„Pomona", tehuis te Kapelle is voor bejaarden gereed 4. PRONTO Geen zesde gemeentewerkman in Kapelle O.L.-school te Kortgene wordt met vier onderwijzers „bemand" Sprookjesachtige intocht van St* Nicolaas te Vlissingen Drs Okke Jager Wereldraad sprak van over Kerken de Modern gebouw bezorgd oudjes gezellige levensavond Dertig jaar Chr. Kleuteronderwijs te Kapelle Vandaag krijgt Yerseke hoog bezoek Directeur Rijkskweekschool 65 jaar Prijs van bouwgrond verhoogd Eendenverblijfplaats in de vijver Politie kreeg leverworst en eenvangnetje Geldlening (f 50.000) voor het dorpshuis en woningbouw B* en S. op Walcheren Doelstellingen belicht Reinigingsdienst Duiveland wil uitbreiden Vrijdag 2 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina Iedere dag een paar ,,nieuwelingen" KAPELLE, 1 December. „Kiek, weer een nieuweling zeker?" Mej. C. Boogerd, tijdelijk directrice van het rusthuis „Pomona" te Ka pelle, glimlachte even. Beneden in de hal werden meubeltjes naar binnen gedragen; iedere dag komen nu gemiddeld zo twee nieuwe inwoners van het rusthuis hun kamers opzoeken. De veronderstelling, dat de uitroep die dus Uw verslaggever gold bleek niet juist te zijn, maar hadden we de leeftijd der sterkeren we zouden gaarne „ja" zeggen als men ons in staat stelde in „Pomona" de levensavond te komen doorbrengen. Kosten noch moeiten zijn gespaard om dit gebouw, verrezen op de plaats waar vroeger villa „Pomona" stond niemand weet, wat die naam eigen lijk betekent zo gezellig en prac- tisch mogelijk te maken. De binnen- huis-architecte, mej. Bosman, die ook zoveel nuttig werk doet voor de plattelandsvrouwen, heeft eer van haar schepping. „Modern", maar niet ultra", zei mej. Boogerd en liep vol trots met ons door het gebouw, dat op een verhoging staande een fraaie aanwinst betekent voor het beeld van de "Jiezelingsestraat. DRIE VLEUGELS. Het gebouw bestaat uit drie vleu gels, gegroepeerd rond een gezellige hal. Links van de ingang bevindt zich de kamer van de directrice; rechts een wel zeer gezellige en keu rig ingerichte conversatiezaal die te vens als eetzaal dienst doet. Pastoe- meubelen, gestoffeerd in warme tin ten, blank eiken tafels,? een gezellige open haard en een mooi radiotoestel, geloof maar gerust, dat de oudjes hier knus kunnen zitten. En als ze rustig alleen willen zijn, dan kunnen zij op hun eigen kamers blijven, want die zijn niet minder ge zellig. Zeventien eenpersoonskamers telt het gebouw en zes „flatjes" op de hoeken van het gebouw voor twee personen. Die flatjes bestaan uit een woonkamer en een slaapkamer, een keukentje en een eigen toilet met wastafel. Ook de eenpersoonskamers hebben een keukenhoekje in de hal letjes voor de kamers en eveneens een eigen toiletruimte. Het gebouw telt twee verdiepingen. Op de bovenste verdieping zijn drie kamertjes ingericht, n.L twee voor het personeel en een logeerkamertje. Die kamertjes zijn gestoffeerd in rood, groen en blauw en ze hebben zo de naam „rode, groene of blauwe ka mer" gekregen. Het gebouw is practisch vol ge boekt. Er is nog één kamertje vrij De meeste inwoners komen uit de gemeente Kapelle-Biezelinge zelf, doch ook uit de omstreken hebben oudjes hier een plaatsje gevonden. MODERN IS OOK DE KEUKEN. Verder maar weer. De keuken, met modern comfort, is de trots van de directrice, de juffrouw van de huishouding en de twee assistentes, In het midden een groot gasfornuis, langs de wanden Bruynzeel-aanrech- ten en kasten. Een bijkeuken met bakken om groenten te wassen en 'n aardappelschilmachine. Een brood snijmachine, kortom prachtig mate riaal, waarvoor iedere huisvrouw zou tekenen Naast de keuken is een personeels- kamer en boven de keuken een groot plat om dekens te luchten enz. KAPELLE, 1 Dec. Samen met de leden en de ouders der kleuters heeft het bestuur van de Chr. kleuterschool „Samuël" alhier, vanavond het dertig jarig bestaan van deze vereniging her dacht. De feestvergadering-ouderavond stond onder leiding van de tweede voorzitter de heer P. Oele. Na diens welkomstwoord kreeg het hoofd der school, mej. C. Massa, het woord voor het jaaroverzicht der school wat z\j op zeer originele manier deed met behulp van lichtbeelden. De ere-voorzitter van de school, de heer D. Sandee, welke vele jaren voor zitter is geweest, gaf een overzicht over de afgelopen dertig jaar. Ook hierbij werd met behulp van lichtbeel den het wel en wee naar voren ge bracht. Op 2 Juni 1925 begon het werk van de school. Toen waren er 53 kinderen die samen kwamen in het gebouw „Obadja". Thans zijn er 115 leerlingen in de drie klassen welke de school heeft. Mej. K. van Willigen was de eerste onderwijzeres. Op 17 April '25 werd de oprichtingsvergadering ge houden welke stond o.l.v. ds A. Schee- Ie, Geref. predikant in Kapelle. Dit was ook de eerste voorzitter van de school. In de pauze werden de zeer vele aanwezigen getracteerd. Verder werd deze avond door zuster J. Fuykschot uit Goes vertoond de film „Kindercir cus Elleboog". Ring Goes C.J.M.V. GOES, 1 Dec. In de vanavond ge houden ringbestuursvergadering van r:ng Goes en Omstreken van het C.J. M.V. is de heer L. Fierloos uit 's-Gra- venpolder benoemd tot ringpenning- meester. Zulks in de vacature G. de Voogd te Goes. Verder heeft men besloten zo spoe dig mogelijk met de kadervergadering te beginnen. Deze kadercursus zal sa men met de ring Oost Zuid-Beveland worden gehouden, waarschijnlijk te Krabbendijke. De jaarvergadering van de ring zal op 29 Februari te Kapelle worden ge houden. Dan zal er een modelbybelbe- spreking zijn en verder films over Ca nada. Het gebouw heeft ook een nood voorziening voor de verlichting. Er is een badkamer en een douchecel in iedere vleugel. In de hal voorts nog een telefooncel. Ook op de boven verdieping is een telefoon en wel in de prachtige bestuurskamer, die boven de eetzaal ligt. Het gebouw wordt verwarmd met een oliestookinstallatle. Wanneer het tehuis wordt geopend, is nog niet bekend. Men vermoedt ongeveer In Januari. De oudjes hebben dan allemaal al hun plaatsje gevonden. En zo is het nog vrij vlug gegaan, nadat in 1952 het Burgerlijk Armbestuur villa „Po mona" aankocht. Nog vlug, want na de ramp diende de villa als onder dak voor de evacuees. In November 1954 begon men met de bouw, nadat het werk in Augustus was aanbesteed en voor f 182.400 gegund. Nu het tehuis straks geheel zal zijn bewoond komen er weer woninkjes vrij hier en daar. En daarmee z dan ook weer jonge mensen, die wil len trouwen of die nu nog Inwonen gediend. De oudjes van „Pomona" hebben die woninkjes gaarne afge staan. Want beter dan alleen te zitten is het zich verzorgd te weten ln een geriefelijk tehuis. GOES, 2 Dec. De „Culinaire Com missie" van de Ned. Bond van Werk gevers en Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante bedrijven, de „Horeeaf", zal vandaag op uitnodiging van het Bedrijfschap voor Visserijproducten de „Vebo", de Vereniging tot het bevor deren van het oesterbedrijf en de Ver eniging van Oesterexporteurs, de „Vervoex" een bezoek brengen aan Yerseke en daar verschillende oester- bedrijven alsmede het kreeftenpark van de fa. Mieras bezoeken. Genoemde commissie, die uit negen leden bestaat, arriveerde gisteren te Goes, waar in hotel „De Korenbeurs: vanwege dit officiële bezoek was dit gebouw getooid met dë „Horecaf"- vlag tijdens een „etentje" op ge meenschappelijke wijze de problemen rondom de oestercultuur werden be sproken. De voorzitter van het Be drijfschap voor Visserijproducten, drs D. J. van Dijk te Wassenaar, zat deze geanimeerde bijeenkomst, die tevens werd bijgewoond door de heren J. Bal te Tholen van de „Vebo", A. Verwijs van de „Vervoex" en J. van Dort, een der firmanten van het exportbedrijf voor oesters en kreeften te Bergen op Zoom, voor. Ook werd de zo langza merhand beroemd geworden film „Im perialen 00000", die kortgeleden nog aan de leden van de Eerste Kamer werd vertoond, nog „gedraaid". ZIERIKZEE, 1 Dec. Voor de A.R. statencentrale Schouwen-Duiveland hoopt prof. mr P. S. Gerbrandy op a.s. Woensdag 7 Dec. een spreekbeurt te vervullen in het Herv. Jeugdgebouw. Ingezonden Mededeling (Adv.) Nog niet met pensioen MIDDELBURG, 1 Dec. In ver band met zijn 65e verjaardag is de heer A. de Jonge, de directeur van de Rijkskweekschool, Donderdagmorgen in de zangzaal van dit instituut door zijn pupillen in canonvorm een warme zanghulde gebracht. Hoewel dus pensioengerechtigd, gaat de heer De Jonge zijn school nog niet verlaten voorlopig blijft hij aan de school verbonden. Als eerste wens te hem de wnd. directeur, de heer E. Mos, geluk, die de grote paedagogische gaven van de heer De Jonge schetste. De wnd. voorzitter van „Concordia" de leerlingenvereniging, Hans van Ma len, sprak namens de leerlingen en bood „de grote raadgever" van deze groep, zoals Hans het noemde, een plaid aan. De heer L. Heymans, oud-leraar voerde als oud-medewerker het woord en verwelkomde de heer De Jonge in „de arena der 65-jarigen"; de heer Heymans voegde hier direct aan toe, dat de directeur hiervoor echter nog veel te vitaal en dynamisch is. Het hoofd van de Rijkskweekschool, de heer J. W. Almekinders zei zich als laatste spreker bijzonder gelukkig te prijzen, dat de pupillen van de jarige op zijn school hun eerste pogingen op het onderwijzende pad mogen wagen. Tenslotte dankte de heer De Jon ge, die 24 jaar aan de school verbon den is, waarvan tien jaar als direc teur, voor de hartelijke woorden. De vrouw in de woningcommissie KAPELLE, 1 Dec. Het was de gemeentebegroting voor 1956, die de meeste tijd in beslag nam tijdens de vanmiddag gehouden openbare raads vergadering. Verschillende sprekers voerden het woord en de meesten wezen er op hoe het nodig zal zijn om de uiterste zuinigheid te betrachten. Er was wel vol doening over alles wat tot stand is gekomen maar men vergat toch ook niet het gevaar, dat er zit in de grote kapitaalswerken, die over vele jaren wor den verdeeld. Mevr. Beenakker opende de rij by de algemene beschouwingen. Zij was verheugd over de vele kapitaalswerken welke tot stand zijn gekomen maar was minder enthousiast over de gang van zaken by het rusthuis Pomona en dan speciaal over de voorlichting over de financiële zijde hiervan. Verder vroeg zü aandacht voor krotopruiming en woningverbetering. De heer de Waard (S.G.P.) wees er op hoe vooral voor de sport zoveel geld wordt beschikbaar gesteld en hiermede kon hij niet accoord gaan. Dat er premie voor woningverbete ring wordt gegeven vond hij goed maar dan aan iedereen die er om vraagt, zonder onderscheid van per soon. Toen ging men over tot artikelsge- wyze behandeling van de begroting en toen kon het ook gebeuren dat de raad op een gegeven moment een halt toe riep aan de plannen van B. en W. om een zesde gemeentewerkman aan te stellen. Hiervoor had men de post lo nen en sociale lasten verhoogd. Dempen van waiergang gegund cW|cc met cruólee/hfaie veei- VLISSINGEN, I December. Op buitengewoon spectaculaire wü- ze heeft St. Nicolaas vanavond zyn in tocht in Vlissingen gehouden. Duizen den kinderen (en volwassenen) waren op de been om hem gade te slaan en toe te zingen, terwql het geheel een sprookjesachtig aanzien bood. Aan de Keersluis werd de Sint in gehaald en voorafgegaan door de Kon. KATTENDIJKE, 1 December In de onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Evers gehouden raadsvergadering werd besloten voor de financiering van het dorpshuis en het complex woningen met de Bank van Ned. Gemeenten voor drie maanden een lening aan te gaan van 50.000, Tot lid van de woonruimtecommissie werden benoemd de heren J. van Leeu wen, N. J. Meijer, L. A. de Pree, J, van Sabben en J. Smit. De heer P. van Waar de werd benoemd tot lid van het Burger lijk Armbestuur. De raad besloot toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake zie- kenvervoer op de Bevelanden. De begroting 1956 werd vastgesteld met de aantekening, dat de heer J. F. Hun- dersmarek tegen de post subsidie voor het B.A. had gestemd. Besloten werd voor 1956 met de Bank voor Ned. Gemeenten een kasgeldlening aan te gaan van i 50.000,—. Met ingang van 1 September a.s. wordt op de woningwetwoningen een huurver hoging van 5 pCt toegepast. Blok V maakt hierop een uitzondering. Met de Maatschappij „De Wilhelmina- polder" zullen besprekingen worden gevoerd over het aankopen van grond in de Van de Boschstraat, .de Hanken- straat en de doorbraak van laatstge noemde straat naar de Kerkstraat. Zulks ln verband met de bestrating en riole ring. Ook zal met deze maatschappij worden gesproken over het verkrijgen, van grond in erfpacht ten behoeve van de bouw van woningwetwoningen in complex VI. B(j de rondvraag werd medegedeeld, dat het torenuurwerk te Kattendijke zal worden verbeterd en dat de klok in het vervolg weer zal gaan luiden. 1 V,aa>i yijjn SucJhxrfiexi AAGTEKERK: pas. 30 Algiers. AMSTELDIJK: 30 bij Ierland. DELFSHAVEN: I te Santos. ENA: 1 te Gotenburg. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT: 30 bij Ceylon. LAURENSKERK: 30 bij Kreta. MAASDAM: 30 by Valentia. NESTOR: 30 te Antwerpen. ORESTES: 1 te Rotterdam. PRINS ALEXANDER: 29 te Quebec. RIJNDAM: 1 te Le Havre. SCHIE: 30 te Alexandrië. WATERMAN: 1 te Wellington. harmonie „Ons Genoegen" maakte hij te paard zijn intocht door de stad. geflankeerd door flambouwdragers en achter hem een grote schare kinderen met lampions. Twee Walcherse huif karren met Zwarte Keten bevonden zich eveneens in de stoet, die gesloten werd door „St. Caecilia". Voorop reden twee motoren met politie met zijspan, waarin eveneens een Zwarte Piet had plaatsgenomen. Bij zijn tocht door de stad viel de Sint een overgrote belangstelling ten deel. GESCHENKEN. Na zijn tocht door de stad arriveerde de Sint op de Oude Markt waar hij geschenken uitdeelde. De VÏissingse politie kreeg als eerste een beurt. Te gen inspecteur Egging vertelde de Sint dat hij zelfs in Spanje vernomen had van de ijverige pogingen om de trot toirs „schoon" te houden en de hieruit voortvloeiende verordening: hondjes aan de lijn. Om deze zware taak voor de politie te vergemakkelijken bood hij de in specteur een grote leverworst aan en een vangnetje! Uiteraard wekte deze „surprise-uitreiking" grote hila riteit onder de bevolking! De samenwerkende middenstand van Vlissingen kan terug zien op een bui tengewoon geslaagde St. Nicolaas vie ring. Duizenden genoten van dit grote feest en ongetwyfeld zullen vele kin deren speciaal door de inkomste in de avonduren opnieuw geloof hech ten aan de échtheid van Sint Nicolaas. KORTGENE, 1 Dec. Vanmiddag kwam de raad in openbare vergade ring byeen onder leiding van burge meester A. A. Schuit. De raad keurde het voorstel betreffende het dempen van de watergang en het aanleggen van een hoofdriolering goed en besloot het werk aan de laagste inschryver, fa. J. Leys te Kapelle voor f 130.000 te gunnen. De voorzitter deelde nog me de, dat het werk op ongeveer f 150.000 was begroot. Het aandeel van de ge meente zal ongeveer f31.000 moeten bedragen. De bestaande klinkerbestra ting zal met circa twee meter ver breed moeten worden. In het wederopbouwplan Kortgene zullen de plantstroken langs de trot toirs beplant worden. De raad ver leende hiervoor een crediet van f700. De O.L. school te Kortgene zal met ingang van 1 Januari 1956 in ver band met de vermindering van het aantal leerlingen een viermans- sehool worden. Aan de heer J. Boogaard, onderwij zer in tijdelijke dienst aan deze school werd met ingang van 21 November eervol ontslag verleend, daar hij de MIDDELBURG, 1 Deo. In de van middag in het stadhuis onder leiding van burgemeester J. L. Dregmans ge houden vergadering der Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen is ondermeer gesproken over een ont werp gemeenschappelijke regeling in zake de Zeeuwse Muziekschool. Vol gens dit ontwerp zouden de niet ln de stichting participerende gemeenten 'n evenredig aandeel der kosten, bere kend naar de uit deze gemeenten af komstige aantallen leerlingen moeten by dragen. Algemeen zag men het nut der Muziekschool in en het belang van een zodanige regeling, maar de verga dering besloot, voordat deze zaak ver der zal worden behandeld en de ge meenteraden voorstellen hieromtrent in bespreking zullen gaan nemen, een bespreking te arrangeren tussen de voorzitter en de directeur der Muziek school. Ook werd een bespreking ge wijd aan de nieuwe wet op de lijkbe zorging, met name aan de bepaling omtrent het afgeven van verklaringen voor de lijkschouwers. Na afloop der vergadering bezichtigden de gemeente bestuurders de nieuwe citograf ter ge meentesecretarie. wapenrok moet aantrekken. Per ge noemde datum werd mevr. Schot-Lou- werse te Kortgene tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aangesteld. De va cature van hoofd van deze o.l. school is nog steeds niet vervuld. Aanvanke lijk kwamen enige candidaten voor de ze functie in aanmerking, doch zij trokken zich terug. Door de directeur van de Centrale Dienst Bevelanden is een plan ontwor pen voor een eendenverblijfplaats in de vijver bij het scholencomplex te Kortgene. De uitvoering van deze ver blijfplaats zal in handen worden ge- feven van de leerlingen van de Am- achtsschool te Goes. De algemene uit kering uit het gemeentefonds is met ingang van 1 Jan. 1955 voor de ge" meente op f 25 per inwoner gesteld. Ingezonden Mededeling (Adv.) DE NIEUWSTE .OORKNOPPEN (keuze uit 50 paar) 1.50 BIJOUTERIEDOOS (zeer mooi) 3.50 LEREN NAAI-ETUI (voor in de tas) 4.75 ZILMETA TAFEL COUVERT MET MES (compleet in etui) 7.60 CHROOM SIERKANDELAAR (2-armig) 8.50 WANDKOFFIEMOLEN (prima maalwerk) 10.90 KAPSTOK (diverse uitvoeringen) 18.75 KOPEREN DOOFPOT ('n sieraad bij de haard) 39.75 U slaagt er uitstekend voor Uw SINT-NICOLAAS- GESCHENKEN Dtirf MIDOtLBURO De heer J. Mol te 's-H. Arendskerke is benoemd tot waterbouwkundig ambtenaar van de waterkering Burgh- W estlandpolder. Voor de Walcherse Geref. mannen MIDDELBURG, 1 December. Van avond heeft drs O. Jager van Vrou wenpolder in de Bogardzaal voor de vergaderende Walcherse Geref. Man- nenverenigingen gesproken over het onderwerp: „De Wereldraad van Ker ken". De predikant betoogde, dat dit een onderwerp is waar veel over te zeggen valt. Hy wilde zich dan ook beperken en spreken over de voor- en tegenstanders van de Wereldraad van Kerken en hetgeen hiermede in ver band staat. Er zijn mensen, die wanneer er over de Wereldraad wordt gesproken direct hun afkeurende mening al klaar heb ben. Hier moeten wy ons terdege voor wachten, omdat dit dikwijls voort vloeit uit onwetendheid. Sommige mensen zeggen ook, dat hierover niet getwist hoeft te worden, de synode heeft zich hier al over uit gesproken. Het grote misverstand der Gereformeerden is, aldus drs Jager, dat men de Wereldraad wel eens ver gelijkt met de Herv. Kerk met haar verschillende richtingen. Men moet het zien, als een gespreks- gemeenschap, en niet als een geloofs gemeenschap. De Wereldraad wil mensen hebben, die midden in hun eigen kerk staan om zodoende van ge dachten te kunnen wisselen. Men spreekt dan de hoop uit, dat God het eenmaal zal geven, dat wij tot elkander komen en dat er één kerk zal zijn, opdat wij sterk mogen staan tegen de grote zendingsacties, die de Mo hammedanen en Boeddhisten momen teel ondernemen. De Wereldraad zegt, dat wij ln onze verdeeldheid samen het woord van God moeten bestuderen om te komen tot wat nu nog zover weg is: één avondmaalstafel. De We reldraad telt ongeveer 170 aangesloten kerken. Dit Is wel een bewijs, dat de verdeeldheid een ware verschrikking wordt gevonden. De vergadering stond onder leiding van de heer A. de Klerk. WOLFAARTSDIJK Kerkelijke verkiezingen. Tijdens de jaarvergadering van de Geref. Kerk wer den de heren J, de Kam en Jac. Braamsé resp. gekozen tot ouderling en diaken. Ook naar Noordgouwe en St Philipsland NIEUWERKERK, 80 Nov. De rei nigingsdienst Duiveland, waarbij zijn aangesloten de gemeenten Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Dreiscbor en Ouwerkerk, vergaderde vandaag te Nieuwerkerk o.Lv. burgemeester A. A. van Eeten. Ter sprake kwam een begrotings- SWijziging 1955 in verband met het op sil brengen van enige salarisposten. e begrotingswijziging werd aange nomen. De begroting sluit nu met een post van f 615.62 voor onvoorziene uit gaven in de taal bedra; ;ewone dienst op een to- i f 11.780.18. De begro ting voor 1956 sluit op een bedrag van f 18.988.89 met een post onvoorzien van f255.43. De kosten 110.per emmer per Jaar zullen waarschijnlijk wel worden gehandhaafd. Zou men er echter in slagen de inkomsten op te voeren door uitbreiding van het werkgebied dan zou 'n derde man als vaste kracht benoemd kunnen worden. Het bleek nu, dat de gemeenten Noordgouwe en St. Philipsland zich ook bij de dienst willen aansluiten. Sommige leden zagen echter in St. Philipsland het bezwaar, dat men dus de reinigingsauto over water sturen Burgemeester van Suylekom vertel de dat er zeer veel werk is in de ge meente en dat een zesde man dringend nodig is. Geen zesde man in deze tijd met een overspannen arbeidsmarkt, zo redeneerde men en het voorstel hier toe werd verworpn met de stemmen tegen van de beren van Wel (C.H.), de Koeyer (C.H.), van Hoorn (V.V.D.), de Waard (S.G.P.), J. de Jager (A.R.) en C. Goud (Schore). Verder werd de begroting vastge steld. Alleen werd de aantekening ge maakt dat de heer de Waard (S.G.P.) tegen stemde ten aanzien van de pos ten voor sport, spel, subsidie muziek en verzekeringen. BOUWPROBLEMEN. Burgemeester van Suylekom gaf een overzicht over de bouwactiviteit in de gemeente. Ondanks het feit dat er maar bouwvolume was voor 4 wonin gen zijn er het afgelopen jaar in de gemeente 23 woningen door particu lieren gebouwd. Thans zijn er nog 25 bouwaanvragen van particulieren. Verder sprak de voorzitter nog over de hoge kosten welke de krankzinni- gen-verpleging de gemeente kost. Dit betreft een bedrag van f 17.000.—. Burgemeester van Suylekom vond, dat dit een staatszaak diende te worden. Besloten werd hierover een schrijven te richten aan het Provinciaal Bestuur. BOUWGROND WORDT DUURDER. Een ander voorstel van B. en W. was om de prqzen van de bouwgrond in da v. d. Biltlaan en de Oude Bosstraat te verhogen. Door de voorzitter werd een overzicht gegeven van de exploitatie van de bouwgrond van de genieent". De van der Biltlaan zal wore cn doorgetrokken naar het Kerkplein. Dit zal een bedrag vragen van f 1S2.264. Deze grond zou dan komen op onge veer f 9.50 per vierk. m. Besloten werd echter om de prijs hiervan, alsmede van de nog resteren de bouwgrond aan de van der Biltlaan te bepalen op f 9.per vierk. m. Tot nog toe was dit f 6.per meter. De grond aan de Oude Bosstraat wercl verhoogd van f 5.50 tot f 6.per m. Teri behoeve van de doortrekking van de v. d. Biltlaan werd ook aange kocht het pand Kerkplein 73 van Kap per Sinke. De kosten hiervan zijn f 20.321.50. Voor het nieuwe bouwplan werd verder aangekocht van de erven M. Glas Jzn. een oppervlakte grond voor een totaal bedrag van f9333.De gemeente zal verder deelnemen aan da regeling ziekenvervoer Bevelanden. De kosten hiervan zijn f 157.- Verder verleende de raad e n cre diet van f 500.voor het aanbieden van een glas in lood raam in het nieu we bejaarden tehuis. DE VROUW IN DE WONING COMMISSIE. Evenals in de vorige raad gaf ook nu weer de plaats van een vrouw in de woningcommissie heel wat stof tot praten. De heer A. de Neef (P.v. d.A.) had voor deze commissie be dankt. B. en W. hadden nu een voor dracht ingediend waarop stonden mevr. Beenakker en mevr. Wirtz. De heer Goud kon niet inzien waarom er een vrouw in deze com missie moest zitten. Met de heer de Neef had hij altijd heel prettig sa mengewerkt. Hij wou alles bij het oude laten. Andere raadsleden had den dezelfde mening. Mevr. Beenakker zei hierop dat het met haar voorstel om een vrouw in deze commissie te benoemen, nooit haar bedoeling was geweest er zelf in de komen. Nu echter de raad een andere mening heeft over de plaats van de vrouw gaf zij de heer de Neef de raad zijn ontslagaanvrage in te trekken. En ook prompt. De voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, de heer J. Balkenende werd door de raad weer herkozen en burgemeester van Suylekom gaf nog een overzicht van de stand van zaken t.a.v. de werken in de gemeente. De riolering is een heel eind klaar maar thans heeft men veel moeite met de bouwput. Dit kost weer veel extra geld. In de rondvraag was het tenslotte de heer de Koeyer welke sprak over ver anderingen welke er zouden komen ten aanzien van de spoorwegovergang naar Biezelinge als de Zeeuwse lijn ge- electriflceerd wordt. Hij verzocht de gemeente hiertegen maatregelen te nemen omdat er ongelukken zullen ge beuren als daar halve spoorwegbomen komen. Pit heeft de aandacht van B. en W. dit gebeurde toen moet. De mogelijkheid werd geopperd de wagen eenmaal per week naar St. Philipsland te sturen en dan de inwo ners van deze gemeente twee emmers inplaats van een. te verschaffen. Dat brengt geen extra kosten mee. Voorts zag men mogelijkheden om een nieu we vuilstortplaats aan het Dijkwater te maken. Besloten werd met Noord gouwe en St. Philipsland nader con tact op te nemen. Op 19 December wordt hierover vergaderd. De voorzitter opperde voorts het aanschaffen van een sneeuwploeg, maar wethouder Kuiper van Ouwer kerk voelde meer voor een rioolzuive- ringsapparaat. Het eerste voorstel werd verworpen en men besloot de mogelijkheid na te gaan om de riool zuiveringsinstallatie van de gemeente Bruinisse voor gezamenlijke rekening te gebruiken.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2