Plan op langere overheidsuitgaven is termijn voor zeer gewenst Amoureus mijmeren werd door bakker verstoord Ir H. W. UBBINK te Goes promoveerde te Wageningen Door het rampherstel werd Zeeland's Flora verrijkt £te Radio faienqt U Blijf meester Cylinder ontplofte in een fabriek Burgemeesterswoning te Grijpskerke komt niet uit de papieren Dr W Drees Jr voor Nijverheid en Handel: Terugbrenging tot meer verantwoord niveau is mogelijk PERASTHMAN! WYNAND FOCKINK IJl hééél oude jenever Schouwse Z.L.M*-ers ontevreden Lezers Yerseke van de kaart Rijksverkeerscontroleur werd in de berm gereden... Tien reservisten geoefend soldaat Reukloze Knoflox is groen V.V»V.-voorjaarsvergadering in Aardenburg Debat over aanschaf van brandalarm-installatie Vele gelukwensen, vooral uit Zeeland Middelburg Donderdag 15 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 14 December. Een plan op langere termijn, b.v. voor vier jaar, voor de overheidsuitgaven, dat de mogelijkheid openlaat alterna- •tieven (een duur plan of een sober plan) te stellen, ziedaar de oplossing, welke dr W. Drees Jr, adjunct-directeur van het Centraal Planbureau ziet voor het houden der overheidsuitgaven op 'n verantwoord niveau. Er zullen uiteraard altijd onverwachte belangrijke uitgaven zijn, maar deze kunnen ook het beste worden beoordeeld tegen de achtergrond van bekende factoren op langere termijn. Zo'n plan zou niet een huidig of toekomstig Kabinet moeten binden, maar zou wel de belangstelling in overheidsuitgaven ten goede komen. Dr Drees Jr., die in Hotel „De Burg" voor het Departement Zeeland van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan een lunehbijeenkomst over het peil van genoemde uitgaven in het kader van de economische ontwikke ling sinds de oorlog sprak, liet er geen twijfel over bestaan, dat het mogelijk is de overheidsuitgaven te verlagen. „Door enige alternatieven voor de uit- faven te geven, kan men laten zien oe iedere groep, door in eigen sector sober te zijn, kan bijdragen in een ge meenschappelijk streven naar lagere uitgaven". „Weinigen zijn bereid tot een alleen staand offer, velen kunnen bereid zijn iot een gemeenschappelijke inspan ning. Zodoende zou een openbare dis cussie over de wenselijkheid van enige alternatieven mogelijkheden ten aan zien van de uitgaven worden bevor derd", aldus dr Drees Jr. SLUITENDE BEGROTING? In het begin van zijn interessante causerie besprak dr Drees Jr. de voor de oorlog gehuldigde regel van de slui tende begroting, in Nederland in ieder geval voor de gewone dienst. In de de pressie heeft het vasthouden daaraan funest gewerkt. De Engelse econoom Keynes overtuigde ieder ervan, dat een depressie bestreden kan worden door vergroting van alle overheidsuitgaven en ook door verlaging van belastingen, m.a.w. door een begrotingstekort. Maar hierdoor is in de overheidsfinanciën een zekere vaagheid gekomen. Velen Semen b.v. de begroting der belasting- ïkomsten niet meer serieus en even min de begroting der uitgaven. OORZAKEN Als oorzaken van de stijging der uit gaven zag dr Drees Jr een zekere vrees Voor het nemen van inflatoire maatre gelen, de uitbreiding der overheids taak (sociale voorzieningen, onderwijs, cultuur e.d.), de toeneming der subsi die-vragende groepen (ieder wil een graantje meepikken!) en de invloed der specialisten. Het aantal ministeries is zeer toege nomen en de Kamerfracties bestaan grotendeels uit specialisten, die vooral geïnteresseerd zijn in het bevorderen van de belangen in hun sector, de in vloed daarvan op de totale uitgaven Ingezonden Mededeling (Adv.) verp. a 1 2 poeders f 1.75 verkrijgbaar bij Uw genees middelenverzorger A C. van der Rest, Goes niet kennen en naar een zeker perfec- tionnisme streven ten aanzien van hun sector. De visie op het geheel is ver loren gegaan. MIDDELEN Als middelen om het peil der over heidsuitgaven in de gewenste richting te beïnvloeden noemde dr Drees Jr de bevordering van i unctuurpolitieke bevorderen van het inzicht in con- problemen en het eensgezindheid ten aanzien van de voornaamste criteria tot toetsing der conjunctuurfase. Stre ven naar volledige werkgelegenheid, uitgaan van de investeringneiging van het particuliere bedrijfsleven en acht geven op de betalingsbalans: uit deze drie factoren zal afgeleid kunnen wor den het toelaatbaar maximum der overheidsfinanciën en het toelaatbaar begrotingstekort. Op deze wijze ont staat er weer een band tussen inkom sten en uitgaven, hetgeen ook leidt tot een sterkere neiging om nieuwe pro jecten zorgvuldig te overwegen. Men kan zodoende ook komen tot opstelling van een priorlteltsschema voor uitvoering van grote projecten. Dit alles zou dus kunnen worden ver werkt in een plan op langere termijn, aldus dr Drees Jr. Ingezonden Mededeling (Adv.) zoals U die ook drinkt in ons proef lokaal in de Pijlsteeg te Amsterdam SUPERIOR (met een sterkte van 40%; Ingezonden Mededeling (Adv.) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten WAT Mijnhard1" Maakt |5GOED Over uitblijven van electriciteits- en waterleidings aansluitingen ZIERIKZEE, 14 Dec. Gistermid dag vergaderde in het „Huis van Nas sau" de kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M. onder leiding van de heer A. M. Geluk. Tijdens deze verga dering is een motie van de afdeling Nieuwerkerk aangenomen, waarin de ernstige teleurstelling wordt uitgespro ken over het uitblijven van de electri- citeit- en waterleidingsaansluitingen van de in het kader van de herverka veling en na de ramp herbouwde be drijven. De vergadering was van oor deel, dat op korte termijn de aanslui tingen aangelegd moeten worden. Het bestuur kreeg opdracht deze motie on der de aandacht te brengen van de Herverkavelingscommissie. In zijn openingswoord kon de voor zitter constateren dat op de droog ge bleven grond een goede oogst is ge weest. Ook in de geïnundeerde gebie den is vooruitgang te bespeuren. Mr J. F. G. Schlingemann, secretaris van de Z.L.M. hield een referaat over het huidige landbouwbeleid, de ver houding tussen Z.L.M. en Herverkave ling en het loonbeleid. grypen naar d» pen^ Dezer dagen troffen we een officieel kaartie van het Deltaplan aan in Uw blad. Natuurlijk grijpt men in Yerseke direct naar zo'n kaartje. En hoewel ve len hier niet veel hoop meer hebben voor de toekomst van de oester- en mosselcultuur, wist men toch niet, dat Yerseke reeds nu geheel verdwenen was. Stond op een vorig kaartje nog een weg, die naar het dorp Yerseke voerde, op deze nieuwe kaart is èn weg èn dorp verdwenen. Yerseke be staat blijkbaar nu reeds niet meer. Als de officiële personen zó over Yerseke denken, ziet het er m.i. niet hoopvol uit. Yerseke, 14 Dec. J, Jonkheer. Kantonrechter Middelburg MIDDELBURG, 14 December Het 15-jarige meisje M. W. uit Middelburg reed op 14 October j.l. met haar eveneens jeugdige cavalier, zekere K. D. uit Middelburg, over de Noordweg in de richting St Laurens. K. liet, gelijk dat een nobele jongeling betaamt, zijn misschien „aanstaande" rechts van zich rijden. Hun amoureus mijmeren werd wreed verstoord door de bakker D. R. uit Vlis- singen, die met zijn bestelauto rechts van de weg stond en het linkerportier opende. Het meisje reed er bovenop, knie kapot, fiets kapot. R. bakte Woensdag voor de Kantonrechter te Middelburg, mr J. Moolenburgh, geen zoete broodjes. ,Jk heb in mijn spiegel gekeken", zei hij. „Zij komt niet nit de lucht vallen of niet uit de grond duiken" repliceerde de Kantonrechter. Verdachte: „Zij heeft snel gereden en vlak langs de auto". Kantonrechter: „Dat is niet verboden - U moet het volledig bij Uzelf zoeken". Een dame, die het geval van achter haar vensters had gevolgd, kwam getui gen. M.'tje was er zelf ook, bracht haar vader mee en verhaalde eveneens het gebeuren. „Was je niet met die K. D. in druk gesprek?" vroeg hij haar, „als je die nu eens wegdenkt?" „Er zijn mensen, die door deze over treding fracturen oplopen", betoogde de ambtenaar van het O.M., mr T. Le- bret, en eiste 40,subs. 8 d. Een schadevergoeding voor het kapotte voorwiel van de fiets leek hem zeker op zijn plaats. VERZWEGEN Toen was de beurt aan de vader van M.'tje om de civiele vordering in te stel len. Maar toen kwam er een aap uit de mouw; zijn dochtertje had hem samen met K. een kool gestoofd. Zij had het on geluk voor haar ouders verzwegen, want zij wilde niet weten, dat zij met genoem de jongeling had gefietst. Hoewel de heer W. had geconstateerd, dat er een ander voorwiel ln de fiets van zijn dochtertje zat, kon hij geen bedrag noemen, want K. D. had ervoor gezorgd, dat het vehikel van zijn M.'tje weer een bruikbaar rijwiel werd „Dat behoort tot de ridderlijkheden van de man", zei de Kantonrechter. Maar voor de bakker R. had hij min der mooie woorden. „Om het akelig te zeggen: het meisje had haar nek kun nen breken!" De verdachte verklaarde zich bereid de schade te vergoeden; het vonnis luidde 30,subs. 10 d. GEDWONGEN VLUCHT. Toen de 26-jarige chauffeur T. P. B. uit Beverwijk op 22 September j.I. te Ka- pelle met een vaartje van 80 km met zijn vrachtwagen plus aanhangwagen over een natte Rijksweg raasde, moest het hem tegemoetkomend verkeer tot tweemaal toe de berm in. Eén van de Heden, die in de berm een veilig onderkomen vond, waseen rijkscontroleur van het ver keer. „Levensgevaarlijk", zei de Kantonrech ter. De ambtenaar vorderde 2 x 60,of 12 d. eu wees erop, dat het te hard rijden van B. eventueel ook bewezen zou kun nen worden. De Kantonrechter gaf B. nog een strenge berisping en vonniste tenslot te 2 x 50,subs. 15 d. FLAUWE KUL. „Ik vind het flauwe kul om voor zo'n kleinigheidje te verbaliseren", zei op 23 Nov. j.L de Yersekenaar A. v. d. V. tegen een politieman, nadat hij niet gestopt was bij de nadering van een voorrangsweg. Verdachte verscheen zelf niet, maar stuurde zijn charmante zuster. „U bent er niet, althans nauwelijks" grapte de Kantonrechter en veroordeelde „U", na een eis van 15,of 3 d. tot 12,50 of 5 d. Bfj verstek werd de arts C. G. nit Goes veroordeeld tot het betalen van een boe te van 10,— subs. 5 d. (Els f 10,— of 2 d.). Op 2 October botste de 26-jarige fruitkweker C. K. uit 's-Heer Abtskerke met zijn bromfiets bovenop de auto van deze dokter, toen hij vanaf de Markt de Lombardstraat in wilde rijden. Dokter g. zat toen geheel links. Een civiele vor dering van 18,22 en de verder gemaakte kosten werden eveneens toegewezen. Bij verband Middelburg Nat. Reserve MIDDELBURG, 14 Dec. Tijdens een enigszins feestelijke avond in het Geref. jeugdgebouw, georganiseerd door het verhand Middelburg van de Nat. Reserve, heeft de kapitein P. Kloosterman namen de districtscom mandant aan tien reservisten het di ploma „geoefend soldaat" uitgereikt. De beste schutters kwamen ook uit de bus. De sold. D. J. Beugeier bleek in vele opzichten „in de roos" gescho ten te hebben. In ieder geval was hij het, die met de wisselbeker ging strij ken. Feestelijk werd de avond, door 't optreden van de heer A. Caljouw, die met enige medewerkers voor het „ver- maeck" zorgde. Van enkele vrijwilli gers die de Nat. Reserve in verband met bijzondere werkzaamheden moe ten verlaten, werd afscheid genomen. De leiding van deze avond was in handen van de commandant van het verband Middelburg de le luitenant G. de Ru. Ingezonden Mededeling (Adv.) E.H.B.O.-wedstrijden VLISSINGEN, 14 Dec. In het „Scheldekwartier" bonden de Walcher- se E.H.B.O.-ploegen de sportieve strijd aan. „Cylinderontploffing in 'n fabriek", zo luidde de opgaaf, waarte genover de mensen van de „eerste hulp" zich gesteld zagen. Eén slachtoffer lag binnen: gasver giftiging. Buiten de fabriek kwam een man door de ontploffing van een lad der te vallen: shocktoestand, een ge broken onderbeen en een hoofdwond. De ploegen weerden zich dapper en de strijd was gezien de door de ju ry, mevr. Van Maas-Konijnenburg, dokter P. Bom van Oostkapelle en dokter D. N. van Gelderen uit Middel burg, toegekende punten bijzonder spannend. Middelburg I ging met de ereplaats strijken maar de mensen uit Oostkapelle, die tegenwoordig van zich doen spreken, bleven niet ver achter. De uitslag was (punten resp. voor ploeg en leider); 1. Middelburg I 205-95; 2. Oostkapelle I 199-50; 3. Middelburg II 185-69; 4. Oostkapelle II 181-75; 5. Vlissingen I 173-60; 6. Middelburg in 172-40; 7. Vlissingen II 169-55. MIDDELBURG, 14 Dec. In de een dezer dagen gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Prov. Zeeuwse V.V.V. onder leiding van mr J .Moolenburgh zijn de plannen voor het nieuwe werkjaar, toegelicht door de directeur van de vereniging, de heer G. W. Oskamp, goedgekeurd, evenals de begroting, die sluit met een eindbedrag van f28.000. In het dagelijks bestuur der vereniging werd de heer W. Brand te Domburg geko zen. In principe werd besloten de voorjaarsvergadering in Aardenburg te houden. Als deze proef slaagt, zul len de voorjaarsvergaderingen steeds in een ander deel van de provincie worden gehouden. Het bestuur meent, dat hiervoor de belangstelling voor 't werk groter zal worden. De najaars vergaderingen van de streek V.V.V.'s die de laatste twee jaar met zoveel succes zjjn gehouden hebben bewezen, dat er bij de V.V.V.-besturen en auto riteiten een groeiende belangstelling is voor de zaak van het toerisme. Raad richt verzoek tot architect GRIJPSKERKE, 14 December In de gemeenteraad is is zeer langdurig gediscussieerd over 't plan voor de bouw van een ambtswoning voor de burge meester. De burgemeester is niet tevreden over het verloop dezer zaak, voor wat betreft het gepresteerde door de betrokken architect. Deze verleent z.L veel te weinig medewerking en voldoet niet aan de door hem kenbaar ge maakte wensen en verlangens. Van deze ontevredenheid heeft de voorzitter meermalen in de vergaderingen van het college van B. en W. laten blijken en ook nu was er een uitvoerig schrijven van hem ter tafel, hetwelk hij ook naar elk raadslid had gezonden. Het door de architect gebezigde schetsplan was als zodanig nimmer aanvaard, terwijl deze hier aan toch blijft vast houden. De voorzitter achtte dan ook de tijd gekomen om een andere richting in te slaan, terwijl de wethouders van oor deel waren dat de architect om andere plannen gevraagd diende te worden, welke passen in een bepaalde omge ving en die de door Ged. Staten toe gestane bouwkostensom niet over schrijden. Teneinde uit de moeilijkheden te ge raken verzocht de burgemeester de raad in deze situatie een beslissing te nemen. De raad besloot nu de betrokken ar chitect schriftelijk te verzoeken om, zo mogelijk, een tiental tekeningen van door hem ontworpen woningen ter-in zage te mogen ontvangen, met opgave waar deze woningen zijn gebouwd. Dit moeten dan zodanige woningen zijn, van 1 April 1956. Het ligt in dé be- tegeljjk de 500 kubieke meter niet overschrijden en ook de bepaalde bouwkosten niet mogen te boven gaan. EERVOL ONTSLAG Bü de aanvang der vergadering werd de heer P. K. Geschiere op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge meente-ontvanger, zulks met ingang van 1 April 1956. Het ligt in de be doeling met ingang van die datum in deze gemeente de combinatie ambte naar ter secretarie-ontvanger in te voe ren en alsdan tot ontvanger te benoe men de heer J. J. Engelvaart, ambte naar ter secretarie. Daar de termijn, waarvoor de negen woningwetwoningen in de Noordhoek en de Nieuwstraat zijn verhuurd, op 31 December 1955 verstrijkt, werd be sloten deze woningen opnieuw voor een tijdvak van drie jaren te verhu ren aan de tegenwoordige huurders. BRANDALARM-INSTALLATIE Tegen het voorstel van B. en W. om een brandalarm-installatie aan te schaffen bij een Technische Agenturen en Commissiehandel, te Zaamslag voor de som van f 980.ontwikkelde de heer Coppoolse tal van bezwaren. Z.i. zou men met een veel goedkopere In stallatie, welke op de lichtleiding werd aangesloten, terecht kunnen. Na de uiteenzetting van de heer Coppoolse, meenden verschillende raadsleden hun stem niet aan meergenoemd voorstel te Zes jaar aan het proefschrift gewerkt WAGENINGEN, 15 Déc. Op het proefschrift „De veranderingen ln het grondgebruik in een zandgemeente (Hengelo Gld.) In de jaren 1900-1950 is vandaag aan de Landbouw Hoge school tot dokter gepromoveerd ir W. H. Ubbink, Rijkslandbouwconsulent voor Grond- en Pachtzaken te Goes. Als paranymphen traden op ds H. M. Strating te Goes en dr L. J. v. Dijk te Aerdenhout. Zes jaar lang heeft dr ir Ubbink aan zijn proefschrift gewerkt; hij was er reeds aan begonnen, toen hij nog werkzaam was bij Grond- en Pachtzaken te Gelderland. „Uw proefschrift is daarom van grote waarde", zo zei de promotor, prof. dr E. W. Hofstee, nadat de gepromo veerde uit handen van de rector- magnificus, prof. dr J. H. Becking, de bul had ontvangen. Prof. Ir G. Minderhoud en prof. ir I. Samkalden hadden voordien da pro movendus aangevallen op resp. zijn tweede stelling betreffende de waarde van een bepaald stuk grond ten op zichte van een ander perceel en óp hetgeen was vermeld in het proef schrift over de komende pachtwet. Soja-planten uit Korea-matten MIDDELBURG. - „De florist, die van het bos rijke Brabant naar Zee land komt, krijgt de in druk dat het kaal en arm is, maar het is niet zo erg als men denkt." Hoe juist zijn woor den waren, bewees de heer A. de Visser, in zijn Maandagavond voor de afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde ge houden praatje over „De flora van Zeeland". Door inundatie is veel verloren gegaan en uit breiding van de cultuur gronden dringt de plan ten terug naar slootkan ten en wegbermen. We vinden in Zeeland een duin-, dijk-, schor- en in Zeeuwsch-Vlaanderen langs de Belgische grens, ook nog een zandflora. Al gaat het langzaam, toch komt veel wat ver loren ging weer terug. Daar zijn niet alleen inheemse, maar ook buitenlandse verrassin gen bij. Om het wegspoe len van de klei te voor komen, gebruikte men bij de dijk tussen Krui- ningen en Waarde, Ko- reamatten. Dat zijn van rijststro gemaakte zak ken, waarin Soja-bonen verzonden worden. Daar in achtergebleven boon tjes bleken de Zeeuwse lucht goed te kunnen verdragen. Ze groeiden zo goed, dat spr. van dit uit O.-Azië komende gewas, rijpe vruchten kon oogsten. Niet alleen wat van ver komt is belangwek kend. De wilde strand- biet, die zich op Wal cheren best thuis voelt, speelt nog een voorna me rol in de verbete ring van de zo belang rijke suikerbietencultuur. Het daarvan tussen Zou- telande en Vlissingen gewonnen zaad, hielp 'n Duits professor bij zijn proeven ten dienste van de „sukerpee". Met bijzonder fraaie kleuren-dia's voerde spr. zijn gehoor op dichter lijke wijze door alle sei zoenen, waarbij telkens bleek hoe mooi vuulte is, wanneer men het met belangstelling leert be kijken. De heer P. Blaauw, dankte als voorzitter de spreker voor zijn boeien de praatje, dat een warm pleidooi was voor het schone, waaraan velen achteloos voorbij gaan. GELUKWENSEN Na afloop werd een receptie gehou den tijdens welke dr ir Ubbink o.m. werd gelukgewenst door mr H. B. Bouman, secr. van Grond- en Pachtza ken te Goes, enkele andere ambtena ren van Grond- en Pachtzaken o.w. de heer Geschiere, die zich voor deze ge legenheid in Zeeuws costuum had ge stoken, ir Hennink, rijkstuinbouwcon- sulent, dr ir C. W. C. van Beekom, hoofding. Landbouw-voorlichtings- dienst, dr ir van de Berg van het Cul tuur Technisch Instituut, ir Franken, de voorganger van ir Post bij de Cul tuur Technische dienst en vele ande ren. Telegrammen kwamen o.m. binnen van ir J. Post, Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland en secretaris van de Herverkavelingscommissie Zeeland, mr dr A. J. J. M. Mes te Heinkenszand en ir J. D. Dorst, directeur Keuringsdienst Zeeland. kunnen geven( alvorens over deze zaak nadere inlichtingen te hebben gehoord. De voorzitter had geen bezwaar om nadere gegevens in .te winnen, doch merkte op dat ook de Rijksinspectie van het brandweerwezen zich toch met de door B. en W. gedachte oplossing kon verenigen, en deze alarm-installa tie voor een gemeente als Grijpskerke zeer geschikt achtte. Het is zeer de vraag of een goedkopere sirene vol doende geluid geeft, aldus de voor zitter. In beginsel werd besloten tot on bewoonbaarverklaring van de panden Middelburgseweg 53 en 55 en Kerk plein 13. De heer Coppoolse had tegen de onbewoonbaarverklaring van laatst genoemd pand bezwaren, zulks in ver band met een gesloten overeenkomst tussen de eigenaar en de bewoonster van dit pand. Aan de heer W. Krijger Jz., Jacob Catsstraat 19, werd een premie toege kend voor de verbetering van zijn wo ning. Het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor het jaar 1956 vastgesteld op f 50.000. STRAATVERLICHTING Nu er woningen in een bepaald ge deelte van het uitbreidingsplan worden gebouwd, besloot de raad voorts aan de N.V. P.Z.E.M. opdracht te verstrek ken tot het treffen van maatregelen om de openbare verlichting daar ter plaatse uit te breiden, door in de aan te leggen kabel straatverlichtingsaders te doen opnemen. Ten behoeve van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk Werk en het Economisch Techno logisch Instituut voor Zeeland wordt aan de Provincie Zeeland een jaarlijk se subsidie verleend van f 0.10 per in woner, waarvan de ene helft ten goede komt aan eerstgenoemde stichting, de andere helft aan laatstgenoemde. Het Algemeen Bestuur van het E.T.I. voor Zeeland verzocht om per 1 Januari '56 een subsidie van 7 cent te mogen ont vangen. De raad besloot op voorstel van B. en W. het subsidiebedrag van f 0.10 per inwoner niet te verhogen, doch te verzoeken aan de Stichting Zeeland voortaan f 0.03 per inwoner toe te kennen, en aan het E.T.I. f 0.07. Voor het werk van laatstgenoemd In stituut had de raad meer waardering. Enkele besluiten op grond van de Wegenverkeerswet werden vastgesteld, terwijl hierbij ook ter sprake kwam de zachtjesaan onhoudbaar wordende toe stand in de Noordhoek, waar de vrachtbode zijn auto's parkeert. De voorzitter zegde toe dat hierover de nodige voorstellen zullen worden ge daan. De heer J. Francke besprak de a.s. verhuur der nieuwe woningen en de verkoop van enkele dezer wonin gen. Hij bepleitte een voorlopige schriftelijke verbintenis op te maken voor de a.s. kopers. De heer Vlieger in formeerde naar de gerestaureerde hek- palen van de Hofstede „Zandvoort" en drong aan op de invoering van een rioolbelasting, zo mogelijk ook op te leggen aan hen, wier panden nog niet op de riolering zijn aangesloten. De voorzitter zeide toe zo mogelijk in voering van rioolbelasting met terug werkende kracht tot 1 Januari 1956 te zullen bevorderen. Geslaagd Aan het Nutsseminarium voor Pae- dagogiek te Amsterdam is voor de middelbare akte paedagogiek A ge slaagd de heer A. A. Leenhouts, Mid delburg. VRIJDAG 16 DECEMBER 1955 HILVERSUM I (402 m) K.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 8.45 Nieuws. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse chansons. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Instr. Octet. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole orkest. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Franse chansons. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amus. muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerorkest. 14.40 Dansmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Franse muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. (Intermezzo: Gram.). 17.40 Koersen. 17.45 Pianorecital. 18.05 Vragenbeantwoording. 18.45 Gram. 18.55 Caus. door Prof. Romme. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting" waarin opgenomen: 1. Neder landse vraagstukken ln de Verenigde Na ties, door Mr C. W. A. Schürmann. 2. .Waarom noodwachter?", door H. B. Ver- wayen. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte muziek. 21.00 Politiek Forum. 21.30 Amus. muziek. 21.50 Koorzang. 22.20 Zang en piano. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) VAR.A.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. V.P.R.O.: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A.: Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.00 Orgelspel. 11.20 Voordracht. 11.40 Gram. A.V.R.O.: 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gram. 13.30 Orgelspel. 13.55 Beursberichten. 14.00 Radio Philharmo- nisch sext. 14.20 Litterair programma. 14.40 Radio Philharmonisch sext. (verv.). 15.00 Gevarieerd programma. V.A.R.A.: 16.00 Muzikale caus. met illustratie. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Instr. kwintet. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Accordeonorkest en solist. 18.45 „De strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Klankbeeld over kinderen en hun moeilijkheden. V.P.R.O.: 19.30 Evangelisch beraad, caus. 19.50 Nieuws van de V.P.R.O. 19.55 „De volgende week". 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Voordracht. 20.30 „Om een Atlantische gemeenschap", caus. 20.40 „Na tien jaar", caus. V.A.R.A.: 21.00 Strijkorkest en piano. 21.30 Aetherforum. 22.10 Buitenlands weekoverzicht. 22.25 Instr. kwart, en solist. V.P.R.O.: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. V.A.R.A.: -23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (324 m) 11.45 Gram. 12.30 weerberichten. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Gram. 18.10 Voordracht. 18.20 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.15 Symph. ork. en soliste. (21.00—21.15 Kunstkaleidoscoop). 22.00 Nieuws. 22.15 Internat. Radio-Universiteit. 22.30 Gram. 22.5523.00 Nieuws. BENELUX RONDE 1956 GAAT DOOR MIDDELBURG, 14 Dec. Tijdens een deze week gehouden algemene leden vergadering heeft de Motor- en Auto club Scheldegouwen besloten om in 1956 weer een Benelux Ronde te orga niseren. Hoewel dit evenement nu reeds enkele jaren in financieel op zicht mislukte, was het sportieve suc ces daaraan omgekeerd evenredig. Verschillende autoriteiten hebben hun medewerking toegezegd. De ronde zal worden gehouden op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2