Tweede wetsontwerp Kamer enthousiast over oudedagsvoorziening De ontheffing uit het ambt pipirdfstel- Vervulde Hess een wens van Hitier 7 Zoppot, het Monte Carlo van de communisten De Delta De tunnel De boten De financiën 1955 was goede „vaart" voor KLM De visserij Statenhumor tussen de ernst „Het Vrije van Sluis over Deltaplan V*N* aanvaarden Nw-Guinea-resolutie Maar... er blijven nog andere „sociale wensen" Partijleiders nemen het er goed van Maandag 19 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 De provincie, die het meest met het Deltaplan te maken krijgt, is de onze. De Zeeuwse Staten hebben zich dus niet onbetuigd gelaten om reeds nu duidelijk hun mening te zeggen over wat er straks spelen ga; Dat is goed en de discussies stonden op peil. Ieder gevoelt het gewic van de zaak en zou het een ernstige aanklacht tegen zichzelf vinden tc laat te moeten constateren, dat „Den Haag" niet op de hoogte was van de Zeeuwse wensen. Nu, dat zal naar onze mening niet gebeuren. De dis cussies maakten duidelijk, dat Ged. Staten op hun qui vive zijn en gerust wel om een boodschap gestuurd kunnen worden. Overhaasting is nooit foed, zo werd gezegd, 't Zal vaak een kwestie worden van tactiek en eleid. Of Zeeland nu een kilometerlengte dan wel een neuslengte voor ls bij de Haagse beslissing is inderdaad een gradueel verschil. Al zien wij op dit punt liever een hele arm dan een neus. Want over dat laatste kan wel eens ruzie komen. In de trant van: uw mening kwam nèt een dag te laat onder onze (Haagse) ogen. Het begin met de uitvoering van het Zeeuwse Deltaprogram wordt gemaakt: een speciale Waterstaatsdienst. Waarbij vastgesteld mag worden, dat het hoofd daarvan, die zijn sporen al heeft verdiend in het Zeeuwse gewest, voor een niet gemakkelijke taak staat, maar van wie veel verwacht mag worden. Het gaat om de mens en om zijn toekomst, zeiden de Staten. En zo is het. Er werd iets verteld uit een eerste rapport over de verplaatsing der vissersvloot van Veere naar Colijnsplaat met daaraan a.h.w. gekoppeld een program tot omschakeling der vissers. En het werd tegengesproken, dat de landsregering geen aandacht heeft voor de Zeeuwse vissers, in clusief de oester- en mosselkwekers. Hetgeen uit de feiten ook blijkt. Minister Mansholt geeft geld voor onderzoekingen naar mogelijkheden tot instandhouding, getuige het laboratorium te Wemeldinge. Die studie duurt vele jaren en niemand weet het resultaat. Voor wanhoop is er geen reden, voor onzekerheid des te meer. In Zeeland zijn wij het er met elkaar wel over eens, dat geen enkele visser of kweker in de steek mag worden gelaten. Daarom was het aandringen bij Ged. Staten om toch te zoeken naar een oplossing eigenlijk het intrappen van een open deur. Maar o.i. zeer terzake was de opmerking van de heer Kodde: waak ervoor, dat de oesterbedrijven uitsterven en straks in feite niets meer vergoed behoeft te worden, wanneer inderdaad de oestercultuur moet verdwijnen. Laten alle autoriteiten, in en buiten Zeeland, ervoor waken, dat er een ver trouwenscrisis ontstaat. Openhartige voorlichting en zodra dat mogelijk is bekendmaking der resultaten van het onderzoek zijn volstrekt nood zakelijk. Het he was merkwaardig, maar allerminst verwonderlijk, dat de Staten het gloeiend oneens waren met minister Algera, die een tunnel onder de Wester-Schelde niet aanbevelenswaardig acht. Waarom niet? Internatio nale belangen worden hiermee niet geschaad. Technisch moet het wel mogelijk zijn. Of de tunnel rendabel is kan worden uitgerekend. Het belang ervan is niet slechts provinciaal, maar ook nationaal. Alleen de kosten kunnen roet in het eten gooien, zei een Statenlid. Vandaag aan de dag een reëel studieobject, vond een Gedeputeerde. Zeeland kan zo'n tunnel natuurlijk niet betalen. Het Rijk voelt zelfs nog niets voor de gedachte. Is het niet te begrijpen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen zegt: dat Deltaplan brengt ons geen enkel profijt? Nu moet men ook déze waarheid reëel onder ogen zien: Oost Zeeuwsch-Vlaanderen heeft weinig aan een tunnel bjj Breskens, maar West Zeeuwsch-Vlaanderen voelt niet veel voor een tunnel aan de andere kant, naar Brabants grondgebied. Twee gaat een beetje moeilijk. Zo zijn er meer van die tegenstellingen in onze provincie. Ze kwamen ook in de Statenvergadering naar voren: waar een uitgebreid technische school, waarom St. Maartensdijk en niet Tholen ontwikkelings kern, waarom Terneuzen geen frequentere veerverbinding met Midden- Zeeland? Enaangeboden (bemiddelings) diensten van onze kant wor den niet altijd gewaardeerd", zei een lid van Ged. Staten. Het moet gezegd: het debuut van de jongste „boten-Gedeputeerde" Van Poelje was uitstekend. Zakelijk en reëel. Geen gemakkelijke postl Moeilijke jaren breken aan. Laten we het maar ronduit zeggen: als alleen de Provincie het voor het zeggen had, dan waren de twee nieuwe boten al in aanbouw. Het is toch te dwaas, dat er nog gedubieerd wordt over de vraag, of een tweede boot wel noodzakelijk is. Er is verband met de kwestie van de heffing van veergelden. Maar aan de vrijdom van veer gelden durft men (nog) niet te komen. Misschien een volgend Kabinet? Het zou o.i. de zaak heel wat eenvoudiger maken. Maar ja, het is een erfenis, die door velen als onaantastbaar wordt beschouwd.... Natuurlijk raakt de Provincie haar volledige zeggenschap kwijt, wanneer de regering het voorstel accepteert ook de Noordelijke veren in de gemeenschap met het Rijk op te nemen. Wie betaalt, heeft een vinger in de pap. Dat is niet een gunst, maar een recht. Maar wat wil men? Blijven opdraaien voor de met het jaar stijgende tekorten en tengevolge daarvan genood zaakt zijn andere belangen te verwaarlozen? Dan is men volledig zelf standig, maar ten koste van welke offers. Het is o.i. een kiezen van het beste uit twee kwade zaken. Want heel die regeling met het Rijk ook deze, dat het Rijk voor de aanlegplaatsen etc. zorgt en de Provincie voor de schepen is een wonderlijke zaak. Het ging over de provinciale begroting, maar.hoe weinig is er over de cijfers gezegd. En die zijn toch de fundamenten, waarop het huis houden van de Provincie is opgebouwd. O.i. hebben de Staten op dit punt het volle vertrouwen in het beleid van het Gedeputeerde college. En laat ons eerlijk zijn: geen enkel cijfer wijst op rare sprongen, die worden gemaakt! Er is gemaand tot voorzichtigheid en terecht: het uitgavenpeil is de laatste jaren enorm gestegen, doordat de Provincie vele nieuwe taken op zich heeft genomen. En straks voor grote lasten zal komen te staan door het Deltaplan. Maar vooral, doordat de voornaamste bron van in komsten wordt gevormd door bijdragen en uit het Provinciefonds, dat gevuld wordt met de opbrengst van z.g. conjunctuurgevoelige belastingen. Zo ziet men het merkwaardige verschijnsel, dat als een o.i. logische en welkome ontwikkeling de taak der Provincie steeds breder wordt, maar dat de financiële ontwikkeling daarmee geen gelijke tred houdt. Niette min: met voldoening mag toch ook worden geconstateerd, dat het ver- zorgingspeil in Zeeland de vergelijking met dat in andere randprovincies can doorstaan. Gedeputeerde mr Van der Weel had lang nagedacht, maar zag geen kans zich in een dis cussie met de heer Kodde te be geven over de cultuur. Hij ver telde dat in de Statenvergade ring, waarop de heer Kodde in- terumpeerde met: „Ja, maar ik zet cultuur tussen haakjes!" „Dat kan wel", was het antwoord, „maar het is zo moeilijk bij het spreken die haakjes te gebrui ken!" In hun begeleidende brief op de begroting spraken Ged. Sta ten over „de pas enigszins mar keren". De heer Stemerding vroeg, of de heren wel wisten, dat dit een schijnbeweging is. „Bent u in militaire dienst ge weest?" zo vroeg hij de heer Van der Weel op de man af. Geen ant woord. Dat kwam later: „U bent juist gisteren verjaard, mijnheer Stemerding. Ik geef u de verze kering, dat het u niet zou mee vallen een half uur lang de pas te markeren!" Overigens vond mr Van der Weel, dat in het ver volg maar beter de beelden aan het rijk der natuur ontleend kun nen loo rden. Gedeputeerde Schout was deze Statenzitting bijzonder goed op dreef. Meesterlijk verdedigde hij het voorstel omtrent het Zeeuws Tijdschrift. De heer Kodde vond, dat, als de overheid wil voor lichten, zij dat dan maar recht streeks moet doen. Per circulaire b.v. „Dat begrijp ik niet goed", zei de heer Schout, „kan de heer Kodde mij vertellen aan wie die circulaire dan gericht moet wor den? En wat moet er boven staan? L.S.? Toch zeker geen Lieve Saar?" „BEATRIX 18 JAAR" DEN HAAG, 16 Dec. Vanmiddag is op het paleis Soestdijk aan H.K.H. Prinses Beatrix het eerste exemplaar aangeboden van het ter gelegenheid van haar achttiende verjaardag bij de uitgeverij „De bezige Bij" verschij nende boekwerk, „Beatrix 18 jaar". 's-GRAVENHAGE, 16 Dec. Het jaar 1955 is, naar het zich op dit ogen blik laat aanzien, een bevredigend jaar geweest voor de KLM. Er zullen aan het einde van het jaar in totaal 723.000 passagiers zijn vervoerd tegen 683.000 in 1954. Voor het eerst sedert het bestaan van de oudste KLM-route. Amster- dam-Londen, zijn dit jaar op dat tra ject tussen April en October meer dan honderdduizend passagiers vervoerd. Het aantal personeelsleden nam in 1955 toe tot 14.772, daarvan behoren 8.299 tot het grondpersoneel in Neder land en 4.899 tot het grondpersoneel in het buitenland. Het vliegend per soneel telt thans 1.574 personen, nl. 524 vliegers, 217 telegrafisten, 315 boordwerktuigkundigen, 283 stewards en 235 stewardessen. Gen. Syn. Ned. Herv. Kerk DEN HAAG, 16 December De Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar zitting van Donderdag zeer uit voerig gesproken over een nieuw geredi geerd artikel van Ordinantie 13 over het pastoraat, artikel 30, waarin de behande ling van predikanten, dte kennelijk onge- ïchikt voor hun ambt zijn, wordt aange geven. Het kan nl. voorkomen, dat een predikant tegen wie bezwaren kunnen worden ingebracht wat zijn belijdenis, levenswandel of leringen betreft, toch bepaald ongeschikt moet worden geacht. Is deze predikant niet bereid uit zichzelf ontslag te nemen, dan kan het Breed Mo- deramen van een provinciale kerkverga dering, na hem ter vergadering te heb ben gehoord, maatregelen nemen. De pre dikant kan dan, als hij zich naar die aan wijzingen niet voegen wil, in hoger be roep gaan bij het Breed Moderamen van de Generale Synode. Daar wordt hij eveneens gehoord. Ditmaal kan hij een verdediger meebrengen. Besluit het Breed Moderamen hem van het ambt te onthef fen, dan wordt hem een wachtgeld toe gekend, aflopend gedurende vier jaar. Deze termijn is genomen met het oog op de herscholing. Vooral over de vraag of het wachtgeld zich niet over langere tijd moest uitstrek ken, is lang gediscussieerd. Tenslotte meende de Synode de tijd voor het wacht geld niet te moeten verlengen. Men ver wacht, dat bij mislukking van de om scholing na vier jaar van geval tot geval maatregelen ter hulpverlening zullen worden genomen. Ingezonden Mededeling (Adv.) tt OOSTBURG, 16 Dec. De alge mene vergadering van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" ls vandaag te Oostburg bijeengeweest onder leiding van voorzitter O. M. v. d. Broecke, die in zijn openingswoord wijlen ir I. V. Sandick herdacht. De voorzitter prote steerde tegen het feit, dat de Wester- schelde niet in het Deltaplan is opge nomen; hij achtte het noodzakelijk een vaste oeververbinding tot stand te brengen desnoods via Oost-Zeenwsch- Vlaanderen. De begroting 1956 bracht een lang durige discussie teweeg waarbij naar voren kwam, dat het waterschap zich zelf wil bestuderen en dat de meer kosten van werken uitgaande boven een redelijk te stellen draagkracht van het waterschap door het rijk zullen moeten worden betaald. Het dijkverschot werd gehandhaafd op 50 gulden per ha. De weg Oostburg- Sint Margriet zal in aansluiting op het Belgisch wegennet tertiair worden ge maakt; de weg Sint Kruis-Waterland- kerkje zal eveneens een tertiaire wor den, waardoor deze gehele hoek zal worden ontsloten. Tegen niet-goedkeu- ring van de herbouw van een wacht- sluis te Retranchement door het rijk werd protest aangetekend daar het Zwin een bedreiging blijft en een tweede kering ter plaatse noodzakelijk is. Aan de bewering dat de afsluiting van de zeearmen slechts enkele centi meters meer water in de Westerschelde zou brengen werd getwijfeld. Voorts is benoemd tot dijkgraaf, de heer J. B. Becu te Groede. Overal ter wereld, waar stralende zonneschijn de tabak doet rijpen, koopt Douwe Egberts het fijnste van die plantages. En na een reeks van bewerkingen, waarbij eeuwenoud vakmanschap en de modernste productie-methoden onafscheidelijk zijn, komt bet „edel cruydt" in Uw bezit. Goud-gele Virginia, pittige half-zware of geurige Amerikaanse, Uw zelfgerolde sigaret is altijd vers I DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE TABAKSFABRIEK JOURE (Fr.) - UTRECHT KAMP FRIEDLAND, West-Duits- land, 17 Dec. (Reuter). Een vroe gere adjudant van Rudolf Hess, Karl Heinz Pintsch, die uit Russische ge vangenschap is teruggekeerd, heeft verklaard, dat Hess in Mei 1941 met zijn vliegtocht naar Engeland een „on uitgesproken wens" van Hitier heeft vervuld. Hess, die zonder resultaat al vre desonderhandelingen met Engeland had gevoerd via neutrale landen, wil de het toen op die wijze nog eens pro beren, aldus Pintsch, die daaraan toe voegde, dat hij één dergenen is ge weest, die de reis van Hess hebben voorbereid. Hij achtte zich persoonlijk verantwoordelijk voor het mislukken van de zending, omdat hü had nage laten Hess van speciale parachutisten schoenen te voorzien. Hess had, toen hij boven Schotland uit het vliegtuig sprong, zijn enkel bezeerd en dat was de oorzaak van zijn arrestatie geweest. Hess had Hitier niet van zijn voor nemen in kennis gesteld. NEW YORK, 17 Dec. (AFP). De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft eenstemmig en zonder debat de resolutie van da politieke commissie goedgekeurd, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat de huidige onderhandelingen over West- Nieuw-Guinea tussen Nederland en Indonesië bevredigende resultaten zullen opleveren. De resolutie heeft de instemming van zowel Nederland als Indonesië. Op- en ondergang van Zon en Maan Dinsdag 20 December: Zon op 8.48, ond. 16.28. Maan op 11.33, ond. 23.14. „Een ware volksprestaiie" DEN HAAG, 17 December. Vrijwel algemeen werd de indiening van het lang verwachte wetsontwerp algemene ouderdomsvoorziening, waarmede men zich in grote trekken kon verenigen, met hartelijke instemming begroet. Aldus blijkt uit het voorlopig verslag der Tweede Kamer. Vele leden hoopten, dat met de verdere afwerking en doorvoering spoed zal worden betracht. Zij hoopten voorts, dat de vervanging van een andere noodwet krachtig zal wor den bevorderd en dat binnen zeer afzienbare tijd ook de kinderbijslagver zekering voor zelfstandigen in de Kamer zal kunnen worden behandeld, zodat de mogelijkheid zal ontstaan, de wet ter zake op hetzelfde tijdstip als de wet op de algemene ouderdomsverzekering in werking te doen treden. Zij vroegen de bijzondere aandacht der regering voor een derde noodtoestand, n.l. de nood der weduwen en wezen. Tenslotte herinnerde men aan een vierde onvolkomenheid op het gebied der sociale verzekering, te weten de ondoel matige regeling onzer invaliditeitsverzekering en de inefficiënte structuur der betrokken wet. Vele leden onderschreven de stelling, dat hetgeen in dit ontwerp is neerge legd geen compromis vormt in de zin, dat uit vele kwaden het minst kwade zou zijn gekozen, of dat van alle kan ten iets zou zijn toegegeven, teneinde althans tot enige oplossing te komen, doch dat het een synthese oplevert, met de problematiek is te voorschijn gekomen. Ook in andere opzichten, legt de me morie getuigenis af van zeer omvang rijke kennis der betrokken materie en van goed begrip van de problematiek; doch één der voornaamste verdiensten van dit vraagstuk is, dat daarin duide- welke uit een jarenlange worsteling lijk tot uiting komt, dat, wat ons volk in het verleden al verdeeld mocht hou den, daartoe niet het te dezer zake te bereiken doel kan worden gerekend Het toont voorts, dat zowel de ontwik keling van de ideologie omtrent sociale verzekering en staatspensioen als de concrete vormgeving aan die ontwik keling een ware volksprestatie mag worden geheten. Enige leden drongen erop aan in de wet zelf de definitieve datum van in werkingtreding op te nemen, met het oog op de toestand, waarin de ouden van dagen verkeren. PERSOONLIJKE VERANT WOORDELIJKHEID Vele andere leden waardeerden, dat door de individuele premiebetaling het element van persoonlijke verantwoor delijkheid voor een goede oudedags voorziening is gehandhaafd, terwijl niéttemin de nadelen van een op het orthodoxe verzekeringsbeginsel geba seerde oudedagsvoorziening zijn ver meden. Vrijwel algemeen kon men zich ver enigen met de regel, dat het pensioen op 65-jarige leeftijd ingaat. Sommigen tekenden hierbij aan, dat gezien de wijzigingen, welke zich vol- Etensbonnen voor de arbeiders (Van onze Westduitse correspondent.) j\j og geen kwart eeuw geleden was Zoppot voor Oost-Europa wat Las Ve- gas thans voor de Verenigde Staten ls. Deze badplaats op het gebied van de vrijstaat Dantzig werd het „Monte Carlo van het Oosten" genoemd. Men ging naar het casino, bezocht de wereldberoemde paardenrennen en wijdde zich aan al de andere vermaken, waarvoor Zoppot beroemd was. Monarchen en industriëlen, politici, kunstenaars en sportkampioenen bezochten Zoppot even als talloze andere gasten uit binnen- en buitenland zónder klinkende namen. „kapitalisten" aan hun hartstocht voor de roulette kunnen overgeven. De grote luxe hotels en de croupiers zijn het enige, dat aan het verleden van Zoppot herinnert. Toen de com munistische machthebbers hun harts tocht voor het kansspel ontdekten, werden de croupiers uit de fabrieken gehaald, waarin zij in de eerste jaren na de oorlog moesten werken, om „eindelijk een nuttige bezigheid te ver richten", zoals dat toen heette. Om de schijn te bewaren worden ieder jaar ook een paar duizend Poolse arbeiders in Zoppot toegelaten. Zij echter worden in de minder aantrek kelijke wijken van Zoppot onderge bracht. Grote kamers in hotels wer den omgebouwd tot drie vertrekken. Terwijl in het casino-hotel iedere hoge functionaris meerdere bedienden ter beschikking heeft, krijgen de proleta rische vacantiegangers etensbonnen en moeten de maaltijden zelf uit de keu ken halen. Het personeel in de ar beidershotels bestaat alleen uit koks en oppassers. De gasten moeten zelf hun bedden opmaken en de kamers opruimen. Een paar schoonmaaksters komen drie keer per week om gangen en recreatiezalen schoon te houden. Er wordt in Zoppot heel wat crltiek geoefend door de proletarische vacan- tiegasten. Deze wordt door de partij leiders niet gehoord, want zij zijn niet te spreken. Opdat zij ook aan het strand onder elkaar blijven, zijn grote delen afgerasterd en voor hen gere serveerd. Zij maken tochtjes in de in- beslagengenomen particuliere jachten, zij leven als grand seigneurs. Buiten landse bezoekers hebben geconsta teerd, dat het verschil tussen bevoor rechten en armen In Zoppot nog nooit zo kras aan de dag trad als thans. Thans is „Sopot", zols het door de Polen wordt genoemd, die deze bad plaats sinds 1945 beheren, officieel badplaats voor arbeiders van de scheepsbouw- en havensteden Dantzig en Gdingen, in werkelijkheid echter de plaats waar de leiders van de Poolse communistische partij en hun gunste lingen in luxe en comfort „net als de kapitalisten" leven. Er is geen Poolse communistische leider, die niet mins tens één keer per jaar alleen of met vrouw en kind Zoppot bezoekt. In het prospectus van deze bad plaats mag dan veel worden gesmaald over het walgelijke bestaan van niets doen en weelde, dat „eertijds de in ternationale geldmagnaten en uitbui ters van de arbeiders" in Zoppot heb ben geleid, de Poolse communisten van thans nemen het er niet minder goed van. Al het vermaak, dat vroeger in Zoppot bestond, is ook thans weer in vol bedrijf. In de kranten in Polen staat weliswaar te lezen ,dat „zulke misdadige ondernemingen als speel- casino's waar de onwetende arbeider het geld uit de zak wordt geklopt, in het nieuwe Polen verboden zijn" en ook in het huidige Zoppot kan geen proletarische gast aan kansspel deel nemen voor de communistische lei ders gelden deze bepalingen echter niet. In het voormalige casino-hotel aan het strand van de Oostzee is een alleen voor hen toegankelijke zaal ge reserveerd, waarin zij zich net als de trekken in de levensduur van de be volking van ons land en gelet op het feit, dat in het algemeen 65-jarigen tegenwoordig in een betere conditie verkeren dan vroeger het geval was, overwogen zal moeten worden, of een aanpassing van de leeftijdsgrens aan gewijzigde omstandigheden niet vlot ter zal moeten kunnen geschieden dan door wetswijziging. Voorts meende men, dat het ont werp onvoldoende rekening houdt met het feit, dat de pensioengerech tigde leeftijd voor vrouwen eigen lijk 60 jaar is. Van andere zijde werd de aandacht gevestigd op degenen, die voor het be reiken van de 65-jarige leeftijd gepen sioneerd worden. Zij, die b.v. met 55 jaren 10 jaren premie betalen voor een bodempensioen, dat vervolgens veelal van hun eigen pensioen zal worden af getrokken. Algemeen was men bereid de rege ring te volgen in haar motivering van de voorgenomen hoogte der uitkering. Al had men dit bedrag gaarne ruimer berekend gezien, de noodzaak van een voorzichtig beleid bij de invoering van de wet, alsmede de dringende behoefte aan andere voorzieningen vele leden wezen in dit verband nogmaals op een spoedige invoering van een weduwen- en wezenverzekering temperden de op dit stuk gekoesterde verlangens. Er bestond geen verschil van mening over de bijzondere aantrekkelijkheid van de gedachte de waardevastheid c. q. koopkrachtvastheid, van de pensi oenen te verzekeren. Vrijwel algemeen zag men hierin de bekroning van de ontwikkeling der sociale verzekerings gedachte. EEN INVASIE, Bij de Poolse arbeiders, aan wie wanneer de Duitsers uit het land zou den zijn verdreven, grote welvaart en overvloed werd beloofd, heerst grote verbittering dat wél ieder jaar 2000 communisten uit alle landen van het Oostblok naar Zoppot worden uitge nodigd. Zij leven dan even goed als de Poolse partijleiders. Voor hen werd deze zomer het beroemde warme bad in Zoppot, waar men geneeskrachtige baden van warm zeewater kan nemen, gereserveerd. Poolse vacantiegangers worden niet meer toegelaten. Evenmin als in liet staatssanatorium Zoppot Glettkau, omdat daar steeds meer bedden voor zieke of vermoeide com munistische leiders en topfunctiona rissen uit de volksdemocratieën ter beschikking moesten worden gesteld. De 17-jarige John Fallone uit Vander- grift in Pennsylvania die Woensdag de ouders en oom van een 15-jarig meisje, waarop hü verliefd was, heeft vermoord, is Donderdagavond bezweken aan ver wondingen, die hü had opgelopen toen de politie hem achterna zat in de bossen waarheen hij was gevlucht. Hoogwater Dinsdag 20 Dec.: Vlissingen: 5.14 u. 1.65 m., 17.41 u. 1.77 m. Terneuzen 5.42 u. 1.81 m., 18.07 u. 1.94 m. Wemeldinge: 6.59 u. 1.44 m., 19.18 u. 1.64 m. Zierikzee: 6.38 u. 1.20

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3