Nat. Rampenfonds betaalde aan vele kerken vergoeding uit Albert Heijn Z. L. M.-tentoonstelling in 1956 te Domburg op 21-22-23 Juni Mevrouw Vermaas sprak voor het Zeeuwsch Genootschap Prof. Gerbrandy besprak nationale en internationale problemen Tern. Boys zal het Rillandia bijzonder lastig maken Nog lagere Koffie- en Theeprijzen l De heer Van Berkel vertelde over zijn werk Samenwerking tussen kerkelijk en particulier initiatief enerzijds en Overheid en Rampenfonds anderzijds Verkeerszondaar mag niet klagen Auto sloeg enkele malen over de kop Laboratorium voor oesterteclt te Wemeldinge De Papoea is leergierig en heeft een grote technische vaardigheid Burgemeester A. A. van Eeten: „Hopen op blijvende belangstelling voor Schouwen" Zaterdagvoetbal Programma voor Zaterdag zal niet veel verrassingen te bieden hebben In teken van herstel Walcheren Ir Dorst sprak over landbouwproblemen in kringvergadering Walcheren Rectoraatsoverdracht te Kampen (Broederweg) tut/;,,,»? PERASTHMAN! Donderdag 8 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 7 December „Tjonge, tjonge, wat gaat het in het vroegere rampgebied toch goed. Men bouwt daar maar kerken, dorpshuizen, Groene Kruisgeboüwen, scholen, enz." Deze bewering hoort men maar al te vaak, als men zo hier en daar zijn oor eens te luisteren legt. Maar men vergeet zo dikwijls, dat er bij de ramp zoveel mensenlevens ver loren zijn gegaan en dat er zoveel geleden is. De heer W. J. A. H. van Berkel, referendaris bij het ministerie van Maatschappelijk Werk en ad viseur van het Nationaal Rampenfonds, was een geheel andere mening toegedaan. Dat is ons wel duidelijk gebleken, toen wij dezer dagen een onderhoud over zijn werk in Zeeland met hem mochten hebben. Hij is namelijk de man, die zich hoofdzakelijk bezighoudt met de problemen, die zich rond de kerken in het rampgebied voordoen. En met een zekere trots kon hij vertellen, dat er reeds veel bereikt is en men algemeen tevreden is over de resultaten. Hoe gaat dat nu precies met de ker ken? Zoals bekend bestaat er een oor logsschadevergoeding. Daarbij kent men de vergoedingsregeling van de immateriële schade, waaronder ver staan wordt de bedrijfschade; dus ook aan de kerken. Op grond van deze re geling heeft men de rampschadever goeding in het leven geroepen. Toen de watersnoodramp zich over Neder land had voltrokken, klopten de ker kelijke contactcommissies (voor Zee land zijn dit voornamelijk de Bouw en restauratiecommissies van de Ned. Herv. Kerk, waarvoor mr J. H. J. Schmidt werkt en de evacuatie-depu- taten van de Geref. Kerken) bij het departement voor Maatschappelijk Werk aan met het verzoek: „Geef ons een soortgelijke vergoeding". Me-\ heeft toen deze vorm gevonden, dat deze immateriële schade niet be taald wordt door bet departement, maar door het Nationaal Rampenfonds. Dit fonds krijgt adviezen, waarvoor de heer Van Berkei reeds vele gemeen ten in onze provincie heeft bezocht. CONTACT. „En deze adviezen kan men niet ge ven, als men in Den Haag op het de partement blijft zitten", aldus de heer Van Berkel. „Daarom is onze eerste opzet: contact met de mensen zelf te hebben. We moeten als het ware de plaatselijke omstandigheden en de lo cale sfeer aanvoelen. Eerst dan kunnen wij adviezen geven". Een frappant staaltje noemde de heer Van Berkel het noodkerkje te Bljersdijk, dat hier door geheel gefinancierd kon worden. Zo heeft men enige contactperso nen in de provincie. Voor Zuid-Be veland is dit ds W. C. van Burgeier, Ned. Herv. predikant te Kruiningen, en voor Schouwen-Duiveland ver richt ds C. J. van Royen, Ned. Herv. predikant te Zierikzee, baanbrekend werk. Door samenwerking van het kerkelijke en particuliere initiatief enerzijds en de overheid en het Rampenfonds anderzijds kan men zodoende veel bereiken. Er wordt a.h.w. een band met de kerkelijke autoriteiten geschapen FINANCIERING. Naast de regeling van de immate riële schade wordt door het Rampen fonds in afwachting van een definitie ve regeling voorlopig gefinancierd: de bouw van een Ned. Herv. Kerk met pastorie te Ouwerkerk; idem te Scha- rendijke; restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Serooskerke op Schouwen; de bouw van de Geref. Kerk te Krui ningen en een deel van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Kruinin gen. Met deze objecten, die zijn geko zen na overleg met de eerder genoem de kerkelijke commissies, is een be drag van rond één millioen gulden ge moeid. Op deze wijze wil men proberen de kerk tegemoet te komen in de direct verantwoorde kosten. In dit verband wees de heer Van Berkel met klem de gedachte van de hand, als zouden de mensen in het rampgebied er beter van worden. Men moet deze regeling van de vergoeding vooral niet zien als: wat zijn jullie er goed mee. Vergeten wordt dan wat er tijdens de ramp is gebeurd. Een soortgelijke regeling kan ook van toepassing zijn op kruisverenigin gen en verpleeginrichtingen. GEEN ONDERSCHEID. Een vraag, die ai lang op onze lip pen lag: „Welke kerken komen nu pre- ki :ies voor deze vergoeding in aanmer ing?". „Wei, dat is heel eenvoudig", Door auto „geschept", maar vrijwel niet gewond KLOETINGE, 7 Dec. Op de rijksweg bij het kruispunt Molenweg- Kapelse straatweg vond gistermiddag omstreeks half vijf een verkeersonge luk plaats, dat wonder boven wonder zonder ernstige gevolgen is afgelopen. De landbouwer Joh. de Vrieze uit Kloetinge die per rijwiel uit de rich ting Goes kwam wilde bij genoemd kruispunt de rijksweg oversteken. Hij gaf hierbij echter geen richting aan. Op dit moment naderde eveneens uit de richting Goes een volkswagen. De bestuurder J. L. de P. uit Groningen trachte door een manoeuvre De V. die inmiddels midden op de rijweg stond rechts te passeren. De V. draaide toen echter terug waardoor hij toch nog door de wagen werd „geschept" en te gen het wegdek werd geslingerd. De V. werd niet ernstig gewond en liep al leen een hoofdwonde op. Dokter Brou wer uit Goes verleende eerste hulp waarna het slachtoffer naar huis kon worden vervoerd. Zijn rijwiel werd practisch niet beschadigd. De volks wagen werd aan de voorzijde bescha digd. vertelde de heer Van Berkel. „Alle kerken, ongeacht de richting, uit het rampgebied. Of het nu een kerk is, die 24 uur in het water heeft gestaan of een kerk, die maanden van het water te lijden heeft gehad, dat doet er niet toe. Een kerkeraad, die meent voor de ze vergoeding in aanmerking te komen, heeft maar een berichtje te sturen naar de Bouw- en restauratiecommis sie van de Ned. Herv. Kerk en we zui len zien, wat we kunnen doen". „En hoe groot zal ongeveer het be drag zijn, dat met deze vergoeding gemoeid zal zijn?" zo was één onzer vragen. De heer Van Berkel kon uiteraard geen bedrag noemen, maar Geen gewonden AXEL, 7 Dec. Door de gladheid van de weg slipte vanavond omstreeks 7 uur mej. C. C. M. Raes uit Koewacht met haar Volkswagen op de Prov. weg nabij de buurtschap Drieschouwen. De auto sloeg enkele malen over de kop en op het lager gelegen bouwland te recht. De inzittenden kwamen won der boven wonder met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. hij kon wél vertellen, dat het cre- diet ruimschoots voldoende is om alle kerken te helpen. Tenslotte deelde de heer Van Berkel mede, dat mr Schmidt niet alleen voor de Bouw- en restauratiecommissie werkt, maar nu ook de belangen van de kleinere kerken, zoals de Geref. Gemeenten en Chr. Geref. Kerken, behartigd. Benoeming tot havenmeester GOES, 7 Dec. Tot Havenmeester door het kanaal van Zuid-Beveland, standplaats Hansweert, is benoemd de heer van Noord thans onderhaven meester van het Apeldoornskanaal en woonachtig te Deventer. GOES, 7 December Op Donderdag 15 December a.s. zal te Wemeldinge het laboratorium voor de Oestercul tuur van het Rijksinstituut voor visse rij-onderzoek officieel geopend wor den. In dit laboratorium, dat gevestigd is in de Stormezandpolder bij de zgn. „Val", zijn reeds enige tijd onderzoe kingen aan de gang die voor de o'ester- teelt van eminent belang kunnen zijn. Men bestudeert n.1. de mogelijkheden van oesterteelt als straks de Zandkreek en Oosterschelde zullen zijn afgedamd. Voor dit onderzoek heeft men een vaartuig in dienst, dat Donderdag eveneens een benaming zal krijgen, en dat genoemd zal worden de „Dr P. C. C. Hoek". Wijlen dr Hoek was n.l. de man die omstreeks 1900 als eerste bio loog een onderzoek instelde naar de oorzaken van achteruitgang in de oes terteelt en die daarover een lijvig rap port heeft geschreven. Indrukken van Nieuw-Guinea" MIDDELBURG, 7 Dec. Voor het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen heeft vanavond mevrouw E. Vermaas-Konijnenburg een boeiende en interessante causerie gehouden over het onderwerp „Indrukken van mijn reis naar Nieuw-Guinea". Me vrouw Vermaas is daar enige tijd ge leden tien weken geweest in verband met een ziekte van haar vader. Zij heeft in die korte tijd zich zeer inten sief verdiept in de problemen van dit onmetelijke land, in de vele facetten van het leven en werken daar, zowel van Papoea's als van Nederlanders. Enige tijd mocht zij er ook dokters praktijk uitoefenen en zodoende kwam zjj in nauwe aanraking met de bevol king. Nieuw-Guinea is een fascinerend deel van de wereld, dat voor het aller grootste deel nog onontgonnen is en waar de samenleving nog in het prille beginstadium van ontwikkeling ver- Voor A.R. Siatencenirale ie Zierikzee ZIERIKZEE, 7 December Het lid van de Tweede Kamer, prof. mr P. S. Gerbrandy heeft hedenavond voor A.R. Statencentrale te Zierikzee een rede gehouden, die als titel droeg „Politieke rondblik". Spreker werd ingeleid door de voorzitter, burgemeester A. A. van Eeten uit Nieuwerkerk, die o.m. op merkte, dat hfj het op hoge prijs stelde, dat Prof. Gerbrandy en zijn echtgenote al vroeg naar Schouwen en Duiveland waren gekomen om de stand van de wederopbouw, drie jaren na de ramp in ogenschouw te nemen. Hij sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst en bij de uitbreiding van het aantal parle mentsleden de beide fracties van de A.R.P. belangstelling voor Schouwen en Duiveland zullen hebben. Prof. Gerbrandy besprak allereerst de internationale verhoudingen, die ons land en volk thans veel meer ra ken dan vroeger en waarvoor dus ook elke Nederlander verantwoordelijkheid draagt. Uitvoerig ging hij in op het streven (1945) van de mens om een nieuwe wereld te bouwen en op de plannen van de beide wereldarchitecten, Roo sevelt en Stalin. Eerstgenoemde streefde openlijk naar de „Verenigde Naties", een uni versele volkenbond zonder koloniën. Stalin streefde niet openlijk naar een communistische dictactuur. Het resultaat van beider streven is, dat we nu in een versplinterde wereld leven. Het toegeven van Roosevelt aan Stalin is hier grotendeels oorzaak van en daar ook zijn opvolgers dit spel voortzetten heeft het communisme, vooral in Azië veel aan macht gewon nen. EEN WERELDARCHITECT. Spr. stelde hiertegenover het A.R.- beginsel van „sonvereiniteit" in eigen kring en het zich onderwerpen aan Gods levenswetten. Dit zijn de dingen van de grote Wereldarchitect. Vervolgens sprak Prof. Gerbrandy over onze staat, d.w.z. Nederland met de West en Nieuw Guinea. Hij wees hierbij op de taak van de overheid een beschermend schild te zijn voor haar onderdanen. Nederland heeft dat niet altijd begrepen (Indië). POLITIEKE PARTIJEN. Tenslotte wijdde hij enkele woorden aan de Nederlandse politieke partijen, waarbij hij vooral inging op de door de P.v.d.A. gepropageerde doorbraak gedachte en de geschiedenis van de A. R.P. Wat de A.R.P. aangaat legde spr. er de nadruk op, dat men 't in de partij dik wijls in alle opzichten niet met elkaar eens kan zijn, wat uiteindelijk goed is, daar men zo van gedachten kan wis selen en het tenslotte gaat om de ge zindheid. Persoonlijk is hij de mening toege daan, dat zijn partij niet aan het kabi net Drees had moeten meewerken: pro tocol, losmaking Unie en Ambon. Hij besloot zijn rede met er op te wijzen het program van actie goed te lezen. keert. Uitvoerig schetste mevrouw Vermaas de daarmee verband houden de eigenaardige problemen op tal van gebieden. Maar daar staat tegenover, dat de laatste jaren het tempo van ont wikkeling zeer snel is toegenomen, hetgeen uit kleine dingen blijkt, zoals het feit, dat in een plaats als Hollandia nu heel wat Papoea's op een scooter rijden en enkele nieuwe woonwijken in aanbouw zijn. De Papoea is leergie rig en heeft een grote technische vaar digheid. Nog enorm veel pionierswerk GOES, 7 December. Het ziet er naar uit, dat Rillandia, dat Zaterdag j.l. door Arnemuiden en Krabbendijke naar de derde plaats werd gedirigeerd, zich ook Zaterdag a.s. nog met deze rangschikking zal moeten verenigen. Arnemuiden heeft weliswaar een zware uitwed strijd tegen Axel voor de boeg en Krabbendijke zal op eigen veld geenszins met Colpl. Boys kunnen „spelen", maar het ligt echter toch het meest voor de hand dat deze twee ploegen Zaterdag de punten wel zullen kunnen bemachtigen. Maar of Rillandia tot een dergelijke daad te Terneuzen tegen de Tern. Boys in staat zal zijn, staat nog te bezien. Wemeldinge krijgt V.C.K. op bezoek en moet tenminste een gelijkspel uit het vuur kunnen slepen. In de tweede klasse A zal het ongesla gen Nieuwdorp (drie wedstrijden gewon nen en twee gelijk) Zaterdag weer een plaatsje op de ranglijst stijgen door Se rooskerke II geen kans te geven. Kapelle IIWolfaartsdijk II is een ont moeting van twee gelijkwaardige ploe gen maar waarschijnlijk zal de thuisclub toch met de winst gaan schuiven. Rillan dia II en Kloetinge II zwerven eveneens onder aan de ranglijst. Ook deze ploegen zullen elkaar niet veel maken. Een ge lijkspelletje ligt het meest voor de hand. TWEEDE KLASSE B. Veere heeft de laatste weken een „rare" schaats gereden maar moet toch wel in staat worden geacht om het bezoekende Bevelanders te verslaan. Bij een over winning kunnen de Veerenaren de twee de plaats behouden. Draait het op een nederlaag uit, dan komt deze eervolle zal er echter moeten worden verricht, voordat het gewenste maatschappelijke peil zal zijn bereikt. Met een groot aantal uitstekende gekleurde licht beelden verduidelijkte mevrouw Ver maas haar causerie. Zij werd ingeleid en na het beantwoorden van enkele vragen dank gebracht door de voor zitter van het Genootschap, mr J. A. E. Rink. Ingezonden Mededeling (Adv.) Zal de prijsdaling van koffie en thee zich op de wereld markt voortzetten Niemand kan dit met zekerheid leggen. Dat bewijst het onregelmatige prflsverloop van deze artikelen in de laatste jaren. Wel staat het vast, dat Albert Heijn - zoals ook nu - elke verlaging van de wereldprjjs op de voet volgt en bovendien: met de bekende Boffie Koffie en Thee steeds 10 '/i goedkoper ls dan elk ander kwaliteitsmerk. Zie onze prijzen en overtuig U KOFFIE Dessert kwaliteit Eerste kwaliteit per pak 250 gram ORANJEMERK 214 GROENMERK, 187 155 BRUINMERK THEE 100 gr. pak 100 gr. pak Goudmerk Zilvermerk Blauwmerk 94 94 84 Groenmerk Roodmerk Geelmerk 78 74 67 Ingezonden Mededeling (Adv.). 'n Merk om te onthouden» plaats voorlopig aan Bevelanders toe. Se rooskerke de onbedreigde leider in deze klasse zal zich door Oostkapelle de voet niet laten dwarszetten, alhoewel het voor de koplopers „uitkijken gebla zen" is. Zeeland Sport VI heeft in da thuiswedstrijd tegen Middelburg V geen slechte papieren en ook R.C.S. IV zal Nieuwland „puntenloos" huiswaarts laten keren. TWEEDE KLASSE C. Het programma voor deze klasse zal waarschijnlijk niet veel verrassingen bie den, want alle ploegen uit de kopgroep moeten hun thuiswedstrijden in winst kunnen omzetten. S.V.D. krijgt het zwak ke Beren op bezoek, Goes IV moet het opnemen tegen het ook al niet sterke Wissekerke, Kats is gastheer van Mevo (overigens een wispelturig ploegje) en Kloetinge bindt de strijd aan met Kapel le. De Kloetingenaren, die Zaterdag j.L op onnavolgbare wijze uit de slof zijn geschoten, hebben nog de zwaarste match voor de boeg. Yerseke II gaat op bezoek bij 's-Heer "Hendrikskinderen en deze jonge ploeg uit het oesterdorp zal ervaren, dat de gastheren „thuis" moeilijk te kloppen zijn. Een gelijkspelletje is dan ook niet onmogelijk. TWEEDE KLASSE D. Sinoto, is de sterkste ploeg van deze afdeling. Tegen Mevo II (te Zierikzee) zal het echter toch nog wel even aan pakken worden. Bruse Boys kan de twee de plaats behouden door Mevo III de winst te ontnemen. TWEEDE KLASSE E. In de volgorde van de stand zal ook in deze klasse weinig wijziging komen, want zowel Hoek (dat bij Driewegen te gast gaat) als Spui (dat Tern. Boys II ont vangt) kunnen winnen. TWEEDE KLASSE F. Koploper A.Z.V.V. II kan Zaterdag zijn voorsprong nog aanzienlijk verhogen door Kruiningen III (kansloos onderaan) in eigen huis te verslaan. Mas SVD II zal goed blijven volgen want deze club zal in Zaamslag aanspraak kunnen ma ken op de volle buit. MIDDELBURG, 7 December De grote provinciale Z.L.M.-tentoonstelling zal in 1956 te Domburg worden gehouden. Als data zqn 21, 22 en 23 Juni aangewezen. De kring Walcheren van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij, als organisator, heeft een fraai onderaan de duinen gelegen terrein van 10 ha ter beschikking gekregen van de heer W. de Buck ('t Hof Domburg). Don derdag 21 is er de openingsvergadering, Vrijdags zijn er de paarden- en vee keuringen en 's Zaterdags zijn er sportwedstrijden voor de landbouwhuishoud- scholen. Deze tentoonstelling zal in het teken staan van het herstel van Wal cheren. Tentoonstellings-secretaris is de heer J. Cevaal te Serooskerke (W.). Aanvankelijk was getracht te Middelburg een voor dit doel geschikt terrein te vinden zonder resultaat. Dit deelde de voorzitter van de in café „De Vriendschap" te Middelburg vergaderende kring Walcheren van de Z.L.M., de heer A. W. Cevaal uit Grijpskerke, mee in zijn openingswoord. Ir J. D. Dorst, de voedselcommissaris, sprak hierna over „Problemen in en rond de landbouw". H(j toonde zich geen voorstander van vrije loonvor ming in de landbouw. Over de mono polieheffingen op granen deelde hij mee, dat er thans aan wordt „gedok terd" om dit in de toekomst niet meer per kg, maar per ha berekend te krij gen. Aangaande de landbouwpolitiek in de Ver. Staten zei de heer Dorst, dat er thans voor 27 milliard dollar in land bouwproducten is belegd. Over de problemen van prijzen en kosten zei hij, dat men, als men eerlijk is, niet meer terug kan naar de tijd voor 1930, de tijd van volledige vrijheid, zonder diverse maatregelen. Ondanks dat het areaal aardappelen kleiner is dan vorig jaar, is de op brengst ongeveer gelijk. Dit houdt ver band met het feit, dat vorig jaar veel ziekten de kop opstaken. De heer Dorst was van mening, dat een kans op een exhorbitante prijs daling, zoals die er in de dertiger ja ren was, niet groot is. Een daling ls mogelijk, evenals een op en neer gaan van de conjunctuur. EXPORT. „Wij zijn afhankelijk van de export" zo vervolgde hij 40 pCt van de Ne derlandse export bestaat uit landbouw producten. Hierbij gaf hij een opsom ming van de teruggang in de export naar diverse landen. Algemeen is men hierover ongerust, de export is een zeer zwak punt. Vaak betreft de uitvoer slechts incidentele gevallen. Men kan hierover onmoge lijk optimistisch zijn, aldus de heer Dorst. De zgn. liberalisatie van de land bouw is verder niet mogelijk. Toch zijn er nog mogelijkheden de moeilijk heden moet men trachten te over winnen. De internationale situatie is gewijzigd er is thans overschot. In vele landen wordt de productie opge voerd. Maar ondanks dit alles is de landbouw zeker niet hulpbehoevend. Het grote probleem is, hoe een ein de te maken aan de stijging van de kosten en de daling van de prijzen. De tijd van welvaart en grote voorspoed is voorbij. Een grote waakzaamheid zullen de organisaties aan de dag moe ten leggen. Daarom dienen deze zo sterk mogelijk te worden gemaakt, „opdat zij voor hun belangen kunnen opkomen", zo besloot de heer Dorst zijn causerie. ELECTRICITEITSVOORZIENING. Uit de vergadering kwam de vraag, hoe het staat met de bevordering van de electriciteitsaanleg ten plattelande gedoeld werd uiteraard op de zgn. „onrendabele gebieden". „Het begint te dagen", zei mr J. F. G. Schlingemann, de algemeen secre taris de hoop is thans gericht op de steun van de overheid. Er bestaat thans ook een commissie, die zich met de be studering van een en ander bezig houdt. KAMPEN, 7 Dec. Dinsdagavond heeft professor L. Doekes in da .aula van de Theologische Hogeschool aan de Broederweg het rectoraat overgedragen aan professor H. J. Schilder. Prof. Doelres heeft een rede uitgesproken over „De Geref. belijdenis van de al wetende Verbondsgod". „Het is opmerkelijk", aldus prof. Doekes, „hoe in de theologie van de laatste jaren de leer van Gods alwe tendheid slechts sporadisch aan de orde komt en dan nog op een wijze, die de duidelijke gegevens der Schrift niet tot hun recht laat komen. In die Schrift openbaart de Verbondsgod zich op tal van plaatsen onmisken baar als de alwetende, zowel ten aan zien van het heden als van het ver leden en de toekomst. Deze alwetend heid Gods wordt ontkend in de philo- sophie van het heidendom, maar zij werd eveneens aangevochten en mis kend binnen de muren der kerk. De Reformatie ontleent haar belijdenis van Gods alwetendheid alleen aan de Schrift. Zij werd daarin bestreden door het humanisme van de rénaissan- ce,- dat uiteindelijk bij Socinus leidde tot de negatie van Gods voorweten schap ten aanzien van de toekomstige contingentia. Daartegenover hebben de Geref. Kerken in Dordrecht de be lijdenis van de alwetende Verbondsgod onvoorwaardelijk gehandhaafd." Na het uitspreken van deze rede werden enkele fata academica ver meld, o.m. de uitbreiding van het on derwijs in de Semitische talen. Voor het candidaats-examen zijn thans 110 studenten ingeschreven, voor de stu die tot het doctoraal-examen 46. Ten slotte droeg prof. Doekes het recto raat over aan professor Schilder. Ingezonden Mededeling (Adv.) verp. a 12 poeders f 1.75 yerkrijgbaar bij Üw gertees: middelenverzorger A. C. van der Resi, Goes Stand der werkloosheid GOES, 7 December. De stand der werkloosheid was volgens de gegevens van het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland per 1 December als volgt: totaal ingeschreven mannelijke werkzoekenden: 1402, geheel werkloos 986, werkzaam op objecten voor aanvul lende werkgelegenheid: 229, tewerkge steld op gem. soc. werkvoorzieningsob jecten 187, aanvragen van werkgevers 573. In totaal waren er 406 vrouwelijke werkzoekenden ingeschreven, onder wie 284 geheel werkloos. De aanvragen van werkgevers bedroeg 199.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2