Koploper veld Krabbendijke op eigen geklopt door Wolfaartsdijk Plannen voor uitbreiding van het Chr. Lyceum te Goes Waterleidingmij „Zuid-Beveland teken van definitief herstel De Sint was in Goes en Middelburg V.C.K. overtroefde A.Z.V.V.; Tern. Boys en Arnemuiden deelden Sinterklaas bij de Zaterdagvoetballers Uitslagen der junioren Verkoop grond Chr* Kweekschool Commissies moeten worden herzien Ver. voor Chr. Middelbaar en voorbereidend Hoger onderwijs Wijziging uitbreidingsplan en saneringsplan Vic. F. Dou nam afscheid van Veere en Kleverskerke 10 Behoefte aan drinkwater stijgt nog steeds Polderbenoemingen in Zeeland Enthousiaste ontvangst en wensen bij de vleet Generale Synode der Ned» Herv* Kerk In 1956 wellicht Benelux-congres te Middelburg Jae.Sinke C.J.M.V..-secretaris Maandag 28 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina GOES, 26 Nov. Dat Sinterklaas zijn intrede heeft gedaan in Zeeland is duidelijk te zien aan de uitslagen van de vandaag gespeelde voetbalwed strijden. De ouwe baas heeft zich weliswaar niet alleen naar de eerste klas- sers begeven; ook bij de tweede klassers was hij op bezoek, maar de top klasse heeft hij toch de grootste verrassingen bezorgd. Zijn eerste bezoek gold ongetwijfeld Krabbendijke, de koploper. De goed-heilig-man kwam daar vergezeld van Wolfaartsdijk, dat onderaan de ranglijst staat en het presteerde om de Krabbendijkenaars een kleine, maar desondanks een be langrijke 12 nederlaag te bezorgen. NieuwdorpRillandia werd afgelast. Dat neemt echter niet weg, dat de Rillanders door hun iets beter doel- gemiddelde de leiding van Krabbendijke konden overnemen. In dit op zicht had Arnemuiden een goede kans, maar de vissers werden op eigen veld door Tern. Boys een 11 gelijkspel afgedwongen. V.C.K. zorgde ook al voor een verrassing door A.Z.V.V. in eigen huis te kloppen (23). De enige wedstrijd, die volgens de verwachtingen verliep, was Colpl. BoysWemel- dinge, die door de thuisclub met 6—3 werd gewonnen. 9 6 1 2 13 23—11 9 6 I 2 13 27—16 10 6 1 3 13 35—19 8 4 2 2 10 15—15 10 4 1 5 9 21—30 7 4 0 3 8 23—15 7 3 1 3 7 13—17 9 2 3 4 7 19—35 9 2 1 6 5 17—27 9 1 0 8 2 8—28 TWEEDE KLASSE A De stand luidt: Rillandia Krabbendijke Arnemuiden Tern. Boys A.Z.V.V. Nieuwdorp Colpl. Boys Wemeldinge V.C.K. Wolfaartsd. In deze klasse kwam ook al een gro te surprise uit de bus. Serooskerke II zag kans het goedgeklasseerde Colpl. Boys II te kloppen (43). Arnemui den II vertrok uit Rilland met een ste vige 04 zege. Nieuwdorp II steeg twee plaatsen op de ranglijst door Wolfaartsdijk II een 40 nederlaag toe te brengen. Wemeldinge II klopte Kloetinge II met 40 en behield zo doende de derde plaats. V.C.K. II en Kapelle II deelden eerlijk (33), het geen als een prestatie van de Kapelle- naars kan worden aangerekend. De stand: Arnemuiden II 1020; Colpl. Boys II 8—12; Wemeldinge II 7—9; V.C.K. II 87; Serooskerke II 97; Nieuw dorp II 56; Rillandia II 86; Ka pelle II 9—5; Wolfaartsdijk II 9—5; Kloetinge II 9—3*. TWEEDE KLASSE B Middelburg V heeft zich gerevan cheerd van de vorige week geleden nederlaag en Veere deze keer geen kans gelaten (14). Veere kwam daardoor op de derde plaats terecht, want het werd voorbijgestreefd door Bevelanders, dat tegen R.C.S. IV onge naakbaar was (90). Serooskerke verstevigde zijn „koppositie" aanzien lijk door Meeuwen een kleine neder laag te bezorgen (23). Zeeland Sport VI werd op eigen veld door Oostkapel- le verslagen (23) en stelde daardoor enigszins teleur. De stand: Serooskerke 813; Bevelanders 910; Veere 910; Zeeland Sport VI 68; Middelburg V 7—8; R.C.S. IV 8—7; Nieuwland 66; Oostkapelle 8—4 en Meeuwen 94. TWEEDE KLASSE C Koploper Kats heeft het zwaar te verduren gehad in Yerseke, maar de Noordbevelanders hebben toch het hoofd boven water weten te houden (23). Kloetinge bezorgde Beren een grote nederlaag (101) en Kapelle bleef in eigen huis baas over 's-H. H. Kinderen (40). Kats heeft zodoende de leiding weer in deze klasse, zoals uit de stand blijkt: Kats 8—14; S.V.D. 8—13; Goes IV 8— 12; Kapelle 10—12; Kloetinge 10—10; Mevo 88; 's-H. H. Kinderen 106; Yerseke II 85; Wissekerke 73 en Beren 103. In de tweede klasse D kwam Bruse Boys op de tweede plaats door een 54 zege op Mevo. In E werd Spui Zaamslag afgelast en liet Hoek zich niet verrassen door Tern. Boys II (4 6) en in de tweede klasse F tenslotte won ook A.Z.V.V. II de uitwedstrijd tegen S.V.D. II (0—2). Groep I I. Serooskerke A IZeeland Sport A I 01; Vliss. A IWalcheren A I 00. Groep A II. Goes A I's-H. Arendskerke A I 22. Groep B I. Middelburg B I—VCK B I 14—0; Vlis- singen B I—Walcheren B I 50; Ar nemuiden B IBevelanders B I 30. Groep B II. Domburg B IZeelandia B II 122; Vliss. B 3—Oostkapelle B I 2—2; RCS B 2—Zeeland Sp. B 2 afg. Groep B ID. Goes B IWolf'dijk B I 2—3; Robur B IWemeldinge B I 32; Kapelle B IYerseke B I 51. Groep B IV. Nieuwdorp B IKwadendamme B afg.; Volharding 32 B ILewed. Boys B I 0—3. B. en W. van Middelburg aan de raad: MIDDELBURG, 26 Nov. Het be stuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener Chr. Kweek school voor Zeeland te Middelburg, verzoekt de gemeente Middelburg grond van de gemeente te mogen ko pen voor de daarop te bouwen nieuwe school en een daarbij behorend sport terrein. Deze grond is gelegen aan de Evertsenstraat. B. en W. stellen de raad voor tot verkoop over te gaan tegen de prijs van f 11.per vierk. m. voor 5300 vierk. meter bestemd voor de bouw van de school en f 2.50 per vierk. m. voor 12.000 vierk. m. bestemd voor het sportterrein. De koopsom bedraagt in totaal f 88.300.—. RECTIFICATIE. In ons nummer van Zaterdag stond, dat de „Koningin Emma" Vrijdag omstreeks vijf uur ln de Zand- kreek was vastgelopen. Dit bericht blijkt onjuist te zijn. Op genoemd tijdstip liep wel een vrachtschip vast, maar niet ge noemde veerboot. Enkele Zierikzeese raadsleden menen: ZIERIKZEE, 26 November Terwijl de camera's van de Italiaanse televisie- dienst snorden ontstond in de raadsverga dering van Zierikzee een niet onbelang rijke bespreking naar aanleiding van het voorstel om een lid te benoemen in de Commissie voor Publieke Werken. Mr Keuning deponeerde namelijk de opmer king, dat steeds het systeem gevolgd is om „Het Roer Om" uit de belangrijkste commissies te weren. Hg drong er daarbij op aan thans iemand uit zijn fractie te benoemen. Wethouder Catshoek kon aan deze woorden weinig waarde hechten. Hij wees erop, dat de heer Groenendijk indertijd niet was benoemd als C.H.-afgevaardig- de, doch als deskundige. In de commissie gaat het niet in de eerste plaats om een politieke richting, aldus de heer Cats hoek. Mr Keuning meende, dat de ge meente moet beschikken over ambtena ren die de commissies deskundig voor lichten: het gaat in de commissies om beleidskwesties. De heer Van de Doel (A.R.) was het met de heer Catshoek eens, maar zou toch in de toekomst alle raadscommis sies wel eens willen herzien. Bij deze woorden sloten de heren De Moor (P. v.d.A.), Simmers (K.V.P.) en Bij de Vaate zich aan. Mr Keuning sprak hier over zijn voldoening uit en hoopte, dat spoedig een voorbespreking zal plaats hebben. De voorzitter zegde toe met de ge maakte opmerkingen rekening te zullen houden en nader op deze zaak te zullen terugkomen. Tot lid van genoemde commissie werd gekozen de heer H. Uijl (C.H.), die bij de aanvang van deze vergadering als raadslid was beëdigd (in de vacature Groenendijk), Hij werd tevens met grote meerderheid van stemmen benoemd tot afgevaardigde naar de vergadering van de Waterleidingmij „Schouwen en Duive- land". Het maximaal crediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten voor 1956 werd vastgesteld op 250.000,—. De heer J. Laport 25 jaar bestuurslid GOES, 26 Nov. De heer J. Laport heeft in zijn kwaliteit als voorzitter, tijdens de jaarvergadering van de Vereniging voor Chr. Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland, vanmiddag in de aula van het Chr. Lyceum gehouden, medegedeeld, dat plannen voor uitbreiding van het Chr. Lyceum in studie worden genomen. „Nu kunnen wij de leerlingen nog bergen, maar hoe zal het over enkele jaren zijn"? zo zei hij. „Volgend jaar hopen wij nadere mededelingen te kunnen doen". De leerlingen van de Chr. H.B.S. in Middelburg zullen binnenkort in een noodgebouw ondergebracht worden, waarbij de heer Laport nog aanhaalde, dat van het ministerie van O.K. en W. veel medewerking wordt ondervonden. Nota over scholenbouw te Middelburg MIDDELBURG, 26 Nov. De laat ste tijd zijn bij B. en W. nog al eens verzoeken om nieuwe schoolgebouwen of belangrijke verbeteringen of uit breidingen van bestaande scholen bin nengekomen. Naar aanleiding hiervan heeft het college met de directeur van Gemeentewerken alle oudere school gebouwen in Middelburg bezocht. In een nota die hierover verschenen is wordt weinig opwekkends verteld. Het gebouw aan de Singelstraat wordt ver reweg het slechtste genoemd. Veel zal er moeten gebeuren. Morgen hopen wij uitvoeriger op de nota in te gaan. B. en W. Middelburg verzoeken crediet voor: MIDDELBURG, 26 Nov. In ver band met de voorgenomen scholen bouw is het nodig, dat het uitbrei dingsplan op enkele punten wordt ge wijzigd. B. en W. stellen nu de Raad voor, aan ir W. Schut, directeur van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, hiertoe opdracht te ver strekken. Hieraan wil men tevens de opdracht verbinden tot het maken van een saneringsplan voor de binnenstad. B. en W. verzoeken voor 1956 voor dit doel een crediet toe te staan van f 10.000.—. Ingezonden Mededeling (Adv.) Hij was verheugd dit mee te kun nen delen, want het bewijst immers, dat het leerlingenaantal groeiende is en dat het bestaansrecht van de Chr. H.B.S. verzekerd is, maar toch is het bestuur met zorg vervuld over de vra gen: „Op welke wijze moeten wij de leerlingen onderdak verlenen en waar halen we de docenten vandaan". De heer Laport liet enkele feiten van het afgelopen jaar de revue pas seren. „Ik kan niets anders zeggen, dan dat er veel tot dankbaarheid stemt". Staande werden enige gevoel volle woorden aangehoord ter nage dachtems van wijlen ds A. Gruppen en de heer J.P. Anthonisse. Zonder op- of aanmerkingen werden de jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester, het curatorium, de commissie van toezicht, de rector en de directeur vastgesteld. In het bestuur werden herkozen de heren J. L. J. Bruijnzeel te Wisseker ke, ds W. C. van Burgeier te Kruinin- gen, J. Laport te Goes, J. C. Spaans te Zierikzee en B. J. de Winter te Yerse ke en gekozen de hertfn K. J. Hoving te Terneuzen (vac. wijlen J. P. An thonisse); A. Meulbroek te Middel burg (vac. wijlen ds A. Gruppen); ds IJ. J. Tiemersma te Zierikzee (vac. ds D. Bremmer). De heer J. Laport is door zijn herbenoeming 25 jaar bestuurslid der Vereniging. De tweede voorzit- VEERE, 27 Nov. Vanmorgen heeft vic. F. Don, die tien maanden als zo danig de Herv. Gemeenten van Veere en Kleverskerke diende, afscheid ge nomen wegens zijn vertrek als Her vormd predikant naar Nisse. Als tekst had hij gekozen 2 Cor. 13 13. Namens de gemeente sprak ouderling G. M. Poppe waarderende woorden. De ge meente zong het echtpaar Don staan de Gezang 94 toe, waarna vicaris Don allen dankte voor de prettige tijd, die zijn vrouw en hij in Veere mochten meemaken. Na afloop van de dienst namen velen persoonlijk afscheid, daarbij het cadeau van de gemeente leden een ets van Veere bewon derend. Vanmiddag nam vicaris Don af scheid in Kleverskerke. Hij zal Zon dagmiddag a.s. in Nisse worden beves tigd. Tot ongeveer Maart 1956, wan neer ds C. D. Otte uit militaire dienst terug hoopt te zijn, zal ds F. Don Sr. uit Middelburg als consulent optreden. KAPELLE Bazar. Er is een bazarcomité gevormd, dat zich ten doel heeft gesteld geld bijeen te brengen voor het C.J.M.V.-gebouw „Obadja", dat grote geldzorgen heeft. Te gelijkertijd zal een derde van de op brengst van de te houden bazar worden bestemd voor het instuifwerk, dat van wege de C.J.M.V. gebeurt. ter, de heer J. A. v. Bennekom maakte hem daarop attent. In een geestig speechje feliciteerde hy de heer Laport met dit jubileum en overhandigde hem een rokertje. BLOEMEN Na de pauze hield drs M. W. Rom- bout, conrector van het Chr. Lyceum een interessante causerie over „Enige opmerkingen over de taak van de le raar op onze scholen". Zijn echtgenote mocht hiervoor een bloemetje in ont vangst nemen. Greetje Veldhuizen kreeg een bloemstuk voor het meis jeskoor van het Chr. Lyceum, dat deze middag enige liederen had gezongen en de dames I. Hoek-Smilde en J. Houtman-Meijer ontvingen ook ieder bloemen voor hun zang. Tenslotte mocht de heer F. v. d. Ree een ruiker mee naar huis nemen voor zijn vrouw. Hij had voor de pianobegeleiding ge zorgd. Op- en ondergang van Zon en Maan Dinsdag 29 November: Zon op 8.24, ond. 16.33. Maan op 16.17, ond. 8.00. DE NIEüWtri'E OORKNOPPEN (grote sortering) 0.95 KOPEREN GONG (zeer mooi) 1.50 SPREUKASBAKJE (meer dan 50 spreuken) 1.95 RIETEN BOODSCHAPTAS (met bloemmotieven) 2.25 RADIOBODE-OMSLAG (diverse kleuren) 8.50 COMPLEET KAPSTEL (in étuidoos) 4.90 12 ZILMETA GEBAKVORKJES (in étui) 11.10 PORCELEINEN EETSERVIES (12 persoons) 79.50 U slaagt er uitseekend voor SINT-NICOLAAS- GESCHENKEN tf LXERUm^ chmk&ahuis MIDOILBORO ST. LAURENS Verkopingen. Notaris B. A. vap, Verre te Middelburg heeft openbaar verkocht het huis met tuin aan de Noordweg 231 in deze gemeente, groot 14 a, 55 ca. Koper de heer J. W. Daniëlse voor 11.750,- Mr P. W. Meylink, notaris te Middelburg heeft Donderdagavond in het Notarishuis te Middelburg publiek verkocht het huis met schuur en tuin van Citterstraat 6 te Sint Laurens, groot 3.69 a. Koper J. Castel te Sint Laurens voor 3.100, Chr. aannemers vergaderden te Goes GOES, 26 Nov. In „De Opril" ver gaderde de Prov. afdeling Zeeland van de Ned. Chr. Aannemersbond onder leiding van de heer T. Overbeeke uit Poortvliet bij verhindering wegens ziekte van de voorzitter, de heer J. de Kroo uit Koudekerke. Uit heel Zee land waren afgevaardigden gekomen. Besproken werd de agenda voor de in December te Utrecht te houden jaar vergadering van de Bond. In het al gemeen werden de prae-adviezen van het hoofdbestuur opgevolgd. De ver gadering werd ook bijgewoond door het Zeeuws hoofdbestuurslid, de heer J. A. Poleij uit Yerseke. Jaarverslag over 1954 GOES, 26 November. In het jaar 1954 werd in de eerste plaats gestreefd naar een zo volledig mogelijk definitief herstel van de schade, die door de overstromingsramp van 1953 aan de installaties van de maatschappij werd aangericht, aldus staat te lezen in het jaarverslag van de N.V. Waterleiding mij „Zuid-Beveland". Voorts werd in 1954 het plan voor een definitieve drinkwatervoorziening van Noord-Beveland technisch uitgewerkt en werd de status van het eiland als concessiegebied van de N.V. verder voorbereid. De deverantie van water aan de N.V. Waterleidingmij „Midden-Zeeland" vergde weer veel aandacht en zorg, in hoofdzaak veroorzaakt door de extra grote behoefte aan drinkwater op Walcheren wegens het in het ongerede zijn van Oranjezon. werden 756 stuks aansluitingen ge maakt .terwijl in totaal voor een be drag van f 855.535,82 aan water werd geleverd. De balans sluit met een be drag van f 6.482.782,41. Aan de ge meenten-aandeelhouders kon f65.833,40 worden uitgekeerd. In de vergadering van aandeelhouders werd in de vaca ture ontstaan door het overlijden van de heer A. van der Poest Clement be noemd de heer J. D. Jansen te 's-Heer Abtskerke. Teneinde aan de stijgende vraag te voldoen werd een provisorisch opjaag- station met een capaciteit van 220 m" per uur gebouwd te Eindewege in 's- Heer Arendskerke. Bovendien werd op de westelijke Ioswal langs het kanaal door Zuid-Beveland te Schore een vul- gelegenheid gemaakt voor tankboten om zo nodig in de nacht water te tan ken voor Middelburg. De hoofdleidin gen op Zuid-Beveland vroegen in stij gende mate de aandacht als gevolg van de steeds verder gaande corrosie, Proeven begonen over een lengte van 500 meter in de Kapelsestraatweg tus sen Kloetinge en Kapelle met betrek king tot de z.g. kathodische bescher ming. BUIZEN SCHOON Verder werden grote trajecten van het hoofdbuizennet inwendig gerei nigd, waarbij soms de zonderlingste voorwerpen voor de dag kwamen. In 1954 zijn de trajecten Goes's-Gra- venpolder en 's-Heer Hendrikskinde renHeinkenszand gereinigd, waar door een gunstiger druktoestand ont stond in de zuidwestelijke hoek van Zuid-Beveland. Vorig jaar werd een hoeveelheid wa ter van 3.154.620 ms verkocht. Er Eerste bejaarden in rusthuis te Kapelle KAPELLE, 28 Nov. Naar wij ver nemen zullen morgen de eerste be jaarden uit deze gemeente hun intrek nemen in het nieuwe rusthuis „Porno- na" dat is gebouwd aan de Biezeling- sestraat alhier. Het nieuwe bejaardentehuis is bo ven thans helemaal klaar gekomen. Wanneer het gebouw officieel geopend zal worden is nog niet bekend. DEN HAAG, 26 November Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Zeeland: m. i.v. 29 November 1955, tot voorzitter van de waterkering van de calamiteuze Ador- nispolder, A. Brakman te Nieuwvliet; tot voorzitter van de Polder Walcheren, mr dr R. W. Graaf van Lynden te Oostkapel le, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot voorzitter van de waterkering van de calamiteuze Polder Burgh- en Westland, W. J. Steur te Burgh; m.i.v. 31 Jan. 1956, tot dijkgraaf van de Emmanuelpolder, A. D. J. Dees te Waarde, m.i.v. 29 Novem ber 1955 tot plaatsvervanger van de dijk graaf van de Jacobapolder, W. H. van Gorsel te 's-Heer Arendskerke, tot heem raad van het waterschap Schouwen, H. J. Gast te Brouwershaven; tot gezworene van de Koningin Emmapolder, E. Th. M. van Wesemael te Clinge, tot lid van het bestuur van de waterkering van de cala miteuze polder Burgh- en Westland, M. A. Beye te Burgh, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. 's-HEER ARENDSKERKE Goede vorderingen. Met de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester worden goede vorderingen gemaakt. Vrij dagmorgen ging de woning onder de kap en kon de vlag in top. ■s-HEER ABTSKERKE Collecte. De Najaarscollecte voor de zending heeft in deze gemeente opge. bracht 169,30, van welk bedrag 17,30 werd Ingezameld door de Zondagsschool. GOES, 26 Nov. De harten van 'n tweeduizend kinderen klopten Zater dagmiddag te Goes van vreugd en verwachting, toen de goede Sint, traditie getrouw, met de „Frans Naerebout" aan de Kade arriveerde, glimlachend de ovatie der jeugd en minzame groeten van het Goese Middenstandscomité in ontvangst nemend, terwijl zijn zwarte knechten een zoet bombardement begonnen. Omstuwd door al die kinderen reed de Sint muziek voorop in een luxe sportauto naar het stadhuis, waar B. en W. hem en hét comité gastvrij ontvingen. De burgemeester stak een hoofse waardeerde bezoeken brengend aan speech af, ook dank brengend aan de middenstand, die voor de imponeren de „blijde incomste" zorg had willen dragen. Sint Nicolaas roemde de stad die zoveel blijken van voortvarend heid gaf en inzonder de zakenmensen, die door een behoorlijke outillage er zorg voor dragen dat Goes als ver zorgend centrum de trekpleister blijft van heel Zeeland. De Sint vermaande B. en W. de Ka de te dichten; Goes-Noord te saneren en ook met het oog op het Drie-eilan denplan niet hij het verleden te blij ven staan doch de schreden naar de toekomst te richten. Let op de kaas op uw brood, waarschuwde hjj, want er zijn kapers op de kust! Enkele ac tualiteiten aanstippend wees de Sint .m. op de slechte verlichting van de Markt om vervolgens B. en W. te prij zen voor hun steun aan de evenemen ten-commissie en, het niet bij woor den latend, schonk hij het gehele col lege fraaie cadeautjes. Daarna ving Sinterklaas een nieu we zegètocht aan door de stad, ge- St. Joanna" en het Gasthuis. MIDDELBURG Uitbundig, uitgelaten en enthousiast was ook de kinderschare te Middel burg, toen de Sint tegen 2 uur met de witte „Lady Sheila" aan de Rou- aanse Kade arriveerde. Omringd door zijn Pieten, waarvan er enkele ezels meevoerden, begon hij aan een ware zegetocht door Middel burg. Mr dr N. Bolkestein, de burgemees ter, toonde zich bij de ontvangst ten stadhuize erg blij. Die blijheid werd trouwens geuit in de Sinterklaaslied jes, die elk kwartier vanaf de Lange Jan klonken, zoals mr Bolkestein zei. De Sint bleek erg veel belangstelling te hebben voor openbare werken zo vroeg de burgemeester hem, of hij ook gekomen was door de Langeviele en Segeerstraat, „daar is geen door komen aan'1. Staande op het bordes werd de Sint hierna door de duizenden kinderen toegezongen. Hierna begaf h(j zich naar de Burgerzaal, waar hij thee door een rietje dronk dit houdt ver band met Sints zuinigheid ten opzich te van zijn baard en de kapitein van de „Lady Sheila", de heer P. W. Cranwell-Child, die hem telkenjare weer veilig op de Rouaanse Kade af zet, enige surprises overhandigde. •s-GRAVENHAGE, 26 Nov. De najaarsvergadering van de generale synode der Ned. Herv. Kerk, die van 12 tot 17 December op „Woudscho- ten" wordt gehouden, zal o.m. zijn gewijd aan de behandeling in tweede instantie van de voorstellen tot wijzi ging van de kerkorde met het oog op de toelating van de vrouw tot de ambten. Deze voorstellen werden door de generale synode in eerste lezing aanvaard in haar vergadering van 30 Juni 1954 en daarna ter over weging toegezonden aan de classicale vergaderingen. Déze (54 in totaal) hebben thans haar consideratie inge zonden, die door een door het mode- ramen benoemde commissie in een rapport zijn samengebracht. Voor de behandeling van dit agendapunt heeft de gen. synode aan de classicale ver gadering verzocht een tweede afge vaardigde te benoemen, die als ad viseur de besprekingen zal bijwonen. Vervolgens zal de synode behande len de bij haar binnengekomen ad viezen van de provinciale kerkver gaderingen en een aantal andere kerkelijke coleges met betrekking tot de in de zomervergadering van dit jaar in eerste lezing aanvaarde voor stellen omtrent correctie en aanvul ling van de algemene regelingen voor de predikantstractementen- en pen- Gemeentc ontving crediet-verzoek MIDDELBURG, 26 Nov. Het ge meentebestuur van Middelburg heeft van het Comité van Belgisch-Neder lands-Luxemburgse Samenwerking de mededeling ontvangen, dat men voor nemens is, het a.s. congres in Mei of Juni 1956 in de Zeeuwse hoofdstad te houden. Op dit congres worden toeris tische en verkeersproblemen bespro ken. Het comité vraagt de gemeente nu om een bijdrage van f 2500.B. en W. stellen de raad voor, hierop gunstig te beschikken. GOES, 26 Nov. Tijdens de heden to Amsterdam gehouden vergadering van het Bondsbestuur van het Chr. Jonge Mannen Verbond is de heer Jac. Sirke uit Souburg benoemd tot dis trictssecretaris van dit Verbond vo--r Zeeland. Hij volgt daarmee de heer M. J. Bij- leveld op, die per 1 October j.l. in Limburg en Oost-Brabant is benoemd. De heer Sinke ne»it de laatste ja ren als secretaris van de Provinciale Commissie een belangrijke rol in het C.J M V.-werk in Zeeland gespeeld. Voorts is de heer Sinke betrokken bij het werk van de ring Walcheren van Jongensleiders. Te Souburg leidt hij een Jongens club. Ook is de heer Sinke gemeente raadslid voor de C.H.U. te Souburg. Over de datum van indiensttreding is nog geen beslissing genomen. WAARDE Collecte. Voor de Stichting Chr. Blin denhulp „De Fakkels Bijeen" hebben de leerlingen van de chr. school een collecte gehouden. De opbrengst was 35,46. WEMELDINGE Opening winkel. Vrijdag heeft burge meester C. N. F. van Sas de herbouwde winkel in manufacturen van de heer J. de Neef aan de Daniëlstraat weer in ge bruik gesteld. Nagekomen Advertentiën Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader P. A. POLDERMAN, in de gezegende ouderdom van 80 jaar. Meliskerke: P. POLDERMAN. C. POLDERMAN-STROO. Veere: M. C. BAKKER-POLDERMAN. J. BAKKER. Middelburg: J. POLDERMAN. A. POLDERMAN-STROO. Rotterdam; A. P. POLDERMAN. L. POLDERMAN- LEEUWENBURGH. Klein en achterkleinkinderen. Veere, 27 Nov. 1955. Baljuwstraat 73a. De begrafenis zal plaats heb ben op Dinsdag te 12 uur. Heden overleed tot onze diepe droe heid onze geliefde Echtge note, Behuwdzuster en Tante ADRIAN A VERSCHEERE, op de leeftijd van ruim 91 jaren. Namens de familie M. J. ORNÉE. Middelburg, 26 November 1955. Korendijk 6. De begrafenis zal plaats heb ben op Dinsdag 29 November a.s. Vertrek sterfhuis 12 uur. Geen bezoek, geen bloemen. Heden overleed zacht en kalm, ten huize van C. Lauwerse, Duin weg 10 Oostkapelle, onze.gelief de Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JACOMINA JANSE, weduwe van Adriaan Hoefkens, in de gezegende ouderdom van 87 jaren. De begrafenis zal plaats heb ben op Dinsdag 29 November, te 12 uur te Oostkapelle. Uit aller naam: W. HOEFKENS. Oostkapelle, 26 November 1955.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2