds nieuwe kapitalen daarvoor be schikbaar worden gesteld. Een groeiende nationale industrie is daarom alleen mo gelijk, indien er steeds weer nieuw kapi taal aanwezig is en indien de industriële leiders bereid zijn die kapitalen in hun ondernemingen in. te zetten. Ook in dit opzicht is 1955 een gunstig jaar geweest, waarin de investeringen in de industrie een record hebben bereikt, zo stelde de heer Twijnstra vast Sprekend over het tekort aan arbeids krachten zei hg, dat het geen zeldzaam heid is, dat bedrpven per jaar evenveel nieuw* werkkrachten moeten aantrekken als hun totale gemiddelde personeelsbe zetting bedraagt. SPANNINGEN Het spreekt vanzelf, dat deze situatie spanningen oproept, spanningen, die ten deren naar een verhoging van lonen en van prijzen. De heer Twijnstra meende, dat wan neer aan deze krachten de vrije loop zou worden gelaten, dit een verdere waarde daling van ons ruilmiddel zou betekenen, waarvan vele groepen in ons land de dupe zouden worden, terwijl ons, con currentievermogen met het buitenland, één van de pijlers waarop onze industrië le ontwikkeling steunt, zou afnemen. Het is één van de belangrijkste vra gen, die wij ons voor het komende jaar moeten stellen, of de regering en in overeenstemming met de regering ook de organisaties van werkgevers en werknemers erin zullen kunnen, slagen de gevaren, die hier dreigen, af te wen den. De minister van Economische Zaken legt grote activiteit aan de dag om rege lingen, welke een aanpassing van de prij- zen naar beneden zouden kunnen verhin deren, te doorbreken. Aan de andere kant zal ervoor moeten worden gezorgd, nu men tot een grotere differentiatie in de loonvorming heeft besloten, dat de lonen niet door de opwaartse druk, die arbeids- schaarste nu eenmaal meebrengt, stijgen boven het niveau, dat door verbetering der arbeidsproductiviteit verantwoord zou zijn. KERNGEZOND De heer Twijnstra besloot zijn toe spraak met vast te stellen, dat ondanks de economische en sociale spanningen Ingezonden UTRECHT, 29 Dec. De N.S. delen mede, dat er rekening mee moet wor den gehouden, dat Maandag a.s. in de eerste morgenuren niet voldoende plaats aanwezig zal zijn in alle trei nen, als gevolg van het vervoer van militairen, die na het Nieuwjaars ver lof naar de garnizoensplaatsen terug keren. Evenals rond de Kerstdagen zullen op de Oude- en Nieuwsjaarsdag en op 2 Januari talrijke extra treinen rijden, waarvan de dienstregeling ten dele in de reisgids tussen de vette lijnen is opgenomen. binnen onze eigen grenzen en de span ningen in de wereld op zichzelf gezien het economische leven kerngezond lijkt en er zeker geen reden is om aan een doorgaande gunstige ontwikkeling te twijfelen en de blik niet gericht te hou den op nieuwe mogelijkheden. Redenen tot pessimisme zag spreker geenszins, wel echter tot behoedzaamheid. „De industrie zal zich zo moeten instel len als stond een omslag van de conjunc tuur reeds morgen voor de deur, maar tegelijk als had zij nog een reeks van bloeiende jaren in het vooruitzicht", al dus de heer Twijnstra. WASHINGTON, 29 Sept. (Reuter). Het Amerikaanse Congres zal ko mende maand verzocht worden de taak van Eisenhower te verlichten door hem te ontslaan van de nood zaak tot het ondertekenen van hon derden stukken per week. Ook het departement van Justitie zal voor stellen doen ter verlichting van de president, maar delegatie van belang rijke bevoegdheden of benoeming van een „assistent-president", waarom trent suggesties zijn gedaan, liggen niet in de bedoeling. 's-GRAVENHAGE, 29 Dec. Bij het secretariaat van de Wereldfederatie ter bescherming van dieren is bericht bin nengekomen, dat in een natuurreservaat bij Mound City in Noord-Amerïka dui zenden eenden de hongerdood dreigen te sterven. Door de strenge koude is het water van vele vijvers geheel bevroren. Instinctmatig zijn de in nood verkerende dieren bij honderden tegelijk naar één vijver getrokken, die zij nu zelf open houden door dicht bij elkaar te blijven zwemmen. De Wereldfederatie heeft zich onmid dellijk in verbinding gesteld met één van haar leden, de Little Guild of Saint Fran cis for the Welfare of Animals, in New York, met het dringend verzoek de in doodsnood verkerende eenden te hulp te komen, bijv. door het droppen van voed sel per helicopter. LEADER 22 et.-COMMODORE 26 et BRILLANT 30 ci. N.V. Karei van Wely'a Sigarenfabrieken-Roosendaal Opperste Sowjet moest lang luisteren MOSKOU, 29 December (Reuter.) De Opperste Sow jet heeft een paar uur de plicht gehad te luisteren naar redevoeringen van de heren Boelganin en Chroesjtsjef, die verslag uitbrachten van hun bevindingen in India, Birma en Afghanistan. Er was verplicht applaus, als één van de leiders een flinke scheldpartij ten beste gaf op het Westen. Boelganin sprak anderhalf uur, Chroesjtsjef deed er nog een kwartier langer over. Zoals steeds was de laatste nog een tikkeltje feller en onredelijker. „De bewering, dat Engeland India de beschaving zou hebben gebracht, is een sprookje voor onnozelen en voor mensen, die niets van geschiedenis weten. Het Indiase volk is nu met energie bezig om de gevolgen van het Britse bestuur armoede, honger, onwetendheid en analphabetisme te liqui deren", zo zei de partijsecretaris onder goedkeurend applaus van de ver zamelde Sowjets. 's-GRAVENHAGE, 29 Dec. In de laatste vergadering van de Wereldfedera tie ter bescherming van dieren is de wens naar voren gebracht pogingen in het werk te stellen een zetel te verkrijgen in de Unesco, opdat in deze organisatie ook de belangen van de dierenbescherming internationaal beter zullen kunnen wor den behartigd. De secretaris-generaal der federatie, de heer M. Reckman, heeft zich thans tot alle aangesloten bonden en verenigingen gewend met het verzoek contact op te nemen met de afgevaardig den van de Unesco in hun land, teneinde op deze wijze de wens krachtig te steu nen. Minister Mansholt stelt garantieprijzen vast 's-GRAVENHAGE, 29 December. De algemene garantieprijs voor de melk, die de boer over het jaar November 1955November 1956 zal ont vangen, is door minister Mansholt bepaald op 22,4 cent per kilo melk van 3,7 percent vetgehalte. De toeslag van maximaal 1,7 cent per kilo voor producenten in de zandgebieden en daarmee gelijk te stellen gronden wordt gehandhaafd. Indien dus de gemiddelde opbrengst in deze gebieden hoger is dan 22,4 cent, dan zal de toeslag "met een overeenkomstig bedrag verminderd worden. In 19541955 heeft deze garantie, Inclusief toeslag, het Landbouw-egalisatiefonds rond veertig millioen galden gekost. Bij de huidige stand van zaken kan men voor het lopende melkprijsjaar op een zelfde bedrag rekenen. In de z.g. verrekenprijs voor afgelever de consumptiemelk <de gemiddelde prijs over het jaar, welke voor melk door con- sumptiemelkbedrijven aan de boeren zal worden betaald in concurrentie met de industrie) wordt geen verandering ge bracht. Deze blijft 25 cent per kïldferam, waaruit volgt, dat de melkprijs voor de consument niet zal worden verhoogd. Verschillen zullen door het consunifenten- subsidie op melk worden gedekt. Minister Mansholt, die de garantieprijs tijdens een persconferentie toelichtte, zei dat hij niet kon treden in het voorstel van het Landbouwschap om aan de vee houders een algemene garantie te geven van 22,7 cent en daarboven aan de zand gronden een zodanige toeslag, dat de Eervolle benoeming voor mej. G. J. Veeg er 's-GRAVENHAGE, 29 December. Eén Nederlandse vrouw zal op 6 Januari 1956 naar Téheran vertrekken om daar de vereniging van de Rode Leeuw en Zon het Perzische Rode Kruis hulp te bieden bij de op bouw en de uitbreiding van het Jeugd Rode Kruiswerk in Iran. Het Perzische Rode Kruis, dat wordt gepresideerd door Prinses Cbaam, een zuster van de Shah, heeft de liga van Rode Kruisverenigingen te Genève om bemiddeling verzocht bij het zoeken naar een figuur, die een dergelijke taak op zich zou kunnen nemen, met als resultaat dat het Nederlandse Rode Kruis mej. G. J. Veeger te Nijmegen heeft afgevaardigd. Mej. Veeger, een dochter van wij - vens de Rode Kruis arbeid in het al len dr L. A. Veeger, die jarenlang voorzitter was van het Wit-Gele kruis, KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 Vereniging, 4 slaapziek te, 7 rivier, 8 bos, 9 verlaagde toon, 10 spoedig, 11 graaf diertje, 12 pers. voor naamwoord, 13 stop, 14 vogel, 16 pers. voornaamwoord, 17 spil, 18 zangnoot, 20 ernstig, 21 oude testament, 22 vreemde munt, 23 drinkschaal, 24 tandeloos zoog dier, 25 bijb. hogepriester, 26 kippenpro- duct, 28 vrucht, 29 eenmaal. Verticaal: 1 Ongeveer, 2 bergplaats, 3 Insect, 4 afdeling soldaten, 5 drank, 6 spil, 12 buitendijkse grond, 15 zangstem, 19 vloeistof, 21 toegankelijk, 24 Amster dams peil, 27 bestaat. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 1 "Worp, 5 made, 8 elft, 9 corona, 12 mep, 13 kei, 15 Aa, 17 nek, 19 re, 20 GLO, 22 eer, 24 pennen, 27 aloë, 28 eind, 29 eren. Verticaal: 1 Weren, 2 ren, 3 plak, 4 striem, 6 A.C., 7 dom, 10 opeen; 11 ragl'an, 14 er. 16 al, 18 kenen, 21 opoe, 23 rei, 25 eer, 26 N.N. Boelganin kreeg een ovatie van de 1437 afgevaardigden, toen hij naar het spreekgestoelte liep. Zijn rede werd ook aangehoord door de Ame rikaanse ambassadeur en de Franse zaakgelastigde. Hij deed ook nu weer aanvallen op de „kolonialisten", die de achterlijkheid van de Aziatische landen hebben veroorzaakt door deze genadeloos te exploiteren, maar welke landen nu zijn ontwaakt door de gro te October-revolutie in Rusland van 1917. De spreker had veel critiek op de militaire bondgenootschappen van het Westen en verklaarde, dat de Sowjet-Unie beëindiging van de be wapeningswedloop en het buiten de wet stellen van atoomwapens voor staat. „GROVE INMENGING". Chroesjtsjef beweerde, dat het En geland duur te staan zou zijn geko men, als het niet uit India was weg getrokken. De bevolking zou de Brit ten dan hebben verdreven zoals de Chinezen dat Tsjiang Kai Sjek heb ben gedaan. De Russen staan volledig sympathiek tegenover het streven van voormalige kolonieën naar vrij heid en onafhankelijkheid. Overigens wenste hij ook de be volking van Afrika veel succes toe bij haar streven naar onafhankelijkheid. Tenslotte moest de Kerstboodschap OSLO, 29 Dec. (NTB). Er zijn veelbelovende uraniumlagen gevonden in Modum, zestig kilometer van Oslo, aldus is Woensdag in de Noorse hoofd stad vernomen. Een boer, Skuterud, op wiens land uraniumhoudend gesteente is gevonden, zeide, dat voor onderzoek naar Nederland gezonden monsters een uraniumgehalte hadden van vijf kilo gram per ton. Andere proeven hadden een uraniumgehalte aangetoond van twee-en-een-halve tot drie kilogram per ton. Volgens Skuterud zouden Nederland se maatschappijen zich bereid hebben verklaard proef ontginningen te begin nen. Ook is gesproken over proefont- ginning door Noorse autoriteiten. van Eisenhower aan de satellietstaten van Oost-Europa het ontgelden. Dat was een grove inmenging in zaken, waarmee Amerika niets te maken heeft. „De Ver. Staten pogen in deze landen het kapitalisme te vestigen door het zenden van dergelijke Kerst boodschappen, maar het is onmoge lijk de klok terug te zetten", zo zei de partij-secretaris. De Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Donald Quarles, heeft te Tokio verklaard, dat de V.S. meer en betere vliegtuigen naar het Verre Oosten zuil ensturen, o.m. als tegen maatregel wegens uitbreiding der Sowjetvloot. was oorspronkelijk lerares lichame lijke opvoeding. Zjj was als zodanig verbonden aan het Bonifacius Lyceum te Utrecht, aan het Maria Lyceum te 's-Hertogenbosch en aan de kweek school „Insula Dei" te Arnhem. Ook werkte zij in de psychiatrische inrich ting Coudewater te Rosmalen. fit 1945 ging zij als Marva-officier naar Indonesië, waar zij de functie bekleedde van commandant Marva Oosten en tevens commandant Marva Batavia was. In December 1947 ver liet zij de marine en aanvaardde bij het Ned. Rode Kruis de post van in- spectrice der mobiele teams, die de geneeskundige zorg voor de burgerbe volking van rndonesië behartigden. NAAR NIEUW-GUINEA, Drie jaar later kreeg zij de opdracht om een oriënteringsreis te maken door Nederlands Nieuw-Guinea, teneinde de mogelijkheden te onderzoeken voor de uitvoering van de Rode Kruista- ken aldaar. Het hoofdbestuur benoem de haar toen tot gedelegeerde van het Ned. Rode Kruis bij de afdeling Nw, Guinea te Hollandia. Het was haar taak om het centraal bestuur aldaar bij te staan en voor te lichten en te- BONN, 28 Dec. (AFP). Een West- duitse bond van artsen en tandartsen heeft de minister van Arbeid, Anton Storch, een ultimatum gesteld. Hij moet binnen tien dagen een verklaring herroepen, die hij enkele weken ge leden in Hamburg aflegde, dat zestig procent van de door artsen gestelde diagnoses verkeerd zijn. Als de mi nister niet aan de eis voldoet, zal de bond „openbare maatregelen nemen". De voorzitter van een andere Duit se artsenbond heeft telegrafisch bij Adenauer tegen de uitlating van mi nister Storch geprotesteerd. Hij noem de die „kwetsend en van objectiviteit ontbloot". Twee nieuwe stichtingen 's-GRAVENHAGE, 29 December. Ten overstaan van notaris Zweers zijn namens de Staat der Nederlanden opgericht de „Nederlandse Stich ting voor cultnrele samenwerking met Suriname en de Nederlandse An tillen" en de „Stichting Nederlands Instituut voor Internationale Culturele Betrekkingen". Beide stichtingen zijn gevestigd te '»-Gravenhage en staan onder voorzitterschap van mr H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten en voor de buitenlandse culturele betrekkingen. Het doel van de eerste stichting is het versterken van de culturele ban den tussen de genoemde drie landen, waartoe voortdurend contact zal wor den onderhouden met de zusterinstel lingen in Suriname en de Antillen. Hier zullen vertegenwoordigers der stichting worden aangewezen. Men wil komen tot uitwisseling van personen, goederen en diensten op cultureel ge bied en waar nodig met andere lan den. Het stimuleren van de wederzijd se belangstelling en kennis vormt eveneens het doel. Het bestuur der stichting bestaat uit 9 leden. BUITENLAND. Het Nederlands Instituut voor In ternationale Culturele Betrekkingen heeft tot doel het bevorderen van goede culturele betrekkingen tus sen ons land en het buitenland. Ook hier gaat het om het wekken en sti muleren van de belangstelling en de kennis van Nederlandse ge beurtenissen en zaken op het ge bied van de wetenschappen, de kunsten en het onderwijs, alsmede om het hulp verlenen bjj de orga nisatie in het buitenland van Ne derlandse culturele manifestaties. Hier wordt het bestuur gevormd door tenminste zeven en ten hoogste tien leden. Het ligt in de bedoeling, mede met het oog op het feit, dat de Sticusa in liquidatie treedt, dat beide nieuwe stichtingen er zorg voor dra gen, dat de Nederlandse culturele ac tiviteiten zonder onderbreking kunnen worden voortgezet gemeen te stimuleren. Met tact, toewijding en succes heeft zij haar arbeid verricht, zodat toen zij in 1954 naar Nederland terugkeer de, de afdeling Nieuw-Guinea kon bogen op een goed lopende bloed transfusiedienst op vruchtbaar wel- farewerk en op een actief Jeugd Rode Kruis. Nog vóór haar terugkeer in Nederland heeft de Koningin haar verdiensten erkend door haar benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De gevangenen van Breda BIELEFELD, 29 Dec. (DPA) De Duitse Bond van Repatriërenden heeft Woensdag te Bielefeld opnieuw vrij lating van de Duitsers geëist die in Breda gevangen zitten. „Hoe moeten wij Europeanen het feit verwerken, dat de Russen zelfs „zware oorlogsmisdadigers" aan de Duitse ge rechtelijke instanties hebben overge dragen en dat de Westeuropese landen en Amerika gemengde gratiecommis sies in het leven roepen om alle uit spraken van speciale gerechtshoven te herzien, terwijl het land van een Hugo de Groot daar niets van wil weten", al dus de bond. Vergelding betekende geen genezing en bij wederkerige verrekening van menselijke tekortkomingen werden om mekeer en berouw bijna moeilijk ge maakt voor het Duitse volk. ROTTERDAM, 29 Dec. De vorig jaar ingestelde Rotterdamse Bruggen- commissie is van oordeel, dat een tun nel onder de Maas ter ontlasting van het verkeer alle overweging verdient, Primair had de commissie de opdracht de mogelijkheid van een brug naast de Willemsbrug en de bekende Maas tunnel te onderzoeken. Zij zegt nu in haar rapport, dat, ofschoon het denk beeld van een bepaald brugtype een in zichzelf verankerde hangbrug met onderbroken kabel en een mid den overspanning van 250 meter voor verdere uitwerking en uitvoering kan worden aanbevolen, het alle over weging verdient verder te gaan, om dat de bouw van zo'n brug niet een afdoende oplossing van het oeverver- bindingsvraagstuk zal vormen. Intussen is de dienst gemeentewer ken reeds bezig met het uitwerken van voorlopige plannen voor de bouw van een derde tunnel. De tweede is een tunnel voor het tramverkeer, waardoor de Willemsbrug en de Ko- ninginnebrug voor het andere ver keer geheel vrij zouden komen. Ook laat men reeds zijn gedachten gaan over een tunnel, een vierde dus, die tussen Pemis en Vlaardingen een ver binding tot stand zou brengen. Mededeling Wij delen onze lezers mede, dat het op 6 December ji. gepubliceerde ar tikel over de golfhoogtemeters voor onze kust was ontleend aan de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Hoogwater Zaterdag 31 Dec.: Vlissingen: 3.04 u. 2.56 m., 15.27 u. 2.56 m. Terneuzen: 3.37 u. 2.69 m., 15.58 u. 2.69 m. Wemeldinge: 5.01 u. 1.99 m., 17.20 u. 2.07 m. Zierikzee: 4.47 u. 1.73 m., 17.09 u. 1.81 m. kostprijs van 24,9 cent werd gegaran deerd. In overleg met de Tweede Kamer is vastgesteld, dat door het gevolgde pacht- systeem de kostprijs op de zandgronden 1,7 cent per kg hoger ligt dan in de vruchtbaarder weidegebieden. Daarnaast spelen bedrijfsgrootte en bedrijfsvoering een rol bij het kostprijsverschil, waarin blijkens cijfers van het LE.I. maar ge ringe wijziging ten goede is gekomen. GEEN TWEESLACHTIG STELSEL Deze methode, aldus de minister, zou leiden tot een tweeslachtig stelsel, waar bij aan de weidegebieden eigenlijk winst gegarandeerd zou worden, Daarom is er de voorkeur aan gegeven het systeem van de vorige periode te handhaven, waarbij in aanmerking is genomen, dat de pro ductiekosten in de weidegebieden met 0,7 cent per kg zijn gestegen en in de zandgebieden met 0,1 cent. Men is dus opnieuw uitgegaan van het gemiddelde van de kostprijs in de weidegebieden, en die, met de toeslag gecorrigeerde, van de zandgebieden en bepaalde dusdoende de algemene garantieprijs op 22,4 cent per kg melk van 3,7 percent vetgehalte tegen 22 cent in de vorige periode. De garantieprijs is dos met 40 cent per 100 kg verhoogd. De verrekenprijs van de consumptiemelk is echter dezelfde ge bleven, nl. 25 cent per kg. hierbij zit nog altijd een, naar het oordeel van de minis ter, redelijke winst van 9 percent, waar door de consumptieprijs niet behoeft te stijgen. De 20-jarige Frederik Olafsson, schaakkampioen van IJsland, die ingeschreven is voor het tournooi te Hastings, heeft de afgelopen nacht in een cel doorgebracht. Niet omdat hij de Engelse wet ten had overtreden, maar omdat hij een dag eerder dan de af spraak was te Hastings arriveer de, waar alle hotelkamers bezet bleken te zijn door toeristen. Hij ging toen naar een politiebureau en kreeg een kop thee van de hoffelijke post-commandant, die zorgde dat voor de onverwachte gast een bed in een van de cel len werd opgemaakt. Verleden jaar was Olajsson ook al eens met de politie in aanra king geweest, en wel te Praag, waar hij op straat gearresteerd werd, omdat hij geen visum op zijn paspoort kon tonen. Hij vond de ontvangst te Hastings sym pathieker". Ingezonden Mededeling (Adv.) De meest gebruikte oplosbare koffie ter wereld Ia bussen voor ten minste 35 koppen f 2.45 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiket f 2.80 Grote bussen voor ten minste 140 kappenf 8.85 Coffrfne-vrijf 10.25 LONDEN, 29 Dec. (Reuter). De Brit se persraad, die waakt over de ethiek en de goede smaak van de Britse kranten, heeft in zfjn jaarverslag de aandacht ge- vestigdd op de verwerpelijke exploitatie van de publieke belangstelling in de ko ninklijke famile door bepaalde kranten en tijdschriften. De raad, die een vrijwillig ingesteld lichaam is, waarin kranten-eigenaars, hoofdredacteuren en vertegenwoordigers van journalistenbonden zitting hebben, pleit voor bepaalde gedragregels, die op de duur een deel van de beroepsuitrus ting van elke Britse journalist zouden kunnen vormen. De raad verklaarde voorts, dat er veel waarheid schuilt in een recent hoofdarti kel van de „Times", waarin gezegd werd, dat de wedloop om reusachtig grote op lagen te bereiken in vele gevallen geleid heeft tot een schandelijke verlaging van waarden. Er wordt op de lagere instinc ten gewerkt, niet slechts in het wellus tigedoch ook in sociale houding en gedrag.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3