en jeugdwerk is verschil 7 Tussen landbouwjongeren-werk Drie officieren der Nationale Reserve beëdigd WITSAL Districts- en colonnecommandanten van het Rode Kruis vergaderden te Goes Tern. Boys bleef de baas over Wolfaartsdijk (4-2) Swift bleef heer en meester van „De Rest", (11-4) L. J. G. vergaderde te Goes Een wat vreemd symbool ttIn pyama" Walcherse GJ»B.T.B» bijeen Demonstratie met tuinbouwmachines te Kapelle van de 10 doen 'f reeds N. R. blijft bestaan, ondanks geruchten Huidjes als satijn Zeeuwse telers kregen Drents pootgoed Hiaten bij oefeningen Kadercursus Geref. Jeugd werk te Middelburg Kringwedstrijden N- G G.V* Arnemuiden II nog steeds ongeslagen Tjoba II promoveert Middelburg Goes Uitslagen der Junioren Maandag 21 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 19 Nov. Op de jaarvergadering van de Landbouw Jongeren Ge meenschap Zeeland (L.J.G.) die Zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes is gehouden, heeft mr C. Stapel, van de Volkshogeschool Allardsoog, een beschouwing gewijd aan het onderwerp: „Past het landbouwjongeren- werk nog in het jeugdwerk van vandaag?". In zijn betoog, dat zuiver per soonlijke gedachten bevatte, en waarin een zekere scherpte niet ontbrak, stelde hij, dat de L.J.G. als organisatie grote kansen heeft, grotere kansen dan de jeugdbewegingen, die volgens hem teveel geënquadreerd zijn en voor de jeugd, die in beweging is een te grote belemmering vormen. Er was maar weinig belangstelling voor deze middag en de proclamatie die in de zaal hing, en die luidde: „De L.J.G. zij een symbool voor Zeelands toekomst", kreeg daardoor wel bijzon dere betekenis. De voorzitter L. v. d. Linde consta teerde in zijn openingswoord, dat de na-oorlogse jeugd te weinig verant woordelijkheid kent en ook de secre taris, ir J. Bos was niet helemaal be vredigd. Men zong gezellige liedjes on der leiding van Mej. Schilt; men luis terde naar de nieuwe mogelijkheden die er zijn voor Z.P.M, en L.J.G. Voor GOES, 19 Nov. De leden van de Bond van Plattelandsvrouwen (afd. Zuid Beveland West) en talrijke geno digden hebben Zaterdagavond wel bui tengewoon genoten van de klucht in drie bedrijven „In Pyama" die werd opgevoerd door de toneelgroep van de Zeeuwse vereniging „Luctor et Emer- go" te Dordrecht. Het is een stuk zon der enige ondergrond, een „lachertje" dus, dat, weliswaar niet met de vaart werd gebracht als destijds het gezel schap van Johan Kaart dat deed in de „Kleine Comedie" maar desalniette min de honderden die „De Prins van Oranje" bezochten, een paar erg gezel lige uren heeft bezorgd. Een welgesteld handelaar inlijn koeken, een eigenzinnige echtgenote, twee dochters, een schoonzoon, die doctor in de filosofie is en een aanko mende schoonzoon, die jong is, dwaas Hjkt maar toch verstandig blijkt, een zangeres en een vriendin, een here- boer, een hospes en een dienstbode, vormen de personen die voor de no dige verwikkelingen en lachwekkende situaties zorgen. Ze waren stuk voor stuk voor hun rol geknipt. Mevr. van Willegen, de presidente van de afde ling opende de avond en beval een collecte voor de vluchtelingen aan, die 106.08 opbracht. Aan het slot van de avond bood zij de spelers een souvenir aan. Binnenkort krijgt men het stuk ook nog een keer in Tholen te zien. Ingezonden Mededeling (Adv.) MANCKE-rKNOPEN EN DASCLIP (in étui) 1.50 PAPIERMANDJE ('n practisch cadeautje) 2.50 MAROKKAANSE ARMBAND (iets aparts) 8.50 12 PERSOONS GEBAKSTEL (geslepen glas) 5.75 PRACHT SCHEMERLAMP (grote zijden rokkap) 7.90 MODERNE THEEBEURS (met edel kapokvulling) 9.75 REISWEKKERTJE (in leren étui) 18.50 3-DELIG KAPSTEL (Gero-Zilvium) 49.50 U slaagt er uitstekend voor SINT-NICOLAAS- GESCHENKEN de Z.P.M.cursussen op allerlei terrein, sport, tuinaanleg, lezingen, mode en kaderdagen en voor de L.J.C. winter- scholen voor jonge boeren en muziek en toneel voor beiden. Mr Stapel ging uitvoerig in op het verschil tussen jeugdwerk en het werk der landbouwjongeren-gemeensehap. Het jeugdwerk kwam er maar slecht bij hem af. Hij herinnerde aan het con gres Jeugd 1955, waar bleek, dat de jeugd „eruit loopt". Ze moeten teveel aan banden lopen en volgens instruc ties werken en dat is fout. De L.J.G. daarentegen is een vrije jeugdbewe ging, die zelf problemen tracht op te lossen en zichzelf probeert te vormen. Die bestaat uit jonge mensen die zelf een oordeel kunnen vormen. (Dit laat ste bleek niet bij de discussie aange zien slechts een tweetal bestuursleden en een oud-bestuurslid met vragen kwamen jammer!) Het L.J.G. or kest uit Hoek, speciaal voor deze mid dag gekomen had slechts gelegenheid tot één keer optreden. Voor de rest werd er veel gesproken en weinig ge zegd. Men kwam er niet helemaal uit... nemen. MIDDELBURG, 19 November In een ringvergadering van de afd. Walcheren van de C.J.B.T.B., in de Bogartzaal gehouden, heeft de direc teur van de Chr. Landbouwwinter- school te Middelburg, ir H. Steur, een causerie gehouden over „De huidige landbouwpolitiek". Een moeilijk on derwerp, waarover na de pauze, tij dens de bespreking, veel vragen wer den gesteld. Ir. Steur kreeg tot taak vragen te beantwoorden, zoals „be staat er gevaar voor een crisis in de toekomst?", „vrije of geleide loonpo litiek?". Het probleem van de C.A.O. en de zwarte lonen kwamen hierbij uiteraard ook naar voren. De heer Stem gaf hierop een duidelijke uiteen zetting. Aan het slot van de vergadering deelde de heer W. Sanderse uit Se- rooskerke (W.) mee, dat de ring, bij voldoende deelname, cursussen zal gaan organiseren, o.a. een cursus over het wezen der coöperatie. Deze zou dan te Middelburg door Het Land bouw Coöperatie Centrum worden verzorgd. Tevens deed de heer San derse mededelingen over een veebe- oordelings wedstrijd. Zij die hierbij met de prijzen gaan strijken, zullen worden uitgezonden naar de landelij ke wedstrijd. Ook voor buitenstaan ders is het mogelijk, hieraan deel te KAPELLE, 19 Nov. Meer dan 500 fruitkwekers uit geheel Zeeland en West-Brabant waren samengekomen in een boomgaard van de fam. Zijl man, waar door de fa. S. P. Groenleer een demonstratie met tuinbouwmachi nes werd gehouden. Bijzonder interes sant was het om te zien welke machi nes er voor de tuinbouwbedrijven zijn. Daar was bijv. de prachtige blow- sprayer, een nieuwe machine, welke een verbeterde sproeimachine met ventilator genoemd zou kunnen wor den. Het gehele geval kan door één man worden bediend en de ziektebe strijding kan in een minimum van tijd en kosten worden uitgevoerd. Ook de nevelspuiten zijn weer verbeterd. De automatische nevelspuit was er in wer king te zien. De aandacht van de kwe kers uit het kleinbedrijf ging in het bijzonder uit naar een rugnevelspuit. Ook de tuinbouwmachines voor de on- kruidbestrijding waren aan het werk. Op vijf plaatsen werd er geploegd en gefreesd, alles met verschillende ma chines en steeds aangepast aan het be drijf. Hieruit bleek hoe snel de me chanisatie in de tuinbouw voortgaat, want er was een duidelijke ontwikke ling waar te nemen in vergelijking met voorgaande jaren. Ingezonden Mededeling (Adv.) Plechtigheid op Axels Marktplein AXEL, 19 Nov. Vanmiddag vond op het Marktplein de beëdi ging plaats van drie officieren der Nationale Reserve, nl. de heren E. Hallegraef van de oefenklasse Axel tot reserve eerste luitenant, en IJ. Laban uit Rotterdam, alsmede P. Jonkhof uit Amsterdam, beiden vaandrig der militaire administratie te 's-Gravenhage, tot tweede luite nant. De vrijwilligers der N.R. en de drumband stonden in carré op gesteld op de Markt. De comman dant was kapitien Fassaert. Nadat de ban was geopend, werd de troep geïnspecteerd door kolonel Blanken. Kapitein Termohlen las het Kon. Besluit voor, waarbij de officie ren zijn benoemd. Vervolgens sprak majoor Speek, districtscommandant der N.R. in Zeeland, nadat hij hen had beëdigd, de officieren toe. De aanwezi ge officieren en burgerlijke autoritei ten, alsmede de familieleden der be ëdigden, kregen gelegenheid geluk wensen aan te bieden. Vervolgens ver lieten de militairen, voorafgegaan door de drumband, de Markt om even later voor de militaire autoriteiten te defi leren. De belangstelling voor deze bij zondere gebeurtenis was zeer groot. De politie, versterkt met de reserve politie, had voor een goede afzetting gezorgd. TOESPRAKEN Na afloop van de plechtigheid werden de gasten in de raadszaal ontvangen. Daar heeft kolonel Blanken, inspec teur der N.R. in ons land, de nieuwe officieren hartelijk gefeliciteerd en gewezen op de grote verantwoorde lijkheid, die zij nu dragen. Onderwijl waren de militairen in het gezellen- huis bijeen. Kolonel Blanken is ook hier nog even geweest en heeft de mannen dank gebracht voor de wijze, waarop zij hun taak vervulden. Tegelijk maakte hij van deze gele genheid gebruik om hen erop te wij zen, dat de N.R. ondanks alle alarme rende berichten in sommige bladen blijft bestaan en zolang er nog zoveel vrijwilligers trouw betonen en blijven oefenen van de opheffing der N.R. geen sprake kan zijn. Voorts wekte hjj allen op om met volharding en toewij ding de N.R. te perfectionneren. Ingezonden Mededeling (Adv.) L.DE1FT MIDDELBURG Geref. Kerken Aangenomen naar Almelo drs O. Ja ger te Vrouwenpolder, die bedankte voor Kampen. GOES, 19 Nov. In de afgelopen week heeft een aantal boeren uit het rampgebied in Zeeland een grote partij S. pootgoed, in totaal 18000 kg ont vangen van boeren aangesloten bij de Keuringsdienst Drenthe van de N.A.K. Deze zending is de laat ste van een drietal pootgoedzendingen, resp. van najaar 1954, voorjaar 1955 en thans. De Zeeuwse aardappelpootgoed- telers door de ramp getroffen, zagen hun stamselecties verloren gaan en werden nu prachtig geholpen. Dit na jaar kreeg elke boer zeker 600 kg, een gebaar dat men van de Drentse colle ga's wel zeer op prijs stelt. GOES, 19 Nov. De vergadering, die de districts- en colonnecommandan ten van het Rode Kruiscorps dezer da gen te Goes hield, heeft speciaal ge sproken over de hiaten, die bij oefenin gen door de colonnes, hetzij in eigen kring, hetzq gecombineerd met zuster- afdeiingen, geconstateerd werden. Vooral het administratieve gedeelte bij dergelijke oefeningen laat zeer veel te wensen over. De staf-chef dr H. Frima te Zoutelande, toonde enkele mo dellen, die door hem waren ontworpen en o.m. antecedentenkaartjes, gewon- denkaarten, appèl- en patiëntenlijsten omvatten. In Zeeland zal men voorlopig met dit materiaal blijven werken tot het tijdstip, waarop een gecentraliseerde administratie in den lande zal worden ingevoerd. Boyendien achtte men het gewenst, dat de B.B. en het Rode Kruis in deze één lijn volgen. De gewestelijke commandant ver zocht tijdens de cursussen aandacht te schenken aan de leerstof over hygiëne en deelde verder mede, dat bij bevor dering van een twee klas helpster tot eerste en van een derde tot tweede niet alleen de practische, maar ook de theo retische kennis dienen te worden ge ëxamineerd. Ook de bloedgroep-bepaling der co lonne-leden, waarvoor de gewestelijke ondercommandante, mevr. van Heel- van Dissel een lans brak, dient zo spoe dig mogelijk te geschieden. Tot slot werd gediscussieerd over een grote kampoefening, die in het komen de voorjaar of in de vroege zomer zal worden gehouden. Het is dan noodza kelijk, dat men deze oefening houdt vanaf Vrijdagavond tot Zaterdagmid dag. Tijdens de rondvraag kwam 'toefen- materiaal ter sprake. Bij grote oefenin gen is gebleken, dat het materiaal niet toereikend is om aan de behoefte te voorzien. Bouw vakschool voor meisjes te Goes mogelijk in 1956? GOES, 19 Nov. Er bestaat goede hoop, dat binnen niet al te lange tijd begonnen zal kunnen worden met de bouw van de vakschool voor meisjes, die, zoals bekend, geprojecteerd is op een terrein in Bouwplan-Oost. Mogelijk zal men begin 1956 met de bouw aanvangen. De bouw stagneerde nl. op het aanbestedingsbedrag, doch nu heeft men overeenstemming met 't departement weten te bereiken. MIDDELBURG, 19 Nov. Uit gaande van het Geref. Jeugdcentrum „De Witte Hei" werd vanmiddag in het Geref. Jeugdgebouw een kaderbijeen komst gehouden voor bestuursleden van de Walcherse Geref. J.V.'s en M.V.'s' en leiders en leidsters van de Jeugdclubs. Ds J. Goumare hield een referaat over: „De opdracht van de Bijbel voor de huidige situatie van het Geref. Jeugdwerk". Spreker wees achtereenvolgens breedvoerig op het karakter van het Geref. Jeugdwerk en wees daarbij na drukkelijk op de plaats welke de Bij bel in het Jeugdwerk moet innemen. Nimmer mag voorbij gezien worden, dat de Bijbel ons opdrachten geeft voor elk levensterrein. Nu is het de taak van de Geref. Jeugdorganisaties om door studie te leren wat voor een ieder persoonlijk Gods opdracht is. Daarbij moet de methode van werken zich richten naar de tijd. Duidelijk moet de opdracht van Christus gezien worden en daarbij moeten we heel concreet ons voor vragen plaatsen als: „Welke lijnen lopen er van de Bijbel naar het sociale en politieke leven?". Met talrijke voorbeelden werd dui delijk gemaakt, dat plaatselijk gezien moet worden hoe het werk dient te worden aangepakt. De bijeenkomst welke onder leiding stond van Mej. F. A. Groot Nibbelink van Grijpskerke was druk bezocht. Zaterdag 26 Nov. zal Ds Goumare hetzelfde onderwerp behandelen in Goes. 7 van de 10 shagrollers vragen Mascotte-vloej bij hun shag. 'n Voorbeeld om na te volgen 1 Zij weten wat hun shag toekomt! het 3 x betere Mascotte-vloei. Zij weten wat hun zelf toekomti lekkerder sigaretten. Dus met Mascotte gerold. Doe als^zijt vraag óók om Mascotte als U vloei koopt I shagroUers vragen X MASCorre BERGEN OP ZOOM, 19 Nov. Van daag werden in de Gymnastiekzaal van de Korenbeurs de kringwedstrij den gehouden van het Ned. Chr. Gym nastiek Verbond kring Brabant-Zee land. De deelnemende verenigingen waren „Rust Roest" uit Eindhoven, „O.K.K." uit Goes, „Oranje Nassau" uit Vlissin- gen, alsmede „G.E.N.I.E." uit Bergen op Zoom. Er deed een 80-tal dames en De Zaterdagmiddagcompetitie GOES, 19 Nov. In de le klasse van de Zaterdagmiddagcompetitie werden slechts twee wedstrijden ge speeld. Terneuzense Boys bleef op eigen veld met 42 baas over Wol faartsdijk en klom daardoor meteen twee plaatsen op de ranglijst. Wemel dingo en Colijnsplaatse Boys scoorden elk een maal. Arnemuiden 2 heeft de eerste helft van de competitie ongeslagen en zon der verliespuntje volbracht. Ditmaal moest het bezoekende Wemeldinge er met 101 aan geloven. Rillandia behaalde een benauwde 12 overwin ning op Serooskerke 2, maar klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst, In 2B bonden Middelburg 5 en Vee Op de Middelburgse Markt MIDDELBURG, 19 Nov. Swift heeft Zaterdagmiddag op niet te mis kennen wijze getoond op eenzame hoogte aan de kop van het Zeeuwse korfbal te staan. Op de Middelburgse Markt kreeg de sterke combinatie, die onder de naam „Rest van Zeeland" uit kwam met niet minder dan 114 klop. En deze combinatie behoeft haar ne derlaag niet wijten aan haar slechte spel, want men had werkelijk het puikje van de Zeeuwse korfballers en korfbalsters bijeen gebracht. Niette min waren zjj stuk voor stuk de min deren van de Middelburgers. De wedstrijd stond op uitstekend peil en werd in een hoog tempo ge speeld. De aanvallen van Swift waren reeds dadelijk talrijker en gevaarlij ker en na vijf minuten spelen kon Schreuder de score openen. Door slecht dekken kon de zelfde speler er even later 20 van maken. Na de vak wisseling kwam er even een opleving bij de „Rest", maar tot scoren kwam men eerst, nadat Nel Vader de voor sprong had vergroot. Toen was het van Dalen, die de stand op 31 bracht. Mevrouw Bruggeman en Goedbloed noteerden hierna treffers voor Swift, waarna Wagenmakers de achterstand verkleinde (52). Nog voor de rust werd het echter 72 door doelpunten van Eiff en Nel Vader. In de tweede helft werd het over wicht van Swift nog groter. Vogel en Goedbloed lieten Swift tot 9—2 uit lopen, waarna Pietersz. met een uit stekend schot de achterstand terug bracht tot 93. Eiff maakte er 103 van met een prachtig ver schot. Nog eenmaal sloeg de „Rest" terug door een doelpunt van de Waard, maar ten slotte bracht invalster mej. van Ree- nen de eindstand op 114. KORFBAL GOES, 19 Nov. Zaterdagmiddag werd de Zeeuwse korfbalcompetitie beëindigd. De te Kloetinge gespeelde beslissingswedstrijd voor de promotie naar de tweede klasse tussen Volhar ding 2 en Tjoba 2 eindigde ook nu weer in een duidelijke zege voor Tjo ba 2 (19), dat nu dus samen met BKC en Eendracht overgaat naar de 2de klasse. Volharding 2 zal het nog maals in de 3de klasse moeten probe- in. In de 3de klasse A werd de laatste wedstrijd gespeeld tussen Swift 4 en Stormvogels. Het werd een kleine, maar verrassende zege voor Stormvo gels, dat hierdoor nog juist de derde plaats wist te veroveren. re de strijd om de tweede plaats aan. De Middelburgrs trokken aan het kortste eind (36) en moesten daar door de tweede plaats aan Veere af staan. Zeeland Sport 6 had niet de minste moeite met het bezoekende Nieuwland (81) en kwam ook al in de lift. In 2C haalde Goes 4 de heide pun ten weg bij 's-H. H. Kinderen (35) en behield dus de derde plaats. De be langrijkste ontmoeting tussen SVD en Kloetinge eindigde met een 32 zege voor de club uit Driewegen, die daar door de tweede plaats kon behouden. Kapelle stuurde Wissenkerke met een 53 nederlaag over de Zandkreek te rug en Yerseke 2 behaalde op eigen veld een stevige 61 overwinning op Mevo. In 2D werd slechts een wedstrijd gespeeld. Mevo 3 en Bruse Boys speel den om de rode lantaren. Bruse Boys won met 13 en dus blijf^ Mevo 3 op de. onderste plaats. Zaamslag handhaafde zich aan de kop van 2E, want het eiste bij Drie wegen de volle buit op. Hoek zege vierde op eigen veld met 20 over Terneuzense Boys 2 en kwam daar door op de tweede plaats. In 2F tenslotte was de eerste plaats de inzet van de ontmoeting tussen AZW 2 en SVD 2. De Axelaren be haalden een 31 overwinning en be hielden dus de leiding. Spui 2 moest bfj Zaamslag 2 met een 55 gelijkspel genoegen nemen en raakte dus weer wat verder achterop. Kruiningen stuurde Driewegen 2 met een 51 ne derlaag naar huis en haalde dus de eerste puntjes binnen. heren mee. De wedstrijd bestond uit een driekamp voor de heren paardvol* tige, ringen en lange mat; voor de da» mes vrije oefeningen brug ongelijk eii evenwichtsbalk. De leiding berustté bij de heer C. Bennaars. De beste prestatie bij de dames werd door Mej. N. Arnoudse van Zij behaalde 51.8 pt. geleverd „Oranje Nassau" (max. 60 pt). Bij de heren werd het F. Bulthuis van „Rust Roest" met 49.2 pt. (max. 60 pt). Uitslag: 1. „Oranje Nassau" 292.6. le prijs en wisselbeker. 2. „G.E.N.I.E.' 290.9, le prijs. 3. „O.K.K." 286.8, 2a prijs. Uitslag heren: 1. „G.E.N.I.E." 285, 2a prijs en wisselbeker. 2. „Rust Roest", 279, 2e prijs. 3. „Oranje Nassau II" 276, 2e prijs. Openbare verkoping Candidaat-notaris J. A. Janse da Jonge heeft verkocht het huis met tuin Noordweg 9 te St. Laurens, in koop toegewezen aan de heer A. van Roon voor f7411; het huis en tuin Terhoogestraat 8, ingehouden; en het huis en erf Blindenhoek 2, in koop toegewezen aan de heer A. P. Carol voor f3050. Groep A I: Arnemuiden A 1Zee land Sport A 1 12. Vlissingen A 1 Meeuwen A I. Groep B I: Zeeland Sport B 1Zee- landia B 1 13; Middelburg B 1 Vlissingen B 1 40; Walcheren B 1 VCK B 1 2—3. Groep B II: Zeeland Sport B 2Zee- landia B 2 64; Domburg B 1RCS B 2 90; Oostkapelle B 1Vlissingen B 2 1—5. Groep B Hl: Yerseke B 1Wol faartsdijk B I 08; Goes B 2—Robur 1 afg. Groep B IV: Beren B 1Patrijzen 1 11; Kwadendamme B 1Vol harding 32 I 52; Nieuwdorp BILe- wed. Boys B 1 afg.; Luctor B 1SVD 1 3—1. Hoogwater Dinsdag 22 Nov.: Vlissingen: 6.26 u. 1.45 m., 19.05 u. 1.52 m, Terneuzen: 6.53 u. -.63 m., 19.29 u. 1.70 m. Wemeldinge: 8.03 u. 1.21 m., 20.32 u. 1.44 m. Zierikzee: 7.40 u. 1.01 m., 20.16 u. 1.24 m. De gastarieven Als Donderdagavond de raad in openbare vergadering bijeen komt zal beslist moeten worden over het voor stel van B. en W. de tarieven voor de levering van gas door het gemeente lijk gasbedrijf met ingang van de eer ste meteropname na 1 September 1955 te verlagen met 1.5 cent per kubieke meter en gelijktijdig te verhogen met 1.5 cent per kubieke meter, dus het tarief blijft, zoals het was. Gezien de verlaging van de omzet belasting zou het mogelijk moeten zijn de gastarieven te verlagen. Aan gezien het gasbedrijf met een aan zienlijk tekort werkt moet volgens B. en W. een verlaging van de inkomsten voorkomen worden. Daarom menen B. en W., dat tevens besloten zal moe ten worden tot een verhoging der ta rieven. Zo wordt bereikt, dat de stij ging van verschillende kostprijsfacto ren gedeeltelijk gecompenseerd wordt met de door de verlaging van de om zetbelasting verkregen besparing. Subsidie voor beroepskeuze In de gemeente zijn momenteel twee instellingen op het terrein van de beroepskeuze werkzaam: het bu reau van de Chr. Stichting voor school- en beroepskeuze en het regio naal bureau van de Kath. Paedago- gische beroepskeuzebureaux. De chr. stichting is_ aangesloten bij het cen traal comité voor beroepskeuze. De kosten van één onderzoek worden door de chr. stichting geraamd op f 35. Na aftrek van de diverse bijdragen van ouders, scholen en rijk resteert 'n tekort van f 10 per geval. Tot heden zijn 10 gevallen in behandeling geno men. Het kath. beroepskeuze bureau eveneens aangesloten bq het cen traal comité. De vraag of aan deze en dergelijke bureaux subsidie dient te worden toegekend menen B. en W. bevestigend te moeten antwoorden. B. en W. stellen daarom voor, het subsi die-bedrag te bepalen op f 10 per ge val voor aanmeldingen uit de ge meente. RILLANL-BATH Aanrijding, De heer P. F. van de Griek, die Vrijdagmiddag per fiets de Rijksweg over wilde steken werd gegrepen door een passerende luxe wagen. Zijn fiets werd totaal vernield. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2