Hoe staat het met de versterking der zwakke plekken in de zeeweringen? ÈaGmGa en De fiets is voor Mevr. G.J. de Jager- Krijger te Driewegen Csltêx Super IC'PI US BENZINE MET de dubbele plus: Zuidbeveiandse brandweermannen kregen „St. Nicolaaspresentje" Mogelijkheden voor tunnelaanleg in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen dienen onderzocht Vele honderden snuffelden in de advertentie-pagina s EXTRA HOOG OCTAANGETAL Sneller - Veiliger - Zuiniger Oefening in colon nerijden C» F* A»-afdeling te Krabbendijke St» Kruis heeft een dorpshuis F amilie- toog avond van de N.CX.B. Geen subsidieverhoging voor E.TJ. Zondagsschoolconfereotie te Zierikzee Middelburg Goes Dinsdag 6 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD panina 2 Kamerleden stellen minister Algera de vraag Ingezonden Mededeling (Adv.) 's-GRAVENHAGE, 3 Dec. Vele leden der Tweede Kamer, zo blijkt uit het Voorlopig verslag op de begroting van Verkeer en Waterstaat, zouden gaarne een overzicht ontvangen van de vorderingen, welke zijn gemaakt met de ver sterking van vele zwakke plekken in de zeeweringen in afwacht ig van de tot standkoming van het Deltaplan. Sommige leden, die hieromtrent enigszins sceptisch waren, zouden ook willen horen, of speciaal de Zeeuwse eilanden, waar het aantal zwakke plekken naar hun mening onnoemelijk groot is, voor de eerstvolgende jaren nu enigszins redelijk beveligd zijn. Dezelfde leden acht ten de toestand in de Biesbosch nog zeer onbevredigend. Ten aanzien van de wegen werd ge- duur zou men tot een tunnel onder of vraagd, of er, nu de Braakman is inge polderd, geen aanleiding bestaat op het Rrjkswegenplan een nieuwe weg te plaatsen, die dwars door deze polder Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen zou verbinden. Van verschillende kan ten bracht men de verbindingen met Zeuwsch-Vlaanderen weer ter sprake. Sommige Kamerleden waren van me ning, dat deze streek ln de eerste plaats een vergroting van het aantal veerbo ten nodig heeft, voorts Invoering van een 20-minuten-dienst op het veerKrul- ningen-Perkpolder en tenslotte een ver korting van de wachttijd tussen aan komst en vertrek van de veerboten Breskens-Vlissingen en vertrek of aan komst van de treinen. Andere leden merkten op, dat de aanschaffing van de nieuwe boot voor het veer Breskens-Vlissingen reeds een belangrijke verbetering betekent. Zfl vestigden er echter de aandacht op, dat deze dienst in de winter op Zon- en feestdagen slechts om de twee uur wordt onderhouden, hetgeen vooral voor buitenlanders, die dit niet weten, veel ongerief wordt veroor zaakt. Zij drongen er bij minister Algera op aan, dat in de winter ook op Zondag een uurdlenst wordt gevaren. Tevens merkten zij op, dat de bevolking er zeer mee gebaat zou zijn, indien de laatste bootverbinding (op werkdagen om 22.25 uit Vlissingen en om 22.55 uit Bres- kens) omstreeks 12 uur des nachts zou plaats vinden. Ook in de verbinding Perkpolder-Kruinlngen zouden zij ver betering aangebracht willen zien. Wachttijden van drie uur schijnen hier niet zelden voor te komen, terwijl op Zondag, ook in de zomer, slechts om de twee uur wordt gevaren. MET RAILS. Enige Kamerleden meenden, dat voor de veerdienst over de Wester-Schelde de bouw van nieuwe boten, met finan ciële medewerking van het Rijk, in voorbereiding Is. Zou het geen aanbeve ling verdienen, zo vroegen zij, deze bo ten zo in te richten, dat daarop te eni ger tjjd rails kunnen worden aange bracht met het. oog op een mogelijke spoorverbinding tussen Vlissingen en Breskens Een anatal andere leden drong er op aan, dat reeds thans begonnen zal wor den met een studie van de mogelijkhe den om een verbinding tot stand te brengen van het Oostelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen met Noord-Bra bant. Aanvankelijk zou hier een veer dienst kunnen worden ingesteld, op de een hoge brug over de Schelde moeten komen. Voor beide zou inpoldering van het verdronken land van Saeftinge no dig zijn. Er is op het ogenblik een tun nel te Antwerpen, maar deze zal onge twijfeld binnen afzienbare tijd, evenals die te Rotterdam, zijn maximumcapaci teit bereiken. Een tunnel bij de Nederlands-Bel gische grens zou wellicht ook een ge deelte van het wegverkeer van en naar het Antwerpse havengebied, dat zich tot dicht bij de grens uitstrekt, kunnen opvangen. Zulk een tunnel zou dan ook bij voorkeur in Benelux- overleg tot stand te komen. HAVENS. Ten aanzien van de havens werd op gemerkt, dat de aanleg van de haven van Bergen op Zoom zeer urgent is. Opgemerkt werd, dat dit werk geheel los van verdere plannen ln dit gebied kan geschieden. Weer andere Kamer leden vroegen, of de aanleg van deze haven kan samengaan met droogleg ging van een deel van het verdronken land ln Zuid-Beveland. Zijn reeds met provincie en gemeente onderhandelin gen geopend, over de verdeling van de kosten? Met betrekking tot Breskens werd gevraagd, of de minister reeds een beslissing heeft genomen ten aan zien van de nieuwe aanlegplaats der veerboten en of daarbij aandacht is ge schonken aan de belangen van de ge meente Breskens zelf. In welk stadium, zo vroegen vele le den, bevinden zich momenteel de plan nen tot inpoldering van het land van Saeftinge? En tenslotte werd eraan herinnerd, dat de Commissie De Vos van Steenwijk haar rapport over het financieel bestel der waterschappen nog niet heeft uitgebracht. Men informeer de met belangstelling naar het tijdstip, waarop dit zal gebeuren. Ned. Mij voor Nijverheid en Handel GOES, 5 December. Op Woensdag 14 December zal weer een lunchbijeen- komst worden gehouden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del, departement Zeeland in hotel „De Burg" te Middelburg. Als spreker zal optreden dr W. Drees Jr, adjunct directeur van het Centraal Planbureau te Den Haag. Tot onderwerp heeft dr Drees gekozen: „Het peil van de over heidsuitgaven in het kader van de economische ontwikkeling sinds de oorlog". Onze Sint Nicolaas-prijsvraag 1955 GOES, 5 Dec. Van vorige week Vrijdagmorgen tot hedenoch- tend kwamen als maar enveloppen binnen met als inhoud de gevon- den oplossing van onze St. Nicolaasprijsvraag. En het was een hele toer om al die honderden oplossingen na te kijken. Onze indruk is: u wat is er de laatste weken veel gesnuffeld in de advertentiepagina's v van het „Zeeuwsch Dagblad" en wat hebben ze geturfd om aan de (ij juiste aantallen te komen. Natuurlijk zat er hier en daar een klein handigheidje in dat snuf- A felen en het moet gezegd: vele oplossers hadden dat niet in de ga- ten. Alleen de accurate tellers brachten het er goed af. Dat aantal a secure tellers liep ook nog in de tientallen, zodat bij loting de win- 5 naar moest morden vastgesteld. En toen Jciuam uit de bus Mevrouw V G. J. de Jager-Krijger te Driewegen. De nieuwe damesfiets gaat dus u naar dit adres en wij willen mevrouw De Jager graag feliciteren met w dit succes. Wij hopen, dat ze vele kilometers op deze fiets mag „weg- (p trappen" en dat dit karretje het goed mag doen. Dinsdagmiddag zal onze chauffeur de nieuwe fiets in Driewegen A thuis bezorgen. g Aan alle deelnemers en deelneemsters onze dank voor hun mede- werking. JK Hieronder nog de juiste oplossing, waar vele deelnemers belang fin zullen stellen. w? Geschenk 73; St. Nicolaas 51; sortering 40; zwarte Piet 0; keuze 10; modern 16; kinderbijslag 0; etalage 8; enorm 1; uitstekend 0. «s® os® <asss> «ks© <s> <a^e> <as© <&fs><a£e> (IGNITION CONTROL COMPOUND) bij elk klimaat en iedere weersgesteldheid. Verkrijgbaar aan de zilveren pompen Station in Kapelle verzamelplaats GOES, 5 Dec. Sint Nicolaas heeft Zaterdagmiddag de brandweermannen uit Rilland, ïerseke, 's-Heer Arends- kerke, Wemeldinge, Waarde, Kapelle, Nieuwdorp, Krabbendijke, 's-Heeren- hoek, Kloetinge, Ovezande, 's-Graven- polder en Borssele een presentje be zorgd. Omstreeks twee uur loeide in ver scheidene dorpen de sirene. Brand! De brandweermannen schoten naar de garage en direct was het instap pen naar het station te Kapelle, waar colonnecommandant Taekema hen op wachtte. Voordien had de telefoniste van de B.B. commandopost te Goes de brand weercommandanten opgebed met de mededeling: „Alarm voor de brand weer. Brandweer moet zich begeven naar het station Kapelle en melden bij colonnecommandant Taekema". U zult wel begrepen hebben, dat het een oefening is. Maar het was geen gewone oefening. Alles was zorgvuldig voorbereid en geheim ge houden. Hoewel er dus geen voorbereidin gen waren getroffen liep de oefening in het begin zeer soepel. Nadat de eerste melding de deur uit was (naar Waarde), meldde 26 minuten later commandant Taekema, dat de brand weer-ploeg van Waarde gearriveerd was en geen minuut later kwam Krabbendijke aan. Regelmatig kwamen nu de andere brandweercorpsen binnen. Met vol doening kon vastgesteld worden, dat binnen een half uur na de meldingen de eerste opdracht was uitgevoerd. Burgemeester Van Suyiekom was ook aanwezig. Het tweede deel van de oefening bestond uit colonnerijden. Na afloop van de oefening gaf de heer H. B. Pilaar, kringhoofd van de B.B., een nabespreking. GOES, 5 Dec. Reeds lang heeft men te Krabbendijke pogingen in het werk gesteld om te komen tot op richting van een afdeling van de Chr. Filmactie. Onlangs hebben de Herv. en Geref. jeugdverenigingen met de plaatselijke predikanten ds J. van Leeuwen en ds A. T. Besselaar een vergadering gehouden met als resul taat, dat in Januari, zo mogelijk op een Zaterdagavond, de eerste film avond zal worden gegeven. Voor de eerste avond heeft men beslag weten te leggen op de prachtige film „Strijd om de top". Thans is men druk bezig donateurs te werven. Voorbeeld van samenwerking GOES, 5 Dec, Zaterdagmiddag Is te St. Kruis in West-Zeeuwsch-Vlaan deren het nieuwe Dorpshuis officieel geopend door de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevr. S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz. Aan de ingang van het dorp werd de Commissaris met zijn echtgenote opgewacht door het plaatselijke mu ziekgezelschap. In het Dorpshuis wer den zij verwelkomd door de heer G. Bonte. Hjj vertelde, dat St. Kruis van een uitstervend dorp thans door de oprichting van de belangenvereniging en het dorpshuis een herlevend dorp is geworden. Hij gaf een overzicht van de totstandkoming van het dorps huis en deelde mede, dat 95 pet. van de bevolking lid van de vereniging is. Burgemeester van Dongen van Aar denburg vond het een voorrecht bur gemeester te mogen zjjn van een dorp, waar een prachtig voorbeeld van sa menwerking wordt gegeven. Hij ver zocht mevr. de Casembroot het lint door te knippen. Ook zij prees de samenwerking, waardoor veel bereikt is. Mevr. de Casembroot ontving een groot kren- tebrood en een linnen ontbijtlaken. Des avonds werd een gevarieerd programma geboden. Op 13 December GOES, 5 Dec. Het district Zuid- Beveland van de Ned. Chr. Landar- beidersbond heeft Zaterdagmiddag in de „Opril" de maandelijkse kaderver gadering gehouden, onder leiding van de heer Chr. Maas uit Krabbendijke. Nadat enkele vragen uit de afdelingen waren behandeld, besprak de districts bestuurder, de heer M. D. den Hollan der de wet op de ouderdomsvoorzie ning, die thans bij de Tweede Kamer aanhangig is. Medegedeeld werd, dat op Dinsdag 13 December in de „Prins van Oranje" de familie-toogavond zal worden gehouden. Op deze avond zul len de heren den Hollander e« Stok man, bondsvoorzitter, het woord voe ren. Verder zal het toneelstuk „Span ning om de Vredehoeve" opgevoerd worden. Diploma's voor aannemers BERGEN OP ZOOM, 5 Dec. Za terdagmiddag zijn door burgemeester ir L. A. H. Peters de einddiploma s uitgereikt aan de cursisten van de aan nemers-cursus te Bergen op Zoom. Negen personen ontvingen het diplo ma. Nadat de directeur, ir A. J. A. Ju ten een inleidend woord had gespro ken reikte de burgemeester de diplo ma's uit aan de heren J. Goossen te Walsoorden; A. Groffenn te Hooger- heide; L. A. de Kok te Bergen op Zoom; A. Lobbézoo te Rilland; A. Mev- tens te Roosendaal; A. van Oers te Schijf; P. Aarts te Roosendaal; G. Bakker uit Hilversum en H. van Box- sel uit Bergen uit Zevenbergen. Raad Aagtekerke AAGTEGERKE, 5 Dec. Vanmid dag kwam de raad bijeen onder lei ding van burgemeester Geuze. Beslo ten werd het crediet in rekening-cou rant voor 1956 te stellen op f 20.000.—. Het verzoek van het E.T.I. om de jaar lijkse bijdrage van vijf cent te ver hogen tot zeven cent werd afgewezen. Het bestuur van de school der Geref. Gemeente kreeg een bedrag van f 466,90 voor aanschaf van nieuwe leer middelen. Tot lid van de Adviescom missie Woonruimtewet werd benoemd de heer P. Wisse-Harpe, in de commis sie verwering van schoolverzuim werd benoemd de heer C. Plat. Aan mej. P. Janse-Maljers werd op haar verzoek per 1 Jan. eervol ontslag verleend als klokluidster. Deze taak werd nu de gemeentewerkman opgedragen. ZIERIKZEE, 5 Dec. Zaterdagmid dag is in het Ned. Herv. Verenigings gebouw een najaarsvergadering ge houden van de Ned. Zondagsschool vereniging. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer L. M. Steen- dam uit Zierikzee, hield de directeur, de heer A. Kroese uit Amsterdam een causerie over het onderwerp: „Waar heid in onze vertelling". Hij wees er op, dat het Bijbelgegeven voor de kin deren als het ware verhaald moet worden in voor hen begrijpelijke woorden. Maar de verteller of ver telster moet natuurlijk bij de Bijbel blijven. Mej. M. Siedenburg behan delde de Kerstliturgie met behulp van een koortje. Unie-collecte De jaarlijkse Unie-collecte voor de Scholen met de Bijbel heeft f 1118.21 opgebracht. C.B.T.B. en C.J.B.T.B. Vorige week hielden de C.B.T.B. en de C.J.B.T.B. een gezamenlijke ver gadering onder leiding van de heer P. Ton. Tijdens deze vergadering heeft ir J. A. van 't Levens gesproken over het Deltaplan. Op zeer-duidelijke wij ze schetste hij de jonge boeren en boerinnen welke plannen de volgende decennia ten uitvoer zullen gebracht moeten worden. Pi'aatavond Prot. Chr. Bond Vervoerspersoncel In restaurant „De Opril" vergaderde dezer dagen de P.C.B. onder voorzitter schap van de heer M. de Jong. Namens het hoofdbestuur waren aanwezig de heren Den Hartig en Hendriks uit Utrecht, die talrijke vragen beant woordden en luisterden naar de wensen die er leven. De 34 aanwezigen kregen een zeer deskundige voorlichting over recht en wet, en ze namen voorts deel aan een levendige bespreking over de Zondagsarbeid. De bijeenkomst voldeed volkomen aan het gestelde doel. ARNEMUIDEN Chr. Besturenbond. De jaarlijkse pro- paganda-avond van de plaatselijke afde ling van de Chr. Besturenbond, die on der leiding van de heer A. Schuit is ge houden, was goed bezocht. „Christelijk sociaal NU" was de titel van het onder werp, dat de lieer de Vries, hoofdbestuur der van de C.B.C. behandelde. Na de pau ze werden enkele vragen behandeld en sprak ds H. K. Poelman een slotwoord. BIGGEKERKE A.R. kiesvereniging. .Onder leiding van de heer J. Kodde vergaderde de A.R. kiesvereniging. De heer W. Poppe uit Vlissingen sprak over het onderwerp: „De verkiezingsstrijd". BRUIN ISSt Sint Nicolaas. St. Nicolaas was Zater dagmiddag de gast van de Middenstands vereniging. Loco-burgemeester van den Berg heette op het plein van het ge meentehuis de Sint welkom, waar alle kinderen van de lagere en kleuterschool aanwezig waren en „Nu met hope" vro lijke klanken liet horen. Met de muziek voorop werd daarna een rondgang door het dorp gemaakt, waarbij aan de zieke kinderen een pakketje werd uitgereikt. Verkiezing. In de kerk der Geref. Ge meente is tot ouderling herkozen de heer J. de Waai en tot diaken de heer L. van Popering. In de vacature ontstaan wegens het be danken van de heer T. de Waal werd ge kozen de heer S. de Waal. Ziekentelefoon. Nadat de Geref. Kerk en de Geref. Gem. daartoe jaren ge leden waren overgegaan besloot ook de Ned. Herv. kerk over te gaan tot het be schikbaar stellen van ziekentelefoons. DOMBURG Bezoek. Zaterdagmiddag heeft St. Ni colaas een bezoek aan de gemeente ge bracht. Voorafgegaan door de muziek vereniging „Apollo" maakte hij een tocht door het dorp. Hij bezocht enkele zieke kinderen en daarna vertrok hij naar „Tramzicht". ELLEWOUTSDIJK De Sint op bezoek.- Zaterdagmiddag deed St. Nicolaas zijn intrede in het M. J. van Hattemhuis. Nadat een welkomst woord was gesproken door de gemeente secretaris, de heer N. A. van Overbeek deelde de Sint geschenken uit aan de kinderen van de lagere en kleuterschool. Aan het slot sprak de waarnemende bur gemeester J. Oele een dankwoord. S-GRAV EN POLDER „Hoog" bezoek. Ook deze gemeente vergat St. Nicolaas niet. Vrijdagmiddag maakte hij zijn opwachting in de kleuter school, waarna hij enige tijd in de O.L. school vertoefde. In aanwezigheid van vele moeders werden liedjes gezongen en de nodige reprimandes en goedkeuringen uitgedeeld. HAAMSTEDE Groene Kruis. Tijdens de vergadering van het Groene Kruis heeft burgemees ter Roëll medegedeeld, dat er misschien nog eens een badhuis zal komen, maar voorlopig zal dit een wens blijven. 'Het ledental bedraagt 850, onder wie 122 jeugdleden. De begroting werd vastge steld in ontvangsten en uitgaven op f9664 met een post onvoorzien van f433. In de vacature van wijlen M. Bom werd in het bestuur gekozen de heer C. J. van der Maas; mevr. Boot-Fokker en de heer de Feiter werden herkozen. Uitvoerig werd nog gesproken over de bazar. Be sloten werd een bazarcomité in het leven te roepen. HOEDEKENSKERKE Boerenleenbank. Tot 1 December werd ingelegd 11.350.135,84 (v.j. 11.425.850,67). Terugbetaald werd 1981.609.20. Het saldo bedroeg op 1 Dec. 12.765.585,27 tegen f2.256.812,55 op 1 Dec. 1954, een stijging dus van f 508.772,72. Het balanstotaal steeg van f2.478.886,20 op 1 December 1954 tot f3.128.215,65. Tot 1 Dec. kwamen er 134 nieuwe spaarders bij. KAMPERLAND Bazar. Vrijdag en Zaterdag heeft de voetbalvereniging „De Bevelanders" in Renata een bazar georganiseerd. Vrijdag heeft burgemeester van Halst met een hartelijke speech de bazar geopend. Hij wenste de voetbalclub goede resultaten. Met vele attracties en diverse verlotin gen kan de vereniging op een goed ge slaagde bazar terugzien. De Jonge uit Kloetinge. Door Sint Ni colaas werden vervolgens de prijzen uitgereikt van de strooiactie van Za terdag en vele kinderen werden daar bij blij gemaakt. Tenslotte kregen alle kinderen versnaperingen. KRABBENDIJKE Botsing. Zondagavond omstreeks zes uur zijn op de Rijksweg twee auto's tegen elkaar gereden. Het betrof een Belgische wagen en een auto van de P. uit Borssele. Drie inzittenden van de Belgische wagen liepen lichte verwondingen op. De ma teriële schade was groot. Verkiezing. Tot diaken in de Geref. kerk is gekozen de heer C. Kriekaard, zulks in de plaats van de heer M. D. grond terecht. Met een scheur in zijn mantel vervolgde hij zijn reis. In de zaal van de heer Colpaart werd hij door bur gemeester Jobse verwelkomd. Alle kin deren ontvingen een presentje. ST ANNALAND Collecte. De collecte ten bate van het t.b.c.-fonds heeft f26.61 opgebracht. Winkelweek. Zaterdagavond had in de O.L. school de trekking plaats van de winkelweekactie, uitgaande van de plaat selijke middenstandsvereniging .Activa". De voorzitter, de heer F. J. Stols deelde mede, dat de week bijzonder geslaagd is en dat de totale omzet geschat kan worden op f55.000 ik f60.000. Burgemees ter van den Bos wees in zijn toespraak KAPizuLE Duivententoonstelling. Zaterdag aan staande zal door de plaatselijke vereni ging van postduivenhouders „Oost West Thuis Best" een tentoonstelling worden gehouden ln hotel „De Zwaan". Groenteteeltcursus. Vorige week is een cursus in groenteteelt begonnen. De or ganisatie hiervan berust bij de plaatse lijke tuinbouwvereniging. De belangstel ling hiervoor bleek zo groot te zijn, dat de cursisten niet ondergebracht kunnen worden in de plaatselijke lagere tuin bouwschool. Nu geeft men les in de grote zaal van „De Zwaan". Overgeplaatst. De heer A. van Oosten, hoofdassistent van de rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst te Goes zal zich daar deze week gaan vestigen. Raad. Het raadslid Adr. de Waard deelt ons mede, dat hij in de laatste vergade ring deze opmerking heeft gemaakt: „Wat het punt woningverbetering be treft, daar ben ik voor, maar dan alleen voor die woningen, die ln de toekomst voor bewoning dreigen verloren te gaan, en alleen aan die personen, die niet bij machte zijn om het zelf te betalen. Ik zou gaarne elk geval apart behandeld willen zien". St Nicolaasfeest. Ongeveer 600 schoolkinderen uit Kapelle en Bieze- linge waren Maandagmiddag in de vei linghal bijeengekomen om het St Ni colaasfeest te vieren dat werd georga niseerd door de middenstandsvereni ging „Handelsbelangen". Er werden volop St Nicolaasversjes gezongen. Voor de Sint arriveerde werden zij eni ge tijd bezig gehouden door de heer Schwartz, die voor zijn benoeming be dankte. OOSTKAPELLE „Zonneveld". Vorige week werden op het hospitium „Zonneveld" door man schappen van de onderzeebootjager „Noord-Brabant" te Vlissingen St. Nico- laasgeschenken aan de patiënten uitge reikt. De marinemannen hadden hiervoor zelf speelgoed gemaakt. Namens directie en bestuur van „Zonneveld" sprak burge meester Sprenger woorden van hartelijke dank. Opbrengst. De opbrengst van de inza meling voor de oprichting van een socië teit voor ouden van dagen blijkt groot te zijn. Het voorlopig comité besloot thans definitief tot oprichting. Woensdagmid dag om half twee zal het zaaltje van de heer Hundersmarck officieel geopend worden. De bedoeling is, dat gedurende de wintermaanden elke Woensdagmiddag de sociëteit geopend zal zijn. Badinrichting, Dezer dagen opende de heer A. de Ligny aan de Duinweg een badinrichting. Ongetwijfeld is dit 'n aan winst voor de gemeente. Met behulp van subsidie van de gemeente heeft de heer de Ligny een modem badhuis neergezet. Het is voorzien van vijf douchecabines. Het badhuis is elke dag geopend. RILLAND-BATH Sint Nicolaas. Zaterdag is St. Nicolaas met drie knechten door de muziekvereni ging „Rillandia" en de schoolkinderen afgehaald van het bedrijf van de land bouwer O. van Gorsel. Maar met het paard kon hij niet best opschieten. Toen de muziekvereniging zich liet horen, steigerde het paard en Sint kwam op de op het belang van de middenstand. Er waren 92 prijzen en 30 troostprijzen. De eerste prijs was voor de heer C. Over- beeke. Collecte. De gehouden collecte ten bate van de Herv. mannenvereniging heeft f 44.58 opgebracht. OOST- EN WEST-SOUBURG Uitvoering. Zaterdagavond heeft het kinderkoor (130 leden) „Zuiderstemmen" ln „De Zwaan" een uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer A. Goedhart, was in zijn openingswoord dankbaar, dat zo- velen belangstelling toonden voor deze avond. Onder leiding van de dirigente, mevr. Francke-Davidse zong het eerst de A-klas (van zes tot acht jaar) en daarna de B-klas (acht tot tien). De C-klas (10— 16) zong onder leiding van de heer J. Suurmond. De muzikale begeleiding werd verzorgd door mevr. de Boer-van Boven. Na de pauze werd de kinderoperette „Repelsteeltje" uitgevoerd. daarna kwam de O.L. school aan de beurt. Ook daar kregen de leerlingen een cadeautje. De leerlingen zongen natuurlijk verscheidene versjes voor de Sint. De belangstelling van de ou ders was groot. WESTKAPELLE Ongeval. Zaterdagmorgen is de heer J. Westerbeke tijdens werkzaamheden op een paalhoofd zo lelijk op de stenen ge duikeld, dat na onderzoek door dr Huy- gens bleek, dat enkele ribben zijn ge broken. Verkiezing. In de Ned. Herv. kerk zijn tot ouderlingen herkozen de heren J. Reynhoudt en W. Flipse en tot diakenen de heren J. Boogaard en J. van Rooyen. De heren J. Minderhoud en A. Louwerse resp. kerkvoogd en diaken legden hun functies neer. Tot diaken werd gekozen de beer A. Gabrielse en tot notabelen de heren H. Cijsouw, M. Hengst, A. Gabriel se en J. Minderhoud. Collecte. Voor het Ned. Bijbelgenoot schap werd f 56.03 gecollecteerd. ST. MAARTENSDIJK St. Nicolaas. Vorige week heeft St. Ni colaas met een luxe wagen een bezoek aan de gemeente gebracht. Hij bezocht de kleuterschool en de twee hoogste klas sen van de O.L.-school. Daarna vertrok hij naar Scherpenisse en Poortvliet. De Sint was gearriveerd per motorboot. WAARDE Bezoek van St Nicolaas. Gistermid dag heeft Sint Nicolaas met zijn knecht de gemeente met een bezoek vereerd. Hij bezocht de kleuterschool, waar al le leerlingen een presentje kregen en YERSEKE Postduivententoonstelling. De P.V. „De Noordster" hield in de zaal „Oosterbeurs" een tentoonstelling. De uitslagen waren: klasse 1 oude doffers: le pr.: C. Hout, E. Everse en C. Vermast; 2: J. J. v. Oevercn M. Minnaard en E. Vermast; 3: J. van Es, M. Pekaar en C. Vermast; klasse II oude duivinrfen: 1: J. J. van Oeveren; 2: M. Mol, M. Pekaar, C. de Koeyer en M. Minnaard; 3: P. de Koeyer, P. Linden- berg en H. J. van Es; klasse III, jarige doffers: 1: C. Vermast, P. de Koeyer en E. Th. Zoetewey; 2: M. Mol, C. Vermast, W. M. van Have; J. J. van Oeveren en E. Th. Zoetewey; klasse IV, jarige duivin- nen: 1: P. Lindenberg; J. van Es, H. J. van Es; 2: M. Minnaard; E. Vermast; E. Everse; H. J. van Es; 3: E. Vermast; M. Mol en H. J. van Es; klasse V, jarige dof fers: 1: M. Mol, J. Minnaard; E. Vermast; C. Vermast, Ph. Koster, E. Th. Zoetewey, M. Hout; 2. H. J. van Es, J. van Stee (2x), M. Mol, J. Minnaard, M. Pekaar, C. A. Elenbaas, E. Vermast, C. Vermast, E. Everse, Chr. Everse, M. Minnaard en P. de Koeyer; klasse VI, jarige duivinnen: 1: M. C. Lamper, J. Zoetewey, Ph. Kos ter, A. Hoebeke, H. J. van Es, W. M. van de Have; 2: P. Lindenberg; M. Pekaar, M. Mol, E. Everse, J. van Es, H. J. van Es, J. van Stee, C. Vermast; 3: M. Pe kaar, C. de Koeyer; M. Minnaard, H. J. van Es; J. J. van Oeveren; E. Vermast. De mooiste doffer was van G. F. Hout en de mooiste duivin van II. J. van Es. ZOUTELANDE Collecte. De jaarcollecte voor de Unie „Scholen met de Bijbel" heeft f 175.54 op gebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2