ONDER JONGE OGEN 303 met hoqe hoeö en toveRSUf JACQUES FATH KEUKEN KALODERMA GELEE Aan het verschijnen van een postzegel gaat meer vooraf dan U denkt >>lnfraphil«« HET BOEK zegt een Zeeuwse moeder EEN SNOEZIG TOILETJE De vermaarde FOLEY' RECEPTEN ENKELE DOELLOZE ZETTEN NARE DAGEN? PHILIPS WIJ NOEMEN ONSZELF Een brief vol DAAR LIGGEN nog steeds die brieven op het hoekje van mijn schrijftafel. Maar vandaag komen die aan de beurt om er eens over te praten. Gelukkig voor me, zijn de inzendster en inzender van de brief niet ongeduldig geworden door het lange wachten op een reac tie in ons hoekje. Het is werkelijk prettig, dat ook deze twee brieven komen van mensen uit een groot gezin, die dus wel de zorgen en moeilijkheden van deze tijd terdege ervaren. Als dus de briefschrijf ster, die me verzocht haar in de krant „moeke" te noemen, gaat zeg gen, dat je als moeder wel moet oppassen niet te veel te klagen, om dat je vooral de meisjes daardoor afkerig maakt, van huishoudelijk werk, dan is het wezenlijk niet, dat deze moeder spreekt over dingen waarvan ze geen verstand heeft, want elke dag rit er een koppeltje van negen rondom haar tafel. Nadat ze me dat verteld heeft «chrijft ze: „Kijk Ma ja, ik kan gerust Wel zeggen, dat ik weet, wat er in een gezin te pas komt. En dat is heel wat, fis je wilt, dat het echt huishoudelijk deel ook in orde is, want ik heb he lemaal geen hulp. Toch hoeft niemand me te beklagen, want ik heb het ge voel, dat ik het zwaarste deel voorbij ben. 's Morgens gaat alles de deur uit, naar het werk of naar school. Onze jongste gaat naar de ULO en de twee oudsten verdienen al wat. Weet u wat wij ons zelf wel eens noemen? De feestvarkens. Dat lijkt heel erg licht zinnig vindt u niet? We maken van alles een feest. Dat wil dan zeggen, dat ik zelf koekjes bak en dat ze vrienden en vriendinnen mogen meebrengen en dat op zo'n avond mijn man en ik meedoen aan allerlei spelletjes. We hebben een sjoelbak, die vaak dienst doet en nog veel spelen. En dat is dan ons feest. Tot nu toe zijn al onze kinderen altijd thuis te vinden. Z« denken er niet aan om weg te gaan en de oudste is al een an twintig. Het leerde me opletten Natuurlijk heb ik het druk, maar lk voel mezelf heus geen sloofje, maar ik heb de kinderen van jongsaf geleerd mee aan te pakken, elke dag een poos je, en ieder een vaste taak. Dat ik het zo aangepakt heb, heb lk eigenlijk aan een vriendin te danken, al bedoelde die het zo niet. Die vrien din en ik zijn in hetzelfde jaar ge trouwd, maar wij kregen ons koppeltje van zeven wel vlug achter elkaar. Die vriendin is nu al heel wat jaren ge leden geëmigreerd, anders zou ik het niet durven schrijven. Maar zij wilde geen gezin hebben en beklaagde me altijd. Ik vond niet, dat het nodig was, maar toch leerde het me opletten, dat ik geen sloofje werd, zoals zij altijd zei. En als je je kinderen maar heel jong Iets leert, vinden ze het zo van zelfsprekend dit te doen, dat je er geen last mee hebt. Maja, ik moet re kenen net als elke vrouw, die met geen rijkaard getrouwd is, maar ik zou met geen mens ter wereld willen rui len en ons zevental is rpe niets te veel. We hebben het rijk met elkaar. Dat vind ik ook, al moet ik heel wat uur tjes naaien en stoppen en nog veel meer doen. Weet u Maja, wat voor mij een ontzettend grote beloning was? Die kreeg ik van onze oudste jongen, toen hij onlangs zei, als lk trouw moet het een vrouw net als moeder zijn. Dan kan ik er weer dagenlang zo best te gen en zing ik met de hele club mee, als ze hun vrolijke deuntjes laten ho ren. Ik ben alleen maar dankbaar want we hebben nooit ernstige or langdurige ziekten gehad en het aller voornaamste is, dat we met onze kin deren, tot nu toe geen last hebben, om ze mee te krijgen naar de kerk of de verenigingen, waar ze horen. Als u Voor de komende feestdagen is dit snoezige toiletje door zijn eenvoud en charme zeer apart. Origineel is de klokrok in Panen, waardoorheen op heup hoogte fluweel is geregen Daar- mee is ook de hals gegarneerd. Aardige zelfgemaakte knopen op taille en rok verhogen het effect Benodigde stof 3 meter 1.30 breed. Patronen in de maten 42-44-46. Wijze van bestellen Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van het Zeeuwsch t)agblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (205) van het gewenste mo del Plak nooit meer dan fl.aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waardeloos. Bestellingen onder rem bours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen in voor raad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. mijn echte naam maar niet noemt, mag u dit gerust in de krant zetten, want bjj veel klagen mogen de mensen toch ook wel eens zien, dat het ook anders kan. Nu moet u heus niet denken, dat het bij ons het volmaakte huishouden is. Het is wel eens nodig, dat vader zijn tanden laat zien en het gebeurt wel eens, dat een van onze spruiten een paar dagen met een boos gezicht loopt, maar dan is het weer over ook. En dan zijn het geen dingen waarvan de mensen wel eens zeggen, dat ze je kapot maken, al is het dan zo'n paar dagen niet zo leuk" Zonneschijn Ge hebt voor een groot deel deze fleurige brief meegelezen en het heeft u vast goed gedaan. Het slot van de brief, waarin ik uitgenodigd word om eens te komen kijken bij die „feest varkens" laat ik achterwege, want stel u voor dat we allemaal gingen, wat zou Moeke" een koekjes moeten bak ken. Het is wel een uitzonderlijk iets zul ke opgewekte klanken om dit beeld maar eens te gebruiken voor een brief te horen. En het mensdom heeft daaraan zo'n behoefte. Juist even voor ik in mijn schrijfboekje zou on derduiken, nam ik verschillende kran ten vluchtigj es door en toen trof me in het Katholieke blad „De Linie" een ar tikeltje van de bekende pater De Gree- ve, waarin deze een reeks boekjes aan beveelt van een andere pater, die de mensen door zijn werkjes wat opmon tert Pater de Greeve, noemt die klei ne, goedkope boekjes: „Twaalf kolossale ampullen vloei bare zonnensehijnEn wat hebben we op het ogenblik meer nodig dan een specialist in zonneschijn, die je in twaalf voor een riks (dat kosten die boekjes) twaalf dagen laat doorbren gen aan een Rivièra, die de verkilde mens gebruind uit dit goedkope zonne bad doet te voorschijn treden". Wij kunnen ons, denk lk, die riks wel sparen, als we deze brief gelezen hebben, want het geeft moed, te lezen, dat het In de gezinnen nog zo fijn kan zijn, als een dappere moeder altijd klaar Is om „feest" te maken met eigen gebakken koekjes en een vader, die de stijve spieren gaat spannen om hem op de sjoelbak nog eens goed te raken. Ja, nu rest me nog te biechten, dat de mijnheer-briefschrijver alweer niet aan de beurt kwam, terwijl hij ons huisvrouwen nogal zo'n welgemeend compliment maakt. Gelukkig zijn de mannen, niet zo gauw ongeduldig als wij wel eens kunnen zijn. Daarom hoop ik geen boze aanmaning te krijgen. Een beurt krijgt ook deze brief zeker. En nu vol moed verder, zolang we nog zulke moeders in ons Zeeland hebben, als onze „Moeke". MAJA. Ingezonden Mededeling (Adv.) Thans ook In Nederlarfd verkrijgbaar O bas .F' |Q (60 gaugt 20 dthitr0. Barnat c qq (66gauge U dtnitr) D* Fa 5. MEEUWSEN 6ANZEP00RTSTP.9-13 STICHTING RECLAME-ONDER WIJS. Dank zij de samenwerking van de Bond van Adverteerders, de Ver. de Nederlandse Dagbladpers, de Ned. Organisatie van Tijdschrift-uitgevers, de Ned. Vereniging voor erkende ad- vertentiebureaux en het Genootschap voor Reclame is opgericht de Stich ting Reclame-onderwijs. Het doel van de stichting is te geraken tot een verantwoorde mondelinge reclame opleiding. De cursus, die twee jaar duurt, zal in September 1956 be ginnen. voor d« Vindt U het ook zo prettig de feestdagen extra luister bij te zetten met goed verzorg de maaltijden? Misschien kunnen de volgende recepten U bij dit streven helpen. Voor de broodmaaltijd: Vleesbroodjes (4 stuks) Een gaar gestoofde runderlap van ongeveer 100 g, koude jus, een uitje, een stukje prei, 25 g (2li eetlepel) bloem, 2 kleine broodjes, boter of margarine. Het vlees in stukjes snijden. De ui en de prei schoonmaken en zeer fijn snijden. Vlees en groenten in twee lepels vet van de jus aan alle kan ten licht bakken. Ongeveer 2 dl (VA kopje) met water verdunde jus toe voegen en het vlees hierin nog even stoven. De bloem aanmengen met 'n weinig koud water en onder roeren in de jus schenken. De massa even laten doorkoken en op smaak af maken. De broodjes doormidden snijden en een weinig van het kruim verwijde ren. De broodjes in hete boter of margarine aan weerszijden heel licht bruin bakken. De vleesragoüt er over verdelen en de broodjes warm op dienen. De vleesragoüt kan enige uren of de dag tevoren worden bereid en kort voor het gebruik worden ge warmd. Kerstdessert in kleuren (voor 4 per sonen). Een klein blikje of potje rode vruchten op sap (aardbeien, kersen of pruimen), 4 dl melk, 30 g (2'A eetlepel) griesmeel, 6 g (3 blaadjes) gelatine, onge veer 2 eetlepels suiker, het wit van een klein ei, 1 eetlepel rode jam. De vruchten uit blik of glas op een zeef storten en goed laten uitlekken. De vruohten over vier diepe pudding schaaltjes of glazen verdelen. De melk aan de kook brengen. De suiker en de griesmeel dooreen roe ren, In de melk strooien en enkele minuten zacht laten koken. De pap UIT DE op smaak afmaken en na enige af koeling voorzichtig over de vruchten schenken. De massa laten afkoelen. De gelatine in ruim koud water 10 minuten weken. Het achtergebleven vruchtensap verdunnen met zoveel water dat het goed van smaak is om zo te eten. Van het verdunde sap 2% dl (lib kopje) nemen. Dit aan de kook brengen en van het vuur nemen. De gelatine uitknijpen en onder roe ren in het hete vruchtensap oplossen. De vloeistof laten afkoelen. Het sap voorzichtig op de griesmeel schenken en geleiïg laten worden. Kort voor het opdienen het eiwit stijfslaan; op het laatst een lepel rode jam mee- kloppen. De pudding met heet schuim gameren. Desgewenst nog een versie ring van geeonfijte vruchtjes of kerst figuurtjes aanbrengen. De overgebleven eidooier kunt b.v. voor de soep gebruiken. U kunt de dooier rauw door de soep roeren, U kunt hem ook met een beetje water verdunnen en er een flensje van bakken, dat In reepjes gesneden bij zonder aardig staat in een donkere, gebonden soep, zoals tomaten- of ossestaartsoep, of in een heldere bouillon. Voor degenen, die na de soep een braadstukje willen geven, laten wij de braadtijden van enkele vleesstuk ken volgen. Zij gelden voor een ge wicht van 1 kg. Is het stuk lichter of zwaarder van gewicht, dan kunt U per 250 g 10 minuten korter of langer rekenen. Braadtijden. Ossehaas 20 minuten Roastbeef, spierstuk, ribstuk 85 45 minuten Kalfsfricandeau, ribstuk, rollade 1 uur Varkensfricandeau, ribstuk, rollade 1 uur Kip, eend 1 uur Mijn beste nichtjes en neven, Het is haast een beetje moeilijk voor me om te denken, dat jullie volgende week alweer vacantie hebben. De Kerstvacantie! Wat is dat toch een fijne tijd. Dan moet ik steeds terug denken aan de jaren, toen ik net zo oud was als jullie nu zijn. Gezellig thuis en dan zo echt 'n rus tig uurtje waarop vader de Kerstge schiedenis vertelde. In de kerk hoor den we er natuurlijk ook over, maar vader vertelde speciaal voor ons en dan begrepen we het zoveel te beter. Als ik daaraan terug denk, kan ik me best Indenken hoe jullie ook naar die dagen verlangen. En nu nog maar een weekje schrijf me maar eens gauw, hoe je de dagen hebt doorgebracht. Nu zullen er toch niet veel uit logeren gaan hé? Het is immers in deze tijd nergens zo heerlijk als thuis. Ons Korenbloempje te Serooskerke, dat in de winter toch ook present blijft, krijgt de prijs. En verder alle maal massa's groeten van jullie Tante Truus. Hulstbesje te Ondelande. Toch ook hier nog even een antwoord. Zodoende krijg jij twee brieven voor een. Dat mag wel, omdat ik van jou zo'n dik kerd kreeg. Die tekeningen in je brief waren weer best. Maar voor zo'n ge- noegelijke zwarte Piet als jij tekende, hoef je geen angstig hart te hebben. Jij zult toch wel blij zijn, als de da gen weer langer gaan worden, want dan is het niet zo erg meer, om zo'n eind te moeten fietsen naar school. Of ga je nu met de bus? Huishoudstertje te Middelburg. Als je zelf alles lang te voren maakte, was het gemakkelijk om veel pakjes klaar te maken. Zo je alles had moeten ko pen, was je spaarpot vast gauw tot de bodem toe leeg geweest. Ja, zelf heb ik ook wel veel met de kruissteek ge werkt. Wat kun je daar een mooie din gen mee maken. Ik heb eens ergens een prachtige loper zien liggen, die he lemaal in de kruissteek gewerkt was Maar dat is al een poosje geleden, toen de wol nog niet zo schrikbarend duur was. Nu zou er geen beginnen aan z}jn. Maar als.de wol nog eens goedko per wordt, dan weet je wat je doen kunt. Oleander te Grijpskerke. Daar be grijp ik geen sikkepit van nichtje, waar die brief van jou verdaagd kan wezen, want die heb ik beslist niet ontvangen. Alle brieven, die ik krijg worden door mij beantwoord. Ik heb nog even mijn boek nagekeken waar in ik altijd aanteken ,als er een brief je binnenkomt en ook daar is in en kele weken geen aantekening gemaakt van een brief. Dus dat is dan ook eens een raadsel, waarvan wij geen oplos sing kunnen vinden. Ik zal je nu maar een extra lange brief geven om het op die manier goed te maken. Van jou kreeg ik ook een dikke brief hoor met heel wat nieuws. Jullie hebben daar in Grijpskerke een gezellig leventje met al die jaarfeestjes en leuke avondjes. En daarbij maak je nog heel wat hand werken. Je zult je tijd dan ook niet verluieren merk ik wel. Ik kreeg nog één letter meer dan jij. Wat zeg je daarvan? Maar er is wel een beetje moed voor nodig om in een chocolade muis te happen. Is het truitje voor A. nog afgekomen? Puzzeltje te Bruïnisse. Ik heb je maar stilletjes met de deur in huis la ten vallen, in de hoop, dat jij je bij die val niet zo bezeerde alsje weet Ingezonden Mededeling (Adv.) VOOR UW HANDEN maakt handtn zacht als fluweel „Kunstenaars ontwerpen postzegels" (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG, 15 December. „Kunstenaars ontwerpen postzegels" heet de tentoonstelling, die van 15 December tot 15 Januari aj. in het Ned. Post- museum te Den Haag wordt gebonden. De postzegel, die als bewijsje van vooruitbetaling een onmisbaar onderdeel is van een reusachtig postverkeer, maar die tevens een rol speelt als ver tolker van onze cultuur, wordt nog te veel als iets vanzelfsprekends be schouwd. Bijna niemand beseft, dat er een kunstenaar is geweest die dat kleine zegeltje heeft ontworpen en die heel wat moeilijkheden heeft moeten overwinnen, voordat dat zegeltje aan zijn doel beantwoordde en in alle post kantoren verkocht kon worden. Het ontwerpen van een postzegel is een kunst op zichzelf, omdat het ont werp aan zo veel voorwaarden moet voldoen. Om er maar eens een paar te noemen: Het zegel moet op het eerste gezicht sprekend zijn, de kleur dient bij voor keur beperkt te blijven tot één of twee kleurtonen, het zegel moet duidelijk afstempelbaar zijn en het formaat moet klein en liefst rechthoekig zijn, zodat de ontwerper slechts in de keuze tussen staand en liggend formaat enige vrijheid behoudt. Voor de tentoonstelling, die uiter aard eenvoudig gehouden moest wor den, werd een keuze gemaakt uit het werk van nog in leven zijnde Neder landse én andere Europese kunste naars. Het is interessant om te zien, welke kunstenaars zich op het pad der dienende kunst" begeven. Enkele van hen hebben in hun post zegels vaak een totaal andere vormge ving dan in hun vrije werk. De bezoe kers kunnen de verschillen goed be studeren, omdat er op de tentoonstel ling naast postzegelontwerpen ook vrije werken, boekversieringen en illustra ties van dezelfde kunstenaars worden geëxposeerd. Voor één postzegel moeten meestal ontelbare schetsen worden gemaakt, het ontwerpen van postzegels behoort nu eenmaal tot de gebonden kunsten en een vlotte schets wordt geen post zegel door er een waarde aanduiding op te drukken. Voor de meeste kunste naars is het binden van het beeld met de belettering de grootste moeilijkheid. Het ontwerpen van letters en cijfers is van _zó speciale aard, dat er slechts weinig kunstenaars zijn die zich hier op toeleggen. De verkleining van het ontwerp doet vaak veel afbreuk aan het geheel en daarom zijn voorstudies op zegelgrootte wenselijk. Al met al: één zo'n heel klein zegel tje staat maar niet in een handomdraai op het papier. Als zelf de gelegen heid krijgt om deze interessante toonstelling die door prof. A. M. Ham- macher geopend werd, te bezoeken, komt U beslist óók tot die overtuiging. Redacteur: J. J. Joosse, Hertshoornstr. 0, Bergen op Zoom. Deze week een partij uit de winterwedstrijd van de Schaakvereni ging „Middelburg", groep II, door de heren J. M. de Koning en C. A. v. d. Voorde. Een Spaanse partij waarin Zwart een ver keerde opstelling volgt en Wit veel beter spel krijgt. Zwart maakt heel wat doelloze zetten en Wit krijgt een Koningsaanval, die de beslissing brengt. Wit: J. M. de Koning. Zwart: C. A. v. d. Voorde. (Spaans) 1. e4, e5; 2. Pf3, Pc6; 3. Lb5, Pf6; 4. 00, Pe4; (wint tijdelijk een pion en brengt gevaar mee. Beter is wel Le7 of ook d7d6 en daarna Ld7). 5. Tel, Pf6; 6. Pe5, Pe5; 7. Te5, Le7; 8.c3, c6; 9. La4, d6; 10. Tel, Lg4; 11. f3, Le6; 12. d4, b5; 13. Lc2, Pd5; (beter 0—0); 14. a3 (om b4 te belet ten); 14Pb6; (Zwart weet niet goed wat hij met het Paard wil. Een goed plan was Pf0 en daarna d6d5, 0—0, Ld6, Dc7). 15. Pd2, dö; 16. Pb3, Pd7; 17. Le3, 00; 18. Pd2 (wit gaat, nu Zwart heeft gerocheerd, zijn Paard naar de K.vleugel brengen om aan de aanval mee te werken); 18Lg5 (Zwart wil zich wat ruimte maken door afruil. Dit lukt echter niet). DOELLOZE ZETTEN. 19. f4, Lh6; 20. Pf3 (met f5 kon Wit een stuk winnen, b.v. f5: Le3: Te3: Dg5: Tf3 en Le8 gaat verloren). 20. f6; 21. Dd2, Pb6; 22. b3, Pd7; 23. Ld3, Lg4; 24. Ph4, Le6 (Zwart's laatste 4 zetten zijn geheel doelloos geweest, hij speelt zonder plan. Nu kwam f5 in aanmerking o mhet f5 van Wit te beletten). 25. Dc2, g6; 26. f5, Le3f; 27. Te3, Lf5; 28. Lf5, gf5; 29. Pf5, Kh8; 30. Te7, Tg8; 31. Tael (ook Df2, dreigt Dh4, was goed geweest. De witte aan val wint altijd en Zwart moet maar afwachten). 31. Pb6; 32. Ph6, Tg7; 33. Pf7f, Tf7; 34. Tf7, Dg8; 35. Tie 7 en Zwart gaf op. De oplossing van het vorige pro bleem was als volgt: 1. f6, Te2; 2. Th5f, K. willekeurig; 3. Tf5, ef5; 4. f7 en wint. Ingezonden Mededeling (Adv.) AMBULIN! HET NIEUWE PROBLEEM. Het nieuwe probleem ziet er zó uit: Wit: Kbl, Dc2, Tdl, Thl, Ld3, Lh2, Pb3, Pc3; pionnen a2,b2, d5, e4, g2 en hS. Zwart: Kc8, Db6, Td8, Tf8, Ld7, Le7, Pb8, Pe8; pionnen a7, b7, c6, f7, g6 en h7. Wit aan zet wint. Stelt U zich het volgende eens voor. De goochelaar toont een stuk zwart carton en de rand van een hoge hoed. Van deze twee delen maakt hij een hoed. De goochelaar laat nog eens zien, dat deze imitatie-hoed volkomen leeg ls, door er zijn hele arm door heen te steken. H(j zet de hoed, die eigenlijk dus niets anders is dan een cartonnen koker met een rand, op ta fel, en begint er tot ieders grote ver bazing allerlei voorwerpen uit te ha len, zoals bloemen, boeken, lintjes, popjes, enz. Waar haalt de goochelaar al deze voorwerpen zo gauw van daan Denkt U eens, een gewoon stuk carton en de rand van een hoge hoed, verder niets! De oplossing ls eenvoudig. Aan een stuk zwarte stof van 20 btj 30 cm worden een paar drukknopen genaaid, zé, dat men, als men de doek opvouwt, een soort zak kan vormen, Verder zit er aan de doek nog een stevige haak genaaid. Leg de doek opengevouwen op tafel en leg daarop enige kleine ar tikelen, die opgevouwen kunnen wor den. Vouw nu eerst ongeveer een derde van de doek op en vouw daarover het andere deel van de doek. Er ontstaat zo een zakje; de drukknopen zorgen er voor, dat alles goed bjj elkaar blijft. Deze gevulde zak wordt In de rechtermouw gestopt, de haak komt over de mouw te zitten, zé, dat nie mand hem ziet. wel, want die is heel lelijk te pas ge komen. Hoe is het er nu mee? En nu over je eerste getikte brief. Wat staat dat groot als je een getikte brief krijgt van een raadselnicht. De brief was er niets minder door hoor, al was het dan niet persé je eerste. Je hebt het er al kranig afgebracht. Mijn eerste brief zag er niet zo best uit, dat verzeker ik je. Dat is anders al een poosje geleden. Je hebt wel een kwade tijd gehad met al die ziekten. Pas nu toch wel een beetje op, anders heb je het weer te pakken. Je bent met Sint goed bedacht. Ik ook hoor en van zwarte Piet geen spoor. De oplossingen zijn: I. Pruim-peer-aalbes-kers. II. Zwijn-drecht. Zwijndrecht. III. Zwaard-baard-haard-paard. Nieuwe raadsels: I. Verborgen Bijbelse persoonsnamen. Jo, Abraham en Piet kwamen te laat op school. Ik was er wel, maar zat achter in de zaal. Moeder zette de pet rustig op Jan's weerbarstig kuifje. Hij liep Jo na, maar kon hem niet meer inhalen. II. Zet achter elkaar een voorwerp, dat je met eten gebruikt, de letter S en een meisjesnaam. Dat alles bij el kaar geeft de naam van een plaats In Italië te lezen. III. Welke plaats in Nederland begint met a-b-c? De oplossingen kunnen met vermel ding van voornaam, naam, (schuil naam als je die hebt) leeftijd en adres tot Zaterdag 24 December worden ge zonden aan Tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend-Goes. Ingezonden Mededeling (Adv.) Pijnen verdwijnen met Philips „bifrapliiL* ook bij: spierrhenmatiek, ver stuikingen, verwondingen, steen- Euisten, verkoudheid, winter enden en wintervoeten. Raad pleeg Uw dokter. Neem nu een stuk zwart étalagecar- ton en een rand van een oude hog# hoed. Maak van het carton een koker en zet die met twee paperclips vast. Schuif nu de rand er om en de hoed i8 klaar. Iedereen mag door de „hoed" kijken en om de toeschouwers ervan te overtuigen, dat er echt, niets ln ver borgen is, wordt de rechterarm nog eens door de hoed gestoken. Als U uw arm weer terugtrekt, haakt U het haakje snel over de rand van het car ton; het gevolg is natuurlijk, dat de zak in de hoed achterblijft. Zet de hoed op tafel (nu niet meer laten kijken), trek de drukknopen los en de productie kan beginnen. De zwar te doek wordt er ook gewoon uitgeno men, zodat er niets meer ln de hoed overblijft. Uit de wereld van Het Goud der Gouden Eeuw Uitgeverij 't „Spectrum". Dit is een bloemlezing uit de poëzie der zeventiende eeuw, samengesteld onder leiding van Anton van Duinkerken. Het is een goed idee van de uitgeverij 't Spectrum geweest om deze bloemlezing in de Prisma-serie op te nemen. Zo kan iedereen onze grote dichters uit de Gou den Eeuw leren kennen en waarderen. Dit boekje geeft niet alleen de erkend# grootheden: Vondel, Hooft, Bredero, maar ook anderen: Revius, Dullaert en niet t# vergeten Jan Luiken, krijgen de plaats die hen toekomt. Onze blik wordt door het lezen van dit fijne boekje veel wij der: We zien weer duidelijk, dat de ze ventiende eeuw een bijzondere plaats in neemt in onze lette ereplaats.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 9