Zeeuwse Korfbalbond kan op een geslaagde competitie terugzien ligpia'll Gedraag om bovenste plaats ia eerste ea tweede klasse C Iovloed Deltawerkeo op IJsselaieer- werkea aog aiet te berekeaea PUZZLE VALDA Het aantal terreinafkeuringen was vrij gering SWIFT toonde, dat het momenteel ongenaakbaar is voor de andere clubs Het Deltaplan België Zaterdagvoetbal Krabbendijke zal de punten bij V»C.K. niet cadeau krijgen en President Tito in feeststemming Geen wijziging in kolonisatiebeleid Oostduitse jeugdgroep gaat grenswacht helpen Prinses Wilhelmina houdt rustige Kerstdagen WYNAND FOCKINK Half en Half" Geen overweging verdrag Engeland Israël DEZE KINDEREN V.N. aanvaardt resolutie over Korea VANDAAG EENS Donderdag 1 December 1955 ZEEUW5CH DAGBLAD pagina 7 GOES, 30 November Zaterdag j.l. werden de laatste wedstrijden gespeeld voor de Zeeuwse korfbalcompetitie. Dankzij het voortreffelijke weer in dit seizoen kan de Z.K.B. ongetwijfeld op een zeer geslaagde competitie terugzien: alle wedstrijden konden worden gespeeld en het aantal terreinafkeuringen was vrij gering. In de eerste klasse was het wederom Swift, dat de hoogste Zeeuwse korfbaltitel behaalde en er geen enkele twijfel aan liet bestaan, dat het momenteel voor de andere clubs ongenaakbaar is. Het Goese Togo consolideerde dit jaar zijn positie van goede tweede en liet Scampolo achter zich. Daarmee hebben we dan de drie ploegen, die aan de top van het Zeeuwse korfbal staan, wel gehad. De andere vijf deelnemers bleven bij hen aanzienlijk ten achter. Zij verschilden onderling slechts weinig in kracht, zij het dan, dat De Poel de „rode lantaarn" op duidelijke wijze in handen kreeg gedrukt. De korfballers uit 's-Heer Abtsskerke zullen het volgend jaar in de tweede klasse moeten proberen; zij gingen in de degradatiewedstrijd roemloos ten onder. Hun plaats werd ingenomen door Vios, dat zich juist iets sterker toonde dan Swift H, de andere tweede-klasse kampioen. De eindstanden van de eerste klasse zien er als volgt uit: Swift I 14 14 0 0 28 167— 30 Togo I 14 11 0 3 22 87— 43 Scampolo I 14 8 2 4 18 78— 68 Olympia I 14 5 2 7 12 57— 81 Tjoba I 14 3 3 8 9 75— 86 Zeelandia I 14 3 3 8 9 56— 89 Volharding I 14 4 1 9 9 48— 91 De Poel I 14 1 3 10 5 41—121 Tweede klasse A, In de tweede klasse A toonde zich Vios I onbetwist de sterkste, cp de tweede plaats gevolgd door het Souburgse Ani mo. Animo behoort tot de ploegen, die i.v.m. uitbreiding van de Tweede klasse, bü keuze promoveerden. Dat Animo zich als tweede plaatste in dit vry sterke milieu is zeker een verrassing. Luctor I, maar vooral Vitesse I, dat vorig jaar nog in de eerste klasse uitkwam, stelde te leur. Dios eindigde kansloos onderaan. Vios I Animo I Luctor I Vitesse I Togo II Zuidwesters I Scampolo II Dios 14 14 14 14 14 14 14 14 81—16 65—35 59—36 52—44 44—56 42—60 36—67 21—86 Tweede klasse B. In de tweede klasse B is van strijd tussen Swift II en Elto I, welke ploegen als kans paarden werden gedoodverfd, weinig te recht gekomen. Elto 1 eindigde n.l. roem loos is de middenmoot, zodat Swift II zon der veel tegenstand het kampioenschap behaalde, op de voet gevolgd door Swift XII, dat verrassend als tweede eindigde. Hier werd Eendracht uit Tholen het kind van de rekening. Deze ploeg slaagde er echter in de plaats in de tweede klasse te behouden. Aan de promotie- en degradatiewed strijden werd door vier ploegen deelge nomen, die streden om drie plaatsen in de tweede klasse. Ook B.K.C. en Tjoba II behoorden tot de gelukkigen, de laat ste ploeg echter eerst na een beslissings- wedstryd met Volharding II. Swift II 12 10 0 2 22 117—24 Swift III 12 8 1 3 17 74-42 Top I 12 6 1 5 13 43—38 Elto I 12 4 3 5 11 55—39 Vopo I 12 5 1 6 11 48—66 Vios II 12 4 0 8 8 35—84 Eendracht 12 1 0 11 2 18—95 Derde klasse A. B.C.K. uit Breskens had in de derde klasse A een aarzelende start, die ver schillende verliespunten opleverde. Daar na herstelde de ploeg zich echter keurig en de titel is in deze afdeling dan ook zeker in verdiende handen terecht geko men. Stormvogels, Swift IV en K.V.L. kwamen in de eindsprint juist iets tekort. B.C.K. heeft in de promotiewedstrijden een goede indruk achter gelaten en kan zeker zyn van een plaats in de tweede klasse. f;.C.K. tormvogels Swift IV K.V.L. Vedo Atlas Animo II 12 12 12 12 12 12 12 1 4 0 9 2 5 1 9 1 10 18 17 15 14 12 5 3 73—35 44—42 47—39 58-40 37—41 32—54 26—66 De derde klasse B bestond voornamelijk uit zomeravondploegen. Swift V toonde zich hier voor Zuidwesters II en Swift VI de sterkste. Het krachtsverschil was ta- meiyk groot, evenals in de onderste helft van de ranglijst, waar Zuidwesters III met slechts één winstpunt onderaan ben gelt. Adspiranten A. Een beslissingswedstrijd is nodig ge weest om de kampioen van de hoogste adspirantenafdeling aan te wijzen. Deze strijd is gestreden op het nieuwe sport terrein te Nieuwdorp; Swift A toonde zich daar ruimschoots sterker dan de Tjoba-adspiranten hetgeen overigens ook uit de doelcijfers moge blijken. Tussen beide ploegen en de andere adspiranten- ploegjes bestond enkele klassen verschil. Swift A 11 10 0 1 20 131— 18 Tjoba 11 Vopo Swift B Togo De Poel 10 10 10 10 0 10 66— 27 33— 33 42— 30 10— 66 6—114 Adspiranten B. In afdeling B van de adspiranten was er al evenmin sprake van enige stryd. Hier was het Animo A, dat met hoofd en schouders boven de concurrentie uitstak. Dit ploegje haalde twee maal zoveel pun ten als de nummers twee en drie. Animo A Swift Lenig Zuidwesters A Swift Kwiek Swift Snel 12 11 12 6 12 12 12 53—12 25—22 20—34 2442 24—36 Adspiranten C. In de afdeling C namen de Olympia- adspiranten uit Wilhelminadorp voor de eerste maal aan de competitie deel. Het betekent dan ook zeker een verrassing, dat dit jonge ploegje meteen op het kam pioenschap beslag wist te leggen, dit bo vendien nog ongeslagen. Olympia Vios Volharding Scampolo Blauw Wit Luctor 10 10 10 10 10 10 10 55— 7 38—13 23—19 15—23 5—41 5—33 Adspiranten D. By de adspiranten blijken de krachts verhoudingen in sterke mate aan wijzi ging onderhevig te zyn; het verloop onder deze groep jonge korfballertjes is hieraan ongetwijfeld debet. Zo was het in afdeling D Swift Vlug, dat ongeslagen en met groot verschil het kampioenschap in de wacht sleepte. 12 12 12 7 12 5 12 3 12 2 Swift Vlug Animo B K.V.L. Swift Rap Zuidwesters B 9 65— 7 16—24 22—33 19—30 12—40 2 verliespunten wegens niet opko men. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, 30 November De drie clubs, die de kopgroep vormen in de eerste klasse, Rillandia, Krabbendijke en Arnemuiden, krijgen het Zaterdag zwaar te verduren. Krabbendijke, dat er op gebrand zal zijn, het Zaterdag j.l. verloren terrein te her winnen, heeft o.i. de zwaarste match voor de boeg. De Krabbendykenaars gaan op bezoek bij V.C.K., dat zich in elke competitie nog een gevaarlijke en niet te onder schatten tegenstander op eigen veld heeft getoond. Trouwens, ook Arnemuiden heeft nog niet gewonnen in Wolfaartsdijk. De vissers zijn echter door de nederlaag van Krabbendijke van vorige week gewaarschuwd en daarom zullen zij nog meer vechtlust dan anders aan de dag leggen, maar dat zal ook wel nodig zijn. Rillandia kan een overwinning bevechten op A.Z.V.V., een club, die zich overigens niet vlug verloren geeft. WemeldingeNieuwdorp wordt een wedstryd met veel spanning en waarschijnlijk met weinig doelpunten. De thuisclub verkeert in een iets betere positie. Winnen de Nieuwdorpenaren, dan kunnen zij zich Iets beter klas seren. Tern. Boys kan de vierde plaats behouden door Colpl. Boys de winst te ontnemen. Swift V Zuidwesters II Swift VI Animo Ifl Top II Zuidwesters III 10 10 10 10 10 10 19 13 12 8 7 1 63—19 44—28 40-45 29—34 38—42 21—67 Derde klasse O. In de derde klasse C heeft de spanning er tot de laatste wedstryd ingezeten. Aan vankelijk leek het, dat de titel naar Kats zou gaan, doch deze ploeg heeft zich op het laatste moment nog door Tjoba II la ten verschalken, dat enkele nederlagen in het begin van de competitie heeft doen volgen door een onafgebroken reeks van overwinningen. De andere ploegen, waar van Blauw Wit I en W.K.V. zich vierde en derde plaatsten, konden deze race niet volgen. Zeelandia II heeft het zonder winstpunten moeten stellen. Tjoba II 12 10 0 2 20 7434 Kats 12 B 1 2 19 73—33 W.K.V. 12 6 1 5 13 60—45 Blauw Wit I 12 5 2 5 12 48—47 Vopo II 12 6 0 6 10 57—75 Togo III 12 3 2 7 8 36—63 Zeelandia H 12 0 0 12 0 32—83 Derde klasse D. Byzonder groot is in de derde klasse D het verschil, waarmede Volharding en andere liefhebbers voor de titel achter zich heeft gelaten. De oestermensen wer den zonder verliespunten kampioen. Olympia II en Luctor II deelden broeder- ïyk de tweede en derde plaats, op de voet gevolgd door Elto II en De Poel II. De andere ploegen bleven verder achter. Volharding II 14 14 0 0 28 139— 14 Olympia II 14 9 0 5 18 54— 41 Luctor II 14 8 2 4 18 53— 34 Elto II 14 7 a 5 16 58— 47 De Poel II 14 7 l 6 15 55— 52 •Vitesse II 14 4 l 9 7 28— 66 Scampolo III 14 2 l 11 5 32— 72 •Blauw Wit U 14 1 l 12 1 15—108 In de tweede klasse A gaan Kloetinge H en Wolfaartsdyk II elkaar bekampen. De inzet is de onderste plaats, die mo menteel door Kloetinge wordt bezet, maar die Zaterdag mogelijk of aan Ka- pelle II of aan Wolfaartsdyk II zal toe komen. Arnemuiden II zal zijn zegetocht voortzetten door Serooskerke II te slaan. Colpi. Boys IIV.C.K. II is niet aan be langrijkheid ontbloot, alhoewel de bezoe kers toch aan het korste eind zullen moe ten trekken. Wemeldinge II zal Kapelle II In eigen huis wel aankunnen en zo doende in het bezit blijven van de derde plaats. Nieuwdorp II gaat zijn positie ver beteren door Rillandia II de winst te ont nemen. Tweede klasse B De eerste plaats van Serooskerke zal door Nieuwland, dat bij deze club op be zoek gaat, niet in gevaar worden ge bracht. Veere trekt naar Oostkapelle en zal door een overwinning op deze club en die zit er wel in weer beslag kunnen leggen op de tweede plaats. Mid delburg V kan een sprong maken van de vüfde naar de derde plaats door R.C.S. IV een nederlaag te bezorgen. Meeuwen Zeeland-Sport VI is uitgesteld. Tweede klasse C De kopgroep in deze klasse, die zoals we Maandag j.l. schreven, momenteel uit vyf clubs (Kats, S.V.D., Goes IV, Kapel le en Kloetinge bestaat zal Zaterdag het kan haast niet anders enigszins worden „gerestaureerd". Vier clubs van deze groep (Goes IVS.V.D. en Kats Kloetinge) komen tegen elkaar uit en bo vendien moet de vijfde gegadigde voor de titel, Kapelle, het in een uitwedstrijd opnemen tegen de lastige tegenstander Yerseke II. S.V.D. wist op eigen terrein een overduidelijke 50 overwinning op Goes IV te behalen, maar zover zullen de Goesenaars het Zaterdag zeker niet laten komen. Kats is op papier de meer dere van Kloetinge, maar zal ondervin den, dat de Kloetingenaars tot daden in staat zijn. Yerseke II zou Kapelle wel eens een puntje afhandig kunnen maken. De overige ontmoetingen in deze klasse, BerenMevo en Wissekerke—'s-Heer Hendrikskinderen kunnen overwinningen opleveren voor de bezoekers. Overige afdelingen In de tweede klasse D. wordt weer maar één wedstryd gespeeld, n.l. Mevo III Brouwershaven II, die de mensen uit Zierikzee winst kan opleveren. In de tweede klasse E. zyn Spui en Hoek aan elkaar gewaagd; een gelijkspel ligt dan ook het meest voor de hand. In de tweede "klasse F. heeft S.V.D. II de beste papieren voor de thuiswedstrijd tegen Driewegen II. Zaamslag II zal zich door Kruiningen III niet laten verrassen. BRUSSEL, 29 November Het Ant werpse lid der Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers, de heer Del- waide, heeft vandaag opgemerkt dat, hoewel men Nederland het recht tot uit voering van het Deltaplan niet kan be twisten, de Belgische regering de plicht heeft formele waarborgen te eisen, o.m. wat de scheepvaart op het Belgische wa terwegennet en op de internationale wa terwegen betreft. Hij zei dit tijdens het parlementaire debat over de begroting van Buitenlandse Zaken. BELGRADO, 29 Nov. In een toe spraak ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het land als com munistische republiek heeft president Tito van Zuid-Slavië vandaag verklaard, dat hy de politiek van de laatste tien jaar zal voortzetten, namelijk samen werking en vriendschap met alle an dere landen. Vice-premier Kardelj heeft de hoog ste onderscheiding in vredestijd, de orde van held van de arbeid, gekre gen. Een aantal legerofficieren is be vorderd. Vijfhonderd gevangenen heb ben gratie gekregen. Vandaag heeft de Russische luchtvaartmaatschappy Aeroflot een dienst MoskouBelgrado geopend, die viermaal per week zal worden gevlogen. Markerwaard komt na Oostelijk Flevoland DEN HAAG, 80 Nov. Moeiiyk te beantwoorden is thans de vraag', hoe de uitvoering: van de waterbouwkundige werken voor de Markerwaard zich zal verdragen met de opzet om ook zeer spoedig met de uitvoering van het Deltaplan o.a. over te gaan. Veel zal hier afhangen van het tempo, waarin de Deltawerken tot uitvoering zullen kunnen komen in verband met de om vangrijke voorbereidende werkzaamheden, die nog zullen moeten worden ver richt, aldus de memorie van antwoord op de begroting van 't Zuiderzeefonds. BERLIJN, 29 Nov. Volgens het officiële orgaan van de Oostduitse jeugdorganisatie „Vrije Duitse Jeugd", zullen voortaan bewapende groepen van deze organisatie de Oostduitse grenspo litie bijstaan in de jacht op personen, die onwettig de grens overschrijden. De leden van de jeugdorganisatie, die hiervoor in aanmerking zullen komen, zullen door officieren van de grenspolitie worden opgeleid en met karabijnen worden bewapend. Intussen heeft het Oostduitse minis terie van Justitie bekend gemaakt, dat voortaan ook personen, die vluch telingen hulp verlenen, strafbaar zul len zijn. Het ligt inderdaad in het voorne men de werkzaamheden in de Noord oostelijke polder, die een aflopend karakter hebben, te doen aansluiten bij de werkzaamheden, welk in Oos telijk Flevoland zullen moeten wor den verricht. De havens dienen uiteraard in de eerste plaats als overslaggelegenheid en als ligplaats voor schepen, terwijl de terreinen aan de havens ten dele worden uitgegeven als industrieterrein. Naarmate het havenverkeer en/of de industrie zich ontwikkelt, worden de havens afgewerkt, zoals zulks te Em- meloord nodig is gebleken. Met betrekking tot de uitgifte en de kolonisatie van landbouwbedrijven en t.a.v. de middenstand enz. wordt me degedeeld, dat de tot nu toe gevolgde werkwijze is geweest om behalve het stellen van eisen van vakbekwaam heid en van geschiktheid als kolonist er naar te streven het uiteindelijke resultaat van de selectie te doen bij dragen tot een evenwichtige bevol kingsopbouw, met dien verstande, dat de samenstelling der bevolking van de Noordoostelijke polder naar levensbe schouwing in grote lijnen overeenkomt met de verhoudingen in het gehele land. Van politieke druk en van beïnvloe ding door belanghebbende partijen is de minister niets bekend. Sinds 1 October 1954 is de bevolking toegenomen van 18.202 tot 21.041 inwoners (1 Novem ber 1955). GROTERE VERKEERSSLTJIS. Maatregelen zijn uitgevoerd die het mogelijk maken door de Urkersluis met grotere schepen dan voorheen de Noordoostpolder binnen te varen. Tot dusver is het gebruik, dat van deze nieuwe mogelijkheid wordt gemaakt, minimaal. De ervaring loopt evenwel over een te korte periode om reeds conclusies te trekken. Dat bij de op zet van de Noordoostelijke polder ten aanzien van de vaarwegen van een foutieve opzet zou mogen worden ge sproken, kan niet worden toegegeven. Nu de minister heeft besloten de droogmaking van de Markerwaard op die van Oostelijk Flevoland te laten volgen, is hij van mening, dat zodra door de Markerwaard een behoorlijke landverbinding tussen Amsterdam- Noord en Lelystad mogelijk is, als ge volg daarvan ook de verbinding van Lelystad naar het Noordoosten des lands behoort te worden voltooid. Tot deze behoort de brug, die Postel." Flevoland met de Noordoostpolder zal verbinden. Intussen wordt ook nog bestu deerd of het, met het oog op het in cultuur brengSn en de verdere ko lonisatie van Oostelijk Flevoland, wellicht voordeel biedt deze over brugging reeds in een eerder sta dium dan voor het doorgaande ver keer nodig zou zijn, tot uitvoering te brengen. OOSTELIJK FLEVOLAND. Het laat zich aanzien dat de bedij king van Oostelijk Flevoland omstreeks najaar 1956 zal gereed komen, waarom mag worden aangenomen, dat in de loop van 1957 de gronden zullen droogvallen en de ontginningswerkzaamheden een aanvang kunnen nemen. Het verkave lingsplan, waaronder begrepen het we gen- en kanalenplan, is om advies ge zonden aan de Zuiderzeeraad. Eerst na dat dit advies zal zyu uitgebracht, kan het plan voor deze belangrijke onder delen worden vastgesteld. Het is de bedoeling om de polder in 6 of 7 jaar te ontginnen, opdat aan dit werjf de ontginning van de Mar kerwaard kan aansluiten. Het is mo gelijk gebleken het verkavelingsplan te ontwerpen met een kavelindeling, die binnen zeer ruime grenzen toelaat bedrijven te stichten van sterk afwij kende grootten. Het plan loopt der halve nog niet vooruit op het uitgifte plan, waarin de bedrijven ook naar hun grootte worden aangegeven. Dit uitgifteplan is nog in studie. Ook de verschillende bedrijfsgrootten, die hier zullen worden toegepast, staan nog niet vast. Ingezonden Mededeling (Adv.) BIJ HOEST ËN KEELPIJN PASTI LLE S ONTSMETTEND-VERZACHTEND Ingezonden Mededeling (Adv.) DEN HAAG, 30 Nov. Van de par ticulier-secretaris van H. K. H. Prin ses Wilhelmina vernemen wij, dat Prinses Wilhelmina met het klimmen harer jaren zich zeer zal moeten be perken wat betreft de vermoeienis, die het vieren van het Kerstfeest mede brengt. Alle ministers van de Turkse regering hebben by premier Adnan Menderes hun ontslag aangeboden. Menderes zal een nieuwe regering vormen. (een héél genoegen!) onweerstaanbare likeur in een schilderachtige „Frans Hals-fles" 7.60 per fles LONDEN, 29 Nov. De Britse minister van buitenlandse zaken, Harold MacMillan, heeft geweigerd een verzoek van de Labour-oppositie in overweging te nemen om aan te sturen op een Engels-Israëlisch verdrag. De uit negen leden bestaande La- bourdelegatie, leden van de nationale uitvoerende raad van de party, had er bij de minister op aangedrongen het communistische „geflirt" met de Ara bische staten en de toetreding van Irak tot het verdrag van Bagdad te beantwoorden met een nauwkeurige garantie van de Israëlische grenzen en grote wapenleveranties aan dat land. Ook dit laatste weigerde minister MacMillan in overweging te nemen. 73) Rick sprong opnieuw op. De ge dachte daaraan was verschrikkelijk. Maar op hetzelfde ogenblik dwong hem een klopje op de deur zich een houding te geven. „Goede morgen, meneer, en een ge lukkig nieuwjaar", zei een heldere meisjesstem. Rick keerde zich om, reikte het meisje de hand, zei: „Dank je, Emmy, van harte hetzelfde, hoor. Wacht, ik had nog wat voor jullie gereed ge legd." Terwyl hij in de bureauladen zocht, nam het meisje vlug de tafel af, plaat ste de koffie op een tafeltje by het raam en legde er de post naast. Toen aanvaardde zij met de onberispelijke knie-buiging van Huize Marianne en haar eigen vriendelijke lachje het haar toegestoken couvert en verdween geruisloos. Rick roerde nadenkend zijn koffie. Een gevoel van alles en iedereen ver laten te zyn beklemde hem. Emmy's gelukwens, hoe goed bedoeld ook, had slechts een conventionele betekenis. En alle wensen, die vandaag zouden volgen, zouden slechts woorden zyn. Zyn blik viel op het stapeltje tyd- schriften, dat Emmy had neergelegd. Een briefpunt stak er tussen uit. Hij nam het in de hand, doch legde het dadelijk weer terug, toen hij het hand schrift van mevrouw Refting herken de. Hy had geen lust In het lezen van de kleine dingen, die Hannie en Jetje hadden gezegd en gedaan. Dat was niet belangrijk nu hij nog huiverde voor de afgrond, waarvoor hy was geplaatst en aan welks grondeloosheid hy niet eens durfde denken. Versto ten.... Want God Zelf had hem ver hinderd deze morgen zich te stellen onder zijn zegen: „genade zij u en vredeHy was een huichelaar. Gehoorzamen was beter dan offeran deEen waarheid, dié Saul klles had gekost.... „O God! O Vaderl erbarm U mij ner!" kreunde Rick. Emmy trad binnen met een tweede kopje koffie. En Rick, opgeschrikt, opende de brief, begon werktuigelijk te lezen. Maar hy las niets over Hannie of Jetje. Hier had zich een vrouw uit gesproken in haar droefheid en haar vreugde, haar dankbaarheid en haar tekortkomingen, zo eerlyk, dat hij ge boeid verder las, ook toen Emmy al lang de kamer had verlaten. Het was hem, als hoorde hij het Eline zelf zeg gen: „en als ik bedenk, dat ik boven al wat ik bezit ook nog mijn ouders hebben mag, die elke dag aan mij denken en voor mij bidden, begrijpt u dan een beetje, dat ik in deze dagen heel dikwijls aan u moet dénken? U moet dat allemaal missen. En wy, mensen, kunnen elkanders gebed zo nodig hebben. Ik word er altyd door gesterkt, dat ik weet, dat myn vader thuis aan tafel „onze Lientje" niet vergeet. Daarom denk ik, dat het u misschien goed zal doen te weten, dat ik elke avond voor u bid Rick laat de brief op zijn knie zin ken en staart naar buiten, waar dich te wolken opgejaagde sneeuw voorbij stuiven. Maar de barre schoonheid der na tuur ontgaat hem nog steeds. Achter zijn oogleden branden tranen, wan neer hy opziet naar de grijze hemel. door Caret van der Hoek „O mijn Godl was het op héér gebed, dat U. Het schaamrood schroeit zijn haar wortels. Twee vrouwen, niet in één gedachte met elkander te denken, hadden hem gisterenavond in haar ge- dachtenleven betrokken. De éne had gestreden om zyn bezit met de inzet van alles wat ze aan schoonheid te bieden had en zy had verloren. En de andere had alleen maar aan zijn een zaamheid gedacht en zy had gewon nen. Haar gebed had hem gered uit het raffinement van Lotte Een onmeetbare vreugde door stroomt zijn geslagen hart: God! Tóch God niet verloren! Hij bestuurde twee mensenhanden, opdat dia zich vouw den tot een gebed om een zelfvergeten zondaar En die middag schryft hij: „Er be staan geen dankwoorden, die vol doende kunnen uitdrukken, welk een weldaad u mij met uw brief hebt be wezen. Nooit heb ik de waarde van het gebed zo goed begrepen, ja, er varen als vandaag. Ik ben er klein onder geworden. zegt te hopen, dat ik u niet opdringerig zal vinden, maar ik stel tegenover die bescheidenheid mijn dringend verzoek: laat mij in uw gebed niet los, mevrouw!" Hy ondertekent met „Rick". Dagenlang was Eline vervuld van Ricks brief. Telkens vroeg zij zich af, wat er gebeurd kon zyn, dat hij zo diep-ernstig schreef. Had hij moeilijk heden op het kantoor? Was er finan ciële tegenslag? En als dat het geval was, behoorde zjj hem dan zijn geld niet terug te geven? (Wordt vervolgd.) NEW YORK, 29 November De al gemene vergadering der V.N. heeft een resolutie van haar politieke commissie aanvaard, waarin wordt aangedrongen op verdere pogingen om de hereniging van Korea tot stand te brengen. De resolutie werd zonder oppositie aangenomen, maar elf landen waaronder de Sowj et-groep, onthielden zich van stemming. De secretaris-generaal, Dag Hammarskjoeld, wordt verzocht de kwes- tie-Korea op de voorlopige agenda van de algemene vergadering in 1956 op te ne men. De algemene vergadering nam voorts een resolutie aan, waarin de leden-staten, die dit kannen doen, verzocht worden, voormalige gevangenen uit de Koreaanse oorlog, die niet wensten te repatriëren of naar Brazilië en Argentinië wilden gaan, op te nemen. Beide laatstgenoemde lan den hadden aangeboden enige gevange nen op te nemen. Ongeveer tachtig voor malige gevangenen, die niet wensen te repatriëren, bevinden zich in India. De Imam van Omam heeft de Ara bische Liga om hulp tegen de Britten verzocht, die hij er van beschuldigt het dorp Janjoem in zijn land te heb ben bezet. KRUISWOORDRAADSEL T~" 5"" 3' 16 rrMPT ax aaars HORIZONTAAL: 1. Vervallen over blijfsel, 4. gebogen, 7. dichtbij, 8. neon, 9. het leggen der vogels, 11. onher bergzaam, 13. weerbarstig, 14. bestaat, 16. uitroep, 18. landstreek, 21. ketting hond, 23. bevel, 24. trekzalm, 25. mil. rang, 26. tobbe, 27. gebouw. VERTICAAL: 1. Dot van een zuige ling, 2. vishaak, 3. vogel, 4. raap, 5. hert, 6. kap, 10. bijwoord, 11. dier, 1?. zangnoot, 15. gebaar, 16. steen, 17. zangnoot, 18. ceintuursluiting, 19. hei lige, 20. werk, 22. steen, 25. maanstand. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1. Springbok, 8. toe, 9. roe, 10. al, 11. keg, 13. ge, 14. baton, 16. bar, 17. dop. 19. gezin, 22. el, 24. ton, 25. va, 26. lap, 28. els, 29. stoom boot. VERTICAAL: 1. Staf, 2. pol, 3. re, 4. niet. 5. br, 6. oog, 7. keet, 11. karet, 12. godin, 14. bag, 15. non, 18. pels, 20. zoom, 21. gast, 23. lat, 25. vlo, 27. Po, 28. e.o.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7