UIT ZEELAND'S STEDEN BEURS MARKT VEILING Nieuws uit de Provincie KeA#t en dlcAoo-E BURGERLIJKE STAND PUZZLE Middelburg Vhssingen Goes 7 holen Kaderconferentie Chr* Landbouwjongeren Olie en Scheepvaart gevraagd Intrede candidaat Kamper te Scbarendijke Geen Hervormde kerk bouw te Lewedorp Vlissingen Middelburg VANDAAG EENS Goes 1 emeuzen Dinsdag 20 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 „Soli" geeft Kerstuitvoering De Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" zal Donderdagavond a.s. in de Hofpleinkerk een uitvoering geven het Kerstoratorium „Christus' geboor te" van R. Beintema, onder leiding van de heer J. Kousemaker uit Goes. Aan het programma werken mee het zang koor „Zanglust" te Koudekerke en 't Kinderkoor „Soli". Solisten zijn mevr. M, Jonkheer-Cornelisse, sopraan, en de heren J. Mondeel, W. Willeboordse en J. P. Herzelman, resp. bariton, bas en tenor. De heer H. van Winkelhof verzorgt de harmonium- en pianobe geleiding, terwijl de heer A. J. Feij het kerkorgel zal bespelen. C.F.A. vertoontt „Ik ben met U" Vanavond en morgenavond zal de C.F.A. in de Schouwburg de Zweedse film „Ik ben met U" vertonen. Heel veel behoeven wij over dit filmwerk niet meer te zeggen na de inhoudsbe schrijving en beschouwing, welke eni ge tijd geleden reeds werden opgeno men. Het is het aangrijpende verhaal van het Zweedse zendelingengezin, dat de rust en veiligheid van het eigen land verlaat om in het gevaarlijke Rhodesia het Evangelie des kruises te brengen. Het gegeven wordt sober, tnaar zeer overtuigend en indringend uitgewerkt. Wanneer gezegd wordt, dat het geloof alles overwint, dan is dat in het leven van Helge Tellberg, de jonge zendeling, die eerst zijn zoon tje en later zijn vrouw verliest, be slist geen frase. God houdt hem vast na een geestelijke worsteling, waarin hij eerst het onderspit dreigt te del- Ven. Wij kunnen deze film van harte aanbevelen. Het zien ervan verrijkt, gij is een getuigenis van de kracht Van het Woord en mag zonder enige twijfel als een christelijke film worden aangeduid. Er wordt geen goedkope oplossing gevonden, waardoor de in' houd minder of niet aannemelijk zou zijn geworden. Bovendien is het werk ook filmisch gezien voortreffelijk. Er komen in de film opnamen voor van de natuur in Afrika, die zeldzaam zijn. Zo vormen èn inhoud èn vorm een geheel, dat de aandacht geboeid houdt en dat ieder ontroert. Afstandmarsen K.N.G.V. Aan de afstandsmarsen van het K. N.G.V. namen 27 meisjes en jongens van de gymnastiekvereniging „Achil les" met succes deel. Onderstaande gymnasten ontvingen het bondsinsigne en diploma. Meisjes: W. den Herder (4 x); J. Wisse (3 x); B. de Leeuw (3 x); D. Acda (2 x); I. Wigard (2 x); K. Steijn (2 x); N. Theune, A. Neufeglise; H. Neufeglise, W .van Halen, W. van He- mert, E. Cordes, H. v. d. Linde, L. den Hollander, N. Hoogesteger, N. Leen- houts, E. Hendrikse, I. de Klerk, J. Mulder allen voor de le maal. Jongens: J. Nijsen (3 x); E. König, R. Roose, M. Jacobse, A. de Jong, M. Moes, L. Villee, R. Mol allen voor de le maal. Jongeman kan politie inlichten De ongeveer 16-jarige jongeman, die Maandagmorgen omstreeks kwart voor negen op de Blauwedijk een met hout geladen auto tegen een lichtmast heeft zien rijden en dit aan een gemeen tewerkman vertelde wordt verzocht zich met de Commissaris van Politie te Middelburg in verbinding te stellen voor het geven van nadere inlichtin gen. Knaapje tegen auto Toen het 10-jarig knaapje F. V. gis teravond om half zeven op de Veerse weg hfj reed de richting Middelburg met zijn rijwiel een door twee paar den bespannen wagen wilde passeren naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto. De bestuurder hier van J. van de K. uit Veere kon het fietsende ventje niet meer ontwijken en de 10-jarige werd door de auto ge grepen. Op advies van mevr. Pel-Mel- link, die een hersenschudding had ge constateerd werd het knaapje naar het ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. De toestand van het knaapje was gisteravond laat redelijk. De afdeling Vlissingen van da N.C.V.B. heeft dezer dagen haar Kerstavond ge houden. De Kerstliturgie werd verzorgd door de presidente, mevrouw A. M. de Bruine-Goedegebuur en de vice-presiden- te, mevrouw P. van Noppen-Duijvekot. Mevrouw E. de Ruiter-Jansen las een Kerstverhaal voor van Anne de Vries, ge titeld „Hoe de woonwagenkinderen Kerst feest vierden" en mevrouw J. Boon-Cor- bijn declameerde enkele Kerstgedichten. Medewerking werd verleend door een koortje, dat onder leiding van mevrouw S. van Dam-Scheidema stond. Kerstavond N.C.V.B. In de „Prins van Oranje" hield de afdeling Goes van de Ned. Chr. Vrou wenbond gisteravond een kerstavond. De leiding berustte bij mevr. van der Rest. Voor de pauze werd een kerst liturgie uitgevoerd, afgewisseld met samenzang, en na de pauze hield mej. de Vries uit Goes een causerie over het leven van de Armeense christenen. Verkoping Ten overstaan van notaris E. D. v. d. Velde werd in Zaal Engelvaart pu bliek verkocht een woonhuis met erf, Hofstraat 12, eigendom van de heer S. Potter Pzn. Koper werd de heer G. Verkerke Gzn voor f 6900.plus kos ten. Scholen afgekeurd Naar wij vernemen zijn door de be voegde instanties alle lagere scholen en de huishoudschool in deze gemeen te afgekeurd. Zelfs de mooie openbare school schijnt niet aan de gestelde eisen te voldoen. (Van onze §-redacteur.) LAGE VUURSCH, 19 Dec. Een honderdtal bestuursleden van afdelin gen van de Chr. Bond van Plattelands vrouwen en -meisjes en van de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders was vorige week b(jeen op de Ernst Sillemhoeve voor de jaarlijkse kaderconferentie. In een gezellige en kameraadschappelijke sfeer werden hier tal van onderwerpen besproken. Bondssecretaris R. Bos sprak over de Nederlandse Jeugdgemeenschap, waarbij beide bonden zijn aangeslo ten en over het subsidie voor 't jeugd werk. Ook gaf hij een korte schets van de behandeling van een onderwerp via de discussiemethode. Deze theorie werd onmiddellijk in practijk ge bracht. Het is de bedoeling dat de af delingsbestuurders deze methode om een onderwerp te behandelen in hun eigen kring introduceren. De heer A. H. van de Nadort te Utrecht leidde het onderwerp: „De televisie en wij" in. In de bespreking kwamen tal van vragen naar voren over de invloed, die de televisie heeft op het gezinsleven. Ook vroeg men zich af, of de televisie dienstbaar kan worden gemaakt aan de Evangelie verkondiging. Men was het er over eens, dat hierbij de grootste omzich tigheid in acht genomen dient te wor den. Normale kerkdiensten lenen zich niet voor uitzending door de televisie. De uitbeelding van Bijbelse verhalen door middel van het lekenspel heeft ook vele bezwaren. Zo zal de Chris tus-figuur nimmer ten tonele gevoerd mogen worden. Men zag echter wel kansen voor het apostolaat in de in directe evangelieverkondiging door 't opvoeren van een spel met positief chr. strekking en dergelijke program ma's. Ook hier volgde de practijk de theorie op de voet, want 's avonds keek men samen naar een uitzending van de Nederlandse televisie. Ds J. J. van der Krift, Ned. Herv. predikant te Ermelo, sprak over: „Christen-zijn en levensstijl". Hij wees erop, dat christenen geen sombere mensen zijn, die nergens aan mee mo gen doen. Integendeel, ze zijn brui loftskinderen, die naar het woord van Christus niet behoeven te vasten. Ze zijn wel afgezonderd, maar niet afge scheiden van de wereld. Dit moet hun levensstijl bepalen. In dit licht bezag spr. onderwerpen als de bioscoop, de neutraliteit e.d. De heer J. Hey leidde SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. N. 1953 100% 3-3/2% N. '47 99 3% Doll.1. '47 95% Inv. Cert. 99% 3% N. 1962-64 3% Grootb. '46 97 Cultuurbank 85 Nat. Hdlsbk N. Hdls Mij. A.K.U. B. Jurg. Berk. Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zn Kon. Hoogo. Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. 164 246 345% 302% 188% 316% 325 374% 483 306 361% Dito 6% pref. 205% Unilver Wilt. Fjjjen. Bill. I rubr. Bill. II rubr. Dordtsche P. Dito 7% pref. 671% K. Olie 100 644 K. Olie 1000 644% 384% 268% 426 347% 671% Moeara En. 1050B 1050B Born. Sum. 130% 13114 98% Amst. Rub. 140 137% Intematio 159% 159 95% Band. Rub. 182L 180 Am. Motors 8% m 99% Kend. Lemb. 93 93L Am. Radiator 23 2354 99% O. Java Rub. 61L 59% Am. Smelting 49% mi 97% De Oostkust 185B Anac. Copper 73 83% Serbadjadi 66 66 Bethl. Steel 16314 164H 163% Holl. Am. L. 209% 210% Chrysler 91 8954 246 KJ.Ch. Pktvrt 206 Ford Canada 146% 345% Kon. Boot 206% 208 Gen. Motors 141% 14054 303 K. Pktvrt 199 199% Int. Nickel 82% 8354 188% K. Rott. Lloyd 185 187 Kennecott 119% 12054 316)4 N. Schpvrt U. 196% 197% Rep. Steel 49% 4954 329 Omm. Schvrt 263 263 St. Brands 38% Stvmij Ned. 215% 201 U.S. Steel 58% 58H 375 - H.V.A. 150% 149 North. Am. C. 486% Java Cult. 85 85 Cit. Service 59% 5954 301 N.I.S.U. 105% 105 Cont. Oil 361% - Vorstenlanden 55 55% Midc. Oil 205 Ver. Deli Mij 156% 153% Phihl. Oil 80% 8154 385% Senembach nl 108% Shell Oil 62% 6254 268% Mtill. Co. 267 271% Tidewater 33/z 429% Amst. Bank 325% 330 Baltimore 49/2 354 Eec. Bank 192% Ches. Ohio 53 678% Rott. Bank 259% 284% Miss. K. Tex. 678% Tw. Bank 254% 254 N. York C. 42H 652% Aniem 93 Pennsylvania 26 2654 653 Overz. Gas 192 192% Can. Pac. 3354 3254 AMSTERDAM, 19 Dec. Hoewel de stemming over het algemeen niet slecht te noemen was is het koers verloop op de Amsterdamse Effecten beurs vanmiddag een beetje tegen gevallen. Het publiek blijft zeer ge reserveerd en de activiteit was dan ook weer gering. Een uitzondering vormde Kon. Olie en de Scheepvaart sector. Olies zijn in het niet-officiële ver keer een vijftal punten gestegen tot 649, voornamelijk wegens vraag van Zwitserse zijde. Het hoofdfonds wist aan deze winst vanmiddag nog een drietal punten toe te voegen en sloot tenslotte nog de kwestie van de dorps huizen en het opbouwwerk ten plat- telande in. De discussies werden afgewisseld door samenzang en spel o.l.v. mej. Aat Moleman en door een memorisatie- wedstrijd. ARNEMU1DEN Verkiezing. In de plaats van de heer J. Tramper Azn. werd tot diaken geko zen de heer Jac. Koster Czn. BIGGEKERKE Raad komt bijeen. Vrijdagmiddag om vier uur komt de raad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot toekenning van subsidie „Pro Kege"; tot verpachten van het strand aan de V.V.V. te Zoutelande en tot toe kenning van een crediet van 5.000, voor het maken van een overgang over de duinen nabij de grens met Zoutelande. BORSSELE Geslaagd. De heer M. C. de Schipper, ambtenaar ter secretarie, slaagde te Den Haag voor het eerste gedeelte van het examen gemeente-financiën. Herbenoemingen. In de Ned. Herv. kerk werd herkozen als ouderling-kerk voogd de heer M. Bogerd. De heren C. de Vroe en P. Zweemer werden herbe noemd als diaken. De heren A. de Koeyer (diaken) en D. Geschiere (notabel) heb ben medegedeeld niet meer voor een her benoeming in aanmerking te willen ko men. Er zijn nog geen aanbevelingen in gekomen om in deze vacatures te kunnen voorzien. SCHARENDIJKE, 19 Sept. Na een vacature van slechts enkele maanden heeft de Geref. Kerk van Scharendijke gisteren in cand. T. Kamper uit Wier den een nieuwe predikant ontvangen. Zijn vader, ds M. Kamper heeft hem in de morgendienst bevestigd naar aanleiding van Jeremia 1 vers 11. In ae middagdienst deed cand. Kamper Ïijn intrede. Hij had als tekst gekozen Joh. 4 vers 9 tot 11. Na de predikatie sprak ouderling J. N. Viergever hem toe en verzocht de gemeente de nieu we predikant Ps 134 vers 3 toe te zin gen. Ds J. H. Meyer voerde het woord als consulent en namens de classis, ds P. L. Schuddebeurs van Brouwershaven namens de buurkerk, ds A. P. Nauta, namens de Ned. Herv. gemeente en tenslotte de heer C. Padmos namens de burgerlijke gemeente. Voor beide diensten bestond veel belangstelling. Om financiële redenen LEWEDORP, 19 Dec. Om finan ciële redenen hebben de kerkvoogdij- fn van Nieuwdorp en 's-Heer Arends- :erke besloten de sedert enkele jaren bestaande plannen tot bouw van een kerk te Lewedorp niet tot uitvoering te brengen. Met ingang van 1 Januari g.s. zullen de oorspronkelijke kerke- Mjke grenzen worden hersteld, waar bij de in Lewedorp wonende Her vormden weer onder de gemeenten van Nieuwdorp en 's-Heer Arends kerke zullen gaan ressorteren. De kerkdiensten worden dan in Lewe dorp gestaakt. Deze diensten dateren van tien tot twaalf jaar geleden en werden eerst ln de christelijke school en daarna in de Geref. kerk gehouden. De predi kanten van Nieuwdorp en 's-Heer Arendskerke gingen bij toerbeurt in de diensten voor. De plannen tot bouw van een kerk met verenigings lokaal verkeerden reeds in een ver gevorderd stadium en de tekeningen waren al gemaakt, terwijl ook de grond al was aangekocht. Eerst nam de kerkvoogdij van Nieuwdorp het besluit tot de bouw over te gaan, waarna die van 's-Heer Arendskerke moest volgen, omdat deze gemeente alleen niet kan bou wen. Over de bestemming van het bouwfonds zal nog nader worden be slist. Vanaf 1 Januari 1956 zal nu om de veertien dagen een bus rijden van Lewedorp naar Nieuwdorp, zodat de oudere mensen ook in de gelegenheid zullen zijn de Hervormde kerk aldaar te bezoeken. o Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Andel, H. Pol te Wil ms; te Rotterdam-Vreewijk (Strevels- wjjk), W. Brinkman te Asperen; te Vroomshoop, toez. H. Hoekstra te Res- sen. Aangenomen naar Meersen-Valken burg, toez., J. Stoffels te Blitterswijk, geestelijk verzorger arbeiderskampen. Geref. Kerk Tweetal te Apeldoorn, H. van Rhijn te Leeuwarden en G. W. Rijksen te Rotterdam-Z.; te Vlaardingen, (6e pred. pi.), D. Visch, em. pred. te Em- men en F. Vroon te Groningen. Beroepen te Andel, P. C. L. de Ja ger, cand. te Maassluis; te Stellendam- Melissant, W. Netjes, cand. te Kampen; te Veendam, J. W. Vlaanderen te Blok zijl. Bedankt voor Siddeburen, dr A. G. Luiks te Diever. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Delft, G. Buijs te Papen- drecht en K. J. Velema te Midwolda. Geref. Gemeente Tweetal te Werkendam, H. van Gilst te Dirksland en J. B. Bel te Krabben- dijke. Beroepen te Dordrecht, M. Blok te Rotterdam-C. Op de weegbrug. Monsterweg werden gedurende de bietencampagne 9.073.903 kg bieten gewogen. HEINKENSZAND Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het examen Burgerlijke Bouwkunde de heer A. Geus. Verkiezing. In de Ned. Herv. kerk zijn als notabel herkozen de heren N. C. de Regt en J. Nijsse Jz. Propaganda-middag. In zaal Hoondert werd Zaterdag op uitnodiging van de plaatselijke IJsvereniging „H.IJ.V." een propaganda-middag gehouden, tijdens welke de heer De Vos een interessante uiteenzetting gaf over de techniek van het schaatsen en ook een film over het kunst- en schoonrijden werd vertoond. KAPELLE Feestavond. De buurtvereniging Voog- 'lenzang uit de Dijkwelsestraat heeft Vrij dagavond voor haar leden een geslaagde feestavond gehouden. De leiding op deze gezellige bijeenkomst berustte bij de heer F. K. Rijnberg. Lintenwedstrijd. De middenstandsver- eniging Handelsbelangen heeft de uitslag bekend gemaakt van de lintenwedstrijd van enige weken geleden. De eerste prijs op Kapelle was voor de heer H. A. v. d. Vrie, juiste lengte 49,23 m. le prijs Bie- zelinge, mevrouw Gijzel-Janse, juiste lengte 26,73 m. le prijs Schore, de heer Jac. Lepoeter, juiste lengte 9.825 m. kRUlNINGEN Zanguitvoering. De gemengde zangver. „Crescendo" gaf onder leiding van haar directeur, de heer Adr. B. Holster, een uitvoering in het Dorpshuis. Op verdien stelijke wijze werd een aantal liederen uitgevoerd. Gebleken is, dat de vereniging het rampjaar 1953 wel te boven is, alhoe wel het ledental naar de mening van de voorzitter, de heer M. J. van den Berge, nog voor uitbreiding vatbaar is. Ook de toneelafdeling der vereniging liet zich van haar beste zijde zien: zü bracht een blijspel in drie bedrijven, getiteld: „Een zeeman ging passagieren" voor 't voet licht. De veelvuldige lachsalvo's en het warme applaus waren de beste bewijzen dat het stuk in de smaak viel. OOSTKAPELLE Ouderavond. Gisteravond is de ou deravond gehouden van de Chr. school. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer I. de Kam was verheugd over de grote belangstelling. Mej. J. de Vis ser sprak over karaktervorming. Een koortje gevormd uit leerlingen van de hoogste klassen zong onder leiding van de heer J. Zwart een aantal liedjes, dat bijzonder werd gewaardeerd. Van de gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen werd druk ge bruik gemaakt. SEROOSKERKE (W.) Tweede optreden reciteervereniging. Voor de tweede maal in het seizoen is de reciteervereniging „Serooskerke" voor het voetlicht gekomen. Ook deze keer was de belangstelling zeer groot. Opge voerd werd het blijspel „Mevrouw ver langt salaris", een „stuk" dat bijzonder in de smaak viel, vooral door de kluchtige verwikkelingen, die ware lachsalvo's ontketenden. De reciteervereniging kan dan ook op een succesvolle avond terug zien. N.C.V.B. Onder leiding van mej. C. Schout werd de jaarlijkse Kerstavond ge houden van de N.C.V.B. Na de Kerst- liturgie werden door mevr. C. Joziasse enkele kerstverhalen verteld en door mevr. F. Kodde-Meijers enkele Kerst gedichten voorgedragen. ST ANN ALAND Mooi resultaat. Het resultaat van de verkoping en verloting door de Herv. Dameszendingskrans „Indonesië" bedroeg 900,—. VEERE A.R. De A.R. Kiesvereniging verga derde onder leiding van de heer A. P. Kasse. Men besprak de lijst met na men der geadviseerde candidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen. Wet houder D. Kasse behandelde uitvoerig het gevoerde gemeentebeleid. VROUWENPOLDER Raad komt bijeen. Dinsdagmiddag komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van de begroting voor 1956; een voorstel tot het geven van namen aan wegen en straten en een bespreking over straat-, verlichting in Gapinge. AJt. kiesvereniging. De A.R. kiesver eniging vergaderde onder leiding van de heer W. Maas. In verband met de komen de verkiezingen werd een candidatenlijst opgesteld. Door de afgevaardigden werd verslag uitgebracht over de vergaderin gen te Goes, Middelburg en Utrecht. WAARDE Collecte voor Kerstfeest. De jaarlijkse rondgang voor de viering van het Kerst feest met de kinderen van de Zondags school heeft opgebracht 286,60. WEMELD1NGE Uitvoeringen. Vrijdag en Zaterdag avond gaf het muziekgezelschap „Willen is kunnen" voor haar leden en donateurs onder leiding van de dirigent, de heer A. van der Cingel, uitvoeringen. Op uitste kende wijze werd een zestal nummers uit gevoerd. Het gezelschap „Kunstvrienden" uit Yerseke vulde tot groot genoegen van de talrijke aanwezigen de rest van de avond. WOLF AARTSDIJK Interkerkelijke dienst. Als waardig slot van de Adventsweken werd Zondagavond in de Ned. Herv. kerk een interkerkelijke zangdienst gehouden. Ds Ponsteen open de de dienst en las enkele schriftgedeel ten en ds Bouwknegt hield een meditatie. De kerk was geheel gevuld en er werd uitstekend gezongen. op 6521/4 (6441,4). De Scheepvaart sector werd gestimuleerd door berich ten over de gunstige ontwikkeling van de vrachtenprijzen. De meest ac tieve soorten wisten 1 2 punten te avanceren. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" werd vandaag ex 71/7 pet bonus verhandeld, waarbij de koers zich stelde op circa 201, hetgeen vrijwel in overeenstemming is met de notering van 216 inclusief. Unilever, Philips en AKU lagen bij opening vrij vast, doch later op de middag volgde een lichte achteruit gang. De slotnoteringen bleven hier door ongeveer in een doen met die van Vrijdag. Op de Indonesische afde ling wilde het niet erg vlotten. De voornaamste soorten noteerden één twee punten lager. Aandelen Heine- kens werden drie punten beter ge adviseerd wegens het van 10 tot 12 procent verhoogde dividend. Vanmid dag staat de inschrijving open de 3% pet obligatie-emissie van Willem Smit's transformatoren tegen 98% pet. De belangstelling werd zeer behoor lijk genoemd. Op de beleggingsmarkt ging weer weinig om. Vooral de 3% pet leningen noteerden over het alge meen iets luier. Prolongatie 2% pet. VEILINGBERICHTEN GOES, 19 Dec. Groenten: Bloem kool afw. 39—53; Witlof All 59, BI 45, stek 16, afw. 43; Spruiten All 4047, afw. 1532; Gr. sav. kool 1122; Ro dekool 610; Boerekool 1315; Gele sav. kool 1112; Uien 9; Kroten 6- 8; Prei 30—33; Veldsla 59—81; Knol selderij 915; Andijvie 3451. BERGEN OP ZOOM, 19 Dec. An dijvie 45; bloemkool 1059, waspeen 1020, kroten 5, rode kool 67,5, witte kool 716, prei 919, spruiten 2266, boerenkool 1321, witlof 43— 57. Appelen. Jonathan 2153, Goud- reinette 2642, Lombarts Calville 49, Zoete Ermgaard 42. Peren: St. Remy 25—29, Comtesse de Paris 3053. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 19 Dec. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mers 8.509.50; Bintjes 11.5011.75; Bevelanders 9.7510; Koopmans blau we 10.2510.50; Meer landers 88.50; Voor export 35 mm opwaarts, klei: Bintjes 11.5012; Alpha's 10.75; Meer- WESTKAPELLE Wijdingsdienst. C.J.V.F. en C.J.M.V. hielden Zondagavond in het Jeugdge- bouw een Kerstwij dingsdienst, waarin zijzelf de liturgie verzorgden. De heer A. Stringer vertelde een verhaal. ZOUTELANDE Jaarfeest. De Chr. Meisjes verenigin gen „Martha" en „Van knop tot bloem" hielden Zaterdagavond hun jaarfeest in „Middendorp". Na de openingscere monie door de C.J.V.F. brachten de beide secretaressen hun jaarverslagen uit. Hierna kregen de leider (sters), ds Wagener en mej. A. Samuëlse een bloemstuk aangeboden. Na de pauze volgde een gezellig programma, dat vlot werd afgewerkt en bestond uit zang, schetsjes, gedichten en toneel stukjes. De aanwezigen konden voorts deelnemen aan de wedstrijd „Wie raadt er mee" en tenslotte volgde de tweede Moeder". Geboren: Evelien, d. v. J. Roelofs en A. v. Biemen; Leonardus, z. v. L. Platteeuw en W. F. Visser; Sara J. T., d. v. P. C. L. Crijnen en S. A. C. J. Nierijnck; Egber- dina B., d. v. J. Puitrum en A. A. Groes- beek; Antonius C., z. v. A. C. Vader en H. E. Lagaaij; Anna M., d. v. J. Fuchs en C. J. v. d. Berg; Jeroen, z. v. A. Dekker en E. S. Gillissen Verschage; Anna G., d. v. J. J. Schaap en A. G. M. Legemaate; Anthony W„ z. v. N. J. v. Hoorn en D. K. V. d. Haven; Pieter M„ z. v. A. Oosthoek en A. M. Platschorre; Maria A. M„ d. v. H. L. P. A. Lingier en C. G. Herlé; Elisa beth J. P., d. v. J. Jacobse en J. J. M. Sie- bes; Marcel, z. v. R. A. Kuipers en H. Meerman; Ronald, z. v. C. G. Bode en L. E. de Jonge. Ondertrouwd: P. Steketee, 28 j. en N. Sinke, 21 j. J. van der Meulen, 25 j. en T. Louwerse, 21 j. Gehuwd: E. van Stee, 27 j. en S. O. v. Egeraat, 25 j. J. Oele, 31 j. en H. J. Butz, 38 j. W. K. v. Splunder, 24 j. en J. J. Tax, 21 j. J. E. Kasman, 25 j. te Roosendaal en M. C. de Landmeter, 20 j. Overleden: J. A. v. d. Plassche, 62 j., e. v. J. M. Contant. L Leenhouts, 79 j. wedn. v. N. v. Smeden. Geboren: Hendrikus, z. v. I. R. van der Ploeg en E. Volmer; James R„ z. v. A. Latupeirissa en J. C. Wijnands; Marjo- lijn S„ d. v. E. J. Tuyt en S. M. Mullaart; Ruth I., d. v. F. R. Erentreich en P. A. Njoo; Samuël Fr., z. v. C. Kalahatu en J. Anganois; Maria A., d. v. A. C. Goverse en E. Bruynssels; Selfesina S., d. v. J. Alfons en J. Usmanij; Johanna M., d. v. P. C. Koole en M. de Priester; Marinus W., z. v. W. Geldof en M. A. Koole; Jan A., z. v. W. A. IJsselstein en P. Vlieger; Geert, z. v. H. Sap en M. Rinkel; Cornelis Ch„ z. v. M. Stols en J. Pieters; Peter, z. v. P. Geelhoed en G. W. Swankhuizen. Ondertrouwd: J. M. Verhelst 51 3. en M. J. Hilleman, 43 j. H. Geers, 26 j. en M. M. M. den Boer, 25 j. H. van Waarde, 18 j. te Nieuwland en S. Schuilwerve, 19 j. Gehuwd: W. van der Slikke, 40 j. en F. S. Tilroe, 39 j. W. C. Eerland, 34 j. en J. J, Tanis, 31 j. Overleden: B. Crucq, 76 j., geh. m. M. Timmerftan. A J. van Bronckhorst, 80 j., geh. m. C. Rudolph. M. Barentsen, 92 j., wed. v. W. Koppejan. J. Groenenberg, 79 j., wed. v. A de Munck. A. Dobbelaar, 47 j„ geh. m. S. J. Hamel. A. V. A. Pet- terson, 60 j., geh. m. D. Wouters. W. L. M. P. Thieme, 67 j., wedn. v. M. de Lan ge. J. Vermeulen, 78 j., geh. m. P. Jonge- pier. J. Snoep, 85 j., wedn. v. S. C. Bal. J. J. Carmejoole, 87 j., wedn. v. J. W. Huijsse. C. Nieuwenhuijse, 89 j. landers (40 mm opwaarts) 10; Zand, 35 mm opwaarts: Voran 7.507.75; Voeraardappelen 3.253.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 19 Dec. Binnen landse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Rode tarwe op vochtconditie 26.8526.95; Witte tarwe 2727.10; Voedergranen: Zomergerst, vast, naar kwaliteit 23 25.25; Prima kwaliteit 26; Haver, vast naar kleur en droogte 21.7523; Extra blanke daarboven; Rogge, lager, door sneekwaliteit tot 22.50; Peulvruchten, kalm, Groene erwten tot 36; Schokkers tot 38.50; Bruine bonen tot 57.00. VEEMARKT. ROTTERDAM, 19 Dec. Aanvoer in totaal 2305; Vette koeien en ossen 1625; Varkens 680. Vette koeien 2.703.00, 2.502.70, 2.302.50; Varkens (lev. gew.) 1.84, 1.82, 1.80. VISMIJN. VEERE, 19 Dec. 4365 kg exp. garn. 101145, 88 kg schar 5256, 14 kg bot 5160, 49 kg sardijn 4760, 9 kg onges. vis 56, 8 kg wulken 40. Spiraalwoordraadsel 1 i i 4 y y 3'A 33 3^ 33 Sb 3Ü 10 li ük 5? 55 i=xi> bl n bü )X S3 w üy 7» Sft" 31 1 /fe k*3 32» 79 W 77 \u V 31 w iois 62 i5 51 3U 16 3.5 JAi li A •£<J iy Van buiten naar binnen toe woor den invullen die voldoen aan onder staande omschrijvingen. De laatste let ter van het voorgaande woord is steeds de eerste letter van het volgende woord. Bij goede oplossing vormen de letters in de tweede spiraal, die loopt van 5 naar 13 naar 21 naar 29 naar 57 naar 81, dus in diagonale lijnen de naam van een fraai insect. 18 Wezen, 812 schoen, 1222 lijdend voorwerp, 2230 opstand, 30 35 plakbrief] e, 3539 langzaam, 39 44 klaar, 4447 evenzo, 4750 streek, 5053 planken vloer, 5356 rivier in Azië, 5660 reptiel, 6064 eetbaar knolletje, 6467 niet breed, 6771 bedrijvigheid, 7175 naarstig, 7578 uitdrukking, 7881 insect. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1. Hommel, 7. Po, 8. ar, 9. el, 11. struma, 13. rok, 15. horlepiep, 18. sla, 19. vriend, 23. in, 24. ei, 25. op, 27. statig. VERTICAAL: 2. Op, 3. mos, 4. eer, 5. frappant, 6. verheven, 8. A.M., 10. loo, 12. trein, 14. Kr., 16. is, 17. Eli, 20. R.I., 21. ent, 22. dot, 26. pi. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Op zondag 19 december ging B in tot de eeuwige rust onze on- I vergetelijke vader, behuwd-, groot- en overgrootvader FRANS DE RIJKE, ruim 89 jaar oud. Leeuwarden: M. STOLK-DE RIJKE. Koudekerke: CA. DE RIJKE. Veere: N. STURM-DE RIJKE. J. STURM. Vlissingen: G. A. DE RIJKE. C. P. DE RIJKE-WIELEMAKER. Rotterdam: A. G. DE RIJKE. W. M. DE RIJKE-BAAN. Klein en achterkleinkinderen. Koudekerke, 18 dec. 1955. Kerkhoflaan 3. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 22 december a.s. des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Geboren: Franciscus J., z. v. L. Reijerse en D. Gelok; Jan J., z. v. N. P. Remijnse en J. Landman te Kapelle; Albert, z. v. J. Tuankotta en E. Pattinama te Kruinin- gen; Jan J., z. v. C. Kloosterman en J. de Roo; Aard A., z. v. W. Roza en A. C. de Wijs; Adrians N„ z. v. J. van Liere en W. van de Velde te Ovezande; Neeltje M., d. v. J. M. van der Weele en S. Jan sen; Pieternella F. L. M. H., d. v. J. Saija en ,L. Commee; Yvonne W. M., d. v. H. v. Zandbergen en W. M. Zandee; Willem P., z. v. J. de Bruijne en M. P. van Wijngen; Johannes, z. v. J. Ruissen en N. A. C. Leendertse te Kapelle. Ondertrouwd: P. Drever, 43 j. en A. C. de Jonge, 38 j. P. G. Schrijver, 28 j. en M. Lakké, 25 j. Gehuwd: C. J. Goossens, 28 j. en M. M. M. Joziasse, 19 j. F. M. Nieuwènhuize, 28 j. en W. Verhage, 27 j. Overleden: J. P .de Regt, 80 j., e. v. N. Kuijper. E. J. Brusket, 74 j., wed. v. L. C. Smits. P. v. d. Linde, 83 j. C. de Klerk, 70 j., wed. v. C. J. Legerstee. Geboren: Marleen E. P., d. v. L. CJalle en A. A. P. van den Bruele; Jacob P., z. v. J. Lokerse en M. alhout; Marie Th. M. A. D., d. v. J. J. Bockstael en C. C. P. Mussche; Maria C. E., d. v. H. M. J. Soo- mers en G. M. Mandjes; Marinus J., z. v. H. A. Ruben en E. S. van Dixhoorn. Overleden:, L. Ph. de Smet, 70 j., wed. v. P. E. Spuesens. P. Rottier, 52 j. e. v. J. A. Bouchier. E. M. Hamelijnck, 28 j., e. v. F. J. Ploegaert.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7