Arnemuiden kon winst volle Nieuwdorp de ontnemen I! Nieuws uit de Provincie BON Middelburgse brandweer rukte tweemaal uit Afschaffing klassestelsel be graafplaats in discussie Kats en S.V.D. zegevierden, maar de uitslagen waren niet erg overtuigend Kerstuitvoering Middelburgs Mannen koor Pluimveetentoonstel ling te Souburg Aanvaring op de „Schelde" „Kernsplitsing en kettingreactie" 7 holen Herverkavelings- werkzaamheden op Walcheren Raad Tholen keurde begroting goed Mobilifoonpost voor gemeentepolitie Abonneert U nu op »Zeeuwsch Dagblad" Dinsdag 27 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Krabbendijke moest puntje in Axel laten, maar. GOES, 24 December In de eerste klasse van de Zaterdagvoetbalcompetitie heeft Arnemuiden niet alleen zijn „koppositie" weten te behouden, maar bo vendien nog kunnen verbeteren. De Arnemuidenaars versloegen op eigen veld de moeilijke tegenstander Nieuwdorp. Krabbendijke daarentegen, slaag de er niet in de volle buit bij A.Z.V.V. in Axel weg te halen. Het moest met een 22 gelijkspel genoegen nemen. Krabbendijke moest wederom met invallers in 't veld komen nu enkele voorhoedespelers nog steeds geblesseerd zijn. Ril- landia kwam bij Wtifaartsdjjk maar net met de hakken over de sloot (0I) en behield zodoende de derde plaats. Tern. Boys is de tweede club, die te Koudekerke het onderspit heeft moeten delven. De Boys, die ook met enkele invallers moesten uitkomen, verloren met 32. In de stand kwamen geen verschuivingen voor. 's-H. H. Kinderen 137; Wissekerke 94; Beren 124. TWEEDE KLASSE D. Mevo III distantieerde zich enigs zins van de onderste plaats door Brou wershaven II de winst te ontnemen (8—1>. De stand luidt: Sinoto 815; Mevo II 79; Bruse Boys 87; Mevo III 63; Brouwers haven II 72. TWEEDE KLASSE E. EN F. Hoek versloeg Tern. Boys II met gro te cijfers (80) en Driewegen pres teerde het om Spui een puntje te ont nemen (22). In de tweede klasse F. kwam koplo per A.Z.V.V. n bij Zaamslag H maar net met de hakken over de sloot (23). De Axelenaars zijn door deze overwin- Arnemuiden 13 9 1 3 19 4413 Krabbendqke 13 8 2 3 18 40—25 Rillandia 11 7 2 2 16 26—13 Nieuwdorp 10 6 0 4 12 32—21 Tern. Boys 10 4 3 3 11 19—20 Colpl. Boys 10 4 2 4 10 23—23 A.Z.V.V. 13 4 2 7 10 24—41 Wemeldinge 10 2 3 5 7 20—36 V.C.K. 11 3 I 7 7 22—34 Wolfaartsdyk 11 I 0 10 2 10—34 TWEEDE KLASSE A. In de tweede klasse A steeg Seroos- kerke II drie plaatsen op de ranglijst dank zij een 52 overwinning op Ka- pelle II. Nieuwdorp II werd op eigen veld door Wemeldinge met 02 ge klopt, waardoor laatstgenoemde club in het bezit bleef van de derde plaats, zoals uit de stand blijkt: Arnemuiden 1122; Colpl. Boys 8 12; Wemeldinge 811; Serooskerke 12 9; Nieuwdorp 78; V.C.K. II 87; Kapelle II 11—7; Wolfaartsdijk II 10— 5; Rillandia II 8—4»; Kloetinge II 9— 3*. TWEEDE KLASSE B. Bevelanders maakte geen vergeefse reis naar Zeeland-Sport: het won met 17, waardoor de Noordbevelanders weer op de derde plaats terecht kwa men. Veere behield zijn tweede plaats door een 64 zege op Nieuwland. De stand: Serooskerke 915; Veere 1215; Be velanders 1112; Middelburg V 8—10; Zeeland-Sport VI 98; Nieuwland 9 8; R.C.S. TV 87; Oostkapelle 95; Meeuwen 94. TWEEDE KLASSE C. In deze klasse hebben de koplopers Kats en S.V.D. hun wedstrijden in winst weten om te zetten, ook al waren de uitslagen niet erg overtuigend. S. V.D. won te Kapelle met 12 en Kats bleef het zwakke Wissekerke slechts met 32 de baas. Beren en Yerseke II deelden de punten (44). Beren nam met deze uitslag echter geen ge noegen en tekende protest aan. De stand luidt: Kats 11—18; S.V.D. 11—18; Kloetin ge 14—16; Kapelle 12—15; Goes IV 10 14; Mevo 98; Yerseke II 118; In Nieuwe Kerk TELKENJARE is het weer een ge noegen, om op Tweede Kerstdag in de Nieuwe Kerk te gaan luisteren naar het Middelburgs Mannenkoor, dat daar, fedirigeerd door de heer Jan Kuiler en Kerstuitvoering geeft. Zo ook gistermiddag. Toch was dit genoegen niet geheel onverdeeld. Het koor produceert over het alge meen een mooi en gaaf geluid, waarbij Vooral in de langzame tempi de zui- J'erheid opvalt. Een enkel foutje bij 't nzetten daargelaten, kregen alle lie deren die op één na a-cappela wer den uitgevoerd een goede vertol king. De keerzijde van dit niet onverdeel de schuilt in de keuze van de liede ren, die ook nu weer, evenals voor gaande jaren, teveel op het sentimen tele is afgestemd. De heer Kuiler heeft biykbaar een voorliefde voor het te Eoet romantische, hetgeen toch geen Eede weergave is van het gebeuren de stal naast de herberg van Bethle- m, waar immers geen plaats was En de koren, die Zijn komst ver kondigden, hebben gejubeld, zuiver Uiteraard, maar toch ook wel fors, Krachtig. Evenwel: deze opmerking beoogt geen afbreuk te doen aan de muzikale prestatie van het Middelburgse Man- henkoor; evenmin aan het dirigeren van de heer Jan Kuiler, die het ge-, heel weer met bekwame hand leidde. Nee, indien het gaat om critiek op de koorklank, dan zou dat zijn op de ge- ëeuriede passages in „Kerstlied" van ern. Diamant: deze waren niet overal •ven zuiver. Maar daar staat weer zo veel goeds tegenover, dat men hier snel aan voorbij kan gaan. Resumerend kan dus worden gezegd, dat het Middelburgse Mannenkoor qua Stemmenmateriaal en qua prestatie van dit levende materiaal in vele opzich ten, een tevreden stemming verwekt. Een accentverlegging bij de liederen- keuze zal dit niveau ongetwijfeld nog ten goede komen. Rest nog één vraag: waarom moest bh' een deel van het uitgevoerde ge bruik worden gemaakt van de Duitse tekst terwijl hiernaast een Nederland se bestaat? De enige instrumentalist van deze middag was de pianist, de heer A. Blokpoel, die begeleidde in „Gott mein Zuversicht" (Psalm 23) van Franz Schubert. De kerk was vol. H. Beroepingswerk Geref. Kerken Aangenomen naar Hilversum J. Gou- xnare te Grijpskerke, SOUBURG, 27 December De Walcherse Tentoonstellingscombinatie, gevormd door de verenigingen „Het Edele Ras" te Vlissingen, „Middelburg en Omstreken" en „Nut en Genoegen'" te Souburg, organiseerde in „De Zwaan" Vrijdag en Zaterdag, alsmede Maandag j.l. een grote pluimveeten toonstelling, waarvoor 288 inzendingen werden ontvangen en die officieel werd geopend door loco-burgemeester J. de Priester, die terecht woorden van lof sprak over het initiatief en de kwa liteit van de aangevoerde dieren. Keurmeesters waren de heren D. Das te De Bilt (voor grote hoenders), A. Lorius te Gouda (voor dwerghoen- ders), Ph. M. Kok te Den Haag (voor sierduiven), Baron W. F. T. van Pal- landt te Rozendaal (Geld.) en H. H. Wolbers te Eindhoven (voor de konij nen) en de dierenarts J. P. Coppoolse te Middelburg. De voornaamste uitslagen zqn: mé daille van H. M. de Koningin voor mooiste hoender grote rassen: C. van Zweeden, Vlissingen. Médaille van de Prins voor mooiste konijn der tentoon stelling: J. Sloof, Vlissingen. Médaille van de Commissaris der Koningin voor mooiste duif of doffer: Maranus, Oost kapelle. Médaille van de burgemeester van Vlissingen voor mooiste dwerg hoen: M. Pierens, Souburg. Médaille van de burgemeester van Middelburg voor mooiste trio grote hoenders: J Simpelaar, Middelburg. Médaille van de burgemeester van Souburg voor mooiste trio dwerghoenders: J. Pie rens, SouJjurg. Beker van wethouder De Priesrer voor mooiste grote hoen der op 1 na: J. Pierens, Souburg. Be ker van „Nut en Genoegen" voor mooi ste duif of doffer: P. Vrolijk, Vlissin gen. Beker van „Het Edele Ras" voor ning door de andere clubs haast niet meer in te halen. Afgelast werden de volgende wed strijden: Rillandia IIColpl. Boys II (2A); R.C.S. IVMeeuwen; Middel burg V—Serooskerke (2 B)Kloetinge Goes IV; 's-H. H. KinderenMevo (2 C). VLISSINGEN, 24 Dec. Op de Westerschelde, nabij Bath is het van nacht tot een aanvaring gekomen tus sen het Duitse stoomschip „Ulanga" van Antwerpen, varend naar Rotter dam en het Zweedse motorschip „Rei ne Astrid", dat van Rotterdam kwam en naar Antwerpen koers zette. Beide schepen liepen vry ernstige averij op en maakten water. De „Rei ne Astrid" vervolgde de reis naar Ant werpen. De „Ulanga" moest naar Ant werpen teruggesleept worden voor herstel. MIDDELBURG, 27 December „De jeugd van 1955 viert het Kerstfeest in de branding van de tijd. Maar zij moet ook nu, in dit atoomtijdperk, de Kerst boodschap ontvangen als de boodschap van genade en verlossing. Als kinderen van het verbond moeten wij letten op de kernsplitsing Gods, moeten wij ons beschouwen als schakels in de ketting der genade. Daarom moeten wij steeds weer opnieuw steun zoeken bij het Kind in de kribbe", aldus ds Th. Rienks van Schoondijke in de vanmiddag in de Noorderkerk gehouden Kerstsamen komst van Gereformeerde jongeren op Walcheren, in zijn rede over „Kern splitsing en kettingreactie". Ds Rienks wees erop, dat men bij het ouder worden steeds meer schijnt af te groeien van 'het feest van de vre de. Het Kerstfeest lijkt meer in de branding te staan. Het boeit nog wel, maar de eigenlijke vrede van de Kerst nacht beleven wij minder. In de buurt van de 20 jaar staan de meeste jonge ren in de crisis en proeven de leugen in de maatschappij, in de grote politiek. Zij ontdekken, dat zelfs in de kerk de mensen elkaar niet verdragen. Vooral in de na-oorlogse generatie heeft met enorme problemen te wor stelen. Nieuwe energiebronnen zijn ontdekt. Daar is de atoomenergie, waarvan duizenden reeds het slacht offer zqn geworden. Maar gelukkig bestaat er ook het gebruik voor vre desdoeleinden. Omgevallen petroleumstel en schoorsteenbrand MIDDELBURG, 27 Dec. Zaterdag meegemaakt" was het oordeel van de voor de Kerst en Maandag tweede Kerstdag is de Middelburgse brand weer in actie moeten komen; niet, zo als dat omstreeks deze dagen te doen gebruikelijk is, voor kerstbomen die plots een ongewenste helderheid ver tonen, maar voor een omgevallen pe troleumstel en een schoorsteenbrand. Dat petroleumstel viel Zaterdagmid dag even voor één uur om in het pand Rouaanse Kade 75 (flatgebouw). De bewoners traden kordaat op: met be hulp van dekens en water kon men de brand, die twee keer oplaaide, onder drukken. De inmiddels met groot ma terieel uitgerukte brandweer behoefde niet meer op te treden. Tweede Kerstdag was het ernstiger en kon het Middelburgse brandweer- Sersoneel tonen, dat het nog tot meer staat is dan „snel ter plaatse zijn". Het brede schoorsteenkanaal van het logement ,,'t Hoekje" aan het Wagen plein 2 stond in lichterlaaie: de vlam men sloegen er uit, een vonkenregen daalde neer. De rookontwikkeling was niet onaanzienlijk: een nare~*lucht ver spreidde zich door een deel van de stad. Een en ander gebeurde ook al om' één uur in de middag. De bewoner rende naar de Brandweerkazerne in de St Janstraat. Brandweer met groot ma terieel er op af. „Zelden zo ernstig mooiste dwerghoen op 1 na: J. Pierens, Souburg. Beker van W.T.C. voor mooi ste konyn grote rassen: J. Vos, Sou burg. Beker van „Middelburg en Om streken" voor mooiste konijn midden rassen: J. Nieuwdorp, Souburg. Beker van „Nemidso" voor mooiste konijn klein, kort, langharig of dwergrassen: M. Schipper, Souburg. Lauwertak voor hoogste aantal punten van inzender pluimvee: M. Pierens, Souburg. Een hl anthraciet voor hoogste aantal punten van inzender konijnen: J. Flipse, Rit- them. Een taart voor hoogste aantal punten inzender duiven: de heer Ma ranus, Oostkapelle. brandweerlieden ,,'t was één vuur zee!" Ladderwagen tegen de gevel. Top van schoorsteen bereikt. Normale blussing. Maar, en dit komt vrijwel niet voor bij het nablussen moest een hulpsproeistraal in de mond van de schoorsteen worden gericht. „De stenen waren witheet" was een ervaring. Een der brandweerlieden werd vlak naast het oog door een bonk vuur getroffen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Gelukkig is dit goed afgelopen. Om half drie had men het vuur onder de knie; kort daarop kon de brandweer in rukken. Ds Rienks zei, dat er al bij de krib be van Bethlehem sprake was van ket tingreactie. Jezus werd in een stal ge boren, Hij, Die het woord van genade en verlossing bracht. Keizer Augustus en andere groten der aarde vielen. In Bethlehem heeft Jezus de kernsplit sing gebracht tot kettingreactie. In deze door enkele honderden jon geren bezochte samenkomst heeft me vrouw Rienks enkele verzen op zeer verdienstelijke wijze gedeclameerd. De heer C. J. Barth bracht een orgelsolo ten gehore. De leiding berustte bij de heer L. W. Boon, voorzitter van Ring Middelburg. AANBESTEDING T eraardebestelling. Onder grote belangstelling vond vorige week de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mevr. J. van den Berge-Pleune, sêctetaresse van de afdeling Tholen van de Chr. Vrouwenbond. In het sterfhuis sprak ds Baay, Chr. Geref. predikant te Alphen aan de Rqn en aan de groeve werd het woord ge voerd door ds van Leeuwen, voor malig predikant der Chr. Geref. kerk te Tholen. Namens de familie bracht de heer Jac. Geluk, het hoofd der school, dank voor de betoonde be langstelling. N.W. EN ST. lOOSLAND Ongeval. De 17-jarige Catharina J. Boone fietste Zaterdagmorgen, op weg naar haar werk in' Middelburg, ter hoogte van de hofstede „De Grenadier' tegen een paaltje. Zq kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding en enige kneuzingen op. Na door dokter Brons te zijn verbonden, is zij naar het gasthuis in Middelburg vervoerd. MIDDELBURG, 23 Dec. Door de Ned. Heide Mij werd namens de Herverkavelingscommissie Walcheren aanbesteed: Bestek L 117, het egali seren van percelen en graven van kavelsloten met bijbeh. werken in de Noordwatering van de Polder Walche ren; er werd als volgt ingeschreven: G. J. Eland, Vlissingen f 81844.W. Uijl, Amsterdam f83000.Amster damse aannemingsmaatschappij, Den Haag- ƒ83000.Aann. Mij Zeeland, Middelburg f84900.G. J. Volker, Vlissingen f85000.Fa J. D. Jansen, Middelburg f 91900.Fa de Oude en de Jonge, Zierikzee f 92500.Firma Hóllen en Roozen, Amsterdam f95000; G. v. Herk. Nieuwerkerk a. d. IJsel f 96000.Gebr. van 't Verlaat, Har- dinxveld f 99.500.Voor bestek L 133 betreffende het egaliseren van percelen en graven van kavelsloten met bijbehorende werken, eveneens in de Noordwatering, was de inschrij ving: Fa Hillen en Roozen, Amsterdam f12.9000.Aann. Mij Zeelaid, Mid delburg f 135900.Amsterdamse Aann. Mij, Den Haag f 137000.W. Uijl, Amsterdam f 138000.Fa de Oude en de Jonge, Zierikzee f 140000; G. van Herk, Nieuwerkerk a. d. IJsel f 144000.G. J. Eland, Vlissingen f 145.000.G. J. Volkers, Vlissingen f 156.000.en Fa J. D. Jansen, Mid delburg f146400.De inschrijving voor het egaliseren van percelen en graven van kavelsloten met bijkomen de werken in de Oostwatering, bestek L 132, luidde: W. Uql, Amsterdam f 108000.J. D. Jansen, Middelburg 113400.G. van Herk, Nieuwerkerk a. d. IJsel f122000.Hillen en Roo zen, Amsterdam f 123900.G. J. Eland, Vlissingen f 124500.Aann. Mq Zeeland, Middelburg f 124900. Amsterdamse Aann. Mij, Den Haag f 124900.G. J. Volker, Vlissingen f126000.Gebr. van 't Verlaat te Hardinxveld f 137700.—; Fa J. D. Dekker, Vlissingen f 144000.Ten slotte werd ook aanbesteed bestek L 130 betreffende het egaliseren van percelen en het graven van kavel sloten met bijbehorende werken in de Noordwatering van de polder Wal cheren, waarvoor.de inschrijving was: W. uyi, Amsterdam f 112000.Fa de Oude en de Jonge, Zierikzee f 113000; Fa J. D. Jansen, Middelburg f 113400; Amsterdamse Aann. Mij, Den Haag ARNEMUIDEN Kestavond. Da Geref. Jeugdverenigin gen hielden Vrijdag hun Kerstavond. De heer Th. van Belzen hield een Kerst meditatie en de avond werd verder ge vuld met samenzang, koorzang en decla matie. BRUINISSE Ontploffingen. Zo nu en dan wordt Bruinisse opgeschrikt door ontploffingen. Kortgeleden werd een sleepboot, een oor logswrak, in de buurt van Stavenisse door de genie naar boven gehaald en op de slikken van het Slaak neergezet, waar het vaartuig werd gesprongen. Enige tijd later werden bunkers in de omgeving van Zijpe opgeruimd. DOMBURG Kerstfeest. Tijdens de Kerstbijeenkomst van de N.C.V.B. hield ds Oosthoek een Kertmeditatie. De Kerstliturgie werd ver zorgd door de dames Jellema-van Dijk (presidente) en Goedbloed-Lodewijk (vi- ce-presidente). s-H. ARENDSKERKE Kerstsamenkomst. De afdeling van de N.C.V.B. hield haar Kerstwijding. De li turgie hiervoor van de Bond werd ge volgd en de presidente, mevrouw Blaauw, vertelde een Kerstverhaal. Er was zang van een koor. KAMPERLAND Kerstavond. De Geref. Vrouwenvereni ging hield haar Kerstavond oJ.v. mevr. Verburg-Reijnhoudt. Uitgevoerd werd het Kerstdeclamatorium „Een Kind is ons geboren". In de pauze werden de gemaak te kledingstukken voor weduwen en een zamen bezichtigd. Vervolgens las de pre sidente een Kerstverhaal. Verder was er zang. Mevrouw Radder eindigde met dankgebed. KAPELLE Kerstavond Herv. Kerk. Uitgaande van de Herv. Kerk werd Vrijdagavond in het C.J.M.V.-gebouw o.l.v. ds Jebbink een Kerstwijdingsbijeenkomst gehouden. Be halve samenzang was er declamatie van mevrouw Burger-Braam. De oudste meis jes van de Zondagsschool voerden o.l.v. de heer D. Burger een Kerstcantate uit en door de Jonge Kerk werd opgevoerd het Kerstspel „De wondere nacht", naar een gedicht van M. Nijhoff. Uitvoering Flierefluiters. Onder leiding van de heer D. Mallekote hebben Vrijdag avond de Flierefluiters in hotel De Zwaan hun jaarlijkse uitvoering gegeven. Het orkest speelde o.l.v. mevrouw Been akker een tiental liedjes en verder zorg den de Animato's uit Yerseke voor vro lijke muziek. Na de pauze werd opge voerd de klucht „Het hing in de lucht". KOUDEKERKE Kerstviering. De Geref. Vrouwenver eniging „De lampen brandende" hield in de consistorie haar Kerstavond, welke werd gevuld met een bijdrage van één der leden en de uitvoering van het Kerst declamatorium van de Bond. Mevrouw De Lange-Groeneveld leidde de avond. N.C.VJB. vergaderde. ïn de tweede le denvergadering der afdeling van de N.C. V.B. werd een voltallig bestuur gekozen. Het is als volgt samengesteld: mevr. Hoekstra, presidente; mevr. Klaassen, vice-preidente; mevr. Van Dongen, secre taresse; mevr. Schipper, tweede secreta resse; mej. Minderhout, penningmeeste- resse; mevr. De Lange, tweede penning- meeteresse. Mevr. De Jong-Bikker uit Middelburg hield een lezing over „Ver beter de wereld, begin met u zelf'. Vijf dames gaven zich op als lid, zodat er nu 29 leden zijn. Op 19 Januari a.s. hoopt dr P. C. Kraan, chirurg te Vlissingen, te spreken over „Onze godsdienstige en geestelijke houding in verband met ziek te en gezondheid'.'. NISSE Ouderavond. Tijdens de ouderavond van de O.L.-school, die werd geopend door de voorzitter, de heer J. Hoebeke, wer den mej. Harthoorn en de heren J. Hoe beke en A. v. d. Bos als bestuurslid her kozen. Nadat het hoofd der school, de heer J. A. Bommeljé, het een en ander over het schoolleven had verteld, zong een koortje enkele liederen en vertoonde de heer A. v. d. Poest Clement een paar schoolfilms. Na de pauze werd een ver haal voorgelezen en voerden leerlingen enkele schetsjes op. Van mej. De Wilde, die nu reeds zes maanden ziek is, was een telegram ontvangen. OOST- EN WEST-SOUBURG Bietencampagne. Gedurende het afge lopen seizoen werden aan de Loskade aangevoerd 10.569.785 kg bieten. C.B.T.B. en N.C.L.B. bijeen. Onder lei ding van de heer B. Koole Sr. kwam de afdeling van de C.B.T.B. bijeen met de afdeling van de N.C.L.B. De heer M. D. den Hollander, districtsbestuurder van de N.C.L.B., sprak over „Boeren en landar beiders". Hq stelde het begrip „bedrijfs- genoot" op de voorgrond, vertelde het één en ander over het werk en de taak van het Landbouwschap, over de vlucht naar de industrie, waarna hij inging op de consequenties voor de verhouding boer-arbeider tengevolge van de mecha nisatie. Ook de vrije tijdsbesteding pas seerde de revue, waarna het één en an der over het Deltaplan werd gezegd. Een drukke bespreking volgde. Terrein aangekocht voor bouw nieuwe School met de Bijbel THOLEN, 24 December. In de raadsvergadering werd de begroting 1956 goedgekeurd met in de gewone dienst aan ontvangsten en uitgaven f227.009.58 en een post onvoorzien f5804.66. Het tekort op de kapitaal- dienst is begroot op f 705.319.68 (ont vangsten f 934.308.87 en uitgaven f 1639.622.73). Naar aanleiding van enkele vragen deelde de voorzitter mede, dat, on danks het feit, dat aan de gymnastiek vereniging f75.subsidie was ver leend, nooit door deze vereniging om subsidie was gevraagd. Het bedrag wérd enige jaren terug nooit opge haald. Wil men hogere subsidie, dan zal de betreffende vereniging toch 'n aanvrage moeten indienen. De schooltandverzorging is sinds September j.l. verbeterd, doch van het aanschaffen van een dentalwagen kan gezien de hoge kosten nog geen sprake zqn. Wat de verlichting betreft deelde de voorzitter mede, dat bij wijze van proef de rondweg en de weg vanaf de brug tot de Oudel. poort electrisch zullen worden verlicht. Op een andere vraag merkte de voorzitter op, dat, naar men hoopt, het badhuis begin volgend jaar klaar zal zijn. Bij de aanvang van de vergadering richtte de voorzitter zich tot het raadslid C. Wisse, dat zqn ontslag had ingediend. Hq bracht hem dank voor de aan de gemeente bewezen diensten. Op verzoek van de heer Berrevoets werd besloten contact op te nemen met de pachters van enkele percelen in de S. Lindhoutstraat in verband met de aankoop van grond door de gemeente. Medegedeeld werd, dat ten behoe ve van de verbouw van het stadhuis een geldlening zal worden aangegaan, groot f90.000.— en dat f9178.10 was terugontvangen voor het zetten van palen voor de Wehrmacht in 1944. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. om het be drijf van de Gebr. Potter aan te kopen. Het ligt in de bedoeling op deze grond de nieuwe school met de bijbel te doen bouwen. Opgemerkt werd echter, dat de heer J- v. d. Sande dit bedrijf nog voor vijf jaar in pacht heeft. Met de herverkave lingscommissie zal contact worden opgenomen om deze zaak in orde te maken. De begroting 1955 werd gewijzigd in verband met de aankoop van een molen en een crediet-verlening aan de kerk. f 117900.—; G. van Herk, Nieuwerkerk a. d. IJsel f118000.—; G. J. Eland, Vlissingen f 120000.—; G. Volker, Vlis singen f120500.—; Fa Hillen en Roo zen, Amsterdam f 121000.Aann. Mij Zeeland, Middelburg f 121980. Voorstellen B W Middelburg aan Raad MIDDELBURG, 24 Dec. Bij B. W. van Middelburg is een schrijven binnengekomen van de „Nationale Raad voor het Onderling Uitvaartwe zen", waarin dit lichaam zich richt tot de gemeenteraad met het verzoek maatregelen te treffen om te komen tot afschaffing van het klassestelsel op de algemene begraafplaats. „Ons colle ge voelt veel voor dit denkbeeld" zo luidt het advies van B. W. aan de Raad; dit college legt het daarom ter discussie voor aan de Raad. Aangezien binnenkort de inwerking treding van de Wet op de lijk ver zor ging is te verwachten, is het noodza kelijk, dat enige lijkschouwers, die de hoedanigheid van arts bezitten, won den benoemd. B. W. stellen voor, de heren W. W. Stevens, gemeente-genees heer en dr A. Snethlage, wnd. gemeen te-geneesheer, te benoemen tot ge meentelijk lijkschouwer. De heer Snethlage zal dan ook in dit geval als waarnemend optreden. In verband met een reorganistie van het interlocale mobilofoonnet ten be hoeve van de Rqkspolitie zal het aan de politiebureau aanwezige vaste mo- bilofoonstation in de loop van 1956 naar het bureau van de Rykspolitie worden verplaats. Het gevolg is dus, dat de gemeente politie niet meer over een eigen appa raat kan beschikken, terwyi dit toch noodzakelijk is. Met de opbouw van de plaatselqke verbindingen in het B. B.-net is o.a. rekening gehouden met het wei-bezitten. B. W. stellen voor, een crediet van f 3600,— voor dit doel ter beschikking te stellen. BOMEN ROOIEN De Dienst van Gemeentewerken wenst spoedig over te gaan tot het rooien van een aantal bomen langs de Zuidsingel. De Raad dient hieraan nog zijn goedkeuring te hechten. Tevens is in het voorstel een boom opgenomen, die het licht wegneemt van het per ceel Noordbolwerk 23. De verlangens van het schoolbe stuur van de Vereniging tot het ver strekken van L.O. op Geref. Grond slag (Verwerijstraat) worden door B. W. redelqk genoemd. Dit be treft voorzieningen, die totaal komen op f 3308.Het bestaat uit het be- klinkeren van een gedeelte school plein, een vergroting van een fiet senrek en het vernieuwen van een afscheiding. B. W. wensen aan de verlangens te voldoen. U ontvangt dan de krant gratis tot 31 Dec. 1955 Vult onderstaande bon in en zendt deze naar „Zeeuwsch Dagblad", afdeling abonnementen, Lange Vorststraat 90, Goes. Dit uitknippen en opzenden U gelieve mij te noteren als abonné op „Zeeuwsch Dagblad". Naam Adres Woonplaats Ik wil het abonnementsgeld betalen per week/maand/kwartaal. Doorhalen wat niet gewenst wordt. Tot en met 31 December ontvangt U dan Uw dagblad gratis. NAGEKOMEN ADVERTENTIB Op Kerstdag nam de Here tot Zich na een kortstondig lijden on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA GIDEONSE, Wed. van C. Wijkhuijs, in de ouderdom van 70 jaar en ruim 4 maanden. M. M. SIMONSE-WIJKHUIJS A. SIMONSE LOUW JO BETSE Sint Laurens, 25 Dec. 1955. „Klaverblad", Noorddorpsweg 7 De begrafenis zal plaats hebben D.V. Donderdag 29 December a.s., op de Algemene Begraafplaats te Sint Laurens. Vertrek van het sterfhuis des na middags om 12.30 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2