Beweegbare kering in afsluitdam of volledige schadever goeding „Zwaargewonde" boterspecialist commiezen in Clinge Dc heer H. P. v. d. Veen, stationschef te Goes, benoemd te Breda Mevrouw de Casembroot stelde nieuw wijkgebouw te Nieuwerkerk in gebruik Pleidooi in Eerste Kamer voor behoud visserij op Oosterschelde Mr Hugenholtz: rekening houden met meer dan „billijkheid" alleen Vlissingse Jachthaven nog niet gereed De heer Vermey te Kesteren wordt zijn opvolger Chr, Besturenbond Goes hield propaganda-avond Plattelandsvrouwen bijeen Binnenkort beplanting van begraafplaatsen „Roep even een dokier Gezondheidsdienst voor Dieren Boter-, rundvee- en „dozen"- smokkelaars voor Econ. Politierechter »Infraphil« Alberts naar Middelburgs grootindustrieterrein Nieuwe waterleidingzinker door Walcbers kanaal Woensdag 30 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD paofna DEN HAAG, 29 November Leden van de Eerste Kamer Lebben heden een toespraak van mr W. Hugenholtz te Leiden, juridisch advi seur van de „Commissie tot behartiging van de belangen der oester- en mosselcultuur en aanverwante bedrijven in Zeelandaangehoord. Voor dien werd de film over de Zeeuwse oestercultuur vertoond. Ook hield de burgemeester van Yerseke de heer A. C. Willemse 'n pleidooi voor het behoud van de Zeeuwse visserijen. De film werd toegelicht door dr P. Korringa. „Onze commissie aldus mr Hugenholtz, „hoopt vurig, dat naast de Westerschelde ook de Oosterschelde open zal blijven. Uit het open blijven van de Westerschelde blijkt, dat indien het belang dat zich tegen afdamming verzet maar groot genoeg is, genoegen wordt genomen met dijkverhoging en ook dat in die verhoging het nodige vertrouwen wordt gesteld. Indien de Oosterschelde uit het Deltaplan wordt gelicht, dan zou dat tot gevolg hebben, dat de Zeeuwse visserijen, die vooral in de Oos terschelde geconcentreerd zijn, niet geheel en al te gronde gaan. Spr. was van mening, dat boven de Oosterschelde genoeg zoet water over blijft om de verzilting tegen te gaan. AFDAMMING Mocht onverhoopt de Oosterschelde toch worden afgedamd, zo vervolgde mr Hugenholtz, dan verzoekt de com missie dringend die afsluitdam in ieder geval van een beweegbare kering te voorzien, die een beperkte getijbewe ging op de Oosterschelde toelaat, waardoor de visserijen aldaar onaan getast blijven. De commissie is niet van mening, dat de bouw van 2 extra-sluizen bui ten verhouding zou staan tot het hier door voor de visserij te behalen resul taat. Deze kosten zouden er ruim uit komen. Mocht ook deze reddende dam ach terwege blijven dan zal toch in ieder geval een volledige schadevergoeding aan de direct-betrokkenen moeten uit gekeerd worden. „DERDE RAMP" Bijzondere aandacht dient te wor den besteed aan de toekomstige Deltaplansteunwet of liever „Delta- plan-schadevergoedingswet". Wan neer de schade, die de oester- en mosselkwekers komen te lijden niet volledig zou worden uitgekeerd, zou dit voor hen een derde ramp bete kenen. De kwestie van de schadetoebren- gende rechtmatige overheidsdaad is zowel in 1929 als in 1955 onderwerp geweest van de besprekingen in de Nederlandse Juristenvereniging. In een van de prae-adviezen van dit jaar is zeer terecht gezegd, dat men zich bij het Deltaplan niet enkel op de billijkheid moet baseren. DE HISTORIE Mr Hugenholtz gaf vervolgens een overzicht van verschillende historische gevallen van schade-vergoeding, zoals Zuiderzee-steunwet, die zijns inziens tot grote onbillijkheden leidde. Dit moge, aldus spreker, een afschrikwek kend voorbeeld zijn bij het opstellen van een Delta-schadevergoedingswet. Bovendien is de Deltakwestie niet te vergelijken bij de situatie van eer tijds rond de Zuiderzee. Daar immers was de schade veel geringer dan die, welke men door het afsluiten van de Oosterschelde zal toebrengen. Hier gaat het om self-supportingbedrijven, die enorme baten afwerpen en bron nen van deviezen zijn. In Zeeland is voorts sprake van een cultuur, die grondgebonden is. Alleen de Oosterschelde is de ideale plaats voor de oestercultuur en alleen daar zijn de nodige verwaterplaatsen voor de mosselen, zonder welke laatste deze mosselen vrijwel waardeloos zijn. De oestercultuur heeft 5 6 jaar nodig om goede producten op de markt te brengen. De investeringen zijn in Zeeland belangrijk groter en belopen aldaar 23 millioen gulden, waarvan alleen al 15 millioen voor de oester- en mosselcultuur en kreeftenkwekerij, terwijl daarnaast de voorraad oesters en mosselen 'n waarde van 23 millioen gulden heeft VERGOEDING Naast de regelingen vervat in de Zuiderzeesteunwet dient volgens mr Hugenholtz in ieder geval in de „Del- taplan-schadevergoedingswet" gezorgd te worden voor: een eerlijke waarde verminderingsvergoeding. Wij kunnen gerust stellen, dat alle roerende en on roerende goederen, die thans voor het oester- en mosselbedrijf worden ge bruikt na afsluiting geheel of groten deels -rdeloos worden. Hier dient vergoed te worden de vervangings waarde, d.w.z. het bedrag, dat nodig zal zijn om de roerende- en onroeren de goederen nodig voor een gelijk ren dabel bedrijf ter plaatse of elders te vestigen, of om zo mogelijk de eigendommen aan te schaffen voor 'n soortgelijk bedrijf elders. Deze scha devergoeding dient gelijk te staan aan de waarde op heden, verminderd met de werkelijke waarde bij de stopzet ting. Zij behoort onmiddellijk en vol ledig te worden uitbetaald en zonder dat een liquidatie-winst belasting zal worden geheven, daar anders 40 pet. verdwijnt. Ook dient een volledige vergoeding van de winstderving te worden gegeven. Ofschoon het buiten bestek viel wil de hij persoonlijk ook nog een lans breken voor personen en bedrijven, die wel niet direct bij de visserij be trokken zijn, maar toch ook zeer ern stig gedupeerd worden. Hier zou in ieder geval een tegemoetkoming nodig zijn. Mocht onverhoopt het Deltaplan ln zijn geheel aangenomen worden, dus ook met een gesloten Oosterschelde, dan verwachten wij voor de volkomen gedupeerde Zeeuwse kwekers en vis sers een volledige vergoeding van de winstderving, waarmede zij opnieuw kunnen beginnen met de energie, de Zeeuwen eigen en overeenkomstig hun fier devies: „Luctor et Emergo", zo be sloot mr Hugenholtz zijn toespraak. VLISSINGEN, 29 Nov. Het ziet er niet naar uit, dat de Vereniging voor Watertourisme „De Schelde" nog dit jaar gebruik zal kunnen maken van de Vlissingse Jachthaven. De uitvoering der werkzaamheden liepen dit jaar be langrijke vertragingen op. o.a. door dikke funderingen, die tevoorschijn kwamen en niet ontplofte bommen etc. Echter, men vertrouwde er in deze zomer nog op, de Jachthaven zij het dan niet voor het seizoen, dan toch voor winterberging gereed te hebben. Er wordt hard gewerkt aan de afwer king en inrichting. Momenteel is men bezig met het afgraven van grond ter plaatse waar de verbinding van de Jachthaven met het Verbindingska naal door Walcheren zal moeten ko men. De „doorbraak" kan nog niet uit gevoerd worden, daar deze afhankelijk is van de toestemming der Rijkswa terstaat. Naar men aanneemt, zal het nog wel een maand duren, voordat de ze vergunning zal zijn ontvangen. De Jachthaven zelf moet nog volko men worden ingericht. Plannen zijn reeds in bewerking voor een feeste lijke opening van de Jachthaven en clubgebouw in het komend seizoen. Ingezonden Mededeling (Adv.) KOUSENROL (voor 4 paar Nylons) 0.75 BROEKENPERS (practisch herencadeau) 1.50 BREIN AALDENKOKER (fraai bewerkt) 1.90 GLAZEN FRUITSCHAAL ('n sieraad op tafel) -2.95 LEREN BOEKOMSLAG (Italiaans leerwerk) 4.50 BOWLLEPEL (zwaar verzilverd) 5.50 12 ZILMETA THEELEPELS (in étui) 6.50 KOPEREN KOLENKIT ('n pronkstuk) 31.45 U slaagt er uitstekend voor SINT-NICOLAAS- GESCHENKEN OOEL t-KBRKSTR. OElfT MIOOEISUM Mei ingang van 1 December GOES, 29 Nov. De heer H. P. van der Veen, stationschef lb te Goes is, zo vernemen wij van de zijde der Ned. Spoorwegen, met ingang van 1 Dec. benoemd tot stationschef IA te Breda. De heer van der Veen wordt opge volgd door dhr G. Vermeij, stations chef te Kesteren. De heer Van der Veen treedt in de plaats van de heer J. J. van der Kaa, die benoemd is tot hoofdstationschef te Roosendaal. De heer Van der Veen, die in 1953 te Goes werd benoemd, kwam op 19 jarige leeftijd als schrijver in dienst te Leeuwarden bij de staatsspoorwe gen. Na de fusie met het Hollandse Spoor en de Staatsspoorwegen in 1919 kreeg hij Groningen als standplaats, waar hij tot 1921 bleef, eerst als schrij ver en vervolgens als leerling-klérk. Na een half jaar leertijd in Bellen, kwam hij in Assen, waar hij tot 1923 werkzaam was, om vervolgens in Hil versum als commies benoemd te worden. In 1933 volgde zijn overplaat sing naar Haarlem, waar in 1941 zijn bevordering volgde tot chef-commies. Van Haarlem uit maakte de heer Van der Veen vele vervangdiensten naar Bussum, Amsterdam en Baarn. In '42 werd hij benoemd tot adj. stations chef op het Centraal-station Amster dam. In 1944 moest hij onderduiken doch in April 1945 „dook" hij weer op en werd tijdelijk chef te Steen wijk. Op dit station vierde hij zijn 30 jarig ju bileum. In September 1945 keerde hij terug naar Amsterdam tot April 1950, werd vervolgens chef tweede klasse te Koog Zaandijk en in 1953 te Goes sta tionschef lb. Onder zijn leiding werd het station gemoderniseerd en velé vernieuwingen aangebracht. Naast spoorwegman is de heer Van der Veen een echte sportliefhebber. Hij bezit een rijk met medailles en tropheeën voorziene kast. Zijn lief hebberijen zijn voetballen, schaat sen en wandelen zoals bekend nam hij met zijn hond ook aan de Zeeuwsch Dagblad wandeltochten deel en aan de Vierdaagse afstand marsen. GOES, 29 Nov. De jaarlijkse pro paganda-avond van de Chr. Besturen bond Goes en Omstreken, onder het motto „Chr. Sociaal ND!" genoot he denavond in „De Prins van Oranje" een enorme belangstelling. Voorzitter A. de Lange sprak een opwekkend woord, waarin hij in ge sprekvorm de talrijke sociale voorzie ningen memoreerde, die door het schouder-aan-schouder-werk van onze vaderen zijn veroverd. Hij deed een beroep op alle aanwezigen actief mee te werken aan de komende winter- campagne, want, zo zei de heer De Lange: „Het C.N.V. moet groeien, want het is ONZE vakbeweging". De heer T. Elzinga, voorzitter van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, herin nerde aan vroeger tijden, toen de so ciale toestanden minder rooskleurig waren, aan de dertiger jaren en de oorlogstijd. Men vraagt zich af, aldus de spreker, of er thans, in deze tijd van hoogconjunctuur, nog wel een vakbeweging nodig is. Hebben we het niet goed genoeg? „Toch is het meer dan ooit nodig, dat we blijven vech ten voor een bond, die naar Gods Woord de verhouding van mens tot mens regelt." Daarom moet het C.N.V. versterkt worden. Momenteel worden lonen en brijzen in sterke mate door de overheid gere geld. Het C.N.V. wil zo ver niet gaan, GOES, 29 Nov. Vanmiddag ver gaderde de Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Zeeland, onder leiding van mevr. Huysman-Griep. Gesproken werd over de driedaagse cursus op „De Born". Hier hadden verscheidene dames uit het hoofdbestuur over het Bondswerk van gedachten gewisseld. Men stelt zich voor de diverse gedach ten, die daar naar voren zijn gekomen, op aantrekkelijke wijze door te geven aan de verenigingen tijdens speciale avonden, waarbij dan tevens de Bondsfilm zal worden vertoond. Verder werd besloten eind Februari of begin Maart een kaderdag te Goes voor de bestuursleden te houden. De vergadertechniek zal dan aan de orde worden gesteld. In November 1956 bestaat de afde ling 25 jaar. Omtrent de viering hier van hebben de leden zich beraden. Een jubileumcommissie, waarin elk gewest een afgevaardigde heeft verte genwoordigd, werd benoemd. Tenslotte kwam de voorjaarsverga dering ter tafel. Deze hoopt men in April of Mei in Krumingen te hou den. Ondermeer zal dan een ballet groep onder leiding van mevr. Soes man optreden. zo sprak de heer Elzinga, doch wenst een vrijere loonpolitiek. De eigen toneelclub bracht twee schetsen voor het voetlicht, die bij het publiek in goede aarde vielen „Lode- wijk de hengelaar" bleek voor de aan wezigen een goede aansporing te be vatten op hét terrein van de propagan da. Na de-pauze werd gebracht: „Hu- welijksdroom", een blijspel in drie be drijven. Tussen de bedrijven door klonk er allergezelligste muziek, van het clubje Van Haaften. Aan het eind van de avond deed Ds Bouwknegt uit Wolfaartsdijk nog maals een beroep op alle C.N.V.-ers. Wens in vervulling gegaan NIEUWERKERK, 22 Nov. Onder grote belangstelling heeft mevr. S. C. de Casembroot-van der Feltz vanmiddag het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis officieel geopend. Daarmee is een reeds vele jaren gekoesterde wens in vervulling gegaan en daarom was er vreugde in het dorp, dat de sporen van de grote ramp nog zo duidelijk draagt al mag dan ook worden gezegd, dat er een welhaast nieuw dorp is verrezen. Het nieuwe wijkgebouw is een geschenk van Zwitserland, een tastbare schakel in de bekende geluks keten, die het Zwitserse volk na de stormvloed smeedde. Voor een deel is het complex ook gebouwd kunnen worden door de hulp van Enschede, dat Nieuwerkerk adopteerde en van de Rotary Club uit Goes. Burgemeester A. A. van Eeten heette in het Geref. jeugdgebouw alle gasten welkom. Hij vertelde, hoe hij juist op de 31ste Januari '53 samen met de heer Bij de Vaate als laatste zijn wijk ging afwerken om geld voor een nieuw wijkgebouw in te zamelen. Dat was hard nodig, want in die tijd was het consultatie bureau voor zuigelingen onderge bracht in de woning van de dokter, terwijl 'n zoldertje van „Rehoboth" fungeerde als magazijn van het Groene Kruis. De burgemeester herinnerde er aan, hoe, toen de polder nog onder water ptond, er bezoek kwam van vertegen woordigers van het landelijke en pro vinciaal bestuur van het Groene Kruis, die mededeelden, dat ook Nieuwer kerk in aanmerking kwam voor een Van de Zwitserse wijkgebouwen. MEVR. DE CASEMBROOT Mevr. de Casembroot herinnerde er aan, dat Ouwerkerk en Nieuwerkerk tot ver buiten onze grenzen bekend zijn geworden en ook, hoe zij in Maart 1953 met het roeibootje het dorp kwam binnenvaren, waar op het hoge gedeelte de opruimingswerk zaamheden al volop aan de gang wa ren en de bakker juist die dag voor het eerst weer brood had gebakken. „Ik verbaas me erover, dat in vrij korte tijd een nieuw fris dorp herre zen is. De hulp van buitenaf is van on schatbare waarde geweest" aldus me vrouw de Casembroot, die even later voor het nieuwe wijkgebouw de Groe ne Kruisvlag hees. SPREKERS Er is daarna nog door heel wat sprekers het woord gevoerd. Als voor zitter van de Alg. Ned. Vereniging van 't Groene Kruis sprak dr Cath en als voorzitter der provinciale vereniging jhr Roëll, die een klok aanbood. Dr van der Borgh sprak als geneesheer inspecteur van de Volksgezondheid, wethouder Overbeeke namens het ge meentebestuur (onder aanbieding van een Groene Kruisvlag) en burgemees ter Romeijn van Ouwerkerk sloot de rij van sprekers. De Ned. Heide Mij bood een fraaie maquette van het ge bouw aan. Burgemeester Van Veen van En schede deelde in zijn toespraak mede, dat binnenkort zijn gemeente zal be ginnen met de beplanting van de be graafplaatsen van Ouwerkerk Nieuwerkerk waar het zoutgehalte van de grond dit nu toelaat. In over leg met de Dienst Gemeentewerken van Enschede zal de beeldhouwer Mari Andriessen voor de begraafplaats een herdenkingsmonument vervaardigen. GOES, 29 November. In de „Prins van Oranje" vergaderde vanmiddag dé Gezondsheidsdienst voor Dieren, kring IV, omvattend Oost-Zuid-Beve land, Goes, Wolfaartsdijk en Wilhel- minadorp, onder leiding van de heer D. M. Rouw, die in hét bestuur herko zen werd. Naar de algemene vergade ring werd afgevaardigd de heer Poley uit Kruiningen. Dr G- Wagenaar, directeur van de Dienst hield een interessante causerie over de Abortusbangbestrijding, De vergadering was matig bezocht. Op- en ondergang van Zon en Maan Donderdag 1 December: Zon op 8.27, ond. 16.31. Maan op 18.32, ond, 10.18. MIDDELBURG, 29 Nov. Het smokkelen is uiteraard een snood bedrijf, dat niemand „van goeden wille" zal appreciëren. De smokkelaar vindt in zijn handelingen soms een dikbelegde broodwinning; soms is het ook de zucht naar avontuur, de sport, die hem telkens weer de denkbeeldige lijn zwaar beladen of ln Hinderlijk gezelschap doet passeren. Wanneer men het éven in die sportieve sfeer ziet, dan heeft de commies, die in de zeer prille morgen van de 2e Sept. J.l. te Clinge de Zeeuws Vlaming R. A. de B. bijna de pas wist af to- snijden zeker „fair-play" toegepast. Maar ook deze smokkelaar kali men niet van onsportiviteit betichten; hjj, benutte, tpen hij zich gevangen wist in dn-engte, van de smokkelauto, zjjn laatste kans en verdween "hals over kóp naar België, waar hij, zever bekend,' thans nog vertoeft, Hoe ging', ,dat; dp die 2e (September, even na dag éh dauw? De commiezen kregen er de lucht van,, dat De B, .in de Molenstraat een 10.00 kg boter ui' zijn personenauto laadde. De grenswachters, ook niet mis, barricadeerden de Gravenstraat, de toegang naar „Bels". En daar schoot De B. met zijn dui zend kilokes het hoeksken om... Hoe snel was zijn reactie! Er was daar een .klein gerucht in. die auto, daar werd zwaar geschakeld! Vol gas stoof hij uiteindelijk achteruit terug en daar stonden de grenswachters, eenzaam bij bun versperringen.,. SCHOTEN IN DE MORGEN. Maar ook zij reageerden snel. Schoten klonken door het stille Clinge. En De B., zenuwachtig wijl de rustieke «ether zo wild ver scheurd werd; 'reed pardoes boven-- op éen Bënrinepómp. En daar zat- De B. achter het stuur -eiï overstuur, hij was gewond. Niet door de .grenswachterlijke ko gels, want die zullen wél óp de ban den terecht gekomen zijn. Maar er was een of andere pin in dat lichaams deel geschoten, waar, zoals men dat zegt, de rug de nette naam verliest. Het bloed stroomde rijkelijk én. zicht baar voor de commies, die hem kwam sommeren uit de auto te stappen, „Wil je een dokter opbellen..,.;." kreunde De B; De commies, argeloos in zjjn drang om dit smokkelende deel van de lijden de mensheid te helpen, Was al weg. LIEFDEVOL. De B. ook, Die tippelde naar Bels, Ingezonden Mededeling -' waar hjj liefdevol ln een ziekenhuis werd opgenomen. Zo stonden daar Dinsdagmorgen twee commiezen voor de Economische Politierechter te Middelburg, mr P. v. Empel onder ede verklaarden zij beiden, het gezicht van De B. te heb ben herkend. Mr Ph. M. Schenkenberg van Mierop eiste als Officier 8 weken gevang, ver beurdverklaring van het inbeslagge- noméne boter en auto -en on middellijke gevangennemingMr Van Empel sloot zich hierbij aan. Maar- De B. heeft zich, voor zover - na te gaan, niet meer op „Hollands" ver toond VREEMD GESCHARREL. Een vlasser uit St. Jansteeii, de 52- j. P. S. G., stelde zijn bedrijf beschik baar als eindpunt voor rundveesmok- kél. Het vervoer gebeurde óp initia tief van de 25-j, veehandelaar P. J. v. D. uit St. Jansteen. Zij bekenden het tenlaste gelegde drie maal twee beesten in 1955. Zij werden gegrepen, tóen men twee vaarzen in de stal bij G. aantrof, met een lang geleidétouw om. Hoewel zij dus bekenden, verzwe gen zij enkele détails, die de Econ.- P.-rechter ook graag had gehoord. „Het lijkt me een vreemd geschar rel", zei hij, „als ik gepensionneerd ben, dan.hoor ik dat nog wel- eens -i graag van jullie." (Zie vervolg pag. 7) ook bij: spierrheumatiek, ver stuikingen, verwondingen, steen puisten. verkoudheid, winter handen en wintervoeten. Raad pleeg Uw dokter. MIDDELBURG, 29 Nov. Indien de raad met het desbetreffende voor stel van B. en W. accoord gaat, zal de N.V. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn, en Co. haar terreinen en gebou wen aan en hij Achter de Houttuinen eerlang gaan verlaten en zich vestigen op het grootindustrieterrein aan de Kleverskerkseweg. In hun voorstel delen B. en W. mede, dat na het mislukken der onder handelingen in 1952 de N.V. kort geleden opnieuw contact met de ge meente heeft opgenomen. De onder handelingen, welke zeer vlot zijn ver lopen, hebben tot overeenstemming geleid. De tot stand te brengen trans actie komt in kort op het volgende neer: De N.V. staat haar terreinen en stenen gebouwen met uitzondering van haar kantoorgebouw c.a. aan de gemeente af (geschatte waarde f 110.000.in ruil voor een perceel 14.667 vierkante meter (maal f 7.50 is f 110.002,50). Daarnaast zal de gemeen te aan de N.V. in erfpacht uitgeven opgeveer 4.03.33 ha grootindustrieter rein voor de tijd van 100 jaar met recht op verlenging. Voorts verbindt de gemeente zich een beschoeiing aan te brengen ter lengte van 140 meter. In de kosten hiervan, welke worden geraamd op f 280.000.wordt door de N.V. voor de helft bijgedragen. Ter financiering van deze helft zal de gemeente aan de N.V. een lening verstrekking van maximaal f 150.000.af te lossen in 50 jaar, tegen een rente van 3M MIDDELBURG, 20 Nov. B. en W. hebben de raad voorgesteld een cre- diet van f 60.000.te verlenen ten laste van de kapitaalsdienst van het waterleidingbedrijf voor het leggen van een zinker door het kanaal door Walcheren. In hun toelichting delen zij mede, dat in 1948 twee zinkers van 250 mm gereed kwamen ter vervanging van de In 1944 door oorlogsgeweld onbruikbaar geworden gas- en water leidingzinkers. In de waterleidingzinker is in 1951 en 1954 een lek gekomen. In verband hiertnée rijn B. en W. huiverig voor de'toekomst wat de betrouwbaarheid van dezezinker betreft, témeer, daar bierdoor thans een aanziënlijke hoe veelheid water dóór „Midden Zeeland" wordt geleverd. Uitvallen "van de zin ker zoü tot grote stagnaties in de wa tervoorziening van Middelburg aan leiding geven. Vandaar, dat het college een nieuwe zinker wil laten leggen. Bovendien is er de mogelijkheid dit te combineren met het leggen van hoog spanningskabels, alsmede van tele foonkabels. De kwaliteit van de be staande zinker is zeer slecht. Het ma teriaal is van inferieure kwaliteit. De normale levensduur van een zinker kan worden gesteld op 35 tot 40 jaar. Hoogwater Donderdag 1 Dec.: Vlissingen: 2.27 u. 2.50 m., 14.51 u. 2.50 m. Terneuzen: 2.59 u. 2.64 m., 15.21 u. 2.64 m. Wemeldinge: 4.23 u.'2.00 m., 16.43 u. 2.02 m. Zierikzee: 4.09 u. 1.74

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2