Amerikaanse jazzmuziek in Russisch restaurant een Oost-Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s vergaderden te Axel Vraagstuk paranormale genees kunst wordt bestudeerd Russen hunkeren naar contact met buitenlanders Achter het IJzeren Gordijn DuurJ - American patrol Eindelijk Inleiding door de heer Oskamp Groot verlof voor 57*000 dienstph Noord-Afrika- strijders Wetenschappelijk onderzoek noodzakelijk Utrecht krijgt nieuw Tivoli DEZE KINDEREN Recordjaar voor Amerika SXe ïicuUa faengl om Mevr. de Casembroot opent wijkgebouw te Nieuwerkerk Maandag 21 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 (Van onze correspondent Alfred van Sprang) LENINGRAD, October 1955 De regen valt in stromen langs de vensters van het Hermitge mu seum op de oever van de grauwe Newa. Terwijl ik in een van de vele zalen naar een fantastische collectie schilderijen van Rembrandt sta te kijken, komt er een vrij jonge man naast me staan. ,,Aberikaanski...?" informeert hij. „Nee, Hollandski..." Er verschijnt een trek van blijde verrassing op zijn gezic' „Sprechen Sie Deutsch...?" „Ja, natuurlijk..." „Ik ben in Rotterdam geweest..." „Zo, als wat...?" „Met een schip... zeeman." In een hoekje van de zaal knopen we fluisterend een gesprek aan, Tenslotte nodig ik hem uit 's avonds bij me te komen dineren in Hotel Astoria. Zonder enige aarzeling neemt hij die uitnodiging aan. Hij is ove rigens niet de eerste Rus, die me zo maar aanspreekt. Verscheidene anderen hebben dat in Moskou en Leningrad gedaan nu de regering kennelijk heeft laten weten, dat er geen bezwaar meer tegen contact met buitenlanders is. En twee van hen hebben mij zelfs om sigaretten gevraagd. Na ontvangst door B. en W. Het Is vol ln de eetzaal. Hotel Asto ria Is een van de weinige uitgaans gelegenheden ln Leningrad (een stad zonder cabarets en nachtclubs) waar men ln een enigszins aangename om geving en met een stukje muziek kan eten. In een verre hoek ls echter nog een tafel vrij. En het uurt niet zo lang als anders voor er een dienster ver schijnt. „Couponvraagt ze, naar de maaltijden-coupons van Intourist ver wijzend. «Is1 „Eerste klas1" Ze geeft me een speciaal menu, be stemd voor de gasten, die zes-en-ze- ventlg gulden per dag betalen voor een kamer, drie maaltijden en sight seeing. Dat is duur, maar een maal tijd i. la carte, bestaande uit bijvoor beeld soep, vleesschotel, ijs, koffie en een fles bier kost al gauw vijf-en- twintlg dertig gulden. En dan is het een heel eenvoudig maal. De Rus sische maatstaven liggen echter ook op dit gebied veel lager dan bij ons. Bovendien heeft Astoria een speciale attractie: een acht mans band, welke Europese en Amerikaanse amusements muziek (inclusief jazz) speelt, plus een zangeres in een wit avondtoilet. En dat is heel wat voor Rusland, Terwijl de band zich uitleeft in een zo luidruchtige American Patrol, dat converseren onmogelijk is, bestudeer ik de andere gasten in het volle restau rant. Over het algemeen zien ze er iets beter gekleed uit dan de mensen op straat. De mannen met een open over hemd zonder das ontbreken ook hier echter niet. En evenmin de plattelam ders, die door hun kleding en hun ge brek aan tafelmanieren zelfs in deze proletarische omgeving opvallen. A*n het tafeltje naast het onze zit een ge neraal met zijn majoor-adjudant. Aan de andere kant zit een bejaard echtpaar, dat er ln alles uitziet als een overblijfsel uit dezelfde voorbije perio de waaruit ook dit restaurant stamt met z(jn plafond van spiegels, zijn ko peren lichtkronen en zjjn volkomen uit de toon vallende vrouwenfiguur ln wit marmer. Een man in een trui ligt half dronken met zijn hoofd op zijn voor zich op tafel gevouwen armen, terwijl zijn metgezel ruzie maakt met een oude kellner. Aan de overkant zitten twee paren zwijgend voor zich uit te staren. En helemaal vooraan luistert een groepje jongelui met aandacht naar de muziek. Een van de jongens ziet er met zijn kort, borstelachtig haar en zijn licht sportjasje bijna als een Amerikaan uit. Er heerst ook hier die ietwat druk kende sfeer, die men overal in Rusland aantreft. Men zit stil te eten en te drinken. Men lacht niet. Men danst Op het plein voor het Astoriahotel staat het enorme ruiterstandbeeld van tsaar Nieolaas I, een van de beziens waardigheden van Leningrad. niet. Men applaudiseert zelfs niet als de zangeres een van haar nummers ge bracht heeft. De kaviaar komt. Het is een van de weinige aantrek kelijke gerechten in een Russisch res taurant. Maar niemand anders dan de steur verdient er lof voor. Het geroos terde brood is echter taai en de citroen ontbreekt. „Hoe vindt u Leningrad...?" vraagt mijn gast. „Heel mooi..." „Het ls veel mooier dan Moskou. Het is een klassieke stad zoa'.s Parijs en Rome. Een gebouw als het Winter paleis is uniek..." „Dat is zo. Leningrad heeft veel meer karakter dan Moskou..." „En hoe is het hotel... „Zozo..." „Hoe dat...?" Ik vertel hem, dat het naar onze begrippen maar een verschrikkelijk ouderwetse kast is. Als Ik 's morgens wakker word en van de alkoof (waar in mijn hoge, Ijzeren ledikant staat) de kamer met zijn allegaartje van quasi- antiek meubilair Inkijk, voel lk me net alsof ik b(J mijn overgrootmoeder logeer inplaats van in het beste hotel van de millioenenstad Leningrad. Het ontbijt (tien gulden voor vruchtensap, twee eieren, thee, geroosterd brood, boter en jam) ls meestal koud. Niemand van het personeel spreekt iets anders dan Rus sisch. De bediening ls langzaam. De kwaliteit van het eten behoorlijk, maar de bereiding ls karakterloos. En voor dat alles moet men veel meer betalen dan het naar westerse maatstaven waard is. We praten over alles en nog wat. De man tegenover mij is kritisch en openhartig, maar toch vertrouw ik hem niet helemaal. De kritiek is misschien eerlijk gemeend, maar het is ook mo gelijk, dat hj) een agent provocateur ls. „Het leven is erg duur hè...", merk ik op. „Ach, als je maar genoeg verdient." „Inderdaad, maar doen de mensen dat ook...?" „Ilt wel..." „Wat doe je dan...?" „Ik ben fotograaf..." „En hoeveel verdien je...?" „Zesduizend gulden per maand...' Daar geloof ik niets van, maar ik laat het niet merken. „Maar er zijn ook mensen, die zes honderd of achthonderd gulden in de maand verdienen..." „O ja..., als je je hersens maar ge bruikt kun je net zoveel verdienen als je wilt..." „Nou, nou..." protesteer ik. „Ja, lk ken een tractor-bestuurder, die dertigduizend gulden in een seizoen van vier maanden maakt..." Het klinkt allemaal wel erg mooi. Een beetje te mooi om het allemaal maar zo aan te nemen. De rest van de conversatie ls ook niet van die aard, dat lk veel van zijn beweringen au sé rleus kan nemen. In het bijzonder niet zijn mededeling, dat hij pas een nieuw model Probeda voor twintigduizend gulden gekocht heeft en daarmee van AXEL, 18 Nov. In het gemeente huis van Axel is gisteren een strek- vergadering der samenwerkende VVV's in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. Voordien werd het gezelschap ontvan gen door B. en W. van Axel. Burge meester P. L. D. J. van Oeveren wees op de belangrijkheid van Zeeuwsch- Vlaanderen voor het tourisme. De heer G. W. Oskamp, directeur Prov. VVV hield hierna een causerie over de wijze, waarop door bepaalde Initiatieven de trek naar de streek kan bevorderd worden. Zeeuwsch-Vlaande ren bezit een fraai krekengebied, wat dienstbaar gemaakt moet worden voor het tourisme. Volgende week hoopt hij neemt een belangrijke plaats in. Vorig jaar vonden er totaal 16 mlllloen over nachtingen plaats. De helft hiervan in hotel of pensions, de andere helft in tenten, jeugdherbergen, bungalows etc. Als voorbeeld van plaatselijke initia tieven stelde hij IJzendijke, wat door het houden van uitstekende tentoon stellingen naam heeft verkregen in Ne derland en vér daarbuiten. Burgemeester van Oeveren deelde op deze Inleiding mede, dat de gemeente Axel plannen in bewerking heeft voor het stichten van een kampeer- en ca ravanterrein. Gronden zijn reeds be schikbaar, zodat naar alle waarschijn lijkheid reeds volgend jaar deze plan nen verwezenlijkt zijn. Over de wijze van samenwerking tus sen O.Z. Vlaanderen en de provincie Antwerpen sprak de heer R. Bucclnckx, net tuuiiamc, vuigcuuc vvcca uwjzv. aaxj met de PPD een „touristische inventa-1 secretaris der Touristische Federatie - i rlA,i "Dur\t7i*voin A wtrltonnnw UB nloitf A Leningrads hoofdstraat Nefskji Pros pect met op de achtergrond een van de pompeus en ouderwets uitziende warenhuis. de zomer een vacantiereis naar Parijs gaat maken. Het enige waar lk volko men mee instem is zijn overtuiging, dat het na acht-en-dertig jaar werkelijk tijd werd, dat men de teugels in Rusland nu een beetje laat vieren en de mensen iets meer vrijheid gunt. Als mijn gast vertrokken is loop ik nog even de straat op om een luchtje te scheppen. Het ls stil en donker op het Izaaksplein, waaraan Hotel Astoria gelegen ls. In het plantsoen zit een oude bedelaar op een bank. Hij slaat een kruis als ik blijf staan om hem een paar kopeken te geven en nog een als ik weer doorloop. Op een van de Am sterdams-aandoende grachten zwieren twee dronken mannen zwijgend over het smalle trottoir. Ik steek Leningrads hoofdstraat, de Nevsby Prospect, over. Hier is was meer licht en drukte. Een enkele neonreclame steekt tegen de donkere hemel af. Aan de achterkant van het telegraaf kantoor staat een vrouw ineen oude mantel en met een doek om het hoofd geknoopt als een vergeten partlsane op wacht met een groot geweer aan de voet. Een kwartier later ben ik weer in het hotel terug. Uit het restaurant klinken nog steeds de schetterende to nen van een Amerikaans jazznummer... (Nadruk verboden) PARIJS, 18 November De Franse regering heeft besloten de 57.000 dienstplichtigen, die deze zomer onder de wapenen zijn geroepen om in Noord-Afrika te dienen, met groot ver lof te zenden. Met Kerstmis zullen de mannen thuis zijn. Een regeringswoordvoerder, die dit meedeelde, voegde daaraan echter toe, dat als compensatie en totdat de toe stand in Noord-Afrika beter wordt, de dienstplichtigen die 1 Januari 1956 zouden afzwaaien, langer onder de wapenen zullen blijven. Er zullen ook nog andere maatregelen worden geno men, zoals een versneld oproepen van nieuwe recruten teneinde de leger- sterkte op het peil te houden dat de toestand vereist. ris van Zeeuwsch-Vlaanderen" op te maken en plannen te ontwerpen voor het dienstbaar maken der kreken en terreinen. In de nieuwe Braakman is er n.l. uitstekend gelegenheid voor kampeerterrein en bungalowbedrijf. Hij bepleitte samenwerking van diverse ge meenten en instellingen. Voorts sprak hfj bij afwezigheid van de heer A. C. Spijkerman, secretaris der Ned. Kam- peerraad, over de te nemen maatrege len voor het opvangen van nieuwe vacantiegangers. Het sociaal tourisme Speciale Stichting opgertcht AMSTERDAM, 18 Nov. Enige vooraanstaande personen uit diverse kringen in Nederland hebben het initiatief genomen tot het oprichten van een „Stichting inzake het vraagstuk der paranormale geneeskunst en haar maatschappelijke betekenis". Zij achten het noodzakelijk, dat een uitgebreid wetenschappelijk onderzoek wordt ter hand genomen om een dusdanig in zicht te verkrijgen in het totaal van de aan dit onderwerpverbonden pro bleem, dat eventueel kan worden gepoogd maatregelen te ontwerpen, die beter dan de wet op de uitoefening van de geneeskunde van 1865, de mo gelijkheid zullen verschaffen eventueel bestaande vermogens van genezende aard dienstbaar te maken aan het helpen van de lijdende mens. De doelen der Stichting zijn: a. Te komen tot een wetenschappe lijk inzicht in het complex van ver schijnselen en problemen van ethische, medische, natuurwetenschappelijke, juridische en sociologische aard, ver bonden aan de paranormale genees kunde. b. Te komen tot een practisch han teerbare beoordeling van de vraag, of en zo ja, in welke geneeskrachtige vermogens van paranormale aard in •concrete aanwezig blijken, teneinde (hierdoor te geraken tot een practisch verantwoorde toepassing van deze vermogens ten bate van de lijdende mens. c. Te komen tot een practisch han teerbare controle ten aanzien van hen, die deze vermogens blijken te bezitten en toepassen. De stichting zal trachten dat doel te UTRECHT, 19 Nov. Het door B. en W. ingediende plan voor de bouw van een nieuw congres- en concertge bouw Tivoli is door de raad aanvaard, nadat vrijwel alle fractieleiders had den verklaard zich met de voordracht te kunnen verenigen. Alle sprekers, behalve de C.P.N.-vertegenwoordiger, waren van oordeel, dat de woning bouw niet door de Tivolibouw zal worden gestagneerd. Op- en ondergang van Zon en Maan Dinsdag 22 November: Zon op 8.13, ond. 16.39. Maan op 13.10, ond. bereiken door het (doen) verrichten van onderzoek naar de resultaten, me thoden, mogelijkheden, toepassingen, enz. van de genees- en diagnotische methoden van de wettelijk onbevoeg de genezers als magnetiseurs, gebeds genezers, somnabules,\ magnetopathen, enz. Het verzamelen en bijhouden van een zo volledig mogelijke documenta tie, en eventueel al dan niet in samen werking met overheid of derden een instantie in het leven te roepen tot uitoefening van de controle. Voorzitter van de stichting is oud- minister mr dr J. in 't Veld. Ingezonden Mededeling (Adv.) 65) En al was het waar, dat hij van avond niet flinkweg was uitgekomen voor zijn overtuiging, het was even waar, dat hij niet dadelijk kon begin nen met evangeliseren. Daar zou ze maar kopschuw van worden. Neen, het was dom geweest die gelegenheid haar te kussen voorbij te laten gaan. En fin, hij zou dat nog wel inhalen! Thuis gekomen ging hij dadelijk naar zijn slaapvertrek. Morgen zou hij de papieren, die hij naar het kantoor moest meenemen", wel bijeen zoeken. De portretten van zijn ouders zouden hem een beetje hinderen nu.of nu ja, hinderen Werktuigelijk knielde hij neer voor zijn avondgebed. Maar ineens voelde hij de onzin van een bidden, dat slechts woorden bevatte, doch geen taal sprak. Zijn hart stond er buiten. En daarom was er geen Hoorder Ook in Zegge was het Kerstfeest geweest. Eline had zeer tegen deze dagen opgezien, nu niemand van de Dijk komen kon. Maar alles was zo meegevallen. De stilte van haar huis had haar niet gedrukt. Ze mocht dan geleefd hebben in de herinnering aan het geluk der jaren van haar te korte huwelijk, zij had tevens ervaren, dat haar droefheid vrij was van de vroe gere weedom. Want terwijl zij met haar kinderen speelde in een oVerga- ve als zij nimmer had gekend, had zij begrepen, welk een onwaardeerbare brug het moederschap legde over de brede kloof in haar verminkte leven. Op dit Kerstfeest was dit haar een van God gegeven genade geworden, waar voor zij zó innig dankbaar was, dat zij er niet van had kunnen zwijgen, toen door Care/ van der Hoek oom en tante Leeman de avond van de Tweede Kerstdag bij haar kwamen doorbrengen. I Zo was het einde van deze vreug dedagen ook het beste deel geworden. Ook Leeman kon de dingen zo fijn zeg gen, dat je er later altijd over naden ken moestDominé zei het van morgen zo treffend: alle weldaden vinden hun oorsprong in Gods groot ste gave, Zijn Zoon. In Jezus gaf Hij Zichzelf, gaf Hij alles wat Hij bezat. Maar daarom ook is Jezus Christus het middelpunt van alles geworden. Hij is als voleinder der wet het be gin van onze dankbaarheid. En zie je, lieve kind, die dankbaarheid doet ons alles in Zijn dienst stellen. Alles wil zeggen: ons leven. En hoe weinig zijn wij tot dat offer bereid, waar? Niet het offer van je tijd, je geld, maar van jezelf!" Deze woorden herleven, wanneer. Eline zich na het vertrek van haar goede buren nog wat neerzet in het lage stoeltje bij de kachel. En dan staat ineens haar grote levenstekort voor haar. Leemans woorden: „Het offer, dat ben je zelf", worden over genomen door een ander. En een be kende stem zegt: „Het was een preek over: geef M(j uw hart. Een ernstig woord met een enorme consequentie; want je hart, dat is je léven." En nu, in de stilte van deze kamer, waar zij hem eens de deur heeft ge wezen, ziet Eline hem weer.. Thorn- berg, de eenzame. En zij, die meende zo goed te weten, wat eenzaamheid betekent, had de haar van God opge legde taak sohromelijk verwaarloosd. Niets had ze willen geven, niets wil len opofferen. Zij had ales voor zich alleen willen behouden. Zij had het zefs aangedurfd zijn eenzaamheid en zijn verdriet te verdiepen. En ook bij haar latere spijtbetuiging was geen sprake van een wezenlijk offer ge. weest. Ja, had zij zich in haar dwaas egoïsme niet verheugd, toen hij voor dat laatste examen niet was geslaagd? En toentoen had God hem tóch nog laten gaan. In dit uur wordt Eline veel dui delijk. Leeman had gelijk: er gebeurt niets zonder doel. Maar zij had alles op zichzelf toegepast. Toen Tornberg kwam, was zij de geholpene geweest. Zij had die hulp uitgebuit. Nooit had ze een geduldiger gast kunnen hebben dan hèm. Niemand zou ooit haar le lijke behandeling zó hebben verdra gen. Het offer, dat ben je zelf! Maar in welk opzicht had zij haar leven aan Christus gewijd? Waarin was zij Zijn volgelinge gebleken? En dat, terwijl zij wist, met hoe weinig Tornberg te vreden was geweest. En nu zit ze hier met haar grote levenstekort. Niets kan .ze meer voor hem doen. Haar taak is afgelopen. Mogelijk heeft een ander die overgenomen, een ander, die be ter is dan fij. Zij mag hem alleen nog maar een brief schrijven, een brief, die handelt over de kleine dingen van het leven hier. Een brief, die haar niets kost en waaryoor zij zelfs geen tijd behoeft vrij te maken. Nooit zal ze hem kunnen steunen in zijn ont zettend gemis, zijn helemaal alleen staan. Zij kan hem met een oprecht woord niet bereiken. Hij zou het kun nen misverstaan. Maar als zij dan niet met hèm kan spreken, is haar God ook niet de zijne? Zij kan immers voor hem bidden? (Wordt vervolgd.) der Provincie Antwerpen. Hfj pleitte voor samenwerking', waaruit een wis selwerking zou ontstaan. De vergadering besloot de Najaars vergadering 1956 ln Terneuzen te doen houden. GETTYSBURG (Pensylvania), 18 Nov. De Amerikaanse minister van Handel, Weeks, heeft verklaard, dat 1955 het beste jaar zal zijn, dat het Ameri kaanse bedrijfsleven ooit heeft gekend. In de eerste helft van het volgende jaar zai de gang van zaken waarschijnlijk nog beter zijn, zo voegde hij hieraan nog toe. Inmiddels heeft de Federal Reserve Board met ingang van heden een nieuwe maatregel ter beperking van het credlet getroffen. Hij heeft zes federale reserve banken toestemming gegeven voor ver hoging' van haar discontotarief van 2% tot 2% procent. De maatregel Is bedoeld ter bestrijding van de inflatie. Boelganin en Croestsjef zijn Vrij dagochtend per vliegtuig in Nieuw Delhi aangekomen voor hun eerste officiële bezoek aan een niet-communistlsch land. DINSDAG 22 NOVEMBER 1955 HILVERSUM I (402 M): KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Promenade-ork. en solist. 14.00 Gev. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 V. d. plattelandsvrouwen. 10.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Koersen: 17.45 Regeringsuitz. Rijksdelen overzee: „Stad en landschap op Curasao" door drs H. Hoetink. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V. U.: „Nieuws van 't Astronomisch Front" door dr H. Groot: „Magnetische velden in en buiten het Melkwegstelsel". 19.00 Nws 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boe ken. 19.30 Gram. 19.35 Toespraak. 19.40 Lichte muz. v. d. militairen. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram. (21.10 21.30 „De Kerk van heden en de We reld van 'morgen", caus.). 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. met toelichting. HILVERSUM II (298 M.): AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,00 Gym v, d. vrouw. 9.10 V. d. huisvr. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tiroolse muz. 12.00 Tenor en orgel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd 17.20 „De dierenwereld en wij", causerie. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen profijt", caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 V. d. kleu ters. 19.05 Strijktrio. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Orgelconc. 22.40 Voordr. 22.55 „Ik geloof datcaus. 23.00 Nws. 23.15 „New York calling". 23.20 Act. of gram. 23.3024.00 Gram. BRUSSEL, (324 M.): 11.45 Gram. 12.15 Idem. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgel spel. 16.30 Koorzang. 16.50 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.45 Boekbespreking. 18.00 V. d. jeugd. 18.80 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55 —23.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Progr. over het wegverkeer in Neder land. 20.40 Films over dieren. 20.50 Film over werken van'Jeroen Bosch. 21.05 „De jongen met de kar", spel met muz. 22.05 Dagsluiting. GOES, 19 Nov. De echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevr. S. C. de Casembroot, baronesse van der Feltz, zal de officiële opening verrichten van het nieuwe Groene Kruisgebouw, annex badhuis te Nieu werkerk. De plechtigheid zal plaats vinden op Dinsdag 29 November. Voor af wordt in het jeugdcentrum van de Geref. Kerk een bijeenkomst gehou den.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4