Dijkverhoging bij Schore zal ruim vier millioen kosten NIEUWE VERKEERSREGELING IN MIDDELBURG VAN KRACHT Raad van St Laurens nam afscheid van wethouder Boon Raad van Kortgene benoemde hoofd voor O.L. school L Veiligheidshalve zal een spoedig begin (in '56) worden gemaakt Amerikaans schip voer omhoog bij Vlissingen HET NED. TREKPAARD" Voor velé straten in binnenstad geldt parkeerverbod Krabbendijke heeft nieuw raadslid Wolphaartsdijk verhoogt E.T.l.-subsidie Vrouwen Raad Baarland besluit tot aanschaffing van B.B.-uitrusting H, Slabbekoorn Onderwijzersprobleem nog niet opgelost Kent U het verschil tussen bier en champagne Oplossingen Kerstpuzzle 55 .Vrijdag 30 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Waterschap „De Breede Watering" vergaderde GOES, 29 Deiember Nog eenmaal hebben de ingelanden van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerselce" vanmiddag (on der presidium van dijkgraaf P. J. J. Dekker) in „De Prins van Oranje" achterom gekeken, om daarna meteen met vooruitziende blik de koers voor 1956 te bepalen. Dat men de feiten onder ogen durft zien is duidelijk tot uitdrukking gekomen in de verschillende besluiten betreffende het ontwerpen van plannen voor verzwaring van de zeedijken aan de Oos- ter- en Westerschelde en het aankopen van gronden. De zeewering on der Schore, waarmee zo spoedig zal worden begonnen en een geraamd bedrag van 4 millioen gemoeid is, zal de Technische Dienst zodanig belasten, dat het bestuur geen andere grote werken zal laten uitvoeren. Ook verzwaring dijk Westerschelde Wat genoemde zeedijk betreft, deze vormt één van de zwakke plekken in de Zeeuwse zeewering. Nu deze aan Je Westerschelde ligt, die zoals be- end niet wordt afgedamd, zal spoedig tot verzwaring van de dijk moeten worden overgegaan. Hoewel van de financiële regeling nog weinig bekend is, oordeelt het waterschap de ze stap uit veiligheidsoogpunt niet uit te stellen, maar daar reeds nu mee te beginnen. Behalve de Rijksbij drage zal ook een voorschotregeling Worden vastgesteld. Hoeveel zal moe ien worden bijgedragen, zal waar schijnlijk worden bepaald naar draag kracht van de betrokken polders. De Technische Dienst van de heer Beenhakker raamt de totale kosten op 4.189.476,—. Van de overige begrotingsposten noemen we: de verbetering van dijk vakken bij de Burenpolder en onder Kattendijke. Het bestuur is van me ning, dat een vilvoordse betonglooi- ing nodig is. Men denkt, dat een be- tonlaag van 20 cm wel voldoende zal zijn. Van de 260 km lengte aan wegen in het waterschap moeten vele kilometers nodig onder handen genomen worden. Kosten 66.000, Het dijkgeschot is bepaald op 40, F er ha voor de schotbare gronden en 33,60 per ha voor de vronen, terwijl Op de gebouwde eigendommen 6 pCt van de belastbare opbrengst (volgens schatting voor de grondbelasting) zal Worden geheven. De begroting 1956 met aan ontvang sten 4.812.521,59 en onvoorzien j 50.938,50, kon z.h.s. worden vastge steld. In verband met verhoging en ver zwaring van de zeedijk Westerschelde is een aankoop nodig van 7,5 ha land en 10 a 11 ha zeedijk. Er zal een rede lijke prijs worden geboden, die echter door de Grondkamer moet worden vastgesteld. Voor aankoop van grond tb.v. ver ruiming van de bocht Dijkwelseweg bij Kapelle is 112,gemoeid. Het besluit van de vergadering van Ingelanden inzake verkoop van grond aan de gemeente Yerseke is (door Ged. Staten) goedgekeurd, evenals het besluit tot heffing van rechten aan 't haventje te Katten dijke (KB). De verbetering van de glooiing aan de Burenpolder te Yerseke en het in gieten met beton in enkele dijkvakken tussen Wemeldinge en Yerseke zijn ge reedgekomen. Het zuiveren van de waterafvoerka nalen is niet op tijd klaar gekomen we gens gebrek aan arbeidskrachten. Het bestuur deelde tevens mede, dat aan de weg door de Vierwegen voor zieningen zijn getroffen tv.m. het toe nemende intensieve en zware verkeer, als gevolg van het openstellen van de tertiaire weg onder 's-Gravenpolder (de zgn. Lange Weg). Er zijn uitwijk plaatsen, waarschuwingsborden en re- flectorpalen aangebracht. Tenslotte werd bekend gemaakt, dat beide gemalen te Kattendijke en Yer seke dit najaar wegens geringe regen val weinig in bedrijf zijn geweest en dat vanaf 1 Mei vier maal stormweer met betrekkelijk hoge vloeden is ge signaleerd, echter zonder ernstige scha de. Twee ambtenaren-werklieden wer den in vaste dienst van het Waterschap benoemd, t.w. de heren W. Braam, 's-Heer Abtskerke (2e kwartier) en M. Slabbekoorn, Kapelle (6e kw.}. VLISSINGEN, 29 Dec. Een wel wat erg late gast kwam vanavond op het badstrand van Vlissingen n.1. het 7285 brt metende Amerikaanse vracht schip „Transunlon" van de Amerikaan se Transporting Corporation te New York. Omstreeks zes uur voer het schip met een daverende klap op het paal hoofd aan het eind der Nolledijk en bleef precies in het midden ervan vast zitten. Aan belangstelling was geen ge brek: vele honderden Vlissingers ver drongen zich op het badstrand en de Nolledijk. Er was geen loods aan boord. Waar schijnlijk werd de kapitein misleid door het eïndlicht op het paalhoofd en zag hij dit aan voor een lichtboei. Naar men aanneemt zal het schip omstreeks middernacht bij hoog water op eigen gelegenheid vlot komen. Het gevaar dat het dan echter af zal drijven naar het strand is niet denk beeldig, doch de sleepboot „Goeree' van L. Smits en Co's Internationale sleepdienst en het Bergingsvaartuig Dolfijn van Van der Tak houden zich in de omgeving van het gestrande vaartuig op om hulp te kunnen ver lenen. De schade aan het paalhoofd, dat res sorteert onder de zeeweringen der Pol der Walcheren zal zeer aanzienlijk zijn. Herstel aan dit paalhoofd wordt nX sterk belemmerd door de zeer sterke stroom. Inmiddels werd aan de rechts kundige der Polder Walcheren opge dragen deze schade te regelen. Tien voor twaalf is het schip op eigen kracht vlot gekomen maar twin tig minuten later zat het weer vast voor de Zeevaartschool. GOES, 29 Dec. Op Vrijdag 27 Ja nuari om één uur zal in de „Prins van Oranje" de algemene vergadering wor den gehouden van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard". Na de af handeling van de huishoudelijke zaken, bestuursverkiezing, en besprekingen over de keuringen zal de heer G. Groo tenhuis, adjunct-directeur van de Prov. gezondheidsdienst voor dieren een pau- serie houden over het onderwerp: „Practische wenken voor de paarden fokkerij". De algemene kringvergade ringen zijn vastgesteld op 21 Januari te Axel en te St Philipsland, 23 Jan. te Tholen, 24 Jan. te Goes, 25 Jan. te Oostburg en 26 Jan. te Zierikzee, Kort- gene en Middelburg. Ingezonden Mededeling (adv.) Voor 1956 nog betere kwali teit, meer collectie en meer goodwill ra 77i et-is KLOKSTRAAT 4 - GOE5 Met ingang van 1 Januari 1956 MIDDELBURG, 29 December Met ingang van 1 Januari a.8. zal voor de Zeeuwse hoofdstad en speciaal de binnenstad een nieuwe verkeersregeling in werking treden, aldus hebben B. en W. bekend gemaakt. Het steeds toe nemende verkeer, in het bijzonder gedurende de zomermaanden en op markt dagen, maakten het noodzakelijk, dat de gehele regeling van het verkeer in de bebouwde kom aan een nauwkeurige studie werd onderworpen. Over wogen werd nog het verkeer om te leiden langs de singels, maar de vele ge vaarlijke kruispunten, die dan gepasseerd moeten worden, alsmede het voor zwaar verkeer ongeschikte wegdek en de vele bochten, maakten deze oplos sing niet geschikt. tingen). Voor bijna al deze straten geldt ook het verbod voor bespannen wagens en bespannen wagens en hand wagens, soms ook voor bakfietsen. KRABBENDIJKE, 29 Dec. In de Woensdag gehouden raadsvergadering werd de geloofsbrief van het in de plaats van de heer D. Waverijn be noemde raadslid J. C. Engelse, onder zocht. Met algemene stemmen werd de heer Engelse tot raadslid toegelaten. Besloten werd voorts deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling in zake het vervoer van zieken en gewon den per ambulanceauto in Zuid— en Noord-Beveland. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuw straatverlich- tingscontract met de N.V. P.Z.E.M. ont lokte enige discussie. Hier en daar ver toont de straatverlichting enige gebre ken. Het voorstel werd echter aan vaard. Het crediet in rekening-overeen komst met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten werd voor 1956 vastgesteld op i 40.000.—. Tenslotte werd de gemeente-begro ting 1956 aangeboden. De begroting voor het woningbedrijf is nog niet ge reed. Nu dus het verkeer tot de binnen stad blijft toegelaten, is het een eerste vereiste, aldus B. en W., dat dit on gehinderd voort kan gaan, zonder dat opstoppingen, veroorzaakt door gepar keerde voertuigen, voorkomen. Het is daarom noodzakelijk, dat in de straten, waarlangs in de regel het meeste ver keer zieh voortbeweegt, een wachtver- bod dan wel een wisselwachtverbod wordt ingesteld, voorzover dit althans door de onvoldoende breedte van deze straten geboden is. Bij hun beslissing hebben B. en W. zich doen leiden door rapporten van de commissaris van po litie en het oordeel van de verkeers- commissie. Niet minder dan 58 straten pleinen, bruggen enz. komen voor spe ciale verkeersmaatregelen in aanmer king. De voornaamste beperkingen (verboden en voorschriften) laten wij hieronder volgen. WACHTVERBOD, Een wachtverbod geldt voor: Boden plaats (behalve boden wagens), Gort- straat (beide zijden), Gravenstraat (tussen Kerspel en Varkensmarkt bei de zijden, tussen Markt en Zuster straat wisselend en alleen op de markt dag), Koepoortstraat (voor evenge- nummerde zijde), Korte Delft (beide zijden), Korte Noordstraat (beide zij den), Kromme Weele (idem), Lange Delft (voor één zijde wekelijks wisse lend), alsmede van perceel 48 tot Kor te Delft voor beide zijden, Lange Gist- straat (voor beide zijden van perceel 19 tot St Pieterstraat), Lange Noord straat (beide zijden tussen Kelder- mansstraat en Bachtensteene), Lange- viele (beide zijden tussen Pottenmarkt en Beddewijkstraat, wekelijks wisse lend voor één zijde tussen Beddewijk straat en Molenberg), Nieuwe Burg (één zij de wekelijks wisselend), Nieuwstraat (beide zijden van perceel 33 tot Lange Delft), Plein 1940 (beide zijden), Pottenmarkt, Segeerstraat met St. Barbaragang (wekelijks wisselend voor één zijde), Stadhuisstraat (beide zijden in Juli en Augustus en op marktdagen), en voorzijde Boden plaats gedurende overige dagen van het jaar, Vlasmarkt (beide zijden), alsmede Zusterstraat (voor evengenummerde zijde tussen Plein 1940 en Graven straat). GEEN MOTORRIJTUIGEN. Een verbod voor alle motorrijtuigen geldt voor: Bellinkbrug, Gravenstraat (van Zusterstraat naar Varkensmarkt), Jacob Catsstraat, Jodengang, Kelder mansstraat, Korte Noordstraat (van Zuidsingel naar Lange Noordstraat), Lange Geere, Molenberg (van Lange- viele naar Kromme Weele), Nieuw straat (van Lange Delft naar Bierkaai), Reigerstraat (van Onder de Toren naar Lange Delft), Schuttershofstraat (van Vlasmarkt naar -Molenberg),: Seisstraat (van Seisplein naar Heren- i gracht),St Pieterstraat (van Balans naar Korte Delft), Spanjaardstraat (van Singelstraat naar Haringplaats), Stadsschuur (van Hoogstraat naar Vlissingsestraat), Verwerijstraat (van Oostkerkplein naar Molenwater), Vis markt, Vliss. Wagenplein (beide xich- GEEN ENKEL VOERTUIG, Een verbod voor alle voertuigen, rij en trekdieren en vee is van toepassing voor: Domburgs Schuitvlot (van Lan- gevielebrug naar Achter de Houttui nen, Herenstraat (van Houtkaai naar Lange Delft), Kerkstraat (van zijde Koninginnnelaan-zijde Burg. Dreg- mansstraat), Korte Delft (van Dam naar Lange Delft), L. Giststraat (van St Pieterstraat naar Dam), Schuiffel- straat (van Pottenmarkt naar Bedde wijkstraat), St Jansstraat (van Lange Delft naar Turfkaai), St Jorisstraat (nauw gedeelte Zuidsingel), St Sebas- tiaanstraat (van L. Noordstraat naar Stadhuisstraat), Vliss. straat (van Stadsschuur naar Varkensmarkt), en Zandstraat (van Achter de Houttuinen naar Achtersingel). Tenslotte: het plaatsen van fietsen is verboden langs het Stadhuis, op de Markt (trottoir Oostzijde op marktdagen), in de Helm, op de Buitenhof, in het straatje van Markt naar parkeerterrein en op het middenterrein van de Markt mogen geen fietsen komen. WOLF AARTSDIJK, 29 Dec. Woens dag vergaderde de raad van Wolfaarts- dijk onder voorzitterschap van burge meester S. A. N. van Oeveren, aan wie per 1 Februari 1956 in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend werd als ambtenaar van de burgerlijke stand Besloten werd aan de opleidingscur sus voor Chr. kleuteronderwijs een subsidie van f 40.te verlenen voor een leerlinge uit deze gemeente, die deze cursus volgt. Medewerking werd verleend aan de aansluiting op het electrisch net door middel van een garantielijn van de nieuwe woning van de heer J. M. Klompe. Aan de gemeente Voorburg werd voor 1955 een extra bijdrage ad f 110,- per leerling toegekend voor 2 leerlin gen uit de gemeente, die „Effatha" be zoeken. Tot lid van het bestuur van de In stelling voor Maatschappelijke Zorg werd herbenoemd de heer E. Zegers. Het subsidie voor het E.T.I. werd verhoogd van 5 tot 7 cent per inwoner. De vergoeding voor het ophalen van huisvuil werd per I Januari 1956 ver hoogd van f 1610.tot f 1820.per jaar. Besloten werd van mej. I. J. Noord- hoek aan te kopen 2 woningen met erf voor f 4620. Een ontwerp-wij ziging van het uit breidingsplan werd goedgekeurd. Be sloten werd de riolering In het Naza reth van een pomp te voorzien. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden.Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pynverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en 8.88, BAARLAND, 29 Dec. Van het E.T.I. te Middelburg Was het verzoek ontvan gen om subsidie ad 5 ct p. inw. ingaande 1 Januari 1956 te willen verhogen tot 7 ct p. inw., waarmede B. en W. instem den. De heer De Vriend zei zich niet tegen het voorstel te zullen verzetten, maar we dienen in de toekomst voorzichtig te zijn want in Den Haag is men bezig de gemeenten steeds steviger de duim schroeven aan te zetten. De voorzitter meende, dat B. en W. zich dit volkomen bewust zijn en zij zijn er hierbij van uitgegaan dat het E.T.I. ook voor onze gemeente van be tekenis is. De heer Driedijk maakte er een voor stel van, de verhoogde subsidie alleen voor 1956 te verlenen. Dit werd aange nomen met 4—3 (tegen, doch vóór door lopende subsidie: de heren De Brujjne, Van Damme en De Mol). Van de Geref. verenigingen te Baar land met'een totaalbezit van 563 boeken is het verzoek ontvangen om 'n gemeen telijk subsidie van 5 ct per boek. B. en W. stéllen voor, subsidie te ver lenen, onder voorwaarde, dat de biblio theek tenminste 1 maal per week voor een ieder toegankelijk dient te zijn. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Besloten wordt n.a.v.n een ontvangen verzoek van N.V. Wegenbouwbedrijf Joh. da Kroon te Rhenen om te verhuren het ongebruikt perceel grond aan de Raad huisstraat en Noordstraat, ten behoeve van standplaats van bedrijfswagens voor het uit te voeren object wegenaanleg in herverkavelingsverband. De heer H. Steenbakker wordt met al gemene stemmen herbenoemd als lid van het Burg. Armbestuur. Voor de BJS. dient overgegaan te wor den tot aanschaffing van een blofcploeg- uitrusting, daar het Rijk alleen subsidi eert indien vóór 31 December deze zaak geregeld is. Voor Baarland betekent dit een uitgaaf van f 626,61, waarin een zo danige snbsidie wordt verkregen dat ten laste der gemeente blijft f 251,16. Waar er toch aan voldaan moet worden stellen B. en W. het maar te doen en wordt conform het voorstel van B. en W. machtiging verleend tot aanschaffing over te gaan. 30 jaar raadslid SENT LAURENS, 29 December Op hartelijke en spontane wijze heeft de raad vanavond afscheid genomen van wethouder P. Boon, die na een 36- jarig raadslidmaatschap, waarvan ruim 23 jaar wethouder, in verband met het bereiken van de 75-jarige leeftijd, ont slag had genomen. Burgemeester W. Baas wees er in zijn afscheidstoespraak op, dat bij het eind van het jaar na alles te hebben overzien, vele mensen droefgeestig ge stemd zijn. Dit is nu ook zeker het ge val met de raad van Sint Laurens, die vanavond van wethouder Boon af scheid gaat nemen. Toen U geïnstalleerd werd, aldus burgemeester Baas, droeg U nog de Walcherse dracht, maar bij de ope ning van het nieuwe raadhuis was U getooid in burgercostuum. Dat uw ar beid èn als raadslid en als wethouder zeer gewaardeerd werd, is steeds geble ken bij het opnieuw afvaardigen door de partij waarvoor U in de raad zitting had. En daarbij werd u de laatste 20 jaar steeds opnieuw door de raad ge kozen als wethouder. Dit laatste zelfs steeds met op één na algemene stem men. Voorts roemde burgemeester Baas het heldere inzicht van wethou der Boon en hoewel slechts vanaf 1952 met hem te hebben samengewerkt, kon hij niet anders getuigen dan van een volledig geven voor het belang van de gemeente. Speciaal dankte hij de schei dende wethouder voor zijn werk in verband met de volkshuisvesting. Het zal geen gemakkelijke taak zijn om dit van U over te nemen. Vervolgens bood burgemeester Baas de scheidende wet houder namens de raad een foto in lijst aan, voorstellende de volledige raad. Voor mevrouw Boon waren er bloe men. Wethouder J. Koole Dzn. sprak daar na en herinnerde aan de prettige wijze van samenwerking. „U zult deze da gen zeker veel woorden van dank ont vangen", aldus de heer Koole, maar de grootste voldoening zal zeker voor U zijn, te mogen zien de gemeente Sint Laurens als een welvarende plaats. Als oudste lid van de raad sprak de heer Joh. Marinis^n. Hij memoreerde verschillende genomen besluiten, aan welker totstandkoming wethouder Boon had medegewerkt, bracht voorts in herinnering de moeilijke bezettings jaren en daarna de opbouw van het zwaar gehavende Sint Laurens na de bevrijding. WETHOUDER BOON. "Wethouder Boon kreeg tenslotte het woord en begon met hartelijk te dan ken voor de vele goede en waarderen de woorden tot hem gericht. Hij wierp daarna een terugblik op de jaren van zijn raadslidmaatschap en speciaal de jaren dat hij als wethouder fungeerde. Hij herinnerde er aan, dat hij met drie burgemeesters de gemeente heeft mo gen helpen besturen. Allereerst wijlen burgemeester L. Melse, daarna nu oud burgemeester van 't Hoff en de laatste jaren met burgemeester W. Baas. Hij betreurde het, dat hij thans bij zijn af scheid de gemeente geplaatst ziet voor een ernstig woningvraagstuk. Ook de jaren 19401945 werden in herinne ring gebracht en speciaal werden hier bij de heren S. Simonse en S. Francke genoemd als ambtenaren die in moei lijke omstandigheden de scheidende wethouder, toen optredende geduren de geruime tijd als loco-burgemeester, trouw hun steun verleenden. Ook na de bevrijding was er veel werk en on der de kloeke leiding van oud-burge meester Van 't Hoff en kort daarna met de in dit jaar overleden wethou der K. Wouterse, werd er veel werk verricht in het belang van de weder opbouw van Sint Laurens. Wethouder Boon bracht dank aan God, voor de kracht hem geschonken om zovele ja ren te mogen werken voor het alge meen belang van Sint Laurens. Burgemeester Baas bracht tenslotte wethouder Boon hartelijk dank voor de goede woorden, die hoewel ernstig, toch ook vol waren van humor. Met ingang van 1 Januari 1956 treedt als agent van het „Zeeuwsch Dagblad" te Kapelle op de heer Dijkwelseweg 12. Voor abonnementen en adverten ties kan men zich tot dit adres wenden, alsmede inzake eventuele klachten over de bezorging. Waar zijn „onze schepen' ORANJE 28 v. Southampton n. Port Said. GROOTE BEER pas. 28 Algiers n. Rotterdam. INDRAPOERA 28 rede Panarukan. KATELYSIA 28 v. Geelong n. Miri. KOTA ENTEN pas. 28 Kp Finisterre n. Port Tablot. SCHEE pas. 28 Weigt n. Rotterdam. SIBAJAK pas. 28 Kp Guardafui n. Fremantle. AAGTEDIJK 28 te Galveston. AMSTELDIJK 28 bij Kp Race. DELFSHAVEN 28 te Buenos Aires. LAURENSKERK p. 29 Kiel Holtenau. MAASDAM 29 te Kingston. ORESTES 28 bij Fayal. WILLEM RUYS 29 bij Guardafui. ZUIDERKRUIS 28 bij Monrovia. Na lange lijdensweg KORTGENE, 29 Dec. Tijdens de gisteren gehouden raadsvergadering kon burgemeester Schuit de verheu gende mededeling doen, dat, men er thans in geslaagd is een geschikte can- didaat te vinden voor hoofd van de O. L. School in de heer P. J. de Jong, mo menteel onderwijzer aan de O. L. School J. te Middelburg. Met algemene stemmen werd hij benoemd. Pas op 1 Juni 1956 zal hij in dienst kunnen treden, daar hij in Mei 25 jaar wordt. Daarmee is echter het onderwijzersprobleem te Kortgene nog niet opgelost. De heer Steketee is te Emmen benoemd, terwijl de kans bestaat, dat een der onderwij zers te Colijnsplaat eveneens naar elders zal vertrekken. Bij de rondvraag wees de heer Al- meMnders op de wenselijkheid van een bord, dat de richting naar het par keerterrein aangeeft, terwijl hij tevens wees op enkele putten in wegen, die gevaar opleveren. De burgemeester besloot deze laatste vergadering van het jaar met een dankwoord aan alle raadsleden voor hetgeen ze in het afgelopen jaar in het belang van de gemeente hebben ge-, daan. Hij wenste allen een gezegend 1958. Wethouder Luikenaar dankte namens de raad. De terreirihuur voor de sportvelden zal met 1 Januari gehalveerd worden. De voetbalclubs uit Kortgene en Co lijnsplaat en de sportvereniging te Kats hadden om vrijstelling van huur ge vraagd. B. en W. stonden zeer welwil lend tegenover dit verzoek, maaT de financiële positie van de gemeente rechtvaardigt geen verdere tegemoet koming. Het subsidie voor het E.T.I. werd van 5 op 7 cent per inwoner vastgesteld. Aan diverse personen werd een premie toegekend voor woningver betering. De havengeldverordening werd gewijzigd met dien verstande, dat bietenschepen voortaan geen abonne ment meer krijgen. Voorlopig bestaat er geen behoefte tot uitbreiding van de algemene be graafplaats te Colijnsplaat. Blijkens 'n door de districtsopzichter gemaakte si tuatietekening is de beschikbare ruim te nog voldoende voor een tiental jaren. De raad nam het voorstel om 27 wo ningwetwoningen met de daarbij beho rende grond aan de rampslachtoffers te verkopen met algemene stemmen aan. De prijs per vierk. mtr bedraagt 40,83. De burgemeester zette uiteen dat de kosten beslist niet aan de hoge kant zijn. De totale bouwsom van de 33 woningen in het uitbreidingsplan bedraagt f 354.615,95. WOLFAARTSDIJK Verkoping. In hotel Ossewaarde is door notaris Jonkers, t.v.v. de Erven Snoep een huis verkocht aan de Oudelandse- weg. Koper werd J. Verstelle Jzn voor f2.040.—. Ingezonden Mededeling (AdvJ Jawel, zult U glimlachend zeggen, zo op het eerste ge* zicht ziet het er wel eender uit, maar de smaak Zo Is hel ook bij verpakte soepen- Op het eerste gezicht lijken ze veel op elkaar, maar zodra V gaat proeven bemerkt U het grote verschil. Dén proeft U dat OXO soepen, wat be* treft smaak en kwaliteit, toren* hoog uitsteken boven elk ander product. Neem zelf die proef, neem het beste en verlang uit sluitend OXO. oxo SOEPEN »Chicken"-kippensoep, Torna* tensoep, Juliennesoep. Cham pignonsoep. Vermicellisoep, Aspergesoep. Bruinebonensoep HORIZONTAAL: 1. spaak; 5. kwak kel; 11. adige; 15. raak; 17. laren; 18. aken; 19. e.k.; 21. kalm- 23. rei; 24. eden; 25. ka; 26. lab.; 28. lauw; 30. ever; 31. Lea; 32. taak; 34. strijkijzer; 37. wiel; 38. krib; 40. sos; 4L ven; 42. waal; 44. klem; 46. ketel; 48. nias; 50. 52. tres; 54. lor; 55. hups; 56. kr.; 57. sta; 59. eend; 61. mals; 62. ree; 63. terek; 64. aal; 65. dar; 66. taart; 67. eem; 68. laat; 71. lena; 73. pet; 74. el; 75. kaak; 76. tel; 78. naar; 80. li; 81. deur; 82. eikel; 84. tras; 86. eeuw; 87. ode; 88. eis; 90. tael; 92. beer; 93. aronskelk; 96. riem; 98. inn; 99. adem; 100 .doof; 102. nee; 103. ss; 104. baal; 105. dor; 107. tros; 109. dr.; 110. norm.; 111. lenig; 113. tulp; 115. naald; 116. toestel; 117. takel. VERTICAAL: 1. stelt; 2. ar; 3. aak; kaal; 6. wl; 7. aar; 8. kreek; 9. kei; 10. en; 11. aker; 12. den; 13. in; 14. egaal; 16. klas; 18. ader; 20. kaak; 22. muts; 24. even; 25. keel; 27. bark; 29. wrok; 30. ezel; 31. lias; 33. kilt; 35. ijsel; 36. ijver; 37. waas; 39. bereklauw; 42. wipstaart; 43. kasteel; 45. mee; 47. tor; 48. nul; 49. prettig; 51. steel; 53. snaak; 55. haren; 56. kerel; 58. arm; 60. dat; 61. mal; 62. rap; 69. aar; 70. lek; 72. nat; 75. keur; 76. tien; 77. leek; 79. raar; 81. deen; 82. edom; 83. lied; 85. sein; 86. eens; 87. orel; 89. slot; 91. leed; 92. bison; 93. adam; 94. spons; 95. kort; 97. merel; 99. aard; 101. fout; 104. hol; 105. dee; 106. rit; 108. sla; 110. na; 111. lo; 112. ge; 114. pk.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2