Uitbreiding kazerne vraagt sloping van woningen 's-Heer Hendrikskinderen's fraaie verenigingsgebouw officieel geopend Raad Yerseke voor subsidie (f1000) aan Commissie vau Dertien Schouwen en Duiveland krijgt „moderne" rattenvangers Biitsen?... Prachtbijts t Voorsiellen B. en W. aan Middelburgse Raad Ruïne Kleverskerkseweg verdwijnt; verhoging van diverse subsidies Toespraken en gelukwensen E.H.B.O.-Middelburg bestond 15 jaar ?o INBRAAK TE WOLFAARTSDIJK Walcherse VW»V/s gaan vergaderen Maar het is meer: gymnastieklokaal en badhuis! Sport, spel en film NIEUW HULPPOSTKANTOOR TE KAMPERLAND Verkiezingen in het Ziekenfonds Zuid~ en Noord-Beveland Inventaris gasfabriek zal op 1 December worden verkocht RAAD BORSSELE VERGADERDE V Schapenstamboek vergaderde te Goes Op 6 December Sf. Nicolaasveemarkt te Goes Raad Nisse nam heel wat besluiten Intrede St. Nicolaas te Vlissingen De t.b.c.-besmetting ln bet lyceum te Zierikzee Dinsdag 29 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 28 November. Ten behoeve van de uitbreiding van de kazerne is het nodig, dat de gemeente de beschikking krijgt over het pand Zuidsingel 16. B. en W. stellen nu de raad voor een onteigening tot stand te doen komen door het aan de eigenaar en bewoner de heer W. de Schrijver in eigendom overdragen van de woning Naereboutstraat 7. Een vorm van ruil dus, waarbij de heer De Schrijver een meerdere koopsom van f 8000, welke het pand Naereboutstraat 7 vertegenwoordigt, zal moeten bijbetalen. Hetzelfde is het geval van de panden Zuidsingel 18, 20 en 22. Deze, eigen dom van de heer J. Dingemanse, dienen eveneens te worden gesloopt. Over eengekomen werd, dat de heer Dingemanse aan de gemeente de panden met de grond zal afstaan in ruil voor de g rond, waarop thans nog de te slopen panden Zuidsingel 32 en 34 staan. Op deze grond zal de heer Dingemanse een nieuw winkelpand stichten met behulp van bestedingsplichten, welke daartoe door de gemeente tegen be taling zullen worden overgedragen. De gemeente verplicht zich een toegift te betalen van f 22.500,Boven het nieuwe winkelpand zullen twee wonin gen komen. In verband met de verdere inge bruikneming en sanering van het grootindustrie-terrein dient de ruïne Kleverskerkseweg 3, een gemeentewo ning, te verdwijnen. Voor de huidige bewoner zal een bergruimte aan de In dustrieweg, een voormalige woning, worden opgeknapt. Voor deze gedaan teverwisseling verzoeken B. en W. de raad een crediet van f 4000, Dezelfde huurder heeft reeds eerder de bij hem in gebruik zijnde stenen loods moeten verlaten, als gevolg van de verkoop van grond aan het Peul vruchtencentrum. Zijn vee heeft daar door geen onderdak meer. B. en W, willen nu één van de gemeentelijke loodsen aan het voormalige beltterrein aan het Oud-Arnemuidense voetpad voorzien van een cementen vloer en een paar muren. BESCHOEnNG INDUSTRIE TERREIN Voor de aanleg van een beschoeiing op het groot-industrieterrein wordt 'n crediet gevraagd van f 280.000. Over de volle lengte van het terrein zou dit betekenen: een afstand van 800 meter. Intussen is wel gebleken, dat de lengte van de aan te leggen beschoei ingen, ook van de zijde van belang hebbenden zoveel mogelijk wordt be perkt. Het feit, dat de helft van de kosten voor rekening van de erfpach ter of koper komt, werkt remmend. In totaal bedragen de kosten voor de ge meente voor de aanleg van beschoeiin ;en thans: Peulvruchtencentrum 64.500,hcirstel bestaande beschoei- jng 75.000,en Houthandel Alberts 140.000,In het reeds bestaande dekkingsplan behoeft derhalve geen wijziging te worden gebracht. CHR. H.B.S. Tegen inwilliging van het ver zoek van de Ver. voor Chr. Middel baar en Voorbereidend Hoger On derwijs in Zeeland te Goes voor sub sidiëring van de Chr. H.B.S. voor Walcheren per 1 Jan. 1955 bestaat geen enkel bezwaar. Voor 1955 is het subsidiebedrag be rakend op f 5060.het aantal leer lingen te Middelburg woonachtig (46) Vermenigvuldigd met de naar raming Soor rekening der Vereniging blijven- e kosten per leerling over 1955 (f 110,Voor 1956 moet gerekend Worden op 84 leerlingen, hetgeen dus neerkomt op f 6720.Het bedrag per leerling over 1956 is lager (f 80. -mdat met ingang van 1 Sept. 1955 de jijkssubsidiebepalingen voor het bij zonder middelbaar onderwijs in gun stige zin zijn herzien. LEESZAAL EN „DIEREN IN NOOD" In verband met een verhoging van de grondtabel (22%) betreffende sub- ïidiërini Van Rij Oi R: van o.a. openbare leeszalen wege stellen B. en W. voor MIDDELBURG, 88 Nov. De plaat selijke afdeling van de Kon. Ned. Ver. „E.HJl.O." herdacht dezer dagen tij dens een feestelijke bijeenkomst in de Bogardzaal haar vijftienjarig bestaan. Bij deze viering van dit derde lustrum heeft mevr. E, Vermaas-Van Konijnen burg de E.H.B.O.-eenheldsdlploma's uit gereikt aan 83 geslaagde cursisten. Pe herdenkingsrede werd uitgespro jten door de heer J. O. Polderman, die Wees op het vele werk, bij de oprich ting verricht door dokter O. F. Fru- meau. Voorts releveerde hU de geschie denis, die sedert 1 Jan. 1940 -—de da tum van de oprichting dus niet be paald „onbewogen" genoemd kan wor den. Er was tevens een dame, voor wie het vijftien jaar geleden was, dat zij het eenheidsdiploma ontving. Uit han den van de heer Polderman mocht zij uiteraard ook voor haar 15-Jarlg lid maatschap een aandenken ln ont vangst nemen. Namens het dlstrictsbestuur richtte ch vervolgens de heer J. Schippers iOt de lustrumvierders. Het woord werd ivenes gevoerd door de heer D. Volmer (afdeling Vllsslngen) dokter P. J. Bom (afdeling Oostkapelle)M. Vink (afde ling St. Laurens); L. M. Annot (afde ling Middelburg Rode Kruis) en dokter I). N. van Gelderen uit Middelburg voor do B.H.B.O. als jurylid geeft hij tij dens de oefeningen tal van aanwijzin gen geen onbekende. Echt feestelijk werd de avond ook door het optreden van enkele leden van de buurtvereniging ,,'t Zand", die met muziek, schetsjes zang, alles keurig geënsceneerd, de stemming aanzienlijk deden stijgen. Al met al een waardige en ge slaagde viering van dit derde lus trum, van het bereiken van een mijl paal, hetgeen zodoende niet onopge merkt ls voorbij gegaan. het subsidie aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek per 1 Jan. 1955 vast te stellen op f 10.011. per jaar. De Zeeuwse Ver. tot bescherming van dieren „Dieren in Nood" geniet een subsidie van 50.per jaar. Het bestuur verzoekt het subsidie te ver hogen en motiveert dit door te wijzen op de toeneming van het aantal in het asyl opgenomen zwerfdieren en de stijging van kosten van voeding en verzorging. De exploitatierekeningen melden jaarlijks een tekort. Door het overlijden van een Middelburgse da me, die het werk van deze vereniging in ruime mate financieel steunde, ls aan de vereniging een belangrijke bron van inkomsten ontvallen. Tot nu toe nam deze dame het tekort voor haar rekening. Voorgesteld wordt op dit verzoek gunstig te beschikken en het subsidie met ingang van 1 Jan. 1956 te brengen op f 100.per jaar. SCHATVERGOEDING EN BOMEN ROOIEN De verordening, die de schattingen regelt, bepaalt o.m. dat de schatter voor algemene schatting een vergoe ding van f 150.ontvangt. De aange wezen schatters wijzen er thans op, dat dit wel uiterst gering is. Omgerekend davoerlngï" per uur 'komt dit op ongeveer f 1,50. Voorgesteld wordt dit bedrag tot f 300 te verhogen. Door de dichte stand van de bo men op de Penninghoeksingel wordt een goede ontwikkeling van de krui nen belemmerd. In de woningen valt te weinig licht. Het komt B. en W. gewenst voor diverse bomen te doen rooien, evenals een op de Molenberg staande boom, waarvan de kruin is afgewaaid. GOES, 28 Nov Zoidagavond om- steeks elf uur is een inbraak gepleegd in de woning van de landbouwer A. van Dijke e Wolfaartsdijk. Door ver nieling van een ruit heeft men zich toegang tot ae woning verschaft. Een geldsbedrag was ontvreemd. De bewo ners waren tiidens de inbraak niet thuis. De politie zoekt naar de da- der(s). VLISSINGEN, 28 Nov. Woensdag a.s. houdt de propagandacentrale Wal cheren van de VW's haar vergadering ln het Strandhotel. Vooraf zullen de deelnemers officieel door het gemeente bestuur ten Stadhulze worden ontvan gen. Tijdens de vergadering zullen drie inleidingen worden gehouden en wel door de heer H. v. d. Bijlaardt, direc teur ANW in België, over het onder werp: „Op welke wijze kan het bezoek van België aan Walcheren worden be vorderd?"; door de heer Schregel, waarnemend secretaris van het be drijfschap Horeca, over het onderwerp: „Wat is de taak geworden van het De- drijfschap Horeca?", en door de heer G. W. Oskamp, directeur Prov. VVV, over het onderwerp: „Op welke wijze kunnen wij de samenwerking tussen de VWs op Walcheren verstevigen om te komen tot een doeltreffende propagan- Mei vlag en wimpel GOES, 28 Nov. 's-Heer Hendrikskinderen heeft zijn verenigingsgebouw. Trots ontplooide zich vanmiddag de Nederlandse driekleur vóór het gebouw, toen burgemeester D. M. Vermet van de gemeente 's-H. Arendskerke, waar toe 's-Heer Hendrikskinderen behoort, de vlag hees, die met de vlaggestok en wimpel een geschenk van de dankbare ingezetenen is. Het was echter niet alleen ter ere van een verenigingsgebouw, dat hier met vlag en wim pel zoveel werd gezegd. Want de opening van dit fraaie gebouw, dat aesthe- tisch gezien zeker pretenties bezit, betekent tevens, dat 's-Heer Hendriks kinderen thans een badhuis en een gymnastieklokaal bezit. „Een verheugend ogenblik vol tevredenheid en dankbaarheid" zei de heer Vermet, toen hij de heren A. den Herder uit Wolphaartsdijk (de bouwer) en J. H. Valk uit Goes (de architect) dankte voor hun „voortreffelijk werk" en „ontwerp dat het gemeentebestuur zeer bevredigd!" Hij dankte ook de heer J. Wijga, dei toekomst de naam „dorpshuis" zal mo- gemeente-opzichter en diens staf. Zijn gen dragen, voorganger, de heer A. A. Elenhaas.' noemde hij de legger van de grond slag voor dit gebouw. Tevens verwelkomde de burgemees ter in zijn openingswoord de echtge note van de ambachtsheer, mevr. Van Dissel. Met enkele welgekozen woorden verklaarde hij het gebouw tenslotte voor geopend. DANKBAARHEID Namens de dankbare inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen voerde de heer M. Steketee het woord. Hij bood naast de vermelde .vlag-attributen een aquarel en een bloemenschaal aan. Met een wijds gebaar wees burge meester Vermet op de klok, die boven de ingang van de grote vergaderzaal en gymnastiekzaal een plaatsje gekre gen heeft. Dit is een geschenk van de ambachtsheer, een fraai gestyleerd ko peren uurwerk. Ds H. P. de Roos, Herv. predikant, was niet alleen dankbaar omdat tei en water nu vervangen worden door moderne douche-cellen ook het schoolplein zal voor de gymnastiek zaal plaats moéten maken. „Het gehele gezin zal er van profiteren" zei de predikant en hij doelde hier op het „gezin" 's-H. Hendrikskinderen. Toch was hij niet voldaan. De benaming „verenigingsgebouw" vond de predi kant nl. niet juist. Het gebouw zal uiteraard voor meer doeleinden worden gebruikt. De bur- emeester zal er spreekuur houden, iroene Kruis, Zuigelingenzorg, 't zijn van die dingen, die toch ook van het gebouw zullen profiteren. Nadat hij het grote belang van het verenigings leven had geschetst ln dit verband wees hij op de grote factor „houdt de jeugd van de straat" sprak hij de hoop uit, dat dit fraaie bouwsel ln de 's-GRAVENPOLDER, 28 Nov. Morgenmiddag en avond zal de Herv. jeugd uit West-Zuid-Beveland in het verenigingsgebouw alhier bijeen ko men om zich bezig te houden met sport, spel en film. De streekjeugdraad heeft namelijk deze bijeenkomst be legd om de jongeren deze avond een goed en verantwoord programma te geven. O.l.v. mej. Burger uit Elle- woutsdijk is er eerst volksdans. Ver der is er zang en zal ds D. Plantinga van 's-H. Arendskerke een film ver tonen, getiteld: „Ik zal met U zijn". Om vier uur begint deze jeugdbijeen- komst Hij deed tevens de suggestie, een vormingsleider voor het jeugdwerk in 's-H. Hendrikskinderen aan te stellen. Met een „dat het gebouw tot in lengte van dagen door de gehele samenleving intensief mag worden gebruikt" be sloot ds De Roos zijn toespraak. Een oud-wethouder, de heer Jac. de Schipper, prees 's-H. Hendrikskinde ren zeer gelukkig met de opening. Hij releveerde een stukje dorpsgeschiede nis, waarbij hij de toestanden van wel eer schetste, toen men tegenover zo iets zeer schuchter stond. „Wat heeft de jeugd toch veel voor op vroeger", besloot hij, en over „dorpje" wilde hij niet meer spreken, „dat mag ik eigen lijk niet meer zeggen, het il een dorp!" Het hoofd van da Chr. school, de heer C. Bierens, aontte het KAMPERLAND, 28 Nov. Van middag heeft de districtsdirecteur van de P.T.T.,de heer de Waele uit Middel burg het hulppostkantoor aan de Mo lenweg officieel in gebruik gesteld. Hij hield een korte toespraak, waarna bur gemeester J. van Halst en de directeur van het postkantoor te Goes, de heer Verbaken het woord voerden. Vele gelukwensen en bloemstukken kon de kantoorhouder de heer L. Koole in ontvangst nemen. Hij dankte allen, die aan de totstandkoming van dit gebouw hadden meegewerkt. Het gebouw is zeer modern ingericht. GÓES, 26 Nov. Hedenmiddag werd in „De Prins van Oranje" te Goes een ledenvergadering gehouden van het Algemeen Ziekenfonds Zuid en Noord-Beveland onder leiding van de heer A. Buijs (wnd. voorz.). In deze vergadering kwam aan de orde de verkiezing van vertegenwoor digers en plaatsvervangers voor de Ledenraad. De periodiek aftredende vertegenwoordigers werden evenals him plaatsvervangers alle herkozen. In de plaats van wijlen de heer M. Zwartepoorte te Goes werd als ver tegenwoordiger gekozen de heer G. Krekelberg te Goes en in diens plaats als plaatsvervangend-vertegenwoor- diger de heer J. B. M. Kosters te Goes. In een daarna gehouden vergade ring van de Raad ver Verzekerden vertegenwoordigers werd in de plaats van wijlen de heer M. Zwartepoorte tot bestuurslid van het Ziekenfonds gekozen de heer H. J. G. Clement te Goes. Tot voorzitter resp. secretaris van de raad van verzekerden-vertegen woordigers werden voor het jaar 1956 aangewezen de heren A. Buijs te Goes en A. Dek te Waarde. Verschillende vragen betrekking hebbende op het beheer van het Zie kenfonds werden door de voorzitter en door de directeur, de heer J. Meij- ers, naar genoegen beantwoord. Over de hoogte van de premie voor 't jaar 1956 kon nog geen mededeling wor den gedaan daar het bestuur hierover nog een beslissing moet nemen. Ingezonden Mededeling (Adv.) PORCELEINEN POEDEL (schoorsteenversiering) 0.95 HANDIG BROODMANDJE (gevlochten riet) 1.50 LEREN DAMESPORTEMONNAIE (met portefeuille) 2.95 KOPEREN SIERSLEUTEL (tevens kurketrekker) 8.75 PRACHT SCHEMERLAMP (met zijden rokkap) 7.90 PORCELEINEN GEBAKSTEL (12-persoons) 13.60 COURANTENBAK (iets voor „Hem") 19.80 PORCELEINEN THEESERVIES (12-persoons) 24.50 U slaagt er uitstekend voor SINT-NICOLAAS- GESCHENKEN Begroting voor 1956 goedgekeurd YERSEKE, 28 November. By de begrotingsbehandeling hebben enkele raadsleden gepleit voor een subsidie aan de Commissie van Dertien. Na e nige discussie verenigde de raad zich unaniem met een voorstel van de heer Gebraad (S.G.P.) om voor dit doel f 1000.beschikbaar te stellen. O.m. werd op een vraag van de heer Sinke (A.R.) medegedeeld, dat de in ventaris van de gasfabriek op 1 December a.s. door een Haagse firma pu bliek zal worden geveild in zaal Nolet. De raad kan daarbij aanwezig zijn. Met algemene 6temmen werd de begroting goedgekeurd. Bij de algemene beschouwingen stelde de heer Gebraad op de voor grond, dat ook in de gemeentepolitiek Gods Woord richtsnoer moet zijn. Hij was in het algemeen tevreden over het beleid van B. en W. en sprak de hoop uit, dat het college iets zal kun nen bereiken ter oplossing van de moeilijkheden bij de uitvoering der havenplannen. Gaarne wilde hij we ten hoe het met de rioleringsplannen is gesteld. De heer Pekaar (Arb.) was teleur- "gesteld over de begroting. De Rijks- bijdrSge is zeer beperkt en grote wer ken zullen moeten worden uitgesteld. Wat zal er moeten gebeuren, wan neer door uitvoering van het Delta plan oester- en mosselcultuur ver dwijnen? Gewenst zijn arbeiders woningen, evenals verbetering bij de gemeentereiniging. Ook speelplaatsen voor de jeugd zijn nodig, terwijl het vreemdelingenverkeer dient te wor den bevorderd. Van een nieuwe open bare school, evenals van de toren, zal in 1956 nog wel niets komen, zo meen de dit raadslid. De heer Sinke (A.R.) was dank baar voor het werk van B. en W. en zegde de steun van zijn fractie toe. Burgemeester Willemsen deelde mede, dat de f 50.000.ingevolge een nieu we regeling voor de torenbouw nu eenmaal niet bestemd kan worden voor de haven. De opgesomde wen sen leven ook bij B. en W. De heer Waverijn mag nu 6 halve premie woningen bouwen. SUBSIDIE VOOR „MOZART". Bij de artikelsgewijze behandeling der begroting vroeg de héér Van Boven (Arb.), of bij woningverbete ring grote gezinnen de voorkeur krij gen en of de verliesposten van de haven niet verminderd kunnen worden. De heer Gebraad was tegen de f400.subsidie voor de Harmonie „Mozart". De Bond vroeg f 600.De heer Van Boven stelde voor dit be drag te geven. Met 6 tegen 5 stem men (tegen A.R. en S.G.P.) werd dit voorstel aanvaard. Het E.T.I. zal een subsidie van 5 cent per inwoner krijgen. De heer De Koeijer (A.R.) zei ge schrokken te zijn van het feit,' dat een toiletgelegenheid e.d. op de haven 8 mille kost Is dit wel verantwoord? zo wilde hij weten. Dit is strikt nood zakelijk, zo antwoordde de voorzitter. De heer Van Schaick drong aan op De raad van Borssele heeft dezer dagen de begroting 1956 goedgekeurd, Het verzoek van de Herv. Jeugdraad om subsidie ter bestrijding van de kosten der instuifavonden werd inge willigd. Er zal f40.worden toege kend. Een bedrag van f500.voor Ïiremie woningverbetering werd ver eend aan de heer C. A. Bertram. Over de aanschaf van nieuw meubilair voor de raadszaal liepen de meningen nog al uiteen. In elk geval zullen 11 nieu we stoelen worden aangeschaft voor f2470.De aanschaf van tafels werd nog aangehouden. l)óor het gymnastieko; enorme verbetering. wees hij op de behoe: staat aan slotte spri ak :en vakonde: de ontwe; J. H. Valk, architect va le Dienst Bevelanden. ;ebouw .is een èrband le er be- _zer. Ten- ef, de heer de Centra- De heer M. Wisse, adjunct-commies van 's Rijksbelastingen, werkzaam ter inspectie der belastingen te Middel burg, is geslaagd voor het toelatings examen voor de contröleurscursus te 's-Gravenhage. schillende dorpen de koppen bij elkaar gesto ken hebben om plannen op ta stellen teneinde zo snel mogelijk van deze vreemde bezoekers af te komen. Zij hebben daar toe zelfs de Plantenziek- tenkundlge Dienst, afd. op dit eiland een ratten- rattenbestrijdldng te BROUWERSHAVEN, 26 Nov. Binnenkort zal elke gemeente op Schouwen en Duiveland over een of meer moder ne rattenvangers van Hametn" beschikken. Zoals bekend heerst plaag, die nog steeds een grotere omvang aan neemt. Het ongedierte heeft hier en daar op zo'n manier „huis gehou den", dat de colleges van B. en W. van de Der- Wapeningen in de arm genomen. En zoals het zich laat aanzien, zal 't de „diertjes" erg lastig worden gemaakt. Van 14 tot 21 December (in de algemene rattenverdel- gingsweek) zal men het ongedierte te lijf gaan. Uit elke gemeente zul len twee gemeentewerk lieden door een cursus, die door „Wageningen wordt verzorgd met dit werk vertrouwd ge maakt worden. Deze cursus wordt op 1 Dec. te Brouwershaven ge houden. Tevens zal men de hulp van de bewo ners via affiches en fol ders, die huis aan huis worden verspreid, inroe pen. Ingezonden Mededeling (Adv.) GOES, 28 Nov. In de bestuursver gadering van het schapenstamboek voor Zeeland, vandaag gehouden, is o.m. gesproken over de opvoering van de kwaliteit van de Zeeuwse schapen. Men zal trachten dit doel te bereiken door een aantal mannelijke afstam melingen van een beste ram voor de leden beschikbaar te stellen ónder gunstige voorwaarden. In verband met het aftreden van de huidige voorzitter, de heer N. A. Deïst te Schuddebeurs werd tot voorzitter gekozen de heer J. A. Provoost te zand, tot vice-voorzitter de heer M. A. Geuze te Oud-Vossemeer in de plaats van ir. W. Kakebeeke te Rilland, die als bestuurslid bedankte. Besloten werd voor de leden, die in verband met de verkaveling nog geen schapen kunnen houden een bepaald bedrag te reserveren voor aankoop van schapen. Voor de rammen en ooien, die in hun klasse de beste wol vacht produceren zal voortaan een cer tificaat worden afgegeven. Men zal proberen om in 1956 te ko men tot een provinciale sehapenfok- dag, gecombineerd met de rundvee- fokdag te Goes. Om de onkosten, hier aan verbonden, te dekken werd beslo ten de algemene vergadering voor te stellen de inschrijfgelden te verdubbe len. Bbvendien zal getracht worden voor dit doel subsidie te krijgen. Op- en ondergang van Zon en Maan Woensdag 30 November: Zon op 8.26, ond. 16.32. Maan op 17,19, ond. 9.18. GOES, 28 Nov. Op Dinsdag 6 De cember zal op de Beestenmarkt weer een St. Nicolaasveemarkt met keuring worden gehouden. Deze markt, die vo rige jaren in November werd gehou den is thans enkele weken verschoven, daar in December een grotere aanvoer van vetvee wordt verwacht. Dit jaar zal, ook voor het eerst, het vee van handelaren en dat der veehouders af zonderlijk worden gekeurd. Het pro gramma vermeldt 27 rubrieken en er zijn weer een behoorlijk aantal prij zen beschikbaar. spoed bü het opzetten van de plannen voor de nieuwe christelijke (Her vormde) school, maar de voorzitter zei, dat de gemeente hierin weinig te zeggen heeft. Op een vraag van de heer De Leeuw werd geantwoord, dat wat een nieuw parkeerterrein aangaat nog even zal moeten worden afgewacht. WATERLEIDING. Met 6 tegen 5 stemmen besloot de raad verder zich niet aan te sluiten bij de gemeenschappelijke regeling ziektekosten ambtenaren. Verschillen de particulieren hebben bouwterrein aan de Kakeldans van de gemeente gekocht voor f8.46 per vierk. m. De verschillende bewoners van de Molen polderweg zullen in het vervolg ver plicht zijn tot aansluiting van hun percelen op de waterleiding. Hier tegen waren de heren Elenbaas, Kos ten en Gebraad. Tevens werd vast gesteld de begroting van het Burger lijk Armbestuur. De commissie, die de begroting onderzocht, had de wens de norm armenzorg te verhogen van 25 tot 28 gulden. Dit zal jaarlijks cir ca f 2000.kosten. Een en ander is aan het B.A. doorgegeven. De raad kon zich hiermee verenigen. De raad van Nisse heeft een groot aantal voorstellen van B. en W. aan vaard. O.m. betrof dit de subsidiëring van de bibliotheek der Herv. Gemeen te met 5 cent per boek, de subsidie verlening van 1 cent per inwoner aan het Nat. Rheumafonds, het jaarlijks beschikbaar stellen van een médaille voor de rundveefokdag te Goes, da subsidieverlening voor 1956 aan de muziekvereniging „Ons Genoegen", het aangaan van gemeenschappelijke regelingen voor de centrale werkplaats Bevelanden, de ziektekosten ambte naren en het ziekenvervoer op de Be velanden, de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting, de aanschaf van uniforme vuilnisemmers (welke voor f 1.per jaar beschik baar zullen worden gesteld), het in erfpacht nemen van een deel der dia- conieweide voor bouwterrein en voor sportterrein, alsmede de verhoging der huren van de gemeentewoningen in blok I en II. Het voorstel tot ver koop van een perceel bouwterrein aan de Wilhelminastraat aan de Coöp. Boerenleenbank voor kassierswoning met kantoor werd verworpen. De be groting van het Burgerlijk Armbe stuur werd goedgekeurd met een post onvoorzien van f2716.07. De gemeen tebegroting 1956 werd aangeboden. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. Boonman omtrent een par keerterrein in de kom der gemeente zal de burgemeester een onderzoek in stellen. De heer C. J. Bos vroeg, of des morgens in de gemeente een lan taarn kan branden. VLISSINGEN, 28 Nov. Ook dit jaar zal Sint Nicolaas met zijn gevolg zijn feestelijke intrede doen in Vlis singen en wel op Donderdag 1 Decem ber a.s. om zeven uur. De samenwerkende middenstand, te weten het Vlissings Actie Fonds, de Zomershow Vlissingen" en het Groot Winkelbedrijf nodigden de goed hei- ligman voor een bezoek aan de Schel- destad uit en verzorgen ook zijn rond rit door de stad. Om zeven uur zal de stoet zich in beweging zetten bij de Keersluis en voorafgegaan door de verkeerspoli tie per motor door de Vlissings» straten trekken. De muziekcorpsen zullen uiteraard hun medewerking niet onthouden, doch bijzonder aan trekkelijk is, dat de Vlissingse kinde ren „hun" Sint Nicolaas op zijn tocht door de stad kunnen begeleiden. Zij dienen daartoe om kwart vóór zeven bij de Keersluisbrug aanwezig te zijn, mét lampions. Na afloop van de tocht door de stad zullen de muziekcorpsen concerten verzorgen, één op het Bellamypark en één op de Oude Markt. Óm voordien in St. Nicolaas-sfeer te komen zal op Dinsdag- en Woensdag avond een „grote onbekende" door de straten wandelen, die lukraak waarde bonnen zal uitdelen. Deze waardebon nen zullen persoonlijk door Sint Nico laas gehonoreerd worden op Donder dag, na zijn aankomst op de Oude Markt. ZIERIKZEE, 28 Nov. Ten ver volge op ons bericht aangaande het constateren van t.b.c. bij een docent en negen leerlingen van het Prof. Zeemanlyceum kan worden medege deeld, dat de bron dezer besmetting inmiddels is vastgesteld en geïsoleerd. Voorts zullen de leerlingen gedurende de eerste drie a vier maanden maan delijks intensief gecontroleerd worden en is er op de school een verlicht leer programma ingesteld om grote inspan ning van de kinderen te voorkomen. BORSSELE Instuif. Voor de eerste instuif avond van de Herv. Jeugdraad bestond grote belangstelling. Burgemeester Domini- cus sprak een inleidend woord.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2