Koningin Juliana opende nieuw Diaconessenhuis in Arnhem smaken: "Aatogé^ Geen reden tot vrees voor zeer hoge aardappelprijzen Nederland kan reactor kopen en splijtstof lenen Stevenson wil (weer) president van Amerika worden Shagretta smaakt beter dan shag! Ansje durfde geen bloemen te geven S.E.R.-advies vijfdaagse werkweek gevraagd Mogelijkheden tot uitvoer volgend voorjaar aanwezig „Bouw 53 meter hoge hangbrug over het IJ" Hitier-vijand sticht nieuwe W~*Duitse partij Rijkskeurstempel van koplichten onvoldoende Noorwegen werd van onderhandelingen op de hoogte gehouden Wie zal hij (als hij candidaat wordt) tegenover zich vinden? Kllustêfo05» Japanners protesteren Donderdag 24 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 (Van een onzer verslaggeefsters) ARNHEM, 33 Nov. Vrolijk wapperde vanmorgen van de meeste ge bouwen In Arnhem de Nederlandse driekleur, ter ere van het bezoek dat H.M. Koningin Juliana aan deze stad bracht. Ook in het nieuwe Diacones senhuis van de Ned. Herv. Gemeente in Arnhem heerste een blijde stem ming, want het hoge bezoek gold in de eerste plaats dit ziekenhuis, dat door Koningin Juliana officieel geopend zou worden. De ruime lichte hal van het nieuwe gebouw was gevuld met doktoren, verpleegsters en genodigden, waaronder minister J. Suurhof, burgemeester C. G. Matser van Arnhem en de commissaris van de Koningin in Gelderland, jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford. Klokslag elf uur arriveerde de hoge bezoekster bü het Diaconessenhuis, waar zij werd begroet door Arnhems burgervader. Toen puntje bij paaltje kwam, durfde de 5 jarige Ans je, het dochtertje van de geneesheer directeur dr J. C. Kooyman, tóch geen bloemen aan de Koningin te geven. Haar 12-jarig zusje Ernie nam toen deze taak over en Ansje mocht aan haar hand mee. In de hal werden de bestuursleden aan Koningin Juliana voorgesteld, evenals jkvr. W. N. baronesse van Hardenbroek, de besturend Aaster, dr Kooyman en de architect ir J. v. d. Linden. In een korte toespraak schetste mr C. E. E. Kuntze, voorzitter van het be stuur, de geschiedenis van het oude Diaconessenhuis, dat in 1940 door de Duitse weermacht in beslag werd ge nomen. In 1944, na de Airborne-lan ding, werd het huis door de Duitsers ontruimd, terwijl enkele dagen later de Nederlandse patiënten naar de Ho ge Veluwe werden geëvacueerd. Vlak voor de bevrijding, in April 1945, werd het ziekenhuis door de Duitsers in brand gestoken en volkomen verwoest. OORKONDE De eerste steen voor het oude ge bouw werd ruim 25 jaar geleden door Koningin Emma gelegd. Een loden ko ker met een door haar getekende oor konde er in, werd door de brand in 1945 slechts licht beschadigd. Ingezonden Mededeling (Adv.) V irginiu American Half sivaar Zivaar Na zijn toespraak verzocht mr Kunt ze Koningin Juliana een nieuwe oor konde te tekenen met de volgende in houd: „Hare Majesteit Koningin Juliana, Beschermvrouwe van het Ned. Her vormd Diaconessenhuis te Arnhem, heeft op 23 November van het jaar on- zes Heren 1955 in deze nis geplaatst de in lood gevatte koker, bevattende de oorkonde, welke door Hare Majesteit Koningin Emma op 26 Juni 1930 is in gemetseld in het Huis, dat door oor logsgeweld in April 1945 werd ver woest". H.M. de Koningin voldeed aan dit verzoek en rolde, nadat zij eerst haar handschoenen uitgetrokken had, het door haar getekende document om de oude loden koker van haar Koninklij ke Grootmoeder. Daarna schoof zij het geheel in een nieuwe koperen koker en plaatste deze in een nis onder het por tret van Koningin Emma. Bij haar rondgang door het zieken huis maakte H.M. hier en daar een praatje met de patiënten. Sylvia Evers, een patiëntje van de kinderafdeling, overhandigde Haar een pop in de kle ding van een diacones. Koningin Juli ana toonde veel belangstelling voor de electro-encepralograaf van het Diaco nessenhuis, de eerste die in Nederland werd gebouwd. Na de rondgang verliet H. M. door een fleurige haag van verpleegsters het diaconessenhuis, om nog enkele werkbezoeken in Arnhem te brengen. 's-GRAVENHAGE, 23 Nov. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft de Sociaal Economische Raad verzocht het vraagstuk van de werk tijdsverkorting aan een nader onder zoek te willen onderwerpen. Zoals be kend heeft de Stichting van de Arbeid onlangs bij de regering op een zo danige studie aangedrongen. Het komt de regering voor, dat er thans nog zodanige bezwaren tegen een verkorting van de arbeidstijd zijn aan te voeren, dat daaraan in de eer ste jaren niet kan worden gedacht, met name wegens de verwezenlij king van andere, meer urgente wen sen, die op de toeneming van het na tionale inkomen beslag zullen leggen. De bestudering van dit gecompliceer de vraagstuk zal ongetwijfeld zeer veel tijd vergen, zodat alle aanleiding bestaat reeds thans met het onderzoek aan te vangen. Bedrijfschap meeni 's-GRAVENHAGE, 23 November. Voor de vrees, dat de aardappelprijzen in Nederland volgend voorjaar tot een onverantwoorde hoogte zullen stijgen, bestaat naar de mening van het bedrijfschap voor aardappelen vooralsnog geen enkele grond. Ook voor een onmiddellijk optreden van de Stichting In- en Verkoop Aardappelen (SIVA), dat te grote overschotten uit de markt neemt, is geen reden. Men zal zich gelukkig prijzen, wanneer Nederland voorjaar 1956 kan profiteren van het aardappeltekort in andere landen om zijn overschot weg te werken. Dat een dergelijke uitvoer invloed zal hebben op de binnenlandse prijsontwikkeling, spreekt vanzelf, maar dit is ook nodig om een prijsdébacle als dit voorjaar te vermijden. Jai Geen wonderShagretta is zo rijp dank zij de natuurgefer- menteerde tabak, die bij het Clark Procédé EQ 7 wordt verwerkt. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met shag Smaakt ook beter in dl pijp De oppervlakte aardappelen is in vergelijking met vorig jaar met ruim 17.000 ha afgenomen, dit als gevolg van de slechte resultaten in 1954, waarvan de oogst een zó overvloedige opbrengst gaf, dat voorjaar 1955 grote afzetmoeilijkheden onstonden. De klei- aardappelen namen slechts af met 4300 ha en aangezien de binnenlandse voor ziening in hoofdzaak daarop drijft, wil dit dus zeggen, gezien het grote overschot ervan vorig jaar, dat de thans verbouwde oppervlakte meer in overeenstemming is met de behoefte, GROTERE OPBRENGST Tegenover de kleinere oppervlakte staat echter een grotere opbrengst per ha, niet alleen in absolute zin, maar ook doordat het percentage uitval be langrijk kleiner is. Het resultaat van één en ander is, dat de beschikbare netto hoeveelheid aardappelen van de afgelopen oogst 40.000 ton kleiner is dan vorig jaar. Dit is op een totale oogst van bijna vier millioen ton te verwaarlozen. (In feite komt het er dus op neer, dat er in Nederland een overschot aan aardappelen is, hetgeen bevestigd wordt door het prijsverloop. Op de Rotterdamse beurs gelden lagere prij zen dan vorig jaar om deze tijd. Op dit moment is de uitvoer van klei-aardappelen niet noemenswaard, Advies van Amsterdams ingenieur AMSTERDAM, 23 Nov. Bouw een 53 meter hoge hangbrug over het IJ in plaats van een tunnel eronder te leggen. Die brug is veel eerder klaar en kost maar de helft van de tunnel, n.l. naar !-chatting 100 millioen. Dit is dé oplossing van het probleem der IJ- oeververbindingen, waarnaar al een eeuw is gezocht. Aldus heeft de Am sterdamse adviserende ingenieur P. Perdijk in een nota aan de gemeente raad als zijn mening te kennen gege ven. Ir Perdijk zegt, dat de Zuidelijke uitmonding van de auto-tunnel desa streuze gevolgen zal hebben voor de gehele binnenstad en dat het gehele Oostelijke havengebied in zijn ver dere ontplooiing wordt geblokkeerd door het leggen van een drempel in het IJ met slechts 11.5 meter water erboven. Het lange tunneltracé van de Valkenburgerstraat tot de Adelaars- weg volgt een weg vol voetangels en klemmen, die ook bij de eigenlijke bouw van de tunnel liggen. Bovendien zal de eerste personentunnel op zijn vroegst in 1965 in gebruik kunnen worden genomen, de tweede niet eer der dan in 1968. „Bouw een sierlijke brug van 53 meter hoog, die met een midden overspanning van circa 340 meter vrijwel in één ruk het gehele IJ overspant", zo adviseert ir Perdijk. „De hoogste schepen kunnen er zonder bezwaar onderdoor en in 't IJ komt geen obstakel voor de scheepvaart", zo zegt hij. Ook voor de afritten geeft ir. Perdijk oplos singen aan. Men kan verwachten, dat de prijzen voorjaar 1956 zullen stijgen, maar dat is een normaal verschijnsel: de prijzen stijgen altijd naar gelang de tijd vor dert. De aardappelen moeten worden opgeslagen en dat kost geld. In vele Europese landen is de oogst belang rijk minder goed dan vorig jaar, zodat men verwachten mag, dat er in het volgende voorjaar een beroep op Ne derland zal worden gedaan. „Bond voor Duitslands herstel" MUNCHEN, 23 Nov. Otto Stras- ser, voormalig hooggeplaatst lid der Duitse nationaal-socialistische party, d'ie in 1930 met Hitier brak (zyn broer werd door de Nazi's terecht gesteld), het „Zwarte front" stichtte en in 1933, by het aan de macht komen van Hitier, Duitsland verliet, heeft te Münehen medegedeeld een nieuwe party, de „Bond voor Duitslands herstel", te heb ben opgericht, die aan de in 1957 te houden Westduitse algemene verkie zingen zal deelnemen. Strasser deelde mede reeds een de, werd in 1934 door de nazi's van zijn Duitse staatsburgerschap ver klaard. Hij heeft, na de oorlog, een langdurige rechtskundige strijd ge voerd om dit te herwinnen. Tenslotte slaagde hij hierin. Hij keerde in Maart j.l. in West-Duitsland terug. Strassen deelde mede reeds een „kaderorganisatie" voor zijn partij te hebben. Hy stelde voor dat de Duitsers in een volksstemming zullen uitmaken, of zy al dan niet voor hereniging van het land op basis van „gewapende neutra liteit" zijn. 's-GRAVENHAGE, 23 Nov. De A.N.W.B. heeft de minister van Ju stitie een brief geschreven om te wij zen op de moeilijkheid, die zich voor doet bij de naleving van het voor schrift, dat sinds 1 Januari j.l. kop lampen van motorvoertuigen moeten zijn voorzien van een Rijkskeurmerk. Dit bestaat meestal uit een inktstem- pe], maar de houdbaarheid daarvan is uiterst dubieus, hetgeen is gebleken uit een groot aantal door de techno- diensten van de A.N.W.B. verrichte keuringen. Ruim 14 van de onderzochte inktkeurmerken was vervaagd en in 8 der gevallen was het merk hele maal verdwenen. Gezien dit alles vindt de A.N.W.B. het niet juist direct proces-verbaal op te maken, wanneer het stempel ontbreekt. Laat men eerst nagaan, of de betrokkene aan de eis tot stempeling heeft voldaan. In vele gevallen zal een kwitantie van het garagebedrijf, dat het stempel aan bracht, kunnen worden getoond. Wan neer dit niet mogelijk is kan worden nagegaan, of de verlichting behoort tot de goedgekeurde soorten. De A.N.W.B. meent nog temeer gerech tigd te zijn tot dit verzoek, nu sedert 31 Mei j.l. geen mogelijkheid tot het opnieuw laten stempelen van kop lampen meer bestaat. Tenslotte wijst de A.N.W.B. erop, dat de verkeersveiligheid met betrek king tot de verlichting van motor voertuigen niet bepaald wordt door de aanwezigheid van een keur, maar uitsluitend door de juiste sterkte en stand van de koplampen. Ministers lichten „atoom-overeenkomst" met Ver. Staten toe DEN HAAG, 23 November De op 18 Juli j.l. tussen Nederland en de Ver. Staten van Amerika gesloten overeenkomst inzake de samenwerking hij het niet- militair gebruik van atoomenergie betreft uitsluitend samenwerking met betrekking tot reactoren voor wetenschappelyk onderzoek. Nederland kan een dergelijke reactor aankopen, de nodige splytstof om de reactor in bedrijf te stellen en te houden lenen en tevens andere hiervoor noodzakelijke reactormaterialen aan schaffen, aldus hebben de ministers Beijen, Luns, Zyistra en Cals de Tweede Kamer medegedeeld. Dat de regering om spoed heeft ver zocht bij de behandeling van het wets ontwerp tot goedkeuring van de over eenkomst, is een gevolg van het feit, dat de onderhandelingen met de Amerikaan se regering reeds veel tyd in beslag heb ben genomen. Nu de deskundigen in Ne derland van mening zijn, dat in het Ne derlandse programma de bouw van „materials testings reactor" een eerste vereiste is, dienen de zeker weer veel tijd vergende besprekingen met instanties in de Ver. Staten over de uitvoering van de overeenkomst zo spoedig mogelijk tot conclusies te worden gebracht. Overigens wyzen de ministers erop, dat sluiting van de overeenkomst Nederland in het geheel niet voor de keuze stelt ten aanzien van de systemen voor de opwek king van energie door kernreactoren. De overeenkomst maakt het slechts mogelijk, dat Nederland gegevens krygt op het ge bied van reactoren voor onderzoekings doeleinden. OVERLEG. Bij het bepalen van zijn keuze voor „materials testing reactor" werd, behalve met Noorwegen, geen internationaal over leg gepleegd. De ministers kunnen de verzekering geven, dat aanvaarding van deze overeenkomst geen moeilijkheden zal meebrengen voor de samenwerking met Noorwegen, dat voortdurend op de hoogte wordt gehouden van de onderhan delingen. Dat in Benelux-verband geen overleg plaatsvond, komt, doordat België als splijtstofbezittend land zelf met de Ver. Staten onderhandelde en met Neder land of andere landen geen afspraak kon maken, welke het verloop van die onder handelingen in gevaar zouden kunnen brengen. De ministers zyn van oordeel, dat ge gevens met betrekking tot alle niet in de overeenkomst voorziene toepassingen van kernenergie, welke tot dusverre om an dere redenen dan uit een oogpunt van industrieel eigendom of direct militair belang geheim werden gehouden, niet door een land aan zich moeten worden gehouden en de gehele mensheid ten goe de moeten komen. Niettegenstaande dit moet toch wor den verwacht, dat nog geruime tijd weerstanden zullen bestaan om alle ge gevens en wel speciaal op het gebied van reactoren voor de productie van energie, te publiceren. In verband hiermede zijn zij ook van mening, dat hoop op een later met de Ver. Staten te sluiten algemene overeenkomst gerechtvaardigd is. UITSLUITING. Op grond van artikel vijf van de over eenkomst heeft de overheid het in de hand geen particulieren te machtigen, ten aanzien van wie zij uit het oogpunt van toezicht over onvoldoende beslis singsrecht beschikt. Daar, waar dit wel voldoende is verzekerd, b.v. in het Reac tor Centrum Nederland, kan de regering aanwijzingen geven. Door het hanteren van dit artikel wor den voldoende waarborgen geschapen, dat de ontwikkeling in ons land op het gebied van de kernenergie zich langs ook door de regering juist geachte banen be weegt. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit Het duurt nog wel even, voordat de Amerikanen naar de stembus gaan voor het verkiezen van een nieuwe presi dent, maar reeds nu zijn de verkiezingsvoorbereidingen door de Amerikaanse partijen aan de gang. Wie zullen de candidaten worden van de twee grote partijen, de republikei nen en de democraten? Heel wat namen zijn al genoemd, maar definitief is er nog niets zolang de nogal ingewikkeld en moei zaam lopende partijmachines tot stilstand zijn gekomen. Want al is het presidentschap van de Verenigde Staten de waar schijnlijk minst begerenswaardige functie, altijd blijken er weer meer liefhebbers te zijn dan er plaats is! En het is voor de partijbesturen een bijzonder lastige opgave te komen met de naam van een candidaat, in wie een algemeen vertrouwen bestaat. Veel meer dan b.v. in ons land gaat het bij de verkiezin gen in Amerika om de man en veel minder om de partij. De man, die uiteindelijk candidaat wordt gesteld, moet aan de meest uiteenlopende eisen vol doen. Hij moet tot de verbeel ding van het gróte publiek spre ken en stunts kunnen uithalen. Want het merendeel der Ame rikanen stemt niet op een par tij vanwege de beginselen van die partij, maar laat zijn stem afhangen van de vraag, of de candidaat wel geschikt is. Daarom is het van het aller- grootste belang wie straks naar de presidentszetel in het Witte Huis gaan dingen. Ieder herinnert zich nog wel, dat het in 1952 is gegaan tus sen Eisenhower en Stevenson. Het resultaat is bekend. Zullen het volgend jaar deze twee mannen elkaar opnieuw gaan bekampen? Het vermoeden is gerechtvaardigd, dat president Eisenhower zich niet herkies baar zal stellen na de ernstige hartaanval van enkele maanden geleden. Zijn vrouw wenst het in geen geval. De president zelf heeft zich nog niet uitgespro ken. En het bestuur der repu blikeinse partij zit in een moei lijk parket. Want wie ook in de plaats van Eisenhower zal wor den voorgedragen, in geen ge val zal het een figuur van het formaat van de huidige presi dent kunnen zijn. Rijkelijk vroeg By de democraten ligt het wat anders. Vorige week heeft Adlaï Stevenson laten weten in een re de, dat hy zich opnieuw candi daat wénst te stellen. Dat is rijkelyk vroeg en wei een groot verschil met 1952, toen Steven son voor het presidentschap niets voelde, maar door zyn party als het ware gedwongen werd zich candidaat te stellen. Welke precies de motieven van de handelwijze van Steven son zijn om nu al met zichzelf voor de dag te komen, valt moeilijk na te gaan. Het is uiter aard nog de vraag, of zijn eigen partij hem straks wil hebben. De verkiezingscampagne, die Stevenson in 1952 voerde, is lang niet bij iedereen in de smaak gevallen. Stevenson is het type van de intellectueel, die bewust nalaat de zaken zwart wit te stellen en vanuit dit schema met een rijtje gemeen plaatsen te spreken. Zijn humor is voor vele eenvoudige Ameri kanen moeilijk te vatten en hij appelleert veel minder aan het gevoel dan Eisenhower dit doet. Hij doet in de eerste plaats een beroep op het gezonde verstand en is een uitgesproken vijand van demogagie. Intussen blijkt reeds uit het feit, dat Stevenson zich nu al als candidaat heeft opgeworpen, dat hy veranderd is van inzicht. Was hem de vorige maal de ver kiezingsstrijd opgedrongen, nu zoekt hy hem zelf. Dat zal onge- twyfeld op zyn gehele optreden straks van invloed zijn. Met meer overtuiging zpl hy zeker die strijd aanbinden. En reeds vèr van tevoren zal liij meer dan in 1952 een eigen organisatie gaan opbouwen in het gehele land om zyn naam erin te krygen. Uit berichten in de Ameri kaanse pers blijkt, dat Steven son het laatste jaar „achter de schermen" heel wat contacten heeft weten te leggen met poli tici van allerlei richting. Zijn machinerie is dus al aan het werk. Ontevreden? Een heel andere vraag is, of er onder het gros der Ameri kanen op dit moment sprake is van ontevredenheid of onge noegen over het republikeinse bewind. Er is niets dat hierop wijst. Nimmer tevoren heeft Amerika zo'n hoogconjunctuur beleefd als onder Eisenhower. De sombere voorspellingen over een economische crisis zijn niet uitgekomen, integendeel. En al kan men dan over de juistheid van Eisenhowers buitenlandse politiek van mening verschillen, vooral dank zij zijn optreden is een derde wereldoorlog voor komen. Ziedaar twee argumenten, die de republikeinen in hun verkie zingspropaganda kunnen en ook wel met het nodige lawaai zul len gebruiken om het volk voor hen gunstig te stemmen. Maar nogmaals: veel zal afhangen van de figunr, die de republikeinen naar voren kunnen schuiven. De komende maanden kunnen wat dat betreft voor Amerika van groot belang worden. MM 21e Radio fomqi U VRIJDAG 25 NOVEMBER 1955 HILVERSUM I (402 m) N.C.R.V.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Alt, hobo en orgel. 11.40 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Instr. trio. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront, 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Vocaal ens. 14.50 Gram. 'ngezonden Mededeling (Adv.) wat e"/^ a hei zenuwtonicum BOSTON, 23 November Men vreest, dat het Liberiaanse schip „Daytona", dat 3.344 ton meet, Zondag by de Amerikaan se Oostkust met man en muis is vergaan. Het schip had een bemanning van 48 koppen. DELFT, 28 Nov. De oudste inwo ner van Delft, de heer W. H. Kostering, is vandaag 104 jaar geworden. Hy ge niet nog een goede gezondheid. Ingezonden Mededeling (Adv.) Voorkom en bins die zuurbrand op de maag. Met Kennies. Wacht niet tot Uw maag door over tollig maagzuur „opstandig" wordt. Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U in drie verpakkingen: klein - groter - grootst en iedere Rennie is apart verpakt. Hygiënisch en practisch om bij U te steken! Rennies helpen iedereen altijd direct en.... zij zijn nog smakelijk ook. Geen uitbreiding van Amerikaanse vliegvelden TOKIO, 23 Nov. Ruim zestig af gevaardigden van Japanse dorpen in de omgeving van Amerikaanse mili taire vliegvelden hebben besloten hun actie tegen uitbreiding van deze ba ses voort te zetten en te pogen hier voor de steun van vakbonden en ju risten te krijgen. Er zullen in het gehele land hand tekeningen worden verzameld voor een verzoekschrift aan president Eisenhower en premier Hatojama. Inmiddels heeft een Amerikaanse officier een beroep op de plaatselijke autoriteiten en de bevolking van Hok- Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 kaido gedaan om mee te werken bij de proeven met atoomgeschut, die voor 29 November op het programma staan. Gouverneur Tosjiboemi Tana- ka heeft zich Dinsdag hiertegen ver zet. 15.10 Voordracht. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Tuinbouwpraatje. 16.15 Gram. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Voordracht. 17.20 Pianoduo. 17.40 Koersen. 17.45 Lichte mu ziek. 18.00 Stemmen van overzee. 18.15 Orkestconcert. 18.35 Gram. 18.45 Boek bespreking. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.10 Regeringsuitzending: Verkla ring en toelichting, waarin opgenomen: 1. De documentatie der Nederlandse letter kunde, door Dr j. Hulsker. 2. Emigratie praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kerkelijke her denking Louise de Coligny. 21.30 „de jeugd vliegt uit", hoorspel. 22.00 Gram, 22.15 Knapenkoor, orgel, viool en blok fluit. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Langs wegen van kunst eh schoonheid. 23.35—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) V.A.R.A.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. 8.00 Nieuwe, 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.4Ó Schoolradio. V.P.R.O.: 10.00 „Avontureri met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 10.50 Orgelspel. 11.15 Het hangt aan de muur en het tikt. 11.40 Bariton en piano. A.V.R.O.: 12.00 Theaterorkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursberich ten. 14.00 Pianorecital. 14.20 Boekbespre king. 14.40 Gambakwart. 15.00 Gevar. programma. V.A.R.A.: 16.00 Mir ikale caus. met illustratie. 16.30 Voor de 'gc|, 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Instr. trio. 18.45 ,Naar een lichtere levensavond", caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinder koor. V.P.R.O.: 19.30 „Evangelisch be raad", causerie. 19.50 Ber. 19.55 Streek- nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king. 20.15 Kamerkoor. 20.30 „Om eeq Atlantische Gemeenschap", caus. 20.40 „Na tien jaar", caus. V.A.R.A.: 21.00 Lich te muziek. V.P.R.O.: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. V.A.R.A.: 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (324 m) 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Ka mermuziek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.15 Ork. conc. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Ork. conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Intern. Radio Universiteit. 22.30 Kamermuziek. 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3