Minister Witte installeerde: „Raad de woningbouw" voor BEURS MARKT VEILING Ittaayt U maat met hoqe hoeb en toveRst&f Bewindsman gelooft niet meer aan „limineuze oplossingen" Weinig verandering KERK c-r 7 erneuzen Woensdag 21 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 „Meer woningen in kortere tijd'' is het devies DEN HAAG, 20 December. Dertig vertegenwoordigers uit de bouwwereld en de overheid, in de breedste zin des woords, hebben zitting in de „Raad voor de woningbouw", die vanmiddag door minister Witte is geïnstalleerd. De raad, die als devies voert: „meer woningen in kortere tijd" zal de regering van advies dienen over de vergroting van het arbeidspotentieel, de verhoging van de productiviteit, de ver betering van de materiaalpositie, vervolmaking van de organisatie en de afstemming van de financiering op de practijkbehoefte. Minister Witte belichtte dit allemaal in zijn installatierede en hij liet duide lijk uitkomen, dat de rijksoverheid van het nieuwe college concrete adviezen en suggesties verwacht. „Ik ben", zo zeide deze bewindsman, „langzamerhand ongelovig geworden ten aanzien van de vele lumineuze op lossingen langs weggetjes buitenom"... Tot de concrete problemen rekende hij de bevordering van mechanisatie, standaardisatie en betere bouwplan- ning. Men wil weten welke overheids voorschriften belemmerend werken, of en hoe scholing bevorderd moet wor den. Voorts of de materiaalvoorziening Voldoende is om verhoogde productie op te vangen en ook, of de samenwer king tussen opdrachtgever, architect en aannemer door de overheid bevor derd kan worden. Ken belangrijk punt is de vraag of met medewerking der betrokkenen een wijze van loonvor ming kan worden gevonden, welke de productie bevordert. BOUWMARKT Minister Witte besteedde in zijn rede veel aandacht aan de overspannen bouwmarkt, aan het feit, dat door be volklngsaanwas minus emigratie jaar lijks 37.000 woningen nodig zijn plus 8000 door vervanging en dat daarom de achterstand te langzaam wordt in gelopen. Deze moeilijkheden baten de wo ningzoekende weinig, want hij heeft voorlopig geen uitzicht op woonruimte, terwijl hij weet te leven in een tech nisch hoog ontwikkeld land waar het lijkt of „alles kan". De minister zeide, dat geen definitie ve verbetering kan worden gevonden door het nemen van negatieve maatre gelen als „afremming" of „strak goed- uringsbeleid", waartoe hij na het Ned. Herv. Kerk Beroepen te Neede, J. H. Bokhove te Sauwerd. Aangenomen naar Tjerkwerd, J, Overduyn, vic. te Utrecht, die bedankte Voor Gemert. Beroepbaarstelling G. J. Tijsseling, vic. te Goes-Hoedekenskerke. Benoemd tot vicaris te Retranehe ment, mej. I. C. Jansen te Bergen (N.H.). Geref. Kerken Beroepen te Delft, J. w. Vlaanderen te Blokzijl; te Vlaardingen, F. Vroon te Groningen; te Jutrijp-Hommerts, J. N. Nammensma, cand. te Drachten. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Bunschoten-Spaken burg, 2e maal, D. Nieuwenhuis. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Alphen aan de Rijn, G. Blom te Meerkerk. Geref. Gemeente Bedankt voor IJsselmonde, Chr. van Dam te Barneveld. Waar zijn ronze schepen AAGTEDIJK 19 bij Savanna. AMSTELDIJK 19 te Norfolk. ËNA 20 te Fawley. GROOTE BEER 19 v. Aden n. Suez. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 20 te Amsterdam. MIJDRECHT pas. 19 Kp St Vincent. MAASDAM 19 te New York. nieuw amsterdam 20 te San Juan. Rijndam 19 bij Fastnet. SIBAJAK pas. 19 Kp Bon. SPREEK DE PRIJZEN AF. Het komt vaak voor, dat er verschil van mening ontstaat over de prijs van enig werk. Soms schilder- of behangwerk, bekleden van stoelen of wat dan ook. Er is geen prijsbe- heersing meer en het ja van de Schuldeiser staat dan tegenover het neen van de schuldenaar. De schul denaar staat dan het sterkste, tenzij de schuldenaar afdoende bewij zen kan bij brengen. Het is daarom beter iedere offerte even schrifte lijk te laten bevestigen. Niet alleen de prijs, maar ook de andere bijzon derheden over de opdracht, zoals soort en kwaliteit enzovoort. Dit voorkomt heel wat narigheid. De opdrachtgever heeft dan zijn bewijs. DE KAPOTTE BRIE. In een gymnastiek-lokaal speelden enkeel (oudere) kinderen samen met ballen. Door een ongelukkig „schot" werd van een meisje de bril ge troffen, die sneuvelt. Wie moet nu die bril betalen? Is het waar dat de jongen, die de bal zo ongelukkig gooide, dit moest doen? Dat laatste vinden wij niet juist. Deze jongelui speelden samen en dienen dus zo sportief te zijn om samen het risico te dragen. Wil men dat niet, dan kan worden gesteld: het meisje speelde ook mee. Ze hield tijdens dit balspel haar bril op en kon dus, krachtens de aard van het spel, ver- overwinnen van veel innerlijke tegen stand gedwongen was onder tastbare noodzaak over te gaan. „Wat ons rest", zo zeide hij, na alle gesuggereerde ab stracte oplossingen, is „de moeizame worsteling met een stugge werkelijk heid". TEAMWORK VEREIST De voorzitter van de Raad voor de woningbouw, ir Th. P. Tromp, die voor de raad „teamwork" de eerste eis noemde, zei als werkmethode het juist te achten, dat de raad met zijn dertig leden bevoegd moet worden geacht om in plenaire zittingen ta oordelen over adviezen, die door in te stellen werk commissies worden uitgebracht. Bij die werkgroepen zouden ook specialiteiten van buiten de raad moeten kunnen worden aangetrokken. Uit Ze&iandó iPJtedin Middelburg N.R.V. en Z.V.U. zochten het hogerop De Ned. Reis vereniging organiseerde zoals gebruikelijk in samenwerking met de Z.V.U. een van haar filmavon den, Dinsdag werd deze avond in de Concert- en gehoorzaal gehouden. De bekende propagandachef van de N.R.V., de heer C. H. Groen, hield voor de pauze een van reislustopwekkende praatjes, waarna werd overgegaan tot het vertonen van een aantal films, die geheel aan het motto van de avond, "Wintervacantie in de bergen" beant woordden. De geneugten van een win tervacantie in het Alpengebied van Oostenrijke, Zwitserland en Duitsland kwamen door een drietal films in kleuren op het doek, omlijst door bij passende muziek. Na de pauze werd een „eigen" film van de N.R.V. vertoond, „Winterse zonneweelde in de bergen", met de heer Groen als regisseur en de heer I. van Vriesland aan de camera. Zeer aantrekkelijk waren hierin de bekende thema's, schone panorama's, gemar keerd door besneeuwde toppen, ver werkt. Afscheid Na een diensttijd van bijna 33 jaren heeft de heer H. Haak, Technisch Ambtenaar bij de P.Z.E.M. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van het bedrijf geno men. In het P.Z.E.M.-kantoor werd de scheidende in zeer waarderende be woordingen toegesproken door direc teur, ir T. Michielsen, de hoofdopzich ter der Centrales, de heer A. F. Linse, de Technisch Amtenaar de heer M. Millenaar en door de Bedrijfsingenieur de heer A. Vis. Namens het personeel werd een blijvend aandenken aange boden. Diploma's uitgereikt In één der lokalen van de Technische School zijn de diploma's uitgereikt aan drie leerlingen, die hadden deelgeno men aan de tweejaarlijkse opleiding voor annemer. Het waren de heren J. Martijn te IJzendijke, J. Wieles te Axel en J. Lambert te Stoppeldijk, die door de voorzitter, de heer Miele, wer den gefeliciteerd met hun succes. De directeur overhandigde daarna de di ploma's. De heer J. Bakels, vertegen woordiger van de Landelijke Stich ting, wees de geslaagden op de vele mogelijkheden, die er zijn in het bouwbedrijf. De heer Lambert dankte directeur en leraren voor de goede en prettige lessen. Een belangrijk punt zal het beraad slagen over een verantwoord tariefloon zijn. Ir Tromp wierp de suggestie op of door het opstellen van een program ma op langere termijn (dan een jaar) men met de beschikbare arbeidskrach ten uiteindelijk tot een grotere wo ningproductie zou kunnen komen. Zulks ook in verband met het feit, dat behoefte en potentieel niet gelijk over het land zijn verspreid. Voor scheepswerktuigkundige CII slaagde met lof de heer J. Stevense en voor scheepswerktuigkundige A de heer L. A. Punt, beiden leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 3N. 1953 - 3-354% N. '47 9854 3% Doll.l. '47 9514 3% Inv. Cert. 9954 3% N. 1926-64 99)4 3% Grootb. '46 97J4 Cultuurbank 8354 Nat. Hdlsbk 16354 Ned. Hdlsmij 246 A.K.U. 34554 B. Jurg. 303 Berk. Pat. 18854 Calvé Delft 31654 Fokker Gelder Zn Kon. Hoogo. Ned, Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Dito 6% pref. 205 Unilever 38554 Fijenoord 26854 Bill. I rubr. 429)4 Bill. II rubr. 354 D. Petr. 67854 Dito 7 pet. 67854 K. Olie (100) 65254 K. Olie (1000) 653 329 375 48654 301 36154 10054 99 9554 9954 9954 9754 85 16254 24954 34454 302 18354 31554 32954 870 484 30454 36054 20454 381 352 678 678 65054 65154 Moeara En. Am. Rubb. Band. Rubb. 180 K. Lemboe 93L O. Jav. Rubb. 5994 De Oostk. Serbadjadi 66 H. A. Lijn 21054 K. Jav. Ch. P. Kon. Boot 208 K. Paketv. 19994 Rott. Lloyd 187 N. Sch. Unie 19754 Omm. S. vrt. 263 1050B 1050B 13794 137 180B 92L 60L 181B 6554L 20654 205 205 19954 18554 19554 263 S. Mij Ned. 201exd. 197 H.V.A. 149 14854 Java Cult. 85 8454 N.I.S.U. 105 10254 Vorstenl. 5554 5454 Ver. Dell Mij 15354 15254 Senembah 10854 108 Muller Co. 27154 268 Am. Bank 830 33054 Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank N.B. Aniem Overz. Gas 26494 254 93 19254 26554 25454 92 191 13154 159 854 13154 159 854 2254 4954 7254 16354 8954exd 14054 8394 12054 4954 Bom. Sum. Internatio Am. Motors Am. Radiator 2354 Am. Smelting 49)4 Anac. Copp. 73 Bethl. Steel 16454 Chrysler Ford. Can. Gen. Motors Int. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Br. U.S. Steel North Am. C. Cit. Service 5954 Cont. Oil Micont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio M. K. Texas New York C. 4254 Pennsylv. 2654 2654 Can. Pac. 3254 8354 138 8354 12054 49 3754 5854 58exd 5854 exd 10054 8194 6294 6294 3354 3394 4954 49)4 53 5394 Gedachten lezen De goochelaar deelt aan zijn toe- te schrijven. Wanneer iedereen zijn vraag op het papiertje heeft geschre ven, worden de papiertjes ln vieren ge vouwen en ln een hoed geworpen. De goochelaar grijpt de gesloten papier tjes één voor één uit zijn hoed, houdt ze even tegen zijn hoofd en zonder de papiertjes open te vouwen weet hij wei- ge vragen er op staan en hij beant woordt die langs „telepathische weg". Het geheim is vrij eenvoudig. Wanneer de goochelaar de hoed voor zich heeft staan, neemt hij het eerste papiertje er uit, houdt het tegen zfln voorhoofd en zegt: „Het Is vreselijk moeilijk om deze vraag te beantwoor den, want hij is ln een vreemde taal gesteld. Ik kan dit niet ontcijferen, we zullen het volgende maar nemen". Als hij dit vertelt vouwt hy het papiertje open, z.g. om te controleren of hij ge lijk heeft en zegt dan: „Inderadad, dit Is spaans. We zullen nu maar met het tweede briefje verder gaan". De goochelaar heeft echter by het In zien van het eerste briefje deze vraag goed ln zijn hoofd geprent. Wanneer hy het tweede briefje uit de hoed pakt en het tegen zyn voorhoofd houdt, leest hy de vradg op die op het eerste pa piertje stond en geeft daarop dan een passend antwoord. Als dit gebeurd ls, vouwt hy het tweede briefje open om ook deze vraag te controleren en leert de Inhoud utt zijn hoofd. Als hij dus het derde papiertje tegen zijn hoofd houdt, beantwoordt hy de vraag die op het tweede briefje stond. Op deze wyze werkt de gooehelaas alle vragen af en beantwoordt ze allen z.g. langs tele pathische weg. De goochelaar moet zorgen voor een goede en overtuigende vertoning, zodat de toeschouwers geen flauw Idee heb ben van de simpele manier waarop hy de vragen te weten komt. Kunt U een knoop in een sigaret leggen? Wanneer men dit op een feestje of een gezellige byeenkomst aan zyn vrien den zou vragen, zouden ze wel zeer verwonderd opzien, of zy de vraag wel juist verstaan hadden. En dus herhaalt U de vraag nog eens nadrukkeiyk: „Wie kan er een knoop in een sigaret leggen zonder dat de slgeret stuk gaat?" Wees niet bang, dat iemand van de aanwezigen zich zal melden met een: „JaIk", want men heeft zelfs nooit aan de mogeiykheid gedacht om een knoop in een sigaret te leggen. En tochhet is mogelijk. Zeer goed mogeiyk zelfs!! Hoe het dan wel gaat 7 Wel, hier ls het antwoord: Neem een stukje gewoon cellofaan- papler. Het cellofaan dat men wel om een pakje Amerikaanse sigaretten vindt, ls daarvoor uiterst geschikt. Dan neemt men een sigaret. By voor keur een sigaret, die niet al te zwaar gestopt ls. Men rolt vervolgens de sigaret GOED VAST ln het cellofaan-paplertje en draalt de uiteinden goed vast op de manier zoals een papiertje om een toffee gewooniyk is vastgemaakt. Vervolgens komt hetMen neemt de aldus ingepakte sigaret en hoe on- mogeiyk het ook ïyktMEN IS IN STAAT OM EEN ECHTE KNOOP TE LEGGEN IN DEZE ALDUS INGE PAKTE SIGARET. Als iedereen zich van dit wonder heeft overtuigd, rolt men de sigaret weer uit het cellofaan-papiertje en zie DE SIGARET IS WEER HEEL EN ONGESCHONDEN te voorschyn gekomen. Probeer het nu direct eens. U zult zelf verbaasd zyn. Het ls echter abso luut noodzakelyk, dat U het cellofaan zeer strak om de sigaret rolt, zodat de sigaret geen enkele speling heeft. AMSTERDAM, 20 Dec. De Hoog ovens hebben vanmorgen 'n belangrij ke uitbreidingsprogramma bekendge maakt, dat grotendeels uit eigen mid delen zal worden gefinancierd, maar waarvoor toch ook een beroep op de kapitaalmarkt noodzakelijk is. Het ge plaatste kapitaal zal met circa f 25 millioen gewone aandelen worden ver hoogd, waarbij oude aandelen recht geven op nieuwe in de verhouding 1 nieuw voor 2 oude. Gezien de voorbe reidende werkzaamheden zal het emis sieprospectus pas het volgend jaar ver schijnen en pas dan kan met de claim- handel begonnen worden. Op de koers van de aandelen was dit bericht van daag nog van weinig invloed; er werd een adviesprijs vernomen van circa 375 (onv.). Dan is het vandaag de laatste dag, dat claims van Van Gelder Papier verhandeld kunnen worden. Sinds vorige week Maandag, toen de handel hierin begon, is de prijs gelei delijk achteruitgelopen van f 520 tot f 492 gisteren. Vanmiddag werd circa f 487 vernomen. Voor het overige had de handel ter beurze maar weinig om het lijf. De in ternationale soorten bleven ongeveer in één doen met gisteren, alleen Uni lever verloor circa 4 punten. Hetzelf de is van toepassing op de scheep vaartsector, waar eveneens fractionele verliezen ontstonden. Hier lag Holland -Amerika Lijn gedrukt en circa 4 pun ten lager. De Indonesische sector kon zich nog het beste handhaven en bleef ongeveer in één doen met gisteren. Guldensbeleggingen stil en hier en daar een fractie beter. Prolongatie 2% pCt. VEILINGBERICHTEN GOES, 20 Dec. Export- A Indu strieveiling. Cox Orange Pippin C 67, I 71—73, II 32; Goudreinette A 53, BC 38, Igr. 30—42, I 37.50—37.90, II 30.75; Jonathan AAA 53, AA 55, A 50.10 50.55, B 48.40—49.50, C 42.80, I 33.30— 47; Golden Delicious A 5966, B 62 wachten, dat dies bril kon worden getroffen. Het gaat niet aan nu te stellen: de jongen die ongelukkig schoot moet maar betalen. Een schot is nooit zo precies te berekenen. Van enig opzet was geen sprake en even min van enige onvoorzichtigheid. Die was er hoogstens by het meisje zelf, door die bril op te houden. Al met al zeggen wij dan: het meisje en de jongen diehen ieder de helft te dragen als compromis. ERFENIS EN NOODWET. moet dat erfenisjè wel aan de Raad van Arbeid opgeven, maar uw uit kering Van de noodwet komt er niet door in gevaar. Daarvoor is het be drag te gering. THUISWERKER. Om onder de sociale wetten te vallen, moet een thuiswerker aan bepaalde voorwaarden voldoen. Uit uw brief blijkt ons te weinig voor een defi nitief antwoord. De Centrale Raad van Beroep heeft bij verschillende uitspraken een standpunt ingeno men, dat de thuiswerker alleen dan onder de sociale wetten valt, indien hij zyn tijd niet in hoofdzaak op andere wijze besteedt. Verschillen de uitvoeringsorganen interpreteren dit zo, dat een thuiswerker minstens 50 pet. van de normale arbeidstijd (van 48 uur per week dus) voor zyn opdrachtgever bezig moeten zijn. BRUIN1SSE Bietencampagne. Tydens het seizoen zijn via de haven 10.112.538 kg bleten verscheept. Naar Puttershoek (C.S.M.) ging byna 8 millioen kg. en de rest was voor Dinteloord c.s. Afscheid. Na een verblyf van ruim twee maanden, tydens hetwelk hy ver schillende malen voorging in zijn ge meente, nam ds G. H. J. Marsman af scheid van de Herv. Gemeente alhier met een predikatie over Lukas 4. Daar na dankte hij de gemeente voor de gulle ontvangst en de warme vriendschap, hem tydens zyn vacantia in het vaderland be wezen. Ouderling Krijger sprak 'n dank woord namens kerkeraad en gemeente. De gemeente zong hem en zyn vrouw de zegenbede uit Psalm 134 toe. Zy gaan nu weer naar Zuid-Afrika, N.C.B. In de vergadering van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond zyn de aftreden de bestuursleden W. M. Wiebrens, J. v. d. Have en J. Klink herkozen. De heer D. Grasman uit Rotterdam besprak daar na enige facetten van het bouwbedryf, de vrijere loonvorming, de uitkering uit het risicofonds e.d. De werkgelegenheid op het eiland en het voornemen de lonen in: de bouwbedrijven terug te brengen van de vierde naar de vyfde klasse leverden heel wat gespreksstof. Lezingen met films. Ds G. H. J. Mars man, predikant van Volksrust ln Zuid- Afrika, heeft zyn oud-dorpsgènoten la ten kennismaken met zyn nieuwe vader land door het houden van een causerie en de vertoning van een viertal films over dit land, die de predikant van toelichting voorzag. Vrydag- zowel als Zaterdag avond was het Herv. Verenigingsgebouw gevuld met vele belangstellenden. s-HEER ARENDSKERKE Oudercommissie O.L.-school. Tijdens de onder leiding van de heer C. de Regt gehouden vergadering van de oudercom missie van de ÖX.-school heeft de school arts, de heer I. D. Fransen van de Putte, op interessante wijze verteld over het on derzoek naar tuberculose by schoolkinde ren. De heren H. Bliek en G. Grooten huls werden tot lid van de commissie be noemd. Na de pauze werden verschillen de vragen gesteld over het behandelde onderwerp. Aangedrongen werd op in voering van het vak handenarbeid voor alle leerlingen en op deelname van de leerlingen aan de verkeersexamens. KAPELLE Kerstavond. In hotel „De Zwaan" hield Maandagavond de afdeling Kapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een Kerstavond. Na het openingswoord van de presidente, mevrouw Van Suyle- kom-Lindenbergh, kreeg mevrouw Huis- man-Griep uit Rilland het woord. Z(j de clameerde «en drietal «tukken. Verder werd door eigen leden een Kerstspel op gevoerd. Ook was er nog samenzang. De belangstelling voor deze avond was by- zonder groot. Tafeltennis. Voor de Goese tafeltennis- competitie speelde het eerste team van de plaatselyke vereniging een wedstrijd tegen Goes-dames. Het werd een stevige 82 overwinning voor Rapide. Het twee de team van deze club bracht het er slechter af: het verloor met 37 van Quick. NCVB. Onder leiding van Mevr. Ze- gers-Kielen hield Maandagavond de afd. Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar Kerstavond. Er werd een kerstliturgie van de NC VB gevolgd. Mevr. Sandee-Staal las het kerstevangelie en Mevr. Keim- Hirdes vertelde een verhaal. Verder zong een koortje o.l.v. Mevr. op 't Hof enkele kerstliederen. Het bestuur met het koortje zal Donderdagavond de kerstfeestviering verzorgen in het te huis voor bejaarden. KRU1NINGEN 65 jaar getrouwd. Maandag heeft het .echtpaar Jac. SinkeStevense, Henry Dunantstraat, zijn 65-jarige echtvereni ging gevierd. De 86-jarige man en de 85- jarige vrouw zyn nog gezond en hadden heel wat gelukwensen in ontvangst te nemen tydens de receptie in „De Koren beurs". L1SKERKE Landbouwvereniging. In de vergadering der Landbouwvereniging, afdeling der Z.L.M., heeft de voorzitter, de heer W. de Buck, over „De boer en zyn bedrijf in 1955" gesproken. De oogst was goed, de prijzen vielen tegen, de basisproducten kwamen niet noemenswaard boven de minimumprijs uit, de speculatieve vrije gewassen bleven in prijs beneden de ra ming, terwyi de bedrijfsonkosten stegen. De landbouw staat buiten de welvaarts ronde, zo zei de heer De Buck. De reser ves zijn kleiner dan aan het begin der crisis in de dertiger jaren. Sommigen moeten nu reeds werktuigen op afbeta ling kopen. Geruisloos gaat de landbouw naar de grenssituatie van een laagcon junctuur, aldus concludeerde de voorzit ter, die in deze vergadering als zodanig werd herkozen. NIEUW DORP Uitvoering. Het gezelschap van Rien de Jonge uit Kloetinge gaf Zaterdagavond een uitvoering van de revue „Met de zon in ons hart". Het optreden viel zeer in de smaak, in het bijzonder van „De Zin gende Zusjes". OOSTKAPELLE A.R. De A.R. Kiesvereniging vergader de onder leiding van de heer J. Jobse Mzn. Men besprak de candidatenlijst voor de komende Kamerverkiezingen. Een re feraat van de heer P. Cornelisse over „Voor geloof en vrijheid" werd naar een volgende vergadering verschoven. C.B.T.B. De C.B.T.B.-afdeling vergader de onder voorzitterschap van de heer A. Haandrikman in de Chr. Landbouwschool. De heer D. Kasse te Veere sprak over „Verkavelingsproblemen" en memoreerde in het kort het ontstaan, het verloop en het op Walcheren in zicht zijnde einde van deze werkzaamheden. Het nageslacht, zal uitmaken, of het werk al dan niet is geslaagd, aldus de heer Kasse. OOST- EN WEST-SOUBURG Vervoerspersoneel. De Prot. Chr. Bond van Vervoerspersoneel afd. Vlissingen- Middelburg hield onder leiding van de heer A. Hoogesteger de 39e jaarvergade ring, tydens welke het hoofdbestuurslid, de heer A. Janse, sprak. „De Jonge Spe lers" uit Vlissingen voerden het toneel spel „De vreemdeling" op. De muzikale omlysting werd verzorgd door de Boeren- kapel onder leiding van de heer Joosse. Ds Haitjema sprak een slotwoord. POORTVLIET Geslaagd. Tijdens te Breda gehouden examens leerlingenstelsel voor schilders slaagde de heer M. Geuze Czn. met lof. Als beste leerling ontving hy een extra prijs in de vorm van een handboek voor schilders. Hy ontving zyn opleiding by de heer J. A. Sakko te Tholen. ST ANNALAND Riolering. Druk is men bezig met de aanleg van riólering in de Cureestraat, waarvoor diepe geulen gegraven moeten worden. De bewoners zullen bly zyn, als de nieuwe riolering er ligt, ook al, omdat zy nog met het ongemak van licht- en waterloze uren zitten. Deze week wordt er zand aangevoerd en over een maand hoopt men de klinkers te leggen. 64, C 51—56, I 32—59, II 27—30; Zure Bellefleur I 27Zoete Ermgaard I 37 39, II 23; Lomb. Calville A 43, B 41, I gr. 45, I 38; Winston I 3537; Jonathan op monster H I en op 42.8043.50; Comtesse BC 36, Igr. 3030.20, I 23.90 —28.10, II 16; St Remy Igr. 29.10— 29.20, 1 31.10, II 28; Gieser Wildeman Igr. 47—48, I 42—44, II 28—32; Br. A. Lucas I 51.50, II 23; D. du Cornice I 92 98, II 7183; Kleipeer Igr. 3538, X 26; Zwijndr. Wijnpeer I 2335. Verpakt fruit. Cox Orange Pippin I 8692; Golden Delicious AA 7074, A 68—70, B 64—66, C 57, I 61—70; Goudreinette AAAA 4751, AA 55, A 54; Jonathan A 56, B 53, I 4251. Gewone veiling. Cox Orange Pippin K 5960, F 3435; Golden Delicious K 4252, F 2743; Jonathan K 25— 41, F 16—29; Zoete Ermgaard K 31, F 1528; Goudreinette K 3038, F 30.90 33; D. du Cornice K 8493, F 60 86; Comtesse K 21, F 16; St Remy K 2729, F2530; Pondspeer K 25, F 18; Gieser Wildeman K 3540, F 13 28; Kleiperen K 21, F 67; Druiven 156—159. MIDDELBURG, 20 Dec. Appelen: Goudreinetten AA 54, A 44, BC 39, K 3840; Jonathan A 49, B 45, C 41, I 4648, II 39, K 2643; Lombrat's Cal ville I 4254, K 40, verpakt I 6062; Golden Delicious K 3746; Bramley Seedling I 28—29, K 21—27; Peren: Comtesse de Paris I 3546; Beurré Alex Lucas I 3944, K 1435; St Re my I 3031, K 2628; Aardappelen: Bintjes bonken 12.20, groten 9.50; Koopm. BI. groten 10; IJselster bonken 10.10, groten 9.90. Groenten: Bloemkool A 36—61, B 26 47, C 928; Sla per stuk 318; Sa- voyekool 6—22; Rodekool 4—10; Wit- tekool 612; Boerekool 925; Prei 14 33; Andyvie 1353; Bospeen 1819; Waspeen 1927; Wijnpeen 313; Kro ten per kg. 4—13; Boskroten 2—6; Wit lof 4565; Spruiten 1872; Uien per kg 12—32; Veldsla 17—146. KRABBENDIJKE, 20 Dec. Export en Blokveiling. Jonathan AA 49, A 48, B 45, 175 44, 170 43, 165 39, 160 34, II 26; Golden Delicious AA 63, A 62, B 53— 54, C 46, 175 58, 170 57, 165 51, 160 44, II 32, K 4549, F 29; Goudreinette Igr. 41—42, Ifijn 36, K 37. Gewone veiling. Cox Orange Pippin los 30—76, verp. 72—91; Golden Deli cious 1750; Goudreinette3037; Winston 33—37; Jonathan los 23—39, verp. 4044; St Remy 28—303 Jeanne d'Arc 38; St Remy 28—30. ROTTERDAM, 19 Dec. Andijvie 4056; Groene kool 715; Rode kool 56; Gele kooi 56; Prei 1216; Waspeen 1819; Kroten 67; Uien 19 23; Boerenkool 912; Aardappelen 6.70—8.50; Witlof 36—48; Knolselderij 9—16; Spruiten 2459; Gr. peen 59; Goudreinetten StA 4445; HHBC 35 -^0, HH1 36—39, K 26—36; Laxton Superbe HHA 63—64, HHBC 49—58, K 3548; Glorie v. Holland HHA 47 49, HHBC 4247; Comtesse de Pa ris StA 41—43, StBC 37—42, HHA 36 —39, HHBC 34—35, K 31. ST. MAARTENSDIJK, 19 Dec. Gewone uien 28.30; bonken 26.50; drie lingen 27.70; picklers 33; stek 7.50. Aanvoer 30 ton. Furore I 9.00. Aan voer 2 ton. ST. ANNALAND, 20 Dec. Uien middel 27.73, bonken 25.53, drielin gen 27.50, picklers 32.02, stek 7.65. Aanvoer 40 ton. SCHERPENISSE, 20 Dec. Uien middel 27.75, bonken 25, drielingen 27.28, picklers 31.82, stek 7.22. Aan voer 10 ton. GOES, 20 Dec. Eierprijs voor handelaren: kipeieren 13,5, poeleieren 10, eendeneieren 8, kalkoeneieren 25, ganseieren 30. VEEMARKT ROTTERDAM, 20 Dec. Aanvoer in totaal 3962; Weektotaal 6267; Vette koeien en ossen 700; Gebruiksvee 864; idem t.b.c.-vrij 799; Vette kalveren 70; Graskalveren 154; idem t.b.c.-vrij 143; Uuchtere kalveren 1044; Varkens 171; Biggen 202; Paarden 141; Veulens 10; Schapen en lammeren 559; Bok ken of geiten 47. Vette koeien 2.70—3.00, 2.50—2.70, 2.302.50; Vette kalveren 2.903.20, 2.70—2.90, 2.20—2.60; Graskalveren 450, 370, 290; Nuchtere kalveren 72, 62, 52; Biggen 52, 44, 38; Slachtpaar- den 2.20, 2.00, 1.80; Schapen 130, 110, 90; Lammeren 120, 100, 90; Kalfkoeien 1120, 950, 775; Melkkoeien 1120, 950, 775; Vare koeien 785, 685, 585; Vaar zen 780, 680, 580; Pinken 480, 425, 350. VISMIJN VEERE, 20 Dec. 3671 exp. garn. 84141; 106 schar 4958; 54 bot 44— 50; 4 rog 52; 34 sardijn 5563; 8 wul ken 44; 5 wijting 47. ST PHILIPSLAND 194 halve litertjes. Bij de door de bloed transfusiedienst van het Ned. Rode Kruis gehouden bloedplasma-avond hebben 194 inwoners uit deze gemeente een halve liter bloed afgestaan. WEMELD1N GE Bejaarden bijeen. Maandagmiddag was er onder leiding van ds J. G. van Iepe ren in het Herv. Jeugdgebouw een Kerst feestviering met de bejaarden. Nico de Leeuw las een gedeelte uit de Bijbel in brailleschrift, mej. J. Meijaard voerde met de kinderen der kleuterschool een mooi kaarsenkerstspel op en de heer Kloosterman, onderwyzer aan de Schip- persschool, vertelde een verhaal getiteld „Kerstmis op het water". Ds Van Iepe ren sprak een slotwoord. Benoeming. De heer C. Brand, sluis- knecht op arbeidscontract, is benoemd tot brugknecht in vaste dienst aan .de Bonzijbrug. WESTKAPELLE Succes. Op de dezer dagen gehouden postduivententoonstelling te Middelburg wisten enkele leden van „De Zwaluw" prijzen te behalen. Vyf prijzen won H. van Sighem, met oude duivinnen (2e pr.) jonge doffers (1, 2e en 4e pr.), en jonge duivinnen (2e pr.). W. Minderhoud won de 7e prys afd. oude duivinnen, A. Hou- mes de 4e pr., afd. jonge doffers. ZAAMSLAG Raadsvergadering. Tydens de dezer da gen gehouden raadsvergadering Werden de rekening over 1952 en 1953 voorlopig vastgesteld met de volgende nadelige saldi: f 5299.49 en f 7758.01. De rekening 1954 werd aangeboden mêt een nadelig saldo van f 10.830.57. Onbewoonbaar wer den verklaard de woningen Axelsestraat 40 en B 81. NAGEKOMEN ADVERTENT1B Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter NEELTJE MARIA (Nelly) J. DOMINICUS C. DOMINICUS—DE BUCK Zoutelande, 20 Dec. 1955. Noordstraat 9.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5